HAZİRAN 2016 BURÇ YORUMLARI

Haziran 2016′ ya Merkür‘ ün retro/geri hareketini bitirmesi ile birlikte en azından teknolojik aletlerdeki arıza ve iletişim yollarındaki aksaklıklardan sıyrılmış olarak gireceğiz.

HaziranMayıs ayı boyunca yavaşlayan ticari aktiviteler, ertelenen randevular Haziran ayında tekrar canlılık kazanmaya başlayacak.

Özellikle Hint Astrolojisine göre Mayıs ayında Koç, Başak, Yay ve Oğlak Yükselenlerin günlük rutinlerinde iş konularında hissettikleri sonuç almakta zorlanma etkisi Haziran itibariyle son bulmakta.

Ancak gökyüzünün genel atmosferinde Satürn ve Mars gibi önemli iki gezegenin hala daha geri gidiyor oluşu, hepimizin üzerindeki tembellik etme isteğini ve karamsar düşünmeye eğilimli olma halini Haziran ayında da devam ettiriyor olacak.

Olayları iyi tarafından ele almak konusunda Haziran boyunca en fazla zorlanacak olan Yükselen grupları ise: Akrep, Yengeç, Yay, Balık, Aslan ve Başak Burçları olacak. Bu ruh hali esnasında ciddi kararları saydığım yükselene sahip kişiler mümkün olduğunca yaz sonuna doğru ertelemeye çalışmalılar. Zira bir konunun pozitif ve negatif sonuçlarını değerlendirmek anlamında objektif bir fikre varmaları hem Mars, hem Satürn geri gidip, zihinlerini olumsuz düşüncelerle doldururken pek mümkün değil…

Geri giden Mars sebebi ile zorunlu olmayan cerrahi müdahalelerin de Haziran ve hatta Temmuz ayı boyunca yapılmaması gerekmekte. Özellikle estetik işlemleri Venüs‘ ün tüm Haziran boyunca yanık olmasını göz önünde bulundurarak, yaz sonuna ertelemenizde fayda var.

Venüs‘ ün tüm Haziran boyunca Güneş’ e çok yakın seyretmesinden kaynaklı “yanık” pozisyonu, hepimiz için ama özellikle de Vedik Astrolojisine göre İkizler, Oğlak, Akrep ve Boğa Yükselenler adına aşk ilişkilerinde problemler yaratma potansiyeline sahip.

İlişkilerimizdeki sorunları Haziran ayı içerisinde büyütme eğiliminde olacağız. Bu durum Mars‘ ın geri gidiyor oluşu ile birlikte, basit mevzuların birden bire alevlenen şiddetli kavgalara dönüşmesine yol açabilir.

Haziran 2016Gökyüzü genel atmosfer olarak Haziran ayında hepimizin üzerinde tembellik etmeye karşı dayanılmaz bir istek, evde kendi içimize çekilme arzusu, işleri mümkün olduğunca bir sonraki zamana erteleme dürtüsü yaratma eğiliminde.

Her zaman belirttiğim gibi -bir kez daha- gökyüzünün bizim için yansıttığı enerjilerine teslim olmak yerine, önleminizi alıp, akıl süzgecinizi uyanık tutmak adına astrolojiyi kullanmanızı tavsiye ederim…

Haziran ayının Yükselen Burcunuza göre etkilerini aşağıda bulabilirsiniz…

Her zaman olduğu gibi sayfamda yayınlanan burç yorumlarının Batı Astrolojisi gezegen konumları ile hiçbir alakası olmadığını, tamamen Hint/Vedik Astrolojisi disiplini içerisinde yorumlandığını, doğduğunuz tarihe göre Güneş’ in bulunduğu konumla -yani Batı astrolojisindeki Burcunuz ile değil- Yükselen ve Ay Burcunuza göre -her ikisini birden- yazıları okumanız gerektiğini bir kez daha önemle hatırlatmak isterim…

