EYLÜL 2014 BURÇ YORUMLARI

Gezegen Hareketleri ve Eylül 2014

27Eylül ayının ilk gününe Hint Astrolojisine göre Aslan Burcu’ na adım atan Venüs gezegeninin hamlesi ile başlayacağız. Venüs bu hareketi ile genel olarak Aslan Yükselenlere Eylül ayının romantizmine uygun düşen şekilde yeni ilişkiler, flörtler yaşatma potansiyeline sahip.

Daha sonra ise Venüs’ün hemen ardından Mars da ona ayak uyduracak ve yaklaşık bir buçuk aydır ikamet ettiği Terazi Burcu’ nun üzerinden çekilerek, 5 Eylül’ de, yönettiği ve dolayısıyla da kendisini son derece güçlü hissettiği, daha olumlu etkilerini açığa çıkarabildiği Akrep Bucuna yerleşecek.

Geçtiğimiz 1,5 ayda, aynı yerde Satürn ile de birlikte olduğundan, Mars’ ın bu hareketi özellikle Terazi Yükselenleri bir hayli rahatlatacak. Eylül’de geçtiğimiz yaz aylarına nazaran Terazi’ler daha az stres ve gerilim altında olacaklar.

9 Eylül’ de Balık Burcu sınırlarındaki (Hint Astrolojisine göre Kova Burcu) Dolunay ve 23 Eylül’deki Aslan Burcundaki Amavasya, yani Yeni Ay ise hem içinde gerçekleştikleri Burçları, hem de Akrep ve Yengeç Burçlarını duygusal anlamda daha fazla etkileyecek.Moon Women

17 Eylül’ de ise Güneş gezegeni hareketlenecek ve kendisini son derece güçlü hissettiği öz burcu Aslan’ dan çıkarak, Başak Burcu’ na geçecek.

4 gün sonra ise 21 Eylül tarihinde Güneş gezegeninin yakın takipçisi Merkür’ de, yüceldiği Başak Burcuna veda ederek, komşusu Terazi Burcuna yerleşecek ve geriye ayın son gezegen hareketi kalacak.

Açılışı yapmış olan Venüs, 25 Eylül tarihinde düşüşte olduğu ve kendini pek de iyi ifade edemediği Başak Burcuna geçerek kapanışı gerçekleştirecek.

Tüm Yükselenler için; Eylül’ün ilk haftasında, gökyüzünde Mars, Venüs gibi gezegenlerin henüz yeni yer değiştirip, Hint Astrolojisine göre güçsüz saydığımız derecelerde bulunmaları nedeni ile özellikle yeni başlangıçlar ve önemli konularda kararlar alıp, harekete geçme anlamında dikkatli olunmasını gerektiren etkilerinin olduğunu belirtmem gerek.

97Hint Astrolojisinde özellikle Ay’ ın ışığının az olması pek sevilen bir durum değildir. Zihin barışı ve doğru düşünerek; doğru karar verme anlamında Ay’ ın ışığını yansıtamadığı anlarda zorlu etkiler aldığımızı düşünürüz. Ay gökyüzünden kaybolduğunda depresif olmaya, olayları negatif tarafından algılamaya olan eğilimimiz artar.

Ay’ı siz de çıplak gözle gökyüzünde istediğiniz zaman gözlemleyebileceğiniz için kendi hayatınızda yaydığı etkiyi dikkat ederseniz, fark edebilirsiniz. Özellikle şahsi haritalarında su grubu burçların vurgulandığı kişiler, Ay’ ın geçirdiği evrelerden daha fazla etkilenmektedirler.

Bu sebeple genel olarak Akrep, Yengeç ve Balık Burçlarının Eylül Ayı’ nın özellikle son günlerinde, hayatlarını ilgilendiren önemli konularda, keskin hamleler yapmamalarını tesviye ediyorum.

