EKİM 2021 VEDİK BURÇ YORUMLARI

Vedik Astrolojisine göre Ekim ayında Rahu ve Ketu dışındaki tüm gökyüzü oyuncuları hareket halinde bulunuyor olacak.

Bu da hepimizin hayatlarına aynı şekilde dinamik bir enerji olarak yansıyacak.

Şimdi teker teker gezegenlerin Hint Astrolojisine göre Ekim ayı boyunca yapacakları hareketlere bir göz atalım:

VENÜS

Sideral Zodyak’ a göre 2 Ekim itibariyle yöneticisi olduğu Terazi Burcu’ nu terk ederek, Akrep Burcu içerisine yerleşecek olan Venüs 30 Ekim tarihine kadar burada konaklayacak.

(Batı Astrolojisinin kullandığı Tropikal Zodyaktır. Hint Astrolojisi Sideral Zodyak’ ı kullanır. Aralarında burç yerleşimleri açısından 24 dereceye yaklaşan önemli bir fark bulunmaktadır.)

Venüs’ ün bu ikameti; Yengeç, Akrep ve Boğa Burçları için yeni bir aşk potansiyelini gündeme getirme şansına sahip.

Ancak 27 Ekim -1 Kasım tarih aralığında Gandanta/Boğulma derecelerinden ilerleyeceği ve yanında da Ekim ayının tamamında Ketu’ nun olacağı göz önünde bulundurulursa; özellikle yeni başlayan ilişkiler açısından riskli bir durum da yaratmakta.

Çünkü Venüs’ ün aldığı tüm gezegen enerjileri hesaba katılırsa; aldanmalara, gerçeği olduğu gibi değil de kendi istediğimiz gibi görmeye yatkın olacağımız daha ön planda kalacak gibi durmaktadır.

Romantik ilişkiler anlamında realistik olmaktan uzaklaşabiliriz.

Venüs bize aşkı getirebilir ancak sonrasında üzücü hayal kırıklıklarına uğrayabiliriz.

MERKÜR

Venüs ile aynı tarihte harekete geçecek olan bir diğer gezegen ise Merkür.

Retro/Gerileme hareketine başladığı Terazi Burcu’ nu terk ederek, yüceldiği ve yönettiği Başak Burcu’ na geri dönecek olan Merkür; 18 Ekim tarihine kadar Retro’ sunu Başak Burcu içerisinde tamamlayacak.

Dikkat dağınıklığı, haberleşme ve iletişimde sorunlar, teknolojik aletlerin bozulması, unutkanlıklar, yanlış ticari kararlar, yazılı metinlerde gözden kaçan detaylar gibi problemleri bizlere yaşatmaya bu tarihe kadar devam edecek.

YENİ AY SÜRECİ

6 Ekim tarihinde Başak Burcu içerisinde Retro Merkür ve Yanık Mars eşliğinde gerçekleşecek olan Yeni Ay süreci net düşünmemiz ve doğru kararlar almamız anlamında biraz sıkıntı yaratabilir.

Ayrıca Yeni Ay’ ın Hint Astrolojisine göre içerisinde oluşacağı Hasta Takımyıldızı’ nın sağlık ilintili konulara yakınlığı düşünüldüğünde, bu süreçte sosyalleşme faaliyetlerine biraz mesafeli durmakta fayda var.

SATÜRN

Satürn uzun süredir yöneticisi olduğu Oğlak Burcu içerisinde devam ettiği Retro/Gerileme hareketine 11 Ekim itibariyle son verecek.

Çabalarımızın karşılığını almakta, azmimizi devam ettirmekte artık daha rahat etkiler alabileceğiz.

Ancak Sade Sati, Yükselen Üzerinden Satürn Transiti, Kandaka Sati, ve Satürn Döngüsü gibi Hint Astrolojisinde önemli dönüşüm süreçlerini yaşayanlar açısından Satürn’ ün düz harekete kavuşması; Retro’ su esnasında biriken negatif enerjilerin son noktayı koyarak etkileyici bir final yapmasına da neden olabilir. Bu da akıldan çıkarılmamalı.

GÜNEŞ

Yine Vedik Astrolojisine göre Güneş, 17 Ekim itibariyle Başak Burcu’ nu terk ederek, Debil/Düşüş gücünde olacağı Terazi Burcu içerisine yerleşecek.