koçKOÇ BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Parasal ve ticari konularda geçtiğimiz ay yaşadığınız aksaklıklar bu ay itibariyle biraz daha olumlu seyretmeye başlıyor. Özellikle ayın ilk yarısında para akışınızda daha bereketli etkilere kavuşacaksınız. Haziran ortasından itibaren ise sosyal çevreniz, akrabalarınız ve arkadaşlarınız ile iletişiminizin hız kazanması söz konusu. Aynı şekilde bu hareketlilik hayatınızın tüm rutinine yayılacak. Ruhsal anlamda bir süredir yaşadığınız huzursuzluk ve tatminsizlik hissi, bu ay da etkisini maalesef yitirmiyor. Tüm Haziran boyunca aşk ilişkinizde negatif değerlendirmeler yapmaya meyillisiniz. Ancak özellikle 18-29 Haziran tarihlerinde partneriniz ile hassas konular üzerinde tartışmalara girmemeye çalışın. Zira gerçek bir netice elde edemeyeceğiniz, ciddi kavgaların içerisinde bir anda kendinizi bulabilir ve ilişkinizi gereksiz yere yıpratabilirsiniz.

boğaBOĞA BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Haziran ayında iletişim trafiğiniz ve sosyal hayatınız son derece hareketli olacak. Özellikle ayın ikinci yarısında maddi konularda geçen ay yaşadığınız aksaklıkları telefi edecek olumlu gelişmelerle karşılaşabilirsiniz. Geçmiş aylarda yaşadığınız aile içindeki bazı sorunlu durumlar da bu ay daha olumlu ve stabil bir duruma kavuşacak. Vücudunuzun verdiği sağlıkla ilgili sinyalleri hala dikkatle değerlendirmeli, rutin kontrollerinizi ihmal etmemelisiniz. 18-29 Haziran döneminde Boğa Yükselenlerin partnerleri ile ilgili beklemedikleri bir aksaklık ya da önceden gelişmiş, haberlerinin ancak şimdi olabildiği bir durumla uğraşmaları   gerekebilir. Bu dönemde iş hayatınızdaki otorite konumundaki kişilerle de tartışmamaya, fikir ayrılıklarınızı ifade ederken sakin kalmaya özen göstermeniz gerekmekte.

ikizlerİKİZLER BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Enerjinizin yüksek olduğu ve özellikle aşk hayatınızla ilgili bazı gelişmelerin gündeminizi meşgul edebileceği bir ay geçireceksiniz. Bekar İkizler Yükselenler için de yeni bir ilişkinin ilk adımlarının Haziran ayında atılması söz konusu olabilir. Uzun süredir kafanızda kurguladığınız bazı girişimler için bu ay fazla risk almamak kaydı ile ufak hamleler yapabilirsiniz. Geçtiğimiz aylara nazaran kendinizi daha iyi hissedeceğiniz Haziran ayında  mümkün olduğunca dışarı çıkıp, arkadaşlarınız ve tanıdıklarınızla vakit geçirmeniz, yani sosyalleşmeniz iyi olacaktır. Ay ortasına kadar üşütme, soğuk algınlığı geçirme ve eklem yerlerinizde boyun, bel tutulması gibi sorunlar yaşama potansiyeline sahipsiniz. Yükselen enerjinizin verdiği güvenle sağlık açısından sakıncalı olabilecek hareketler yapmayın.

yengeçYENGEÇ BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Parasal anlamda gerileyen gezegenler sebebi ile bir süredir yaşadığınız durgunluk bu ay biraz daha iyi bir seyir izleyecek. Bununla birlikte ay ortasından sonra beklemediğiniz, planlarınız dışında gelişebilecek bazı masraflara karşı da hazırlıklı olmalısınız. Özellikle bu masraflar ev veya aileniz ile ilintili olma potansiyeline sahip. Yanık durumdaki Venüs ve geri giden Mars sizi aşk hayatınız anlamında Haziran ayında da pek desteklemiyor olacak. Süregelen bir ilişkiniz varsa ve bitirmek istemiyorsanız, alışılagelen durumu fazla sorgulamadan sürdürmek, Haziran boyunca yapmanız gereken şeylerden bir tanesi. Bir süredir ihmal ettiğiniz dostlarınız, akrabalarınız varsa, bu ay boyunca boş zamanlarınızda onlarla yeniden  ilgilenme fırsatlarını değerlendirmelisiniz.

