EKİM 2020 VEDİK ASTROLOJİSİNE GÖRE BURÇ YORUMLARI

Vedik Astrolojisine göre Ekim 2020’ yi geçtiğimiz yaz ayları ile kıyaslayacak olduğumuzda, nispeten daha az gezegenin yer değiştirmesi nedeni ile daha sakin sayılabilecek etkilerle geçireceğiz.

Bu da Eylül ayında deneyimlediğimiz enerjilere benzer yansımaları hayatlarımıza getiriyor olacak.

Hint Astrolojisine göre Oğlak Burcu içerisinde Eylül ayının son günlerinde 5 aydır sürdürdüğü Retro / Gerileme hareketine son vermiş bulunan Satürn,  Ekim ayında yükselen burçlara göre değişen konularda olaylarla daha kolay başa çıkma, bilinçli şekilde hedefe ilerleme, yapılan hataları tekrarlamadan sakin ve temkinli duruş sergileyebilmemize olanak tanıyacak.

ekim 2020Ekim ayını Hint Astrolojisine göre Balık Burcunda ayın 2’ sinde gerçekleşecek olan Dolunay enerjisi ile karşılayacağız.

Bu Dolunay sürecini duygusal olgunlukla ele almanız gereken olayların tamamlanması açısından kullanabilirsiniz.

Sizden daha az tecrübeli, genç ya da yeterli olgunlukta olmadığını düşündüğünüz kişilerle yapmanız gereken görüşmeleri, kendinizi ifade etmek zorunda olduğunuz konuları bu süreçte gündeminize alabilirsiniz.

Ayın başındaki Dolunay süreci eğitim vermek, tecrübelerle edinilmiş tedbirleri aktarmak, bilgi paylaşmak gibi konularda da destekleyici şekilde çalışacak.

Ekim Yeni Ay süreci ise 16’ sında Başak Burcu’ da son derece yaratıcı bir takımyıldız olan Chitra içerisinde gerçekleşecek.

Yaratıcılık, akılcı diyalog ve zarif mücadele gerektiren konulara dikkatinizi yoğunlaştırmak, ev dekorasyonu, herhangi bir obje ile tasarım yapmak adına bu Yeni Ay sürecini kullanabilirsiniz.

Ekim ayının en önemli hareketi hiç şüphesiz ki ayın 4’ ünde Retro / Gerileme hareketini yaparken Hint Astrolojisine göre Balık Burcu içerisine geçiş yapacak olan Mars’ a ait olacak.

Mars duygusal anlamda bastırdığımız, alındığımız, öfke duyduğumuz konularla yüzleşmemiz açısından aslında son derece kıymetli bir transit etkisi yaratmakta.

Ancak tabi ki önce kendi içimizde bastırılmış öfkemizi kabullenmemiz ve sonrasında da bu öfkeyi neden duyduğumuz ile ilgili kendi muhasebemizi dürüstçe tamamlamamız karşılığında bize iyileşme sağlamayı vaat edebilecek durumda olacak.

Pasif – agresif tavırlar sergilemeye meyilli bilhassa Başak- Balık yükselenler açısından kendileri ile yüzleşme ve iyileşme adına Mars’ ın Balık Burcunda 15 Kasım tarihine kadar yapacağı bu yolculuk son derece kıymetli olacak.

Ayrıca Mars Astroloji’ de kardeş Karakası / Göstergesi de olduğundan, kardeşlerinizle aranızdaki üzeri örtülmüş, tatsızlık çıkaran, sizi öfkelendiren, haklı olduğunuz halde haksızlığa uğradığınızı düşündüğünüz ve sonuçta sizi mutsuz ve huzursuz kılan meseleleri işi agresifliğe dökmeden yeniden ele alarak, geçmişi geride bırakmak adına da Mars’ ın Retro / Gerileme hareketi uzun bir süre fırsatlar yaratıyor olacak.

14 Ekim tarihinde ise Merkür 2020 senesinin son Retro / Gerileme hareketine Hint Astrolojisine göre Terazi Burcu içerisinde başlayacak.

