HAZİRAN 2019 VEDİK ASTROLOJİSİNE GÖRE BURÇ YORUMLARI

Bu ay hepimizin sinirlerini gergin şekilde etkileyecek bir dünya gündemi ile birlikte, bireysel hayatlarımıza da ciddi yansımaları olacak Yay – İkizler Burcu içerisindeki karşıt gezegen hareketlerinin enerjisi altında kalacağız.

Takip edenlerin bildiği gibi Hint Astrolojisine göre Yay Burcu içerisinde Satürn ve Ketu Mart ayından beri son derece negatif etkilerini bize yansıtmaktalar.

Mayıs başında tam karşılarına ve Rahu’ nun yanına yerleşen Mars ise bu negatif etkiyi bir başka kötücül gezegen olarak katlamış bulunuyor.

22 Haziran tarihine kadar da bu sert etkileşimi yer değiştirene kadar Satürn ve Ketu ile inatlaşarak devam ettirecek.

Gergin bir psikoloji içeresinde ve özellikle yakın ilişkide olduğumuz insanlara karşı her an patlamaya hazır bir bomba gibi yaklaşmamıza sebebiyet verecek olan bu etkiyi başta Yay ve İkizler Burçları olmak üzere Başak, Oğlak Koç ve Akrep’ ler yoğun şekilde hissedecekler.

Hemen Haziran girişinde ayın 3’ ünde Vedik Astrolojisine göre Boğa Burcu içerisinde Rohini Takımyıldızı’ nda Yeni Ay oluşumunu yaşayacağız. Güvenlik duygusuna, rahat etmeye, kendimizi iyi hissetmeye olan ihtiyacın arttığı enerjiler Boğa ve Akrep Burçları başta olmak üzere hepimiz için bu süreçte belirgin şekilde etkili olacak.

Hint Astrolojisine göre 17 Haziran’ da Yay Burcu içerisinde Moola Takımyıldızında yaşanacak Dolunay süreci ise Yeni Ay esnasında ele aldığımız konuların hangi alanlarda bize yüzleşmeler getireceğini gösterecek. Bu Dolunay sürecinde başta Yay ve İkizler Burçları olmak üzere, pek çoğumuz sorunların kökenine inerek, tamamen çözümlemeye istekli olabiliriz.

Haziran ayında Vedik Astrolojisine göre 2 gezegen gökyüzünde kendilerini güçlü ifade ettikleri burç kuşaklarında ikamet ediyor olacak.

Bunlardan ilki 1’ inden ayın 20’ sine kadar yöneticisi olduğu İkizler Burcunda konaklayacak ve bizi daha dışa dönük, iletişim kurmaya, yeni şeyler denemeye hevesli hale getirecek Merkür.

Ancak Merkür’ ün yanındaki ve karşısındaki diğer sert gezegenlerin etkisini de hesaba kattığımızda iyi niyetle diyalog kurmaya çalıştığımız konularda, kendimizi hiç beklemediğimiz öfkelenmeler, kopuşlar içerisinde de kolaylıkla bulabileceğimizi unutmamalıyız.

Bu ay kendini güçlü şekilde ifade etme şansına sahip gezegen ise Venüs.

Hatta Venüs’ ün aldığı herhangi bir sert görünüm olmadığından, bir başka iyicil olan Jüpiter’ in de tam karşıdan desteğini alacağından, Haziran ayında bizim yüzümüzü bir hayli güldürme şansına sahip.

Başta Hint Astrolojisine göre Boğa Yükselenler olmak üzere Oğlak ve Akrep’ ler için de Venüs özellikle yeni aşklar, ilişkiler anlamında güzel tesadüfleri hayatımıza getirebilir.

Ayrıca 4-27 Haziran tarihleri arasında herkes güzellik ilintili –estetik cerrahi müdahaleler hariç- bakım faaliyetlerinde gökyüzünün desteğini Venüs sayesinde alıyor olacak.

Yukarıda aktardığım Haziran 2019 gökyüzü gezegen hareketlerinin (Hint Astrolojisine göre hesaplanarak bulunmuş) Ay ve Yükselen Burçlara göre etkilerini aşağıda bulabilirsiniz…

*** Her zaman olduğu gibi sayfamda yayınlanan burç yorumlarının Batı Astrolojisi gezegen konumları ile hiçbir alakası olmadığını, tamamen Hint/Vedik Astrolojisi disiplini içerisinde aktarıldığını hatırlatmak isterim.

