EYLÜL 2019 VEDİK BURÇ YORUMLARI

Eylül ayına, Ağustos ayı sonunda gerçekleşen Yeni Ay enerjisi ile giriş yapacağız.

Bu da sonbahar ile birlikte yazın düşündüğümüz fakat harekete geçmek noktasında tıkandığımız pek çok konuda aklımıza gelen yeni fikirler ve motivasyonlar ile harekete geçme isteği içerisinde olacağımız anlamının taşıyor.

Özellikle 11 Eylül itibariyle yüceldiği ve yönettiği Burç; Başak’ a adım atacak olan Merkür ile hızlanan iletişimimiz ve öne çıkan akılcılığımız sayesinde pek çok konuda ilerleme kaydetmeye başlayabiliriz.

18 Eylül tarihinde ise çok uzun süredir Retro/ Gerileme hareketi içerisinde bulunan Satürn düz gitmeye başlayacak ki; hayatımızda uzun süredir hakim olan “hiçbir şey yapmak istemeyen” ruh halimizin ortadan kalkmasının baş mimarı esasen gökyüzünün bu hamlesi olacak!

Eylül ortası itibariyle hepimizin hayatında farklı farklı alanlarda hareketlenme, silkelenme, sorumluluklarımıza yeniden odaklanıp, disiplinli çalışma enerjileri aktif hale geçiyor.

Ancak neredeyse tüm ay boyunca yanık pozisyonda bulunacak olan Mars nedeni ile üzerimizdeki rehaveti yine de tam anlamı ile atamayacağız.

Tüm yaz boyunca iç motivasyonu yüksek olmayanlar açısından Mars‘ ın nerdeyse mevsimin tamamında yanık pozisyonda bulunması halledilmesi gerek işlere karşı ciddi bir isteksizlik yarattı.

Bu durum Eylül ayında da diğer hareketlenen gezegenlerin pozitif desteğine rağmen, tamamen dağılmamış olacak.

Bu sebeple sorumluluklarımızın bilincinde, biraz da kendimizi zorlamaya gayret ederek Eylül ayında aktif olmaya çalışmalıyız.

Venüs ise Hint Astrolojisi’ ne göre 9 Eylül’ de sevmediği ve debil/düşüş’ te olduğu Başak Burcu’ na geçiş yapacak.

Sevginin, aşkın, sanatın, muhabbetin, eğlencenin gezegeninin sevmediği bir kuşakta konaklıyor oluşu; temsil ettiği konularda daha ciddi, eleştirel ve sorun çıkarmaya yatkın hareket etmesi anlamına gelmekte.

Özellikle 2’ li ilişkilerimizde bu ay eleştirel şekilde yaklaşımlarımız sıkıntı yaratabilir.

VenüsBaşak Burcu yerleşimi bizi huysuzluk yapmaya, kolay beğenmemeye, eleştirmeye yöneltecek.

Partnerlerine karşı bir süredir romantik anlamda tatminkar yatırımı yapmayanlar, şiddetli eleştirilere ve sert yüze vurmalara bu ay hazırlıklı olsunlar.

Özelikle yanık Mars ve yücelimdeki Merkür nedeni ile bu ay sadece romantik ilişiklerdeki eleştirilerin değil, yükselen Burçlarınıza göre hayatınızda farklı farklı konu başlıklarında hatalarınızın sert şekilde yüzünüze vurulduğu diyalogların muhatabı olabilirsiniz.

Eylül ayının Ay fazlarına baktığımızda ise Hint Astrolojisine göre 14 Eylül Dolunay’ ı Kova Burcu içerisinde Purvabhadra Takımyıldızında gerçekleşecek.

Bu Dolunay esnasında hayatınızda bir süredir merak ettiğiniz bazı konuların aydınlandığına, bazı sırların ortaya çıktığına şahitlik edebilirsiniz.

28 Eylül tarihinde Başak Burcu içerisinde Hasta Takımyıldızında oluşacak Yeni Ay ise sizi yeni bir sorumluluk alanı içerisine çekebilir.

Biraz huzursuz ve enerjiler ve hızlı hareket etmeyi gerektirecek konularla uğraşmanız gerekebilir.

Jüpiter, Rahu ve Ketu gökyüzünde uzunca bir süredir bulundukları konumu bu ay da koruyor olacaklar.

