EYLÜL 2017 BURÇ YORUMLARI

Tutulma etkilerini yaşadığımız Ağustos ayından sonra Eylül 2017 de Hint Astrolojisinde karmik sayılan gezegenlerin yer değiştirmesi ile son derece hareketli bir gökyüzüne sahiplik yapacak.

Vedik Astrolojide geri hareket yaparak burç değiştiren ve hayatımıza ciddi farklılıklar getirme potansiyeline sahip Rahu ve Ketu (Kuzey ve Güney Ay Düğümü) son 1,5 senedir bulundukları Aslan/Kova Burçları ekseninden; Yengeç/Oğlak Burçları hattına, 9 Eylül 2017 itibariyle taşınacaklar. Mart 2019 tarihine kadar da Rahu, Yengeç Burcundaki, Ketu da Oğlak Burcundaki transitine devam ediyor olacak.

Rahu ve Ketu haritada transit yaptıkları evin temsil ettiği konularda kişiye beklemediği ve kontrolü dışında gelişen olaylar getirirler.

Kişinin kader çarkının işlemesi gibi de bu transiti düşünebiliriz.

Aslına bakacak olursanız kaderden ziyade kişinin yaşadığı bu etki, ruhunun gelişmesi için ihtiyacı olan olayların, fırsatların, başlangıçların onun hayatına, kendi planları dışında sokulması durumudur.

Özellikle bu transit Hint Astrolojisine göre Oğlak ve Yengeç Yükselenlere sahip haritalar için çok önemli.

Zira Rahu ve Ketu ilişkiler, ortaklıklar ve şahsın bizzat kendisi ilintili konularda, kişinin hayatını bu güne kadar alışageldiği düzenin dışına taşımaya çalışacağı için köklü değişimleri tetikleme şansına sahip.

Bekarlar için evlilik şansı verebileceği gibi, sorunlu evlilikler için de son düzlüğün koşulmasını getirebilir.

Rahu ve Ketu’ dan sonra gökyüzünde büyük fayda veren Jüpiter de 12 Eylül itibariyle Başak Burcundan ayrılarak, Terazi Burcu içerisine adımını atıyor olacak.

Jüpiter, bolluk bereket ve şans gezegenidir. Bilgi edinme, kişiyi bilgeleştirme ile de yakından ilgilidir.

En başta Terazi Yükselenler olmak üzere; Eylül 2017-Ekim 2018 tarih aralığında Kova, Koç ve İkizler Yükselenler için kendilerine pek çok bilgi kattıkları, şanslı, bereketli, güzel gelişmelerin yaşanacağı bir dönem başlamakta.

Elbette Sade Sati ve Kandaka Sati dönemlerini yaşamayanlar için bu etkiler çok daha hissedilir olacak. Bu ayrıntıyı da belirtmeden geçmemek gerekiyor.

Çünkü Ay Burcu Akrep, Yay ve Oğlak’ ta yerleşenler, şu an Sade Sati dönemini yaşamaktalar ve hayat şanslarını ciddi seviyede düşüren bir transiti deneyimlemekteler. Dolayısıyla Jüpiter’ in iyileştirici etkilerini tam anlamı ile almaları çok da mümkün olmayacaktır.

Ayrıca yine Ay Burçları Başak, İkizler ve Balık olanlar da hayatlarının bazı alanlarında, Kandaka Sati dönemi yaşadıkları için, değişim-dönüşüm etkileri ile sınandıktan sonra Jüpiter’ in olumlu enerjilerini deneyimleme şansına sahip olacaklar.

Vedik Astrolojiye göre Rahu – Ketu ve Jüpiter’ den sonra diğer gezegenlerin yerleşimlerine de baktığımızda:

Mars; tüm Eylül ayı boyunca Aslan Burcu içerisinde bulunacak.

Güneş ise 15 Eylül’ e kadar yöneticisi olduğu ve güçlü çalıştığı kendi (Aslan) Burcundaki Mars’ ın yanındaki yerleşimini koruyacak. 16 Eylül itibariyle ise Mars’ ı yalnız bırakarak, Başak Burcuna geçecek.

