EKİM 2019 VEDİK BURÇ YORUMLARI

Bir süredir gökyüzünde birlikte hareket eden gezegenlerin Eylül ayı boyunca hedeflerinde Başak Burcu bulunmaktaydı.

Hint Astrolojisine göre Ekim Ayında ise bu toplu hareket eğilimi Terazi Burcu içerisine doğru kaymaya başlayacak.

Yaz aylarının başından itibaren sezonun büyük bir kısmını Güneş’ e çok yaklaştığı için “yanık” pozisyonda geçiren Mars ise 18 Ekim itibariyle zararlı enerjilerini artık yanmaktan kurtulduğu için düzeltmeye başlayacak.

Vedik Astrolojisine göre Ekim ayı için bir olumlu etki de Venüs gezegeninden bizlere yansıyacak.

Yöneticisi olduğu Terazi Burcu’ na 4 Ekim tarihinde adım atacak olan Venüs; 28 Ekim tarihine kadar romantik konularda bizi destekleyeceği gibi sanat, yaratıcılık, estetik uzmanlığı gerektiren işlerde de başarılı olmamızı kolaylaştıracak.

Özellikle güzellik, sahne, sanat, tanıtım, estetik müdahale, tasarım, sosyalleşme gerektiren işlere 4-28 Ekim tarih aralığında planlarınızı denk getirebilirsiniz.

Ekim 2019 iki önemli Ay Döngüsü ise Vedik Astrolojisine göre Balık ve Terazi Burçları içerisinde gerçekleşecek.

14 Ekim Dolunay’ ı Balık Burcu içerisinde Revati Takımyıldızında.

Bu Dolunay sürecinde özellikle kritik sonuçları olabilecek görüşmelerinizi yapmamaya çalışın.

Ay Gandanta fazında olacağından kaş yapayım derken göz çıkartan neticelere aracılık edebilir.

Yeni Ay ise 28 Ekim’ de Terazi Burcu içerisinde Swati Takımyıldızında gerçekleşecek.

Diplomatik olmanızı gerektiren, anlaşmaya varmak istediğiniz konuları bu süreçte gündeminize alabilirsiniz.

Hint Astrolojisine göre Akrep Burcu içerisindeki son günlerini yaşayan Jüpiter ise yöneticiliğini yaptığı Yay Burcu’ na geçiş yapmak için bu ay hazırlıklarını tamamlıyor olacak.

Ancak maalesef yine 17 Ekim itibariyle Gandanta derecelerine adım atarak -20 Kasım’ a kadar-  bizi koruyucu ve düzeltici etkilerinden bir müddet mahrum bırakacak.

16 Ekim tarihinde Terazi Burcu’ na ilerleyecek olan Güneş ise düşüş/debil konumuna geçeceğinden, hepimiz açısından egomuzu doğru yönlendiremediğimiz, doğru zamanda doğru tepkileri vermekte yetersiz kaldığımız bazı sorunlarla bizi yüzleştirebilir.

Merkür ise 23 Ekim tarihinde Akrep Burcu’ na geçerek, yılın son Retro/ Gerileme hareketini yapmak üzere 28’ inde İstasyon / Station konumuna ulaşacak.

Bu da iletişim, teknoloji, anlaşmalar, seyahatler, ticari kararlar gibi temsil ettiği konularda ciddi sorunlara, geri dönüş, revize gerektiren hareketlere daha çok ihtiyacımız olabileceğinin altını çizmekte.

Yay Burcu içerisinde geçtiğimiz ay Retro’ sunu bitirmiş olan Satürn ve daha uzunca bir süre orada konaklamaya devam edecek olan Ketu yerlerini korurken, Rahu; İkizler Burcu, Jüpiter ise Akrep Burcu içerisindeki ikametlerine Ekim ayında da devam ediyor olacaklar.

Bu nedenle Ekim ayında Venüs’ ün pozitif enerjisine rağmen, gezegenler Rahu-Ketu aksı arasında sıkışıp Vedik Astrolojisine göre Kala Sarpa Yoga oluşturmaya başlayacağından; Aralık ayının ortalarına kadar inişli – çıkışlı ve bizi zorlayan enerjiler Yay ve İkizler Burcu aksında hayatlarımızı etkiliyor olacak.

Yukarıda aktardığım Ekim 2019 gökyüzü gezegen hareketlerinin (Hint Astrolojisine göre hesaplanarak bulunmuş) Ay ve Yükselen Burçlara göre etkilerini aşağıda bulabilirsiniz…

*** Her zaman olduğu gibi sayfamda yayınlanan burç yorumlarının Batı Astrolojisi gezegen konumları ile hiçbir alakası olmadığını, tamamen Hint/Vedik Astrolojisi disiplini içerisinde aktarıldığını hatırlatmak isterim.