4 Kasım’ a kadar sürecek olan gerileme hareketi boyunca Merkür, her zaman olduğu gibi teknolojik konularda daha dikkatli olmamızı, yeni teknolojik yatırımlar yapmamamızı ve yazılı – sözlü her türlü iletişimimizde çok daha kontrollü davranmamız gerekliliğini gündeme getiriyor olacak.

17 Ekim’ de yine Vedik Astrolojisine göre düşüş / debil konumda bulunacağı Terazi Burcu’ na geçiş yapacak olan Güneş ise özellikle ayın 23’ ü itibariyle başta Balık Yükselen’ ler olmak üzere hepimizin bağışıklık sistemimiz ilintili tedbirlerimizi almamız konusunda sağlık konularına dikkat çekmek isteyecektir.

burçlar17-23 Ekim tarih aralığında ise Güneş, Venüs ile yer değişimi yapmış olacağından, Yükselen Burçlara göre değişen konularda başta kariyer ve ilişkiler olmak üzere güzel sürprizlerin yaşanmasına da aracılık edebilir.

Venüs, Güneş ile yaptığı kısa süreli yer değişimi hareketinden sonra, 23 Ekim’ e kadar bulunduğu Aslan Burcu’ nu terk ederek; doğası gereği hiç hoşlanmadığı gerçekçi ve ciddi Başak Burcu içerisine yerleşecek.

Estetik, yaratıcı, romantik her türlü faaliyet açısından Hint Astrolojisi’ ne göre 23 Ekim tarihi itibariyle 16 Kasım’ a kadar erteleyebildiğimiz girişimlerin hepsini Venüs kendi yönettiği ve güçlü çalıştığı Terazi Burcu’ na geçiş yapana kadar bekletmekte mümkünse fayda var.

Diğer gezegenlerin yerleşimlerine baktığımızda ise bir önceki ay yer değiştiren Rahu-Ketu; Boğa-Akrep aksındaki hareketlerine devam ediyor olacaklar.

Jüpiter ise güçlü çalıştığı ve bu sebeple Corona ile ilgili özellikle aşı-şifa çalışmaları ile yoğunlaşan haberleri tetiklediği Yay Burcu içerisindeki yolculuğuna Ekim boyunca devam edecek.

Yukarıda aktardığım Ekim 2020 gökyüzü gezegen hareketlerinin (Hint Astrolojisine göre hesaplanarak bulunmuş) Ay ve Yükselen Burçlara göre etkilerini aşağıda bulabilirsiniz…

*** Her zaman olduğu gibi sayfamda yayınlanan burç yorumlarının Batı Astrolojisi gezegen konumları ile hiçbir alakası olmadığını, tamamen Hint/Vedik Astrolojisi disiplini içerisinde aktarıldığını hatırlatmak isterim.

Dolayısı ile Batı Astrolojisine göre hesaplanmış olan Güneş’ in konumuna/doğum tarihinize göre “hangi burç” olduğunuzun, yukarıdaki yorumlarla hiçbir ilişkisi yoktur.

Örnek: Batı Astrolojisine göre Balık olan birinin sayfamdaki Balık Burcu etkilerini okuması, yanlış yönlenmesine, yanlış yorumları okumasına sebebiyet verecektir.

Hint Astrolojisine göre hesaplanmış olan Yükselen ve Ay Burcunuza göre yazıları değerlendirmelisiniz.

(Hint Astrolojisinde Burçlar doğum tarihinize göre hesaplanmaz! Örneğin 10 Ağustos tarihinde doğan bir kişi Aslan Burcu değildir!)

Yani hem Yükselen, hem de Ay Burcunuzu okumalısınız…

Merak ettiğiniz kavramlar için: “Kısa Bilgiler” Bölümüne bakabilirsiniz.

