EKİM 2016 BURÇ YORUMLARI

Hint Astrolojisine göre Ekim ayı, geçirdiğimiz zorlu yaz günleri ile kıyaslandığında nispeten daha güzel ve olumlu gezegen yerleşimlerinin etkileri ile bizlere merhaba diyecek.

Öncelikle Eylül ayında gerileme hareketini tamamlayan Merkür zihinlerimizdeki ve ruhumuzdaki zorlanma, huzursuzluk etkisini Ekim ayında bırakmış olacak. Eylül ayında özellikle Başak, Balık, Aslan ve Kova Yükselenler Güneş /Ay Tutulmalarının etkisiyle fazlası ile zorlandılar. Bu ay rahat bir nefes alabilirler.Ekim

Ayrıca Vedik Astrolojisine göre Akrep Burcundaki yolculuğuna son veren ve artık Satürn’ ün yanından ayrılan Mars da kendisini Yay Burcunda biraz daha rahat hissetmekte.

Mars’ ın bu hareketi en başta Akrep Yükselenler olmak üzere, Boğa ve Kova’ lar için de Ekim ayında rahatlatıcı bir etki sağlamakta.

13 Ekim tarihine kadar Terazi Burcunda kalacak olan Venüs ise başta Terazi ve Koç Burçları olmak üzere İkizler ve ayın ikinci yarısından sonra da Yengeç, Boğa Burçları için aşk, romantizm ve güzellik, sanat ilintili işler için son derece destekleyici enerjiler vermekte.

Hint Astrolojisine göre Ekim ayının gökyüzünde en gergin sayılabilecek etkisi Rahu-Ketu ekseninde gezegenlerin yine sıkışmaya başlaması ve Kala Sarpa Yoga’ yı oluşturması olacak ki; bu da daha ziyade ay içerisinde Terazi, Akrep, Aslan ve Kova Yükselenler için zaman zaman inişli çıkışlı etkiler yaşatabilir.

Satürn: Akrep; Rahu: Aslan; Ketu: Kova; Jüpiter ise Başak Burcundaki yerlerini Ekim ayında da korumaya devam edecekler.

Yukarıda sıraladığım gezegen hareketlerinin Ekim ayında ***Yükselen Burcunuza göre etkilerini aşağıda bulabilirsiniz…

*** Her zaman olduğu gibi sayfamda yayınlanan burç yorumlarının Batı Astrolojisi gezegen konumları ile hiçbir alakası olmadığını, tamamen Hint/Vedik Astrolojisi disiplini içerisinde yorumlandığını, doğduğunuz tarihe göre Güneş’ in bulunduğu konumla -yani Batı astrolojisindeki Burcunuz ile değil- Yükselen ve Ay Burcunuza göre -her ikisini birden- yazıları okumanız gerektiğini bir kez daha önemle hatırlatmak isterim…

koçKOÇ BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Özellikle 13 Ekim tarihine kadar yükselen Burcunuzu görünümde tutacak olan Venüs sayesinde bu ay bekarsanız yeni bir ilişkiye başlamak ya da mevcut ilişkinizde romantik zamanlar geçirmek adına Venüs tarafından destekleniyor olacaksınız. Ayın ikinci yarısı itibariyle ise iş yerinizde otorite konumunda bulunan kişiler ile ters düşmemeye gayret etmelisiniz. İletişiminizi biraz politik yürütmeye çalışmanızda ve aklınıza gelen fikirleri onay almadan yürürlüğe sokmamanızda bu ay fayda var. Yurt dışı ilintili işler yapan Koç Burçları ise bu ay ellerindeki işlere ekstra dikkat göstermeliler. Yaptıkları hatalar uzun vadeli sonuçlar doğurabilir. Ay ortasından sonra iş hayatınız kaynaklı ekstra elde ettiğiniz prim, komisyon gibi gelirlerinizde de bir hareketlenme yaşayabilirsiniz.

