HAZİRAN 2022 VEDİK BURÇ YORUMLARI

Haziran ayında Vedik Astrolojisine göre gökyüzünde ilk hamleyi yapan gezegen geçtiğimiz ay Retro hareketine başlayarak hepimizin bazı konularda önünü tıkayan Merkür olacak.

3 Haziran itibariyle Boğa Burcu içerisindeki Gerileme/Retro hareketine son verecek olan Merkür, düz gitmeye başlayacağı 1-2 gün içerisinde, geçtiğimiz ay bizi yavaşlattığı konularda, ivme kazanmamıza yardımcı olacak.

Merkür’ ün hemen ardından bu defa 4 Haziran’ da Gerileme/Retro hareketine başlayacak olan gezegen ise Satürn.

Hint Astrolojisine göre Kova Burcu içerisinde bulunan Satürn, geçtiğimiz ay daha ayrıntılı aktardığım şekilde hayatlarımızda bize bazı konularda gecikmeler, zorlanmalar yaşatmaya başlayacak.

Elbette öncelikle Sade Sati, Satürn Döngüsü, Yükselen Üzerinden Satürn, Ashtama Shani ve Kandaka Sati süreçlerini yaşamakta olan Yükselenler için…

15 Haziran’ da yer değiştirecek olan Güneş ise hayatlarımızda ışığı, dolayısıyla da enerjimizi İkizler Burcu’ nun şahsi hayatlarımızda temsil ettiği konuya yönlendiriyor olacak.

Her halükârda hepimizin hayatında iletişim, gezip-keşfetme enerjileri Güneş’ in İkizler Burcu’ na transiti ile yükseliyor olacaktır.

Hint Astrolojisine göre 18 Haziran’ da Koç Burcu’ nu terk edecek olan Venüs, yöneticisi olduğu ve güçlü şekilde çalıştığı Boğa Burcu’ na yerleşecek.

Estetik, yaratıcılık, güzelleştirme gerektiren faaliyetleri hepimiz açısından daha fazla desteklerken; Hint Astrolojisine göre Boğa, Akrep ve Oğlak Burçlarında Yükselenleri bulunanlar açısından aşk/flört ve romantizm enerjileri iyice artış gösteriyor olacak.

Venüs’ ün Boğa Burcu seyri esnasında tatlı tüketimimize dikkat etmekte fayda var. Yani yaklaşık olarak bir ay boyunca-Temmuz ortalarına kadar…

Haziran’ ın 27’ sinde son olarak gökyüzünde Mars hareket edecek.

Vedik Astrolojisine göre yöneticiliğini yaptığı ve çok güçlü çalıştığı Koç Burcu’ na geçecek olan Mars, 22 Haziran itibariyle Gandanta derecelerinden ilerleyeceği için ay sonuna kadar hepimizin hayatında gerginlikten kaçınması gereken bir döneme imza atacak.

Stresimizi yönetemediğimiz noktada Mars, gökyüzünde özellikle Rahu ile kavuşum yapacağı 27’ sinden sonraki zaman diliminde öfkeyle kalkanlarımızı zararla yerlerine oturtabilir.

Hint Astrolojisine göre Rahu’ nun Koç, Ketu’ nun Terazi, Jüpiter’ in ise Balık Burcu içerisindeki yolculuklarına değişiklik yapmadan devam ederek geçirecekleri Haziran’ ın Ay fazları ise: Dolunay 14’ ünde Hint Astrolojisine göre Akrep Burcu içerisinde; 29’ unda Yeni Ay ise İkizler Burcu içerisinde gerçekleşiyor olacak.

Yukarıda aktardığım Haziran 2022 gökyüzü gezegen hareketlerinin (Hint Astrolojisine göre hesaplanarak bulunmuş) Ay ve Yükselen Burçlara göre etkilerini aşağıda bulabilirsiniz…

*** Her zaman olduğu gibi sayfamda yayınlanan burç yorumlarının Batı Astrolojisi gezegen konumları ile hiçbir alakası olmadığını, tamamen Hint/Vedik Astrolojisi disiplini içerisinde aktarıldığını hatırlatmak isterim.

