HAZİRAN 2017 BURÇ YORUMLARI

Haziran ayı gökyüzünde Jüpiter’ in uzun süredir devam ettirdiği Retro/Geri hareketini bitirmesi ile bizlere pozitif bir merhaba ile başlamakta.

Gökyüzünün en önemli benefic/iyicil gezegeninin 6 Şubat 2017’ den beri sürdürdüğü Retro hareketini sonlandırması; hepimizin hayatlarına daha pozitif enerjiler yansıtması, bereket getirmesi anlamında Haziran 2017’ nin bence en önemli Astrolojik hareketlerinden biri durumunda…

Ayrıca 21 Haziran itibariyle Hint Astrolojisine göre şu an Retro/Geri hareketini Yay Burcunda devam ettiren Satürn’ ün de yer değiştirerek Akrep Burcuna geri dönmesi ile birlikte –Jüpiter’ in üzerindeki kısıtlayıcı görünümünü de tüm yaz ayları boyunca kaldırmış olacak ki- bu da kendisinin fayda veren, olanı büyüten etkilerini her anlamda daha fazla hissetmeye başlayacağız demektir.

Olumlu etkilerinin yanında Jüpiter; geri hareketini bırakması itibariyle Başak, Oğlak Balık ve Boğa Yükselenler için maalesef iştah açıcı, kilo aldırmaya yönelik büyütme etkisine de özellikle Haziran sonuna doğru -saydığım Yükselenler için- yeniden hissettirmeye başlayacak.

21 Haziran itibariyle Vedik Astrolojisine göre Akrep Burcuna geri dönüş yapacak olan Satürn özellikle Sade Sati sürecine devam eden (Ay Burcu Akrep olanlar için) ruhsal anlamada biraz sıkıntılı bir yaz sürecine işaret ederken, tam tersi anlamda Ay Burcu Yay olan Sade Sati sürecindekilere –nispeten- daha rahat bir nefes aldıracak.

Gök kubbenin yaratıcılığımızdan, sanatsal konulardan, parasal zenginlikten ve güzellik, aşk işlerinden sorumlu bir diğer iyicil gezegeni olan Venüs ise 31 Mayıs itibariyle çok uzun süredir konakladığı Balık Burcunu terk edip, Koç Burcuna geçiyor.

Haziran ayının nerdeyse tamamında da Koç Burcu içerisinde ilerlemeye de devam edecek.

Venüs’ ün bu transiti özellikle romantik ilişkiler anlamında yeni başlangıçlar yapmak adına başta Koç olmak üzere, Terazi ve Yay Yükselenlere sahip haritalara kendilerini dış dünyaya açtıkları taktirde şans verecek.

Ayrıca yine bu Yükselen Burçlara sahip ve sanatsal konularla uğraşanlar için de yaratıcılık, kendilerini gösterme etkileri Venüs tarafından desteklenmiş olmakta.

Ancak 4 Haziran tarihine kadar Venüs, Su Grubu Burcunu terk edip, Ateş Grubu bir Burca geçtiği için Hint Astrolojisinde Gandanta denilen bir aralıkta ilerliyor olacak ki; bu da Haziran başında romantik ilişkiler ve yaratıcılık isteyen sanatsal konularda attığımız adımları, yeni başlangıçları biraz zorlayacak anlamını taşımakta…

Gökyüzünde Haziran ayında en dikkat çekici birikim/enerji yoğunlaşması ise İkizler Burcunda gerçekleşmekte. Dolayısıyla da tam karşısındaki Burç olan Yay Yükselenler de bu enerji yansımasından nasiplerini alacaklar.

Mars tüm Haziran boyunca İkizler Burcunda ikamet ediyor olacak.

Bu da İkizler, Yay, Başak ve Oğlak Yükselene sahip haritalar için hareketli, koşulların hızlı değiştiği, pek çok işe birden aynı anda yetişmeleri gereken, mücadele verdikleri, dinamik bir ay geçirecekleri anlamına gelmekte.

Aynı zamanda saydığım Yükselenler için sabırsızlık, hızlı sinirlenmeye eğilim gibi negatif etkiler de söz konusu potansiyeller arasında.

