Ekim 2018 Vedik Burç Yorumları ve Jüpiter’ in Akrep Transiti

Ekim 2018’ in Vedik Astrolojisine göre en önemli gezegen hareketi, yaklaşık 1 senedir Terazi Burcu içerisinde konaklayan ve gökyüzünün iyi, pozitif enerjilerinin tetikleyicisi olan Jüpiter’ e ait!

11 Ekim itibariyle Jüpiter kendisini Terazi Burcu ile karşılaştırıldığında çok daha rahat hissedeceği ve dolaysıyla da çok daha iyi çalışıp, bize kuvvetli şekilde iyi enerjiler yansıtacağı Akrep Burcu’ na geçiş yapıyor olacak.

26 Ekim itibariyle her ne kadar düşman olduğu Merkür gezegenin ve daha sonrasında yine düşman olduğu 2. Gezegen Venüs’ ün de yanına katılması ile kendini 29 Ocak 2019’ a kadar pek rahat hissedemeyecek olsa da! Yine de hayatımıza pozitif dokunuşlarını yükselen burçlarımıza göre değişen alanlarda almaya başlıyor olacağız.

Maalesef astrolojide gezegenler, Jüpiter gibi kendileri güzel ve pozitif etkileri temsil etseler de her yanlarına katılan gezegen ile iyi geçinemezler.

Jüpiter’ in “dost” olduğu Akrep Burcu’ na geçişi son 1 senedir Terazi Burcu içerisinde yaptığı transitten çok daha kıymetli potansiyel etkilere sahip olsa da geçişinin ilk ayları maalesef düşman olduğu Merkür ve Venüs gezegenlerinin eşlik etmesi nedeni ile tam randımanlı ve hızlı etkilerle kendini hissettirmeyebilir.

Ancak yine de ufak farklılıklarla hayatımıza daha rahat enerjilerini aktardığını hissedeceğiz.

Jüpiter’ in esas potansiyelini ise Şubat 2019 itibariyle tam anlamı ile hayatlarımızda hissediyor olacağız.

Ekim 2018’ in Burçlar için bir diğer önemli gezegen hareketi ise Hint Astrolojisine göre ayın 5’ inde Terazi Burcu içerisinde gerileme hareketine başlayacak olan Venüs’ e ait.

Venüs Retrosu geçmişten gelen, bitmemiş bazı gönül ilişkilerinin, tamamlanması gereken ilişki bazlı meselelerin, hayatlarımızda belirgin şekilde yer bulmasına 16 Kasım 2018 tarihine kadar sebebiyet verebilir.

Özellikle ilişki vurgusu yoğun olan bir Burç kuşağında Venüs’ ün gerilemesini gerçekleşiyor olması pek çoğumuz için partner ilintili konuların ortaya daha fazla dökülmesi anlamını içerebilir.

Eski sevgililerden, bir ara diyolagda olduğunuz halde yarım kalmış ilişkilerden; 5 Ekim – 18 Kasım Venüs retrosu esnasında haberler alabilirsiniz.

Süregelen beraberliklerde ise üstüne fazla gidilmeyen ancak hala sorun teşkil eden detaylar daha güçlü şekilde bu dönemde geri tepebilir.

19 Ekim – 2 Kasım tarih aralığında Venüs’ ün Retro olmasının yanına, bir de yanık olma durumu eklenecek ki; bu tarih aralığında sıkıntılı ilişkiler adına riskli bir dönem yaşanacak. Bu süreçte tatsız sonlanmalar, tahammülsüzlükler, sırların ortaya dökülmesi, gibi sancılı kopuşlar gerçekleşebilir.

Ayrıca 5 Ekim -18 Kasım tarih aralığında fiziksel güzelliğimiz, ev dekorasyonu gibi işlere pek kalkışmamakta da fayda var. Zira estetik, güzellik, dekorasyon ve yaratıcı işlerle yakından ilişkisi olan Venüs gezegenin retrosu esnasında gezegenin enerjileri tam randımanlı çalışmayacağı için pek verim alamayabiliriz. Ya da sonuç kafamızda hayal ettiğimiz gibi çıkmayabilir.

