EKİM 2014 BURÇ YORUMLARI

Astrolojide gezegenlerin kendilerini mutlu veya mutsuz hissettikleri burç ve ev kuşakları bulunur.

VENUSEkim ayında Hint Astrolojisine göre Venüs gökyüzünde kendisini çok rahatsız hissettiği Başak Burcuna yerleşmiş olacak. Pek çoğumuzun aşina olduğu gibi Venüs, hayatımızda aşkı, güzelliği ve romantizmi simgeleyen gezegendir. Kendisini mutsuz hissettiği bir noktada bulunması da; gezegenin bu niteliklerini tam olarak yansıtamadığı bir enerji kaynağı haline gelmesine sebep olur. Ekim ayının 19’una kadar Başak Burcun’ da konaklamaya devam edecek olan bu sıkışmış enerji sebebi ile güzellik-estetik ile ilgili konular, ama en çok da özel ilişkiler negatif şekilde etkilenecek.

İkili ilişkiler anlamında 18 Ekim tarihi Hint Astrolojisi açısından gerginliklerden kaçınılması gereken bir tarih olarak öne çıkıyor. Çünkü o gün, gökyüzünde son derece zayıf derecelerde zararlı konumlanmış Venüs ve Mars gezegenleri birbirlerine hiç olumlu karşılamadığımız, “kare görünüm” yapacaklar ki; bazı ilişkilerin sonlanması, geriye dönülmez kırıcılıkta cümlelerin sarf edilerek birlikteliklerin yara alması ihtimali söz konusu.

Yükselenden bağımsız olarak herkes için 15-20 Ekim tarihleri arasında partnerler ile ilişkiler yeni yer değişikliklerine henüz adapte olamamış VenüsMars gezegenleri sebebi ile gergin etkiler yayıyor. Herkesin sakin ve aşırıya kaçmadan meseleleri ele alması faydalı olacaktır.

Tüm bu keskin konumlanmalara 4 Ekim’ de Hint Astrolojisine göre Terazi Burcunda geri harekete başlayacak olan iletişim gezegeni Merkür esas körükleyici etkiyi verecek.

MERKÜR GERİLEMESİMerkür gerilemelerinde, astroloji ile ilgili siteleri takip edenlerin yakinen bildikleri gibi teknolojik alet alımları, önemli anlaşmaların yapılması gibi şeyler mümkün olduğunca gerilemenin bittiği tarihlere ötelenmeye çalışılır.

Merkür’ ün gerilediği dönemlerde esas olarak yaptığı şey aslında dikkat dağıtmaktır. Normalde gözümüzden kaçmayacak bir detayı Merkür gerilemesi esnasında rahatça atlayabiliriz.

O nedenle önemli anlaşmalar ve başlangıçlar özellikle yazılı- çizili işler,  bu döneme denk gelmese iyi olur der astrologlar.

Fakat Merkür en çok pot kırma ve aslında istemediğimiz bir şeyin pervasızca ağzımızdan kaçışına sebep olur bu dönemlerde. O nedenle Venüs’ün nazik durumu da göz önüne alındığında ayın sonuna kadar her türlü özel ve genel iletişimimize dikkat etmekte fayda var.

Aybaşından itibaren Dolunay konumuna hıza ilerleyen Ay ise 8 Ekim tarihinde yine Hint Astrolojisine göre Balık Burcunda, Ay sonunda ise Yeni Ay konumuna ilerlerken, 24 Ekim tarihinde Terazi Burcunda Güneş Tutulmasını gerçekleştirecek.

Tutulmalar öncelikle içinde bulunduğumuz geniş çevre, yani toplumla ilgili baskı altında kalmış enerjileri tetiklerken, bireysel olarak da denk düştükleri evlerin konuları anlamında biriken enerjileri ortaya dökmek, bir nevi yüzleşmeler yaşatmak anlamında işlev görürler.

Özellikle Güneş Tutulmalarının toplumsal olaylar açısından önemli bir enerji yaydığına, çok eski çağlardan beri farklı farklı kültürlerde de inanılmıştır.

24 Ekim tarihinde yaşanacak Güneş Tutulması, Hint Astrolojisine göre Terazi Burcunda ve Chitra Takımyıldızında gerçekleşecek.

GÜNEŞ TUTULMASITutulmalarda Ay ve Güneş’in yanında başka gezegenlerin de bulunması; etkiyi daha da karmaşık enerjiler altında bırakmaya başlar.

