EYLÜL 2020 VEDİK ASTROLOJİSİNE GÖRE BURÇ YORUMLARI

Eylül Ayında Hint Astrolojisinde kullandığımız tüm gezegenler ya Retro/Gerileme hareketlerini bitirerek, ya da burç değiştirerek hareket etmiş olacaklar.

Bu da kişisel hayatlarımızda hepimiz adına farklılaşan enerjilerin içerisine adım atacağımızı göstermekte.

Vedik Astrolojisine göre tarih sırası ile gezegenlerin yerleşimleri üzerinden gidecek olursak:

  1. Merkür 1 Eylül itibariyle yöneticisi olduğu ve yücelerek/exalt yerleşeceği Başak Burcu içerisine geçiş yapacak. 22 Eylül tarihine kadar da Başak Burcu içerisinde bizi iletişim, yazışmalar, anlaşmalar, ticari faaliyetler ve teknolojik yatırımlar anlamında destekliyor olacak. Örneğin Telefon, bilgisayar, elektronik alet gibi şeyleri satın almak için 1-22 Eylül tarih aralığını kullanabilirsiniz. 22 Eylül’ den sonra ise Merkür Terazi Burcu’ na yerleşecek.
  2. Eylül ayının Dolunay süreci 2’ sinde Kova Burcu içeresinde Satabisha Takımyıldızında gerçekleşecek. Dolunay’ ın gerçekleşeceği Nakshatra/Takımyıldız şifacı ve gelenekselin dışında hareket etmesi ile bilindiğinden, hayatınızda iyileştirmek, şifalandırmak istediğiniz konulara el atabilir, farklı yaklaşımlar denemek istediğiniz konulara yeni yaklaşımlar geliştirebilirsiniz.
  3. 10 Eylül tarihinde ise bizi uzun süre Retro hareketi ile meşgul edecek olan Mars Koç Burcu içerisinde gerilemesine başlıyor olacak. Mars’ ın Eylül ayının tamamında etkili olacak gerileme hareketi 14 Kasım’ a kadar da sürüyor olacak. Ancak 4 Ekim -14 Kasım aralığında Koç Burcu içerisinde değil, Balık Burcu içerisinde Retro’ suna devam edecek. Retro’ su esnasında geriye dönük, mücadele etmeden bıraktığımız konuları gündemimize taşıyabilir.
  4. 13 Eylül itibariyle aslında çok güçlü şekilde çalıştığı halde uzun süredir Retro/Gerileme yapması nedeni Yay Burcu içerisinde pek varlık gösteremeyen gökyüzünün en büyük iyicili Jüpiter; düz gitmeye başlayacak ve artık hayatlarımıza bolluk, bereket ve rahatlama enerjilerini yansıtabilecek. Özellikle 19 Eylül itibariyle bu etkiyi daha fazla hissedebiliyor olacağız.
  5. 16 Eylül itibariyle Güneş ise Başak Burcu’ nu ziyaret ediyor olacak. Bu ziyareti ile birlikte üzerinde çalışmamız gereken konular daha belirgin şekilde bizi sorumluluk almaya itecek.
  6. Eylül’ ün Yeni Ay süreci ise 17’ sinde Başak Burcu içerisinde Merkür eşliğinde gerçekleşecek. Hızlı bir tempo ile organize şekilde bekleyen işlerimizi halletme talaşında olacağız.
  7. 19 Eylül itibariyle ise Rahu ve Ketu yaklaşık 1,5 sene boyunca ikamet edecekleri İkizler- Yay eksenini terk ederek; Boğa-Akrep Eksenine geçiş yapıyor olacaklar. Hint Astrolojisine göre Eylül ayı içerisindeki en önemli gezegen hareketi ise hiç şüphesiz bu olacak. Hepimizin şahsi harita yerleşimleri ve yükselen burçlarına göre değişecek şekilde ilgi alanlarımız, hayatımızda odak haline gelen meseleler bu enerji ile büyük bir değişimin içerisine girecek. Çünkü Node lar (Rahu ve Ketu) yer değiştirdiğinde; otomatik olarak Tutulma’ ların da yerleri onların yanına kayar. Bu da bizlerin hayatlarında enerji birikiminin oluşup, salınacağı alanları değiştirir. Örneğin İkizler Yükselene sahip olanlar için yaklaşık 1,5 senedir ilişkiler, anlaşmalar, ticari işler, ortaklıklar, evlilik konuları üzerinde yoğunlaşan odak ve enerji birikiminin yarattığı sonuçlanma etkileri Eylül 2020 itibariyle rakipler, sağlık, çalışma ortamı-iş hayatı, hukuk gibi konulara kayacak.
  8. 27 Eylül’ de ise aybaşından beri içerisinde bulunduğu Yengeç Burcunu terk edecek olan Venüs bu tarihe kadar ilişkiler, romantizm, güzellik, yaratıcılık anlamında desteklediği Yengeç Yükselenlerin yerine Aslan Yükselenleri enerjisinin kanatları altına alacak.
  9. Eylül ayının son hamlesi ise 29’ unda Oğlak Burcu içerisindeki Retro/Gerileme hareketine son verecek olan Satürn’ den gelecek. Böylece yeniden düzenlemek istediğimiz, daha aktif şekilde çözüm üretmemiz gereken konular açısından önümüzdeki dönemde daha verimli çalışıyor olacağız.

