EYLÜL 2021 VEDİK BURÇ YORUMLARI

Vedik Astrolojisine göre Eylül 2021; Venüs’ ün Terazi Burcu yerleşimi ile hepimizin hayatına güzel enerjiler vermeye niyetli şekilde başlıyor olacak.

Venüs’ ün ve diğer gezegen yerleşimlerinin -yerlerini koruyacak olanlardan başlayarak- sırası ile hareketlerine göz atacak olursak:

RAHU ve KETU

Hint Astrolojisine göre RahuBoğa; Ketu ise Akrep Burcu seyirlerini bu ay da devam ettiriyor olacaklar.

Kasım- Aralık ayında yapacakları Tutulma enerjileri için ikisi de güç toplamaktalar. Bunu, hayatlarımızda bireysel haritalarımıza göre değişen alanlarda bize sonuç aldırmak istedikleri konularda bir anlamda gelişmeler yaşatmaya devam ediyorlar diye de yorumlayabiliriz.

Örneğin 1-7 hattından geçiş yaptıkları harita sahiplerine hayatlarında ortak yaşam sürdükleri partner, eş, ortak gibi kimseler ile ilgili önemli tecrübeler yaşatıyor olmaları muhtemel etkileri arsında.

SATÜRN

Satürn şu anda kendi yönettiği Oğlak Burcu içerisinde Retro/Gerileme halinde seyretmekte.

Denk geldiği konularda, hayattaki sorumluluklarımızı arttırırken; dersler alıp büyümemize de aracılık ediyor.

“Ay Burcu” Hint Astrolojisine göre Yay, Oğlak ve Kova’ da yerleşmiş bulunan haritalar için Sade Sati;

“Ay Burcu” Terazi, Koç ve Yengeç’ te yerleşmiş bulunan haritalar için Kandaka Sati;

“Ay Burcu” İkizler olanlar için Ashtama Shani;

“Yükselen Burcu” Oğlak olan için Yükselen Üzerinden Satürn Transiti;

“Doğum / Natal Haritasında” Satürn’ ü Oğlak Burcu içerisinde yerleşmiş olanlar içinse Satürn Döngüsü süreçlerini yaşatmakta.

Yukarıda sıraladığım transit süreçlerini deneyimleyenler açısından hayat biraz daha mücadele gerektiren, zorluklarla kişiyi sınayan ve egosunu, kendine olan güvenini, kararlılığını ciddi şekilde teste tabi tutan biraz zorlu bir döneme işaret etmekte.

“Ay Burcu” Oğlak ve Kova’ da yerleşmiş olanların dışındakiler Satürn’ ün dersleri ile Nisan 2022 sonuna kadar mücadele ettikten sonra daha rahat bir döneme kavuşuyor olacaklar.

JÜPİTER

Şu anda Hint Astrolojisine göre Kova Burcu içerisinde Retro /Gerileme hareketine devam eden Jüpiter, 14 Eylül itibariyle Satürn’ ün yanına Oğlak Burcu içerisine geri dönüyor olacak.

Geçtiğimiz kış aylarında da bu noktada Satürn ile birleşmiş idi.

O nedenle geçirdiğiniz kış dönemine benzer etkileri, başa sarmış hissi ile yeniden, ancak bu sefer daha yumuşak hamleler ile size dersinizi ne kadar öğrendiğinizi kontrol etmek istercesine yeniden yaşatmaya meyilli olacaktır.

Kasım ayının sonlarına kadar Jüpiter ve Satürn’ ün Vedik Astrolojisine göre Oğlak Burcu içerisindeki kavuşum enerjilerini deneyimlemeye devam ediyor olacağız.

MARS-GÜNEŞ

Mars 6 Eylül itibariyle Aslan Burcu’ nu terk ederek Başak Burcu içerisine yerleşecek.

Geldiği noktada kavga, çekişme, mücadele, savaş enerjilerini açığa çıkaran bir gezegen olması nedeni ile özellikle 16 Eylül’ de yanına Güneş’ in de katılması ile birlikte ego çatışmalarını ve liderlik mücadelelerini hayatımızda daha fazla belirgin hale getirmeye başlayacaktır.

Mars’ ın ayın 6’ sı itibariyle yapacağı yeni yerleşiminin gerginlik etkilerine direkt olarak tüm Eylül boyunca maruz kalacak olan Yükselen Burçlar: Başak, Balık, Yay ve Koç’ lar olacaklar…

Ortada belirgin bir sebep yokken gergin ve huzursuz hissedebilir; ufak şeylere normalde olduğundan daha fazla tepki verebilirsiniz.

