EKİM 2015 BURÇ YORUMLARI

Ekim 2015 iletişimi aksatan, dikkat dağıtan ve teknolojik araçlarda sorunlar çıkartan muzip gezegen Merkür’ ün hepimizin aşina olduğu geri gitme hareketi ile başlayacak.

sb1Geçirdiğimiz yaz mevsimine nazaran hem ülke, hem de bireysel burç etkileri anlamında nispeten daha sakin enerjilerin hakim olacağı Ekim ayının Hint Astrolojisine göre gezegen hareketlerini sıralayacak olursak:

  • Satürn Akrep Burcundaki sabit halini hala korumakta ve özellikle Ay Burcu Terazi, Akrep ve Yay olanlar için Sade Sati etkilerini yaşatmaya devam edecek.
  • Jüpiter Temmuz ayında yaptığı yer değişikliği ile Aslan Burcundaki yolculuğuna devam edecek.
  • Rahu ve Ketu (Hint Astrolojisinde Kuzey ve Güney Ay Düğümleri) Başak/Balık aksındaki konumlarını koruyacak.
  • Mars ve Venüs Ekim ayının tamamında Aslan Burcunda Jüpiter‘ e eşlik edecek.
  • 10 Ekim’ de Merkür Başak Burcundaki Retro hareketinden kurtularak, düz ilerlemeye ve yücelmiş enerjilerini yansıtmaya başlayacak.
  • 18 Ekim’ de Güneş, düştüğü ve kendini rahatsız hissettiği Terazi Burcu’ na geçiş yapacak.
  • 30 Ekim’ de Merkür Terazi Burcuna geçerek yücelme konumundan çıkmış olacak.

Bu hareketlerin Yükselen ve Ay burçlarına göre şahsi etkilerini aşağıda bulabilirsiniz.

Ekim 2015 ve Türkiye yazımda ise ülkemizin içerisinden geçtiği ve hepimizin hayatlarına makro seviyede mutlak ki etkileri olan mundane/ülke astrolojisi enerjilerini ayrıca okuyabilirsiniz.

Her zamanki gibi “Batı Astrolojisine göre hangi burç olduğunuzun, aşağıdaki yorumlarla hiçbir ilişkisinin olmadığını, tüm Burç yorumlarını Hint Astrolojisine göre belirlenmiş Yükselen ve Ay Burcu nuza göre okumanız (Her ikisini birden) gerektiğini” bir kez daha hatırlatmak istiyorum…

KOÇKOÇ BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Koç burçları gökyüzünde Satürn, Ketu ve Jüpiter’ in yerleştikleri alanlar itibariyle yaz ortasından itibaren hayatın ruhani yönü ile daha fazla ilgilenmeye; hayat amaçlarını ve kişisel gelişimlerini daha ön planda tutmaya başladılar. Bir yandan da iş hayatları ile ilgili uzun süredir deneyimledikleri tuhaf tecrübeler ve hırslı tutumları Ekim ayı ortası itibariyle Merkür’ ün etkisiyle onları daha yoğun ve ön plana çıktıkları bir duruma sokmak üzere. Özel hayatlarında da Venüs ve Mars’ ın ilişkileri tetikleyen alandaki birlikteliği özellikle bekar olanlar için yeni insanlarla tanışma fırsatları sunma potansiyeline sahip. Evli Terazilerin ise eşleri ile ego çatışmalarından uzak bir ay geçirmeleri , çocuklar ve aileleri ile ilgili fikir ayrılıklarını fazla büyütmeden ele almaları Kasım ortasına kadar daha akıllıca olur.

BOĞABOĞA BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Ailevi konular geçtiğimiz ay yaşanan Tutulmalar etkisi ile iyice hayatınızda ön plana çıkmış bulunuyor. Bu ay da eğer diplomatik ve anlayışlı olmaya çalışarak, egonuzu geri planda tutabilirseniz; geçen aydan gelen pürüzleri ve kırgınlıkları aile içerisinde biraz olsun tamir etme şansına sahipsiniz. Ayrıca uzun süredir monotonluğundan şikayetçi olduğunuz süregelen ilişkiniz ile de ilgili bu sıralar pek huzursuz tartışmaların içerisine girmek için uygun bir dönemden geçmemektesiniz. Yeni bir ev alımı, ev ile ilgili dekorasyon değişiklikleri bu ay desteklenen konu başlıklarınızdan. Bekar Boğa yükselenler içinse uzun süredir görüşmediği eski flörtlerinden bu ay yeni haberler almaları söz konusu olabilir. Aynı şekilde bir yerde unuttukları para, kaybettikleri değerli bir eşyanın da bu ay Merkür gerilemesi döneminde karşılarına çıkması potansiyel etkileri arasında. Bu ay da yine gelir yollarınız ile alakalı harcamaları kısıp, tasarruf etmeye yönelmeye çalışmanızda fayda var.

