EYLÜL 2018 VEDİK BURÇ YORUMLARI

Eylül ayı geçirdiğimiz Temmuz ve Ağustos’ a göre daha ılıman ve en azından düzelmeye niyetli gezegen enerjilerine sahip gözükmekte.

Ancak elbette ki yoğun Tutulma etkilerinin birikmiş enerjilerini ortaya dökebilmesi açısından da en riskli aylardan bir tanesi olarak ön plana çıkmakta.

Ayrıca gökyüzündeki ateşli Ketu- Mars kavuşumun da -en kötü bölümünü geride bıraktığımızı düşünmek istesek de!- hala daha sonuna gelmiş değiliz.

Kolay alevlenen tartışmalar, gergin ilişkiler, bireysel arenalarımızdaki savaşlar, Eylül ayında da bu kavuşum nedeni ile hayatlarımızı etkilemeye devam edecek.

Özellikle kişisel hayatlarımızda yaz boyunca biriktirdiğimiz ve beklemeye aldığımız konular, 27 Ağustos itibariyle Retro hareketini bitiren Mars nedeni ile Eylül ayında aktif şekilde çözüm üretmeye yönelik olarak önümüze gelecek.

Merkür ise geçtiğimiz ay yaptığı retrosu ile teknoloji, iletişim, ulaşım ve ticari konularda hayatımızda çıkarttığı aksilikleri maalesef 10 Eylül’ e kadar devam ettiriyor olacak zira Hint Astrolojisine göre boğulma dereceleri olan Gandanta’ dan geçecek.

Ancak Merkür 19 Eylül itibariyle gökyüzünde en iyi çalıştığı Başak Burcu sınırları içerisine adım atacak ki; uzunca bir süredir ertelediğimiz teknolojik alet alımı, önemli bir ticari anlaşmanın imzalanması gibi konularda harekete geçmemiz için Eylül aynının sonuna kadar bize çok uygun bir zaman dilimini sunacak.

Satürn ise Hint Astrolojine göre Yay Burcundaki çok uzun süredir yaptığı retrosuna 6 Eylül’ de son verecek ve yavaş yavaş hepimizin hayatında çok emek verdiğimiz halde bir türlü sonuç alamadığımız konuların önünü açacak.

Özellikle Satürn’ ün Eylül ayında düz harekete başlamasının etkilerini Yükselen Üzerinden Satürn Transiti, Sade Sati ve Satürn-Satürn Kavuşumu süreçlerini yaşayanlar daha etkin şekilde hissedeceklerdir.

Ancak Satürn’ ün düz harekete başlaması, yukarıda sıraladığım bu özel Satürn süreçlerini deneyimleyen kişilerin hayatlarında, maalesef kronikleşmiş konuların, uzun süredir şifalanamayan enerjilerin de artık sona ulaşmasına aracılık edebilir.

Bu ayın hiç kuşkusuz ki pozitif enerjisini yükselten gezegeni Venüs olacak.

Zira kendisi Vedik Astrolojisine göre 1 Eylül itibariyle Mooltrikona yaptığı ve yönettiği Terazi Burcuna geçiş yaparak, yeni yılın ilk günülerine kadar burada kalacak.

Gezegenler rahat ettikleri yerlerde enerjilerini en iyi şekilde yansıtırlar.

Özellikle Venüs, Merkür, Jüpiter gibi iyicil gezegenlerin rahat çalıştıkları alanlardan geçişleri kıymetlidir.

Çünkü bolluk, bereket, güzellik enerjilerinin hayatımıza gelmesini kolaylaştırırlar.

Eylül 2018’ de her ne kadar 6-22 Eylül tarih sürecinde gezegenler Vedik Astrolojisine göre Kala Sarpa Yoga yaparak kıskaç enerjisinin baskısı altında kalacak olsalar da; geçirdiğimiz yaz aylarının aksine Eylül ayın tamamında Venüs, Mars ve 19 Eylül itibariyle de Merkür tam güçleri ile gökyüzünün enerjisini bize aktarmaya çalışacaklar.