Dolayısı ile Batı Astrolojisine göre hesaplanmış olan Güneş’ in konumuna göre “hangi burç” olduğunuzun, yukarıdaki yorumlarla hiçbir ilişkisi yoktur.

Örnek: Batı Astrolojisine göre Balık olan birinin sayfamdaki Balık Burcu etkilerini okuması, yanlış yönlenmesine, yanlış yorumları okumasına sebebiyet verecektir.

Hint Astrolojisine göre hesaplanmış olan Yükselen ve Ay Burcunuza göre yazıları değerlendirmelisiniz.

(Hint Astrolojisinde Burçlar doğum tarihinize göre hesaplanmaz!)

Yani hem Yükselen, hem de Ay Burcunuzu okumalısınız…

Merak ettiğiniz kavramlar için: “Kısa Bilgiler” Bölümüne bakabilirsiniz.

KOÇ BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Yükselen yöneticiniz Mars’ ın Satürn ve Ketu’ dan akrabalar, kardeşler ve kuzenleri işaret eden yerden aldığı sert enerjiler sizi çevrenize karşı bu ay son derece gergin iletişim kurmaya hazır bir insan haline getirecek. Hatta yakınınız olan insanlarla bile kendinizi ciddi tartışmalara girmiş bulabilirsiniz. 3 Haziran Yeni Ay sürecinde maddi stabilizasyon ve güvence arayışınız, sizi yeni atılımlar yapmaya itebilir. Bu anlamda ay ortasına doğru, Dolunay süreci ile birlikte hayatınızda fikrine-aklına ve tecrübesine güvendiğiniz kişilerden destek alabilirsiniz. Bu ay Venüs’ ün ziyaret ederek sizi ferahlatacağı alan ise maddi gelirleriniz ile ilgili olacak. Para açısından bolluk enerjisi hayatınıza hakim olabilir. Aynı zamanda ses, sanat, aritmetik ilintili konularla uğraşanlar ve konuşarak iş yapanlar açısından da Venüs’ ün bu ayki yerleşimi başarılı işler yapabileceklerine işaret ediyor.

BOĞA BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Bu ay finansal kazançlar ile ilgili dengesiz gelişmeler yaşayacaksınız. Maaşınız dışı elde ettiğiniz gelirlerinizde zorlanmalar yaşarken, hiç beklemediğiniz kaynaklardan da elinize para geçmesi söz konusu olabilir. Özellikle faiz, sigorta, miras, eşin gelirleri gibi alanlarda bu ay hem fırsatlar hem de aksaklıklar söz konusu. 3 Haziran’ da hemen burcunuz üzerinde yaşanacak Yeni Ay sizi pek çok başlangıç konusunda destekleyecek. Ancak 17 Haziran Dolunay süreci ile bu başlangıç motivasyonunuzu hayatınızda değiştirmek istediğiniz önemli konuların/süreçlerin üzerine odaklayabileceksiniz. Venüs’ ün bu ay tam Burcunuzun üzerindeki transiti sizi her anlamda dikkat çekici kılacak. Bununla birlikte aşk, bolluk-bereket ve güzellik ilintili her konuda destekleniyor olacaksınız. Bekarların bu ay özellikle yeni bir aşk ilişkisine başlamaları açısından destekleyici enerjiler bulunmakta. Çok fazla eve kapanmamaya bakın.

