EKİM 2017 BURÇ YORUMLARI

Yaz mevsiminin son bulduğunu hissettiğimiz şu günlerde Ekim ayı için gökyüzü de gereken hazırlıkları yapmakta.

Ay içerisinde 2 adet debil (düşüşte – bulunduğu burç kuşağından memnun olmayan) gezegen ve sıkıntılı derecelerden ilerleyen Satürn’ ün enerjilerine maruz kalacağız.

9 Ekim itibariyle hayatın konforlu, zevkli tarafını bize sunan Venüs, Aslan Burcunu terk ederek düşüşte olduğu Başak Burcuna geçiş yapacak. Ay sonuna kadar da burada konaklayacak.

Venüs aşk ilişkilerini, sanat konularını da temsil ettiğinden bu alanlarda beklentileri olanlar açısından tam istedikleri gibi sonuçlar almakta biraz zorlandıkları bir sürece neden olabilir.

Venüs’ ün Başak Burcu içerisindeki yolculuğuna, Kasım’ a kadar gökyüzü ikili ilişkiler anlamında pek romantik enerjiler yansıtmaya niyetli değil gözüyle de bakabiliriz.

13 Ekim’ de ise Merkür, yücelimde olduğu Başak Burcunu terk ederek, Terazi Burcuna doğru harekete geçecek.

Bu hareketi ile Terazi ve Koç Yükselenler için iletişimin, satış-pazarlama konularının daha ön plana çıktığı bir Ekim ayı geçmesine neden olabilir. Mars da aynı tarihte Başak Burcu içerisine geçiş yapacak. Başak, Yay, Balık ve Koç Yükselenlerin bu tarih itibariyle ateşli ve mikrobik hastalıklara yakalanma potansiyeli, mevsim geçişi de göz önüne alınırsa, yükselmekte.

17 Ekim’ de ise 2. Debil konumuna gelen gezegenimiz Başak Burcunu terk ederek Terazi Burcuna geçiş yapan Güneş olacak.

Bu tarih itibariyle mevsim değişikliğini daha net bedenlerimiz üzerinde hissetmeye başlıyor olabiliriz. Hayat kaynağımız olan gezegenin sevmediği bir Burç kuşağında ilerlemesine önlem olarak da vücut direncimizi arttıracak faaliyetlerle destek vermek akıllıca olabilir.

26 Ekim tarihinde ise bir süredir özellikle Ay Burcu Akrep olanlar için sıkıntılı bir yaz geçirmelerine sebep olan Satürn, yer değiştirerek Yay Burcuna geçiş yapıyor.

Bu Akrep Burçları için nispeten daha rahat nefes alacakları bir dönemin başlangıcını sağlamakla birlikte,  Ay veya Yükseleni Yay Burcunda bulunalar içinse daha zorlayıcı enerjilere maruz kalacakları uzun bir sürecin başlangıcı anlamına gelmekte.

Zira Satürn bu geri dönüşü ile birlikte Ay’ ı Yay Burcunda yerleşenler için Sade Sati Sürecinin göbeğine ve en etkili zaman dilimine gelip çattıkları anlamını taşımakta.

Aynı şekilde Yükselen Burcu Yay olanlar için de Yükselen Üzerinden Satürn Transiti, tam hükmünü Ekim sonu itibariyle yaşatmaya başlayacak. Ta ki Ocak 2020 tarihine kadar…

17 Ekim itibariyle Başak Burcu içerisinde yanlarındaki Merkür ve Güneş’ in de onları terk etmesiyle yalnız kalacak olan Venüs ve Mars gezegenleri, gökyüzü Venüs’ ün etkin çalışmasına her ne kadar destek vermese de özellikle Boğa ve Balık Yükselenler için temelinde tutku olan yeni ikili ilişkilerin filizlenmesine aracılık edebilir.

Ay’ın 5’ inde Hint Astrolojisine göre Balık Burcu içerisinde Dolunay, 19’ unda ise Terazi Burcu içerisinde Yeni Ay döngüleri gerçekleşecek.