Disipline olmamız gereken ve harekete geçmek için kullanabileceğimiz, aslında Vedik Astrolojisine göre Başak Burcu içerisinde toplanan gezegenler nedeni ile pek çok fırsatı da içerisinde barındıran bir Eylül ayı bizi beklemekte…

Yukarıda aktardığım Eylül 2019 gökyüzü gezegen hareketlerinin (Hint Astrolojisine göre hesaplanarak bulunmuş) Ay ve Yükselen Burçlara göre etkilerini aşağıda bulabilirsiniz…

*** Her zaman olduğu gibi sayfamda yayınlanan burç yorumlarının Batı Astrolojisi gezegen konumları ile hiçbir alakası olmadığını, tamamen Hint/Vedik Astrolojisi disiplini içerisinde aktarıldığını hatırlatmak isterim.

Dolayısı ile Batı Astrolojisine göre hesaplanmış olan Güneş’ in konumuna ve doğduğunuz tarihe göre “hangi burç” olduğunuzun, yukarıdaki yorumlarla hiçbir ilişkisi yoktur.

Örnek: Batı Astrolojisine göre Balık olan birinin sayfamdaki Balık Burcu etkilerini okuması, yanlış yönlenmesine, yanlış yorumları okumasına sebebiyet verecektir.

Hint Astrolojisine göre hesaplanmış olan Yükselen ve Ay Burcunuza göre yazıları değerlendirmelisiniz.

(Hint Astrolojisinde Burçlar doğum tarihinize göre hesaplanmaz! Örneğin 10 Ağustos tarihinde doğan bir kişi Aslan Burcu değildir!)

Yani hem Yükselen, hem de Ay Burcunuzu okumalısınız…

Merak ettiğiniz kavramlar için: “Kısa Bilgiler” Bölümüne bakabilirsiniz.

KOÇ BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Bu ay uzun süredir duygusal konular üzerinde yoğunlaşan dikkatiniz günlük rutinleriniz, sorumluluklarınız ve özellikle de işiniz üzerine kayıyor olacak. Artan iletişim trafiği ile birlikte yükselen stres seviyenizi yönetemeyip, çalışma arkadaşlarınız, iş ortamınızdaki koşullar anlamında bu ay fazlası ile negatif tutumlar içerisine girebilirsiniz. Eleştirilerinizin dozunu aşırıya kaçırmayın. Ayrıca bu ay yediğiniz-içtiğiniz şeylere dikkat etmeniz gerekiyor. Sindirim sistemi ilintili sorunlar yaşayabilirsiniz. 14 Eylül’ deki Dolunay çalışma hayatınızı ilgilendiren bir konunun gün ışığına çıkmasına, ya da uzun süredir neticelenmemiş bir işin tamamlanmasına aracılık edebilir. Bu ay itibariyle kariyerinizde beklemede kalan pek çok iş teker teker önünüze gelerek neticeye doğru ilerlemeye başlayacak. İş değiştirme ile ilgili bir fikriniz varsa bu ay ortasından itibaren harekete geçebilirsiniz. Eylül sonundaki Yeni Ay sizi yine işiniz ve sağlığınız alakalı hamleler yapmaya itecek. Kariyerinizde yeni sorumluluklar da bu Yeni Ay sürecinde üstlenebilirsiniz.

BOĞA BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Bu ay kendi istekleriniz doğrultusunda hareket etmek eğiliminde olacaksınız. İyi vakit geçirdiğiniz, size kendinizi iyi hissettiren aktiviteler için vaktinizi ve imkanlarınızı seferber edebilirsiniz. Özellikle bekarlar için bu ay hem eğlence hem de yeni bir flörtün hayatlarına girmesi anlamında destekleyici etkilere sahip. Ancak süregelen ilişkiler açısından Eylül karşılıklı birikmiş eleştirilerin ortaya döküldüğü bir süreç yaratabilir. Bu ay partnerinize ve varsa çocuklarınıza karşı olan eleştirilerinizde ölçüyü kaçırmamanızda fayda var. Ayrıca bu ay sindirim ilintili sıkıntılarınızın yansıması olarak kalp-göğüs bölgenizde de problemler yaşayabilirsiniz. 14 Eylül Dolunay’ ı kariyer hayatınız ilintili bir konunun aydınlanmasına aracılık edebileceği gibi gizli kalmış bir konunun açığa çıkmasını da sağlayabilir. Ay ortasından itibaren maaş dışı gelirlerinizde hareketlenme sürecine gireceksiniz. Eylül sonundaki Yeni Ay süreci ile birlikte eğitim, sanat, spor, hobileriniz ilintili konularda yeni başlangıçları, sorumlulukları hayatınıza sokabilirsiniz.