İKİZLER BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Tam Yükseleniniz üzerinde konaklayan ve sizi çok gergin hale getiren Rahu/Mars ikilisi nedeni ile iş-arkadaşlıklar ve yürütülmesi gereken zorunlu sosyal ilişkiler anlamında bu ay kendinizi çok yorgun hissedebilirsiniz. İsteksizliğiniz sebebi ile başta partneriniz olmak üzere, düşmanlarınız tarafından da ağır eleştirilere uğrayabilirsiniz. 3 Haziran Yeni Ay’ ı size hayatınızı daha konforlu-rahat-stressiz hale getirmek için vazgeçmeniz-bırakmanız gereken şeyler hakkında güzel fikirler verebilir. Bu yeni fikirleri özellikle 17 Haziran Dolunay sürecinde ortaklı bazı çalışmalar ve partnerinizin desteği ile hayata geçirebileceksiniz. Ancak bu ay Venüs’ ün yerleşimi nedeni ile paranızı dikkatli harcamalı, lüks ihtiyaçlara gereğinden fazla bütçe ayırmamalısınız. Yurt dışı işlerle ve web tabanlı mesleklerle uğraşanlar açısından güzel gelişmelerin yaşandığı, başarılı bir Haziran geçirme potansiyeli Venüs sayesinde yükseliyor olacak.

YENGEÇ BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Haziran ayında özellikle sosyal medya-web bazlı işler yürütenler adına ciddi aksaklıkların yaşanacağı bir süreç söz konusu olabilir. Rakipleriniz, düşmanca tavırlar ile ilgili bu ay her zamankinden daha dikkatli davranmalısınız. Ayrıca bu ay sağlığınız ile de gelen sinyalleri kulak arkası etmemenizde fayda var. Bir süredir tahammül göstererek yürüttüğünüz ilişkilerin bu ay itibariyle sabrınızın taşırarak, kopması da söz konusu olabilir. 3 Haziran Yeni Ay’ ı hedeflerinize ulaşmak ile ilgili yepyeni bir yaklaşımın yolunu önünüzde açabilir. Bu fikirleri 17 Haziran Dolunay sürecinde bilhassa işiniz ile ilgili bazı noktalarda değişiklikler yapmak üzere kullanabilirsiniz. Gelir yollarınız, birikimleriniz alakalı Venüs’ ün bu ayki konumu elinize toplu bir para geçme olasılığını arttırıyor. Ayrıca dostlarınız ve sosyal çevreniz ile olan iletişiminiz bu ay size iş anlamında yeni fırsatlar getirebilir. Mümkün olduğunca insanlarla temasta bulunmaya çalışın.

ASLAN BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Bu ay gelir yollarınız ilintili ani fırsatlar, ani fırsatlarla birlikte gelen yeni mücadeleler hayatınızda yerini alabilir. Özellikle sosyal çevrenizle iletişiminizi sıkı tutmanızda kovaladığınız işler anlamında fayda var. Sevgiliniz ile bu ay aranızda çıkacak tartışmalar birbirinizden uzaklaşmanıza neden olabileceği için özellikle fazla sosyalleşmeniz ilintili kıskançlıklara dikkat etmelisiniz. 3 Haziran Yeni Ay’ ı kariyeriniz ilintili bazı konuların sonlanması, yeni atılımlar için yer açma etkilerini getirebilir. 17 Haziran Dolunay’ ı ise özel ilişkileriniz, çocuklarınız, eğitim ilintili konularda kararlar almanıza aracılık edecek. Venüs’ ün bu ay kariyer eviniz üzerindeki uğurlu yerleşimi size dikkatleri üzerinize toplayacağınız başarılar getirebilir. Yöneticileriniz tarafından takdir edilebilirsiniz. İş ve statü anlamında bu ay önünüze gelen fırsatları kendinizi ortaya koymak anlamında kaçırmamalısınız.

BAŞAK BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Geçtiğimiz aydan beri kendinizi biraz gergin hissediyor oluşunuz bu ay da yükseleninize görünüm yapan Mars nedeni ile devam ediyor olacak. Özellikle iş/kariyer konularında yoğunlaşan temponuz nedeni ile stresinizi kontrol etmekte zorlanabilirsiniz. Karamsar düşünmeye her ne kadar eğilimli olsanız da bilgi ve tecrübelerinizi işe aktarabildiğiniz başarılı bir ay geçireceksiniz. 3 Haziran Yeni Ay süreci yurt dışı ilintili işler, eğitim, basın-yayın gibi konularla ile ilgileniyorsanız size yepyeni fırsatlar getirebilir. Ay ortasındaki Dolunay sürecinde ise odağınız ailenize doğru kayıyor olacak. Bu ay yönetsel becerileriniz, bilgi ve tecrübenizin kullanımı anlamında gökyüzünde Venüs sizi destekliyor olacak. Özellikle basın-yayın, reklam, yüksek eğitim, yurt dışı, spritüalimiz gibi konularla uğraşanlar açısından bu ay hem bereketli hem de başarılı enerjiler söz konusu.