Venüs; 14 Eylül’ e kadar Yengeç ve Oğlak Yükselenlere aşk, romantizm konusunda olumlu enerjiler yansıttıktan sonra; 15 Eylül itibariyle aynı etkiyi 9 Ekim’ e kadar Aslan ve Kova Yükselenlere yaşatmak üzere Aslan Burcuna hareket edecek.

Merkür ise Ağustos ayında başladığı ve pek çoğumuza ciddi aksilikler yaşattığı gerilemesine 5 Eylül’ de son verecek ama kendisini toparlaması maalesef daha zaman alacak. 10 Eylül’ den sonra tam anlamı ile kendine gelecek olan gezegen 26’ sına kadar Aslan Burcunda kalmaya devam edecek.

Eylül ayının Dolunay’ ını 6’ sında, Hint Astrolojisine göre Kova Burcunda. Yeni Ay etkisini ise 20 Eylül’ de yine Hint Astrolojine göre Başak Burcunda deneyimleyeceğiz.

Satürn ise Ekim sonuna kadar Retro hareketini yaparken geri döndüğü Akrep Burcunun içerisindeki gerilemesini bitirmiş olmakla birlikte, Ekim sonuna kadar Yay Burcuna geçişine start vermeyecek. Yani Eylül’ ün tamamında kendisi yine Akrep Burcu içerisinde bulunarak, özellikle Sade Sati sürecini haritasında Ay gezegeni Akrep’ te yerleşenler için zorlu ve ruhsal olarak sıkıntılı kılmaya devam edecek.

Yukarıda ayrıntılarını aktardığım Eylül 2017 gökyüzü hareketlerinin (Hint Astrolojisine göre hesaplanarak bulunmuş) Ay ve Yükselen Burçlara göre etkilerini aşağıda bulabilirsiniz…

*** Her zaman olduğu gibi sayfamda yayınlanan burç yorumlarının Batı Astrolojisi gezegen konumları ile hiçbir alakası olmadığını, tamamen Hint/Vedik Astrolojisi disiplini içerisinde aktarıldığını hatırlatmak isterim.

Dolayısı ile Batı Astrolojisine göre hesaplanmış olan Güneş’ in konumuna göre “hangi burç” olduğunuzun, yukarıdaki yorumlarla hiçbir ilişkisi yoktur. Örnek: Batı Astrolojisine göre Balık olan birinin sayfamdaki Balık Burcu etkilerini okuması, yanlış yönlenmesine, yanlış yorumları okumasına sebebiyet verecektir.

Hint Astrolojisine göre hesaplanmış olan Yükselen ve Ay Burcunuza göre yazıları değerlendirmelisiniz. (Hint Astrolojisinde Burçlar doğum tarihinize göre hesaplanmaz!)

Yani hem Yükselen, hem de Ay Burcunuzu okumalısınız…

KOÇ BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Jüpiter’ in ay ortasında yapacağı değişiklik ile önünüzdeki 1 senelik süreçte evliliğiniz, ortaklı ve ticari işleriniz, gelirleriniz ile ilgili daha rahat, bolluk hissini deneyimleyeceğiniz bir sürece adım atıyor olacaksınız. Rahu ve Ketu’ nun yer değişikliği ise size 1,5 senelik periyotta çocuk ve kariyerı bağlantılı konularda bazen kontrolünüz dışında gelişmeler yaşıyormuşsunuz hissi ile sınıyor olacak. Bu dönemde etrafınızda hiç beklemediğiniz insanlardan zaman zaman yakınlık, özel ilgi ve beğeni gibi sinyaller de almanız olası. Satürn’ ün Kasım’ a kadar büyük değişim ve dönüşümlerin yaşandığı evinizden geçişi sizi yeni koşulların hayatınızda belirmeye başladığı, değişiklikler olduğu bir süreçten geçirebilir. Evli ve çocuklu olanlar için bu ayın en önemli konu başlığı evlatları halinde. Onlarla ilgili hareketli bir ay geçirecekler. İlgi odaklarının merkezinde çocukları olacak. Bekar ve ilişkisi olan Koç yükselenler ise ayın ilk yarısında partnerleri ile biraz gergin bir süreç yaşayabilirler. Ayın 2. Yarısı itibariyle yaşanan tatsızlıklar Venüs’ ün yardımı ile daha romantik ve tutkulu olacağınız, sevgilinizle aranızı düzeltebileceğiniz, olayları tatlıya bağlayacağınız bir atmosfere bürünebilir. 6 Eylül’ deki Dolunay çocuğunuz ya da sevgiliniz ilintili tamamladığınız bir durumun yaşanmasına, 20 Eylül Yeni Ay’ ı ise bu durumun istediğiniz gibi sonuçlanıp, ilerlediğini görmenize ve tatmin duygusu yaşamanıza aracılık edebilir.