Ekim sonunda yaşanacak olan tutulmaya ise Venüs ve Satürn, üstelik de enerjilerini en güçlü konumda yansıttıkları Terazi Burcundan eşlik edecekler.

Başka hiçbir gezegenin görünüm altında tutmadığı bu kavuşuma Venüs neredeyse astrolojide “yanık” diye tabir edilen çok yakın bir noktadan karışacak.

Sonuçlarının “enteresan” diye tabir edebileceğimiz bir seviyede yaşanacağına inandığım bu tutulmanın özellikle maddi anlamda olması beklenen güzel gelişmelerin önünü açacak bir güce sahip olduğunu, hem ülkemiz, hem de bireysel bazı haritalar için söyleyebilirim.

Büyük şehirler, sanatçılar, çocuklar, estetikçiler, mimar ve modacılar, alışveriş merkezleri, her türlü sanat icra alanı gibi konu ve yerleri alakadar eden gelişmeler bu tutulma yakınlarında tetiklenerek gündemimizi meşgul edebilir.

Muhtemel etkileri Kasım ayını bulacaktır ancak tutulmaların öncesinde de hareketli günler yaşandığına özellikle dikkat etmek gerekiyor. Ayrıca ülke gündemimiz açısından yurt dışı ilişkilerimiz de tutulma sonrasında hassas etkiler içerisinde bulunacak konu başlıklarından bir tanesi.

Uzun süredir Terazi Burcu içerisinde ikamet eden Satürn’ ün ve geçmişte de bu noktayı ziyaret eden Rahu, Mars gibi gezegenlerin sebebi ile tecrübe ettiğimiz tuhaf ve normalin dışında gelişen hava olaylarının, bu ay da yine aynı burç kuşağında gerçekleşecek olan Ay ve Güneş Tutulmaları ile tetiklenebileceğini söyleyebilirim.

Unutmamak gerekir ki; Tutulmalar eski çağlardan beri uğurlu görülen olaylardan değildir. Bu sebeple tutulma tarihlerine yakın günlerde (+/- 7 Gün) eğer imkanlar dahilinde ise sizin için önemli olan özellikle maddi konularda aksiyon almamanız doğru bir seçimdir.

evYeni bir ev almak, yeni bir iş anlaşması imzalamak, yeni bir projeye başlamak gibi dünyevi işler açısından mümkünse Ekim ayını çok tercih etmeyin.  Zira ayın neredeyse tamamında iyicil gezegenlerden Venüs yanık ve enerjilerini tam olarak yansıtamaz durumda, Merkür geriliyor, iki tutulma yaşayacağız ve enerji kaynağımız Güneş de Ekim’ in ikinci yarısında mutsuz olduğu bir noktaya yerleşmiş olacak. Gezegenlerin pek çoğunun da burç değiştirme ve bu işlemi yaparken iyice güçlerini yitirme riskiyle yüzleşmeleri söz konusu olduğundan, -bireysel haritaların sahip olduğu “özel” etkiler elbette konu dışı- genel olarak bu ayı sakin ve daha çok içsel gelişiminize yatırıp yaparak geçirmenizi tavsiye ederim.

Ekim ayının Hint Astrolojisine göre yükselen burçlara etkisine geçmeden önce her zamanki gibi: Batı Astrolojisine göre hangi burç olduğunuzun aşağıdaki yorumlarla hiçbir ilişkisinin olmadığını, tüm Burç yorumlarını Hint Astrolojisi ile belirlenmiş “Yükselen” ve “Ay Burcu” nuza göre –her ikisini birden- okumanız gerektiğini, bir kez daha hatırlatmak istiyorum…

Hint Astrolojisine göre Yükselen ve Ay Burcunuzu ücretsiz olarak öğrenmek için lütfen tık’ layınız…

KOÇKOÇ BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Bu ay duygusal olarak karar vererek para harcamamaya dikkat etmelisiniz. Ay sonunda yaşanacak olan Güneş Tutulması tam olarak evlilik ve ortaklık alanlarınızın üzerinde gerçekleşecek. Hayatınızda bu konuları ilgilendiren uzun süredir ihmal edilmiş konulara dair yeni gelişmeler yaşayabilirsiniz. Ayrıca Ekim ayının neredeyse büyük bir kısmını yanık olarak geçirecek Venüs sebebi ile Koç Yükselenlerin bu ay özel ilişkilerine son derece dikkat etmesi gerekiyor.

Meslek hayatınızda ise imzalayacağınız belgelere, göndereceğiniz e-maillere, kısacası işinizle ilgili tüm yazışmalarınıza ve iş ile alakalı sözel iletişiminize gerileyen Merkür nedeni ile dikkat etmenizde fayda var.