MERKÜR

Eylül başında Başak Burcu içerisinde kuvvetli yerleşimi ile seyreden Merkür, ayın 22’ si itibariyle Retro/ Gerileme hareketini başlatmak için Terazi Burcu içerisine geçiş yapacak.

Burada hâlihazırda bulunan Venüs ile kavuşarak, önce hayatımızdaki işleri hızlandıracak, sonrasında ise Retro hareketine 27 Eylül itibariyle başlayarak, seri başlayan işlerin normalden de yavaş ilerlemesine neden olacak.

Merkür Retro’ su 18 Ekim’ e kadar geçerliliğini sürdürecek.

Merkür Retro’larında artık herkesin ezberlediği üzere teknoloji içerikli konularda ekstra temkinli adımlar atılmalı ve yazılı evraklar konusunda kontroller mümkün olduğunca tekrarlanmalı uyarımı yinelemek istiyorum.

VENÜS

5 Eylül itibariyle yöneticisi olduğu ve güçlü şekilde enerjilerini yansıtabildiği Terazi Burcu içerisine geçiş yapacak olan Venüs; aşk konusunda Terazi, Koç ve İkizler Yükselenlere ciddi şanslar tanıyor olacak.

Bu burçlarda Yükselenleri olanlar –eğer değerlendirirlerse-  yeni bir ilişkiye başlamak açısından önemli bir süreçten geçiyor olacaklar.

Ayrıca kariyer hayatları sanat, eğlence, yaratıcılık üzerine olan Terazi, İkizler, Oğlak ve Boğa Yükselenler de işleri ilintili güzel gelişmeler yaşayabilirler.

Sahne ve görsel sanatlar, yazarlık alanında çalışan Aslan Yükselenler açısından da Venüs yeni başlattıkları projelerde yıldızlaşmalarını sağlayabilir.

Terazi ve Koç Burçları içinse estetik, güzellik, bakım anlamında uygulayacakları çalışmalar kendilerini tatmin edecek sonuçlar üretecektir.

AY FAZLARI

Vedik Astrolojisine göre Eylül’ ün Yeni Ay süreci ayın 6’ sında Aslan Burcu; Dolunay ise 22 Eylül tarihinde Balık Burcu içerisinde gerçekleşiyor olacak.

Özellikle aldığı görünümler sebebi ile Dolunay süreci hayatlarımıza biraz zorlu enerjiler yansıtabilir.

Duygusal patlamalar yaşamaya, meseleleri büyütmeye eğilimli olacağız.

Yukarıda aktardığım Eylül 2021 gökyüzü gezegen hareketlerinin (Hint Astrolojisine göre hesaplanarak bulunmuş) Ay ve Yükselen Burçlara göre etkilerini aşağıda bulabilirsiniz…

*** Her zaman olduğu gibi sayfamda yayınlanan burç yorumlarının Batı Astrolojisi gezegen konumları ile hiçbir alakası olmadığını, tamamen Hint/Vedik Astrolojisi disiplini içerisinde aktarıldığını hatırlatmak isterim.

Dolayısı ile Batı Astrolojisine göre hesaplanmış olan Güneş’ in konumuna/doğum tarihinize göre “hangi burç” olduğunuzun, yukarıdaki yorumlarla hiçbir ilişkisi yoktur.

Örnek: Batı Astrolojisine göre Balık olan birinin sayfamdaki Balık Burcu etkilerini okuması, yanlış yönlenmesine, yanlış yorumları okumasına sebebiyet verecektir.

Hint Astrolojisine göre hesaplanmış olan Yükselen ve Ay Burcunuza göre yazıları değerlendirmelisiniz.

(Hint Astrolojisinde Burçlar doğum tarihinize göre hesaplanmaz! Örneğin 10 Ağustos tarihinde doğan bir kişi Aslan Burcu değildir!)

Merak ettiğiniz kavramlar için: “Kısa Bilgiler” Bölümüne bakabilirsiniz.