BOĞA BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Jüpiter’ in Eylül ayında yapacağı değişiklik sizi en çok işiniz, mesleğiniz ilintili alanlarda önünüzdeki 1 senelik süreçte gelişim – büyüme fırsatları ile dolu bir sürece sokarak etkileyecek. Ancak bu dönemde kistler, yağ bezeleri ile ilgili sağlık sorunlarına da eğer eğiliminiz varsa dikkat etmelisiniz. Ayrıca iştahınızı da kontrol altına tutmaya çalışmalısınız. Rahu ve Ketu’ nun yer değişikliği ise size 1,5 senelik periyotta yeni girişimler, atılımlar yaptırma fırsatı verecek ancak yurt dışı ilintili işlerle uğraşanlar, eğitim sektöründe çalışanlar için zaman zaman kontrol etmekte zorlandığınız gelişmeler yaşamanız da olası. Dostlarınız ve çevrenizdeki insanlarla da daha önce farkına varmadığınız ya da üstünde durmadığınız pürüzler nedeni ile bazı yüzleşmeler yaşayabilirsiniz. Ekim sonuna kadar ise evliliğinizde bazı huzursuzluklar, soğukluklar yaşamanız olası. Özellikle kendi aileniz veya mülkler ilintili konularda bu ay gergin enerjiler altında olacaksınız. Sinirlerinizin gergin olduğu Eylül ayında tartışmaları başta partneriniz ve aile bireyleriniz ile fazla büyütmeden, en azından ay ortasında Venüs, Mars’ ın enerjilerini yumuşatana kadar, kapatmaya çalışın. Ayrıca yeni bir taşınmaz yatırımı yapmak, ev –araba değiştirmek isteyenler için de bu ay olumlu enerjiler söz konusu. Düşündüğünüz bir yatırım varsa harekete geçebilirsiniz. 6 Eylül Dolunay’ ı kariyeriniz ilintili bir durumun netleşmesine; 20 Eylül Yeni Ay’ ı ise ilişkiniz ya da çocuklarınız ilintili bir konunun gündeminizi işgal etmesine neden olabilir.

İKİZLER BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Jüpiter’ in yeni yerleşimi ile birlikte Eylül ayı itibariyle önünüzdeki 1 senelik süreçte hayat şansınızın geçtiğimiz dönemlere göre hayli arttığına şahitlik edeceksiniz. Hatta çocuk sahibi olmak isteyen İkizler Yükselenler bu seneyi değerlendirebilirler. Ayrıca özel ilişkiler, yaratıcı-sanatsal işlerle uğraşanlar için de bu dönem hayli üretken olacakları başarılı ve olumlu bir sürece işaret etmekte. Ancak Rahu ve Ketu’ nun yer değişikliği size önünüzdeki 1,5 senelik periyotta gelirlerinizi arttırma konusunda şans verirken, evlilik hayatınızdaki mutluluk, özel ilişkinizdeki tatmin hissi açısından pek destekleyici etkiler vermeyebilir. Kazanç şeklinizi değiştirme isteği duyacağınız bu süreçte; yeni fırsatlar ve yeni fikirlerle daha fazla ilgili olabilirsiniz. Ekim sonuna kadar Satürn sizi iş-meslek konularında yoğun bir temponun içerisinden geçirecek. Ancak eklem yerleriniz-iskeletiniz ilintili problemlere açık olacaksınız. Sağlığınıza dikkat etmeli, ters hareketeler yapmamaya gayret etmelisiniz. Eylül ayında özellikle iş arkadaşlarınızla olan diyaloglarınızda maksadı aşan, sert cümleler sarf etmeye meyillisiniz. 15 Eylül’ den sonra kırdığınız kişilerle iletişiminizi toparlama şansınız olsa da fazla düşünmeden ve öfkeli cümleler kurmamaya gayret edin. Bu ay babanız ya da aile büyükleriniz ilintili bir konunun 6 Eylül Dolunay’ ı civarında netleştiğine şahitlik edebilirsiniz. 20 Eylül Yeni Ay’ ı ise size taşınmazlar-mülkler ilintili bir konuda yeni bir fikir ve yatırım düşüncesi getirme enerjisine sahip.