Özellikle iddialı bir saç kesimi, renk değişimi, ya da kalıcı etkileri olan estetik müdahaleler gibi konuları mümkün olduğunca Venüs Retroları esnasına getirmemekte fayda var.

Diğer rutin estetik, sanat, yaratıcılık ilintili konulara her zamanki gibi devam edebilirsiniz.

Güneş gezegeni ise 18 Ekim itibariyle düşüşte, yani kendini hiç iyi hissetmediği Terazi Burcunda konaklamaya başlayacak.

18 Ekim’ den, 16 Kasım tarihine kadar kendi egomuz ilintili bazı mücadelelerin içerisinde zorlandığımız zaman dilimlerinden geçebiliriz. Zira Güneş gezegenin yerleşimi egomuzun sinyallerini doğru yönetemeyeceğimize işaret ediyor. Olaylar karşısında aşırı alıngan ya da agresif olabileceğimiz gibi pasif kalıp gereken hamleleri de yapamayabiliriz.

İlişkiler adına Venüs’ ün retrosu ile yarattığı sıkıntılı bir dönemle bu etkinin çakışıyor olması; kendimizi özel hayatımızda doğru ifade edebiliyor olmayı daha da önemli kılmaya başlayacak. Yanlış anlaşılmalara, egomuzu doğru yönetemediğimiz gereksiz inatlaşmalarla uzayan tatsızlıklara sebebiyet verebiliriz. Transitlerin etkisi geçtikten sonra ise kendimizi pişman olacağımız bazı kararların sonuçları ile baş başa bulabiliriz.

O nedenle Ekim ayının tamamında ve Kasım ortasına kadar partner ilintili konularda çok dikkatli hareket etmekte fayda var.

Ekim ayının kendimizi sıkışmış, gitmeyen, daraltan enerjiler içerisinde hissetmemize sebebiyet verecek olan Kala Sarpa Yoga enerjisi ise 3 – 18 Ekim tarihleri arasında gerçekleşiyor olacak. Sonuç almak istediğimiz halde bir türlü hızlanmayan konular için girişimlerde bulunmayı bu tarih ertesine bırakmakta fayda var.

Ekim ayının Ay Döngüsü ise 9’ un da Başak Burcu içerisindeki titiz ve çalışkan Hasta Takımyıldızındaki Yeni Ay ile 24’ ündeki Koç Burcu’ nda lider ve kafasının dikine giden, enerjik Ashwini Takımyıldızı içerisindeki Dolunay enerjileri ile tamamlanacak.

Yeni Ay ve Dolunay süreçlerini içlerinde gerçekleştikleri Takımyıldız enerjilerinin etkileri ile deneyimlemeye yatkın olacağız.

Yeni Ay sürecinde ( 8- 9 Ekim ) kendimizi pek çok işin peşinde koşturan, çalışkan, çevresini-evini-iş yerini organize edip, düzenleme gayreti içerisinde ancak çok kuruntucu bir ruh halinde bulabiliriz. Gündelik hayatta çıkan aksiliklere karşı da toleransımız son derece düşük olma eğilimi gösterecektir. Zira bu Hasta Takımyıldızının yansıyan enerjisidir.

Dolunay sürecinde ise ( 24- 25 – 26 Ekim ) aklımıza estiği gibi hareket etmek isteyen, yapıp gerisini düşünmek eğiliminde olmayan, biraz spontan enerjiler altında kalacağız. Hareketlilik, sosyalleşme gibi motivasyonlarımız öne çıkarken, kendimizi çocuksu bir ruh hali içinde de bulabiliriz. Dolunay esnasında bencillik sınırlarımızı makul seviyede tutmayı başarmak önemli olacak.