Zira hepsi rahat ettikleri burç kuşakları içerisinde yerleşmiş bulunacaklar.

Tüm yaz boyunca “yapsam çok iyi olacak” diye düşündüğünüz konularda aksiyona geçmek için Mars’ ın tüm Eylül ayı boyunca Oğlak Burcu içerisinde disipline olmuş enerjisini artık kullanabilirsiniz.

10 Eylül’ e kadar Hint Astrolojisine göre Chitra Takımyıldızında ilerleyecek olan Venüs’ ün yaratıcı, sanat, güzellik, dekorasyon, estetik faaliyetleri ile ilgili desteğini özellikle bu işlerle uğraşanlar, ya da bu konularda harekete geçmeyi düşünenler kullanabilirler.

Estetik müdahaleler, saç değişiklikleri, güzellik bakımları, dekorasyon, tasarım, yaratıcı çalışmalar, sahne-sanat işleri için Eylül mükemmel sayılabilecek etkilere sahip.

Yine Hint Astrolojisine göre 10 – 30 Eylül arasında ise Swati Takımyıldızına geçecek olan Venüs; dargınlıkları sonlandırmak, uyum sağlamak, anlaşmaya varmak, diplomasi gerektiren işlerde başarılı olmak için bizlere hayatımızda gerekli desteği veriyor olacak.

Eylül ayının Yeni Ay’ ı ise Hint Astrolojisine göre 9 Eylül’ de Aslan Burcu içerisinde Purvaphalguni Takımyıldızında; Dolunay süreci ise 25 Eylül tarihlerinde Balık Burcunda Uttarabhadra Takımyıldızında gerçekleşecek.

Ay döngülerinin Eylül ayında gerçekleşeceği takımyıldızlar kısmen daha rahat enerjilere sahip olanlar.

O nedenle bizleri geçtiğimiz aylardaki kadar duygusal anlamda zorlamayacaklarını düşünmekteyim.

Ancak ay fazlarının gerçekleşeceği her iki takımyıldız da tembelliğe eğilimli olduklarından; hem Yeni Ay hem de Dolunay sürecinde normalden biraz daha fazla uykuya ihtiyaç duyabiliriz.

Yukarıda aktardığım Eylül 2018 gökyüzü gezegen hareketlerinin (Hint Astrolojisine göre hesaplanarak bulunmuş) Ay ve Yükselen Burçlara göre etkilerini aşağıda bulabilirsiniz…

*** Her zaman olduğu gibi sayfamda yayınlanan burç yorumlarının Batı Astrolojisi gezegen konumları ile hiçbir alakası olmadığını, tamamen Hint/Vedik Astrolojisi disiplini içerisinde aktarıldığını hatırlatmak isterim.

Dolayısı ile Batı Astrolojisine göre hesaplanmış olan Güneş’ in konumuna göre “hangi burç” olduğunuzun, yukarıdaki yorumlarla hiçbir ilişkisi yoktur. Örnek: Batı Astrolojisine göre Balık olan birinin sayfamdaki Balık Burcu etkilerini okuması, yanlış yönlenmesine, yanlış yorumları okumasına sebebiyet verecektir.

Hint Astrolojisine göre hesaplanmış olan Yükselen ve Ay Burcunuza göre yazıları değerlendirmelisiniz. (Hint Astrolojisinde Burçlar doğum tarihinize göre hesaplanmaz!)