YENGEÇ BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Eylül ayından başlamak üzere, önünüzdeki 1 senelik süreçte Jüpiter size aileniz, mülkleriniz, yeni yatırımlar yapma açısından şanslı ve güzel bir dönem yaşatacak. İç huzuru anlamında da iyi bir sene geçireceksiniz. Rahu ve Ketu’ nun yerleştiği hat size hayatınızda beklemediğiniz yeni ilişki-evlilik-ortaklık fırsatları sunarak uzun bir süreç içerisinde hayatınızı son senelerden çok farklı bir şekle bürünmesine aracılık edebilir. Bu süreçte kendinizi tanıma, ne yöne gitmek istediğiniz anlamında da köklü değişiklikler yapabilirsiniz. Satürn’ ün bulunduğu nokta sizi özel ilişkiler anlamında Ekim sonuna kadar pek hareketli olmayan enerjiler altında tutmaya devam edecek. Ancak yine de 15 Eylül tarihine kadar siz çok ilgilenmeseniz de karşı cinsin ilgisini üzerinizde hissedebilirsiniz. Parasal etkileriniz özellikle kariyerinizden elde ettiğiniz gelirler anlamında oldukça iyi durumda. Bu etki tüm Eylül boyunca geçerliliğini koruyor olacak. 6 Eylül Dolunay’ ı uzun süredir değiştirmek istediğiniz bir alışkanlığınız, rutininiz konusunda tetikleyici etki verebilir. 20 Eylül Yeni Ay’ ı ise başlamak istediğiniz bir iş, girişim konusunda size destekleyici enerjiler sağlayacak.

ASLAN BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Eylül ayından başlayarak önünüzdeki 1 sene zarfında başlamak istediğiniz yeni girişimler konusunda Jüpiter tarafından destekleniyor olacaksınız. Çevrenizin, kardeş-kuzenlerle olan iletişiminiz de bu tarihten itibaren yoğun olacağa benzemekte. İletişim, satış-pazarlama faaliyetleri, yeni ortamlarda yeni insanlarla bir araya gelme faaliyetlerinin sıklıkla yaşanacağı bu dönem, tesis ettiğiniz ilişkiler doğrultusunda gelirlerinizi de arttırmaya yarayabilir. Rahu ve Ketu’ nun yer değişikliği size önünüzdeki 1,5 senelik periyotta harcamalarınızı kontrol etmeniz noktasında pek yardımcı olmayacak. Maaşınız dışında elde ettiğiniz gelirleriniz anlamında gökyüzü tarafından desteklenmekle birlikte. Kontrol edemediğiniz ve gereksiz harcamalarla da uğraşabilirsiniz. Özellikle 15 Eylül’ e kadar lüks harcamalarınızı biraz dengeli yapmaya çalışmalısınız. 15 Eylül’ den sonra 9 Ekim tarihine kadar bekar Aslan Burçları için yeni bir ilişkinin filizlenmesi, ya da etrafınızdaki bir insanın size olan ilgisini fark etmeniz anlamında destekleyici enerjiler alacaksınız. Tamamı hareketli ve temposu yüksek olan Eylül ayının Dolunay’ ı size ilişkiler konusunda bir netleşme getirebilir. 20 Eylül Yeni Ay’ ı ise parasal bir konunun kafanızda şekillenmesine aracılık etme potansiyeline sahip.