İKİZLER BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Eylül ayında bir süredir ihmal ettiğiniz eviniz, aileniz ilintili konulara dikkatinizi yoğunlaştıracaksınız. Yeni bir mülk edinme ile ilgili bir hareketlilik hayatınızda yer alabileceği gibi evinizde yapmak istediğiniz bir değişiklik için de kollarınızı sıvayabilirsiniz. Araç yatırımı yapmayı düşünenlerin bir sonraki ayı beklemelerinde fayda var. Aile içerisindeki iletişiminizde ise aşırı eleştirel olup kalp kırma potansiyeliniz bu ay bir hayli yüksek. Sizde stres yaratan konuların tartışmasını bu ay özellikle ay sonuna denk getirmeyin. Sırt bölgenizde oluşabilecek tutulma, sıkışma gibi rahatsızlıklar için Eylül/Ekim ayı sizin adınıza riskli bir dönem. 14 Eylül Dolunay’ ı kariyer hayatınız ilintili merak ettiğiniz bir konunun aydınlanmasına aracılık edebilir. Bir süredir evliliğiniz, ortaklıklarınız, ticaret ilintili yaşadığınız sıkıntıların bu ay daha net şekilde çözüm süreçlerine ulaşması söz konusu olabilir. Ailevi sorumluluklarınız adına yeni adımlar atmanız, ev içerisinde yeni bir düzen oturtmanız anlamında Eylül sonundaki Yeni Ay sürecini kullanabilirsiniz.

YENGEÇ BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Bu ay dikkatinizi yapmak istediğiniz girişimler, sosyal çevreniz ile iletişiminiz ve çıkmak istediğiniz seyahatler üzerine yoğunlaştırabilirsiniz. Ayrıca eğitim, satış-pazarlama, sunum nitelikli işler yapanlar açısından da bu ay oldukça hareketli durumlar söz konusu olacak. İnsanlarla iletişiminizin hız kazandığı bir döneme adım atıyorsunuz. Ancak bu süreçte kardeş, kuzen ve yakın dostlarınızla olan diyaloglarınızda illa yapmanız gerekiyorsa yapıcı yönde eleştiriler ortaya koymaya çalışmanızda fayda var. Ellerinizi, el bileğinizi, kollarınızı ve omuzlarınızı bu ay ani hareketlerden doğan sakatlanmalara karşı korumaya çalışın. 14 Eylül Dolunay’ ı sizi bir hayli şaşırtacak bir sırrın ortaya çıkmasına aracılık edebileceği gibi maaş dışı gelirleriniz ile alakalı bir konunun çözüme kavuşmasına da aracılık edebilir. Bir süredir durağan giden iş hayatınız ise bu ay ortasından itibaren daha hızlı bir trend yakalayacak. Eylül sonundaki Yeni Ay ise yapmak istediğiniz bir girişim ile ilgili adım atma cesaretini size verebilir.

ASLAN BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Geçtiğimiz ay üzerinizde toplanan dikkatler bu ay yavaş yavaş kendini daha sakin enerjilere bırakacak. Ancak bu sefer de finansal konular ve para kazanma ile ilgili aktiviteler hayatınızda ciddi bir yer tutuyor olacak. Eylül ayında ani çıkan harcamalar veya yüklü yatırımlara para ayırmanız gerekebilir. Ayrıca Eylül ayında gerek işinizde gerekse arkadaşlarınızla olan ilişkilerinizde sağduyunuzu ve ikna kabiliyetinizi sık sık kullanmak zorunda kalabilirsiniz. Size akıl danışılan konularda üzerinize fazla sorumluluk almamaya çalışın. 14 Eylül Dolunay’ ı ilişkinizde bir süredir emin olamadığınız bir konunun partneriniz ile yüzleşmeniz neticesinde çözülmesine aracılık edebilir. Eğitim, yaratıcılık, reklam, turizm ve sanat ile ilintili işlerle uğraşanlar açısından ay ortasından itibaren işlerin hızlanmaya başlayacağı bir süreç söz konusu. Ağız ve boğaz sağlığınız ilintili kontrollerinizi de bu ay ihmal etmemeniz de fayda var. Ay sonundaki Yeni ay süreci çalışma hayatınız ilintili bir konunun netleşmesine aracılık edecek.