Güneş ise yine Vedik Astrolojisine göre 15 Haziran tarihinde Mars’ ın yanına, İkizler Burcuna yerleşecek.

Hemen ardından, Merkür de 18 Haziran itibariyle İkizler Burcuna geçip, yönettiği Burç kuşağındaki yerini alacak. Yani Hint Astrolojisine göre 18 Haziran itibariyle İkizler Burcunda 3 gezegen; Mars, Güneş ve Merkür ikamet ediyor olacaklar. (Basın – yayın , yazı içerikli işlerle uğraşanlar için son derece destekleyici bir yerleşim…)

Bu birliktelik, özellikle İkizler ve Yay Yükselenler için egolarının ön plana çıktığı, biraz bencil sayılabilecek davranışlar sergilemeye eğilimli oldukları, canlarını sıkan durumlarda kolaylıkla kırıcı laflar sarf edebilecekleri bir dönemi tetikleyebilir. Yani biraz huysuz insanlar haline gelebilirler…

Bu yerleşimin İkizler ve Yay Yükselenlere pozitif etkisi ise zihinlerinin çok keskin çalıştığı, hızlı ve akıllıca çözümler ürettikleri, gereken zamanda tam gereken aksiyonu alabildikleri, doğru düşünüp, doğru karar verdikleri bir süreci onlara armağan edecek olması.

Ruhsal iniş- çıkışlar yaşamalarına rağmen (Zira 24 Haziran’ da gerçekleşecek olan Yeni Ay da İkizler Burcu içerisinde onların ruh halini biraz sıkıntılı bir atmosfere sokacak.) doğru karar alabilecekleri bir dönemden geçiyor olacaklar…

Haziran ayındaki Dolunay, 9’ unda; Ay’ ın bulunmaktan pek hoşlanmadığı Akrep Burcunda ve sert etkileri olan Jyeshta Takımyıldızında gerçekleşecek.

Jyeshta Takımyıldızı huzursuz tabiatlıdır. Kontrolcü olmayı sever. Kendi istediğinin yapılması için etrafına zorlayıcı, bunaltan tavırlar sergileyebilir. Bir yerde uzun müddet sabit ve huzurlu kalmak, olanı biteni olduğu haliyle kabul etmek olgunluğu, yani akışta ve anda kalmak hiç ona göre değildir.

Dolunay zamanlarında ise bizler; duygusal anlamda duygu ve düşüncelerimizin zirve yaptığı, kontrol altında tutmaktan ziyade, kendini olduğu gibi yansıtmak arzusunun harekete geçtiği enerjileri deneyimleriz. O nedenledir ki Hint Astrolojisinde Dolunay, genellikle tamamlanmaları getirir. Zaten var olan bir şeyi ortaya döker. Malumun ilanını yapar.

Jyeshta ve Dolunayın kendine has özellikleri bir araya getirildiğinde özellikle ruhsal anlamda Haziran ayının Dolunay döngüsü, bizleri zorlayacağa benzemekte…

Elbette Akrep ve Boğa Yükselenler başta olmak üzere; Balık ve Yengeç Yükselenler de Dolunay sürecinden en fazla etkilenecek olanlar.

Kıskançlık, güvensizlik ve ardından gelen kontrol etme dürtüsü, alınganlık içeren davranışlarla tepkilerimizi abartma eğiliminde olabiliriz. (Burç Yorumları içerisinde Yükselenlere göre Dolunay etkilerini daha ayrıntılı şekilde aktarmaya çalıştım.)

Son olarak 24 Haziran tarihinde yine Hint Astrolojisine göre İkizler Burcunda ve Aridra Takımyıldızında Yeni Ay gerçekleşecek.

Vedik Astrolojisinde te huzursuz, huysuz ve ruhsal dengesini bulmakta zorlanan Takımyıldızlardan bir tanesi daha!

İkizler ve Yay Yükselenler için yeni oluşumların önlerine gelmesine, bazı başlangıçlar için fırsatları yakalamalarına aracılık edecek olan bu Yeni Ay, onları ruhsal anlamda zorlayacak.