BAŞAK BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Eylül ayı itibariyle para ve gelirler ilintili alanınıza geçecek olan Jüpiter, son 1 senedir hayatınıza yansıttığı olumlu etkilerin devamı niteliğinde bu sefer de maddi konularda hayatınıza bereket ve şans enerjileri vermeye başlayacak. Jüpiter’ i destekler nitelikte Rahu ve Ketu’ nun yer değişikliği ise size önünüzdeki 1,5 senelik periyotta gelir yollarınıza başka kazançlar ekleme açısından şanslı etkiler verebilir. Ancak bu zaman diliminde çocuklarınız ile alakalı aşırı titizlenen, ayrıntıcı tutumlar sergileme eğilimine de sahipsiniz. Çocuklar kaynaklı bazı sorunları da çözmeye çalışacağınız bir dönem yaşama potansiyeliniz söz konusu. Eylül ayı boyunca planladığınızın dışına çıkan ani para giderleri ile boğuşmak zorunda kalabilirsiniz. Özellikle ay ortasından itibaren lüks sayılabilecek giderlerinizde artış olabilir. 6 Eylül tarihindeki Dolunay ise işiniz ile ilgili bir konuda tamamlanma, yeni bir dönemin kazanç getirmesi anlamında çalışabilir. 20 Eylül’ deki Yeni Ay’ dan ise özellikle süregelen bir ilişkiye sahip olan Başak Yükselenler ve ortaklı çalışanlar fazlasıyla etkilenecekler. Alıngan ve hassas algılamanız yükselirken, olayları kişiselleştirme ve karşı taraftaki insanı zorlama eğiliminde olacaksınız.

TERAZİ BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Jüpiter’ in Burcunuza geçişi ile birlikte önünüzdeki 1 senelik süreçte hayatında bolluk, bereket ve şans artışı etkilerini en fazla deneyimleyecek olanlardan birisi de sizsiniz. Özellikle Seda Sati sürecini deneyimleyen Yükselen Burcu Terazi; Ay Burcu ise Akrep, Yay, Oğlak, Başak, İkizler veya Balık Burcu olanlar açısından işlerin zor ilerlediği bu süreçte Jüpiter rahatlatıcı ve geçtiğimiz seneden her anlamda daha güzel bir yılı Terazi Burçlarına yaşatmaya aday durumda. Rahu ve Ketu’ nun Eylül itibariyle yapacağı yer değişikliği ise size önünüzdeki 1,5 senelik periyotta özellikle kariyer ve iş açısından beklemediğiniz önemli fırsatları sunabilir. Aklınızda bile olmayan işler vasıtası ile kariyer yaşamınızdaki başarınızı ilerletebilirsiniz. Ancak yaz ayları boyunca gerileyen Satürn nedeni ile deneyimlemek zorunda kaldığınız parasal konulardaki sıkışıklığınızın rahatlaması için Kasım ayını beklemelisiniz. Bu ayın özellikle 2. Yarısı itibariyle düzelmeye başlayacak olan gelir akışınızın rehavetine kapılmamalısınız. Eylül’ ün ilk yarısında ise aile büyükleriniz, sizden yaşça büyük kişiler ile iletişiminizde gergin etkiler var. Sakinliğinizi korumaya çalışın. 6 Eylül Dolunay’ ı çocuklarınız, bekarlar içinse aşk ilintili bir konunun netleşmesine olanak verirken 20 Eylül’ deki Yeni Ay kariyeriniz nedeni ile cepten para harcamanız gereken bir durumun oluşmasına aracılık edebilir.