Dolayısı ile Batı Astrolojisine göre hesaplanmış olan Güneş’ in konumuna/doğum tarihinize göre “hangi burç” olduğunuzun, yukarıdaki yorumlarla hiçbir ilişkisi yoktur.

Örnek: Batı Astrolojisine göre Balık olan birinin sayfamdaki Balık Burcu etkilerini okuması, yanlış yönlenmesine, yanlış yorumları okumasına sebebiyet verecektir.

Hint Astrolojisine göre hesaplanmış olan Yükselen ve Ay Burcunuza göre yazıları değerlendirmelisiniz.

(Hint Astrolojisinde Burçlar doğum tarihinize göre hesaplanmaz! Örneğin 10 Ağustos tarihinde doğan bir kişi Aslan Burcu değildir!)

Merak ettiğiniz kavramlar için: “Kısa Bilgiler” Bölümüne bakabilirsiniz.

Not: Tüm gezegen yerleşimleri Vedik Astrolojisine yani Sideral Zodyak’ a göre aktarılmaktadır. Lütfen Batı Astrolojisi disiplini ile yazılmış yazıları okuyup, “Mars şu burçta değil miydi? Satürn çoktan bu burca geçmemiş miydi? Benim hala Sade Sati’ m devam mı ediyor yani?” gibi soruları bana yöneltmemenizi önemle rica ediyorum…

KOÇ BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Hemen ay başında Retro hareketine son verecek olan Merkür ve 18’ inden itibaren onun yanına katılacak olan Venüs sebebi ile gelir kaynaklarınız, finansal durumunuz ve para beklentisi içerisinde olduğunuz işleriniz açısından kazanç anlamında bolluk bereket enerjilerine sahip olacaksınız. Aksayan işlerinizin düzene girmesi, onayda takılan evraklarınızın işleme alınması gibi olumlu gelişmeler de yaşıyor olabilirsin.  Yapmanız gereken önemli bir konuşma, ikna etmeniz gereken bir insan/müşteri varsa yine ayın 18’ inden sonrasını tercih edebilirsiniz.

Finansal anlamda düzelen enerjiler sizin açınızdan maalesef sosyal hayatınızın hareketlenmesi, elinizi attığınız projelerde başarılı sonuçlar almanız, tutturmanız gereken hedeflere ulaşmanız ve yatırımlarınızdan büyük kazanç elde etmeniz anlamında kısıtlanıyor olacak. Ta ki Temmuz ortalarına kadar.

14 Haziran’ daki Dolunay; takip ettiğiniz bir süreci sonuçlandırmanıza ve 29 Haziran Yeni Ay süreci ise yeni bir girişimin peşine düşmenize aracılık edebilir.

Ayın ikinci yarısı itibariyle; yeni başlayan projeler, seyahatler, yeni tanışılan insanlar, yazılı evraklar, iletişim, satış-pazarlama faaliyetleri, görüşmeler, toplantılar, pazarlıklar, sunumlar gibi konular hayatınızda çok daha fazla ön plana çıkmaya başlayacak. Haziran sonu itibariyle yükselen enerjinizle birlikte çok daha hareketli ve pek çok şeyin peşinden koşturacağınız bir döneme adım atıyor olacaksınız.

BOĞA BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Tam burcunuz üzerinde Retro hareketini 3 Haziran’ da tamamlayacak olan Merkür nedeni ile tıkanmış olan yakından bizzat ilgilendiğiniz pek çok konuda art arda hızlı gelişmeler yaşamaya başlayacaksınız. Sevdiğiniz, değer verdiğiniz kişilerin hayatlarındaki olumlu gelişmelere dair haberler de duymaya başlayabilirsiniz.

18 Haziran itibariyle Yükselen Burcunuza yerleşecek olan Venüs; güzellik, estetik, dekorasyon gibi konularda yapmak istediğiniz girişimlerde sizi destekliyor olacak. Ayrıca bekar Boğa Burçları aşk, flört ve romantizm anlamında son derece şanslı olacaklar.

