HAZİRAN 2018 VEDİK BURÇ YORUMLARI

Haziran ayında Mars ve Venüs gezegenleri Hint Astrolojisine göre Ketu ve Rahu ile karşılıklı burç kuşakları üzerinde bir araya gelecekler.

Hint Astrolojisinde aynı burç kuşağı içerisinde konumlanan her gezegen, kavuşum etkisi altında sayılır.

Dolayısıyla da Venüs 9 Haziran tarihinde İkizler Burcunu terk edip, Yengeç Burcuna geçtiğinde Rahu ile kavuşum yapmaya başlayacak.

Venüs ve Mars’ ın etkilerini daha da kuvvetlendiren Node’ lar (Rahu ve Ketu) ile yaptıkları ortaklıklar en çok ilişkiler üzerinde tutkulu etkiler getirme potansiyeline sahip.

Başta Oğlak ve Yengeç Yükselenler olmak üzere Koç, Aslan ve Balık Yükselenler de ilişkileri anlamında Haziran ayı boyunca akıl ve mantık çerçevesinde davranışlar sergilemekten daha ziyade kontrolden uzak, o anda içlerinden geldiği gibi davranmak isteyeceklerdir.

Aşk, kıskançlık, sahiplenme, kontrol etme duyguları baskın hale gelirken, pek çok ilişkide huzursuz enerjiler, bazen de ayrılıklar bu süreçte yaşanabilir.

Rahu – Venüs kavuşumunun bir diğer etkisi de artistik yetenek gerektiren işlerle uğraşan kişilerin bu ay yaratıcılık duygularını beslemesi yönünde olacaktır.

Özellikle yaratıcılık gerektiren işlerde çalışan Balık ve Oğlak Yükselenler bu etkiden 5 Temmuz tarihine kadar yararlanabilirler.

Haziran ayının bir diğer önemli fark yaratacak gökyüzü olayı ise yine Vedik Astroloji’ ye göre tam kavuşum etkisi altına girecek olan Mars ve Ketu ile Oğlak Burcu içerisinde yaşanacak.

Özellikle 7-8-9 Haziran tarihlerinde bu iki gezegenin tam kavuşum yapması pozitif anlamda hayatlarımızda ele almak ve yapmak istediğimiz pek çok işe başlamak, halletmek ve sonuçlandırmak anlamında destekleyici olurken, gergin fakat iş bitirici etkileri de bizlere yansıtacaktır.

Ancak bu etkiler altında kalkıştığımız ve çok pozitif sonuçlanacağını düşündüğümüz bazı işlerin özellikle Mars Retrosu esnasında negatife dönmesi, ya da düşündüğünüzden çok daha zorluklar çıkararak ilerliyor olması potansiyeli de söz konusu.

O nedenle belirttiğim tarihlerde başlayacağınız işlerde daha akılcı analizler yaparak işlere kalkışmanızı öneririm.

Bunun dışında Retro hareketlerine tüm yavaşlamaları ile devam eden Jüpiter ve Satürn özellikle Yay, Kova, İkizler ve Terazi Yükselenler için işleri iyice ağırdan almaya, kendilerini talihsiz adledecekleri bazı olaylar yaşatmaya Haziran ayında da devam edecekler.

Özellikle Jüpiter’ in uzun süredir devam ettirdiği Retrosu (9 Mart tarihinden itibaren) Yay ve Balık Yükselenlerin olayları pozitif algılamak yönündeki kabiliyetlerini iyice azaltmakta. İyi haber şu ki; en azından her ne kadar Satürn Retrosuna devam ediyor olsa da Jüpiter 10 Temmuz itibariyle gerilemesine son veriyor olacak. Bu da Sade Sati, Satürn Döngüsü ve Yükselen Üzerinden Satürn Transitinin yarattığı depresiflik konusunda biraz olsun rahatlama sağlayacaktır.

26 Haziran itibariyle Kasım ayına kadar sürecek olan zorlu gerileme hareketine Ketu’ nun yanında ve Oğlak Burcu içerisinde başlayacak olan Mars’ ın zorlayıcı etkilerinden hepimiz Haziran itibariyle payımızı almaya başlayacağız.

Hatta daha öncesinde istasyon konumunda bulunacağından, bu etki hayatlarımızda, Haziran ortası gibi kendini hissettirmeye başlayacaktır.

Mars Retrosu esnasında (26 Haziran – 27 Ağustos) Yükselen Burçlarımıza göre değişen konu başlıklarında aslında ne yapmamız gerektiğini aklen bilirken, hamle yapmakta gecikiyor olabiliriz.