AKREP BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Satürn’ ün gerileme hareketi ile yaz aylarını biraz sıkıntılı geçiren Akrep Yükselenler, Jüpiter’ in Eylül ortası itibariyle başlayacağı 1 senelik transiti esnasında özellikle artan giderleri ile boğuşmaya başlayabilirler. Ekim 2018 tarihine kadar Akreplerin bütçeleri dahilinde kalmaya çalışmaları, gereksiz masrafları kısmaları gayet akıllıca olur. Jüpiter masraflarını arttırıcı şekilde çalışıyor olacak ancak bilgi edinme, kendini geliştirme, sınırlarının dışına çıkma anlamında da onlara çok güzel fırsatlar sunacak. Özellikle yurt dışı ilintili işler peşinde olanlar açısından önlerindeki 1 senelik süreç kıymetli fırsatlara gebe durumda. Rahu ve Ketu’ nun Eylül itibariyle yapacağı yer değişikliği ise size önünüzdeki 1,5 senelik periyotta Jüpiter’ in vereceği bu etkileri adeta destekler nitelikte olacak. Yurt dışında yeni bir eğitim için fırsat kollayanlar, yurt dışı ilintili turizm işleri ile uğraşanlar, eğitim sektöründe çalışanlar açısından beklemedikleri, akıllarına hiç gelmeyen, yepyeni fırsatlar söz konusu olabilir. Eylül ayının özellikle ilk yarısında üstleriniz/yöneticileriniz konumundaki kişiler ile aranızda gerginlikler yaşanması söz konusu. 6 Ay Dolunayı’ na yakın günlerde de zaten kendinizi normalden daha fazla hassas hissetmeniz mümkün olduğundan, sakin tavırlar sergilemeye çalışmalısınız. 20 Eylül Yeni Ay’ ı size gelir yollarınızı hareketlendirecek etkiler verme potansiyelinde.

YAY BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Eylül ortasında yer değiştirip, 1 sene boyunca gelir yollarınızı, hedeflerinizi daha ulaşılır ve bereketli hale getirecek olan Jüpiter; aynı zamanda iş yerinizde yöneticileriniz tarafından desteklendiğinizi de hissettirmek için çalışıyor olacak. Ancak her anlamda elde ettiklerinizi çok çalışarak kazanmak zorunda olduğunuzu unutmamanız gerekiyor. Zira Satürn Kasım itibariyle tam Burcunuzun üzerine gelerek, hak etmeden elde etme, şansa güvenme etkilerinizi tamamen kısıtlayacak. Rahu ve Ketu’ nun Eylül itibariyle yapacağı yer değişikliği ise size önünüzdeki 1,5 senelik periyotta özellikle ruhsal farkındalığınızın gelişmesi adına kendinizden beklemeyeceğiniz bir performans şansı verecek. Ancak ruhsal olarak kendinizi zaman zaman sebepsiz sıkıntılar içerisinde bulabilirsiniz. Ayrıca taşınmaz mirası konusunda beklentileri olanlar açısından da bu 1,5 senelik dönem tahmin etmedikleri gelişmeleri onlara yaşatabilir. Eylül ayının bilhassa ilk yarısında aile büyükleriniz, yöneticileriniz ile tartışmalardan kaçınmalısınız. 6 Eylül Dolunay’ ı yaptığınız önemli bir girişim ilintili sonucu size getirebilir. 20 Eylül Yeni Ay’ ı ise kariyeriniz ilintili yeni oluşumları tetikleme potansiyeline sahip.

OĞLAK BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Eylül ayında yer değiştirecek olan Jüpiter, önümüzdeki 1 sene boyunca kariyer hayatınızda sizi ön plana çıkartarak, adeta parlamanıza olanak sağlayacak. Özellikle tecrübe anlamında yeterli birikime sahip olan Oğlak Yükselenler bu sene Jüpiter transitini bir terfi fırsatı ile de karşılama şansına sahipler. Rahu ve Ketu’ nun yerleştiği hat tıpkı Yengeç Yükselenler gibi size de hayatınızda beklemediğiniz yeni ilişki-evlilik-ortaklık fırsatları sunarak uzun bir süreç içerisinde hayatınızı son senelerden çok farklı bir şekle bürünmesine aracılık edebilir. Bu süreçte kendinizi tanıma, ne yöne gitmek istediğiniz anlamında da köklü değişiklikler yapabilirsiniz. Eylül ayında dolaylı olarak elde ettiğiniz gelirleriniz kısıtlanma eğilimine giriyor olacak. Bu konuda canınız sıkılsa da aksiyon almak yönündeki hareketlerinizi Eylül’ün en azından 2. yarısına saklamanız doğru olacaktır. Zira hırs ve öfke ile yanlış hamleler yapabilirsiniz. 6 Eylül’ deki Dolunay parasal bir konunun sizin için netleşmesine; 20 Eylül Yeni Ay ‘ı ise hayatınıza yeni bir sorumluluk katmanıza aracılık edebilir.