Gezegen olarak hiç sevmediği bir ortam olan Terazi Burcu içerisinde konaklaması bizlere genel bir enerji düşüklüğü etkisi verecek.

İsteksiz ve sürekli dinlenmek isteyen bir ruh hali ile Kasım ortalarına kadar mücadele etmek zorunda kalabiliriz.

Öncelik listesi yaparak, günümüzü iyi organize etmeye çalışmalıyız.

JÜPİTER

18 Ekim’ de Satürn’ ün yanında Oğlak Burcu içerisinde Retro’ sunu bitirerek düz hareketine dönecek olan Jüpiter; nispeten daha olumlu ve pozitif etkilerini yaymaya çalışıyor olacak.

Ancak tıpkı Güneş’ in Terazi’ de olduğu gibi Jüpiter de Oğlak Burcu içerisinde bulunmaktan hiç hoşlanmayan, Debil/Düşüş konumunda yerleşen bir gezegendir.

O sebeple kendisinin hayatlarımıza her zamanki kadar güçlü bolluk, bereket ve çoğalma enerjilerini yansıtacağını düşünmemeli; riskleri hesap ederek, temkinli davranmayı elden bırakmamalıyız.

DOLUNAY

20 Ekim’ de Koç Burcu içerisinde gerçekleşecek olan Dolunay süreci Hint Astrolojisinde yine iyileştirme, aksiyon alma ilintili Takımyıldızlardan biri olan Ashwini içerisinde gerçekleşiyor olacak.

Pandemi süreci ilintili farklı bir uygulama dönemine geçiş için bazı tedbirler alınması ile ilgili etkiler verebilir. Bir süreci kapatıp, başka bir sürece adım atıyor olabiliriz.

MARS

21 Ekim tarihinde Başak Burcu’ nu terk ederek, Terazi Burcu içerisine yerleşecek olan Mars, bence Ekim ayının en kritik etkilerine sahip gezegeni olarak gökyüzünde sivrilmekte.

Zira “yanık” durumda ve Venüs ile karşılıklı ağırlama enerjisi –Privartana Yoga- içerisinde.

Günlük hayatlarımızda ego ile tetiklenen öfkeli çıkışlar yapmamıza neden olabileceği gibi Türkiye Haritası göz önüne alındığında; halk sağlığı ve eğitim-öğretim konuları arsasında derin bir etkileşim yaratacağını da söylemek mümkün.

Corona kapsamında eğitim hayatını ve dolayısıyla da hepimizin hayatlarını etkileyecek bazı yeni kararlar, tedbirler ve uygulamalar söz konusu olabilir.

Hastalığın genel seyri için de günlük yaşantımızdaki tedbirleri ihmal etmemiz gereken riskli dönemin hala geçerli olduğunu bir kez daha hatırlatmakta fayda görüyorum…

Yukarıda aktardığım Ekim 2021 gökyüzü gezegen hareketlerinin (Hint Astrolojisine göre hesaplanarak bulunmuş) Ay ve Yükselen Burçlara göre etkilerini aşağıda bulabilirsiniz…

*** Her zaman olduğu gibi sayfamda yayınlanan burç yorumlarının Batı Astrolojisi gezegen konumları ile hiçbir alakası olmadığını, tamamen Hint/Vedik Astrolojisi disiplini içerisinde aktarıldığını hatırlatmak isterim.

Dolayısı ile Batı Astrolojisine göre hesaplanmış olan Güneş’ in konumuna/doğum tarihinize göre “hangi burç” olduğunuzun, yukarıdaki yorumlarla hiçbir ilişkisi yoktur.

Örnek: Batı Astrolojisine göre Balık olan birinin sayfamdaki Balık Burcu etkilerini okuması, yanlış yönlenmesine, yanlış yorumları okumasına sebebiyet verecektir.

Hint Astrolojisine göre hesaplanmış olan Yükselen ve Ay Burcunuza göre yazıları değerlendirmelisiniz.

(Hint Astrolojisinde Burçlar doğum tarihinize göre hesaplanmaz! Örneğin 10 Ağustos tarihinde doğan bir kişi Aslan Burcu değildir!)

Merak ettiğiniz kavramlar için: “Kısa Bilgiler” Bölümüne bakabilirsiniz.