Karar vermekte zorlandıkları, kendi içlerine çekilip düşünmek istedikleri ancak bunu yapacak ortamı bir türlü sağlayamadıkları bir süreç yaşayabilirler. Bu noktada da Aridra’ nın enerjisini, etraflarına huysuz bir şekilde yansıtabilirler. Önlerine çıkacak yeni opsiyonları daha fazla bilgi edinmek, ayrıntıları didiklemek isteği ile kaçırma riskine de sahipler.

“Kuruntu etmek” 24 Haziran Yeni Ay döngüsünde başta İkizler ve Yay Yükselenler olmak üzere, pek çok burç için en fazla öne çıkan etkilerden bir tanesi…

Her Yükselen Burca göre farklı alanlarda etkiler verecek olan bu gezegen yerleşimlerini Burç yorumları kısmında aktardım. Haziran 2017’ nin (Hint Astrolojisine göre hesaplanarak bulunmuş) Ay ve Yükselen Burçlara göre etkilerini aşağıda bulabilirsiniz…

*** Her zaman olduğu gibi sayfamda yayınlanan burç yorumlarının Batı Astrolojisi gezegen konumları ile hiçbir alakası olmadığını, tamamen Hint/Vedik Astrolojisi disiplini içerisinde aktarıldığını hatırlatmak isterim.

Dolayısı ile Batı Astrolojisine göre hesaplanmış olan Güneş’ in konumuna göre “hangi burç” olduğunuzun, yukarıdaki yorumlarla hiçbir ilişkisi yoktur.

Hint Astrolojisine göre hesaplanmış olan Yükselen ve Ay Burcunuza göre yazıları değerlendirmelisiniz. Yani hem Yükselen, hem de Ay Burcunuzu okumalısınız…

KOÇ BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Tüm Haziran ayı boyunca Yükseleniniz üzerinde ilerleyecek olan Venüs, başta özel ilişkiler, aşk ve romantizm anlamında sizi destekliyor olacak. Ayrıca Venüs’ ün Burcunuzu ziyareti sizi estetik, güzelleşme faaliyetleri anlamında da adım atmanız için uygun fırsatlar sunmakta. Yaratıcılığınızı kullandığınız işlerde bu ay başarılı olabilirsiniz. Bekar Koç Burçları içinse yeni birileri ile tanışma, bir ilişkiye başlama anlamında Venüs destekleyici enerjiler içerisinde olacak. Özellikle ay ortasından itibaren bu etkileri daha fazla hissetmeye başlayacaksınız. Ancak finansal konularda özellikle 4 Haziran’ a kadar riskli kararlar almamaya ve girişimler yapmamaya çalışın. 9 Haziran tarihindeki Dolunay sizi bir süredir zorlayan bir konunun, olumlu ya da olumsuz şekilde, bir sonuca ulaşarak, artık kafanızdan çıkmasına aracılık edebilir. Aynı tarihlerde düz harekete geçecek olan Jüpiter’ in de durumu göz önünde bulundurulduğunda, iş hayatınızda otorite konumunda bulunan kişilerle diyaloglarınıza sinirlerinize hakim olmaya çalışarak devam etmeniz gerektiğini söyleyebilirim. Bu ay kafanızda yapmak istediğiniz pek çok şey var ve çevrenizle yoğun bir İletişim trafiği içerisinde olacaksınız. Kısa seyahatler yapmanız, Haziran ayı içerisinde hem ruhsal, hem de fiziksel olarak kendinizi yenilenmiş hissetmenize yardımcı olabilir.