Yukarıda aktardığım Eylül 2020 gökyüzü gezegen hareketlerinin (Hint Astrolojisine göre hesaplanarak bulunmuş) Ay ve Yükselen Burçlara göre etkilerini aşağıda bulabilirsiniz…

*** Her zaman olduğu gibi sayfamda yayınlanan burç yorumlarının Batı Astrolojisi gezegen konumları ile hiçbir alakası olmadığını, tamamen Hint/Vedik Astrolojisi disiplini içerisinde aktarıldığını hatırlatmak isterim.
Dolayısı ile Batı Astrolojisine göre hesaplanmış olan Güneş’ in konumuna/doğum tarihinize göre “hangi burç” olduğunuzun, yukarıdaki yorumlarla hiçbir ilişkisi yoktur.
Örnek: Batı Astrolojisine göre Balık olan birinin sayfamdaki Balık Burcu etkilerini okuması, yanlış yönlenmesine, yanlış yorumları okumasına sebebiyet verecektir.
Hint Astrolojisine göre hesaplanmış olan Yükselen ve Ay Burcunuza göre yazıları değerlendirmelisiniz.
(Hint Astrolojisinde Burçlar doğum tarihinize göre hesaplanmaz! Örneğin 10 Ağustos tarihinde doğan bir kişi Aslan Burcu değildir!)
Yani hem Yükselen, hem de Ay Burcunuzu okumalısınız…
Merak ettiğiniz kavramlar için: “Kısa Bilgiler” Bölümüne bakabilirsiniz.

KOÇ BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Eylül ayında çalışma hayatınızda ekip arkadaşlarınızın desteğini alabilirsiniz. Rakiplerinize karşı geliştirmek istediğiniz hamleler konusunda da şanslı olacaksınız. Akılcı hamleler yaparak kendinizi ön plana çıkartabilirsiniz. Aybaşındaki Dolunay süreci hedeflediğiniz bir konunun sonucunu getirecek. Gelirleriniz açısından da beklediğiniz bir haber size ulaşabilir. Sizin dostluğunuza, aklınıza ihtiyaç duyduğunu düşündüğünüz bir arkadaşınızla bu süreçte bir araya gelip kendisine yardımcı olabilirsiniz. 17 Eylül Yeni Ay’  ise işinizde başlatmak istediğiniz yeni bir girişimin ilk olanaklarını önünüze getirebilir. Eylül ayında hayatınızda ve kendinizde değiştirmek istediğiniz – Örnek: sağlığınız için daha fazla hareket etmek istiyor ama yapmıyor olabilirsiniz- ancak üzerinde çaba sarf etmediğiniz konular ile kaçamayacağınız şekilde yüzleşmeye başlayabilirsiniz. Bu konular size kendilerini tekrar tekrar hatırlatıyor olacaklardır. Yöneticileriniz, yükseköğrenim-öğretmenler, aile büyükleriniz, yurt dışı ilintili işleriniz gibi bir süredir gelişme sağlamakta zorlandığınız konularda 13 Eylül itibariyle daha rahat gelişmeler yaşamaya başlayacaksınız. Bu tarih itibariyle kendi adınıza spritüel/kişisel gelişim içerikli bir konu için girişimde bulunmak, yeni bir eğitime başlamak adına da gökyüzü tarafından destekleniyor olacaksınız. Node’ ların yer değiştirmesi ile birlikte dikkatiniz önünüzdeki 1,5 senelik dönemde kazançlarınız, ek gelirler, komisyon-prim-miras-faiz gibi alanlara yönelecek. Hayatınızda deneyimleyeceğiniz maddi manevi bazı kayıplar ya da kazançlar vasıtası ile bakış açınız-felsefeniz ile alakalı önemli değişimler de bu dönemde yaşayabilirsiniz. Eylül ayının tamamında eviniz, aileniz, araçlarınız, alakalı yaptığınız girişimlerde şanslı olacaksınız. Ancak büyük tadilat işlerine kalkışmayın.