Not: Tüm gezegen yerleşimleri Vedik Astrolojisine yani Sideral Zodyak’ a göre aktarılmaktadır. Lütfen Batı Astrolojisi disiplini ile yazılmış yazıları okuyup, “Mars şu burçta değil miydi? Satürn çoktan bu burca geçmemiş miydi? Benim hala Sade Satim devam mı ediyor yani?” gibi soruları bana yöneltmemenizi önemle rica ediyorum…

KOÇ BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Bu ay tam karşıdan yükselen burcunuza güçlü bir enerji verecek olan Venüs, sizi başta aşk ilişkileri olmak üzere, güzellik, kazançlar, sosyalleşme ve partnerinizin hayatındaki size de faydası olacak olumlu gelişmeler yaşanması açısından destekliyor olacak. Venüs ticari anlamda karşınıza çıkacak kazançlı teklif/anlaşma fırsatları ile de sizi bu ay şaşırtıyor olabilir. Olumlu görüşlerle dikkatlerin üzerinize çekildiği güzel bir ay geçireceksiniz. Bakım ve güzellik faaliyetleri açısından da gökyüzü tarafından desteklenmektesiniz. 22 Eylül sonrasında Merkür Retrosuna başlayacağı 27 Eylül tarihine kadar partneriniz ve anlaşmalarınız alakalı haberleri hızla almaya başlayacaksınız. 6 Eylül Yeniay süreci ise çocuğunuzu, aşk hayatınızı, eğitim işlerinizi, eğlence- hobi faaliyetlerinizi ilgilendiren konularda yeni başlangıçlar yapmanıza aracılık edecek. Bu ayın sizi en fazla zorlayıp, üzerinde mücadele vermenizi gerektiren konu başlıkları ise işiniz, çalışma arkadaşlarınız, iş ortamınız ve sağlığınız ile ilgili olacak. Bilhassa iş yerinizde çalışma arkadaşlarınızla aranızda gerginlikler çıkma, yapılmayan ya da eksik yapılan işler nedeni ile ağız dalaşlarının yaşanması son derece mümkün. Eylül ortası itibariyle kış aylarında olduğu gibi tekrar bir araya gelecek olan Satürn ve Jüpiter, Kasım sonlarına kadar, size kariyer hayatınızda hem zorluklarla mücadele etmenizi gerektiren bazı pürüzler yaşatacaklar; hem de zorlukların ardından önemli fırsatlar sunacaklar. 21 Eylül Dolunay süreci ise önemli bir harcama kalaminin bütçenizi sarsmasına aracılık edebilir.

BOĞA BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Yükselen Burcunuzun yöneticisi Venüs Eylül ayında işinizi, çalışma arkadaşlarınızı, iş ortamınızı ve sağlığınızı ilgilendiren konularda pozitif gelişmeler yaşatıyor olacak. Sonbaharın ilk ayında işlerinizdeki büyümeyi, kendinizi çok daha dinç hissetmeyi deneyimleyebilir, iş yerinizde aklınızdaki dekorasyon değişikliklerini gündeme alabilirsiniz. 22 Eylül sonrasında Merkür Retrosuna başlayacağı 27 Eylül tarihine kadar işlerinizi daha da geliştirmek ve büyütmekle ilgili olumlu haberler duyabilirsiniz. Bilhassa estetik anlamda sağlığınıza iyi gelecek faaliyetlerde bulunmak açısından da desteklendiğiniz bir süreç geçireceksiniz. Çocuğunuzu, aşk hayatınızı, eğitim işlerinizi, eğlence- hobi faaliyetlerinizi temsil eden alanda Mars’ ın sert yerleşimi ise bu konularda canınızı sıkan bazı gelişmelerin yaşanmasına neden olabilir. Yaşadığınız aksaklıklar konusunda verdiğiniz mücadele sizi gergin bir ruh hali içerisine çekerek iletişimlerinizde kırıcı bir tarz sergileyebilirsiniz. 6 Eylül Yeniay süreci ise eviniz, aileniz, yatırımlarınız, yaşam alanınız ile ilgili yeni bir adım atma, değişikliğe gitme kararı aldırabilir. Eylül ortası itibariyle kış aylarında olduğu gibi tekrar bir araya gelecek olan Satürn ve Jüpiter, Kasım sonlarına kadar, size hayatınızda otorite konumunda bulunan babanız, öğretmeniniz, yöneticiniz/patronunuz gibi kimseler ile ilgili hem zorluklarla mücadele etmenizi gerektiren bazı pürüzler yaşatacaklar; hem de zorlukların ardından önemli fırsatlar sunacaklar. 21 Eylül Dolunay süreci ise bir hedefinizin ya da yatırımınızın nasıl sonuçlanacağının ipuçlarını veriyor olacak.