Türkiye ve Eylül 2014

Tüm bu gezegen hareketliliği içerisinde Türkiye’ de durumun nasıl olacağı ile ilgili potansiyel enerjilere bakacak olursak:

39Özellikle biten seçim sürecinin ardından, Haziran ayı sonu itibariyle yer değiştirmiş ve Türkiye’ nin Hint Astrolojisine göre maddi gelirini, zenginliklerini temsil eden evinde, yüceldiği burçta yerleşmiş olan, refah ve bolluk gezegeni Jüpiter sayesinde; ekonomik anlamda istikrarın devam ettiği bir zaman diliminden geçiyoruz. Bu süreç daha uzunca bir zaman devam edecek. Hatta 5 Eylül’ de yer değiştirecek olan Mars gezegeninin Jüpiter’ e yaptığı kare görünüm de son bulacağından; bu tarihten sonra, ekonomimiz açısından daha da ılımlı etkilerin söz konusu olacağını söyleyebilirim.

Ekonomik anlamda ani değişimler Eylül ayında bizden uzak duracak gibi gözükmekle birlikte; Mars’ ın 5 Eylül’ deki yer değişimi öncesinde zayıf olduğu derecelerden geçerken; kendisinin ani olayların tetikleyicisi olduğu bilgisini göz ardı etmeden, spekülasyonlara açık borsa ve benzeri yatırım enstrümanlarında yine de tedbiri elden bırakmamak gerektiğini hatırlatmakta fayda var.

Bu ay Merkür’ ün gökyüzünde yer değiştirmesi ve 21 Eylül itibariyle Hint Astrolojisi’ ne göre Terazi Burcuna geçişi ile birlikte; diplomasi, komşularımız, çocuklar ve eğitim sistemimiz gibi konular yine gündemi işgal eden, üzerinde haberlerin geliştiği konu başlıkları olmaya adaylar.

Ayrıca Merkür’ ün Hint Astrolojisine göre Chitra Takımyıldızında bu ay uzun bir süre seyahat edecek olması, sanatçılar/medyatik kişiler arasında bir takım sözel sataşmaların/fikir ayrılıklarının da gündeme taşınmasına sebebiyet verebilir. Gerek sosyal medya, gerekse görsel basın açısından göz önünde olan insanların, toplumun dikkatlerini üzerlerine çekme etkileri söz konusu.

IMG-20140108-WA0001Eylül ayı içerisindeki esas önemli gelişme: Gökyüzünde transit hareket yapan Mars gezegeninin, ülkemiz haritasında iktidarı ve karşısındaki muhalefeti temsil eden evlerin yöneticisi olan Jüpiter gezegeni ile 7 Eylül tarihinde kavuşum yapacak olması. Zıt enerjilere sahip 2 gezegenin bu kavuşumu, Mars’ ın Jüpiter’ e göre daha güçlü etkiler saçtığı bir alanda gerçekleşiyor olması sebebi ile uyumlu gibi gözüken, ancak içten içe gergin enerji dalgalarını açığa çıkartma potansiyellerine sahip olacak. Akrep Burcunda gerçekleşecek olan bu kavuşum; yabancı ülkeler kaynaklı finans parametreleri ile ilgili konuları tetikleyip gündeme oturtabileceği gibi, çalışan kesim/ işçiler, askeri meseleler, düşmanlarımız, işsizler, sağlık sektörü, ülke savunması, Kızılay gibi çok geniş bir konu yelpazesini ilgilendiren alanları da harekete geçirebilir…

Bu etki Mars yer değiştirip Yay Burcuna geçene kadar, yani Hint Astrolojisine göre 18 Ekim tarihine dek geçerli olacak. Hint Astrolojisinde umulmayan olayların tetikleyicisi Ketu’ nun da bu kavuşumu görünümde tutuyor ve gizli kapaklı işlerin temsilcisi Akrep Burcunda tüm bu karışık enerjilerin harmanlanıyor olması sebebi ile 7 Eylül’ de (+/-  7 gün) yaşanacak JüpiterMars kavuşumunun ülke gündemimiz açısından hiç beklenmeyen, şaşırtıcı bazı gelişmelere potansiyel teşkil ettiğini söyleyebilirim. Yine Hint Astrolojisi’ ne göre bu kavuşumun Anuradha Takımyıldızında olması; onu “göz önünden uzak” kişi ve yerler ile bağlantılı kılıyor ki; var olduğu halde, farkında olunmayan bazı gizli durumların ifşasına şahitlik etme potansiyelini de beraberinde getiriyor.