BOĞA BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Haziran ayı boyunca ve özellikle de ayın ilk yarısında harcamalarınıza dikkat etmeye çalışın. Özellikle maaşınız dışında ekstra elde ettiğiniz gelirleri lüks sayılabilecek harcamalara kaydırmamanız akıllıca olacaktır. Parasal konularda özellikle aile bütçenizi de göz önünde bulundurarak kararlar almalısınız. 9 Haziran’ daki Dolunay eşinizin/partnerinizin para ilintili yaptığı bir girişimin sonuçlanmasına aracılık edebilir. Bu ay hayatınızda yoğun olarak ilgilenmeniz gereken alan finansal ve parasal konular olarak öne çıkmakta. Ayrıca Haziran’ da parasal konular ilintili çevrenizdeki insanlarla bazı anlaşmazlıklar, tartışmalar yaşama etkisine de sahipsiniz. Çocuğunuz ilintili yapmak istediğiniz bir hamle, girişim varsa bunu Jüpiter’ in düz harekete geçmesinden bir müddet sonra yani Haziran sonlarına doğru gerçekleştirmeniz, beklentilerinizin yerine gelmesine daha pozitif etki yapacaktır. 21 Haziran itibariyle Retro hareketine Akrep Burcu içerisinde, tüm yaz boyunca devam edecek olan Satürn özellikle ticaretle uğraşan Boğa Yükselenler için biraz durgun bir süreçten geçmelerine sebebiyet verebilir. Bu nedenle tutumlu şekilde hareket etmenizde her zamanki gibi fayda var.

İKİZLER BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Haziran ayında yoğun bir hayat temposu sizi beklemekte. Hızla gelişen olaylara, sosyal organizasyonlara, artan iş yükünüze, kısacası pek çok şeye kendinizi yetiştirmek zorunda hissediyor olacaksınız. Burcunuzun yöneticisi olan Merkür’ ün 18 Haziran – 3 Temmuz tarihleri arasında İkizlere’ e geçmesi ile de birlikte; hemen her türlü işin, sorumluluğun ve organizasyonun hakkıyla üstesinden gelebileceksiniz. Ancak tüm bu koşuşturmaca esnasında 21 Haziran sonrasında eklem yerleriniz ilintili bazı sıkıntılar yaşayabilirsiniz. O nedenle iskeletinizi fazla zorlamamaya çalışın. Bekarlar için bu ay arkadaş çevrelerinden birinin kendileri ile ilgilendiğini fark etmeleri potansiyeli var. Ayrıca bu ay standart maaşınız dışında elinize geçen paralarda da bir hareketlenme söz konusu olabilir. 9 Haziran Dolunay’ ı iş yerinizde, birlikte çalıştığınız kişilerden biri ile aranızda, bir süredir rahatsızlık duyduğunuz bazı tavırlarına karşı tepki vermenize neden olabilir. Egonuza ve hırsınıza kapılıp kırıcı olmaya çok müsait enerjiler içerisinden geçeceksiniz. Bu olayın ay sonuna doğru daha fazla büyüme potansiyelini düşünerek, sinirlerinize hakim olmaya çalışmanızda fayda var. Ayın ikinci yarısından itibaren mülkler, eviniz, araç konuları ile ilgili yapmak istediğiniz hamlelere başlayabilirsiniz.

YENGEÇ BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Bir süredir işiniz ilintili deneyimlediğiniz durağan tempo Haziran ortası itibariyle iyice dağılmaya başlayacak. Özellikle ay sonuna doğru kariyeriniz ilintili yapmak istediğiniz bir hamle için girişimde bulunmak niyetindeyseniz, olumlu etkiler alacaksınız. Ailenizi, evinizi, mülklerinizi ilgilendiren bir durumla da bu ay ilgilenmek zorunda kalabilirsiniz. Ancak Haziran ayında beklediğinizin üzerinde, planlamadığınız veya beklentinizin üzerinde size masraf çıkartacak bazı harcamalarınızın da olması mümkün. Özellikle eğlence – seyahat, çocuklar, eğitim gibi kalemler üzerine yaptığınız harcamalar bu ayki bütçenizi sarsabilir. Çocuk sahibi olan Yengeç Yükselenler için 9 Haziran Dolunay’ ı onlarla ilgili uzun süredir düşündükleri bir konuyu uygulamaya almaları açısından tamamlayıcı olabilir. 24 Haziran’ da İkizler Burcu içerisinde gerçekleşecek olan Yeni Ay, sizi o günler civarında biraz huzursuz, endişeli ve negatif bir ruh haline büründürebilir. Satürn’ ün de Retrosu esnasında yer değiştirmesi ile birlikte özellikle sevgiliniz ya da eşinize karşı, kendi ruhsal sıkıntınızı fazlasıyla karşı tarafa yansıtma eğiliminde olacaksınız. 3-4 günlük bu süreci fazla abartmamaya çalışın.