İKİZLER BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Eylül ayında aşk-romantizm konusunda şanslı etkiler alan yükselen burçlardan biri de sizsiniz. Bekarlar için hayatlarına yeni bir ilişkinin girme fırsatı ay boyunca yüksek seviyelerde seyrediyor olacak. Süregelen ilişkilere sahip olanlar içinse partnerleri ile aralarında uyumlu ve güzel bir ilişki sürdürme açısından destekleyici enerjiler söz konusu. Ayrıca sanat, hobi, eğitim veya eğlence içerikli işlerinizde bu ay çok başarılı çalışmalar ortaya koyuyor olacaksınız. Sanat, sahne veya eğlence sektörü ilintili çalışanlar açısından Eylül ayı başarı vermesi açısından son derece uygun etkilere sahip. Özellikle 22 Eylül sonrasında Merkür Retrosuna başlayacağı 27 Eylül tarihine kadar size önemli bazı projeler getirebilir. 6 Eylül Yeniay süreci ise kardeşiniz, yakın dostlarınız, yapmayı düşündüğünüz girişimleriniz, satış-pazarlama faaliyetleriniz hakkında yeni bir adım atmanıza aracılık edebilir. Eylül ortası itibariyle kış aylarında olduğu gibi tekrar bir araya gelecek olan Satürn ve Jüpiter, Kasım sonlarına kadar, size süreç yönetimi, miras, prim, komisyon gibi ek gelirleriniz ile ilgili konularda hem zorluklarla mücadele etmenizi gerektiren bazı pürüzler yaşatacaklar; hem de zorlukların ardından önemli fırsatlar sunacaklar. 21 Eylül Dolunay süreci ise kariyeriniz ya da sahip olduğunuz statünüz ile ilgili beklediğiniz bir kararın sonucunu net hale getirebilir.

YENGEÇ BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Eylül ayı boyunca güçlü şekilde enerjilerini yayacak olan Venüs sizi eviniz, aileniz, yatırımlarınız, yaşam alanınız ile ilgili konularda önemli adımlar atmak, istediğiniz sonuçları almak adına destekliyor olacak. Özellikle araba-araç ve ev-arazi yatırımı yapmak isteyenler Merkür gerilemesine değin bu enerjiyi değerlendirebilirler. Ev ilintili dekorasyon, güzelleştirme faaliyetleri açısından da olumlu sonuçlar almaya yatkın olacağınız bir dönemden geçeceksiniz. Aybaşındaki Aslan Yeni Ay süreci ise para durumunuzu alakadar eden bir konuda önemli kararlar almanıza aracılık edecek. Eylül’ ün sizin açınızdan en fazla gündeminizi işgal edecek konusu ise yaptığınız girişimlerin, kurduğunuz iletişimlerin sonuçlarını almak üzerine olacak. Tüm enerjinizi özellikle işinizi ilgilendiren konularda mevcut işlerinizi sonuçlandırmaya çalışmak için kullanacaksınız.  Mars ve Güneş’ in tam iletişim eviniz içerisinde yaptığı birliktelik zaman zaman sert ifadeler kullanmanıza sebep olabilir. Bu ay iş ilintili stresinizi yönetmeniz dikkat etmeniz gereken bir konu olacak. Kış aylarında olduğu gibi ortaklıklar, partneriniz, ticari anlaşmalarınızı gösteren evinizin içerisinde Eylül ortası itibariyle tekrar bir araya gelecek olan Satürn ve Jüpiter size saydığım bu konularda hem zorluklarla mücadele etmenizi gerektiren bazı pürüzler yaşatacaklar; hem de zorlukların ardından önemli fırsatlar sunacaklar. Kasım sonuna kadar geçerli olacak bu enerji esnasında açık iletişim kurarak eşiniz/ortağınız/partneriniz ile aranıza soğukluk girmemesine özen göstermelisiniz. 21 Eylül Dolunay süreci ise eğitim, yurt dışı, otorite konumundan beklediğiniz onaylar ilintili işlerinizin sonuçlanmasına aracılık edebilir. 22 Eylül sonrasında Venüs’ ün yanına yerleşecek olan Merkür, aile bireyleriniz ile daha yakın ve sıcak iletişim kurmanıza, onlarla iyi vakit geçirmenize fırsat verecek.