Haziran itibariyle hayatınızda bir süredir negatif etkiler altında kalan ruh haliniz düzelerek daha olumlu bir atmosfere bürünecek.

Ancak kariyer hayatınızda beklediğiniz atılımlar 15 Temmuz’ a kadar beklediğiniz gibi önemli bir aşama kaydetmeden rutin şekilde kalabilir.

14 Haziran Dolunayı evliliğiniz/partneriniz, ortaklı işleriniz, ticari hayatınız, yurt dışı bağlantılı projeleriniz ve yazılı anlaşmalar ilintili konulardan biri alakalı netleşme sağlarken; 29 Haziran Yeni Ay süreci ise yeni gelişen finansal bir durum ile alakadar olmanızı gerektirecek.

Haziran’ ın ikinci yarısı itibariyle; gelir kaynaklarınız, finansal durumunuz ve para beklentisi içerisinde olduğunuz işleriniz üzerine daha fazla kafa yormanız gerekirken, ayın son günlerinde önünüze çıkan yeni masraf kelemleri ile birlikte bütçenizi dengelemekte zorlanacaksınız.

İKİZLER BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Bir süredir sorun yaşadığınız web üzerinden takip ettiğiniz ya da yurt dışı bağlantılı işleriniz varsa 3 Haziran’ da düz hareketine geri dönecek olan Merkür sebebi ile yoluna girmeye başlıyor olacak. Ancak 18’ i itibariyle Merkür’ ün yanına katılacak olan Venüs nedeni ile lüks sayılabilecek harcamalarınız da fazlalaşma eğilimi gösterebilir. Tembellik yapma, tatile gitme, uzaklaşma isteğiniz de bu dönemde bir hayli yüksek olacak.

Haziran ayından başlayarak, Temmuz ortasına kadar; yaptığınız işi takdir eden, otorite/amir/öğretmen konumundaki kişiler nezdinde yaptığınız işlerinizde sonuç almakta zorlanıyor olacaksınız. Bu dönemde devlet, eğitim, yurt dışı, farkındalık geliştirme/spiritüalizm alakalı girişimlerinizde, akademik çalışmalarınızda da şansınıza güvenmeden hareket etmeniz de fayda var.

14 Haziran Dolunayı sağlığınızla alakalı bir konuyu neticelendirmenize aracılık edebileceği gibi bir iş arkadaşınızın durumunu da netleştirebilir.

29 Haziran Yeni Ay süreci ise tam Yükseleniniz üzerinde gerçekleşeceğinden bizzat kendinizle alakalı yeni girişim kararları alabileceğiniz gibi sevdiğiniz, değer verdiğiniz kişilerin hayatlarında gelişen önemli olaylara da şahitlik edebilirsiniz.

Haziran’ ın ikinci yarısı itibariyle hayatınız her anlamda daha hareketli geçecek ve etrafınızda ön plana çıkmak, kendinizi göstermek zorunda kalacağınız bazı olaylar gelişiyor olacak.

YENGEÇ BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Merkür Retrosu sebebi ile geçtiğimiz ay gelirleriniz, hedef tutturma gibi konularda yaşadığınız sorunlarınız Haziran itibariyle son buluyor olacak. Bilhassa 18’ i itibariyle Merkür’ ün yanına katılacak olan Venüs sebebi ile bir önceki ay yaşadığınız kayıpları da telefi etme şansını yakalayacaksınız. Venüs’ ün ziyareti ile birlikte sosyal hayatınızda da önemli ölçüde bir canlanma söz konusu olacak.

Haziran ayından başlayarak, Temmuz ortasına kadar Satürn sebebi ile komisyon, prim, miras, sigorta, faiz, nafaka gibi dolaylı yoldan elde ettiğiniz kazançlarınız ve spekülatif yatırımlarınız, eşinizin maddi imkanları gibi konularda bazı zorlanmalar yaşayabilirsiniz. İşlerinizi şansa bırakmadan ve fazla risk almadan bu konulardaki gelişmeleri yönetmeye çalışmalısınız.