Not: Tüm gezegen yerleşimleri Vedik Astrolojisine yani Sideral Zodyak’ a göre aktarılmaktadır. Lütfen Batı Astrolojisi disiplini ile yazılmış yazıları okuyup, “Mars şu burçta değil miydi? Satürn çoktan bu burca geçmemiş miydi? Benim hala Sade Sati’ m devam mı ediyor yani?” gibi soruları bana yöneltmemenizi önemle rica ediyorum…

KOÇ BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Hemen ay başında yer değiştirecek olan Venüs size komisyon, prim, faiz, miras, nafaka, partner kazançları, sigorta gibi kaynaklardan ekstra elde ettiğiniz gelirler açısından bereketli bir dönem yaşatıyor olacak.

Aynı tarihlerde gerileme hareketine iş ortamınızı, iş arkadaşlarınızı ve sağlığınızı gösteren eviniz içerisinde devam edecek olan Merkür ise size kariyer hayatınızda rutin olarak yaptığınız işlerde çeşitli aksaklıklar, ertelenen, zamanında gerçekleşmeyen bazı aksaklıklar yaşatma olasılığına sahip.

18 Ekim’ de Merkür düz hareketine başlayana kadar sağlık konusunda da risk almamaya çalışmalısınız.

6 Ekim Yeni Ay sürecinde iş arkadaşlarınız ile alakalı yeni bir görevlendirme ya da çalışma ekibinize katılan yeni bir kişinin haberi söz konusu olabilir.

Ekim ortası itibariyle düz hareketlerine geri dönecek olan Jüpiter ve Satürn kariyeriniz ilintili harcadığınız çabanın karşılığını önünüzdeki 1,5 aylık süre boyunca daha görünür şekilde almanıza olanak sağlayacaklar.

Ayın 17’ si itibariyle Güneş’ in 21’ i itibariyle Mars’ ın yer değiştirmesi ile partneriniz/eşiniz/sevgiliniz ile aranızda daha gergin bir iletişim söz konusu olmaya başlayabilir. Egonuzu tatmin etmekten başka getirisi olmayacak tartışmalardan uzak kalmaya çalışmanızda fayda var.

20 Ekim Dolunay süreci ise tam burcunuzun üzerinde gerçekleşeceğinden sizi biraz gergin bir ruh hali içerisine çekmeye çalışabilir. Ancak bu Dolunay süreci ortaklı işleriniz, eşiniz-sevgiliniz ve sonuçlanmasını beklediğiniz anlaşmalarınız-sözleşmeleriniz ilintili belirsiz durumları netleştiriyor olacaktır.

BOĞA BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Ekim ayı boyunca Venüs’ ün yeni yerleşimiz sizi başta aşk hayatınız olmak üzere anlaşmalarınız-sözleşmeleriniz, ortaklı yaptığınız işler açısından şanslı bir dönem geçirmeniz için destekliyor olacak. Bekarlar için yeni bir ilişkiye adım atmaları da bu ay içerisinde söz konusu olabilir.

18 Ekim’ de düz hareketine geri dönmeden önce Merkür sizi yaratıcılık gerektiren işlerde, eğitim, çocuğunuz ve özel hayatınız alakalı konularda bazı aksayan, ters giden işlerle meşgul etme potansiyeline sahip.

Hemen aybaşında söz konusu olacak Yeni Ay enerjisi ise Merkür’ ün aksattığı iş ve konularda yeni bir çözüm yolu ya da yaklaşım geliştirmeniz açısından size fırsatlar yaratacak. Ancak özel hayatınızı ilgilendiren önemli bir ayrıntıyı da bu Yeni ay sürecinde fark etme potansiyeline sahipsiniz.

Yaklaşık Ekim ortaları itibariyle düz hareketlerine geri dönecek olan Jüpiter ve Satürn ise hayatınızda onay bekleyen işleriniz, kişisel gelişiminize katkı sağlayan faaliyetleriniz, babanız, öğretmenleriniz, yöneticileriniz gibi otorite konumunda bulunan kimseler ile ilgili ilerlemekte zorluk çektiğiniz konular açısından biraz daha olumlu gelişmeler yaşamanız için fırsat veriyor olacaklar.

Ekim ‘in ikinci yarısı itibariyle sağlığınıza vücut direnciniz düşme eğiliminde olacağı için biraz daha fazla özen göstermeli; iş ortamınızda ise birlikte çalıştığınız kimselerle şahsi çekişmeler yaşamaktan uzak durmalısınız.