BOĞABOĞA BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Gelir yollarınız ile ilgili uzun süredir beklediğiniz bir gelişmenin bu ay sonuca bağlanması mümkün gözüküyor.

Dikkatinizin ve vaktinizin yoğun olarak özel ilişki ve iş konularına yöneleceği bir ay geçireceksiniz.

Bu ay hem meslek yaşamınızda, hem de sağlığınızda uzun süredir ihmal ettiğiniz konularınız varsa; tekrar gündeminize oturma zamanı geldi çattı.

Bekâr Boğa Burçları için bu ay sosyal ortamlarda bulunmaları yeni flörtler yaşamaları açısından fırsatlar doğurabilir. Ancak Venüs’ ün yukarıda ayrıntılı olarak bahsettiğim sebeplerden dolayı sıkıntılı enerjiler yayıyor olması, netice almakta gecikmeler verebilir. Evli/uzun süreli ilişki sahibi Boğa Burçlarının ise öfkeden uzak durmaları gerileyen Merkür’ ün de yanlış anlaşılma etkilerinden kaçınmak için akıllıca bir hareket olacaktır.

İKİZLERİKİZLER BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Kariyerinizde uzun süredir beklediğiniz bir gelişmenin olumlu veya olumsuz, bu ay yaşanması söz konusu olabilir.

Anneniz, akrabalarınız ve ikili ilişkiniz, bu ayın özel dikkat isteyen konularından. Bilhassa partneriniz ile bugüne kadar yüzleşmediğiniz ya da bilerek gündeme getirmediğiniz bir takım arka plana atılmış konularınız varsa, ay sonunda yaşanacak tutulma ile hepsinin bir anda masaya yatırıldığına şahit olabilirsiniz.

Çocuk sahibi olan İkizler Burçları ise bu ay evlatları ile ilgili konulara yoğunlaşmak zorunda kalabilirler.

Meslek hayatınızda enerjik ve hareketli günler geçireceğiniz Ekim ayında sağlık açısından da kendinizi ay ortasına kadar zinde hissedeceksiniz.

YENGEÇYENGEÇ BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Ay Tutulması ile birlikte bu ay kendi içinize çekilip, kendiniz ile meşgul olmak adına hayli destekleyici etkiler almaktasınız.

Ay sonunda anneniz ve akrabalarınız ile ilgili alanda yaşanacak olan Güneş Tutulmasının etkileri hayatınızda bu konularda gergin iletişimler yaratabilir. Gerileyen Merkür de işin içinde olduğundan, özellikle ağzınızdan çıkanı kulağınızın duyması bu ay çok önemli.

18 Ekimden sonra aşk hayatınızı bir süredir gergin hale getirmiş olan Mars’ ın yer değiştirmesi ile birlikte, partneriniz ile daha huzurlu bir döneme adım atma şansına sahip olabileceksiniz. Ancak Kasım ayına kadar bu konuda tam olarak rahat edeceğinizi söylemek pek doğru olmaz.

 ASLANASLAN BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Aybaşından itibaren başlamak istediğiniz spritüel faaliyetler konusunda destekleyici etkiler alıyorsunuz. Bu ay maddi konulardan ziyade ruhunuzu besleyen aktivitelere yer ayırmanız gökyüzünün gergin enerjilerini hafifletmek anlamında çok önemli.

Akrabalarınız ve yakın çevreniz üzerinden alacağınız tutulma etkisi hayatınızda özellikle ay sonu itibariyle bazı insanların ön plana çıkmasına sebep olabilir.

Para ve maddiyatla ilgili konularda bu ay anlaşma-kontrat benzeri bir şeye yer vermek zorunda kalırsanız, gerileyen Merkür sebebi ile çok dikkatli olmalı ve 2-3 kez yazılı metinleri kontrol etmelisiniz.

Ay ortasından sonra partneriniz ile bazı mevzularda tartışma-gerginlik yaşama potansiyeline de sahipsiniz. Gerileyen Merkür enerjisine de konuşma evinizden maruz kalacağınız için sözlü iletişimlerinizde yanlış anlaşılmamaya özen gösterin.

Çocuk sahibi olan Aslan Yükselenler onların bazı problemleri ile özellikle ay ortasından sonra uğraşmak zorunda kalabilirler.

BAŞAKBAŞAK BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Aybaşı ve Ay Tutulması itibariyle evlilik ve ortaklık gibi konularda eteklerinizde biriktirdiğiniz taşların ortaya dökülmesi potansiyeline sahipsiniz.