BAŞAK BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Bu ay yükseleniniz üzerinde yoğunlaşan enerjiler sizi birbirinden farklı pek çok konunun içerisine aynı anda çekiyor olacak. Öncelikle bekarlar açısından Eylül ayında burçlarını Venüs’ ün ziyareti yeni bir aşkın başlamasına aracılık edebilir. Romantik beklentiler ve yapılması gerekenler arasında kendinizi sıkışmış ve karmaşık bir ruh hali içerisinde hissedebilirsiniz. Eylül ayı sizin açınızdan her açıdan biraz stresli geçiyor olacak. Ancak yükselen yöneticinizin 11 Eylül’ de yer değiştirmesi ile birlikte rahatlayacak ve keskin zekanız sayesinde tüm sorunları, sıkışıklıkları çözüp organize eder hale geleceksiniz. 14 Eylül Dolunay’ ı işiniz ilintili bir konunun aydınlanmasına aracılık ediyor olacak. Eviniz, mülkleriniz taşınmaz yatırımlarınız ilintili bir süredir sürüncemede bekleyen konular eylül ile birlikte hız kazanmaya başlayacak. Ancak yeni bir yatırıma girmek noktasında bu ve önümüzdeki ayda fazla aceleci davranmayın. Sindirim sisteminiz bu ay hassas tepkiler verebilir. Yediklerinize dikkat edin. Eylül sonundaki Yeni Ay süreci hayatınıza yeni bir sorumluluk konusu sokabilir.

TERAZİ BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Bu ay harcamalar, hayatınızdan çıkmak isteyen konular, yurt dışı ilintili işler gündem maddelerinizi oluşturacak. Kendinize yeni bir düzen oluşturma adına Eylül ayının enerjilerini hayatınızda yeni başlangıçlara yer açmak adına temizlik anlamında kullanabilirsiniz. Ancak bu hareketlilik içerisinde insanlarla iletişim kurarken politik olmaya da gayret etmeniz, bilinçaltınızın birikimlerine yenilmemeniz gerekiyor. Farkında olmadığınız dost görünen düşmanlarla da bu ay yüzleşmeler yaşayabilirsiniz. 14 Eylül Dolunay’ ı sevgiliniz ile ilgili bir durumun netleşmesine aracılık edebilir. Yaptığınız girişimlerin sonuçlarını ise Eylül ortası itibariyle daha hızlı almaya başlayacaksınız. Ay sonundaki Yeni Ay süreci yurt dışı ilintili bir konunun başlangıcına aracılık edebilir. Eylül ayında üreme organlarınız ilintili problemler yaşamaya yatkın olacaksınız. Üşütmemeye çalışın.

AKREP BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Eylül ayında sosyal çevreniz, dost ve tanıdıklarınızı ilgilendiren olaylar içerisinde fazlası ile mesai harcayabilirsiniz. Ayrıca bu ay ulaşmak istediğiniz hedefleriniz anlamında fazlası ile çaba harcadığınız, akıl yorduğunuz bir dönemden de geçeceksiniz. Arzularınızı gerçekleştirmek için gereken hamleleri ay ortası itibariyle birer birer gündeminize almanızda fayda var. Hem kendiniz hem de çevrenizi ileriye götürmek isterken fazlası ile stres yüklenip sağlığınızı kötü etkilemeyin. Yoğun iletişim ve görüşme trafiğiniz içerisinde bazı insanlarla aranızda gerginlikler yaşanabileceğini de aklınızda bulundurmalısınız. 14 Eylül Dolunay’ ı ise taşınmazlar ilintili yaptığınız bir girişimin sonuçlanması anlamında tetikleyici çalışabilir. Para, yatırımlar ile ilintili konularda bir süredir zorlanarak ilerlemenize neden olan etkiler ay ortası itibariyle azalmaya başlayacak. Eylül sonundaki Yani Ay süreci ise gerçekleştirmek arzu ettiğiniz bir konu hakkında ilk adımlarınız atmanıza aracılık edebilir.