Özellikle 21 Ekim’ de yer değiştirecek olan Mars, iş hayatınızda size stres altında kalmanız için bazı sınavlar yaşatıyor olabilir.

20 Ekim Dolunay süreci ise hayatınızda sonlanması gereken fazlalık yaratan bir meselenin çözülmesine aracılık ediyor olacak. Aynı zamanda bu Dolunay süreci ile web üzerinden takip ettiğiniz önemli bir işinizi de sonuçlandırıyor olabilirsiniz.

İKİZLER BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Ekim ayı boyunca Venüs sayesinde kendinizi sağlıklı ve zinde hissetmeniz mümkün olacak. iş ortamınızla ilgili uzun süredir aklınızda olan bir dekorasyon, iyileştirme, eşya-mobilya alımı gibi projeyi de hayat geçirebilirsiniz.

18 Ekim’ de düz hareketine geri dönmeden önce Merkür sizi yatırımlarınız, taşınmaz mülkleriniz, evinizi ve ailenizi yakından alakadar eden konularda bazı aksaklıklar, çözmeniz gereken problemler ile ilgilenmek zorunda bırakabilir.

6 Ekim Yeni ay süreci ise eviniz, yaşam alanınız, aracınız ilintili yeni bir tadilat-tamir girişimine başlamanıza olanak tanıyabilir.

Yaklaşık Ekim ortaları itibariyle düz hareketlerine geri dönecek olan Jüpiter ve Satürn ise komisyon, prim, faiz, miras, nafaka, partner kazançları, sigorta gibi kaynaklardan ekstra elde ettiğiniz gelirler anlamında bir süredir istediğiniz gibi gitmeyen konuları daha olumlu sonuçlar üretmeye yatkın hale getirecekler.

17’ sinden sonra Güneş’ in yer değiştirmesi ve hemen ardından da 21’ inde Mars’ ın yanına katılması ile birlikte başta çocuğunuz olmak üzere; sevgilinizle de aranızda gergin tartışmalar yaşama potansiyeline sahip olacaksınız. Kendinizi haklı görmeye eğilimli olacağınız bu dönemde empati kurarak, ani ve öfkeli çıkışlar yapmamaya gayret etmelisiniz.

20 Ekim Dolunay süreci ise uzun süredir hedeflediğiniz bir amacınıza ulaşmanıza aracılık edebilir.

YENGEÇ BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Bu ay Venüs’ ün yer değiştirmesi ile birlikte özel hayat- aşk konularında şanslı etkiler almaya başlayan Yükselen ‘ lerden biri de sizsiniz. Ayrıca eğitim yaratıcılık gerektiren işler ve çocuğunuz alakalı konularda da olumlu gelişmeler yaşıyor olacaksınız.

18 Ekim’ de düz hareketine geri dönmeden önce Merkür sizi yakın çevrenizde bulunan insanlarla kurduğunuz diyaloglarda yanlış anlaşılmaya eğilimli ve yeni başladığınız girişimlerinizde aksaklıklarla uğraştırmaya eğilimli olacak. Ayrıca yaptığınız planlar da sıklıkla çıkan pürüzler nedeni ile değişmek zorunda kalabilir.

6 Ekim Yeni Ay süreci sizi yeni başlayan bir projede yer almak zorunda bırakabilir. Ayrıca kardeşinizin ya da yakın bir dostunuzun hayatındaki yeni bir gelişme ile ilgilenmek zorunda kalabilirsiniz.

Yaklaşık Ekim ortaları itibariyle düz hareketlerine geri dönecek olan Jüpiter ve Satürn ise bir süredir ortağınız, ticari ilişkilerde bulunduğunuz kimseler ve partneriniz ile alakalı yoğun tempoda seyreden ama sonuç alamadığınız, tıkanmış gibi görünen işlerinizin/ konularınızın ilerleme sağlamasına olanak tanıyacak.

17’ sinden sonra Güneş’ in yer değiştirmesi ve hemen ardından da 21’ inde Mars’ ın yanına katılması ile birlikte ailenizde gerginlik yaratabilecek bazı meseleler ile ilgilenmeniz gerekebilir. Ayrıca ailenizi ilgilendiren mülk alım-satımı ilintili bir konu da bu dönemde gündeme gelebilir.