Yukarıda aktardığım Ekim 2018 gökyüzü gezegen hareketlerinin (Hint Astrolojisine göre hesaplanarak bulunmuş) Ay ve Yükselen Burçlara göre etkilerini aşağıda bulabilirsiniz…

Her Yükselen için ayrı ayrı Jüpiter’ in Akrep Burcuna yaptığı transitin genel etkilerini; bireysel haritanızdaki esas belirleyici olan Dasa, diğer transitler ve özel süreçlerden bağımsız olarak aktardığımı lütfen göz önünde bulundurunuz. Örneğin hayat şansının artacağını belirttiğim bir Yengeç Yükselen’ in eğer Sade Sati süreci yaşanmakta ise maalesef aktardığım etki gerçekleşmez. O nedenle bireysel haritanızın yorumlanması ile ancak gerçek alacağınız etkiyi saptayabileceğinizi bir kez daha belirtmek istiyorum!

*** Her zaman olduğu gibi sayfamda yayınlanan burç yorumlarının Batı Astrolojisi gezegen konumları ile hiçbir alakası olmadığını, tamamen Hint/Vedik Astrolojisi disiplini içerisinde aktarıldığını hatırlatmak isterim.

Dolayısı ile Batı Astrolojisine göre hesaplanmış olan Güneş’ in konumuna göre “hangi burç” olduğunuzun, yukarıdaki yorumlarla hiçbir ilişkisi yoktur. Örnek: Batı Astrolojisine göre Balık olan birinin sayfamdaki Balık Burcu etkilerini okuması, yanlış yönlenmesine, yanlış yorumları okumasına sebebiyet verecektir.

Hint Astrolojisine göre hesaplanmış olan Yükselen ve Ay Burcunuza göre yazıları değerlendirmelisiniz. (Hint Astrolojisinde Burçlar doğum tarihinize göre hesaplanmaz!)

Yani hem Yükselen, hem de Ay Burcunuzu okumalısınız…

KOÇ BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Jüpiter’ in bu ay yapacağı yer değişikliği ile önünüzdeki 1 sene boyunca hayatınızda miras, komisyon, prim tarzı gelirler açısından şanslı bir dönem yaşama potansiyeline sahip olacaksınız. Ayrıca eşiniz-partneriniz ilintili gelirler açısından da bereketli bir zaman dilimini size Jüpiter sunacak. Farkındalığınızı geliştirmek adına güzel fırsatlar yakalayarak kendinizde de arzu ettiğiniz dönüşümleri bu süreçte gerçekleştirebilirsiniz. Ekim ayında en fazla dikkat göstermeniz gereken konu ise partneriniz ile alakalı. Süregelen ilişkisi olanlar açısından bu ay biraz gergin etkiler yansıtmakta. Çözülmeyen ve ilişkiye negatif yük yapan konulardan bu ay kurtulmak, neticeye varmak isteyebilirsiniz. Bekarlar açısından ise yarım kalmış ya da geçmişteki bir ilişkinin tekrar hayatlarına girmesi söz konusu olabilir. Özellikle ay ortası itibariyle hayatınıza kimi almaya ya da almamaya karar verdiğinize çok dikkat edin. 9 Ekim Yeni Ay süreci çalışma ortamınızda hareketli bir projeye dikkatinizi yöneltebilir. Dolunay sürecinde ise tam Yükseleniniz üzerinde gerçekleştiğinden, duygusal olarak fazlaca etkileneceksiniz. Yakın çevreniz ile olan tüm ilişkilerinizde fazla tepkisel davranma, kırıcı olabilme potansiyeliniz söz konusu.

BOĞA BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Jüpiter’ in bu ay yapacağı yer değişikliği ile önünüzdeki 1 sene boyunca hayatınızda ortaklıklar, ticaret, anlaşmalar yolu ile kazanacaklarınız anlamında şanslı bir dönemi size yaşatacak. Yurt dışı ilintili konular da bu süreçte gündeminizde olabilir. Eşiniz-partneriniz ilintili pozitif bir sürecin de Ekim ayı itibariyle içine girmiş bulunmaktasınız. Evliliğiniz, uzun dönemli ilişkiniz adına düzeltici etkileri olacağı kadar, partnerinizin hayatında da bereketli bir dönemin yaşanmasına Jüpiter aracılık edebilir. Yükselen lordunuzun iş- meslek ve sağlık ilintili alanda yapacağı Retro esnasında özellikle sağlık ve güzellik ilintili müdahalelerden uzak durmanızda fayda var. Ayrıca geçmişte kurduğunuz bağlantılar sebebi ile bu ay o işlerin yeniden canlandığına şahitlik edebilirsiniz. Ay ortası itibariyle yapacağınız görüşmelere, hesap kitaplara işiniz ilintili çok dikkat etmelisiniz. İş arkadaşlarınızla da bazı gerginlikler yaşamanız bu ay olası etkilerden. Çocuk ya da partneriniz ilintili bir konunun ay başında Yeni Ay süreci ile birlikte gündeminize taşınması söz konusu olabilir Dolunay sürecinde ise önemli bir harcama kalemi ile ilgilenmeniz gerekebilir.