Geciktiğimiz süre boyunca da konuların iyice kör düğüm haline gelmesine şahitlik etme ve sinirlenme potansiyelimiz yüksek.

Mars’ ın gerilemesi esnasında Ketu ile birlikte hareket edecek olması ise bizi korkuların, bilinçaltında çözemediğimiz kodlamaların, alınganlığımızın fazlası ile engelleyeceği anlamını taşımakta.

Temmuz – Ağustos aylarında kendimizi bazı konularda ne yapmamız gerektiğini gayet iyi bilmemize rağmen, sanki paralize olmuş, ya da elimizi ayağımızı sanki birileri bağlamış gibi hisseder bulabiliriz.

Merkür ise yönettiği ve dolayısıyla da iyi çalıştığı İkizler Burç kuşağına 10 Haziran itibariyle adım atarak en azından belli bir süre hepimiz açısından daha mantıklı ve akılcı bakış açıları geliştirmemiz anlamında destekleyici enerjiler verecek.

Haziran Yeni Ay’ ı Boğa Burcu içerisinde 13’ ünde, Dolunay’ ı ise 28 Haziran’ da Yay Burcu içerisinde gerçekleşiyor olacak.

Özellikle uzun süredir Satürn Transitleri sebebi ile bunalan Yay Burçları için bu Dolunay biraz zorlayıcı, duygusal ve depresif etkiler, kendine ve etrafına güven sorunları, kafa karışıklığı yaratmak şeklinde tezahür edebilir.

Not: Yeni Ay ve Dolunay süreçleri sadece gerçekleştikleri günler ile sınırlı kalmayıp, öncesindeki ve takip eden 1-2 gün dahilinde de etkili olmaktadırlar. O nedenle “süreç” olarak bahsetmekteyim.

Yukarıda aktardığım Haziran 2018 gökyüzü gezegen hareketlerinin (Hint Astrolojisine göre hesaplanarak bulunmuş) Ay ve Yükselen Burçlara göre etkilerini aşağıda bulabilirsiniz…

*** Her zaman olduğu gibi sayfamda yayınlanan burç yorumlarının Batı Astrolojisi gezegen konumları ile hiçbir alakası olmadığını, tamamen Hint/Vedik Astrolojisi disiplini içerisinde aktarıldığını hatırlatmak isterim.

Dolayısı ile Batı Astrolojisine göre hesaplanmış olan Güneş’ in konumuna göre “hangi burç” olduğunuzun, yukarıdaki yorumlarla hiçbir ilişkisi yoktur. Örnek: Batı Astrolojisine göre Balık olan birinin sayfamdaki Balık Burcu etkilerini okuması, yanlış yönlenmesine, yanlış yorumları okumasına sebebiyet verecektir.

Hint Astrolojisine göre hesaplanmış olan Yükselen ve Ay Burcunuza göre yazıları değerlendirmelisiniz. (Hint Astrolojisinde Burçlar doğum tarihinize göre hesaplanmaz!)

Yani hem Yükselen, hem de Ay Burcunuzu okumalısınız…

KOÇ BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Venüs’ ün 9 Haziran’ da yer değiştirmesi ile birlikte aileniz, eviniz ile ilgili bazı kararlar alabilirsiniz. Yeni bir mülk edinme ya da evle ilgili bir değişiklik yapmak anlamında da fikirlere bu ay açık olacaksınız. Ancak hesapladığınızın daha üstünde harcamalarla da karşılaşma olasılığına hazır olun.

Duygusal ilişkilerinize dikkatiniz yönelirken, kariyer hayatınızda özellikle ay ortasına, Mars gerilemesine kadar yapmak istediğiniz hamleleri bir an önce hayata geçirmeye çalışın. Merkür’ ün iletişim ve yeni girişimlerinizi destekleyen alanınıza yapacağı 10 Haziran’ daki geçişi sizi iş hayatınızda yeni başarılar, günlük hayatınızda da seyahatler, gezmek anlamında destekleyici enerjiler altında bırakacak.

Özellikle 13 Haziran civarında finansal bir konu ile ilgili yeni bir durum dikkatinizi gerektirebilir. Üsteleriniz ile konuşmak istediğiniz konuları ay sonuna 28 Haziran Dolunay tarihine yakın zamanlara denk getirebilirsiniz.