14 Haziran Dolunayı eğitim, yaratıcılık-sanat-eğlence içerikli işleriniz ve özel/aşk hayatınız ya da hobileriniz ilintili bir konuda karar varmanıza aracılık ederken 29 Haziran Yeni Ay süreci ise harcamalarınızla alakalı bir girişimde bulunmanızı sağlayacak.

Haziran’ ın ikinci yarısı itibariyle web üzerinden takip etmeniz gereken işleriniz yoğunlaşırken, tatile çıkma, uzaklaşma gibi istekleriniz de sizi boş tarihlerinizi değerlendirmekle ilgili bazı girişimler yapmaya itiyor olacak.

ASLAN BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Haziran başı itibariyle kariyer hayatınızda bir süredir ağır aksak giden, sorun çıkartan pek çok işin hızlanarak çözüme ulaştığına şahitlik edebilirsiniz. Hatta ayın 18’ i itibariyle işinizde hem maddi hem de manevi anlamda sizi ön plana çıkartıp, başarılarınızı parlatacak pek çok olay yaşıyor olabilirsiniz.

Haziran’ dan Temmuz 15’ e kadar geçerli olacak Satürn Retrosu esnasında ise evliliğiniz/partneriniz, ortaklı işleriniz, ticari hayatınız, yurt dışı bağlantılı projeleriniz ve yazılı anlaşmalar konusunda gökyüzü sizi desteklemiyor olacak. O nedenle bu konu başlıkları ilintili riskli hamleler yapmaktan kaçınmalısınız.

14 Haziran Dolunayı eviniz, yaşam alanınız, aileniz, arabanız/ taşınmaz mülkleriniz, yatırımlarınızla alakalı bir konunun sonuca bağlanmasını sağlarken 29 Haziran Yeni Ay süreci ise yeni bir projenin sorumluluğunu almanıza ve gelir akışı sağlamanıza aracılık edebilir.

Haziran’ ın ikinci yarısı itibariyle hedef odaklı şekilde pek çok projede yer alıp, pek çok insanla temas etmek durumunda kalabilirsiniz. Sosyal çevrenizin/hayatınızın canlanması da sizi ruhen daha dinamik ve mutlu bir ruh hali içerisine sokuyor olacak.

Ayın son günlerinde ise otorite konumundaki kişiler ile olan diyaloglarınıza dikkat etmenizde fayda var.

BAŞAK BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

3 Haziran itibariyle Retro hareketine son verecek olan Merkür, geçtiğimiz ay size yaptığınız işi takdir eden, otorite/amir/öğretmen konumundaki kişiler nezdinde ve devlet/akademik kariyer alakalı işlerinizde çıkardığı sorunlara son veriyor olacak. Basım-yazı ilintili konularda yapacağınız girişimleriniz de hem Merkür Retro’ sunun sona ermesi hem de ayın 18’ inde Venüs’ ün desteği ile bu ay çok daha kolaylıkla ilerliyor olacak. Hatta onay bekleyen işleriniz, spiritüalizm /farkındalık ilintili girişimlerinize Venüs size beklediğinizden çok daha fazla destek sağlıyor olacak.

Haziran ayından başlayarak, Temmuz ortasına kadar ise iş yeriniz, iş ortamınız ilintili büyüme çabalarınızın karşılığını fazlasıyla zorlanarak alacaksınız. Bu süreçte kariyerinizle ilgili hamlelerinizi risk almadan atmaya çalışmanızda fayda var. Bu dönemde ihmal ettiğiniz sağlık sorunlarınızla ilgilenmenizde de fayda var.

14 Haziran Dolunayı önceden başlattığınız bir girişimin sonucunu almanızı sağlarken, 29 Haziran’daki Yeni Ay süreci ise kariyer hayatınızda farklı bir işin/sorumluluğun başlamasının aracılığını yapabilir.

Haziran’ ın ikinci yarısı itibariyle kariyerinizde pek çok işin organizasyonu ile bizzat uğraşmanız gerekiyor olacak. Tüm dikkatinizi işinize yöneltirken süreç yönetimi gerektiren işlerde önemli başarılara imza atıyor olacaksınız.