Yani hem Yükselen, hem de Ay Burcunuzu okumalısınız…

KOÇ BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Hayatınızda özellikle kariyeriniz ve sosyal statünüz ile ilgili bir süredir tasarladığınız değişimleri hayata geçirmek için bu ay uygun enerjiler alıyorsunuz. Adaptasyon gerektiren işlerle uğraşmak açısından da Eylül ayını değerlendirebilirsiniz. Ancak 10 Eylül’ e kadar önemli iş görüşmelerinizi erteleyip, ayın 19’ undan sonra gündeminize almanızda fayda var. Hayatınızda otorite, öğretmen konumunda bulunan kişiler ile olan iletişiminizde ay sonuna doğru kendinizi daha iyi anlatabildiğiniz etkiler söz konusu olacak. Özellikle kariyer hedefleriniz ve para ilintili konuşmanız gerekenler varsa Eylül’ ün 2. Yarısını tercih edin. Ay sonundaki Dolunay gönüllü olarak sonlandırmak isteyeceğiniz şeylerin önünü açıyor olacak. Bilhassa çok yakınınızdaki kişiler ilintili, onların hayrına olacak bazı sonlanma kararları alabilirsiniz. Venüs’ ün Eylül ayındaki yerleşimi ise sizi hem fiziksel olarak dikkat çekici kılarken, bir yandan da estetik girişimler yapmanız anlamında desteklemekte. Özellikle bekar Koç Yükselenlerin bu ay yeni bir aşk, flört yaşamaları anlamında şansları yükselmekte. Bunu sosyalleşerek değerlendirmeye çalışmalılar. Evliler için de bu ay eşleri ile uyumlu oldukları enerjiler söz konusu.

BOĞA BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Bu ay evliliğiniz, ticari ortaklıklarınız ilintili konularda uzun süredir planladığınız şeyleri hayata geçirmek için aktif rol oynamanızı gerektirecek, taşın altına elinizi koyduğunuz girişimleriniz olabilir. Gayrimenkuller ile ilgili konularda ise yapmak istediğiniz şeyleri ayın 10’ undan sonrasına bırakmanızda fayda var. Parayla ilgili kararlarınızı ise 19’ undan sonraya bırakmanız şanslı yatırımlar yapmanızı sağlayabilir. iş hayatınız ilintili yapmak istediğiniz değişiklikleri ya da almayı düşündüğünüz işiniz ilintili eğitimleri Eylül’ ün 2. Yarısına doğru ertelemeye çalışın. 9 Eylül Dolunay’ ı eviniz, almak istediğiniz bir mülk ya da aile bireylerinizden yakın biri ile ilgili bir konunun gündeminizi işgal etmesine neden olabilir. Ay sonundaki Dolunay’ da ise özellikle hedeflediğiniz bir girişiminizi hayata geçirmenize yardım edecek. Venüs’ ün tüm ay boyunca bolluk-bereket enerjileri altında bırakacağı alan ise işiniz ve özellikle güzellik ilintili yapmak istediğiniz sağlık faaliyetlerini işaret etmekte. Bu enerjiyi iş yerinizde dekorasyon faaliyetlerinde bulunmak adına da kullanmanız mümkün.

İKİZLER BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

İş adına hedeflediğiniz, üzerinde çalışmak istediğiniz konulara yeterince eğilemediğinizi düşünerek kendinizi rahatsız hissettiğiniz psikolojiden bu ay itibari ile kurtuluyor olacaksınız. Ancak yapmak istediğiniz başlangıçları, varsa katılmak istediğiniz eğitimleri ve iletişim trafiğini ayın 10’ undan sonraki günlere denk getirmeye çalışın. Özellikle mülkler ya da büyük rakamlı projeler ilintili konular 19 Eylül’ den sonrasında daha olumlu sonuçlanma potansiyeline sahip. Süregelen ilişkinizde yavaş yavaş bu ay itibariyle daha olumlu hisler altında kalacaksınız. Ancak karşılıklı anlayış ve değişmesi gereken hususların üzerinde çalışma zorunluluğunuz ilişkinizin ilerleyebilmesi için hala göz önünde bulundurmanız gereken şartlar arasında. Ay sonuna doğru gerçekleşecek olan Dolunay, kariyeriniz ilintili parasal bir konunun netleşmesine aracılık edebilir. Venüs’ ün tüm Eylül boyunca konaklayacağı yer ise özellikle bekarlar için yeni bir aşk ilişkisinin hayatlarına girmesine aracılık edebilir. Ayrıca sanatsal ve yaratıcı konularla uğraşanlar için Eylül ayı kabiliyetlerini sergileyebilmeleri açısından son derece uygun bir ortama aracılık etmekte. Özellikle sanatçıların yeni girişimlerde kendilerini bu ay göstermeye çalışmalarında fayda var.