aslanASLAN BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Jüpiter’ in Yükseleniniz üzerinde yaptığı gerileme hareketinin son bulması ile birlikte hayatınızda yeniden bolluk-bereket enerjileri kendini göstermeye başladı. Haziran ayında da bu yükseliş etkisinden faydalanmaya devam edeceksiniz. Ancak kişisel hırs ve egolarınıza yenilmemeniz, hem iş yerinizde hem de yakın çevrenizde önemli olacak. Özellikle aile içinde kırıcı şekilde iletişim kurma potansiyeliniz Haziran ayında yükselme eğiliminde. Bu ay gelirleriniz anlamında olumlu gelişmeler yaşayabilir, beklediğinizin üzerinde kazanç sağlayabilirsiniz. Kariyerinizdeki hareketli ortam bu ay da sizi fiziksel olarak zorlayacak gibi gözükmekte. Enerjinizi idareli kullanmaya dikkat etmelisiniz.

başakBAŞAK BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Kariyer hayatınızda geçtiğimiz ay tıkanmış gibi duran bazı konular canlanarak bu ay itibariyle fiziksel ve mental olarak tüm enerjinizi iş hayatınıza yöneltmenize neden olacak. Yaptığınız girişimlerden tam olarak istediğiniz sonuçları alamasanız da geçtiğiniz aylara nazaran daha başarılı sonuçlar elde edebileceksiniz. Kardeşleriniz, akrabalarınız ve dostlarınız bu ay ilginizi beklemekteler. O nedenle bu ay zaman yönetiminizde onlara da yer ayırmayı ihmal etmemelisiniz. Partneriniz dolayısıyla beklediğiniz gelirlerinizde bu ay bir gecikme ya da uzayan projeler sebebi ile maddi anlamda ötelenen gelirler söz konusu olabilir. Harcamalarınızı ona göre tekrar gözden geçirmeye çalışın.

teraziTERAZİ BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

18-29 Haziran sürecinde kendinizi oldukça gergin hissetme potansiyeline sahipsiniz. Bu dönemde ağzınızda istem dışı dökülen agresif cümleler ile özellikle aile üyelerinize ve partnerinize karşı kırıcı olabilirsiniz.  Yurt dışı ilintili işleri olan Terazi Yükselenler Haziran ayında olumlu gelişmelerle sevinebilirler. Maaşınız dışında elde ettiğiniz gelirlerde bu ay bir artış ya da beklediğinizin üzerinde bir kazanç sağlamanız olası. Haziran’ ın ilk günlerinde aile bireylerinizle ve bilhassa annenizle tartışmaya girmekten kaçının. Ayın ikinci yarısı itibariyle de otorite konumunda olan kişilerle ya da üstelerinizle gireceğiniz çekişmeli durumlardan pek kazanç sağlayarak çıkmanız olası değil. Haziran ayının tamamında yanlış anlaşılmalara son derece açık bir vaziyette olacaksınız.

akrepAKREP BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Hint Astrolojisine göre hem Ay Burcu hem de Yükseleni Akrep olanlar için zor bir dönem geçmekte. Hem ruhsal hem de fiziksel olarak kendinizi tükenmişlik, bezginlik, mutsuzluk hisleri ile iyice harmanlanmış bir durumda bulabilirsiniz. Oysa ki gökyüzü sizin için uzun süredir vaad ettiği etkilerin çok da dışında bir enerji altında bırakmamakta. Yaşadığınız transitler sebebi ile hissettiğiniz bu olumsuz atmosfer her şeyi olduğundan daha negatif algılamanıza sebep oluyor. Dikkatinizi kendi üzerinizde yoğunlaştırmak yerine, partnerinize ve kariyerinize doğru yöneltmeye çalışın. Özellikle kariyer hayatınızda rehavet ve tembellik etmezseniz; olumlu gelişmeler yaşayabilirsiniz. Haziran ayının tamamında sağlığınızı ihmal ettiğiniz taktirde soğuk algınlığı, üşütme etkilerine açık hale geleceksiniz.