BOĞA BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Eylül ayı size finansal konularda şanslı etkiler veriyor olacak. Ayrıca evladınız, aşk hayatınız, hobileriniz, eğitiminiz ilintili yaptığınız girişimlerde başarılı olabilirsiniz. Hemen aybaşında gerçekleşecek olan Dolunay süreci kariyeriniz ilintili düzeltmek, iyileştirmek istediğiniz, daha önceden girişimde bulunduğunuz konularda size sonuç getirebilir. 17 Eylül Yeni Ay süreci ise Eylül boyunca olumlu etkiler alacağınız eğitim, aşk, hobi, çocuk gibi konularda yeni adımlar atarak başlangıçlar yapmak anlamında size fırsatlar getirecek. Mars’ ın 10 Eylül’ de başlayacağı Retro sürecinde ise işiniz, ortaklıklarınız, evliliğiniz ve harcamalarınız ilintili alanlarda yapmaya çalıştığını düzenlemelerde çok daha istikrarlı tavırlar gütmeniz halinde sonuç alabileceksiniz. Jüpiter’ in Retro’suna son vermesi ise sizi miras, komisyon, faiz, prim gibi konularda rahatlatarak, elinize geçen paraların önümüzdeki dönemlerde daha fazla olmasına aracılık edecek. Node’ ların Eylül sonu itibariyle yer değiştirmesi ile birlikte dikkatiniz önünüzdeki 1,5 senelik dönemde kendi istekleriniz; partneriniz, ortağınız ve çok yakın ilişkide bulunduğunuz kimselerle ilgili radikal kararlar almaya itebilir. Bu süreç bekarlar için evlilik fırsatı doğurabileceği gibi sorunlu evlilikler açısından sonuç odaklı yüzleşmeler yaşanabilir. Eylül ayının tamamında Venüs sayesinde yaptığınız görüşmeler, toplantılar, seyahateler, yazışmalar, başlangıçlar açısından son derece şanslı olacaksınız.

İKİZLER BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Burcunuzun yöneticisi Merkür’ ün 22 Eylül tarihine kadar yüceldiği konumda bulunacak olması sizi ev, mülk, yatırım, anne-aile ile ilgili konularda kişisel olarak arzu ettiğiniz sonuçlara ulaştırmak için destekliyor olacak. Akıllıca kararlar alıp, manevralar yapmak anlamında son derece uygun bir dönemden geçmektesiniz. Zekanıza, pratikliğinize ve analiz yeteneğinize bu süreçte güvenebilirsiniz. Özellikle 17 Eylül Yeni Ay süreci saydığım konularda adım atmak, girişimde bulunmak için sizin açınızdan son derece uygun koşullar sağlayacak. Hemen aybaşındaki Dolunay sürecinde ise onay bekleyen işleriniz, üstleriniz, öğretmenleriniz, aile büyükleriniz konumundaki kişiler ile halletmeniz gereken sorumluluklar hakkında size çözüm üretiyor olabilir. Ancak Mars retrosu nedeni ile yarım bıraktığınız hedefleriniz, sosyal çevreniz ilintili yapmanız gerekenler, birikimleriniz ilintili konularda tekrar gündeminizi işgal edecek sorunlarla karşılaşabilirsiniz. İş yerinizde takım arkadaşlarınız ile olan diyaloglarınıza de bu süreçte hızlıca gerginleşebileceği için dikkat etmenizde fayda var. 13 Eylül’ de düz harekete geçecek olan Jüpiter, ortaklıklarınız, ticari anlaşmalarınız ve evliliğiniz/uzun soluklu ilişkiniz adına daha olumlu gelişmelerin yaşanacağı bir dönemi Kasım ayına kadar size sunuyor olacak. Venüs’ ün de desteği ile özellikle Eylül ayında evliliğiniz/partneriniz/ilişkiniz ilintili romantik aksiyonlar, hamleler yapabilirsiniz. Node’ ların Eylül sonu itibariyle yer değiştirmesi ile birlikte dikkatiniz önünüzdeki 1,5 senelik dönemde harcamalarınız, kayıplar, hayatınızdan çıkartmak istedikleriniz, yurt dışı bağlantılı işleriniz, çalışma arkadaşlarınız, hukuki olarak çözüm bekleyen işleriniz ve sağlık ilintili konulara doğru yöneliyor olacak.