KOÇ BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Ekim ayı itibariyle kariyer hayatınızda bir süredir mücadele etmek zorunda kaldığınız engellemelerin yavaş yavaş son bulduğuna, kararlı ve kurallara uyan tavırlarınızı sürdürdüğünüz taktirde daha kolay başarıya ulaştığınıza şahitlik ediyor olacaksınız. Yeni iş başvuruları, iş başlangıçları açısından da bu ay itibariyle gökyüzünün daha fazla desteğini alacaksınız. Ancak Ekim ayında gerileme hareketine Balık Burcu içerisinde devam edecek olan Yükselen yöneticiniz Mars size duygusal patlamalar yaşatarak bilinçaltınızı ele vermeye yatkın olacak.  Özellikle ilişkiniz ilintili geriye ittiğiniz, yok saydığınız problemleriniz ile ilgili partnerinize karşı ani tepkiler verebilir, ilişkinizdeki süregelen sorunlarla yüzleşmek zorunda kalabilirsiniz. Ayın ikinci yarısında etkili olacak Merkür Retrosu ise sizi ticari anlaşmalar, kararlar, ortaklık girişimleri gibi konularda aksaklıklar, yanlış anlaşılmalar, yanlış kararlar açısından zorlayabilir. Bu konu başlıklarını ilgilendiren alanlarda mümkünse girişimlerinizi Kasım ayına ertelemeye çalışın ya da kontrollerinizi iki katına çıkartın. 17-23 Ekim tarihleri arasında eğitim, sanat, yaratıcılık ilintili faaliyetleri kapsayan konularda güzel bir teklif alabilirsiniz. 23 Ekim tarihine kadar bekarlar adına yeni bir flörte başlamak açısından destekleyici etkiler söz konusu olacak. 2 Ekim Dolunay süreci harcamalarınız ya da terk etmek istediğiniz bir alışkanlığınız, yol ayrımına geldiğiniz bir konu hakkında karar vermenizi sağlayacak. 16 Ekim Yeni Ay’ ında ise işiniz ile ilgili yeni bir başlangıç, girişim hazırlığında olabilirsiniz.

BOĞA BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Onay bekleyen işleriniz, yöneticilerinizle tıkanan iletişiminiz, yurt dışı bağlantılı projeleriniz, eğitim ilintili takip ettiğiniz konularınız bu ay çok daha rahat ilerleme kaydedeceğiniz alanlar olacak. Reklam-basın-yayın gibi uzun süredir emek verdiğiniz işleriniz açısından da daha hareketli ve yoğun bir döneme adım atıyorsunuz. Yakın çevreniz, dostlarınız, yatırımlarınız ve kişisel hedeflerinizle alakalı sizi rahatsız eden bazı detaylar konusunda eğer bu güne kadar herhangi bir aksiyon almadı iseniz, Retro hareketine devam eden Mars, tepki ve kararlarınızı kontrolünüz dışına taşıyabilir. Sosyal çevrenizde duygusal tepkilerinizi kontrol etmekte zorlanabilirsiniz. Ayın ikinci yarısında etkili olacak Merkür Retrosu ise sizi birlikte çalıştığınız, iş yaptığınız insanlarla alakalı konularda aksilikler, iletişim eksiklikleri kaynaklı hatalar ile sınayabilir. Ayrıca strese bağlı bazı sağlık sorunları da bu Merkür Retrosu ile birlikte tetiklenebilir. Parasal konulardaki kararlarınızı da mümkünse Merkür’ ün düz harekete geçeceği Kasım ayına bırakmanızda fayda var. 17-23 Ekim arasında iş yeriniz alakalı bir yer değişikliği, ya da işiniz alakalı bir eşya alımı gibi girişimde bulunabilirsiniz. 23 Ekim tarihine kadar eviniz ilintili güzelleştirici düzenlemeler yapabilirsiniz. 23’ ünden sonra ise bekarlar adına yeni bir flörte başlamak açısından destekleyici etkiler söz konusu olacak. 2 Ekim Dolunay süreci yatırım ve birikimleriniz ile ilgili sonuç almanıza; 16 Ekim Yeni Ay’ı ise hobileriniz, çocuğunuz, eğitim işleriniz ilintili bir başlangıç yapmanıza aracılık edecek.