YAY BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Bu ay tüm dikkatinizi ve enerjinizi kariyeriniz ilintili gelişen olaylara yönlendireceksiniz. Yaptığınız bazı girişimler için biraz daha fazla emek harcamanız, konunun üzerine düşmeniz gerekebilir. ani gelişen fırsatları da mutlaka takibinizde tutmalı, gerekli iletişimleri gerekli kimselerle kurarak takipte kalmalısınız. Ayrıca üstünüz konumundaki kişilerle olan diyaloglarınızda da ani çıkışlar yapmadan, pozitif yaklaşımlarda bulunmanız önemli olacak. Diz bölgenize bu ay fazla yüklenemeyin. 14 Eylül Dolunay’ ı yaptığınız bir girişimin, yazışmanın sonuçlanması anlamında çalışabilir. Bir süredir hayatınızda kilitlenmiş gibi duran, gelişim kaydedemediğiniz mevzular ay ortası itibariyle yavaş yavaş çözülmeye başlayacak. Eylül sonundaki Yeni ay süreci ise kariyeriniz ile ilgili yeni atacağınız bir adıma, değişikliğe doğru sizi götürebilir.

OĞLAK BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Bu ay hayatınızda otorite, öğretmen, büyük konumunda bulunan kişiler ilintili konular ön plana çıkıyor olacak. Otorite konumundaki kişilerle hem ortaklaşa yürütülen çalışmalarda fazlalaşma, iletişim artışı söz konusu olurken, dikkatinizi ve enerjinizi verdiğiniz halde onların takdirini de kazanmanız son derece olası. Yurt dışı ilintili işlerle uğraşanlar açısından da bereketli ve hareketli bir döneme Eylül itibariyle adım atılıyor. 14 Eylül Dolunay’ ı finansal, para ilintili bir konunun çözülmesine aracılık edebilir. Ay ortasından itibaren hayatınızdaki pek çok yavaşlamış gibi giden konu ivme kazanmaya başlayacak ve kendinizi daha iyi hissediyor olacaksınız. Eylül sonundaki Yeni Ay süreci ise sizi yeni bir eğitime başlamaya ya da yurt dışı ilintili bir girişime adım atmaya itebilir.

KOVA BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Eylül ayında hayatınızda değişmek isteyen enerjiler fazlası ile aktif olacaklar. Özellikle partneriniz ilintili konular gündeminizi işgal ederken, maaş dışı elde ettiğiniz gelirlerle alakalı akılcı yaklaşımlar geliştirmek zorunda da kalacaksınız. Bu ay üreme organlarınız ilintili sorunlarla uğraşmak zorunda kalabilirsiniz. 14 Eylül’ de tam burcunuz üzerinde gerçekleşecek olan Dolunay sizi ilgilendiren bir konunun açığa çıkmasına aracılık edebilir. Bu dönemde kendinizi her zamankinden daha duygusal hissedebilirsiniz. Ay ortasından itibaren özellikle gerçekleştirmek istediğiniz konularla, girişimlerle alakalı daha motive şekilde hareket etmeye başlayacaksınız. Eylül sonundaki Yeni Ay süreci sizi hayatınızda önemli bir değişiklik yapmaya dair adım atma yönünde etkileyebilir.

BALIK BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Bu ay hayatınızın odak noktasını ilişkiniz, ortaklıklarınız, birlikte yürüttüğünüz projeler gibi hayatınızı kendiniz dışında yakından etkileyen konular işgal ediyor olacak. Bekarlar için yeni bir ilişkinin hayatlarına girme potansiyeli bulunuyor. Süregelen ilişkilerde ise inişli çıkışlı etkiler söz konusu olacak. Romantik beklentiler konusunda bu ay çıtayı fazla yükseğe koymamanızda fayda var. Zira ay sonuna doğru hayal kırıklığınızı öfkeli ve kırıcı sözlerle ifade etmeye bilhassa Yeni Ay sürecinde daha yatkın olacaksınız. Salığınıza da bu ay dikkat etmeli, belinizi zorlayacak faaliyetlerden kaçınmalısınız. 14 Eylül Dolunay’ ı sizi hayatınızda üzerine pek düşmediğiniz bir konuda karar almaya ve durumu netleştirerek yolunuza devam etmeye itebilir. Hedefleriniz, gelir yollarınız ve sosyal hayatınız ise bir süredir içinde bulunduğu durgunluktan çıkarak ay ortası itibariyle sizi daha tatmin edecek gelişmelerin yaşanacağı bir sürece adım atacak.

Sevgilerimle,

30 Ağustos Zafer Bayramı kutlu olsun!

©Hint Astroloğu

Paylaş