ASLAN BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Bu ay hayatınızda iletişim, girişim, satış/pazarlama, kardeşiniz, yakın dostlarınız gibi konuları temsil eden alana yerleşecek olan Venüs sizi saydığım başlıklarda memnun edici sonuçlarla karşılaştırıyor olacak. Özellikle insanlarla kurduğunuz iletişimlerde onları ikna etme, ilişkilerinizi düzeltme, kendinizi iyi ifade etme gibi konularda normalden daha fazla başarılı olacaksınız. Yaptığınız girişimlerin, başlangıçların sonuçlarını da olumlu alma şansına sahipsiniz. Satış/pazarlama faaliyetleri üzerine çalışanları ise bu ay olumlu sonuçlanan görüşmeler beklemekte. 22 Eylül sonrasında Venüs’ ün yanına yerleşecek olan Merkür, Retro hareketine geçene kadar bu alanlarda yaptığınız çalışmaların hızlı şekilde size sonuçlarını getiriyor olacak. 6 Eylül Yeniay süreci ise tam burcunuz üzerinde gerçekleşeceğinden kendiniz ya da partneriniz ilintili başlattığınız yeni bir proje söz konusu olabileceği gibi yeni bir ticari anlaşma metni de gündeminize gelebilir. Eylül ayında sizi en çok zorlayacak olan konu ise maddi gelirleriniz ile ilgili alan olacak. Kazanımlarınızı artırmak ya da korumak ile ilgili ciddi bir mücadelenin içerisinden geçeceksiniz. Finansal konularda gelişen yeni durumlar sizi stres altına sokup, çevrenize karşı kırıcı sözler sarf etmenize neden olabilir. Eylül ayında yüklü para çıkışlarına maruz kalabilirsiniz. Eylül ortası itibariyle kış aylarında olduğu gibi tekrar bir araya gelecek olan Satürn ve Jüpiter, Kasım sonlarına kadar, size işiniz, çalışma arkadaşlarınız, iş ortamınız ve sağlığınız gibi konularda hem zorluklarla mücadele etmenizi gerektiren bazı pürüzler yaşatacaklar; hem de zorlukların ardından önemli fırsatlar sunacaklar. 21 Eylül Dolunay süreci ise miras, prim, komisyon gibi ek gelirleriniz ile ilgili bir konunun netleşmesine ya da sorumluluğunuzdaki bir süreç yönetiminin tamamlanmasına aracılık edebilir.

BAŞAK BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Bu ay burcunuzu terk ederek güçlü şekilde çalıştığı para-kazançlarınız ve maddiyat evinize yerleşecek olan Venüs sayesinde finansal olarak rahat ve güzel bir dönem geçiriyor olacaksınız. Venüs’ ün bu yerleşimi ile yüzünüz ilintili yaptırmak istediğiniz bakım, estetik çalışmalarına da ay içerisinde Merkür Retrosuna değin zaman ayırabilirsiniz. 6 Eylül’ de gerçekleşecek olan Yeni Ay süreci size harcamlarınız, bırakmak/terk etmek istediğiniz konular hakkında adım atmak için cesaret veriyor olacak. Ancak Eylül ayında burcunuzu ziyaret edecek olan diğer gezegenler ve özellikle de Mars nedeni ile gergin, stresli ve çabuk parlamaya hazır bir ruh haline bürünmeniz çok olası. Çıkan aksaklıklar tüm organizasyonlarınızı baştan yapmanızı gerektirebilir. Bilhassa başkalarına bağımlı olarak ilerleyen işlerde sabır sınırlarınız zorlanabilir. 22 Eylül itibariyle bir araya gelecek olan Venüs ve Merkür 27’ sine kadar size strese dayalı yaptığınız kırıcı konuşmaları telafi etmek için fırsat tanıyabilir. Kış aylarında olduğu gibi çocuğunuzu, aşk hayatınızı, eğitim işlerinizi, sanat- eğlence- hobi faaliyetlerinizi gösteren evinizin içerisinde Eylül ortası itibariyle tekrar bir araya gelecek olan Satürn ve Jüpiter, Kasım sonlarına kadar, size bu konularda hem zorluklarla mücadele etmenizi gerektiren bazı pürüzler yaşatacaklar; hem de zorlukların ardından önemli fırsatlar sunacaklar. 21 Eylül Dolunay süreci ise tam burcunuzun karşısında gerçekleşecek. Ortaklık, ticari bir anlaşma veya özel ilişkiniz ilintili bir sonuç/neticelenme bu günlerde en önemli konu başlığınız haline gelebilir.