İKİZLERİKİZLER BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Keskin zekanızı bu ay ortasından itibaren parlak bir şekilde kullanıp, dikkatleri üstünüze toplayabileceğiniz bir zaman dilimine giriyorsunuz. Ancak ay ortasına kadar dikkat dağınıklığı ve hata, kaza yapmaya eğilim anlamında en fazla etkilenen burçlardan bir tanesi de siz olacaksınız. Aile ortamındaki tartışmalardan kaçınmak, yeni bir mülk ya da teknolojik alet almak anlamında ayın 15′ ine kadar gökyüzü tarafından pek desteklenmiyorsunuz. Bu ay akrabalar, arkadaşlar ve iş yerinizdeki çalışan kişilerle olan iletişiminiz bir hayli hız kazanacak. Çalışma hayatınızda gün geçtikçe artan temponuz sizi yaz ortası itibariyle zorlamaya başladı ancak bu durum daha sonraki dönemlere yatırım yaptığından, uyum sağlamayı öğrenmenizde büyük fayda var.

YENGEÇYENGEÇ BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Geçen ay yaşanan tutulmaların ardından, bu ay da hala, para ve maddi imkanlar ile alakalı evinizde yoğun bir vurgulanma etkisi içerisindesiniz. Ekim ayı boyunca hayatın maddi tarafının, hesap- kitap işlerinin gününüzün büyük bir bölümünü işgal etmesi söz konusu. Mesleğiniz veya işiniz ile ilgili yapmak istediğiniz yatırımların bütçesini dikkatle planlamalı, mümkünse ay ortasından sonra harcamaları gerçekleştirmelisiniz. Kardeşler, akrabalar ve arkadaşlarınızla konuşmanız gereken önemli mevzuları da eğer mümkünse yine ay ortasından sonraya ertelemeniz, yanlış anlaşılmamanız ve pot kırmamanız anlamında doğu bir önlem olur.

ASLANASLAN BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Bu ayın tamamında burcunuzun üzerinde konaklayacak olan Venüs-Mars ikilisi, sizi yeni bir ilişki için ilk adımları atmak anlamında hem daha cesur, hem de karşı cins açısından cazip kılıyor. Özellikle bekar Aslanlar için bu ay hayatlarına yeni birilerinin girmesi konusunda, eğer istiyorlarsa uygun enerjiler söz konusu. Bu nedenle Ekim ayını mümkün olduğunca sosyalleşerek geçirmelisiniz. Geçtiğimiz ay yaşanan tutulmalar sonrasında hayatınızda yeni başlangıçlar ve artık biten, size fayda sağlamayan ilişkiler anlamında yenilenmiş bir döneme bu ay itibariyle adım atıyorsunuz. Size para kazandırma potansiyeli olduğunu düşündüğünüz fırsatları ay ortasından sonra dikkatle değerlendirmeli ve karara bağlamalısınız.

BAŞAKBAŞAK BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Tam burcunuzun üzerinde gerileyecek olan yöneticiniz Merkür sebebi ile ay ortasına kadar dikkatinizi son derece uyanık tutmak zorundasınız. Beklemediğiniz şekilde arızalanan elektrikli aletler, sonradan fark edeceğiniz gözünüzden kaçmış sözleşme maddeleri gibi konular daha sonra size kayıp yaşatma eğiliminde olabilirler. Evli veya uzun süreli ilişkilere sahip Başakların bu ay, Eylül ayında yaşanan tutulma enerjileri ile gerilen iletişimleri özellikle Ekim ortasından sonra toparlamaya çalışmaları gerekiyor. Ticaretle uğraşanların da bu ay riskli hamlelerden, büyük para çıkışlarından -bu aslında tüm seneye yansıyan uzun soluklu bir etki olsa da!- bilhassa kaçınması gerekmekte.

TERAZİTERAZİ BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Maddiyatla ilgili konularda 2017 sonuna kadar çok dikkatli hareket etmesi gereken Terazi Burçları, bu ay ortasına kadar güçlü şekilde geri gidecek olan Merkür nedeni ile ekstra bir eforla bu alanla ilgilenmeliler. Satürn’ ün vermek istediği uzun soluklu maddi hayat dersleri bir yana, borçlanma, anlaşma imzalama, kira kontratları yapma gibi alanlarda Ekim ortasına kadar gökyüzü şans faktörünü sizden yana kullanmama eğiliminde olacak. Ekim sonuna doğru ise ihmal ettiğiniz sağlık sorunlarınız varsa, bunlarla ilgilenmek zorunda kalabilirsiniz. Hayatta işiniz ile ilgili hedeflediğiniz şeyleri kesinleştirme ve artık bu hedefler doğrultusunda yol alma   dönemine girdiğiniz tutulmalar sonrasındaki süreci, kararlı adımlarla yönetmeniz gelecekteki başarılarınızın önünü açabilir.

