EYLÜL 2016 BURÇ YORUMLARI

Eylül ayı her yükselen burç için farklı etkiler yaşamalarına neden olacak 2 Tutulma ile bize merhaba diyecek.

Tutulma1 Eylül tarihinde Vedik Astrolojisine göre Aslan Burcunda Purvaphalguni Takımyıldızında Güneş Tutulmasını,   16 Eylül’ de Balık –  Başak ekseninde Purvabhadrapada Takımyıldızında gerçekleşecek olan Ay Tutulması takip edecek.

Tutulmalar daha ziyade olduğu ay ve takip eden 2-3 aylık dönemde ülke haritaları üzerinde daha fazla etkiye sahip olmakla birlikte, herkesin yükselen burçları doğrultusunda da denk geldikleri yerleşimlere göre önemli etkiler barındırabilirler.

Eylül ayı içerisinde gökyüzünün ağır hareket eden ve konumlarında bir değişiklik bulunmayan gezegenleri sırasıyla şöyle dizilmekteler:

Satürn: Akrep; Rahu: Aslan; Ketu: Kova; Jüpiter: Başak Burcundaki yerlerini korumaya devam edecekler.

Geri kalan gezegenlerden Merkür retro/geri hareketi ile 22 Eylül’ e kadar Aslan Burcu üzerinde seyredecek ve başta Aslan/Kova yükselenler olmak üzere hepimizin hayatlarına ticari, elektronik, iletişim konularında bazı aksaklıklar, zorlanmalar getiriyor olacak.

22 Eylül’ de düz harekete geçişi ile birlikte ay sonuna doğru hayatlarımız üzerinde yaşattığı aksaklık etkileri yavaş yavaş kaybolmaya başlayacak.

15 Eylül’ e kadar Aslan Burcunda ve kendi evinde hepimizin hayat enerjisini pozitif yönde etkileyen Güneş; 16 Eylül itibariyle Başak Burcuna geçiş yapacak ve Aslan – Başak Burçları arasında Exchange/Privartane  Yoga denilen özel bir oluşum gerçekleştirecek.

18 Eylül’ de ise Venüs ve Mars aynı anda harekete geçerek burç değişikliği yapacaklar.

İkisinin de zayıf olacağı bu dönemde özellikle ilişkiler adına zorlayıcı etkiler vermeleri olası.Venüs ve Mars Bu nedenle Eylül’ ün ikinci yarısında özel ilişkilerimiz adına partnerlerimizin sabır sınırlarını zorlamamakta fayda var.

18 Eylül itibariyle Venüs düşüşte olduğu Başak Burcunu terk ederek, kendi evine Terazi Burcuna yerleşecek.  Bu tarih itibariyle özellikle sanatsal konular gökyüzü tarafından destekleyici etkiler yansıtmaya başlayacak.

Mars ise yine aynı tarihte Akrep Burcundaki uzun süredir geri gitme hareketleri ile uzatmalı yolculuğunu  sona erdirerek Yay Burcuna geçiş yapacak.

Aslan Burcu içerisinde gerçekleşecek olan Güneş Tutulmasının özellikle kalp rahatsızlığı olan kişiler için sıkıntılı enerjiler taşıdığını belirterek, her zaman dikkat etmemiz gereken sağlığımıza, bu ay daha da yakın ilgi göstermemiz gerektiğini belirtmek istiyorum.

Yukarıda sıraladığım gezegen hareketlerinin Eylül ayında ***Yükselen Burcunuza göre etkilerini aşağıda bulabilirsiniz…

*** Her zaman olduğu gibi sayfamda yayınlanan burç yorumlarının Batı Astrolojisi gezegen konumları ile hiçbir alakası olmadığını, tamamen Hint/Vedik Astrolojisi disiplini içerisinde yorumlandığını, doğduğunuz tarihe göre Güneş’ in bulunduğu konumla -yani Batı astrolojisindeki Burcunuz ile değil- Yükselen ve Ay Burcunuza göre -her ikisini birden- yazıları okumanız gerektiğini bir kez daha önemle hatırlatmak isterim…