BOĞA BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

9 Haziran’ da yer değiştirecek olan Venüs, sizi bu ay kendiniz ile ilgili yapmak istediğiniz girişimler adına destekliyor olacak. Bir süredir beklettiğiniz ve kendiniz için yapmak istediğiniz faaliyetleri gündeminize almaya başlayabilirsiniz.

Özellikle hemen ardından finansal anlamda da 10 Haziran’ da Merkür’ ün desteği ile birlikte yapmayı planladığınız şeyler için bütçe ayırabilir hale geleceksiniz.

Ancak bu ay ortasından itibaren Mars’ ın Retro hareketine hazırlanıyor oluşu sizi işinizde üstünüz konumundaki kişiler ile bir müddet zorlayacak enerjiler altında bırakabilir. Bu yazı Haziran ortasından başlayarak, amirlerinizle ilişkileriniz açısından çok iyi yönetmeniz gerekecek.

Ay ortasında partneriniz ile ilgili gelişen yeni bir durumun ay sonuna doğru netleşmesine ve ilişkinize olan etkilerini gözlemleme şansına şahitlik edebilirsiniz.

İKİZLER BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Ayın 9’ u itibariyle yer değiştirecek olan Venüs; dikkatinizi özel ilişkilerinizden finansal, para ilintili konulara doğru kaydırıyor olacak.

Haziran ayında planlamadığınız ek gelir kaynakları önünüze gelebilir. Özellikle dolaylı gelirleriniz açısından şanslı bir ay geçireceksiniz. Ay ortasına kadar Mars Retrosu başlamadan sonuçlandırmak niyetinde olduğunuz miras, prim ilintiİi konular varsa üzerine gitmenizde fayda var.

10 Haziran’ da burç yöneticinizin ziyareti ile pek çok konuda dikkat çekici olmaya başlayacaksınız. Ancak özellikle aile içerisinde sözlerinizin dinlenmesi, aile üyelerine akıl veriyor olmanız son derece mümkün.

Ay ortasında harcamalar, masraflar ilintili konularda yeni kararlar almanız gerekebilir. Ay sonunda ise partneriniz ile ilgili bir konu gündeminizi işgal etme potansiyeline sahip. Aranızdaki güven problemi ilintili konulara Dolunay sürecinde çok fazla değinmemeye çalışın.

YENGEÇ BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Venüs’ ün 9 Haziran itibariyle yer değiştirerek burcunuz üzerine gelişi özellikle aşk, romantizm konularında size şanslı etkiler veriyor olacak. Mars retrosu başlayan kadar bilhassa insanlarla aranızda tutkulu çekimler hissedebilirsiniz. Ay ortasından itibaren ise Mars retrosu bittiğini düşündüğünüz eski aşklarınızı yeniden karşınıza çıkartabilir, beklemediğiniz şekilde eskilerden bir insandan haber alabilirsiniz.

Bu ay özellikle 10’ undan sonra Merkür’ ün hareketi harcamalarınızı kontrol etmeye çalışmanız, yapmayı düşündüğünüz seyahatler, girişimler için makul ölçülerde paralar harcamaya çalışmanızı önemli bir hale getirecek.

13 Haziran Yeni Ay’ ı ile birlikte hedeflediğiniz bir konuda, para kazanmak anlamında yeni girişimlerde bulunabilirsiniz. Ay sonuna doğru ise işiniz ilintili bir sürecin tamamlanmasına, bir projenin bitişine ya da netleşmesine Dolunay ile birlikte şahitlik edebilirsiniz.

ASLAN BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Bu ay Venüs’ ün yaptığı yer değişikliği ile birlikte özellikle 9 Haziran itibariyle harcamalarınıza dikkat etmelisiniz. Seyahat etmek adına yaptığınız masraflar ilerleyen günlerde bütçeniz için sarsıcı etki yaratabilir.

İşiniz ile ilgili bir süredir olumlu seyreden gelişmeler, ya da tam tersi olumsuz devam eden atmosfer Mars’ ın Retro sürecine girişi ile birlikte yön değiştirerek tam tersi bir atmosfere bürünme potansiyeline sahip.

Özellikle 10 Haziran’ da hedefleriniz ve gelir yollarınızı temsil eden eviniz üzerinde güçlü yerleşimine başlayacak olan Merkür, yeni başarılar, ticari atılımlar adına sizi destekliyor olacak.

Ay ortasında kariyeriniz ilintili pozitif bir gelişme yaşayabilirsiniz. Ancak ay sonunda aşk eviniz üzerinde gerçekleşecek olan Dolunay sizi partneriniz ile ilgili biraz sıkıntılı bir gündemin içerisine sürükleyebilir. Aşırı tepki vermekten, güven sarsıcı hareketlerden uzak durmaya bakın.