20 Ekim Dolunay süreci ise kariyeriniz, işiniz alakalı takibinizde olan bir konunun neticeye bağlanmasını sağlayacak.

ASLAN BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Tüm ay boyunca Venüs’ ün verdiği destekle yatırımlarınız, taşınmaz mülkleriniz, aracınızı, evinizi ve ailenizi ilgilendiren bir süredir yapmayı düşündüğünüz girişimlerinizde başarılı sonuçlar alıyor olacaksınız. Özellikle yaşam alanınız yeniden dekore etmek, aracınızı yenilemek ile ilgili olumlu enerjiler size destek olacak.

18 Ekim’ de düz hareketine geri dönmeden önce Merkür ise sizi parasal konularda zorlamaya, alacaklarınızı tahsil ederken gecikmeler yaşatmaya devam ediyor olacak. o nedenle bu ay bütçenize daha titiz şekilde yaklaşmalısınız.

Ekim başındaki Yeni Ay sürecinde yüklü miktarda parayı yatırım amaçlı harcama kararı alabilirsiniz.

Yaklaşık Ekim ortaları itibariyle düz hareketlerine geri dönecek olan Jüpiter ve Satürn ise bir süredir birlikte çalıştığınız kişilerle çözümlemekte zorlandığınız iş konularını halletmeniz için size Kasım ortalarına kadar gereken desteği veriyor olacaklar. Bu süreçte davalık olduğunuz bir mevzu var ise o konuda da tıkanmış gibi duran konularda ilerlemeler yaşayabilirsiniz.

17’ sinden sonra Güneş’ in yer değiştirmesi ve hemen ardından 21’ inde Mars’ ın da yanına katılması ile birlikte yaptığınız/ başlattığınız bir girişimde hızlı ilerlemeler kaydedebilir, yeni kazandığınız bir işi ilintili projeler alakalı yoğun efor sarf ediyor olabilirsiniz. Ancak bu dönemde dostlarınız veya kardeşinizle olan diyaloglarınızda gerginleşmeye müsait enerjiler altında kalıyor olacaksınız.

20 Ekim Dolunay süreci ise onay bekleyen işleriniz, kişisel gelişiminize katkı sağlayan faaliyetleriniz, babanız, öğretmenleriniz, yöneticileriniz gibi otorite konumunda bulunan kimseler ile ilgili takip ettiğiniz bir konunun sonuçlanmasına aracılık edebilir.

BAŞAK BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Ekim ayı boyunca satış-pazarlama faaliyetleri, yeni başlayan projeler, yaptığınız girişimler, yakın çevrenizle ve kardeşleriniz ile olan ilişkilerinizde, yazı-el becerisi gerektiren işlerinizde olumlu gelişmeler yaşıyor olacaksınız.

18 Ekim’ de düz hareketine geri dönmeden önce burcunuzun yöneticisi olan Merkür, dikkatinizi dağıtmaya ve sizi hata yaptırmaya hala daha çok yatkın olacak. özellikle ticari faaliyetlerinizde ve kararlarınızda dikkatle hareket etmenizde bu tarihe kadar fayda var.

6 Ekim Yeni Ay sürecinde ise kendinizle alakalı önemli bir karar alabilirsiniz. Yeni Ay süreci tam burcunuz üzerinde gerçekleşeceğinden duygu ve düşüncelerinizi tam olarak analiz etmekte yetersiz kalabilirsiniz. O nedenle acele kararlar almaktan kaçınmalısınız.

Yaklaşık Ekim ortaları itibariyle düz hareketlerine geri dönecek olan Jüpiter ve Satürn ise bir süredir arzu ettiğiniz ilerlemeyi kaydedemediğiniz yaratıcılık gerektiren işleriniz, hobileriniz, eğitim, çocuğunuz ve özel-aşk hayatınız alakalı konularda size daha olumlu gelişmeler yaşatmaya Kasım ortasına kadar olanak verecekler.

17’ sinden sonra Güneş’ in yer değiştirmesi ve hemen ardından 21’ inde Mars’ ın da yanına katılması ile birlikte finansal olarak bütçenizi sarsıcak bazı ani gelişen harcama kalemleri ile uğraşmak zorunda olabilir, bütçenizi yeniden yapılandırmak zorunda kalabilirsiniz.