HANDS1Ayrıca bu ay Hint Astrolojisinde pek fazla kullanılmamakla birlikte, benim yine de göz atmakta fayda gördüğüm, yeni jenerasyon gezegenlerden Plüton’ un Yay Burcundaki geri (Retro) hareketine son vermesi söz konusu. Türkiye haritasında yine uluslararası ilişkileri, kanuna aykırı işleri ve uluslararası hukuk davalarını temsil eden alanda gerçekleşecek olan bu ileri hareket, uzun zamandır biriktirilmiş enerjilerin etkilerini göstermesine sebebiyet verebilir. Zira kendi dönüştürme enerjisi son derece vurgulu olan Plüton’ un, yine dönüşüm tetikleyicisi Satürn’den aldığı görünüm de düşünülecek olursa; yeni ve değişik bir dönemin zeminini, her iki gezegenin birlikte, Türkiye için hazırlıyor olması, muhtemel etkiler arasında gözüküyor.

Bu etkinin Yay Burcu sınırlarında yaşanacak olması; felsefi ve dünya görüşü anlamında da Türkiye açısından farklı bir perspektifin geçerli olabileceği zamanları başlatma etkisine sahip…

Burcunuz ve Eylül 2014

Eylül ayının Hint Astrolojisine göre yükselen burçlara etkisine geçmeden önce her zamanki gibi: Batı Astrolojisine göre hangi burç olduğunuzun aşağıdaki yorumlarla hiçbir ilişkisinin olmadığını, tüm Burç yorumlarını Hint Astrolojisi ile belirlenmiş “Yükselen” ve “Ay Burcu” nuza göre –her ikisini birden- okumanız gerektiğini, bir kez daha hatırlatmak istiyorum…

Hint Astrolojisine göre Yükselen ve Ay Burcunuzu ücretsiz olarak öğrenmek için lütfen tık’ layınız…

KOÇKOÇ BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Aşk ve ilişkiler alanınızı ziyaret eden Venüs sebebi ile yeterince sosyalleşen, kabuğunu kırmayı başaran Koç Yükselenler için eğlenceli ve hareketli günler bu ay sonuna kadar söz konusu olma potansiyeline sahip.

Yükselen burcunuzu 5 Eylül itibariyle görünümde tutmaktan vaz geçecek Mars gezegeni sebebi ile; ani öfke patlamalarınız ve kontrol etmekte zorlandığınız sinirleriniz açısından biraz daha rahat bir nefes almanız artık söz konusu. Ancak yine de özellikle yakın çevreniz ile olan iletişiminizde ay sonuna kadar gergin etkiler altında olduğunuzu ve öfkelenmenize dikkat etmeniz gerektiğini belirtmekte fayda var.

İş yerinizde ve özel ilişkinizde bu ay uyumlu ve sizi mutlu eden enerjiler içerisindesiniz. Aybaşından sonra meslek yaşamınızdaki temponun da biraz düşmesi ile birlikte dost ve arkadaşlarınızla daha fazla keyifli vakit geçirmeye yöneleceksiniz.

Ay sonuna doğru ortaklı iş yapan ya da yapmayı düşünen Koç Burçları için yeni fırsatların oluşması söz konusu. Özellikle ticari fayda anlamında, değerlendirmeye almaya değer oluşumlar konusunda, açık fikirli olmanızda yarar var.

BOĞABOĞA BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Ay sonuna kadar özel hayatınızda genel olarak olumlu ve pozitif bir ruh hali içerisinde Eylül’ ü geçireceksiniz. Aşk ve ilişkileri temsil eden hayat alanınızı 25 Eylül’ de ziyaret edecek olan Venüs, size yeni insanlarla tanışmak ya da süregelen ilişkinizde güzel anlar yaşamak anlamında destekleyici etkiler vermekte.