BAŞAK BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Yükselen lordunuz Merkür’ ün bu ayın 10’ unda rahat ettiği İkizler Burcuna geçişi ile birlikte kendinizi daha iyi hissetmeye başlayacaksınız. Özellikle iş – kariyer hayatınız başta olmak üzere daha berrak düşünen ve gerekli hamleleri yapabilir hale gelmeniz söz konusu olacak.

9 Haziran’ da yer değiştirerek gelirler ve hedefler evinize yerleşen Venüs ise size hiç beklemediğiniz alanlarda başarılar, sonuçlanmalar yaşatabilir ve bunların maddi dönüşlerini de alıyor olabilirsiniz.

Ancak ay ortası itibariyle Retro hareketine hazırlanmaya başlayacak olan Mars sizi romantik ilişkiler anlamında tüm yaz boyunca zorlu bir sürecin içerisinden geçirmeye başlayabilir. Özellikle biriktirdiğiniz konuların patlaması şeklinde bazı yüzleşmeler ilişkinizde söz konusu olma eğiliminde.

Ay ortasındaki Yeni Ay sürecinde üstünüz, amiriniz konumundaki kişilerden beklentilerinizi ortaya koyabilirsiniz. 28 Haziran Dolunay’ ı ise aileniz, eviniz, mülkleriniz ile ilgili bir konunun netleşmesine aracılık edebilir.

TERAZİ BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

9 Haziran itibariyle yer değiştiren Yükselen Lordunuz Venüs dikkatinizin kariyer hayatınız üzerine odaklanmasına sebep olacak. Yeni gelişen fırsatlar, teklifler de bu ayın sizin açınızdan ilgi çekici gelişmeleri olabilir.

Kariyeriniz ilintili gelen yeni teklifleri 10 Haziran itibariyle yer değiştiren Merkür sebebi ile otoritenizi sağlamlaştırmak adına kullanabilirsiniz. Ay ortasından itibaren kendinizi bir süredir içinde hissettiğiniz depresif ruh halinden sıyırmaya başlayacaksınız.

13 Haziran Yeni Ay süreci miras, komisyon, prim gibi gelir yollarınız adına yeni bir gelişmenin yaşanmasına sebep olabilir. Ancak ay ortasında gerilemesine başlayacak olan Mars nedeni ile özellikle taşınmazlar, aileniz, anneniz ilintili konularda sürtüşmeler yaşamaya başlamanız olası.

28 Haziran’ daki Dolunay esnasında ağzınızdan çıkan sözlere, yakınlarınızla iletişiminizde çok dikkat etmenizde fayda var.

AKREP BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Farkındalıklarınızı özellikle 2’ li özel ilişkiler anlamında geliştirmeniz açısından Haziran son derece uygun bir süreci size sunacak. 9 Haziran’ da Venüs’ ün yer değiştirmesi ile birlikte bu ay kendinizi daha yaratıcı, yeni fikirler ile meşgul de bulabilirsiniz. Venüs’ ün bu transiti size üstleriniz, amirleriniz anlamında da pozitif geri dönüşler yaşatabilir.

28 Haziran Mars retrosuna kadar hayatınızda yapmak istediğiniz değişimler için girişimde bulunmak konusunda destekleniyor olacaksınız. Ancak sonrasında planladığınız gibi gitmediğini gördüğünüz işler konusunda tüm yaz boyunca gergin iletişimler kurma potansiyeliniz var. Bilhassa yakın çevrenizin sınırlarını zorlamamaya bakın.

13 Haziran Yeni Ay’ ı özel ilişkiniz konusunda yeni bir karar aşamasına gelmenizi tetikleyebilir. Ay sonundaki Dolunay ise parasal bir konunun sizin açınızdan netleşmesine aracılık edecek.

YAY BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Satürn ve Jüpiter Retroları sebebi ile hiç şüphesiz ki en çok zorlanan burç Yay’ lar. Bu durum maalesef Haziran ayında da değişiklik göstermiyor.

Ancak Venüs’ ün 9 Haziran itibariyle yapacağı yer değişikliği size özel ilişkiniz anlamında destekleyici etkiler sunma potansiyeline sahip. Bir süredir gerilen sinirlerinizi özellikle bu ay partnerinizle vakit geçirerek yatıştırabilirsiniz.