ASLAN BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Ay ortasına kadar tüm vaktinizi ve enerjinizi kariyerinize odaklayacaksınız. Haziran’ ın ikinci yarısı itibariyle de verdiğiniz emeklerin karşılığını almanın tadını çıkartabileceksiniz. Özellikle üstünüz konumundaki kirşlerin takdirini, övgülerini duyabilirsiniz. Hatta terfi, pozisyon değişikliği gibi beklentileri olan Aslan Yükselenler için Dolunay ile birlikte tetiklenen enerjiler bu ay arzularını geçekleştirmeye aracı olabilir. Ortaklı kullandığınız bir mülkünüz ile ilgili 21 Haziran sonrası aile içerisinde bazı huzursuzluk verecek gelişmeler yaşanabilir. Yaz aylarında mülkleriniz, taşınmazlar ilintili genel olarak keskin kararlar almamaya çalışın. 9 Haziran sonrasında maaşınız dışında kazandığınız gelirlerde daha akıcı, bereketli etkiler almaya başlayacaksınız.  Eylül ayına kadar sürecek olan bu etkiyi birikim yaparak değerlendirmeye çalışmanızda fayda var. Özellikle 24 Haziran Yeni Ay’ ı ile birlikte gelirlerinizi tasarruf etme şekliniz ile ilgili daha farklı bir yatırıma yönlenmeniz söz konusu olabilir.

BAŞAK BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Burcunuz üzerinde uzun bir süredir geri harekette olan Jüpiter’ in 9 Haziran itibariyle düz gitmeye başlaması, size hayata karşı daha olumlu ve pozitif bir bakış açısı kazandıracak. Ay sonuna doğru hissettiğiniz olumlu ruh hali başta partnerinizle olan iletişiminize, sonrasında da tüm çevrenize yansıyacak. Bu ay kariyer eviniz üzerinde toplanan gezegenler 18 Haziran sonrasında size çok yoğun bir iş temposu vaat etmekte. Zekanız ve organizasyon yetenekleriniz ile yeni iş fırsatları yakalamanız da bu ay olası etkileriniz arasında.  Özellikle 9 Haziran Dolunay’ ı beklediğiniz ve olmasını arzu ettiğiniz bir girişimin sonuçlanmasına aracılık edebilir. Ancak olumlu netice almak için sizin de daha aktif şekilde kendinizi ortaya koymanız, iş ilintili aktivitelerde ön plana çıkmanız gerekebilir. Bu ay maaşınız ve kendi kazandığınız paralar dışında, beklemediğiniz bir kaynaktan gelir elde etme şansına da sahipsiniz. 24 Haziran Yeni Ay’ ı kariyeriniz ilintili, bilginizi daha etkin şekilde kullanabileceğiniz bazı fırsatları önünüze getirebilir.

TERAZİ BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Haziran ayında sizin için en fazla öne çıkan konu romantik ilişkiler olmaya aday durumda. Özellikle bekar ve ilişkisi olmayan Terazi Yükselenler için yeni bir aşk olasılığı Haziran ayında potansiyel etkiler arasında bulunuyor. Ayrıca ticari/parasal bir konunun da bu ay olumlu şekilde sonuçlandığına şahitlik edebilirsiniz. Ancak bu ay parasal gelirleriniz, otorite konumunuz ile ilgili konularda mücadeleci davranmanız, karşınızdaki insanlara hakkınızı yedirmemeniz gerekmekte. Özellikle 9 Haziran Dolunay’ ı parasal getirisi olan bir işin sizin açınızdan olumlu sonuçlanmasına aracılık edebilir. Ancak ay sonuna doğru bu gelişmenin devamı niteliğinde bazı ayrıntılarla uğraşmak, düzenlemeler yapmak zorunda kalabilirsiniz. Özellikle 21 Haziran sonrasında yer değiştirecek olan Retro Satürn, bir süredir sonuç almakta zorlandığınız girişimlerinizin önünü açarak, bu yaz özellikle taşınmazlar, çocuklar, eğitim ve ilgi alanlarınız ilintili konuların sizin açınızdan daha keyifli sonuçlar üretmesine olanak sağlayacak. Yurt dışı ilintili işlerle uğraşanlar içinse 9 Haziran’ dan Eylül ortasına kadar daha bereketli ve hareketli bir süreç söz konusu olma potansiyelinde.