Dolayısı ile Batı Astrolojisine göre hesaplanmış olan Güneş’ in konumuna göre “hangi burç” olduğunuzun, yukarıdaki yorumlarla hiçbir ilişkisi yoktur.

Örnek: Batı Astrolojisine göre Balık olan birinin sayfamdaki Balık Burcu etkilerini okuması, yanlış yönlenmesine, yanlış yorumları okumasına sebebiyet verecektir.

Hint Astrolojisine göre hesaplanmış olan Yükselen ve Ay Burcunuza göre yazıları değerlendirmelisiniz.

(Hint Astrolojisinde Burçlar doğum tarihinize göre hesaplanmaz! Örneğin 10 Ağustos tarihinde doğan bir kişi Aslan Burcu değildir!)

Yani hem Yükselen, hem de Ay Burcunuzu okumalısınız…

Merak ettiğiniz kavramlar için: “Kısa Bilgiler” Bölümüne bakabilirsiniz.

KOÇ BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Ay ortasına kadar birlikte çalıştığınız insanlarla olan iletişiminizde gergin enerjiler altında kalacaksınız. Takım arkadaşlarınızdan beklediğiniz desteği göremiyor oluşunuz sizi stres altında bırakabilir. Bu sebeple 14 Ekim Dolunay süreci boyunca gerginliğinizi sözlerinize yansıtmadan yönetmeniz, duygusal patlamalarda bulunmamanız önemli olacak. Ay sonundaki Yeni Ay süreci ise ortaklı yürüttüğünüz çalışmalarınız ve özel ilişkiniz açısından yeni bir başlangıca aracılık edebilir. Bekarlar içinse Ekim ayı hayatlarına yeni birinin dahil olması anlamında potansiyel enerjilere sahip. Ticari konularda da özellikle anlaşmalar açısından bu ay bereketli bir süreç geçireceksiniz. Ancak Ekim itibariyle hayatınızda yöneten pozisyonunda bulunan kişilerle olan iletişiminizde dikkatli olmaya başlamalı, özellikle yazılı metinlerle ilgili konularda işlerinizi sıkı takip edip, kural ve talimatları sıkı izliyor olmalısınız.

BOĞA BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Parasal konularda önünüze gelen fırsatları özellikle ek gelir elde etmek açısından, bu ay itibariyle risk analizlerini ciddi şekilde yaparak değerlendirmeye almalısınız. Özellikle spekülatif kazançlarla ilgili kararlarınız ay ortasına kadar ciddi risk taşıyor olacak. Kazanç elde etmek isterken kayıp yaşama riskiniz var. 14 Ekim Dolunay süreci hedeflediğiniz, arzuladığınız bir konunun sizin açınızdan netleşmesini sağlayacak. Ay sonundaki Yeni Ay süreci ise işiniz alakalı bir girişim, büyüme hamlesi açısından size zemin hazırlayabilir. Bu ayın tamamında işinizi büyütmek, işinizde ilerlemek ve mesleki anlamda başarı elde etmek açısından son derece destekleyici enerjiler alıyor olacaksınız. Vermeniz gereken kararları geç kalmadan gündeminize almanızda fayda var.

İKİZLER BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Bu ay itibariyle partneriniz, ticari ilişkileriniz anlamında hayatınıza fazla risk alma noktasında kayıplara uğrayabileceğinizi aklınızdan çıkarmamanızda fayda var. Aileniz, yatırımlarınız, taşınmaz mülkleriniz ilintili konularda ay ortasından itibaren yapmak istediğiniz girişimler açısından faaliyete geçebilirsiniz. Dolunay süreci kariyeriniz ilintili bir konunun sonuçlanmasına aracılık ediyor olacak. Ancak bu esnada özelikle güçlü konumdaki kişilerle olan ilişkilerinizde politik tavırlar sergilemeye, insanları idare etmeye özen göstermelisiniz. Ekim sonundaki Yeni Ay sürecinde ise çocuklarınız ilintili bir girişimde bulunabilirsiniz. Bekarlar açısından ise bu ay yeni bir ilişkinin başlangıcı yapılabilir. Sanatsal, estetik konularda faaliyet gösterenler açısından Ekim ayı son derece başarılı çalışmalara imza atabilecekleri bir dönem olma potansiyeline sahip.