YENGEÇ BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

İlişkiniz, kariyeriniz ve –varsa- çocuğunuz/ortağınız ile ilgili konuları son derece gergin enerjiler altında bırakan Mars tüm yaz boyunca sizi çok zorladı.  Sinirlerine hakim olmakta güçlük çektiğiniz bir yaz geçirdiniz. Ancak Eylül ayında düz harekete başlaması ile birlikte, tüm yaz boyunca aksaklıkları bir bir gözünüze sokan Mars’ ın altını çizdiği konularda mücadele etme, uğraşma azmini yeniden kazanıyor olacaksınız. Ayın 10’ una kadar hayatınızdan çıkarmak, vaz geçmek istediğiniz şeyler, insanlar ya da alışkanlıklar ile ilgili keskin kararlar almayın. Yeni girişimlerde, yatırımlarda bulunmak için 19 Eylül sonrası sizin için daha uygun gözükmekte. İşiniz ilintili yavaşlamış, rutinde devam eden tempo yavaş yavaş hareketlenmeye başlayacak. Ay sonuna doğru Dolunay ile birlikte yeni bir proje, eğitim gibi bir konu netlik kazanmaya başlayabilir. Venüs’ ün Eylül boyunca yapacağı transit kendinizi pozitif hissetmenize yardımcı olurken; eviniz ilintili konularda yapacağınız dekorasyon girişimleri konusunda da destekliyor olacak. Mülklerden gelir elde etme anlamında da bu ay şanslı bir dönem geçireceksiniz.

ASLAN BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Aile, mülkler, kendi gelişiminiz/ faydanız için başlatmak istediğiniz tüm enerjilerin önü bu ay itibariyle açılmış olacak. Ayrıca işleriniz anlamında da hareketli bir Eylül geçireceksiniz. Ani şekilde gelişen fırsatları değerlendirebilirsiniz. Ancak 10 Eylül tarihine kadar finansal konularda riskli hamlelerden kaçınmanızda fayda var. Para ilintili konuların aksiyonlarını mümkün olduğunca 19 Eylül’ den sonrasına bırakın. Bir süredir tam da istediğiniz gibi gitmeyen çocuklarınızla olan ilişkinizi ay sonuna doğru düzeltme fırsatı yakalayabilirsiniz. Ayrıca henüz tatile çıkamamış Aslan yükselenler için de Eylül ayı son derece uygun gözükmekte 25 Eylül Dolunay’ ı partneriniz ilintili bir konunun kafanızda netleşmesine ve hayatınız ile ilgili yeni bir karar almanız a aracılık edebilir. Ancak bu ayın en önemli konusu yapacağınız girişimler açısından son derece bereketli bir sürece adım atıyor oluşunuz. Mümkün olduğunca işinizle ilgili iletişimlerinizi en üst seviyede sürdürmeye çalışın. Kurduğunuz bağlar size çok önemli fırsat kapıları açabilir.

BAŞAK BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Bir süredir kontrol etmekte zorlandığınız gerginliğiniz bu ay yerini değişim arzusuna bırakarak harekete geçmenize olanak verecek. Özellikle planladığınız halde bir türlü el atamadığınız kendiniz ilintili değişikliklere Eylül itibariyle başlayabilirsiniz. 10 Eylül’ e kadar burç yöneticiniz kendini hala daha pek toparlayamamış olsa da özellikle 19 Eylül sonrası kendinizi kariyerinizde fazlası ile gösterebileceğiniz bir sürece adım atacaksınız. 9 Eylül Yeni Ay’ ı civarında farkındalıklarınız artarken, artık ihtiyacınız olmayan bazı şeyleri de hayatınızdan çıkartabilirsiniz. Ay sonundaki Dolunay ise size ilişkiniz ilintili bir karar alımına götürebilir. Venüs’ ün yer değiştirmesi ile birlikte özellikle bilginiz ve tecrübenizden dolayı elde ettiğiniz kazançlarınızda bir artış olduğunu bu ay itibariyle hissedebilirsiniz. Finansal anlamda iyi ve bereketli bir Eylül ayı geçireceksiniz.