YENGEÇ BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Eylül ayında yakın çevreniz, kuzenleriniz, akrabalarınız, kardeşleriniz ve dostlarınızla iletişim kurmak, bir araya gelmek size iyi gelecek. Ayın 22’ sine kadar bir süredir aklınızda olan ancak başlatamadığınız girişimler ya da randevulaşamadığınız toplantılar için takviminizi ayarlayabilirsiniz. Özellikle 17 Eylül Yeni Ay sürecini aklınızda olan yeni girişimler, organize etmek istediğiniz önemli toplantılar-görüşmeler için pozitif sonuçlar almak adına değerlendirebilirsiniz. Bu Yeni Ay süreci sizi önemli atılımlar yapmak anlamında destekleyebilir. Hemen Eylül başında gerçekleşecek Dolunay süreci ise miras-komisyon-faiz-sigorta-prim ilintili bir konunuzun çözümlenmesine aracılık edebilir. Mars Retrosu süresince ve Eylül ayında kariyeriniz, üstleriniz ilintili geçmişten gelen ve mücadele etmeden bıraktığınız konular tekrar karşınıza çıkıp, ilginizi talep edebilir. Ayın ortasında düz harekete başlayacak olan Jüpiter ise size işinizi büyütmek, yeni ekip arkadaşlarını aranıza katmak, sağlığınız ilintili iyileştirme faaliyetlerinde bulunmak, hukuki çözüm bekleyen konularınızı sonuçlandırmak adına yardımcı olmaya başlayacak. 19’ unda yer değiştirecek olan Node’ lar ise önünüzdeki 1,5 senelik dönemde dikkatinizi aşk ilişkileri, varsa çocuğunuz, eğitim-sanat- yaratıcılık- hobi işleriniz ve hedeflerinizi gerçekleştirmek, gelirlerinizi arttırmak gibi alanlara yöneltecek. Bu süreçte özellikle platonik aşklara tutulmamaya, yürümeyen ilişkileriniz üzerinde ısrarcı olmamaya dikkat etmelisiniz. Aksi taktirde çok yıpranırsınız. Tüm ay boyunca Venüs’ ün burcunuz üzerindeki seyahati sizi güzellik-estetik faaliyetleri ve romantik yeni bir ilişkiye adım atmak, aşk yaşamak ya da süregelen ilişkinizde güzel bir uyum yakalamak anlamında destekliyor olacak.

ASLAN BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Eylül ayında Merkür’ ün yapacağı transit sizi finansal konularda, gelirlerinizi arttırmak adına son derece olumlu şekilde destekliyor olacak. 22’ sine kadar network ilişkileriniz sayesinde yeni işler kazanıp, parasal anlamda refah bir dönem de geçirebilirsiniz. Özellikle 17 Eylül Yeni ay sürecinde finansal durumunuzu ilgilendiren pozitif bir gelişme yaşama şansına sahipsiniz. Hemen aybaşındaki Dolunay sürecinde ise süregelen ilişkiniz, ortaklıklarınız, ticari anlaşmalarınız ile ilgili netliğe kavuşan ve sizi rahatlatan gelişmeler yaşanabilir. Ancak 10 Eylül – 4 Ekim arasında sizin otoritenizi sarsacak, yönetsel kabiliyetlerinizi zorlayacak yarım bırakıp, önemsemediğiniz bazı konularla yeniden yüzleştirecek gelişmeler yaşayabilirsiniz. Bahsettiğim dönemde hayatınızda üstünüz-büyüğünüz konumundaki kişilerle olan iletişiminiz de sıkıntılı ve gergin bir hal alabilir. Öğretmeniniz, yöneticiniz, babanız gibi kimselerle bu ay kurduğunuz diyaloglara dikkat etmenizde fayda var. 13’ ünde düz harekete geçecek olan Jüpiter ise aşk ilişkileri, varsa çocuğunuz, eğitim-sanat- yaratıcılık- hobi gibi işlerinizde desteklemeye, bunlarla ilgili olumlu sonuçlar aldırmaya başlayacak. 19’ unda yer değiştirecek olan Node’ lar ise önünüzdeki 1,5 senelik dönemde dikkatinizi mal, mülk, aile, eviniz ve kariyeriniz ilintili konulara yöneltecek. Bu alanlarda önemli gelişmeler yaşayabilir, statü olarak -Örneğin: Çocuk doğurup – anne, evlenip-eş, terfi edip-müdür… Vb.- farklı bir duruma geçiş yapabilirsiniz. Eylül ayı boyunca Venüs’ ün bulunacağı konum ise gelirleriniz ile birlikte harcamalarınızın da artış göstereceğine işaret etmekte.