koçKOÇ BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Bu ay tutulmaların etkisi ile özellikle ikili ilişkiniz üzerinde bir gerilim yaşama eğiliminde olabilirsiniz. Ağzınızdan çıkan sözlerin kast etmek istediğinizin dışında çok yanlış anlaşılması ihtimali yükseliyor. O nedenle sarf ettiğiniz cümlelerin karşı tarafça başka yöne çekilmesine mahal vermemeye çalışmalısınız. Özellikle Güneş Tutulması sizi partneriniz ile -olumlu ya da olumsuz yönde- önemli bir tamam mı? Devam mı? Noktasına taşıyabilir.   Eylül sonuna doğru ise bekar Koç’ lar için yeni bir ilişkiye başlamak adına şanslı etkiler söz konusu. Mümkün olduğunca eve kapanmadan dışarıda vakit geçirmeye çalışın. Ay Tutulması esansında iş yerinizde uzun süredir kafanızı meşgul eden bir konunun neticelenmesi etkisini yaşayabilirsiniz. Bu anlamda üzerinizde gereksiz şekilde biriken sorumluluklardan da kurtulmanız olası. Eylül boyunca sağlığınıza ve harcamalarınıza dikkat etmeye çalışın.

boğaBOĞA BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Bu ayın atmosferini sizin için aileniz ve çocuklarınız ile ilgili konular belirleyecek. Özellikle ayın ikinci yarısından itibaren çocuklarınız ile ilgili konulara fazlası ile mesai ayırmak zorunda kalabilirsiniz. Ayrıca bu ay işiniz ile ilgili olumlu bir gelişme sevinmenize neden olabilir. Bu gelişmenin ardından gelirlerinizle ilgili olumlu bir artışın yaşanması da söz konusu potansiyellerden biri.  Mars’ ın yer değiştirmesi ile birlikte özellikle ikili ilişkiniz açısından gergin etkiler almaya başlayacaksınız. Yaptığınız planların aksaması sinirlerinizin gerilmesine neden olurken, gereksiz inatlaşmalarla iyice tadınız kaçabilir. İş ve çevreniz kaynaklı yaşadığınız şeylerin huzursuzluğunu ilişkinize yansıtmamaya çalışın. Ay ortasından sonra harcamalarınızı biraz daha kontrollü yapmaya çalışın.

ikizlerİKİZLER BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Bu ay iletişim trafiğiniz oldukça yoğun geçecek. Ancak yükselen lordunuzun geri harekette oluşu sizi bazı aksiliklerle bu ay boğuşmak zorunda da bırakacaktır. Özellikle aile bireyleriniz, anneniz ile olan iletişimizde dikkatli olmaya çalışın. Eylül ayında taşınmazlarla ilgili yaptığınız bir girişiminizin sonucunu alabilirsiniz. Bu ay her türlü yazılı evrak, email, anlaşma konusunda daha dikkatli davranmak zorundasınız.  Ay sonuna doğru bekar İkizler Burçları için hayatlarına yeni bir ilişkinin girmesi adına olumlu etkiler söz konusu. Ancak mevcut bir ilişkiye sahip olanların partnerleri ile biraz gergin bir atmosfere girmeleri söz konusu olabilir.  İş hayatınız kaynaklı streslerinizi ilişkinize yansıtmamaya çalışın.

yengeçYENGEÇ BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Bu ay maddi durumunuzda dolaylı olarak elde ettiğiniz miras, prim, komisyon gibi gelirler anlamında beklemediğiniz gelişmeler yaşayabilirsiniz. Bu konular ile ilgili uzun süredir takip ettiğiniz bir durum varsa Eylül veya Ekim ayı içerisinde sonuçlanma söz konusu olabilir. Ancak gerileyen Merkür parasal konularda bu ay ekstra dikkatli adımlar atmanızı gerektiriyor. Yakın çevreniz, kardeşleriniz ve akrabalarınızla bu ay yoğun bir iletişim trafiği içerisinde olacaksınız. Yükselen hayat temponuz ile birlikte fiziksel olarak kendinizi zorlamanız özellikle soğuk algınlığı gibi ateşli hastalıklara davetiye çıkartabilir. Eylül ayında eğitim, ev dekorasyonu veya yurt dışı ile ilgili konularda yapmak istediğiniz girişimler adına da gökyüzü tarafından destekleniyorsunuz.