TERAZİ BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Gerek maddi gerekse manevi pek çok konuda kendinizi oldukça köşeye sıkışmış hissettiğiniz yaz dönemini Eylül itibariyle geride bırakıyorsunuz. Kendinizi hem bezmiş hem de öfkeli hissettiğiniz bu sıkıntılı dönemden sonra parasal ve ikili ilişkiler anlamında son derece şanslı bir ay sizi beklemekte. Genel anlamda da kendinizi pozitif ve enerjik hissedeceksiniz. Özellikle burcunuzun üzerinde uzunca bir süre konaklayacak olan Venüs, size başta aşk ilişkileri olmak üzere pek çok konuda yeni fırsatlar getirme potansiyeline sahip. Eylül ayı boyunca yapacağınız tüm güzellik faaliyetlerinden çok olumlu sonuçlar alabilirsiniz. Taşınmaz mülklerle ilgili bir süredir bekleyen konularda da bu ay yeni gelişmeler yaşamanız olası. Kariyeriniz ilintili yapmak istediğiniz girişimlere ay sonuna doğru ağırlık vermeye çalışın. Ay sonundaki Dolunay işinizde sonucunun belirsiz olduğunu düşündüğünüz bir konuyu sizin açınızdan netleştirebilir. 19 Eylül itibariyle yapmayı düşündüğünüz teknolojik harcamalarınızı gündeminize alabilirsiniz.

AKREP BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Ruh sağlığınızı oldukça fazla zorlayan Mars retrosunun bitişi ile Eylül ayında, her konuda nispeten daha rahat nefes almaya başlayacaksınız. Kafanızda dönen ancak başlamaya bir türlü enerji bulamadığınız projelerinize bu ay emek sarf edebilirsiniz. 10 Eylül’ kadar kariyerinizde özellikle üstünüz konumunda kişilerle olan diyaloglarınızda işler pek de umduğunuz gibi gitmeyebilir. O nedenle önemli konuşmalarınızı 19 Eylül sonrasına bırakmanızda fayda var. Mesleğinizde bir süredir sonuçlanmasını beklediğiniz bir konun da 25 Eylül Dolunay’ ı civarlarında netleşmesi söz konusu olabilir. Maddi anlamda çok emek sarf etmenize rağmen bir türlü arzuladığınız seviyeye gelmediğini düşündüğünüz gelirleriniz ile ilgili ay sonundan itibaren -yaz aylarına nazaran- daha akıcı enerjilere sahip olacaksınız. Ancak bu ay yer değiştirip uzunca bir süre giderlerinizi temsil eden alana yerleşecek Venüs, sizi elinize geçenden daha fazlasını harcamaya itebilir. Yeni yıla kadar harcamalar konusunda disiplinli hareket etmenizde fayda var.

YAY BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Yaz aylarında gerek özel hayatınız gerekse çevrenizdeki pek çok insanla olan iletişiminizde çok inişli çıkışlı enerjilere maruz kaldınız. İlişkilerinizde çeşitli kırgınlıklar, maddi konularda da bütçelediğinizin çok üzerinde harcamalarla boğuşmak zorunda kalmış olabilirsiniz. Eylül itibariyle gelen paranın gitmesi anlamındaki etki son bulmuyor ancak en azından özel ilişkiniz anlamında daha düzeltici etkiler söz konusu. 10 Eylül’ e kadar üstünüz konumundaki kişilerle sakin iletişim kurmaya çalışın. 19 Eylül itibariyle kariyeriniz ilintili hareketli ve yoğun iletişi trafiğinin söz konusu olduğu bir döneme adım atacaksınız. Tüm Yay Burçlarının şu an üzerinden geçen Satürn’ ün kısıtlayıcı etkilerine rağmen Eylül ayında buluşan 2 iyicil Venüs ve Jüpiter size hedeflerinize ulaşmanız, gelirlerinizi arttırmanız anlamında destek olacaklar. Ayrıca Venüs nedeni ile Yay’ lar bu ay romantik etkilerden de faydalanacaklar. Özellikle bekarların Eylül’ ü sosyalleşerek geçirmelerinde yarar var. 25 Eylül Dolunay’ ı aileniz ya da mülkleriniz ilintili bir konunun netleşmesine, sonuçlanmasına aracılık edebilir.