TERAZİ BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Haziran başı itibariyle geçtiğimiz aydan beri komisyon, prim, miras, sigorta, faiz, nafaka gibi dolaylı yoldan elde ettiğiniz kazançlarınız ve spekülatif yatırımlarınız alakalı yaşadığınız sıkıntılar/zorluklar ve aksayan işler son bularak 18’ i itibariyle Venüs’ ün de desteği ile hızlı şekilde sonuçlanmaya, önemli aşamalar kaydederek sizi mutlu etmeye başlayacak. Bilhassa ek gelirlerinizdeki canlanma dikkat çekici olabilir.

Haziran ayından başlayarak, Temmuz ortasına kadar ise eğitim, yaratıcılık-sanat-eğlence içerikli işleriniz ve özel/aşk hayatınız, hobileriniz, spor faaliyetleriniz ve çocuklarınızla alakalı konularda zorlandığınız bir süreçten geçiyor olacaksınız. Enerjilerle inatlaşmak yerine mevcut durumları kabul ederek ilerlemeye çalışmanızda, çözüm odaklı olmanızda fayda var.

14 Haziran Dolunayı parasal karşılığı olan bir konunun netleşmesine; 29 Haziran Yeni Ay süreci ise hayatınızda amir/otorite/patron konumunda bulunan bir kişinin durumunun belli olmasına aracılık edebilir.

Haziran’ ın ikinci yarısı itibariyle bilgi ve tecrübenize daha çok başvurulacağı, sözünüzün dinleneceği bir döneme adım atarken, yaptığınız işi takdir eden insanların gözündeki yeriniz daha fazla pekişiyor olacak.

Ayın son günlerinde süregelen ilişkiniz ve ortaklı projelerinizde yaşadığınız sıkıntılar sinirlerinizin gerginleşmesine sebebiyet verebilir.

AKREP BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

3 Haziran itibariyle Retro hareketine son verecek olan Merkür, geçtiğimiz ay size evliliğiniz/partneriniz, ortaklı işleriniz, ticari hayatınız, yurt dışı bağlantılı projeleriniz ve yazılı anlaşmalar ilintili tüm ihmal ettiğiniz konularda çıkardığı zorluklara bir son vererek aşama kaydettiniz, ilgilendiğiniz konu başlıkları alakalı size hızlıca sonuca ulaşan, çözümlenen hediyeler sunuyor olacak. Özellikle ticaret alakalı yaptığınız güncellemelerin geri dönüşlerini çok başarılı şekilde 18’ inden sonra alıyor olabilirsiniz. Haziran’ ın 18’ inden sonra bekarlar için flört/aşk/romantizm konusunda gelişmeler yaşamaları açısından gökyüzü desteği geliyor olacak. Aynı şekilde güzellik/estetik bakım için de enerjiler sizi destekliyor olacak.

Haziran’ dan Temmuz 15’ e kadar geçerli olacak Satürn Retrosu esnasında ise eviniz, yaşam alanınız, aileniz, arabanız/ taşınmaz mülkleriniz, yatırımlarınız alakalı konularda yaptığınız girişimlerde zorlanarak sonuç alma potansiyeline sahip olacaksınız. İşler aceleye getirmeden halletmeye çalışmanızda fayda var.

14 Haziran Dolunay süreci tam Burcunuz üzerinde yaşanacağından fazlası ile duygusal düşünmeye ve tepkiler vermeye yatkın olacaksınız. 29 Haziran Yeni Ay süreci ise ek gelirlerinizle ilgili yeni bir haberin/gelişmenin size ulaşmasını sağlayabilir.

Haziran’ ın ikinci yarısı itibariyle komisyon, prim, miras, sigorta, faiz, nafaka gibi dolaylı yoldan elde ettiğiniz kazançlarınızla fazlası ile alakadar olmanızı gerektiren gelişmeler yaşayacaksınız. Dikkatiniz buraya yoğunlaşacak.