BAŞAK BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Burç yöneticinizin 22’ sine kadar Yükseleniniz üzerinde yücelerek yerleşmesi sizi kariyeriniz başta olmak üzere pek çok konuda destekleyip, olumlu sonuçlar üretmenize fırsat verecek. Eylül boyunca hızlı ve keskin şekilde çalışan zekanız yüksek performans gerektiren pek çok iş ve organizasyonun üstesinden gelmenize yardımcı olacak. Hareketli ve verimli bir ay geçireceksiniz. 17 Eylül Yeni Ay süreci ise evliliğiniz, ticari anlaşmalarınız, ortaklık girişimleriniz adına size yeni fırsatlar getirebilir. Hemen aybaşındaki Dolunay süreci ise iş ortamınız, çalışma arkadaşlarınız, davalarınız, çekişmeleri mevzularınız hakkında netleşeme sağlama potansiyeline sahip. Sağlık açısından da tamamlamak istediğiniz bir konuya bu Dolunay ile el atabilirsiniz. Ancak karamsarlığa kapılmadan ruh halinizi doğru yönetmeniz sizin açınızdan önemli olacak. 10 Eylül – 4 Ekim arası çözümlendiğini düşündüğünüz miras-komisyon-faiz-sigorta-prim-vergi ilintili bir konunun tekrar karşınıza çıkması, değiştiğini düşündüğünüz bazı koşulların aynı kaldığını fark etmeniz olası. 13 Eylül’ de düz hareketine geri dönecek olan Jüpiter ise size ev, mülk, yatırım, anne-aile ile ilgili konularda destek olmaya başlayacak. Bu konu başlıklarında yaptığınız girişimlerde istediğiniz gibi sonuçlar elde etmeniz mümkün. 19’ unda yer değiştirecek olan Node’ lar ise önünüzdeki 1,5 senelik dönemde dikkatinizi yeni girişimleriniz, yakın akrabalarınız, kuzen ve kardeşler ilintili konulara yöneltebilir. Hayatınızda üstünüz-büyüğünüz-yöneticiniz-öğretmeniniz konumundaki kişilerle olan ilişkilerinizde önemli dönüşümler yaşayabilir, kendiniz otorite-sözü dinlenen kişi konumuna gelebilirsiniz. Ay boyunca hedeflerinizi ve arzularınızı gerçekleştirmek, sosyalleşmek için Venüs’ ten destek alıyor olacaksınız. Ayrıca tanıdık çevreniz vasıtası ile yeni gelir kaynakları elde etme şansına da sahipsiniz.

TERAZİ BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Bu ay harcamalarınız, elinizden ya da hayatınızdan çıkacak olan şeyler ile ilgili çok hareketli bir süreç geçireceksiniz. Üstünüz-büyüğünüz-yöneticiniz konumundaki kişilerle olan ilişkilerinizde kopuşlar, değişiklikler yaşayabilirsiniz. Yurt dışı alakalı işlerle uğraşanlar açısından ise çok şanslı, bereketli etkiler söz konusu olacak. Özellikle 17 Eylül Yeni Ay süreci harcamalarınız, terk etmek istediğiniz alışkanlıklarınız, bitirmek istediğiniz ilişkileriniz açısından sizin için belirleyici olacak. Hemen aybaşında yaşanacak olan Dolunay süreci ise aşk hayatınız, varsa çocuğunuz, eğitim-sanat- yaratıcılık- hobi işleriniz ile ilgili bir netleşme, tamamlanma getirme potansiyeline sahip. 10 Eylül – 4 Ekim arası ortaklıklarınız, ticari anlaşmalarınız ve evliliğiniz/uzun soluklu ilişkiniz açısından sizi zorlayacak enerjiler söz konusu olacak. Halledildiğini düşündüğünüz ya da üstüne gerektiği kadar gitmediğiniz problemler bu ilişkiler bazında iletişim kurduğunuz kişilerle aranızda gerginlikler yaratabilir. 13 Eylül itibariyle geri hareketine son verecek olan Jüpiter ise sizi yakın çevreniz, kuzenleriniz, akrabalarınız ve dostlarınızdan destek almak; yaptığınız görüşmeler, toplantılar, seyahatler, yazışmalar, başlangıçlar açısından daha şanslı kılacak ve pozitif sonuçlar yaşama potansiyelinizi yükseltecek. 19’ unda yer değiştirecek olan Node’ lar ise önünüzdeki 1,5 senelik dönemde dikkatinizi para-miras-komisyon-pirim- ek gelirler- faiz-sigorta-vergi gibi konular üzerinde yoğunlaştıracak. Çözülmesini beklediğiniz bu konularla alakalı konuların da sonuca ulaştığına şahitlik edebilirsiniz. Ancak kazançlarınızı korumak noktasında daha dikkatli olmanız gereken bir döneme de adım atıyor olacaksınız. Ay boyunca Venüs bulunduğu noktadan kariyeriniz ilintili olumlu gelişmeler yaşamanız için sizi destekliyor olacak. Eylül ayında yöneticiniz konumundaki kişiler desteğini de arkanızda hissedebilirsiniz.