TERAZİ BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Bu ay üstleriniz, yöneticiler, devlet ilintili işleriniz konusunda çok destekleyici etkiler almıyorsunuz. Özellikle bu gruptan insanlarla iletişiminiz her an gerginleşme eğilimine sahip olacak. Ayrıca bu ay yakın akrabalarınız, kardeşiniz ile iletişiminizde de gerginlikler yaşayabilirsiniz. İlişkilerinizi daha demokratik çerçevede yürütmeye çalışmalısınız. Dolaylı olarak elde ettiğiniz gelirle alakalı 2 Haziran Yeni Ay süreci bazı yeni durumlarla karşılaşmanıza aracılık edebilir. 17’ sindeki Dolunay süreci ise yaptığınız girişimlerin sonucunu almanız için size uygun bir zemin hazırlayacak. Dolaylı gelirleriniz –miras, komisyon, faiz, sigorta, eşin gelirleri vb.- bu ay Venüs sayesinde de olumlu bazı gelişmeler yaşayabilir. Kendinizle ilgili hem sağlık, hem de estetik amaçlı bazı bakım/ yenilenme faaliyetleri de Haziran ayı boyunca gündeminize alabileceğiniz konulardan. Evliler için de bu ay ilişiklerinde daha uyumlu-romantik enerjileri deneyimleme şansı Venüs sayesinde yüksek olacak.

AKREP BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Yükselen yöneticiniz Mars’ ın Satürn ve Ketu’ dan aldığı sert etkiler sizi ciddi dönüşümlerin, hızla değiştiği için uyum sağlamakta güçlük çekebileceğiniz etkilerin içerisine sürükleyebilir. Bu ay kendi hayatınız ile ilgili çeki düzen vermek, bir süredir tahammül gösterdiğiniz ancak artık yeter demek istediğiniz konular hakkında kararlı ve radikal adımlar atabilirsiniz.  3 Haziran Yeni Ay sürecinde ortaklı yürütebileceğiniz projeler, ticari hayatınız anlamında yeni fırsatlar belirmesi söz konusu. Bu gelişmelerin 17 Haziran Dolunay süreci ile paraya ne denli dönüp, dönemeyeceğini de anlamış olacaksınız. Venüs’ ün Haziran ayı boyunca burcunuzun tam karşısındaki desteği ile hem aşk, hem de ticari konularda hareketli bir dönem sizi beklemekte. Bekarların özellikle bu ay sosyalleşmeleri hayatlarına yeni birisinin girmesine aracılık edebilir.

YAY BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Tam Yükseleniniz üzerinde etkili olacak Haziran ve Temmuz gezegen geçiş etkileri nedeni ile bir hayli gergin ve depresif etkiler alacak olan burçlardan bir tanesi de maalesef sizsiniz. Özellikle partneriniz, varsa ticari ortaklık/anlaşmalarınız konusunda bu ay son derece dikkatli ve uyanık şekilde iletişimlerinizi yönetmeye çalışın. Özellikle iş hayatınızda ilişkileri tansiyonu yükseltmeden yönetmek bu ay çok önemli olacak. 3 Haziran Yeni Ay’ ında işinizle ilgili yeni gelişen bazı durumların sonuçlarını 17 Haziran Dolunay’ ı ile birlikte almanız ve işinizde buna göre yeni bir rota belirlemeniz olası. Özellikle neredeyse tüm ay boyunca Venüs’ ün desteği ile iş hayatınızda kendinizi gösterme, yaptığınız iş açısından rakiplerinizden sıyrılma ve öne çıkma gibi enerjilere sahipsiniz. Venüs’ ün bu yerleşimini sağlık-estetik gibi faaliyetler açısından da kullanabilirsiniz. Bu ay hizmet sektörü ilintili çalışan Yay Yükselenler açısından şanslı ve başarılı etkiler söz konusu olacak.