yayYAY BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Rutinden uzaklaşma, tatil yapma isteği Haziran itibariyle Yay Yükselenler için iyice belirgin olmaya başlıyor. Özellikle uzun seyahatler anlamında her fırsat gözünüze oldukça cazip gelmekte. Ancak harcamalar evinizde geri giden gezegenler sebebi ile şu sıralar bütçe dışına çıkan harcamalar sizi yaz sonunda oldukça sıkıntılı bir durumda sokma eğiliminde olacak. Eğer sınırlı ve ucu ucuna denek gelen bütçeler ile bazı planlar yapmaya kalkarsanız daha sonrasında sıkıntılı bir dönem geçirebilirsiniz. Haziran ortasından itibaren aşk ilişkileri anlamında şansınız yükselmeye başlıyor. O nedenle paranızı, mümkün olduğunca arkadaşlarınızla dışarıda vakit geçirmek ve sosyalleşmek için harcamaya çalışın.

oğlakOĞLAK BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Bir süredir planladığınız konularda istediğiniz sonuçları almak anlamında kendinizi tıkanmış gibi hissediyor olabilirsiniz. Haziran ayında da bu durum geçerliliğini koruyor olacak. Özellikle çok fazla emek sarf ettiğiniz hedeflerinize ulaşmak için biraz daha sabır göstermeniz gerekiyor. İşinizi ilgilendiren konularda olumlu gelişmeler olsa da bunun net ve kesin olarak hayatınıza etkilerini hissetmeniz şu sıralar söz konusu değil.parasal anlamda sabit gelirlerinizden ziyade dolaylı olarak elinize geçen değerlere bu ay dikkatinizi vermelisiniz. En azından bir önceki ayda ertelenen ya da sonuç çıkmayacak gibi gözüken işlerden, projelerden bu ay yeni bir gelişme ile tekrar canlama olması söz konusu. Geçtiğimiz ay takip ettiğiniz konuları, işleri bu ay yeniden sabırla üstünden geçerek canlandırabilirsiniz

kovaKOVA BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Kariyerinizle ilgili yoğun emek verdiğiniz ama sonuçları zar zor alabildiğiniz bir Haziran ayı geçireceksiniz. Üstelik bu ay iş yerinizdeki gergin ortamlar da sizi bir hayli yıpratıcı enerjiler altında bırakabilir. 18-29 Haziran aralığında üstünüz konumundaki kişilerle tartışmaya girmekten kaçınmalısınız. Bu ay bekar Kova Yükselenler için yeni bir ilişkinin ilk adımlarının atılması, yeni bir insanla tanışma anlamında gökyüzü şanlarını yükseltiyor. O nedenle tüm enerjinizi işinize ve ortamdaki gerginliklere harcamak yerine çeşitli sanat, hobi, eğlence gibi etkinliklere katılmaya zaman ayırmalısınız. Stres yönetiminin sizin açınızdan önemli olacağı Haziran ayında boş zamanlarınızı keyifli bir şekilde geçirmeye çalışmak bu açıdan da faydalı olacaktır.

balıkBALIK BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Ailenizde bu ay olumlu gelişen hadiseleri bile yanlış anlamaya eğilimli hassas bir ruh halinde olacaksınız. Kendinizi hem mutlu hem de mutsuz hissettiğinizi söyleyebiliriz. İçsel olarak inişli- çıkışlı bir ruh halinde geçireceğiniz Haziran ayında işiniz sizi en fazla tatmin edebilecek alan olarak gözükmekte. Bir süredir kafanıza taktığınız bazı konuları – özellikle ilişkinizi- olumsuz değerlendirme eğilimindesiniz. Sebepsiz yere kapıldığınız öfkenizin esas kaynağı muhtemelen bilinçaltına ittiğiniz konular. Bu ay baskıladığınız duygular sizi kontrolsüz şekilde açığa çıkarak zor durumlar içerisinde bırakabilir.

Sevgilerimle,

©Hint Astroloğu

29 Mayıs 2016

 

Paylaş