20 Ekim Dolunay süreci ise komisyon, prim, faiz, miras, nafaka, partner kazançları, sigorta gibi kaynaklardan ekstra elde ettiğiniz gelirler ile ilgili bir konunun netleşmesine aracılık edecek.

TERAZİ BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Burcunuzun yöneticisi Venüs size bu ay parasal durumunuzu gösteren alana yerleşerek, kazançlarınız alakalı olumlu gelişmeler yaşatıyor olacak. Ekim ayında beklediğinizden daha fazla para kazanabilir. Refah bir ay geçirebilirsiniz. Venüs’ ün desteğini alırken, ikna etmeniz gereken kişilerle görüşmelerinizi de bu ayki randevu takviminize almanızda fayda var.

18 Ekim’ de düz hareketine geri dönmeden önce Merkür size bir süredir -başta elektronik olmak üzere- arıza çıkarmaya meyilli bir eşya ya da masraf kalemi ile bütçe açığı verdirtebilir. Ayrıca web üzerinden takip ettiğiniz işlerinizle alakalı da beklemediğiniz aksamlar yaşayabilirsiniz.

6 Ekim Yeni Ay sürecinde yine web üzerinden takibini gerçekleştirebileceğiniz yeni bir proje hayatınıza girebilir.

Yaklaşık Ekim ortaları itibariyle düz hareketlerine geri dönecek olan Jüpiter ve Satürn ise bir süredir yatırımlarınız, taşınmaz mülkleriniz, aracınız, eviniz-yaşam alanınız ve ailenizle alakalı konularda zor çözümleyebildiğiniz konuları daha hızlı şekilde halletmenize olanak tanıyacaklar. Kasım ortasına kadar saydığım konulardaki pürüzleri değişik bakış açıları ile çözümlemeyi başaracaksınız.

17’ sinden sonra Güneş’ in yer değiştirmesi ve hemen ardından 21’ inde Mars’ ın da yanına katılması ile birlikte kendinizi biraz gergin ve agresif enerjiler altında bulabilirsiniz. Partneriniz ve ortaklı iş yürüttüğünüz kimseler başta olmak üzere, bu insanlarla inatlaşmaya varan diyaloglardan kaçınmanızda fayda var.

20 Ekim Dolunay süreci ise ortaklı işleriniz, eşiniz-sevgiliniz ve sonuçlanmasını beklediğiniz anlaşmalarınız-sözleşmeleriniz ilintili bir konunun sizin adınıza netleşmesine aracılık edecek.

AKREP BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Ekim ayında burcunuzu ziyaret edecek olan Venüs sizi aşk-romantizm konularında şanslı etkiler altında bırakacak. Bekarlar için bu ay yeni bir ilişki söz konusu olabilir. Ayrıca ortaklı projeleriniz, eşiniz-sevgiliniz ve sonuçlanmasını beklediğiniz anlaşmalarınız-sözleşmeleriniz ilintili olumlu haberler de alabilirsiniz.

18 Ekim’ de düz hareketine geri dönmeden önce Merkür sosyal çevrenizde yanlış anlaşılmalar neticesinde bazı tatsızlıklara neden olabilir. Merkür Retrosu bitişine kadar yatırımlarınızla alakalı radikal kararlar almamanızda da fayda var.

6 Ekim Yeni Ay sürecinde hayatınızda arkasından koşmak isteyebileceğiniz yeni bir hedef, amaç konusunda önemli adımlar atma imkanına sahip olacaksınız. Sizin için önemli miktarda bir paranın elinize geçmesi ile alakalı gelişmeler de yaşayabilirsiniz.

Yaklaşık Ekim ortaları itibariyle düz hareketlerine geri dönecek olan Jüpiter ve Satürn ise bir süredir yaptığınız girişimlerden sonuç almanızı zorlaştıran enerjilerini hafifleterek; seyahatler, satış-pazarlama faaliyetleri, yeni başlayan projeler, yakın çevrenizle ve kardeşleriniz ile olan ilişkilerinizde, yazı-el becerisi gerektiren işlerinizde size daha kolay yol almanızı sağlayacak etkiler verecekler.

17’ sinden sonra Güneş’ in yer değiştirmesi ve hemen ardından 21’ inde Mars’ ın da yanına katılması ile birlikte harcamalarınıza dikkat etmeli, beklemediğiniz masraflara karşı tedbirli olmalısınız. Web üzerinden yürüttüğünüz bazı işleriniz ise beklediğinizden çok daha fazla zamanınızı alıyor olabilir.