İKİZLER BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Jüpiter’ in bu ay yapacağı yer değişikliği ile önünüzdeki 1 sene boyunca işiniz, is ortamınız anlamında büyüme etkileri yaşayacaksınız. Büyük bir firmada yeni bir işe başlamak söz konusu olabileceği gibi kendi işini yapanlar açısından işlerinin çapını büyütmek de söz konusu olabilir. Her anlamda Jüpiter mesleki açıdan başarılı bir seneye aracılık edecektir. Ancak bu dönemde açılan iştahınıza ve kilo almamaya da dikkat etmelisiniz. Ayrıca hali hazırda sağlık sorunları yaşayanların hastalık etkileri de daha belirgin hale gelebilir. Önemsememe, ihmal etme eğiliminiz artacağı için Jüpiter’ in verdiği rehavete kapılmamalısınız. Bu ay bekar İkizler Yükselenler için Venüs Retrosu onlara geçmişte kalan eski aşklarından yeni bazı haberler ya da hamleler getirebilir. Yaratıcılık, sanat hobiler ilintili bu ay özellikle ay ortası itibariyle koşulları çok fazla zorlamamaya çalışın. Kendinizi biraz negatif hissetme eğiliminde olacağınız Ekim ayında Yeni Ay süreci de huzursuz ruh haliniz iyice belirgin hale gelebilir. Ay sonundaki Dolunay hedeflediğiniz bir konunun ya da para meselesinin netleşmesine aracılık edecektir.

YENGEÇ BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Jüpiter’ in bu ay yapacağı yer değişikliği ile önünüzdeki 1 sene boyunca hayatınızda çocuk, eğitim, hobiler, yaratıcılık enerjisi ve özel ilişkileriniz konu başlıklarını ön plana çıkıyor olacak. Jüpiter’ in bu transiti çocuk sahibi olmak isteyenler için son derece destekleyici bir etki. Ayrıca Jüpiter sayesinde sanatsal ve yaratıcı işler ile uğraşanlar, hobilerini geliştirmek, eğitim almak isteyenler açısından da son derece pozitif bir süreç yaşanacak. Genel olarak bu dönemde hayat şansınızın da yükseldiğini, her türlü sosyal ve özel ilişkinizde desteklendiğinizi hissedebilirsiniz. Eviniz, mülkleriniz ya da arabanız ilintili yapmak istediğiniz bazı girişimler varsa bu ay Venüs retrosu esnasında pek destekleyici enerjiler almıyor olacağınızdan, hamlelerinizi bekletmenizde fayda var. Ayrıca bu ay aileniz arsında geçmişi olan bir mevzunun tekrar gündeme gelmesi söz konusu olabilir. Anneniz, aile büyükleriniz ilintili konularla uğraşmak zorunda kalabilirsiniz. 9 Ekim Yeni Ay’ ı parasal anlamda yeni bir girişim fikrini gündemine taşıyabilir. Dolunay sürecinde ise kariyeriniz ilintili önemli bir konun netleşmesine şahitlik edebilirsiniz.