10 Haziran’ da ortaklıklar evinize geçen Merkür ile birlikte ticari anlaşmalar ve ortaklı yürütülecek işler anlamda yeni fırsatları özellikle komisyonlu işler için yakalayabilirsiniz. Mars’ ın 28 Haziran’ daki retrosundan hemen önce ise finansal konularda ani gelişmeler yaşamanız olası ancak Retro sonrasında bu işleri sıkı takibiniz gerekmekte.

Ay ortasındaki Yeni Ay süreci ile birlikte işinizde yeni oluşumlar söz konusu. 28 Hazirandaki Dolunay süreci ise sizi fazlası ile etkileyecek. Kendinize güveniniz, yakın çevrenizdeki insanlara, akrabalarınıza olan bakışınız açısından bazı inişli çıkışlı duygular içerisinde kalabilirsiniz.

OĞLAK BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Haziran ayında tam burcunuz üzerinde Retro harekete başlayacak olan Mars sizi ay ortasından itibaren gergin bir ruh halinin içerisine çekmeye başlayacak. bilhassa 9 Haziran’ da yer değiştrecek olan Venüs’ ün de Rahu’ nun yanında kazanacağı tutkulu yaklaşım sizi özel ilişkiniz konusunda sıkı bir sınavın içerisinden geçirebilir.

Bu ay partnerinize karşı hem sevgi, hem öfke duygularını inişli çıkışlı olarak deneyimleyeblirsiniz.

10 Haziran itibariyle çalışma alanınıza geçecek olan Merkür dikkatinizi yeni ticeri fırsat ve başlangıçlara doğru yöneltmenize olanak verecek. İşinizde bu ay yeni teklifler de almanız olası.

13 haziran Yeni Ay süreci romantik ilişkiler anlamında yeni adımlar, kararlar getirirken, ay sonundaki Dolunay masraf kalemlerinizden biri üzerinde yeni kararlar alarak uygulamaya koymanıza neden olabilir.

KOVA BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

9 Haziran tarihi itibariyle yer değiştiren Venüs sayesinde işinizde güzel gelişmelerin olacağı bir döneme adım atacaksınız. Beklemediğiniz fırsatların da birden önünüzde belirmesi olasılığı olduğu gibi, yeni kazanılan bir işin başarısı da sizi sevindirebilir.

Ay ortası itibariyle kendisini hissettirecek Mars retrosu yakın çevrenizden, akrabalrınızdan insanlarla ilgili size zorlu bir süreç yaşatabilir. Önümüzdeki yaz ayları içerisinde dost-akraba çevresinde borç-alacak ilişkilerine girmeyin.

10 Haziran itibariyle yer değiştirecek Merkür bu ay çocuk sahibi olanlar için evlatları ilintili olumlu bir değişiklik haberini Kova Yükselenlere getirebilir.

13 Haziran Yeni Ay’ ı tam ev, aile, anne konularının üzerinde gerçekleşiyor olacak. Bu süreçte Mülkleriniz ya da aileniz ilintili yeni bir kararı uygulamaya almak zorunda kalabilirsiniz. Ay sonundaki Dolunay ise hedeflediğiniz bir sonucun daha net bir hale gelmesine aracılık edecek.

BALIK BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

9 haziran itibariyle yer değiştiren Venüs bekarlar için bu ay yeni bir aşkın hayatlarına girmesine aracılık edebilir. Özellikle ay ortasına kadar sosyal ortamlar anlamında hayatınız son derece hareketli olacak.

10 Haziran itibariyle İkizler Burcuna geçecek olan Merkür ise size yatırım yapmak amacında iseniz mülkler ilintili yeni şanslar, ticari olarak da karlı girişim fırsatları getirebilir.

Ayrıca kazançlarınız ilintili pozitif atmosfer Mars retrosuna kadar size destek olmaya devam edecek. 28 Haziran Mars retrosundan sonraki günlerde ise düzenli gelirleriniz anlamında mevcut koşullarınızı korumaya yönelik hareket etmenizde fayda var.

Yaz aylarında dostlarınız, tanıdıklarınız ilintili bazı konularla da uğraşmak zorunda kalabilirsiniz. Sosyal çvreniz anlamında uzun süredir ihmal ettiğiniz sorumluluklar size hatırlatılıyor olabilir.

13 Haziran Yeni Ay’ ı süreci esnasında seyehat planları yapabilir, ay sonundaki Dolunay’ da ise kariyerinizi ilgilnediren bir konunun netleşmesine şahitlik edebilirsiniz.

Sevgilerimle,

©Hint Astroloğu

30 Mayıs 2018

Paylaş