Yukarıda aktardığım Ekim 2017 gökyüzü hareketlerinin (Hint Astrolojisine göre hesaplanarak bulunmuş) Ay ve Yükselen Burçlara göre etkilerini aşağıda bulabilirsiniz…

*** Her zaman olduğu gibi sayfamda yayınlanan burç yorumlarının Batı Astrolojisi gezegen konumları ile hiçbir alakası olmadığını, tamamen Hint/Vedik Astrolojisi disiplini içerisinde aktarıldığını hatırlatmak isterim.

Dolayısı ile Batı Astrolojisine göre hesaplanmış olan Güneş’ in konumuna göre “hangi burç” olduğunuzun, yukarıdaki yorumlarla hiçbir ilişkisi yoktur. Örnek: Batı Astrolojisine göre Balık olan birinin sayfamdaki Balık Burcu etkilerini okuması, yanlış yönlenmesine, yanlış yorumları okumasına sebebiyet verecektir.

Hint Astrolojisine göre hesaplanmış olan Yükselen ve Ay Burcunuza göre yazıları değerlendirmelisiniz. (Hint Astrolojisinde Burçlar doğum tarihinize göre hesaplanmaz!)

Yani hem Yükselen, hem de Ay Burcunuzu okumalısınız…

KOÇ BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Özellikle ay ortasına doğru tüm dikkatiniz iş ilintili konulara doğru yoğunlaşmaya başlayacak. Finansal dengeler, beklentiler Ekim ayında dikkat etmeniz gereken konu başlıkları. Ortaklı yürütülen projeler, ticari konular bu ay mesainizin büyük kısmını alacak gibi durmakta. Bir taraftan da partneriniz/eşiniz ile yoğun bir iletişim trafiğinin içinde olacaksınız. Ayrıca sağlığınıza da özen göstermeli, grip-nezle gibi hastalıklara karşı vücut direncinizi yükseltmeye çalışmalısınız. Bu ay eğer organize olmayı ve zaman yönetimini başarabilirseniz, gelecek ay için hem ilişkinizde hem de işinizde daha rahat etkiler alma potansiyeline sahipsiniz. Ev, aile, çocuk gibi konulara yoğunlaşmak isteyen zihninizi yapılması gerekenler ve sorumluluklar arasında dengeye tutmaya çalışın.

BOĞA BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Ekim ayının Boğa Yükselenler için en önemli konusu çocuk, aile, partner gibi daha ziyade özel hayata yönelik alanlar olarak öne çıkmakta.  Ruhsal olarak kendinizi biraz yorgun ve hassas hissedebilirsiniz. Kendinizi değişen ruh halleri içerisinde bulmanız çok olası. Bu durum ay ortasından sonra fiziksel sağlığınızı da olumsuz yönde etkileyebilir. Sindirim sistemi ilintili rahatsızlıklara açık olacaksınız. Yoğun bir tempo ile sınanacağınız Ekim ayında yakın çevrenizdeki insanların talepleri ile de boğuşmak, onların sorunları ile ilgilenmek zorunda kalabilirsiniz. Bu da sizi iyice iç dünyanıza çekilmek ihtiyacı içerisine sokabilir. Ancak özellikle çocuk sahibi Boğa Yükselenler için bunun pek mümkün olmadığını söyleyebilirim. Ayrıca bekarlar için bu ay yeni bir ilişkinin filizlenme potansiyeli de söz konusu. Ancak duygularınızı iyi analiz ederek bu yakınlaşmaya adım atmalısınız.

İKİZLER BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Bu ay aile, ev konularında hızlı hareket etmenizi gerektirecek etkiler altında kalacaksınız. Yeni bir yatırım, ev, dekorasyon değişikliği gibi konularla da ilgilenmeniz gerekebilir. Ayrıca çocuk sahibi olanlar için de bu ay evlatları ile ilgilenmelerini gerektiren durumlar söz konusu olabilir. Genel olarak hareketli geçecek olan Ekim ayında zaman zaman zorlu konuların üstesinden gelmek zorunda kalsanız bile özellikle ay ortası itibariyle bu hareketlilikten keyif almaya başlayabilirsiniz. Genel atmosferiniz pozitif olmakla birlikte, finansal konularla ilgilenmek, bilhassa da düzenli elde ettiğiniz gelirler dışındaki paralarla ilintili kalıcı aksiyonlar almak zorunluluğu duyabilirsiniz. Partneriniz ilintili kafanıza takılan konuları irdelemek adına çok da uygun olmayan bir döneme girmiş bulunuyorsunuz. Mümkün olduğunca olayları gidişatına bırakmaya çalışın.