TERAZİ BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Eylül ayında burcunuzun yöneticisi Venüs’ ün ziyareti ile özel ilişkileriniz başta olmak üzere hayatınızdaki pek çok alanda gözlerin üzerinize çevrildiği, beğeni ve takdir topladığınız başarılı ve tatminkar bir süreç yaşayacaksınız. Bu ay güzellik faaliyetleri açısından da desteklenmektesiniz. Hatta yeni bazı estetik denemeler ya da bakım faaliyetleri için çok uygun bir zaman diliminden geçtiğinizi söylemek pek yanlış olmaz. Evlilerin partnerleri ile Eylül ayı boyunca son derece uyumlu iletişim kurmaları, bekarların ise yeni bir aşka yelken açmaları son derece olası enerjiler arasında. 6 Eylül Yeniay sürecinde gireceğiniz bir ortamda ya da networkünüz vasıtasıyla gelen bir iş fırsatı ile önemli gördüğünüz bir hedefinizi/arzunuzu, yatırımınızı gerçekleştirmeniz mümkün olabilecek. Genel olarak olumlu bir atmosferde geçecek olan Eylül ayında sizi en çok zorlayacak konu ani şekilde gündeminize gelecek harcamalarınız ile ilgili olacak. İşiniz, çalışma arkadaşlarınız, iş ortamınız ya da sağlığınız ilintili bir konuda hiç beklemediğiniz şekilde karşınıza çıkan bu masraf kalemi gerginlik yaşamanıza neden olabilir. Ayrıca web üzerinden takip ettiğiniz işlerinizde de bazı aksaklıklar yaşayabilirsiniz. 22 Eylül itibariyle bir araya gelecek olan Venüs ve Merkür 27’ sine kadar yaşadığınız bu aksaklığa daha olumlu yaklaşma fırsatı verecektir. Kış aylarında olduğu gibi eviniz, aileniz, yatırımlarınız, yaşam alanınızı gösteren evinizin içerisinde Eylül ortası itibariyle tekrar bir araya gelecek olan Satürn ve Jüpiter, Kasım sonlarına kadar, size bu konularda hem zorluklarla mücadele etmenizi gerektiren bazı pürüzler yaşatacak; hem de zorlukların ardından önemli fırsatlar sunacaklar. İnsanlara güvenme ile ilgili önemli dersler de almanız bu süre zarfında mümkün olabilir. 21 Eylül Dolunay süreci ise işiniz, çalışma arkadaşlarınız, iş ortamınız ya da sağlığınız ilintili takibinizde olan bir konuda size sonuç alma, netlik kazandırma fırsatı yaratacak.

AKREP BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Bu ay harcamalar, çıkışlar, web üzerinden takip edilen işler ve uzaklaşma ile ilintili evinizi ziyaret edecek olan Venüs sizi bütçenizin üzerine çıkan lüks harcamalar ve tatil/eğlence gibi işlere aktarmak zorunda kaldığınız para çıkışları ile zor bir duruma sokabilir. Özellikle 22 Eylül sonrasında teknolojik içerikli bazı hesapta olmayan arızalanan eşyalar sebebi ile bütçenizi toparlamakta zorluk çekebilirsiniz. Ayrıca bu tarih itibariyle etrafınızdaki bir kimse alakalı daha önce farkına varmadığınız yeni bir ilişki haberi de sizi şaşırtıyor olabilir. Ancak web üzerinden takip ettiğiniz işlerinizin sayısında önemli bir artış kaydedeceksiniz. 6 Eylül Yeniay’ ı kariyeriniz alakalı yeni bir sorumluluk alabileceğinizi ya da işinizdeki yeni bir oluşum kapsamında aktif rol oynamak zorunda kalacağınızı gösteriyor. Bu ay sizi en çok zorlayacak alan ise hedefleriniz, arzularınız, sosyal çevreniz ve birikimleriniz/yüksek tutarlı kazançlarınız alakalı olacak. Belirlediğiniz bir hedefe ulaşmaya çalışırken etrafınızdaki insanlarla gereğinden fazla uğraşmak zorunda kalabilir, aksaklıklar karşısında sinirlerinize hakim olmakta zorlanabilirsiniz. Israrla ve inatla arzu ettiğiniz sonucu almak için hırslı bir mücadelenin içine girmeniz gerekebilir. Kış aylarında olduğu gibi kardeşinizi, yakın dostlarınızı, yaptığınız girişimlerinizi, yürüttüğünüz satış-pazarlama faaliyetlerinizi gösteren evinizin içerisinde Eylül ortası itibariyle tekrar bir araya gelecek olan Satürn ve Jüpiter, Kasım sonlarına kadar, size bu konularda hem zorluklarla mücadele etmenizi gerektiren bazı pürüzler yaşatacak; hem de zorlukların ardından önemli fırsatlar sunacaklar. Bu süre zarfında hayatınızdaki kişilerin tam olarak ne noktada sizinle bir arada olup olmadıklarını sorgulama imkanı da yakalayacaksınız. 21 Eylül Dolunay süreci ise çocuğunuz, partneriniz ya da eğitim hayatınız ilintili takip ettiğiniz bir konunun sonuçlanmasına aracılık edebilir.