Ayın son günlerinde ise iş arkadaşlarınızla olan diyaloglarınızda gerginlikler yaşayabilirsiniz.

YAY BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

3 Haziran itibariyle Retro hareketine son verecek olan Merkür, geçtiğimiz ay size işiniz, çalışma ortamınız, çalışma arkadaşlarınız ve sağlığınız ilintili tüm ihmal ettiğiniz konularda çıkardığı zorluklara bir son vererek aşama kaydettiniz, ilgilendiğiniz konu başlıkları alakalı size hızlıca sonuca ulaşan, çözümlenen hediyeler sunuyor olacak. Özellikle işinizle alakalı yaptığınız güncellemelerin geri dönüşlerini çok başarılı şekilde 18’ inden sonra alıyor olabilirsiniz. Haziran’ ın 18’ inden sonra estetik amaçlı sağlık müdahaleleri için de çok uygun bir döneme adım atmış olacaksınız.

Haziran ayından başlayarak, Temmuz ortasına kadar ise yeni gerişimler, yeni başlayan projeler, seyahatler, yeni tanışılan insanlar, yazılı evraklar, iletişim, satış-pazarlama faaliyetleri gibi alanlarda adım attığınız işlerinizde bazı zorlanmalar yaşayarak ilerleyebileceksiniz. Takiplerinizi şansa bırakmadan yapın.

14 Haziran Dolunayında yapmayı düşündüğünüz bir harcama-tatil planı alakalı kesin kararınızı verebilir; 29 Haziran Yeni Ay sürecinde ise ticari bir atılım için kollarınızı sıvayabilirsiniz.

Haziran’ ın ikinci yarısı itibariyle özel ilişkiniz, partnerinizin hayatındaki gelişmeler ve ortaklı yürütmeniz gereken projeler hayatınızda daha fazla vaktinizi almaya başlayacak.

Ayın son günlerinde ise evladınız le olan iletişiminiz gerginlik yaşama potansiyeline sahip.

OĞLAK BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Haziran başı itibariyle, geçtiğimiz aydan beri sizi; eğitim, yaratıcılık-sanat-eğlence içerikli işleriniz ve özel/aşk hayatınız, hobileriniz, spor faaliyetleriniz, spekülatif yatırımlarınız, çocuklarınız/çocuğunuz ilintili ne kadar ihmal ettiğiniz iş varsa önünüze çıkartarak yoran Merkür, çaba sarf ettiğiniz başlıklarda rahatlatarak hızlı çözümlerle ödüllendiriyor olacak.

18 Haziran itibariyle bekarlar açısından aşk/flört/romantizm enerjileri de Venüs sayesinde son derece destekleyici olacak. Etrafınızın beğenisini toplayıp, dikkatleri üzerinize çekebilirsiniz. Ayrıca bu tarih itibariyle yaratıcı işlerle, eğimle uğraşanlar açısından da son derece üretken olabilecekleri, başarılı bir dönem söz konusu olacak.

Haziran’ dan Temmuz 15’ e kadar geçerli olacak Satürn Retrosu esnasında ise kendinizi eskisi gibi pozitif hissedebilir, yakın çevrenizi ve bizzat kendinizi/eşinizi merkeze alarak beklettiğiniz bazı girişimlere start verebilirsiniz.

14 Haziran Dolunayında hedeflediğiniz bir konunun sonuca ulaşmasına; 29 Haziran Yeni Ay sürecinde ise çalışma hayatınız ilintili yeni bir teklifin önünüze geldiğine şahitlik edebilirsiniz.

Haziran’ ın ikinci yarısı itibariyle çalışma ortamınız, çalışma arkadaşlarınızla olan iletişiminiz hayatınızda çok daha fazla vakit alıyor olacak. Ayrıca sağlığınızı alakadar eden bazı destekleyici faaliyetler yapmayı da Haziran’ ın ikinci yarısı itibariyle gündeminize alabilirsiniz.

Ayın son günlerinde ise yeni bir yatırım/mülk/taşınmaz alakalı bazı gelişmeler yaşayacaksınız.