ASLAN BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Jüpiter’ in bu ay yapacağı yer değişikliği ile önünüzdeki 1 sene boyunca aileniz, eviniz, annelik sorumluluklarınızın altı çiziliyor olacak. Aileniz genişleyebileceği gibi anne de olabilirsiniz. Ayrıca yeni bir mülk alma durumunuz da bu süreçte son derece mümkün olabilir. Ev değişiklikleri, yeni yatırımlar adına da bu sene Jüpiter tarafından destekleniyor olacaksınız. Ruhsal olarak kendinizi daha dingin ve pozitif bir süreç yaşıyor olma potansiyeliniz Ekim ayı itibariyle söz konusu olacak. Ekim ayında özellikle ay ortası itibariyle kardeşiniz, yakın dostlarınız ve akrabalarınız ile yapacağınız görüşmelerde yanlış anlaşılma potansiyeliniz çok yükseliyor olacak. Kariyeriniz ilintili bazı beklediğiniz girişimlerinizin sonucunu almakta da bu ay biraz zorlanacağınız için sinirlerinizin gerilmesi çok olası gözükmekte. Ancak Ay başında yaşanacak olan Yeni Ay sürecinde parasal anlamda yeni bir fırsatın da önünüze gelmesi söz konusu olabilir. Ay sonunda Dolunay süreci esnasında üstünüz-otorite konumundaki kişilerden daha sonuca yönelik, destekleyici hamleler görebilirsiniz.

BAŞAK BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Jüpiter’ in bu ay yapacağı yer değişikliği ile önünüzdeki 1 sene boyunca hayatınızda iletişim ilintili konular ön plana çıkıyor olacak. Çevrenizdeki gerek iş gerekse özel hayatınızdaki insanlarla daha fazla bir araya geldiğiniz, toplantıların, görüşmelerin, yazılı iletişimin sıklıkla gerçekleştiği bir süreç yaşayacaksınız. Yapmak istediğiniz her türlü iş, uğraş başlangıcı Jüpiter’ in 1 senelik transiti boyunca destekleniyor olacak. Ayrıca yakın akrabalar, kardeşlerinizle de çok yakın ilişkiler yaşayacağınız bir dönem geçirebilirsiniz. Ay başındaki Yeni ay tam burcunuz üzerinde gerçekleşeceği için biraz gel-gitli ruh halleri ile boğuşmak zorunda kalabilirsiniz. Yeni Ay sürecinin kafanızda oluşturduğu fikirler doğrultusunda ay sonundaki Dolunay ile hayatınızda bazı değişikliklere gidebilirsiniz. Venüs retrosu ile birlikte bu ay parasal konular gündeminizi işgal ediyor olacak. Beklediğiniz bazı gelir kalemlerinde gecikmeler yaşayabileceğiniz için bütçenizin sıkıştığına şahitlik edebilirsiniz. Bu ay özellikle hayatınızda otorite konumunda olan kişilerle yapacağınız konuşmalarda ekstra dikkatli olmaya çalışmanızda fayda var. Zira size kayıplar yaşatacak ya da eksi puan almanıza neden olacak cümleler kurabilirsiniz.

TERAZİ BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Jüpiter’ in bu ay yapacağı yer değişikliği ile önünüzdeki 1 sene boyunca hayatınızda parasal konular bereketli ve bolluk içinde bir gelişme gösterebilir. Özellikle çalışma hayatınızdan elde edeceğiniz gelirler bu sene sizin de beklediğinizden yüksek olabilir. Her anlamda parasal olarak refah bir döneme adım atıyorsunuz. Finansal olarak rahat bir dönem geçireceksiniz. Bu sene öz güven gerektiren işlerde de kendinizi daha fazla gösterebilirsiniz. Yükselen lordunuz Venüs’ ün yapacağı gerileme size özel ilişkileriniz anlamında hareketli bir Ekim ayı yaşatabilir. Eskiden ilişkide olduğunuz kişilerden haberler alabileceğiniz gibi süregelen ilişkinizde aranızda yıpranan duyguları-konuları ele almak isteyebilirsiniz. Ancak ay ortası itibariyle ilişkinizden duyduğunuz mutluluğu sorgulamak adına pek destekleyici enerjilerin içerisinde olmayacaksınız. Bunu bilerek hareket etmenizde fayda var. 9 Ekim Yeni Ay’ ı istemediğiniz halde yapmak zorunda kalacağınız bir masrafı tetikleyebilir. Ay sonundaki Dolunay sürecinde ise partneriniz ilintili bir konunun tam olarak netleştiğine şahitlik edebilirsiniz.