İKİZLER BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Miras, komisyon, faiz, pirim gibi dolaylı gelir elde ettiğiniz kaynaklar ilintili temizlediğiniz pürüzler doğrultusunda bu ay itibariyle daha fazla kazanç elde etme potansiyeline sahipsiniz. Ayrıca evliliğinizde, uzun süreli ilişkinizde, geçtiğimiz aylar boyunca partneriniz ile aranızda anlaşmazlık yaratan konuların -artık çözüldüğü ile ilgili samimiyetinizi ölçmek adına- tekrar gündeme gelmesi söz konusu olabilir. Ekim ayında gerileme hareketine Balık Burcu içerisinde devam edecek olan Mars sizi özellikle emrinizde çalışanlarla ilgili görmezden geldiğiniz sorunlarla yüzleştirebilir. İşiniz alakalı kurduğunuz iletişimlerde öfkenizi kontrol etmekte zorlanabilirsiniz. Ayrıca önemsemediğiniz bir sağlık sorununuz varsa bu ay onun da tekrar gündeminize gelmesi söz konusu olabilir. Ayın ikinci yarısında etkili olacak Merkür Retrosu ise eğer eğitim, yaratıcılık, sanat, eğlence ilintili sektörlerde çalışıyor iseniz sizi yaptığınız iş açısından son derece dikkatsiz kılıp, hata yapmaya elverişli hale getiriyor olacak. 17-23 Ekim arasında yazı yazma, hobileriniz, çocuğunuz ya da özel ilişkiniz ilintili bir planı hayata geçirme konusunda destekleyici etkiler alacaksınız. 23 Ekim tarihine kadar önemli toplantılar, sunumlar, yazışmalar, iş görüşmeleri gibi konuları gündeminizde ön plana almaya çalışın. 2 Ekim Dolunay süreci kariyeriniz ile ilgili beklediğiniz bir işin sonuçlanmasına; 16 Ekim Yeni Ay süreci ise eviniz, sahip olduğunuz mülkleriniz, aileniz, anneniz ilintili bir başlangıç yapmanıza aracılık edecek.

YENGEÇ BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Ticari ilişkileriniz, ortaklıklarınız ve yeni anlaşmalar imzalamak adına Ekim itibariyle daha verimli ve yoğun çalışacağınız bir döneme adım atıyor olacaksınız. İlişkinizde temelde anlaşmazlık yaratan bazı pürüzlerin de bu ay itibariyle daha çözümlenebilir bir yola girmesi söz konusu olacak. Amiriniz, üstünüz, öğretmeniniz, büyüğünüz konumundaki kişilerle aranızda çözüm bulmadığınız, anlaşamadığınız, haksızlığa uğradığınızı düşündüğünüz konular varsa, Ekim ayındaki Mars Retrosu size bu insanlara karşı kontrolsüz çıkışlar yapmaya itebilir.  Ayın ikinci yarısında etkili olacak Merkür Retrosu ise sizi araba, ev, arazi gibi taşınmazlarla ilintili alacağınız kararlarda yanıltabilir. Bu varlıklarınızla ilgili evraksal ya da ufak kaza gibi sorunlar da yaşayabilirsiniz. Ayrıca elektronik eşyalarınız çıkardıkları arızalar ile sizi uğraştırabilir. 17-23 Ekim arasında paranızı bir yatırım aracı ile değerlendirmek, bir şey satın almak adına olumlu etkiler alıyor olacaksınız. 23 Ekim tarihine kadar parasal konularda bereketli ve bol kazançlı bir dönem geçireceksiniz. 2 Ekim Dolunay süreci eğitim, yazı, üstleriniz, otorite konumundan onay bekleyen işleriniz ile ilgili sonuç almanıza; 16 Ekim Yeni Ay süreci ise bir süredir aklınızda olan kardeşiniz, kuzenleriniz, dostlarınız ile alakalı bir görüşme-toplantı organizasyonu düzenlemenize aracılık edecek.