AKREP BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Haziran ayında iş yeriniz, iş alanınız ile ilgili bir değişim/değişiklik süreci içerisinden geçebilirsiniz. Yaptığınız işin sorumluluk alanlarının değişmesi de söz konusu olabilir. Ancak yaşayacağınız olaylar sizi kariyer hayatınızda daha ön plana taşımaya aracılık edecek. 9 Haziran’ da tam Yükseleniniz üzerinde gerçekleşecek olan Dolunay, otoritenizi ortaya koymanız anlamında belli bir süredir takip ettiğiniz bir işin, mevzunun sonuçlanmasına aracılık edecek. Dolunay süresince sabırlı olmakta zorlanabilir, olayların bir an önce hallolmasını isteyen bir ruh halinde kendinizi huzursuz hissedebilirsiniz. Kısa süreli bu etki içerisinde, işlerin sizin hedeflediğiniz şekilde ay sonuna doğru sonuçlanacağını düşünerek rahatlamaya çalışmalısınız. 21 Haziran itibariyle Retro Satürn bir süredir ara verdiği Akrep Yolculuğuna geri dönecek ve yazın tamamında Yükseleniniz üzerinde olacak. Geçtiğimiz yaz kadar etkili olmasa da bu yaz da kendinizi depresif etkiler içerisinde hissedebilirsiniz. Kendinize yeni uğraşlar bularak, ilerlemek istediğiniz konularda adımlar atarak, ruh halinizi daha pozitif bir seviyeye çekmeye çalışmalısınız.

YAY BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Kariyeriniz ilintili bir süredir durağan ya da rutininde giden seyir 9 Haziran’ da Jüpiter’ in düz harekete geçmesi ile birlikte düzelmeye başlayacak. Ancak özellikle ay sonu itibariyle kafanızda planladığınız yeni girişimler için efor sarf etmeye başlamalısınız. Özellikle ortaklı yapabileceğiniz projeler, yeni ticari girişimler, anlaşmalar, teklifler için bu ay gökyüzü size destekleyici ve hareketli enerjiler vaat etmekte. Bekar Yay Yükselenler için Venüs’ ün Haziran ayındaki konumu yeni bir aşk ilişkisinin başlaması, bir arkadaşınız vasıtasıyla tanışacağınız yeni biri ile aranızda bir yakınlaşma olması anlamında destekleyici etkiler sunmakta. Ayrıca Satürn’ ün Retro hareketi esnasında yer değiştirerek Yükseleninizden ayrılması sizin hayata daha pozitif bir ruh hali bakmanıza yardımcı olacak. Bu fırsatı değerlendirerek, Yaz aylarının tamamını moral ve enerji toplamak için kullanmalısınız. 9 Haziran Dolunay’ ı uzun süredir ihmal ettiğiniz bir masraf kaleminin artık gündeminize gelmesine ve bütçeniz dışında bir harcama yapmanıza neden olabilir.