boğaBOĞA BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Ayın ikinci yarısı itibariyle güzellik, bakım anlamında yaptırmak istediğiniz işlerde gökyüzü tarafından destekleniyor olacaksınız. Bekarlar içinse bu ay ortasından itibaren yeni bir insanın hayatlarına girmesi anlamında Venüs’ ün desteği söz konusu olacak. Evli Boğa’ ların ise eşlerinin kariyerini ilgilendiren bir konuda olumu gelişmeler yaşamaları potansiyel etkiler arasında. Bu ay çocuklarınızla ilgili sorumluluklarınız sebebi ile günlük rutin işlerinizin artışı söz konusu olacak. Özellikle ayın ikinci yarısında sağlığınıza dikkat etmelisiniz. Bağışıklık sisteminizin yorgunluk kaynaklı zayıflaması özellikle ateşli hastalıklara yakalanmanız riskini yükseltiyor. İş ve aile sorumluluklarınız arasında Ekim ayını biraz hareketli ve stresli geçirebilirsiniz.

ikizlerİKİZLER BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Venüs’ ün ay ortasına kadar yeni bir ilişkiye başlamak adına destekleyici etkiler verdiği burçlardan bir tanesi de sizsiniz. Bu nedenle Ekim ayında mümkün olduğunca sosyalleşmenizde fayda var. Aynı zamanda pratik zekanızın ve yaratıcılığınız da bu ay keskinleştiğine ve dikkatleri bu açıdan da üstünüze çektiğinize şahitlik edebilirsiniz. Bu durum arkadaşlarınızla aranızda bazı ufak tefek kıskançlık kaynaklı gerilimlerin de yaşanmasına sebebiyet verebilir. Hali hazırda devam eden bir ilişkiye sahip İkizler Yükselenlerin ise partnerleri ile aralarında bu ay iş, tanıdıklar hakkında gerginlik yaşama potansiyelleri bulunmakta. Farklı düşüncelere sahip olduğunuz noktada bu ay konuyu inatlaşmaya çevirmemelisiniz. Çalışma hayatınızda ekip arkadaşlarınızdan birinin desteği ile iş yerinizde kendinizi daha güvenli hissedeceksiniz.

yengeçYENGEÇ BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Bu ay hiç beklemediğiniz masraf kalemleri ile karşılaşabilirsiniz. Genel olarak atak ve hareketli hissettiğiniz özellikle iş hayatınızla ilgili temponun yüksek seyrettiği bir Ekim ayı geçireceksiniz. Ayın ilk yarısında ev veya ailenizle ilgili olumlu bir gelişme sevinmenize neden olabilir. Ekim’ in ikinci yarısı itibariyle ise yeni bir ilişkinin özellikle bekar Yengeç’ ler hayatlarında yavaş yavaş filizlendiğini hissedebilirler. Bu nedenle mümkün olduğunca sosyal ortamlarda bulunmaya çalışmanızda fayda var. Yakın çevrenizle, arkadaş ve akrabalarınızla yoğun bir iletişim trafiği içerisinde geçireceğiniz Ekim ayında birlikte çalıştığınız insanlara karşı sabrınızın zorlandığını hissedebilirsiniz. Öfkeli çıkışlar yapmamanız daha sonraki aylarda iş ortamınızda huzursuzluk yaşamamanız adına önemli olacak.

aslanASLAN BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Geçen ay sonuç almakta zorlandığınız pek çok konu bu ay daha hızlı ve olumlu şekilde sonuçlanmaya başlayacak. Özellikle girişimleriniz, satış-pazarlama ağırlıklı işler konusunda bu ay bir hayli şanslısınız. Ekim’ in ortası itibariyle de ev dekorasyonu ile ilgili konular gökyüzü tarafından desteklenmeye başlayacak. Evinizde yapmak istediğiniz bir değişiklik veya eşya satın alma gibi konuları bu süreçte gerçekleştirebilirsiniz. Para ile ilgili girişimlerinizi ve işlerinizi ise mümkün olduğunca Ekim’ in ilk iki haftasında yapmaya çalışın. Bu ay süregelen ilişkisi olan Aslan yükselenler için partnerleri ile biraz gergin bir atmosfer aralarında oluşabilir. Yükselen enerjinizi daha ziyade gezip, tozma, dışarıda vakit geçirmeye çalışmak şeklinde değerlendirmelisiniz.