Çocuk sahibi olan Boğa’ lar ise bu ay evlatları ile aralarındaki iletişimin hız kazandığına şahit olabilirler. Ay ortası itibariyle ilgi alnınız özel meselelerden çıkarak, daha çok mesleki konulara yönelmeye başlayacak. Ağustos ayından beri gergin giden ve Eylül’ ün ilk haftasına kadar da tansiyonunu kaybetmeyecek olan iş mevzuları, özellikle ortaklı iş yapan Boğa yükselenler için 5 Eylül’ den sonra daha da gergin etkiler altında kalma potansiyeline sahip.

Bu ay sükûnetinizi özellikle para, gelir, komisyon paylaşımı içerikli konularda, birlikte iş yaptığınız kişilere karşı korumanız gerekiyor. Aksi takdirde hem yükseleninizi, hem de para ile ilgili hayat alanınızı görünüm altında tutacak olan Mars sebebi ile sonradan pişman olacağınız fevri davranışlarda bulunabilirsiniz.

İKİZLERİKİZLER BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Gergin geçirilen Ağustos ayı sonrasında Eylül’ ün 5’ i itibariyle yer değiştirecek olan Mars, en azından sizin kendi içsel sesleriniz ve huzurunuz açısından daha rahat etkiler almanıza fırsat verecek. Tam olarak suların İkizler Yükselenler açısından durulduğunu söylemek mümkün olmasa da en azından özel hayatınızdaki bazı gerginlikler biraz sakinleyecek.

Eylül ayı boyunca geriye dönük muhasebelerden mümkün olduğunca uzak durmanızda fayda var.

Her anlamda hareketli etkiler altında olacağınız bu ay, özellikle meslek hayatınızda ani şekilde gelişen olaylara/faaliyetlere hazır olmalısınız. Planlamadığınız bir seyahat, ya da görev tanımı değişikliği söz konusu olabilir. Yakın çevreniz ve ailenizin desteği ile mutlu olacağınız bir ay geçireceksiniz.

Dikkatinizi özel ilişkileriniz ve partnerinizden –çocuk sahibi olanlar için çocuklarınızdan- biraz kaydırarak,  daha huzurlu hissettiğiniz ve destek gördüğünüz ailenize ve yakın çevrenize yöneltmenizde bu ay fayda var.

YENGEÇYENGEÇ BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

5 Eylül itibariyle Jüpiter ile arasındaki kare görünümü bırakacak olan Mars sebebi ile Ağustos ayına nazaran, bu ayı Jüpiter’in yansıttığı daha pozitif etkiler içerisinde geçirebileceksiniz.

Ancak şimdi de aşk ve ilişkileri –çocuk sahibi olanlar için çocukları- temsil eden alanınıza geçen ve 5-25 Eylül arasında birbirine kare görünüm yapacak olan VenüsMars etkileri sebebi ile özel ilişkinizde/ partnerinizle gerginlik yaşama potansiyellerine sahipsiniz.

Maalesef yaz ayları içerisinde birbirlerinin hareketini olumsuz saydığımız bir açı ile takip eden bu iki gezegen; pek çok ilişki açısından sıkıntılı tecrübeler yaşattılar. Yengeç Yükselenler de bu etkiyi alanlar arasında.

9 Eylül’ de Balık Burcu sınırında yaşanacak Dolunay; bir su grubu olan burcunuzun hislerini, yaptığı güzel görünüm ile iyice keskinleştirip, açık bir hale getirecek. Bu tarihe yakın 1-2 gün içerisinde kendinizi çok duygusal hissedebilirsiniz. Ay sonundaki (23 Eylül) Yeni Ay süreci ise sizi biraz karamsar etkiler içinde bırakabilir.

Bu ay olumsuz duygularınızı yakın çevreniz ve aileniz ile vakit geçirerek hafifletmeye çalışmalısınız.