YAY BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Eylül ayında hedeflerinizi, arzularınızı, sosyal çevrenizi ve birikimlerinizi/yüksek tutarlı kazançlarınızı gösteren evinizi ziyaret edecek olan Venüs size bu konu başlıklarında tatminkar sonuçlar aldırıyor olacak. işinizde takım arkadaşlarınız ile uyumlu bir atmosferde çalışıyor olacaksınız. 22 Eylül itibariyle bir araya gelecek olan Venüs ve Merkür Retro harekete başlayacağı 27’ sine kadar sizin için önemli bir işin çözülmesine olanak sağlayacak. 6 Eylül Yeniay sürecinde ise amirleriniz, büyükleriniz tarafından verilen yeni bir sorumluluk ile kendinizi kariyerinizde daha fazla gösterme imkanını yakalayacaksınız. Ancak bu durum sizin iş hayatınızdaki stresinizi de üst seviyelere çekerek, yoğun bir çalışma temposu ile organize olmanızı gerektirebilir. Yetkili durumdaki kişilerle aldığınız sorumluluk nedeni ile gerginlikler yaşayabilirsiniz. Kış aylarında olduğu gibi para ve finansal kazançlarınızı gösteren evinizin içerisinde Eylül ortası itibariyle tekrar bir araya gelecek olan Satürn ve Jüpiter, Kasım sonlarına kadar, size bu konularda hem zorluklarla mücadele etmenizi gerektiren bazı pürüzler yaşatacak; hem de zorlukların ardından önemli fırsatlar sunacaklar. Bu süreçte maddi olarak fazla riskli sayılabilecek projelerden uzak durmanızda fayda var. 21 Eylül Dolunay süreci ise yaptığınız bir girişimin sonuçlanmasına, kardeşiniz ya da yakın dostunuz ile alakalı takip ettiğiniz bir mevzunun netleşmesine olanak sağlayabilir. Biraz gergin ve stresi yüksek bir ay geçirecek olmanızla birlikte, arzuladığınız ve beklediğiniz sonuçları elde etmeniz anlamında iyi bir dönem sizi beklemekte.

OĞLAK BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Eylül ayı Venüs’ ün güçlü enerjisi nedeni ile kariyerinizde önemli başarılar kaydetmeniz için size önemli bir şans sunuyor olacak. Üstleriniz tarafından yaptığınız işler bu ay ciddi şekilde taktir edilip, kazanımlarınız nedeni ile işinizden duyduğunuz tatmin duygusu sizi fazlası ile mutlu eder hale gelebilir. Ayrıca bu dönem bilgi ve tecrübenizi sıklıkla ortaya koymanız gereken bir süreç de olacak. Ancak eş zamanlı olarak üstlerinizin üzerinizde oluşturduğu baskı ve taleplerle de fazlası ile mücadele etmek zorunda kalacaksınız. Özellikle bazı zorlu işler üstesinden gelebileceğinize inanıldığı için özellikle sizin üstünüze kalabilir. Bu durum Eylül ayı içerisinde size ciddi bir efor sarf ettirip, stres yaşamanıza neden olacak. Üstlerinizin kısa zamanda talep ettiği işler için zamanınızı çok iyi organize etmeniz gerekiyor.22 Eylül itibariyle bir araya gelecek olan Venüs ve Merkür, Retro harekete başlayacağı 27’ sine kadar size üzerinizde baskı yaratan tüm işleri yoluna koymak adına güzel bir fırsat sunacak. 6 Eylül Yeniay sürecinde ise miras, prim, komisyon gibi ek gelirleriniz ile ilgili oluşan yeni bir durumu değerlendirmeniz gerekebilir. Eylül ortası itibariyle burcunuz üzerinde kış aylarında olduğu gibi tekrar bir araya gelecek olan Satürn ve Jüpiter, Kasım sonlarına kadar, size yeni ticari müşteriler kazanma, anlaşmalar yapma gibi konularda hem zorluklarla mücadele etmenizi gerektiren bazı pürüzler yaşatacak; hem de zorlukların ardından önemli fırsatlar sunacaklar. Bu dönemde partnerinizin hayatında gelişen bazı olaylarla da yakından ilgilenmeniz gerekebilir. 21 Eylül Dolunay süreci ise kardeşiniz, yakın dostlarınız, yaptığınız girişimleriniz, yürüttüğünüz satış-pazarlama faaliyetleriniz ile alakalı bir konun neticelenmesine aracılık edebilir.