YENGEÇ BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Bir süredir adım atmakta zorlandığınız konular ile ilgili ayın ikinci yarısından itibaren daha enerjik şekilde hareket etme fırsatını yakalayacaksınız. Ancak Dolunay süreci esnasında hayatınızda otorite konumunda bulunan babanız, öğretmeniniz, yöneticiniz gibi kişiler ile ilgili fazla tepkisel yaklaşımlar sergileme, duygusal davranma gibi etkiler altında kalacaksınız. Bu nedenle kurduğunuz cümleleri daha dikkatli seçmeye çalışın. Tüm ay boyunca eviniz, aracınız ilintili yapmak istediğiniz iyileştirme, düzenleme, güzelleştirme gibi faaliyetler açısından destekleniyorsunuz. Ekim sonundaki Yeni Ay süreci ise size yeni bir yatırım yapma konusunda fikir verebilir. Ancak işinizi büyütmek ilintili yapmak istediğiniz girişimler konusunda bu ay itibariyle fazla risk almadan hareket etmenizde fayda var.

ASLAN BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Bir süredir parasal konularda yaptığınız ciddi girişimlere rağmen sonuç almakta zorlanıyorsunuz. Bu etki ay ortasından sonra düzelerek, özelikle yazılı girişimlerinizin başarılı şekilde sonuçlanmasına neden olacak. Onay bekleyen bazı projelerinizin, tekliflerinizin de ayın ikinci yarısında gündeme gelerek sonuçlanabilir. Dolunay süreci esnasında geciken bir ek gelirinizin elinize ulaşması söz konusu olabilir. Ancak aynı zamanda özel ilişkinizde fazlası ile hassas bir dönemden geçeceksiniz. Aşırı alıngan tepkiler vermemeye çalışın. Ekim sonundaki Yeni Ay süreci ise size yeni bir anlaşma, iş başlangıcı, proje gibi bir fırsat yaratabilir. Özelikle sanatsal faaliyetlerle ilgilenenler yeni girişimleri için bu dönemi değerlendirebilirler. Uzun vadeli planlarınız ve yatırımlarınız için bu ay itibariyle ve önümüzdeki dönemlerde daha az riskler içeren hamleleri ve hazırlıkları hayatınıza almaya çalışın.

BAŞAK BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Ekim ayının ortasına kadar bir süredir burcunuzun içerisinde konaklayan ve yanık olan Mars nedeni ile gergin ve stresli olmaya devam edeceksiniz. Özelikle Dolunay süreci ile birlikte alınganlık yapma potansiyeliniz ciddi şekilde yükselecek. Partneriniz, ticari ilişkilerde bulunduğunuz kişiler ile olan iletişimlerinizde bu ay suçlayıcı olmamaya özen göstermelisiniz. Ay sonundaki Yeni Ay sürecinde ise yeni bir para bağlantısının onayını alabilirsiniz.  Ayrıca tüm ay boyunca maddi konularda refah bir süreçten geçeceksiniz. Ancak sabit yatırımlar ve kariyeriniz ilintili konularda fazla risk almadan, gayretlerinizi de arttırarak ilerlemeye çalışmanızda fayda var.

TERAZİ BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Bu ay burcunuzu ziyaret edecek olan Venüs nedeni ile kendinizi pek çok konuda pozitif ve şanslı hissediyor olacaksınız. Güzelleşmek, sosyalleşmek, yatırım yapmak ve yeni bir aşka adım atmak anlamında son derece destekleyici enerjilere bu ay sahipsiniz. Özellikle ay sonundaki Yeni Ay süreci sizi bizzat ilgilendiren pek çok konuda gitmeniz gereken yönü belirlemeniz açısından size yardımcı olacak. Ancak ay ortasına kadar işiniz ilintili konularda insanlarla yaptığınız konuşmaları kişisel algılamamaya çalışmalısınız. Zira Dolunay süreci ile birlikte sonuçlanması, sonlanması gereken konular kendi içinde bir neticeye bağlanıyor olacak. Otorite konumundaki kişiler, basın-yayın, eğitim ilintili işleriniz ile alakalı yaptığınız girişimlerinizin sonuçlarını bu ay itibariyle ve önümüzdeki dönemlerde biraz daha fazla üzerine düşerek alabileceksiniz.

AKREP BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Özellikle işiniz ilintili yeni atılımlar yapmak konusunda bu ay bir hayli istekli olacaksınız. Ancak adım atmak anlamında ay ortasını beklemeniz ve Dolunay sürecini geçirmeniz daha uygun olacaktır. Özellikle sanatsal, sahne, turizm ve eğitim ilintili işlerde çalışanlar bu Dolunay sürecinde doğru analizlerin sonucunda, doğru kararlar almakta zorlanacaklar. Özel hayatınız ilintili konular da bu Dolunay ile gündeminize taşınabilir, karar alma isteği içinde olabilirsiniz. Ekim ayında kendinizi şımartma isteğiniz artıyor olacak. Bu nedenle harcamalarınızı kontrollü şekilde yapmaya çalışın. Sizin için lüks sayılabilecek gereksiz şeyler için paranızı savurmamalısınız. Zira bu ay itibariyle dolaylı olarak elde ettiğiniz prim, komisyon gibi ek gelirlerinizde beklediğinizin dışında gecikmeler yaşanabilir.