20 Ekim Dolunay süreci ise iş ortamınız, iş arkadaşlarınız ile alakalı bir konunun neticeye bağlanmasını sağlıyor olacak.

YAY BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Ekim ayında web tabanlı yaptığınız işlerinizden elde ettiğiniz kazançlarınızda artış yaşayacaksınız. Ancak lüks sayılabilecek harcamlarla bütçenizin sarsılma potansiyeli de Venüs’ ün yaptığı yer değişikliği nedeni ile söz konusu olmaya devam edecek.

18 Ekim’ de düz hareketine geri dönmeden önce Merkür kariyerinizde uzun süredir takip etmeniz gereken tıkanmış ve çözümsüz konularda sizi biraz daha uğraştırıyor olacak. geçmişten gelen pürüzleri temizlemeniz gerekecek.

6 Ekim Yeni Ay sürecinde ise kariyerinizde yeni bir görevlendirme alabilir ya da yeni bir iş teklifi ile karşılaşabilirsiniz.

Yaklaşık Ekim ortaları itibariyle düz hareketlerine geri dönecek olan Jüpiter ve Satürn ise bir süredir atılım yapmak istediğiniz halde mesafe kat edemediğiniz parasal konularda size daha şanslı fırsatlar sunmaya başlayacaklar. Kasım ortasına kadar para biriktirmek açısından daha olumlu etkilere sahip olacaksınız.

17’ sinden sonra Güneş’ in yer değiştirmesi ve hemen ardından 21’ inde Mars’ ın da yanına katılması ile birlikte sosyal hayatınızdaki canlanma size kendinizi daha dinamik hissettiriyor olacak. Bu süreçte birikimlerinizi daha sabit yatırımlara aktarmakla ilgili bir hamle de yapıyor olabilirsiniz.

20 Ekim Dolunay süreci ise aşk hayatınız, çocuklarınız, hobileriniz, eğitim ilintili işleriniz alakalı bir konuda karar almanıza aracılık edecek.

OĞLAK BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Ekim ayında gelirleriniz, yatırımlarınız, hedefleriniz ile alakalı uzun zamandır beklediğiniz sonuçlara ulaşmak için şanslı etkiler alıyor olacaksınız. Elinize toplu para geçişi söz konusu olabilir. Bu ay sosyal çevrenizle de olan iletişiminiz güzel fırsatlarla yoğunlaşacak.

18 Ekim’ de düz hareketine geri dönmeden önce Merkür onay bekleyen işleriniz, kişisel gelişiminize katkı sağlayan faaliyetleriniz, babanız, öğretmenleriniz, yöneticileriniz gibi otorite konumunda bulunan kimseler ile ilgili bir süredir yaşadığınız olumsuz etkilerine devam ediyor olacak. Bu tarihe kadar saydığım konularla alakalı ekstra dikkatli olmaya ve hata yapmamaya çalışmaya devam etmelisiniz.

6 Ekim Yeni Ay sürecinde kendinize fayda sağlayacak bir eğitim ya da gelişim projesine katılmaya karar verebilirsiniz.

Yaklaşık Ekim ortaları itibariyle düz hareketlerine geri dönecek olan Jüpiter ve Satürn tam burcunuz üzerinde olacakları için hayatınızda başta girişimleriniz, ortaklı işleriniz ve kariyer hayatınız ilintili sizi zorladıkları enerjilerine son vererek; bu konularda daha olumlu gelişmeler yaşamanıza olanak tanıyacaklar. 18 Ekim itibariyle kendinizi depresif sayılabilecek ruh hallerinden daha hızlı kurtarabiliyor olacaksınız.

17’ sinden sonra Güneş’ in yer değiştirmesi ve hemen ardından 21’ inde Mars’ ın da yanına katılması ile birlikte kariyer hayatınızda yönetmeniz gereken pek çok kriz kendini gösterebilir. Bizzat mücadele etmeniz gereken konularla son derece yoğun bir tempo içerisinde yaklaşık 1,5 ay geçireceksiniz.

20 Ekim Dolunay sürecinde ise yatırımlarınızı, taşınmaz mülklerinizi, aracınızı, evinizi-yaşam alanınızı veya ailenizi ilgilendiren bir konuda karar aşamasına gelebilirsiniz.