ASLAN BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Ekim itibariyle çalışma hayatınızda temponuz yükseliyor olacak. Bu nedenle özellikle çalışma arkadaşlarınız ile aranızda geçmişte oluşan problemlerin tekrarlanmaması adına daha sabırlı ve bilinçli şekilde gelen yeni işleri değerlendirmenizde, iş bölümünü titizlikle yapmanızda fayda var. Ekim boyunca Balık Burcu içerisinde devam edecek olan Mars Retrosu miras, komisyon, faiz, pirim gibi dolaylı gelir elde ettiğiniz kaynaklar ilintili önemsemediğiniz problemlerin tekrar gündeme gelmesine, bu konularda çözüm bekleyen sorunlarla yüzleşmenize neden olabilir. Ayın ikinci yarısında etkili olacak Merkür Retrosu ise yazılı ve sözlü tüm iletişiminizde size bazı zorluklar çıkarabileceği gibi yaptığınız başlangıçlar, yeni girişimler konusunda ilerleme kaydetmeniz açısından da sıkıntılarla uğraştırmak zorunda bırakabilir. 17-23 Ekim arasında bizzat sizin isteğiniz doğrultusunda şekillenen, kardeş veya yakın dostlarınızı ilgilendiren bir konuda girişimde bulunabilir, yeni bir adım atabilirsiniz. 23 Ekim tarihine kadar güzellik, estetik, bakım gibi faaliyetlerde bulunmak adına destekleniyor olacaksınız. Ayrıca aşk konusunda da şansınız yüksek olacak. 2 Ekim Dolunay süreci prim, komisyon, faiz, miras gibi konularda beklediğiniz bir sonucun netleşmesine; 16 Ekim Yeni Ay süreci ise gelir yollarınız ilintili yeni bir girişim yapmanıza aracılık edecek.

BAŞAK BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Eğitim, yaratıcılık, sanat, eğlence ilintili sektörlerde faaliyet gösterenler ve çocuk sahibi olanlar açısından Ekim itibariyle yoğun bir dönemin başlangıcı söz konusu olacak. Hedeflerinizi daha bilinçli şekilde belirleyerek, daha kararlı adımlar atmanızda emeklerinizin karşılığını almanız açısından fayda var. Balık Burcu içerisinde gerileme hareketine devam edecek olan Mars, Ekim ayında size özellikle ilişkiniz ilintili geriye ittiğiniz, yok saydığınız problemleriniz hakkında yüzleşmeler yaşatabilir. Konuşmanız gereken sorunlarınızdan Kasım ortasına kadar kaçmamanızda fayda var. 15 Ekim sonrasında etkili olacak Merkür Retrosu dikkatinizi toplamanız açısından sizi bir hayli zorluyor olacak. Özellikle kariyeriniz ilintili konularda yaptığınız yazışmalara, gönderdiğiniz evraklara, para hesaplamalarına dikkat etmeye çalışın. 17-23 Ekim arasında elinize geçecek bir parayı uzun süredir aklınızda olan bir ihtiyaç için harcamak, önemli bir eksiği gidermek için kullanıyor olacaksınız. 23 Ekim tarihine kadar harcamalarınızı doğru kanalize etmek açısından akıllıca kararlar alabilirsiniz. 2 Ekim Dolunay süreci ortaklık, anlaşmalar, partneriniz ilintili beklediğiniz bir sonucu almanıza; 16 Ekim Yeni Ay süreci ise tam burcunuz üzerinde gerçekleşeceğinden kendiniz hakkında önemli bir başlangıç yapmanıza aracılık edecek. Ayın 23’ ünden sonra aşk ve romantizm konularında daha şanslı olacaksınız.