KOVA BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Jüpiter’ in Eylül ortasında yer değiştirmesi ile birlikte hayat şansınızın her anlamda yükselmeye başladığını hissedeceksiniz. Özellikle geçtiğimiz son 1 senedir Jüpiter’ in olumlu/şanslı enerjilerinden en fazla mahrum kalan burçlardan bir tanesi de Kova Yükselenlerdi. Eylül itibariyle, içsel olarak biriktirdiğiniz tecrübeleri artık hayatınıza aktarma dönemi başlıyor. Özellikle eğitim, yurt dışı, reklam, basın-yayın işleri ile uğraşanlar açısından Ekim 2018’ e kadar işlerinde başarılı olacakları bir dönem söz konusu. Rahu ve Ketu’ nun Eylül itibariyle yapacağı yer değişikliği ise önünüzdeki 1,5 senelik periyotta işlerinizin büyümesine aracılık edecek bazı fırsatlar sunarken; hayatınızda kopmanız gereken bilinçaltı kodlamalarını yıkmak için de ruhsal bir farkındalık sürecini başlatıyor olacak. Eylül ayı odak noktanızı çoğunlukla kariyeriniz üzerinde tutacaksınız. Partneriniz ile ayın ilk yarısında gergin giden ilişkiniz, 15’ inden sonra toparlanma eğilimine girecek. Bekarlar içinse 15 Eylül sonrasında hayatlarına yeni birilerinin girme şansı yükselmekte. 6 Eylül Dolunay’ ı tam burcunuzun üstünde gerçekleşeceğinden kendinizi normalden çok daha duygusal ve tepki vermeye yakın hissedebilirsiniz. 20 Eylül Yeni Ay’ ı ise dolaylı elde ettiğiniz gelirler açısından yeni fırsatların oluşmasına aracılık edebilir.

BALIK BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Jüpiter’ in 12 Eylül itibariyle yapacağı yer değişikliği size önünüzdeki 1 senelik süreçte iç dinamiklerinizi inceleme ve farkındalığınızı geliştirme açısından son derece büyük katkılar sağlayacak. Ayrıca miras ilintili beklentileri olanlar açısından da bu transit Ekim 2018 tarihine kadar önemli kazançlar getirebilir. Rahu ve Ketu’ nun Eylül itibariyle yapacağı yer değişikliği ise önünüzdeki 1,5 senelik periyotta yaratıcılık, eğitim, sanatsal konular ilintili çalışanlar açısından yeni fırsatlarla karşılaşmaları ve hayattaki hedeflerini yeniden düzenlemeleri anlamında farklı bir sürecin yaşanmasına aracılık edebilir. Yaz aylarının çoğunda olduğu gibi Eylül ayında da kendi içinize çekilme isteğiniz yoğun olacak. Eylül ayının tamamında son derece hareketli geçecek iş yaşamınızda özellikle birlikte çalıştığınız insanlara karşı ay ortasına kadar sabırlı ve hoşgörülü olmakta zorlanabilir, kırıcı sözler sarf edebilirsiniz. Bu ay ateşli hastalıklar açısından da kendinizi kollamanız gerekmekte. 6 Eylül Dolunay’ ı hayatınızdan çıkarmak, yollarınızı ayırmak istediğiniz bir insan veya alışkanlıkla ilgili tetikleyici olabilir. 20 Eylül’ deki Yeni Ay ise hayatınıza yeni birilerinin girmesi, ticari bir konunun start alması adına potansiyel enerjiler taşımakta.

30 Ağustos Zafer ve Kurban Bayramlarımız kutlu olsun…

Sevgilerimle,

©Hint Astroloğu

31 Ağustos 2017

 

Paylaş