OĞLAK BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Haziran ayında eviniz, aileniz ya da taşınmaz mülklerle ilgili bir girişim yapmak niyetindeyseniz, gökyüzü tarafından destekleniyor olacaksınız. Ancak bu ay işiniz ile ilintili ilerlemek istediğiniz konularda beklediğiniz kadar kolay yol almayı başaramayabilirsiniz. Ya da rutinde çok fazla efor sarf etmeden hallettiğiniz işlerde uzun süre emek harcamanız gerekebilir. Her halükarda yoğun bir tempo, yoğun iletişim trafiği sizi bekliyor olacak. Özellikle ayın 2. Yarısı sizin için iş yerinde hızlı gelişen olaylara yetişmek ve hızlı çözümler üretmek adına hareketli. Üstünüz, otorite konumundaki kişiler ile de bu ay yakın şekilde mesai yapabilirsiniz. 9 Haziran’ dan sonra yavaş yavaş onların taktirlerini de başardığınız işler ile ilgili almaya başlayacaksınız. 9 Haziran Dolunay’ ı partneriniz ilintili gerçekleşmesini istediğiniz bir konunun sonuçlanmasını getirebilir. Ayrıca ticari bir anlaşma, ya da satış sonucunu Dolunay’ a yakın günlerde alabilirsiniz. 15 Haziran sonrası vücut direnciniz düşebilir. Kıyafetlerinize grip/nezle gibi bir duruma yakalanmamak için dikkat etmeye çalışın. 24 Haziran Yeni Ay’ ı esnasında kendinizi biraz huzursuz ve depresif hissedebilirsiniz. Aileniz ilintili bazı konular canınızın sıkılmasına neden olabilir. Ay’ ın ışığı gökyüzünde fazlalaştıkça bu etkiden sıyrılacaksınız.

KOVA BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Haziran ayında iletişim ve insanları ikna kabiliyetinizle öne çıktığınız, bilgi ve tecrübelerinizi ortaya koyabileceğiniz işler ile yoğun bir tempo yaşayacaksınız. 9 Haziran tarihinde kariyerinizi temsil eden noktada gerçekleşecek olan Dolunay sizi işiniz konusunda hırslı etkiler içerisinde bırakacak ve yaratıcılığınızı, yeteneklerinizi kullanarak bulunduğunuz ortamlarda sivrileceksiniz. Parasal gelirler anlamında bir müddettir rutin giden enerjileriniz 10 Haziran gibi toparlanmaya başlayarak, ay sonuna doğru daha bereketli hale gelecek. Bu ay insanlarla bir araya gelmek, kendi kabuğunuzdan çıkmak, yeni fikirler üretmek ve bunları uygulamaya koymak size çok iyi gelecek. Ay sonuna doğru 24 Haziran’ da gerçekleşecek olan Yeni Ay sizi uzun süredir başlamayı düşündüğünüz bir hobi, eğitim ya da aktivite konusunda adım atmaya itebilir. Ayrıca bu ay çocuk sahibi olan Kova Yükselenler için de evlatları ile ilgili bazı gelişmeler gündemlerini belirgin şekilde işgal etme potansiyeline sahip.

BALIK BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Haziran ayında ticaretle ya da kendi işi ile uğraşan, satış-pazarlama konularında çalışan Balık Yükselenler için bir süredir yavaşlamış gibi duran etkiler hızlanmaya başlıyor. Parasal anlamda geçtiğimiz aya oranla daha iyi gelirler elde edebileceğiniz bir dönem geçirme potansiyeline sahipsiniz. Özellikle Jüpiter’ in 9 Haziran’ da düz harekete geçmesi sizi ay sonuna doğru kariyer ilintili konularda daha rahat adımlar atmaya ve başarılı işler yapmaya götürecek. Aynı tarihlerde oluşacak Dolunay ise duygusal olarak kendinizi biraz fazla yüksek hissetmenize, normalden daha fazla alıngan ve hassas tepkiler vermenize neden olabilir. İç huzurunuzu dengelemek Haziran ayında biraz zor olsa da kafanızı iş ilintili konulara yormanızda fayda var. 21 Haziran itibariyle Retro hareketteki Satürn’ ün yer değiştirmesi sizi duygusal etkilerden sıyırarak daha akılcı olmaya ve hedefleriniz doğrultusunda hareket etmeye yöneltecektir. Haziran ayında ayrıca taşınmazlar, mallar ilintili bir konuda da karar vermeniz gerekebilir. Duygusal değil, ticari düşünerek hareket yönünüzü belirlemeye çalışın.

Güzel bir yaz geçirmenizi dilerim…

Sevgilerimle,

©Hint Astroloğu

31 Mayıs 2017

 

 

Paylaş

HAZİRAN 2017 BURÇ YORUMLARI” hakkında 1 yorum

  1. Geri izleme: HAZİRAN 2017 ve TÜRKİYE | Hint Astroloğu

Yorumlar kapalı.