TERAZİ BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Yatırımlar, ev, arazi, araba gibi taşınmazlar ilintili projelerinizde Ekim itibariyle çok daha kolay ilerleme kaydediyor olacaksınız. Ancak ayakları yere basan hedefler doğrultusunda emek vermeniz kolay sonuca ulaşabilmeniz açısından daha bilinçli ve önemli bir yaklaşım olacak. Ekim ayında Retro hareketine devam edecek olan Mars, sizi iş yerinizde normalde vermeyeceğiniz agresif yaklaşımlar sergilemeye itebilir. Özellikle konumunuz itibariyle sizin altınızda bulunan kişilere karşı uzun süredir sabrettiğiniz, sizi öfkelendiren olaylara karşı tepkilerinizi kontrol etmekte zorlanabilirsiniz. 15 Ekim sonrasında etkili olacak Merkür Retrosu tam burcunuz üzerinde gerçekleşeceğinden dikkatini toplamakta zorlanabilir, kendinizi huzursuz hissettiğiniz bir dönem geçirebilirsiniz. Özellikle amiriniz-üstünüz konumunda bulunan kişiler ile olan diyaloglarınızda eskiye dayalı anlaşmazlıkları gündeme getirmemeye çalışın. 17-23 Ekim arasında kişisel hedeflerinizi gerçekleştirmek, uzun süredir arzu ettiğiniz bir eşyayı almak ya da girişimi yapmak anlamında destekleniyor olacaksınız. 23 Ekim tarihine kadar sosyal çevreniz vasıtası ile yeni bağlantılar kurmak ve bunları kendi yararınıza değerlendirmeniz söz konusu olacak. 2 Ekim Dolunay süreci iş ortamınızla alakalı bir durumun netleşmesine; 16 Ekim Yeni Ay süreci ise harcama yapmayı planladığınız bir kalem ilintili başlangıç yapmanıza aracılık edecek.

AKREP BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Kafanızda tasarladığınız yeni girişimler, yeni projeler, girmek istediğiniz yeni ortamlar, yapmak istediğiniz başvurular açısından Ekim itibariyle daha kolay adım atıyor olacaksınız. Olumsuzlukları kafanızda büyütmeye son vererek, mantıklı hedefler doğrultusunda aksiyona geçmeniz için gökyüzü tarafından destekleniyorsunuz. Ekim ayında gerileme hareketine Balık Burcu içerisinde devam edecek olan Yükselen yöneticiniz Mars size duygusal ilişkinizde bir süredir biriktirmekte olduğunuz, sinirlerinizi geren konularla yüzleşmeye itebilir. Çocuğunuz varsa, onun normalde tahammül gösterdiğiniz davranışlarına bu ay daha fevri çıkışlarla tepki verebilirsiniz. 15 Ekim sonrasında etkili olacak Merkür Retrosu birikimleriniz- yatırımlarınız konusunda sizi yanlış kararlar almaya yönlendirebilir. Bazı ayrıntıların gözünüzden kaçması ve yanlış hesap yapmanız söz konusu olabilir. Vergi-denetim gibi işlemlerinizle alakalı eksik bıraktığınız sorumluluklar da bu Retro sürecinde ortaya çıkabilir. 17-23 Ekim arasında özellikle yurt dışı ilintili işleriniz, eğitim konularına yönelmek anlamında destekleneceksiniz.  23 Ekim tarihine kadar kariyerinizi ilgilendiren yeni fırsatlar, teklifler alabilirsiniz. 2 Ekim Dolunay süreci ilişkiniz ya da eğitim-sanat işleriniz alakalı bir durumun netleşmesine; 16 Ekim Yeni Ay süreci ise yatırım yapmak istediğiniz birikimleriniz ile ilgili bir başlangıç yapmanıza aracılık edecek.