AKREP BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Eylül boyunca miras-komisyon-faiz-sigorta-prim gibi gelirlerinizle ilgili önemli gelişmeler, kazançlar yaşayabilirsiniz. Özellikle 17 Eylül Yeni Ay süreci hedeflediğiniz, olmasını arzu ettiğiniz bir konuda yeni gelişmeler yaşamanıza olanak verecek. Tanıdıklarınız vasıtası ile ek bir iş yapma olanağı da bulabilirsiniz. Hemen ay başındaki Dolunay sürecinde ise ev, mülk, yatırım, anne-aile ile ilgili konularda size netleşme, olumlu bir haber alma imkanı verecek. Yükselen Burcunuzun yöneticisi Mars 10 Eylül – 4 Ekim arasında sağlık-çalışma eviniz içerisinde Retro hareket yapacağı için bu dönemde en başta sağlığınıza gereken özeni göstermelisiniz.  Bununla birlikte çalışma arkadaşlarınız ile aranızda eski defterlerin yeniden açılması, kapandı sanılan konuların tekrar gündeme gelmesi söz konusu olabilir. Eski bir hukuksal mevzunun da gündeminizi işgal etme potansiyeli söz konusu. 13 Eylül itibariyle geri hareketine son verecek olan Jüpiter ise başta finansal konular olmak üzere ilişkileriniz, varsa çocuğunuz, eğitim-sanat- yaratıcılık- hobi gibi işlerinizde rahatlamalar yaşatmaya başlayacak. 19’ unda yer değiştirecek olan Node’ lar ise tam Yükseleniniz üzerine geçerek 1,5 sene süresince size partneriniz, ortağınız ve çok yakın ilişkide bulunduğunuz kimselerle ilgili radikal kararlar almaya itebilir. Bu süreç bekarlar için evlilik fırsatı doğurabileceği gibi sorunlu evlilikler açısından sonuç odaklı yüzleşmeler de yaşanabilir. Yani bir ortaklık fırsatı da bu süreçte kapınızı çalabilir. Ay boyunca Venüs üstünüz-büyüğünüz-yöneticiniz-öğretmeniniz gibi kimselerden destek görmenize olanak sağlayacak. Ayrıca yurt dışı bağlantılı işlerinizde de size şanslı bir dönem yaşatabilir.