aslanASLAN BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Bu ay yaşanacak tutulmalar sizi yakından alakadar ediyor. Hayatınızda süregelen ilginizin uzun süredir yoğunlaştığı alanlardan bir tanesi: ilişkiniz, ortaklı iş veya projeleriniz, ticari anlaşmalarınızdan ise Eylül ayı size tamamlanma/sonuç etkisi yaşatma potansiyeline sahip. Ayrıca yaşayacağınız bu sonuçlanma etkisinin hayatınıza maddi gelirler anlamında da etkileri olacaktır. Venüs’ ün yaptığı yer değişikliği size yeni bir girişim, iş imkânı elde etmeniz anlamında da karlı bir fırsat sunabilir. Ancak gerileyen Merkür dikkatinizi yoğunlaştırmanız konusunda bu ay sizi ciddi şekilde sınayacak. Bilhassa parasal konularda gözden kaçan detaylara çok dikkat etmeli, anlaşmalar konusunda uyanık olmalısınız.  Süregelen bir ilişkiye sahip olan Aslan Yükselenlerin bu ay partnerleri ile gerginlik yaşamamaya çalışmaları gerekiyor.  Çocuk sahibi olanların onların eğitimleri ile ilgili ani gelişen olaylara karşı da hazırlıklı olmalarında faydaları var.

başakBAŞAK BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Yükselen lordunuzun yaptığı gerileme sizi öncelikle kariyer hayatınızda zor durumlarda bırakmaya aday gözüküyor. Alışık olmadığınız hatalarla bu ay uğraşmak zorunda kalabilirsiniz. Takım arkadaşlarınızın yaptığı hataların önemli sonuçları olabilir. O nedenle işlerinizi iki kez gözden geçirmenizde fayda var. Ay ortasından sonra ilişkinizde uzun süredir kafanıza takılan bir konunun yüzleşmesine girişebilirsiniz. Sözlerinizi özenle seçerek konuşmaya çalışmanız ilişkinizin devamlılığı açısından önemli olacaktır. Yine ay sonuna doğru parasal anlamda tatmin edici bir miktarın elinize geçme olasılığı var. Bu ay sinirlerinizi kontrol etmekte zorlanacağınız konu aileniz, bilhassa da annenizle ilgili. Ani gelişen bir olay sebebi ile beklemediğiniz şekilde tepki verebilirsiniz.

teraziTERAZİ BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Burcunuzu ziyaret eden Venüs sebebi ile bu ay kendinizi her anlamda daha iyi ve ışıltılı hissedeceksiniz. Güzellik ve bakım yaptırmak için de Eylül ayı sizin için son derece uygun enerjilere sahip. Bekarlar bu ay yeni bir ilişkinin de Venüs sayesinde kapılarını çalmasına şahitlik edebilirler. Kariyeriniz, hedefleriniz ve gelir yollarınız ile ilgili uzun süredir kafanızı meşgul eden konular Eylül ayında netliğe kavuşacak. İş hayatınızda yeni bir çevre, tanıdıklar edinme konularında da güzel oluşumlar sizi beklemekte. Bu ay dikkat etmeniz gereken en önemli konu kariyer hayatınızı ilgilendiren yeni girişimlerinizde önünüze sunulan koşulları dikkatle incelemeniz olacak. Teknolojik aletlere de bu ay yatırım yapmamaya çalışın. Akrabalarınız, kuzenleriniz ve kardeşlerinizle de bu ay tartışmalardan uzak durmaya çalışmakta sizin adınıza fayda var.

akrepAKREP BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Uzun süredir sizi gergin ve hareketli bir atmosferin içinde tutan, ani değişiklikler yaşamanıza neden olan Mars, bu ay sonu itibariyle üzerinizdeki stresi biraz olsun hafifletmeye başlayacak. Ancak tutulmalar bu ay kariyer hayatınız, aileniz, gelirleriniz, dostluklarınız ve hedefleriniz açısından bazı sınavlar içermekte. Uzun süredir bu konulardan biri ile ilgili aklınızı kurcalayan bir olayın neticelendiğine şahitlik edebilirsiniz.  Taşınmazlarla ilgili bir konu da bu ay tutulmalar sayesinde gündeminize gelme potansiyeline sahip. Özellikle kariyeriniz ile ilgili hedeflerinizi bu ay iyi belirlemeli ve o doğrultuda önümüzdeki aylarda hareket etmelisiniz. İş yaşamınızı ilgilendiren anlaşmalar, sözleşmeler için de bu ay dikkatinizi yoğunlaştırmaya, ayrıntıları gözden kaçırmamaya çalışın.