KOVA BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Ekim ayında kariyer hayatınızda ard arda yaşayacağınız olumlu gelişmeler üstleriniz tarafından takdir edilmenize ve başarı grafiğinizin gözle görülür şekilde yükselmesine neden olacak.

18 Ekim’ de düz hareketine geri dönmeden önce Merkür bir süredir komisyon, prim, faiz, miras, nafaka, partner kazançları, sigorta gibi kaynaklardan ekstra elde ettiğiniz gelirler açısından size çıkarttığı pürüzleri yaşatmaya devam ediyor olacak. 18’ ine kadar bu konularda yapacağınız hamleleri 2 kez kontrol ederek adım atmayı sürdürmelisiniz.

6 Ekim Yeni Ay sürecinde Merkür’ ün yukarıda saydığım konularda size yarattığı zorluklara çözüm oluşturacak nitelikte yeni bir metot ile bazı sorunlara yeni çözümler üretme potansiyeline de sahipsiniz.

Yaklaşık Ekim ortaları itibariyle düz hareketlerine geri dönecek olan Jüpiter ve Satürn yurtdışı, web alakalı işlerinizde yarattıkları zorlukları hafifletiyor olacaklar. Kasım ortalarına kadar eğer bu alanlardan gelir elde ediyorsanız kazançlarınızda artış yaşayabilirsiniz.

17’ sinden sonra Güneş’ in yer değiştirmesi ve hemen ardından 21’ inde Mars’ ın da yanına katılması ile birlikte onay bekleyen işleriniz, kişisel gelişiminize katkı sağlayan faaliyetleriniz, babanız, öğretmenleriniz, yöneticileriniz gibi otorite konumunda bulunan kimseler ile ilgili konularınızda hayatınızın temposu hızla yükseliyor olacak. Ancak bu dönemde özellikle hayatınızda otorite konumunda bulunan kişiler ile bazı gerginlikler yaşamaya da hazırlıklı olmalısınız.

20 Ekim Dolunay sürecinde ise başlattığınız bir projenin, önemli bir yazışmanın ya da kardeşleriniz ilintili takip ettiğiniz bir konunun neticesini alıyor olacaksınız.

BALIK BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Ekim ayında kişisel gelişim ve şahsi eğitiminiz ilintili yapacağınız girişimlerinizde çok başarılı sonuçlar elde etme şansına sahipsiniz. Ayrıca uzman olduğunuz konuda “üstat” denilebilecek kişilerin övgülerine de şahitlik etme potansiyeliniz var.

18 Ekim’ de düz hareketine geri dönmeden önce Merkür; ortaklı işleriniz, sonuçlanmasını beklediğiniz anlaşmalarınız-sözleşmeleriniz ilintili konularda size yaşattığı beklediğinizin dışındaki olumsuzluklarına devam ediyor olacak. Özellikle yazılı anlaşmalar konusundaki dikkatinizi keskin tutmalı, kontrollerinizi iki katına çıkartmalısınız.

6 Ekim Yeni Ay süreci partnerinizin-eşinizin hayatında yeni bir durumun oluşmasına, önünde yeni bir yolun çizilmesine aracılık edebilir.

Yaklaşık Ekim ortaları itibariyle düz hareketlerine geri dönecek olan Jüpiter ve Satürn gelirleriniz, yatırımlarınız, hedefleriniz, sosyal çevreniz ile alakalı konularda size yaşattıkları zorluklara son vererek, Kasım ortasına kadar daha kolay şekilde yol almanıza aracılık ediyor olacaklar.

17’ sinden sonra Güneş’ in yer değiştirmesi ve hemen ardından 21’ inde Mars’ ın da yanına katılması ile birlikte komisyon, prim, faiz, miras, nafaka, partner kazançları, sigorta gibi kaynaklardan ekstra elde ettiğiniz gelirler ile alakalı bazı hızlı ve ard arda gelen gelişmeler yaşayabilirsiniz. Ancak bu tarihten itibaren önünüzdeki 1,5 aylık süreçte özellikle vergi-ceza ilintili sorumluluklarınızı ihmal etmemenizde fayda var.

20 Ekim Dolunay sürecinde ise parasal bir konunun neticelenmesine şahitlik edebilirsiniz.

Sevgilerimle

©Hint Astroloğu

30 Eylül 2021

Paylaş