KOVA BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Eğitim, yurt dışı ilintili işler, otorite konumundan beklediğiniz onaylar gibi konularda Venüs sayesinde bu ay olumlu gelişmeler yaşayıp, sonuçlar elde ediyor olacaksınız. Ayrıca hayatınızda otorite konumunda bulunan babanız, öğretmeniniz, yöneticiniz/patronunuz gibi kimselerden Eylül ayında taktir toplayabilir, başarılarınızın bu insanlar nezdinde ön plana çıktığını görerek kendinizle gurur duyabilirsiniz. 22 Eylül sonrasında bu konu başlıklarında duyacağınız olumlu haberler Merkür 27’ sinde Retro’ suna başlayana kadar art arda gelebilir. Ancak bu ay değişim/dönüşümü temsil eden evinizin içerisinde birikecek gezegenler sebebi ile aynı zamanda önemli bir dönüşümü, hayatınızda değişen koşulları da organize edip, yönetmek zorunda kalacaksınız. Bu durum maalesef sizin üzerinizde ekstra bir baskı yaratacak. Ayrıca miras, prim, komisyon gibi ek gelirlerinizi alakadar eden bazı pürüzlerle de bu ay mücadele etmeniz gerekebilir. Bu konularda çıkan beklemediğiniz harcamalar ya da koşul değişiklikleri sinirlerinizi zorlama eğiliminde olacak. 6 Eylül Yeniay sürecinde ise partneriniz, ticari anlaşmalarınız, ortaklı işleriniz ile alaklı yeni gelişen bir durum gündeminizi işgal edebilir, aktif rol oynamanızı gerektiren bazı çözümler için mücadele içine girebilirsiniz. Eylül ortası itibariyle harcamalar, çıkışlar, web üzerinden yürütülen işler ve uzaklaşma ile ilintili evinizin içerisinde kış aylarında olduğu gibi tekrar bir araya gelecek olan Satürn ve Jüpiter, Kasım sonlarına kadar, bu konularda hem zorluklarla mücadele etmenizi gerektiren bazı pürüzler yaşatacak; hem de zorlukların ardından önemli fırsatlar sunacaklar. 21 Eylül Dolunay’ ı ise para, kazanımlarınız, finansal durumunuz ile alakalı kafanızı meşgul eden bir konunun netleşmesini sağlıyor olacak.

BALIK BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Bu ay burcunuzu etki altına alan enerjiler son derece yoğun seyrediyor olacak. Bu sebeple kendinizi biraz fazla stres altında, hızlı parlamaya yatkın ve huzursuz hissedebilirsiniz. Özellikle partneriniz ile olan iletişiminiz bu enerjiden fazlası ile etkilenmeye meyilli olacak. Ego çatışmaları ve kavgalar bu ay ilişkinizi yıpratabilir. Eylül’ ün son haftasında Venüs’ ün yanına yerleşecek Venüs sizi ilişkinizde daha barışçıl ve anlayışlı bir havaya ancak o zaman sokabilecek. Ancak bu enerji sayesinde ticari olarak yaptığınız faaliyetlerinizden hızlı sonuçlar alıp, bazı projelerin sonuçlanması aşamasına da geliyor olacaksınız. Venüs’ ün güçlü yerleşimi Eylül ayının tamamında ek gelirleriniz, miras, prim, komisyon gibi kazançlarınız açısından size karlı fırsatlar sunuyor olacak. Fiziksel bakımınızla ilgili yaptıracağınız estetik çalışmalardan da bu ay Merkür Retrosu başlayana kadar tatmin edici sonuçlar alabilirsiniz. Aybaşında gerçekleşecek olan Yeni Ay süreci işiniz, çalışma arkadaşlarınız, iş ortamınız ya da sağlığınız ilintili yeni bir karar almanıza ve değişikliğe gitmenize neden olabilir. Kış aylarında olduğu gibi hedeflerinizi, arzularınızı, sosyal çevrenizi ve birikimlerinizi/yüksek tutarlı kazançlarınızı gösteren evinizin içerisinde Eylül ortası itibariyle tekrar bir araya gelecek olan Satürn ve Jüpiter, Kasım sonlarına kadar, size bu konularda hem zorluklarla mücadele etmenizi gerektiren bazı pürüzler yaşatacaklar; hem de zorlukların ardından önemli fırsatlar sunacaklar. 21 Eylül Dolunay süreci ise tam burcunuz üzerinde gerçekleşeceği için alıngan, hassas ve duygusal olma eğiliminiz aşırılık gösterebilir ve en yakınınızdaki kimselerle gerginlikler yaşayabilirsiniz.

Sevgilerimle

©Hint Astroloğu

29 Ağustos 2021

Paylaş