Ay ortasından itibaren gerileme hareketini tam yükseleniniz üzerinden yapacak olan Merkür de işin içine girdiğinden, herkesle olan iletişimine en çok dikkat etmesi gereken burç sizsiniz.

Bu ay iletişimde olduğunuz kişilerce yanlış anlaşılma potansiyeliniz yükseliyor.

Ayrıca maddi konularınızın üzerinde yaşanacak Güneş Tutulması sizin tüm dikkatinizi ay sonu itibariyle bu konulara kanalize edebilir. Aileniz içerisinde gelişen bazı olaylara sakinliğinizi koruyarak yaklaşmanız özellikle ay ortasından sonra çok daha önemli.

TERAZİTERAZİ BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Bu ay Terazi Yükselenler için gerçekten yönetilmesi zorlu etkiler söz konusu.

Aybaşında burcunuz üzerinde gerilemeye başlayan Merkür, sizi özel ve genel, tüm iletişiminizde zorlu etkiler altında bırakacak. Yanlış anlaşılma potansiyeliniz bu ay bir hayli yüksek.

Ruhsal olarak kendinizi kıstırılmış, depresif ve negatif düşünceler içerisinde bulabilirsiniz. Sükunetinizi korumanız ve kendinizi değersiz hissettiğiniz bu dönemin geçici bir etki nedeni ile yaşandığını hatırlamanız faydalı olacaktır.

Burcunuzun üzerinde yanık pozisyonda bulunan Venüs sizi özel ilişkileriniz anlamında da zora sokuyor. Etrafınızda bulunan insanların pek çoğuna bu ay ortasından itibaren anlayış göstermekte zorlanabilirsiniz. Gerilen sinirleriniz ile birlikte bu ay tüm gücünüzle sevdiğiniz insanları kırmamaya odaklanmalısınız. Aksi taktirde sonrasında tamir edemeyeceğiniz durumlarla yüzleşmek zorunda kalıp, üzülebilirsiniz. Bu ay mümkün olduğunca keskin kararlar almadan, sevginizi ön plana çıkartarak, çok fazla hareketli ve gergin olan ortamlardan uzak durmaya bakmalısınız.

AKREPAKREP BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Ay Başında ilişkiler ve ebeveyn olanlar için çocuklarını kapsayan hayat alanında oluşacak Ay Tutulması, uzun zamandır bekleyen bazı gündem maddelerinin ortaya dökülmesine sebebiyet verebilir.

Ay ortasına kadar kendinizi bir hayli dinamik hissediyor olacaksınız ancak, bu dönemde yanık pozisyona geçen Venüs sebebi ile özellikle ikili ilişkilerinize dikkat etmelisiniz.

Gerileyen Merkür gelirle ilgili alanınızda dikkatinizi dağıtıp, Venüs ile birlikte size yanlış harcamalar yaptırabilir.

Yurt dışı bağlantılı bir işle uğraşanlar ya da seyahat etmek isteyenler bu ay olumlu etkiler almaktalar. Bu bağlamda (yurt dışı) uzun süredir neticelenmemiş bir işin sonuca vardığını da şahit olabilirsiniz.

YAYYAY BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Bu aya anneniz ve akrabalarınızı ilgilendiren alanda bir hareketlilik ile başlıyorsunuz.

Ay ortasına doğru Yükselen burcunuz üzerine geçecek olan Mars sebebi ile kendinizi çok daha enerjik etkiler altında bulacaksınız.

Gelir yollarınız ile ilgili uzun zamandır beklediğiniz bir paranın ya da işin bu ay sonunda gerçekleşecek Güneş Tutulması ile sonuca bağlandığına şahit olabilirsiniz.

Dostlarınız ile yaşadığınız bazı sorunların bu ay yüzleşme cesaretini size vermesi de ayın baskın enerjilerinden bir tanesi.

Bu ay en fazla dikkat etmeniz gereken konu iş hayatınızda özellikle üsteleriniz ile olan iletişiminiz. Yanlış anlaşılmaya ve pot kırmaya son derece uygun etkiler altındasınız. Dikkatli ve ölçülü tepkiler vermenizde fayda var.

OĞLAKOĞLAK BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Ekim başındaki Ay Tutulması sizi yakın çevreniz, akrabalarınız ve kardeşleriniz ile ilgili konularda uzun süredir ertelenen bazı konular hakkında yüzleşmelere itebilir.