YAY BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Bu ay kariyerinizde kendinizi göstermeniz, yeni anlaşmaları ve ortaklıkları başarı ile gerçekleştirmeniz açısından destekleniyor olacaksınız. Özellikle 17 Eylül Yeni Ay sürecinde göze girdiğiniz için iş hayatınızda yeni bir sorumluluk ya da görev haberi ile muhatap olabilirsiniz.  Aybaşında yaşanacak olan Dolunay süreci ise kuzenleriniz, akrabalarınız, kardeşleriniz ve dostlarınızla ilgili olumlu bir haber almanıza aracılık edebilir. Takip ettiğiniz bir girişimin sonucunu da Dolunay esnasında alabilirsiniz. 10 Eylül – 4 Ekim Mars Retrosu esnasında ilişkileriniz, varsa çocuğunuz, eğitim-sanat- yaratıcılık- hobi gibi işleriniz alakalı geriye dönük, mücadele etmeden bıraktığınız konularla yeniden yüzleşmeniz ve sorunları çözmeniz gerekebilir. 13 Eylül itibariyle geri hareketine son verecek olan Jüpiter ise size başta ruh halinizi düzelterek ve daha huzurlu olmanızı sağlayarak destek veriyor olacak. Ev, mülk, yatırım, anne-aile, süregelen ilişkiniz/evliliğiniz, ortaklıklarınız ile ilgili konularda ise Kasım ayına kadar daha pozitif gelişmeler yaşıyor olacaksınız. 19’ unda yer değiştirecek olan Node’ lar ise size çok uzun süredir yaşattıkları bazı sıkıntılar anlamında artık rahat bırakacaklar. Yeni yerleşimleri ile 1,5 sene boyunca enerjinizi işinizde daha başarılı olmak, harcamalarınız, kayıplar, hayatınızdan çıkartmak istedikleriniz, yalnız kalma isteğiniz, yurt dışı bağlantılı işleriniz üzerine yoğunlaştıracaklar. Eylül ayı boyunca Venüs süregelen ilişkinizde romantik anlamda tatminkar gelişmeler yaşamanıza olanak verecek. Venüs ayrıca miras-komisyon-faiz-sigorta-prim ilintili beklediğiniz bir gelirin ya da hiç ummadığınız bir paranın elinize geçmesine de olanak verebilir.

OĞLAK BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

22 Eylül’ e kadar Merkür sizi iş yerinizde üstlerinizle olan ilişkileriniz konusunda destekliyor olacak. Almanız gereken onaylar, sunmanız gereken projeler açısından başarılı sonuçlar çıkartabilirsiniz. Bu süreçte çalışma arkadaşlarınızın da desteğini yanınızda hissediyor olacaksınız. Ancak iş ortamınızda çok yoğun bir tempo ve iletişim sizi bekliyor olacak. 17 Eylül Yeni Ay süreci ise yöneticileriniz-öğretmenleriniz- aile büyükleriniz alakalı yeni bir durumu gündeminize taşıyabilir. Ay başındaki Dolunay süreci ise para-finans alakalı bir konunun netleşmesini sağlayacak. 10 Eylül – 4 Ekim arasında Mars Retrosu nedeni ile ev, mülk, yatırım, anne-aile ile ilgili konularda kökleri eskiye dayanan ancak artık sorun teşkil etmediğini düşündüğünüz noktalarda problemlerin tekrar gündeme gelmesi gibi sorunlarla muhatap olmak zorunda kalabilirsiniz. 13 Eylül itibariyle geri hareketine son verecek olan Jüpiter sizi yeni girişimler, kendi işinizi kurmak gibi konularda Kasım ayına kadar destekliyor olacak. Ancak bu dönemde harcamalarınızın da kontrolden çıkma riski bulunmakta. 19’ unda yer değiştirecek olan Node’ lar ise önünüzdeki 1,5 senelik dönemde dikkatinizi aşk ilişkileri, varsa çocuğunuz, eğitim-sanat- yaratıcılık- hobi işleriniz ve hedeflerinizi gerçekleştirmek, gelirlerinizi arttırmak gibi alanlara yöneltecek. Yeni bir eğitime başlayabilir, yıllardır girişmek istediğiniz hobiniz için kollarınızı sıvayabilirsiniz. Ketu’ nun yerleşimi sizi alıştığınız sosyalleşme rutininden ayırarak biraz daha yalnız kalmaya itebilir. Venüs’ ün konumu ise sizi güzellik-estetik faaliyetleri ve romantik yeni bir ilişkiye adım atmak, aşk yaşamak ya da süregelen ilişkinizde güzel bir uyum yakalamak anlamında destekliyor olacak.