OĞLAK BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Mars ve Rahu’ nun çalışma eviniz içerisinde yaptığı gergin birleşim sizi birlikte çalıştığınız insanlarla aranızda olan uyumsuzluğu ya da gerginlikleri iyice su yüzüne çıkarmak ve yüzleşmek anlamında zorlayabilir. Kavga, çekişme ve kıskançlık etkilerine iş ortamında bu ay fazlası ile şahit olacaksınız. Hakkınızı yedirmeden ama tabi haddinizi de aşmadan bu ayı iş ilişkileri açısından iyi yönetmeniz gerekiyor. Hemen aybaşındaki Yeni Ay süreci eğitim, yaratıcılık, estetik ilintili bir konunun sizin için yeni bir fırsat oluşturmasına aracılık edecek. 17 Haziran Dolunay’ ı ise size harcamalarınız ile ilgili netleşen bir durum yaşatacak. Yurt dışı işlerle uğraşanlar için de bir konunun netleşmesini sağlayabilir. Venüs’ ün bu ayki yerleşimi, özellikle yeni bir aşkın filizlenmesi açısından burcunuza şans vermekte. Bu etki yaratıcılık, sahne, sanat ilintili çalışmalar yürüten Oğlak’ lar için de son derece destekleyici olacak. Sanat-eğitim ilintili bir mesleğiniz varsa yaptığınız işte sıyrılarak, dikkatleri üzerinize toplayabilirsiniz.

KOVA BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Bekarlar için bu ay Mars’ ın konakladığı alan sevgilileri ile aralarında gergin bir iletişimin yaşanabileceğine işaret etmekte. Kavga-kıskançlık ve ego çatışmalarına bu ay özel ilişkilerinizde çok eğilimlisiniz. Kendi özel alanlarınızda kalma, kendi arkadaşlarınızla-akrabalarınızla yalnız vakit geçirme isteğiniz artarken bu partneriniz için sıkıntılı bir durum yaratabilir. 3 Haziran Yeni Ay’ ı anneniz başta olmak üzere aileniz ilintili yeni bir durumla ilgilenmenizi gerektirebilir. 17 Haziran Dolunay’ ında ise gelir yollarınız, akrabalarınız-arkadaşlarınız ilintili bir konunun daha net bir zemine oturduğuna şahitlik edebilirsiniz. Venüs’ ün bu ayki konumu yeni bir yatırım yapmak ya da eviniz ilintili dekorasyon işleri ile uğraşmak anlamında sizi son derece destekliyor olacak. Ayrıca araç alımı gibi konularda da bu ay destekleyici enerjiler almaktasınız. Taşınmazlar-binalar-mülkler- evler konulu işlerle meşgul olanlar da bu ay başarılı bir dönem geçirecekler.

BALIK BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Bu ay eviniz, aileniz, kariyeriniz, statünüz ilintili ciddi kararlar almak durumunda kalabilirsiniz. Kendinizi stresli ve kavgacı bir ruh hali içerisinde hissetmenizden dolayı Haziran’ ı enine boyuna düşünmeden, aksiyona hemen geçirdiğiniz kararlarınızla iyice zor hale getirmeyin. Genel olarak telaş etme ve huzursuzluk enerjileri içerisinde bulunacaksınız. Enerjinizi yapmanız gereken tadilat işleri varsa, bunlara yönelmenizde fayda olabilir. 3 Haziran Yeni Ay süreci sizi özellikle kariyeriniz ilintili yeni girişimler yapmak anlamında cesaretlendirebilir. Aklınıza gelen fikirleri uygulamak için 17 Haziran Dolunay sürecini kullanabilirsiniz. Venüs’ ün bu ayki konumu iletişim, eğitim, satış-pazarlama ve görsel sanatlar ile ilgili işler yapanlar açısından başarılı bir dönem geçirtmeyi vaat ediyor. Ayrıca bu ay yakın çevrenizdeki insanlar, dostlarınız ile yapacağınız buluşma-gezi gibi faaliyetlerden çok keyif alacaksınız. Mümkün olduğunca insanlarla iletişim halinde kalmaya gayret edin.

Herkese iyi bayramlar dileklerim ve sevgilerimle,

©Hint Astroloğu

31 Mayıs 2019

Paylaş