ASLANASLAN BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

25 Eylül tarihine kadar burcunuzu ziyaret edecek olan Venüs sebebi ile bu ay yeni bir ilişki, flört, aşk yaşama konusunda en fazla potansiyele sahip olan kişi sizsiniz. Bu ay her türlü sosyalleşme ve insan içine çıkma fırsatını özellikle bekâr olan Aslan Yükselenlerin değerlendirmesinde fayda var.

5 Eylül’ den sonra ailenizi ve özellikle de annenizi temsil eden noktaya yerleşecek olan Mars, bu konularda hayatınıza gergin ve öfkeli enerjiler yayabilir.

Yakın çevrenizle iletişiminizin hız kazandığı, parasal olarak da özellikle ay sonuna doğru ufak tefek güzel gelişmelerin yaşandığı bir ay geçireceksiniz.

Spritüel anlamda enteresan bilgilere ve fırsatlara rastlama potansiyeline sahipsiniz. Kişisel gelişiminiz açısından bu ay ve tüm yıl boyunca bu tarz konularda çekimser davranmamalı, kendinize yatırım yapmalısınız.

Ay sonunda (23 Eylül) para ve maddi değerler ile ilgili evinizde gerçekleşecek olan Yeni Ay; para kazanma anlamında yeni fırsatların önünüze çıkmasına sebep olabilir.

Bu ay emlak konusunda yatırım yapmak isteyen Aslan Yükselenler için de çeşitli olumlu fırsatlar söz konusu olabilecek.

BAŞAKBAŞAK BURUCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Yaz itibariyle artan harcamalarınız, Venüs’ ün Eylül sonunda yer değiştirmesi ile size biraz olsun toparlanma şansı yaratacak.

Tüm ay boyunca hayli yoğun gezegen geçişlerinin yaşanacağı burcunuzun üzerinde özellikle ay ortasına kadar konaklayacak olan Merkür kariyer odaklı mevzuları gündeminize taşıyabilir.

Ay ortasından sonra ise burcunuza Güneş’ in ziyareti ile hem çok hareketli hem de gelir-gider dengeniz açısından dikkatleri üzerinize çeken etkiler alabilirsiniz.

Ay sonuna kadar maddi ve kariyer bağlantılı konular üzerine yoğunlaşacaksınız. Ay sonunda ise Venüs’ün yer değiştirerek Başak Burcu’ na girişi ile özellikle aşk hayatınızda bir hareketlenmeye şahit olabilirsiniz.

Bu ay yakın çevreniz, akraba ve kardeşlerinizle olan iletişiminizde gergin etkiler söz konusu. Kendinizi öfkeli ve sinirli hissedebilirsiniz. O nedenle biraz daha sakin ortamlarda bulunmaya, gerekirse de tartışmalardan kaçınmaya çalışın.

Evli olan Başak Burçları’ nın eşleri ile geçmiş defterleri açmamaları akıllıca olacaktır.

Bu ay gökyüzü her alanda Başak Burçlarına son derece hareketli etkiler vaat ediyor.

TERAZİTERAZİ BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Gergin bir Ağustos ayından çıkan Terazi Burçları 20 Eylül tarihine kadar özellikle otorite konumunda olan kişilerle iletişimleri esnasında pot kırma, yanlış anlaşılma etkilerine sahipler.

Yaklaşık bir buçuk aydır yükselenleri üzerinde gezen Mars onları gergin, kendilerine yönelttikleri bir öfke içerisinde bıraktı ve şimdi de bu ay sonunda yer değiştirerek, Terazileri konuşmaya, içlerinde biriktirdiklerini dışa vurmaya teşvik ediyor olacak.

Evli (ya da uzun süreli bir ilişkiye sahip olan) Terazilerin Özellikle maddi konularla ilgili, eşleri ile tartışma yaratacak konulardan uzak durması gerekiyor. Maddiyatla ilgili tartışmalar bu ay gereğinden fazla uzama potansiyeline sahipler.