başakBAŞAK BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Ekim ayında kariyeriniz başta olmak üzere zekanız ile girdiğiniz pek çok ortamda dikkat çekiyor olacaksınız. Parasal konularda şanslı bir Ekim ayı geçirmeniz ve becerikli bir şekilde elinize geçen paraları arttırmak ve onları değerlendirmek yönünde gökyüzünden tam destek alacaksınız. Temkinli ve mantıklı olduğunuz müddetçe yaptığınız girişimlerden de bu ay boyunca olumlu sonuçlar elde etmeniz, bu girişimlerin size uzun vadede iyi paralar kazandırması mümkün. Genel olarak kendinizi dinamik ve atak hissedeceğiniz Ekim ayında anneniz ve aile bireyleriniz ile olan iletişiminizde gergin diyaloglar yaşayabilirsiniz. Bu konuya biraz dikkat etmelisiniz. Ayın ilk 2 haftasında boğaz ağrısı gibi şikayetlere yakalanma riskine sahipsiniz. Mevsim değişikliği sebebi ile seçtiğiniz kıyafetlere ve üşümemeye dikkat edin.

teraziTERAZİ BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Ayın ilk yarısında yeni birileri ile tanışabilir ya da hayatınızdaki kişi ile güzel ve romantik paylaşımlar yaşayabilirsiniz. Bekar Terazilerin bu ay hayatlarına birinin girmesi adına gökyüzünden tam destek geliyor. O nedenle mümkün olduğunca eve kapanmadan dışarıda ve sosyal ortamlarda olmalarında fayda var. Ayrıca güzellik ve bakımla ilgili faaliyetler de bu ay sizin için son derece uygun aktiviteler olur. Parasal konularla ilgili yapmak istediğiniz girişimlerinizi Ekim ayının tamamında gündeminize alabilirsiniz. Spor, kısa seyahatler, arkadaşlarla daha fazla vakit geçirme gibi konular bu ayınızın tamamını kaplayarak size hareketli bir ortam yaratacak. Dikkatleri kolayca üzerinize çekeceğiniz Ekim ayında bütçenizin üzerine çıkmaya eğilimli olan harcamalarınızı kontrol etmelisiniz.

akrepAKREP BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Bu ayın sizin için en fazla dikkatinizi yoğunlaştırmak zorunda kalacağınız konusu iş hayatınız kaynaklı gelirleriniz olacak. Bir süredir artan masraflarınız bu ay da yine yüksek seviyede seyretme eğilimine sahip. Burcunuzun üzerindeki Satürn sizi gelişen olaylar karşısında tedbiri elden bırakmadan, duygusal değil de mantıklı kararlar almaya zorluyor. Akıl süzgecinden geçirmeden yapacağınız ani hareketler, özellikle de para ile ilgili kararlar, uzun vadede sizi zor durumlara sokabilir. Ayın ikinci yarısı itibariyle yer değiştiren Venüs, bekar Akreplere yeni bir ilişkiye başlama, hali hazırda ilişkisi olanlara ise partnerleri ile olumlu ve güzel bir süreç yaşatma vaadinde olacak. Ekim ayında boş vakitlerinizi aile ortamınız yerine mümkün olduğunca dostlarınız ve sevdiğiniz insanlarla geçirmelisiniz. Kariyer hayatınız ile ilgili zorlu geçen yaz aylarından sonra taşlar bu ay itibariyle iyice yerine oturmaya başlayacak.