YAY BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Özellikle Sade Sati sürecini deneyimleyeneler açısından Satürn’ ün Retro sürecini bitiriyor oluşu, parasal konularda geçmişte yaptığınız hataların aynılarını tekrar edip etmeyeceğinizin sınandığı bir süreci Ekim ayı itibariyle başlatabilir. Düzenli gelir elde ettiğiniz kaynaklar konusunda risk almamaya çalışmalısınız. Balık Burcu içerisinde Retrosuna devam edecek olan Mars, sizi ailenize, anneniz karşı biraz sabırsız tepkiler vermeye yöneltecek. Ayrıca araba, ev, arazi gibi taşınmazlarla ilintili problemlerle, bu mülkler kaynaklı bazı pürüzlerle de Ekim ayı boyunca uğraşmak zorunda kalabilirsiniz. Yılın yorgunluğunun stresini bu ay fazlası ile üzerinizde hissedeceksiniz. 15 Ekim sonrasında etkili olacak Merkür Retrosu kariyer ilintili yöneticilerinizle aranızda geçen konuşmalarda dikkatli olmanız gerektiğini, önceden tamamlanmış olduğunu düşündüğünüz bazı işlerde hatalar, eksiklikler çıkabileceğini göstermekte. Ticari anlaşmalar, sözleşmeler, yazılı evraklar konusunda da bu ay ekstra dikkatli davranmanızda fayda var. 17-23 Ekim arasında gelir yollarınız, birikimleriniz adına faydanıza olacak bir hamlede bulunabilir, gelirlerinizi arttırabilirsiniz. 23 Ekim tarihine kadar üstünüz, büyüğünüz, öğretmenleriniz gibi kimselerden üzerinde çalıştığınız konuda destek göreceksiniz. 2 Ekim Dolunay süreci aileniz, eviniz, anneniz ya da taşınmaz mülkleriniz alakalı bir durumun netleşmesine; 16 Ekim Yeni Ay süreci ise kariyerinizde yeni bir sorumluluk alışınızın başlangıcına aracılık edecek.

OĞLAK BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Satürn’ ün Retro sürecini bitiriyor oluşu özellikle Sade Sati sürecini deneyimleyeneler açısından son 5 aydır yaşadıkları zorluklardan ne deneli ders alıp almadıklarının bir nevi sağlaması şeklinde bazı olayların, tecrübelerin gelişmesine aracılık edebilir. Bu açıdan aynı hataları yinelememek için Ekim ayında daha yüksek bir farkındalıkla hareket etmenizde fayda var. Bu ay yer değiştirip Balık Burcu içerisinde Retro hareketine devam edecek olan Mars sizi başta aileniz, dostlarınız olmak üzere; yakın çevrenizdeki insanlarla kurduğunuz diyaloglarda yanlış anlaşılmaya yatkın kılacak. Ayrıca bir süredir ertelediğiniz, umursamadığınız bazı girişimleri apar topar gündeminize almak zorunda da kalabilirsiniz. 15 Ekim sonrasında etkili olacak Merkür Retrosu tam kariyer eviniz üzerinde gerçekleşecek. Beklediğiniz işlerin sonuçlarını almakta zorlanabilir, hallolduğunu düşündüğünüz konuların tekrar çözülmek üzere önünüze gelmesine şahitlik edebilirsiniz. 17-23 Ekim arasında kariyeriniz-üstleriniz ilintili bir değişiklik haberi alabilirsiniz. Bu sizin sorumluluklarınız açısından da bir farklılık yaratabilir. 23 Ekim tarihine kadar prim-komisyon-faiz-miras gibi gelir kaynaklarınızla ilgili güzel gelişmeler yaşama, olumlu haberler duyma potansiyeline sahipsiniz. 2 Ekim Dolunay süreci kardeşiniz, kuzenleriniz ya da yakın dostlarınız alakalı bir konunun netleşmesine; 16 Ekim Yeni Ay süreci ise başvuru yapmak istediğiniz bir işiniz ile ilgili bir başlangıç yapmanıza aracılık edecek.