Ortaklı iş yapan Terazi Yükselenlerin ise bu ay maddi gelir anlamında iyi potansiyeller elde etmesi söz konusu olabilecek.

Kariyer eviniz üzerinde uzunca bir süre konaklayacak olan Jüpiter’ in yaydığı olumlu enerjiler, bu ay giderler evinizi ziyaret eden Venüs nedeni ile sizi kazancınızdan fazla harcamaya teşvik edebilir. Bu konuda kontrollü hareket etmenizde fayda var.

Bu arada iyi haber şu ki; size her şeyi çok çalıştırarak ve uzun bir sürede veren Satürn’ün Burcunuzu terk etmesine az kaldı. Hint Astrolojisine göre Satürn’ ün yükseleniniz üzerindeki son iki ayını yaşamaktasınız. Sabır konusunda biraz daha gayret göstermelisiniz.

AKREPAKREP BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Ciddi öfke patlamalarına, içinizde uzun süredir biriktirdikleriniz ile yüzleşmenize sebebiyet verebilecek gergin bir aya adım atmaktasınız.

Kendinizi özellikle ay sonu ve Yeni Ay itibariyle maddi konularda bir hayli sinirli ve mücadele etmek isteyen bir ruh hali içinde bulabilirsiniz. Anne tarafından akrabalarınız ve miras ile ilgili konular bu ay gündeminizi işgal edebilir.

Özellikle aybaşında yaşanacak Dolunay’ ın sizi ikili ilişkileriniz anlamında daha duygusal bir ruh haline sokması ve partnerinize karşı hassas tepkiler vermeniz olası. Bu hassaslığınızı Ay ve Jüpiter arasındaki güzel açıyı değerlendirerek romantik bir fırsata dönüştürmeniz de yine sizin elinizde.

25 eylül’ e kadar kariyeriniz üzerinde bolluk bereket enerjilerini size sunacak olan Venüs’ün olumlu etkilerini değerlendirebilirsiniz.

Ayrıca yine ay sonuna kadar dostlarınızla olan iletişiminiz Eylül ayında vakit ayırdığınız bir diğer konu başlığı olarak öne çıkıyor.

YAYYAY BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

5 Eylül itibariyle partneriniz ile olan ilişkinize, yaşanan anlaşmazlıkları çok fazla büyütmemeye dikkat etmelisiniz. Bu ay Yay Yükselenler için en gergin enerjiler ilişkileri anlamında onları zorluyor olacak.

Çocuk sahibi olan Yay Burçlarının ise evlatlarını ilgilendiren konularda sakinliklerini koruyarak meselelere yaklaşmaları bu ay bir hayli önemli olacak.

Kariyer hayatınızda 17 Eylül’ den sonra sivrilerek, dikkatleri üzerinize olumlu anlamda çekebileceğiniz etkiler söz konusu. Ay sonuna doğru hızlanan arkadaş çevreniz ile diyalogunuz sizi daha fazla sosyalleşmeye ve dışarı çıkmaya yöneltecek.

Ay boyunca anneniz ve anne tarafından akrabalarınız ile ilgili konularda her zamankinden daha hareketli ve vakit ayırmanızı gerektiren meseleler ile meşgul olma potansiyeline sahipsiniz. Bu konuları temsil eden evde yaşayacağınız Dolunay, size uzun süredir kafanızı meşgul eden bazı olayların sonlanması ya da sonuca bağlanması açısından yardımcı olabilir.

OĞLAKOĞLAK BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

25 Eylül’e kadar ay boyunca takılmış olan komisyon, prim veya miras benzeri para ile ilgili bir işinizde yeni gelişmelere şahit olabilirsiniz.

Bu ay kariyer hayatınızda üstleriniz ile iletişiminiz son derece iyi ve otorite konumundaki kişilerin dikkatlerini olumlu anlamda üzerinizde toplayabilirsiniz.