OĞLAK BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Aileniz, ilişkileriniz, sosyal çevreniz ilintili adeta dört koldan sınava tabi tutulduğunuz yaz aylarını Eylül itibariyle geride bırakmaktasınız. Özellikle partnerinizle yaşadığınız sıkıntılar son bulmasa da daha mantıklı bir zemine oturmaya başlayacak. Ancak 10 Eylül’ e kadar hala daha yanlış anlaşılmalara açık olacaksınız. 19 Eylül itibariyle üstünüz konumundaki kişilerle diyaloglarınızda kendinizi daha iyi ifade etmeye yatkın olacaksınız. Eğer almayı düşündüğünüz kişisel eğitimler varsa bu konularla da ayın ikinci yarısı itibariyle ilgilenebilirsiniz. Maddi konularda da ay sonuna doğru daha akılcı hamleler yapabilme şansınız söz konusu olacak. 25 Eylül Dolunay’ ı bulunmak istediğiniz bir girişim konusunda sizi destekleyebilir. Tüm ay boyunca kariyer evinizin içerisinde size yeni fırsatlar, olumlu geri dönüşler ve başarı getirecek olan Venüs’ ün transitinin pozitif etkilerine şahit olabilirsiniz.

KOVA BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Yaz aylarında hesapta olmayan harcamalarla sarsılan bütçenizi Eylül itibariyle yavaş yavaş toparlama şansınız gelişecek. Kariyeriniz ilintili tüm yaz boyunca planladığınız girişimleri bu ayla birlikte gündeminize alabilir, aksiyona geçebilirsiniz. Özel hayatınız ilintili yapmak istediğiniz değişiklikler için 19 Eylül sonrasını beklemenizde, konuşmalarınızı bu tarih sonrasına bırakmanızda fayda var. Kendi içinize çekilme isteğiniz bu ay itibariyle azalırken, sosyal hayatınız da ay sonuna doğru daha hareketli bir hale geliyor olacak 25 Eylül tarihindeki Dolunay finansal bir konuda almanız gereken karar için aklınızdaki soru işaretlerini netleştirmenize yardımcı olabilir. Bu ay üstünüz konumdaki kişiler ile diyaloglarınız son derece uyumlu ilerleyebilir. Ayrıca ev ilintili yapmak istediğiniz dekorasyon çalışmalarını Eylül ayında gündeminize alabilirsiniz.

BALIK BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Özellikle maddi hedeflerinizi gerçekleştirmek için rehavetten kurtulup, adım atmak adına artık uygun bir süreç içerisine girmiş bulunmaktasınız. Ayrıca kendinizi yazın bitişi ile daha motive ve hareket etmeye istekli bulacaksınız. Kariyer hayatınızda da rutin giden temponuz bu ay sonuna doğru biraz daha hızlanmaya başlayacak. Ancak işiniz ilintili konularda yapmak istediğiniz yatırımları 10 Eylül’ e kadar başlatmamanızda fayda var. 19 Eylül itibariyle bu konuda daha akılcı ve ticari düşünebiliyor olacaksınız. 25 Eylül tarihinde tam burcunuz üzerinde gerçekleşecek olan Dolunay -öncesinde ve sonrasında- sizi duygusal ve alıngan etkiler altında bırakabilir. Ay boyunca ilişkinizden duyduğunuz mutluluk gayet yüksek olmasına rağmen, Dolunay etkisi ile partnerinize karşı biraz fazla tepkisel yaklaşımlar vermeniz olası. Kendinizi kontrol etmeye çalışın.

Sevgilerimle,

©Hint Astroloğu

29 Ağustos 2018

 

 

 

Paylaş