AKREPAKREP BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Temmuz ortasından sonra gittikçe zorlaşan uzun soluklu bir dönemi yaşayan Akrep Burçları için Sade Sati/ Yükselen Üzerinden Satürn Transiti etkileri iyice kendini göstermeye başladı. Merkür’ ün gelir yollarınız ile ilgili alanda ay ortasında kadar devam edeceği gerileme hareketine dikkatinizi dağıtıp, yanlış kararlar aldırması, ya da riskleri yeterince ölçemediğiniz durumlarla ilgili olarak temkinle yaklaşmalısınız. Yeni fırsatlar olarak gözüken durumlar, sonradan zararlı çıkacağınız olaylara dönüşebilirler. Dostlarınız ile iletişiminizde bu ay yanlış anlaşılmaların karşılıklı olarak yaşanması mümkün. Kariyerinizi ilgilendiren yeni fırsatlar bu ay önünüze çıkabilir. Ancak değerlendirme ve karar verme aşamasını ay ortasından sonraki zaman dilimine bırakmalısınız.

YAYYAY BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Hayatınızdan çıkması gereken ilişki, insan, eşya, mekan, alışkanlık gibi her türlü şeyin Temmuz ortasından itibaren birer birer sizle olan bağlarını gevşetmeye başladığını deneyimliyorsunuz. Bu süreç içerisinde 2016 sonuna kadar kişisel gelişiminiz ve ruhsal aydınlanmanız; dolayısıyla da olgunluğunuz her anlamda önceki dönemlere göre müthiş bir hızla ilerleme gösterecek. Bu ay iş hayatınızda makam olarak sizin üzerinizde bulunan kişilerle olan iletişiminize dikkat etmelisiniz. Hali hazırda üst kademelerle bir sorunu olmayan Yay Burçlarının, işlerinde geçtiğimiz ay itibariyle başlayan terfi, kademe atlayışı gibi bir olay yaşama potansiyelleri, bu ay da devam ederken; tam tersi yöneticileri ile sorun yaşayan Yay’ ların, bu ay ortasına kadar daha da sıkıntılı bir iletişime geçmeleri kendileri için olası Merkür Gerilemesi riskleri arasında.

OĞLAKOĞLAK BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Geçen ay yaşanan tutulmalar nedeni ile kişisel gelişiminize ve olgunlaşmanıza katkı sağlayacak bir takım tecrübeleri bu ay yakın çevreniz ve aileniz vasıtasıyla deneyimleme şansına sahipsiniz. Özellikle sizden büyük kişilerle bu ay ortasına kadar olan iletişiminize yanlış anlaşılmalara açaık olduğunuz için dikkat etmelisiniz. Ayrıca yurt dışı bağlantılı işlerde çalışan Oğlak’ ların Ekim ortasına kadar bazı süreçlerinde aksaklıklar, hatalar, tuhaf engellemeler ile karşılaşmaları olası Merkür Gerilemesi etkileri arasında. Bu ay prim, komisyon, faiz gibi dolaylı gelir yolları sağlama anlamında bereketli ve şanslı etkiler içerisindesiniz.  Ay rotasından sonra bu konular hakkında eyleme geçebilirsiniz.

KOVAKOVA BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Uzun soluklu ilişkilere sahip, ya da evli olan Kova Yükselenler için bu ay partnerleri ile uyumlu ve kaliteli zaman geçirmek anlamında destekleyici etkiler söz konusu. Özellikle Tutulmalar esnasında geçtiğimiz ay yaşanan gerginlikleri tamir edebilmek anlamında Ekim ayını değerlendirebilirsiniz. Ticari ve para ile ilgili konularda da önü tıkanmış gibi duran bazı konular bu ay ortasından itibaren daha pozitif gelişmeler göstermeye başlayacaklar. Maddi konularda ve başarılı olmak anlamında ihtiraslı tutumlarınız, işiniz ile ilgili kendinizi çok fazla zorlamanıza neden oluyor. Bunun sonucunda sağlık problemleri ile uğraşmamak adına dikkatli olmalısınız. Özellikle uzun süredir tekrarlayan ve ihmal ettiğiniz sağlık sorunlarınız için bu ay önlem almanızda fayda var.

BALIKBALIK BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Eylül ayında yaşanan Ay Tutulmasının işiniz ve maddi konularla alakalı etkilerini Ekim ayı itibariyle daha etkin şekilde deneyimlemeye başlayabilirsiniz. Özellikle ay ortasına kadar ticari anlamda önünüze çıkan fırsatlar, içinde gizli riskler barındırabiliyor olabileceğinden; sonuca gidecek durum değerlendirmesini, Merkür Gerilemesinin bittiği ay ortası itibariyle yapmalısınız. Hem özel ilişkiler hem de maddiyat ile ilgili konularda bu ay kandırılmaya müsait enerjiler içerisinden geçiyorsunuz. Ay ortasından sonra ise sizi iş ve özel konularda zorlayan enerjiler daha pozitif etkilerle önünüzü aydınlatmaya başlayacaklar. Önemli bulduğunuz aksiyonları Ekim ortası itibariyle almanız akıllıca olur.

Sevgilerimle,

©Hint Astroloğu

27 Eylül 2015

Paylaş