Yakın çevreniz ve akrabalarınız ile ilgili alanda yaşayacağınız Dolunay size bu konularda Eylül ayının başlarında bir tamamlanma, sürüncemede kalmış meseleler için sonuç alma fırsatı sunabilir.

Bu ay içinde en fazla dikkat etmeniz gereken konu dostlarınız ve arkadaşlarınız ile ilgili. Mars’ ın bu alanda gerçekleştireceği transit, size gergin etkiler vermekle birlikte, öfkenize hâkim olamadığınız takdirde kayıplar yaşatma potansiyeline de sahip.

Eylül ayında hedefleriniz ile ilgili kendinizi mücadele etme gücüne sahip ve azimli hissedeceksiniz.

KOVAKOVA BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Bu ay ve Kasım sonuna kadar, özellikle geçmişten gelen, fakat sizin tarafınızdan pek de önemsenmeyen bazı sağlık sorunlarınız ile ilgilenmeniz gerekebilir.

Aybaşında maddi kaynaklarınıza yakın bir alanda gerçekleşecek Dolunay sebebi ile bir süredir beklediğiniz bir paranın elinize geçtiğine şahit olabilirsiniz.

Bu ay en çok dikkat etmeniz gereken, gergin enerjiler taşıyan alan kariyeriniz ve mesleğiniz ile ilgili. Özellikle sizden üst konumlarda bulunan kişilerle olan iletişiminize bu ay özen göstermelisiniz.

Dolaylı gelirler olarak tabir ettiğimiz alanda ay sonu itibariyle yolculuğuna başlayacak olan Venüs size; miras, komisyon, faiz ya da prim gibi bir ekstra ödülle kendini hissettirebilir.

Ay boyunca uzun süreli birliktelik veya evlilik yaşayan Kova Yükselenler için son derece güzel etkiler söz konusu. Kova Burçları olarak Eylül ayının romantik etkilerinin tadını çıkartabilirsiniz.

BALIKBALIK BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Bu ay burcunuz yakınında 9 Eylül’ de gerçekleşecek olan Dolunay, sizi son derece keskin hislerle donatacak. Duygusallığınızı da son derece arttıracak olan bu enerji, evlilik veya uzun süreli birliktelik yaşayan Balık Yükselenler için romantik beklentilerinin karşılanması anlamında talepkar etkiler verebilir.

Meslek evinize Venüs’ ün yaptığı ziyaret sebebi ile işleriniz anlamında bir açılma yaşayabilirsiniz.

Bu ay kendinizi de her zamankinden daha dinamik ve yenilenmiş hissedeceksiniz.

Beklediklerinizi alamama, ya da hak ettiğinizi düşündüğünüz şeyin size sunulmaması konusunda bu ay sakin kalabilmeniz çok önemli. Özellikle kariyer hayatınız ve maddi konularla ilgili olan bu etki; sizi kontrolünüz dışında gelişen olayların ortasına itebilir.

Ay sonundaki Yeni Ay ise; tam ilişkiler ve ortaklık ile ilgili hayat alanınızda gerçekleşeceğinden bu konularda hızlı düşünerek karar almamanız özellikle Ay’ ın ışığı az iken çok önemli…

Mutlu bir ay geçirmenizi dilerim…

Sevgilerimle…

©Hint Astroloğu

26 Ağustos 2014

Yukarıda bahsettiğim tüm gökyüzü hareketleri Hint Astrolojisine göre “kişiler” için “genel” potansiyelleri içermektedir.  Her yazımda özellikle belirttiğim gibi şahsınızın hayatına olacak potansiyel etkilerin belirlenebilmesi için kesinlikle bireysel haritanızın çıkartılıp, yorumlanması gerektiğini unutmamalısınız.

Tüm Burç yorumlarını Hint Astrolojisi ile belirlenmiş “Yükselen” ve “Ay Burcu” nuza göre –her ikisini birden- okumanız gerekmektedir.

Hint Astrolojisine göre Yükselen ve Ay Burcunuzu ücretsiz olarak öğrenmek için lütfen tık’ layınız…

Paylaş