YENGEÇ BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Yeni girişimler, yeni kontaktalar üzerinden yeni işlere başlamak adına bu ay pek destekleyici enerjiler almamaktasınız. Beklediğinizden daha fazla efor sarf ederek kalkıştığınız işlerde ilerleme kaydetmeniz olası. Kardeşleriniz, aileniz, anneniz bu ay sizden her zamankinden daha fazla ilgi beklemekte. Onlarla görüşme ve bir araya gelme sıklığınız da Ekim ayında daha fazla olabilir. Hayatında düzenli bir ilişkinin varlığına ihtiyaç duyan Yengeçler için biraz daha zaman geçmesi gerekiyor. Genel olarak kendinizi pozitif hissediyor olmanıza rağmen, hayatta yapmak istediklerinize karşı bu ay itibariyle daha hırslı ve elindekiyle yetinmeyi bilmeyen bir ruh haline bürünebilirsiniz. Yakın dostlarınız ile ilgili bazı konularda sabır ve sükûnetinizin sınandığı hissine kapılsanız da fazla sert tepkiler vermemeye gayret edin.

ASLAN BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Para ve gelir-gider dengesi ilintili konular Ekim ayında dikkatinizi en fazla yoğunlaştıracağınız alanlar olacak. Kafanızda şekillendirdiğiniz yeni projeler, girişimler, kurmaya çalıştığınız kontaktlar üzerinde yoğunlaşarak ilerlemeye çalışabilirsiniz. Günlük temponuzun yoğun olacağı Ekim ayında özellikle sağlığınızı iyi kollamalısınız. Yakın çevrenizden bir insanın sıkıntılı bir durumuna da bu ay yardım etmeniz, destek olmanız gerekebilir. Etrafınızla yoğun şekilde iletişimde olacağınız bu dönemde kısa seyahatler, ziyaret edilmesi gereken kişiler de temponuzun iyice hızlanmasına katkıda bulunabilir. Aile ilişkilerinizde biraz mesafeli bir duruş sergilemeniz özellikle kardeşinizle, daha doğru bir hareket olacaktır.

BAŞAK BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Bu ay sizin açınızdan hem özel hayat, hem de finansal konularda oldukça hareketli başlayıp sona erecek. Burcunuzun üzerinde konaklayan ve geçiş yapan gezegenler dikkatlerin pek çok konuda üzerinize toplanmasına neden olabilir. Özellikle bekarlar için bu ay yeni bir ilişkiye adım atmak adına gökyüzünün destekleyici enerjileri söz konusu. Ancak parasal konularda da dikkatli ve planlı gitmenizde fayda var. Zira hiç beklemediğiniz gider kalemleri ile bütçenizde açıklar yaşayabilirsiniz. Gelirler anlamında önümüzdeki aylarda çok daha iyi etkiler altında olacaksınız fakat Ekim ayında da hala dikkatli hareket etmek zorunluluğu içerisindesiniz. Ayın ikinci yarısı itibariyle boğaz enfeksiyonları ilintili sorunlara karşı tedbirli olun.

TERAZİ BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Ekim ayında giderlerinizi arttırıcı bir gökyüzü ile karşı karşıyasınız. Hiç hesapta olmayan harcamalar da sizi gergin bir ruh hali içerisine çekebilir. Ancak yurt dışı ilişkileriniz, yeni insanlarla bir araya gelme, çevrenizi genişletme anlamında bilhassa kariyeriniz ilintili güzel etkiler alacaksınız. Kendi içinize çekilme eğiliminiz artmasına rağmen özellikle ayın ikinci yarısı itibariyle bunu gerçekleştirmeniz pek mümkün olmayacak. Özellikle bu ay gerçekleşecek Yeni ay ve Dolunay süreçleri kariyeriniz ilintili çevrenizi kullanabileceğiniz bir gelişmenin başlangıcına aracılık edebilir ve işinizde önümüzdeki aylarda hem daha fazla maddi imkana hem de kendinizi geliştirmeye yönelik fırsatlar yakalayabilirsiniz.