yayYAY BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Ekim ayında yapmak istediğiniz pek çok şey için vakit bulmakta zorlanıyor olabilirsiniz. Kafanızda planladığınız eğlenceye ve hareket etmeye yönelik planları bu ay gerçekleştirebilirsiniz. Yeni bir spora başlamak ya da yurt dışına seyahat etmek de bu ay yapabileceğiniz şeyler arasında. Ekim ayında beklentiniz dışında elinize geçen bir paranın geldiği gibi bir yere gitmesi olası. Harcamalarınızı uzun süredir disipline etmek için çabalayan Satürn’ e kulak verirseniz bu parayı birikim olarak değerlendirmenizde fayda var. İş hayatınızda ortaklı bir proje ya da ortaklı gerçekleştirebileceğiniz bir iş fırsatı yakalarsanız 21 Ekim tarihine kadar bu şansı değerlendirmeniz olumlu sonuçlar üretecektir. Ay ortasından sonra iş yerinizde haklı olsanız dahi otorite konumundaki kişilerle tartışmamalısınız.

oğlakOĞLAK BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Kariyer hayatınızla ilgili çok olumlu bir gelişme bu ay sizi sevindirebilir. Üstelik yaşayacağınız bu gelişmenin parasal anlamda da olumlu sonuçları ile karşılaşabilirsiniz. Bütçenizin dışında ekstra bir ödül, prim, komisyon gibi kazancın elinize geçme potansiyeli söz konusu. Otorite konumunun takdirini de kazanmanız ve hakkınızda olumlu fikirlerini işitme şansına da sahipsiniz. Bu ay aile büyüklerinizden birinin bazı sorunları ile planlarınızın dışında uğraşmak zorunda kalabilirsiniz. Hayatınızda gerçekleşen olumlu şeylerin kıymetini bilerek, sürekli olarak daha fazlasını hedeflediğiniz için size azmış gibi gözükmesine izin vermemelisiniz. Ayın ilk yarısında çocuklarınızla ilgili bir gelişme sevinmenize neden olabilir.

kovaKOVA BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Kariyer hayatınızla ilgili gerçekleştirmek istediğiniz hedeflere yönelik girişimleriniz varsa, bu ay gökyüzü tarafından destekleniyorsunuz. Yeni bir projeye başlayabilir, yeni sorumlulukların altına girebilirsiniz. Ancak unutmayın ki hala yapmak istedikleriniz yoğun bir emek harcamanızı gerektirmekte. Uzun süredir devam eden yoğun temponuz işinizde olumlu sonuçlar doğursa da bu ay sağlığınıza dikkat etmenizde fayda var. Partnerinizi alakadar eden maddi konularda bu ay bir hareketlenme yaşanabilir. Ekim’ in ilk yarısında ailenizle ilgilenmenizde ve onlarla daha fazla vakit geçirmeye çalışmanızda fayda var.  Zihinsel olarak kendinizi biraz yorgun ve huzursuz hissedebileceğiniz Ekim ayında çok fazla kendi içinizde olayları kurgulamadan, gereğini yapmaya odaklanmanız yararınıza olacaktır.

balıkBALIK BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Uzun süredir hayattaki sorumluluklarınıza, parasal kazançlara odaklanmış olan dikkatiniz bir süredir ilişkilere, yeni insanlarla hayatınızda farklı birliktelikler, ortaklıklar yaşamaya doğru kaymaya başladı. Genel olarak uzunca bir süre de bu atmosferde devam edeceksiniz. Bu ay kendi emeğinizle bizzat kazandığınız geliriniz dışındaki kaynaklarınızda ciddi bir hareketlenme söz konusu olabilir. Bu kazancınızı almayı düşündüğünüz bir eğitime, seyahate veya yine işinize aktarmanızda fayda var. Ayrıca kariyerinizden elde edeceğiniz gelirler de bu ay iyi durumda. Ekim’ in son günlerinde zihinsel olarak kendinizi biraz dağılmış ve huzursuz hissedeceksiniz. Bunun sağlığınızı etkileyecek boyuta gelmemesi için geçici bir dönem olduğunu bilerek, kendinizi olumsuz düşüncelere fazla kaptırmamaya gayret etmelisiniz.

Sevgilerimle,

©Hint Astroloğu

26 Eylül 2016

Paylaş