KOVA BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

3 Haziran itibariyle Retro hareketine son verecek olan Merkür, geçtiğimiz ay size eviniz, yaşam alanınız, aileniz, arabanız/ taşınmaz mülkleriniz, yatırımlarınız ilintili yaşattığı problemlere son vererek çaba sarf ettiğiniz başlıklarda rahatlatarak hızlı çözümlerle ödüllendiriyor olacak.

18 Haziran itibariyle Merkür’ ün yanına katılacak olan Venüs sayesinde sorun çıkmış olan konular bir düzene giriyor olacak. Özellikle aileniz ve taşınmazlarınız ilintili olumlu gelişmeler yaşayabilir, kaybettiğiniz güveni tekrar kazanabilirsiniz. 18’ i itibariyle evinize, yuvanıza odaklanmak, eviniz ilintili girişimlerde bulunmak da size olumlu dönüşler sağlıyor olacaktır.

Haziran ayından başlayarak, Temmuz ortasına kadar ise tam burcunuz üzerine yerleşecek olan Satürn nedeni ile kendinizi üzgün ve depresif hissetmeye daha yatkın olacaksınız. Haziran itibariyle partneriniz/eşiniz ve ticari ortaklarınız ile olan iletişiminize çok dikkat etmeli, bu insanlarla yaşayacağınız problemlerde dik başlı tavırlardan kaçınmalısınız.

14 Haziran Dolunayında kariyerinizle alakalı beklediğiniz bir haber ya da gelişme açısından önemli bir aşama netleşirken; 29 Haziran Yeni Ay sürecinde ise özel hayatınız, sevgiliniz veya çocuklarınız alakalı yeni bir durum ile ilgilenmek mecburiyetinde kalabilirsiniz.

Haziran’ ın ikinci yarısı itibariyle çocuklarınız veya sevgiliniz/partneriniz ilintili konular ön plana çıkarken, sizin de kariyerinizde eğitim-reklam ilintili işlere eğilmenizde fayda var.

Ayın son günlerinde ise iş yerinizden otorite konumundaki bir kimse ile stresli bir münakaşanın içine girebilirsiniz.

BALIK BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Haziran başı itibariyle, geçtiğimiz aydan beri sizi; yeni gerişimler, yeni başlayan projeler, seyahatler ve satış pazarlama faaliyetleri açısından zorlayan, sonuca ulaştırmayan Merkür, düz hareketine geri dönerek elinizi attığınız yeni işlerde hızlıca sonuca götürüyor olacak. Geçtiğimiz ay hayatınızın tıkanmış gibi hissettiğiniz, temposu düşen her konu Haziran’ da yeniden canlılığa kavuşacak.

Özellikle 18 Haziran’ dan itibaren Venüs’ ün de desteği ile işlerinizin artması, kurduğunuz ilişkilerle yeni kazançlar sağlamanız, girişimlerinizin başarı ile sonuçlanması son derece mümkün.

Haziran’ dan Temmuz 15’ e kadar geçerli olacak Satürn Retrosu esnasında ise kendinizi yalnız hissedebilir, biraz geri çekilip düşünmek isteyebilirsiniz. Bu dönem harcamalarınızı disipline etmek için size önemli bir fırsat da sunabilir.

14 Haziran Dolunayında yaptığınız işi takdir eden, otorite/amir/öğretmen konumundaki kişiler nezdinde sonuçlanmasını beklediğiniz bir konu varsa sonuca ulaşabilir; 29 Haziran Yeni Ay sürecinde ise aileniz alakalı yeni oluşan bir durum ile yakından ilgilenmeniz gerekebilir.

Haziran’ ın ikinci yarısı itibariyle dikkatiniz anneniz, eviniz, aileniz, mülkleriniz gibi konulara yoğunlaşmaya başlayacak.

Ayın son günlerinde ise ani çıkan bir harcama kalemi ile keyfiniz kaçıyor olabilir.

Sevgilerimle,

©Hint Astroloğu

29 Mayıs 2022

Paylaş