YAY BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Bir süredir kariyeriniz ilintili yapmanız gerektiği halde ihmal ettiğiniz sorumluluklarınızı ay ortası itibariyle gündeme almaya başlamanız gerekiyor. Özellikle gelir yollarınız, hedefleriniz ve gelecek planlarınız ile ilgili bu ay gökyüzü size harekete geçtiğiniz taktirde olumlu gelişmeler yaşatabilir. Ay sonundaki Yeni Ay süreci çevreniz vasıtası ile gelir elde edebileceğiniz bir fırsatı ayağınıza getirme potansiyeline sahip. Ancak ay ortasına kadar sabit yatırımlar konusunda kararlar almaktan uzak durmaya çalışın. Yanlış hesaplar yapıyor olabilirsiniz. Bu ay itibariyle özel ilişkiniz, ticari ortaklık ve yaptığınız anlaşmalarda daha dikkatli adımlar atmaya, riskten uzak durmaya çalışın.

OĞLAK BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Bu ay hayatınızda otorite konumunda bulunan kişilerle ilgili konular, onlarla olan iletişiminiz ön plana çıkıyor olacak. Hatta kariyeriniz ilintili bir yöneticiniz vasıtası ile önemli bir adım da atıyor olabilirsiniz. Özellikle Venüs sayesinde bu ay kariyer hayatınız ilintili olumlu gelişmeler yaşama potansiyeliniz bulunuyor. Ekim sonundaki Yeni Ay süreci işinizde yeni adımlar atma, girişimlerde bulunma, yeni başlangıçlar yapma etkileri de verebilir. Ancak ay ortasına kadar çevrenizle olan iletişiminizde son derece dikkatli olmalı, politik davranmayı becerebilmelisiniz. Özellikle Dolunay süreci esnasında bazı gelişen olayları kişisel algılama ve alınganlık yapma potansiyeliniz artacak. Bu ay itibariyle harcamalarınızı disipline etmek ve sağlığınız açısından ihmal ettiğiniz konuları gündeme almaya başlamanızda fayda var.

KOVA BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Ekim ayında hayatınızı monotonluktan kurtarmak, ilişkilerinize canlılık getirmek ile ilgili bir istek duyacaksınız. Ancak ay ortasına kadar yapmak istediğiniz değişikliklerin finansal kısmı ile ilgili aldığınız kararlarda hatalı hesaplarınız olabilir. Para gerektiren değişikliklerin başlangıcını Ekim sonundaki Yeni Ay sürecine yakın döneme denk getirmeye çalışın. Ay ortası itibariyle bilgi edinme, farkındalık geliştirme, kendinize yeni değerler katma ile ilgili merakınız daha fazla sizi motive etmeye başlayacak. Hatta yöneticilerinizin desteği ile yeni bir eğitime de bu ay başlayabilirsiniz. Basın-yayın-eğitim sektörü ilintili çalışanlar açısından Venüs sayesinde bu ay mesleklerinde ilerleyip, kendilerini gösterebilecekleri destekleyici etkiler söz konusu. Bu ay uzun vadeli hedeflerinize yönelik kararlar almanız gerekirse, partnerinizin ve varsa çocuklarınızın da hayatlarına etkilerini düşünerek karar almaya çalışın.

BALIK BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Burcunuzun tam karşısında tüm ay boyu ikamet edecek olan Mars sebebi ile özellikle ay ortasına kadar kendinizi gergin hissedebilirsiniz. Parasal konulardaki sorunlar bu ay size daha çözümsüz gelebilir. Ekim ayının Dolunay sürecinde kendinizi bir hayli duygusal hissetmeniz, özellikle de birlikte çalıştığınız kişiler ve partneriniz başta olmak üzere etrafınızdaki kişilere fazlası ile alıngan davranmanız mümkün. Ay sonundaki Yeni Ay sürecinde ilişkinizdeki problemlere çözüm üretme isteğinde olacaksınız. Ancak tepki vermek noktasında kararlı tutumlar sergilemelisiniz. Ay boyunca taşınmaz mülkler, kariyeriniz ilintili konularda karar alma durumunda kalırsanız, en düşük riskli olan seçenekleri değerlendirin. Prim, komisyon, miras gibi konularda bu ay gelirleriniz yüksek olacak. Ayrıca estetik müdahaleler için de uygun bir zamandan geçeceksiniz.

Sevgilerimle

©Hint Astroloğu

29 Eylül 2019

Paylaş