AKREP BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Jüpiter’ in bu ay burcunuza geçiş yapması ile birlikte önünüzdeki 1 sene boyunca hayatınızda her anlamda bolluk bereket enerjileri kendini gösteriyor olacak. Özellikle “Yükselen” Akrep Burçları için hayat şanslarının her alanda fazlası ile yükseldiğini gösteren bir dönem yaşanabilir. Bilginiz ve tecrübeniz ile ön plana çıkmanız, otorite konumuna gelerek, statü yükselmeleri yaşamanız olası etkiler arasında. Sade Sati süreçlerini deneyimleyen “Ay Burcu Akrep” olanların ise kesinlikle gelen Jüpiter transiti biraz rahatlamalarına, nefes almalarına, işlerin kendi adlarına düzelmeye başlamasına olanak sağlayacak. Ekim ayında Retro yapacak olan Venüs sizi beklemediğiniz masraf kalemleri ile baş başa bırakabilir. Ayrıca iş arkadaşlarınızdan birine karşı ağzınızdan pot niteliği taşıyan cümleler çıkma potansiyeline sahip. O nedenle bu ay düşüncelerinizi dile getirmek hususunda her zamankinden daha özenli davranmanızda fayda var. Aybaşındaki Yeni Ay süreci ise gelir yollarınız ilintili bir konunun gündeme gelmesine neden olabilir. Ay sonundaki Dolunay ise çalışma ortamınızda sizin açınızdan önemli bazı konuların netleşmesine aracılık edebilir. Ancak sabırlı ve sakin davranmaya çalışmanız önemli olacak.

YAY BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Jüpiter’ in bu ay yapacağı yer değişikliği ile önünüzdeki 1 sene boyunca hayatınızda vaz geçmek, bırakmak, kopmak, uzaklaşmak istediğiniz kişi, alışkanlık, masraf, ilişkiler için yeni fırsatlara sahip olacaksınız. Özellikle size hizmet etmeyen ve zarar verdiğiniz düşündüğünüz alışkanlık halindeki rutinlerden kopmak için Jüpiter’ in bu transiti son derece iyi bir fırsat. Farkındalık gelişimi açısından da kendinizle yüzleştiğiniz çok değerli bir süreç geçirebilirsiniz. Ancak Jüpiter bu dönemde harcamalarınızı da arttırmaya eğilimli olacaktır, bütçenizi iyi yönetmeye çalışmalısınız. İş, çalışma ve sosyal çevrenizle iletişiminiz adına zor bir Ekim ayı geçirebilirsiniz. Özellikle mesleki konularda insanlarla diyalog kurarken bu ay dikkatli olmaya çalışın. Ayrıca aile büyükleriniz ilintili bir konunun bu ay gündeminizi işgal etmesi de söz konusu olabilir. Kazançlar anlamında bu ay ani fırsatlar yakalayabileceğiniz gibi beklentilerinizin sekteye uğraması da söz konusu. Her halükarda temkinli bir bütçe ile hareket etmenizde fayda var. 9 Ekim Yeni Ay ‘ ı kariyerinizde yeni bir fırsatın belirmesine neden olabilir. Ay sonundaki Dolunay’ da ise aşk-flört anlamında hayatınızda hareketli zamanlar yaşayabilirsiniz. Özellikle eski ilişkilerinizden biri ilintili bir etki söz konusu olabilir.