AKREP BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Ekim ayında sosyal çevreniz ile iletişiminiz gökyüzü tarafından destekleniyor olacak. Yeni ve önemli insanlarla tanışma, bu ilişkileri kariyer ve iş yaşamınız için kullanma şansınız da fazla. Harcamalarınızın düşmesi açısından bu ay da olumlu etkiler almıyor olacaksınız ancak gelir kaynaklarınızda, elinize geçen paralarda artış söz konusu. Ekim ayında özellikle yurt dışı ilintili işlerle uğraşanlar açısından güzel etkiler var. Yeni girişimler, anlaşmalar açısından bu dönemi değerlendirebilirsiniz. Duygusal ilişkileriniz adına aybaşındaki dönemde biraz fazla duygusal ve alıngan tepkiler vermeniz olası. Tepki vermeden önce kendi içinize çekilerek biraz yalnız kalarak düşünmenizde fayda var.

YAY BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Ekim ayında kariyerinizde hedeflediğiniz sonuçları almak için yoğun emek harcamanız gerekebilir. Doğru hamleleri yapabildiğiniz taktirde bu ay olumlu sonuçlara ulaşacaksınız. Ayrıca tanıdık çevrenizi de kullanarak işinizde gelişme kaydetmeye çalışmalısınız. Bu ay dikkatinizin yoğunlaşacağı alan kariyeriniz olarak öne çıkmakta. Ancak özellikle ay ortasından sonra üstünüz konumundaki kişilerle ilişkilerinize dikkat etmelisiniz. Onların desteğinden mahrum kalacaksınız. Ay başında eviniz, aileniz ilintili konularla uğraşma enerjilerin yoğunlaşırken, ay sonuna doğru arkadaşlar, dostlar ile birlikte olma etkileri söz konusu.

OĞLAK BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Uzun bir süre boyunca kariyerinizde kendinizi geliştirecek her türlü fırsatı değerlendirmenizde fayda var. Ekim ayında, almak istediğiniz bir eğitim varsa, harekete geçebilirsiniz. Bu ay kariyeriniz hareketli enerjiler içerisinde olacak ancak üstünüz konumundaki kişilerle ilişkilerinizi kontrollü götürmeli ve diplomatik tavırlar sergilemelisiniz. Bu ay dikkatinizi duygusal şekilde ayrıca kardeşiniz veya çok yakın bir dostunuz ile ilgili bir konuya yöneltmeniz de gerekebilir. yurt dışı ilintili işlerle uğraşanlar için bu ay yeni müşterilerle temasa geçmek, yeni işler kazanmak adına gökyüzü tarafından destekleniyor olacaksınız. Girişimlerde bulunmak için tereddütte kalmayın.

KOVA BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Ekim ayında dikkatinizi yoğunlaştıracağınız konu başlıklarından bir tanesi mevcut ilişkinizde romantik beklentilerinizin, sevgi konusunun sizin adınıza ne denli tatmin edici olup olmadığı yönünde. Ayrıca maaşınız dışında elde ettiğiniz gelirleriniz konusunda da bu ay ekstra çaba sarf etmek zorunda kalabilirsiniz. Özellikle aybaşında parasal durumunuzla ilgili bir konunun netleşmesine şahitlik etmeniz olası. İşinizde üstünüz konumundaki kişilerle bu ay iyi geçinmeye çalışın. Yeni bir mesleki ya da farkındalık-kişisel gelişim eğitimi için girişimde bulunmanız adına da Ekim ayında destekleyici enerjiler söz konusu.

BALIK BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Bu ay beklemediğiniz şekilde karşı cinsten birisi ile aranızda ciddi bir çekim oluşmasına şahitlik edebilirsiniz. Ay başında tam Burcunuz üzerinde gerçekleşecek olan Dolunay sizi oldukça hassas, duygusal ve alıngan bir ruh haline sokabilir. Ancak ay sonuna doğru özel ve normal her türlü ilişkinizde olayları daha mantıklı değerlendirmeye başlayabileceksiniz. Bir karar almanız gerekliyse bunu ay sonuna bırakmanızda fayda var. Ayrıca Ekim ayında maaşınız dışında kazanabileceğiniz gelirler anlamında da yeni fırsatların oluşması söz konusu. Bu alandaki kararlarınızı da ay ortasından sonra sonuca bağlamaya çalışın.

Sevgilerimle,

©Hint Astroloğu

29 Eylül 2017

 

 

 

 

 

Paylaş