yayYAY BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Bu ay kendinizi atak, cesur ve biraz da stresli hissetmeye eğilimlisiniz. Ancak yükselen stresle birlikte özellikle ay sonuna doğru Venüs size maddi anlamda olumlu gelişmeler yaşatabilir. Tutulmalar, üstünüz/otorite konumundaki kişiler ile kariyerinizle ilgili bir durumun hayatınızda daha net bir duruma gelmesine aracılık edebilirler. Ticari konular, ortaklı projeler için bu ay yapacağınız anlaşmalarda detayların belirlenmesi konusunda çok dikkatli davranmalısınız. Gözünüzden kaçan ayrıntılar daha sonra size kayıp yaşatma potansiyeline sahipler. Önümüzdeki dönemlerde her anlamda yolunuzu Eylül ayında akıllıca çizdiğiniz takdirde kariyeriniz anlamında olumlu gelişmeler yaşama şansına sahipsiniz.

oğlakOĞLAK BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Bu ay komisyon, miras, prim gibi gelirlerinizi ilgilendiren alanda oldukça hareketli etkiler almaya başlayacaksınız. Her şeyden evvel geri giden Merkür attığınız adımlarda dikkatli olmanız gerektiğini, risk almamanızı söylemekte. Tutulmalar ile hareketlenen maddi konular, beklediğiniz bir onayın ya da otoritenin /üstünüzün kararı neticesinde bu ay daha net bir duruma gelecek. Ay sonu itibariyle kariyerinizde olumlu bir gelişmeye sevinebilirsiniz. Bu ay iş yerinizde üstünüz konumundaki kişilere hazırladığınız raporlarda, ya da onlarla olan sözlü iletişiminde çok dikkatli olmalısınız. Hatalı işlerle zor durumda kalabilirsiniz. Ayrıca bu ay aile ile ilgili konularda ani çıkışlar ve fevri davranışlar sergilemeniz sizin zararınıza olabilir.

kovaKOVA BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Bu ay partneriniz, ortağınız ya da ortaklı olarak yürüttüğünüz işlerle ilgili uzun süredir üstünde çalıştığınız ya da neticelenmesini beklediğiniz konular hakkında netleşme etkisini yaşayacaksınız. Sonuçlanan konuların dolaylı gelirlerinize de etkisi olması söz konusu. Partner kaynaklı gelirlerinizde bu ay bir hareketlenme olabilir. Fakat gerileyen Merkür nedeni ile aranızda yanlış anlaşılmalara da çok açıksınız. Evli olanlar içinse çocuk kaynaklı sıkıntılar nedeni ile gerginlikler yaşanabilir. İş yerinizde bu ay üstlerinizin takdirini kazanmanız, beğenilmeniz olası. Ancak dostlarınızdan biriyle bu ay gerginlik yaşama etkisine de sahipsiniz.  Eylül ayında fikir ayrılıklarının üzerine inatla gitmek yerine daha sakin bir zamanda olayları değerlendirmeyi deneyin.

balıkBALIK BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Bu ay duygusal anlamda çalkantılı bir ruh hali içerisinde olacaksınız. Gökyüzünde tutulmalar nedeni ile yoğunlaşan enerjiler sizi işiniz ve partneriniz anlamında sınayacak. İşiniz ile alakalı uzun süredir kafanızda planladığınız bir konunun bu ay netleşmesi söz konusu olabilir. İlişkiniz ile ilgili ise ay ortasından sonra size her şey daha anlamı gelmeye başlayacak. Gerileyen Merkür sizi tüm çevrenizle olan iletişiminizde zorlarken, en çok ilişkinizde yanlış anlaşılmanıza neden olabilecek etkiler içermekte. Ancak ay sonuna doğru Venüs’ ün yer değiştirmesi ile birlikte partnerinizle birlikte romantik zamanlar geçirebilirsiniz. Bu ay ilişkiniz anlamında ay sonu itibariyle duyduğunuz tatmin sizi mutlu edecek. Eylül’ de kariyeriniz açısından da hareketli ve pek çok işi birden yetişmeye çalıştığınız bir temponun içerisinde olmanız olası.

Sevgilerimle,

©Hint Astroloğu

29 Ağustos 2016

 

Paylaş