OĞLAK BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Jüpiter’ in bu ay yapacağı yer değişikliği ile önünüzdeki 1 sene boyunca hedefleriniz, hayalleriniz ile ilgili atacağınız adımlarda gökyüzü tarafından destekleniyor olacaksınız. Arzuladığınız şeylere ulaşmanız her zamankinden daha kolay olabilir. Özellikle de maddi anlamda önünüzdeki dönem Jüpiter sayesinde size daha rahat bir atmosfer sunacak. Kendi kazançlarınıza ek olarak yan gelirler de bu dönemde elde edebilirsiniz. Girdiğiniz ortamlar ve çevreniz genişleyeceği gibi bu ortamlarda bulunmanın maddi faydalarını da görebilirsiniz. Bir süredir iyi performans gösteren kariyer hayatınız bu ay ortası itibariyle sizi sonuç almak konusunda biraz sıkıntıya sokabilir. Özellikle şahsi meselelerinizin ruh haliniz üzerindeki etkisi sizi olumsuz yönlendirme potansiyeline sahip. Egonuzun söylediklerine pek fazla kulak asmadan Ekim-Kasım sürecinizi iş yerinizde ilişkilerinizi yönetmeye çalışın. 9 Ekim Yeni Ay’ ı; otorite konumundaki kişilerden, üstlerinizden size yeni bir durumun, talebin iletilmesini getirebilir. Ay sonundaki Dolunay ile birlikte aileniz ya da taşınmazlar ilintili bir konunun netleşmesine şahitlik edebilirsiniz.

KOVA BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Jüpiter’ in bu ay yapacağı yer değişikliği ile önünüzdeki 1 sene boyunca kariyer hayatınızda çok destekleyici enerjiler söz konusu olacak. Statüsel olarak terfi alabileceğiniz gibi bilginizin değeri ile maddi ve manevi olarak takdir edilmeniz de olası. Ekim ayı itibariyle kariyeriniz ilintili önünüze çıkan fırsatları çok iyi değerlendirmeye çalışın. Özellikle parasal olarak size ciddi imkanlar sağlayacak fırsatlarla bu dönemde karşılaşabilirsiniz. Venüs retrosu esnasında hayatınızda otorite figürü konumunda bulunan kişiler ile gergin iletişimlerin içerisine girmemeye çalışmanızda fayda var. Kendinizi gerektiği gibi ifade edemeyebileceğiniz gibi özellikle de ay ortası itibariyle kendi huzurunuzu kaçıracak bazı tepkiler alabilirsiniz. Bu ay mal-mülk ilintili girişimleriniz de Venüs retrosu bitene kadar desteklenmiyor olacak. 9 Ekim Yeni Ay süreci esnasında ilişkiniz alakalı bazı konular gündeme gelebilir. Partnerinizin gelirleri ilintili olan yeni gelişmeler duyabilirsiniz. Ay sonundaki dolunay sürecinde ise kardeşiniz ya da bir dostunuz, yakın akrabanız ilintili bir konunun netleştiğini işitmeniz olası.

BALIK BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Yükselen yöneticiniz olan Jüpiter’ in bu ay yapacağı yer değişikliği ile önünüzdeki 1 sene boyunca biriktirmiş olduğunuz bilginin size sağlayacağı yeni imkânlarla ilgili etkilere açık olacaksınız. Ayrıca üstünüz, öğretmenleriniz, otorite konumundaki kişilerin de bu sene ciddi anlamda size destek verdiğine şahitlik edebilirsiniz. Bu dönem ayrıca kendiniz için almayı düşündüğünüz bir eğitim, gelişim programına dahil olmak için de son derece destekleyici enerjilere sahip. Jüpiter’ in yer değişikliği ile genel anlamda hayat şansında yükselme yaşayacak burçlardan bir tanesi de sizsiniz! Ancak kilo almaya da yatkın olacaksınız! Rutin ilişkinizde bir süredir deneyimlediğiniz problemlerin ortaya dökülmesi anlamında riskli bir Venüs Retrosu yaşayacaksınız. Ekim başındaki Yeni Ay sürecinde ilişkiniz ilintili hataları da daha fazla görmeye eğilimli olacağınızdan eleştiri konusunda bu ay kantarın topuzunu kaçırmamaya çalışmanızda fayda var. Para ile ilgili de bu ay bazı aksaklıklar yaşayabileceğiniz için bütçeniz sınırları dahilinde kalmaya çalışın. Ay sonundaki Dolunay parasal bir konunun netleşmesine aracılık edecek.

Sevgilerimle,

©Hint Astroloğu

30 Eylül 2018

Paylaş