KOVA BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Sade Sati’ nin başlangıç aşamasında bulunanlar açısından Satürn’ ün Retro sürecini bitiriyor oluşu özellikle hayatınızdan çıkarmanız gerekenler ile ilgili gerekli aksiyonları almaya hazır olup olmadığınızı sınayan bazı olayların yaşanmasına aracılık edebilir. Ekim ayının tamamında Mars Retrosu nedeni ile gelir-gider dengenizi çok iyi ayarlamak durumunda kalacaksınız. Ötelediğiniz bazı masraf kalemleri kaçınılmaz şekilde gündeme gelip, sizi zor durumda bırakabilir. Ayrıca yöneticiniz konumundaki kişilerle diyaloglarınızda da hiç yapmayacağınızı düşündüğünüz şekilde tepkisel-agresif yaklaşımlar sergileyebilirsiniz. 15 Ekim sonrasında etkili olacak Merkür Retrosu yöneticileriniz, amirleriniz ile kurduğunuz diyaloglar açısından sizi yine zorluyor olacak. Üstlerinize verdiğiniz raporları, evrakları bu ay iki kez kontrol etmenizde fayda var. Ayrıca eğitim, reklam, yurt dışı ilintili işlerle uğraşanlar açısından bazı işlerinde aksaklıklar yaşanmasının yanında, kaybedilen müşterilerin geri dönüşleri de söz konusu olabilir. 17-23 Ekim arasında partneriniz ilintili sevindirici bir haber alma olasılığına sahipsiniz. 23 Ekim tarihine kadar özel ilişkiler, aşk konusunda gökyüzü tarafından destekleniyor olacaksınız. 2 Ekim Dolunay süreci kazançlarınız alakalı bir durumun netleşmesine; 16 Ekim Yeni Ay süreci ise dolaylı olarak elde ettiğiniz gelirleriniz ile ilgili yeni bir başlangıç yapmanıza aracılık edecek.

BALIK BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Yatırım ve birikimlerinizi değerlendirme, daha sosyal ortamlarda bulunma, ihmal ettiğiniz kişilerle görüşme, kişisel hedef olarak belirlediğiniz konularla ilgilenmek adına bir süredir ertelediğiniz planlar ve harekete geçemediğiniz konularda bu ay itibariyle aksiyonlar almaya başlayacaksınız. Retrosu esnasında tam burcunuz üzerine yerleşecek olan Mars ise sizi en ufak olaylarda bile huzursuz ve gergin bir ruh hali içerisine çekmeye çalışacak. Yaşanan önemsiz olayları kişiselleştirip yakınlarınıza, aslında çok saygı duyduğunuz kişilere karşı bile pasif-agresif tavırlar sergileyebilirsiniz. 15 Ekim sonrasında etkili olacak Merkür Retrosu vergi-kontrol-sigorta gibi zorunlu yükümlülükleriniz ilintili ihmal ettiğiniz konuları gündeminize taşıyabilir. Ayrıca eviniz ilintili bazı sorunları da bu süreçte çözmek durumunda kalabilirsiniz. Anneniz ve partneriniz ile kurduğunuz diyaloglarda da yanlış anlaşılmaya Merkür Retrosu boyunca eğilimli olacaksınız. 17-23 Ekim arasında ise işiniz ile alakalı yapmak istediğiniz bir değişikliği gündeminize alabilirsiniz. 23 Ekim tarihine kadar işleriniz,  çalışma arkadaşlarınızla birlikte yürüttüğünüz işler konusunda hızlı ilerlemeler kaydedeceksiniz. Bu sağlık açısından da kendinizi iyi hissettiğiniz bir dönem olacak. 2 Ekim Dolunay süreci tam burcunuz üzerinde gerçekleşeceği için kendinizi hassas ve fazlası ile alıngan hissettiğiniz bir dönem geçireceksiniz.16 Ekim Yeni Ay süreci ise partneriniz ya da ortaklığınız-ticari bir anlaşmanız ilintili yeni bir başlangıcın yaşanmasına aracılık ediyor olacak. 23 Ekim’ den sonra yeni bir ilişkiye başlama, romantizm açısından daha şanslı bir döneme adım atacaksınız.

Sevgilerimle

©Hint Astroloğu

29 Eylül 2020

Paylaş