KOVA BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Eylül’ ün 22’ sine kadar Merkür sizi eğitim-sanat- yaratıcılık- hobi gibi işleriniz konusunda destekliyor olacak. Miras-komisyon-faiz-sigorta-prim-vergi gibi konularda bu ay yoğun iletişimler kuracak, hızlı gelişmeler yaşayacaksınız. Partnerinizle olan iletişiminiz de son derece yoğun olabilir. Özellikle 17 eylül Yeni Ay süreci az önce saydığım konularda yeni bir gelişmenin yaşanması ile hayatınızı etkileyebilir. Zihnen çok faal geçireceğiniz Eylül ayının hemen başındaki Dolunay süreci ise kendi adınıza takip ettiğiniz bir konunun sonuçlanıp, önünüzü görmenize fırsat tanıyabilir. Dolunay süresince duygusal olarak dengede kalmaya dikkat etmelisiniz. 10 Eylül – 4 Ekim arasında Mars Retrosu nedeni ile yaptığınız bir girişim, başlangıç ilintili bazı problemler yaşayabilirsiniz. Kardeşiniz, yakın akrabalarınız, kuzenleriniz ilintili bazı pürüz ve problemlerle de bu süreçte yüzleşmek zorunda kalabilirsiniz. Bu insanlarla diyaloglarınızı kavgaya dönüştürmeden ilerletmek önem arz edecek. 13 Eylül itibariyle geri hareketine son verecek olan Jüpiter sizi parasal konularda rahatlatarak arzu ve isteklerinize, hedeflerinize Kasım ayına kadar daha kolay ulaşmanız anlamında destekliyor olacak. 19’ unda yer değiştirecek olan Node’ lar ise önünüzdeki 1,5 senelik dönemde dikkatinizi mal, mülk, aile, anne, eviniz ve kariyeriniz ilintili konulara yöneltecek. Bu alanlarda önemli gelişmeler yaşayabilir, statü olarak -Örneğin: Çocuk doğurup – anne, evlenip-eş, terfi edip-müdür… Vb.- farklı bir duruma geçiş yapabilirsiniz. Yeni bir sahibi olmak adına da bu yer değişikliği işinize yarayabilir. Venüs ise tüm Eylül ayı boyunca sizi kendinize sağlık ilintili konularda iyi hissettirirken; çalışma arkadaşlarınız ilintili güzel haberler duymanıza, iş ortamınızda bazı yenilikler yapmanıza olanak sağlayabilir.

BALIK BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Eylül ayında ortaklıklar, anlaşmalar, ticari hayat, evlilik-süregelen ilişkiniz ilintili konular yoğun şekilde vaktinizi alacak. Hayatınızda gerek özel gerekse tüzel yakın ilişkide bulunduğunuz kimselerle yoğun bir mesai harcıyor olacaksınız. Aile arasında bir mülk-mal-yatırım-ev ile alakalı görüşmeler de bu ay hız kazanabilir. Annenizin şahsi bir mevzusu ile de bizzat siz ilgilenmek durumunda kalabilirsiniz. 17 Eylül Yeni Ay süreci az önce sıraladığım konularla alakalı önünüzü görmenize aracılık edecek. Ancak Yeni ay sürecinde özellikle partneriniz ile olan iletişiminizde gereksiz alınganlıklar yapmamaya dikkat etmelisiniz. 2 Eylül Dolunay süreci ise harcamalarınız, size kayıp yaşatan konular, hastaneler ilintili konularda farklı şekilde bir iyileştirme olanağı yakalamanıza, gereksiz yüklerden kurtulmanıza olanak verebilir. Uzun süredir üzerinize yük olan bir konu ve harcamadan da bu süreçte kurtuluyor olabilirsiniz. 10 Eylül – 4 Ekim arasında Mars Retrosu nedeni ile geçmişe dayalı parasal bir sorun, borç-alacak ilişkisi tekrar önünüze sorun olarak gelebilir. Bu durum işinizle alakalı olarak yöneticileriniz tarafından da size tekrar ilgilenmeniz için aktarılabilir. 13 Eylül itibariyle geri hareketine son verecek olan Jüpiter sizi başta ruh halinizin düzelmesi olmak üzere her anlamda rahatlatmaya başlayacak. Ancak Kasım ayına kadar Jüpiter’ in en büyük desteğini kariyeriniz üzerinde hissedeceksiniz. Yeni bir iş teklifi alabilir ya da terfi imkanı yakalayabilirsiniz. 19’ unda yer değiştirecek olan Node’ lar ise önünüzdeki 1,5 senelik dönemde dikkatinizi yaptığınız girişimlerde başarılı sonuçlar almak üzerine yönlendirecek. Her anlamda kuzen ve kardeşleriniz de dahil olmak üzere tüm yakın çevreniz ile olan iletişiminiz hız kazanırken, hayatınızda üstünüz-büyüğünüz-yöneticiniz-öğretmeniniz konumundaki kişilerle olan ilişkilerinizde önemli dönüşümler yaşayabilir, kendi karar ve iradelerinize daha çok güven duymaya başlayabilirsiniz. Venüs ise tüm Eylül ayı boyunca sizi romantik ilişkiler, yeni bir aşk, eğitim, eğlence, sanat gibi konularda destekliyor olacak.

Sevgilerimle

©Hint Astroloğu

28 Ağustos 2020

Paylaş