Ay ortasından itibaren harcamalarınızı kontrol etmeniz önemli.

Gerileyen Merkür yine sizi ailevi meselelere yöneltme isteğinde.

Bu ayın en fazla dikkat edilmesi gereken konu başlığı ise kariyer eviniz üzerinde ay sonunda yaşanacak olan Güneş Tutulması. Uzun süredir biriken iş ile alakalı bir konuda enerjilerin serbest kaldığına şahit olabilirsiniz. Venüs’ün yanık olması ve otoriteyi temsil eden güneş gezegeninin kendini bulunduğu yerde bir hayli rahatsız hissetmesi sebebi ile özellikle amir konumundaki kimselerle iş yerinde tartışmalardan uzak durmanızda fayda var.

KOVAKOVA BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Ekim başında para ve maddi kaynaklarınız üzerinde yaşanacak Ay Tutulması size beklemediğiniz bir harcama yaptırma potansiyeli kadar, mesleki açıdan beklemediğiniz maddi bir ödülü de getirme potansiyeline sahip.

Hedefleriniz konusunda kendinizi atak yapmaya hazır ve hırslı hissetmenize rağmen, bu ay daha ziyade ölçülü ve temkinli davranışlar sergilemenizde fayda var.

Evlilik hayatınız ve aile büyükleri ile ilgi konularda yanlış anlaşılma potansiyeliniz bu ay yükselirken, gerileyen Merkür sebebi ile de dağılan dikkatiniz sizi yaptığınız hamlelerde yanlış sonuçlara götürme potansiyeline sahip.

Ancak bu ayı kendi içinize dönerek, ruhsal gelişim ile ilgili konularda faal olarak geçirebilirseniz son derece olumlu neticeler alabilirsiniz.

BALIKBALIK BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

8 Ekim’ de tam yükseleniniz üzerinde gerçekleşecek olan Ay Tutulması sebebi ile oldukça duygusal ve hassas bir ay geçireceksiniz.

İçinizde biriktirdiğiniz bazı konularla yüzleşmek, bunları açığa çıkartmak için bu ay bir hayli zorlayıcı enerjiler alıyorsunuz.

Evli ya da uzun süreli bir ilişkiye sahip Balık Burçlarının gerileyen Merkür sebebi ile ilişkilerinde iletişimlerine son derece dikkat etmeleri gerekiyor. Yanlış anlaşılabilirsiniz.

Kariyer hayatınızda ay ortasından itibaren daha hareketli etkilerin söz konusu olacağını yer değiştiren Mars sebebiyle gözlemleyeceksiniz.

Ancak bu ay sonunda içsel alanlarınızı ön plana çıkartan bir Güneş Tutulması etkisine sahipsiniz ki; bu süreci kişisel gelişim ve her türlü spritüel faaliyetle desteklemenizde hem güzel sonuçlar, hem de içsel huzurunuz anlamında fayda var.

Tutulmaların hepimizin hayatları için hayırlı sonuçlar getirmesini dilerim…

Sevgilerimle…

©Hint Astroloğu

26 Eylül 2014

Yukarıda bahsettiğim tüm gökyüzü hareketleri Hint Astrolojisine göre “kişiler” için “genel” potansiyelleri içermektedir.  Her yazımda özellikle belirttiğim gibi şahsınızın hayatına olacak potansiyel etkilerin belirlenebilmesi için kesinlikle bireysel haritanızın çıkartılıp, yorumlanması gerektiğini unutmamalısınız.
Tüm Burç yorumlarını Hint Astrolojisi ile belirlenmiş “Yükselen” ve “Ay Burcu” nuza göre –her ikisini birden- okumanız gerekmektedir.
Hint Astrolojisine göre Yükselen ve Ay Burcunuzu ücretsiz olarak öğrenmek için lütfen tık’ layınız…

Astroloji, Hint Astrolojisi, Koç Burcu, Boğa Burcu, İkizler Burcu, Yengeç Burcu, Aslan Burcu, Başak Burcu, Terazi Burcu, Akrep Burcu, Yay Burcu, Oğlak Burcu, Kova Burcu, Balık Burcu, Vedik, Vedik Astrolojisi, Aylık Burç Yorumu, Eylül 2014 Burçları, Dolunay, Yeni Ay, Amavasya, Chitra, Güneş Tutulması, Ay Tutulması, Merkür Gerilemesi, Merkür, Güneş, Yükselen Burç, Ay Burcu, Mars, Retro Merkür, Yanık Venüs, Cazimi, Rahu

Paylaş