EKİM 2022 VEDİK BURÇ YORUMLARI

Hint Astrolojisine göre Rahu, Ketu ve Jüpiter dışındaki tüm oyuncuların önemli hamleler yapacağı Ekim 2022’ de gerçekleşecek gökyüzü gezegen yerleşimleri aşağıdaki gibi olacaktır:

Merkür:

2 Ekim tarihinde Merkür Vedik Astrolojisine göre Başak Burcu içerisinde Retro hareketini bitirerek güçlü şekilde enerjilerini yansıtmaya kaldığı yerden devam edecek. 2 Ekim’ den itibaren teknolojik konularda alım yapmak, faaliyette bulunmak isteyenler için artık çok uygun enerjiler söz konusu olacak.

26 Ekim’ de Terazi Burcu içerisine geçene kadar başta Başak, Balık ve İkizler Yükselenler olmak üzere hepimiz için hayatımızda önü tıkanmış, yavaşlamış, aksilikler, arızalar çıkartan olayların düzelmeye başlaması söz konusu olabilecek.

Dolunay:

Vedik Astrolojisi/ Sideral Zodyak’ a göre Balık Burcu içerisinde 9 Ekim tarihinde Dolunay enerjisini deneyimleyeceğiz.

Jüpiter ile birlikte gerçekleşecek bu Dolunay, özellikle iletişim kurarak düzeltebileceğimiz, sonuca vardırmak istediğimiz işlerimiz için çok pozitif enerjiler verebilir.

Çünkü Hint Astrolojisinde Jüpiter ve Ay’ ın birlikteliği en uğurlu sayılan Yoga’ lardan biri olan Gaja Kesari’ yi oluşturacak.

Dolunay ve Gaja Kesari Yoga’ nın harmanlandığı bu Dolunay sürecini olumlu neticeler almak istediğiniz konular için kullanabilirsiniz.

(Başlangıçlar için değil! Sonuçlandırma faaliyetleri için…)

Mars:

16 Ekim itibariyle Boğa Burcu’ nu terk ederek, 30 Ekim’ de başlayacağı Retro’ su için İkizler Burcu içerisine geçecek olan Mars; 13 Kasım’a kadar Vedik Sistemine göre bu burç kuşağı içerisinde konaklamaya devam edecek.

Mars yeni yerleşimi ile birlikte başta İkizler, Başak, Yay ve Oğlak Yükselenler olmak üzere pek çoğumuzun hayatında önemli bir stres yükselticisi olarak çalışmaya başlayacak.

Özellikle Retro yapma tarihine yaklaştıkça duygu durumumuzu yönetmekte zorlandığımız zamanlar yaşayabiliriz.

Ufak şeylerden büyük olayların patlak verdiği durumlar söz konusu olabilir.

Ocak 2023 sonuna kadar maalesef Mars Retro’ su pek çoğumuzun hayatında önemli dönüm noktalarını şekillendirmek üzere etki edeceğe benzemektedir.

Güneş:

17 Ekim itibariyle Başak Burcu’ nu terk edip, düşüş konumunda Terazi Burcu içerisinde yerleşecek olan Güneş, vücut dirençlerini de aşağı çekmeye başlayarak kışa giriş hastalıkları için uygun zemini hazırlayacak.

Başta Terazi, Balık, Akrep, Koç ve Boğa Yükselenler olmak üzere herkesin bağışıklık sistemini güçlendirici tedbirler almasında fayda var.

Venüs:

18 Ekim itibariyle yöneticisi olduğu ve güçlü şekilde çalıştığı Terazi Burcu içerisine yerleşecek olan Venüs, maalesef Güneş’ e çok yakın seyretmesi sebebi ile sevdiği bir noktada bulunmasına rağmen yanık/combust vaziyette enerjilerini yansıtabilecek.

Yanık durumda olması da verdiği pozitif etkilerin yanında sorunlar da çıkartacağı anlamına gelmekte.

Koç, İkizler, Terazi Yükselenler için 11 Kasım tarihine kadar yeni bir aşk ilişkisinin filizlenmesi, romantik etkilerin hayatlarında güçlenmesi söz konusu olabilecek.

Ancak Venüs yanık vaziyetteyken başlayan ilişkilere güven duymak için fazla acele etmemek gerektiğini de bir kez daha hatırlatmak isterim.

Aynı temkinli yaklaşımı güzellik, estetik amaçlı müdahaleler için de yapmakta fayda var.

Satürn:

23 Ekim itibariyle Oğlak Burcu içerisinde Retro’ sunu bitirecek olan Satürn, hayatımızdaki sorumluluk gerektiren işlere artık daha kolay konsantre olmamızı sağlayacak.

Sade Sati, Satürn Döngüsü ve Yükselen Üzerinden Satürn Transiti süreçlerini yaşayanlar açısındansa Satürn’ ün Hint Astrolojisine göre Oğlak Burcu içerisindeki bu son dönemleri, vermek istediği derslerin alınıp alınmadığını iyice kontrol etmek açısından 17 Ocak 2023’ e kadar önemli sınavlarla geçebilir.

Güneş Tutulması:

25 Ekim Güneş Tutulması yanık Venüs ve Satürn görünümleri altında Vedik Astrolojisine göre Terazi Burcu içerisinde Swati Takımyıldızında gerçekleşecek.

İlişkilere, “hayır” diyerek sesimizi yükseltmemiz gereken olaylara vurgu yapacak olan bu Tutulma’ nın etkileri aslında tüm Ekim ayında geçerliliğini koruyacak.

Şahsi haritalarımızda düştüğü noktaya göre netice almayı beklediğimiz önemli olayların şekillenmesine de sebep olacak bu süreçte dirayet göstermek ve ne istediğimizi bilmek kilit rol oynayabilir.

Yukarıda aktardığım Ekim 2022 gökyüzü gezegen hareketlerinin (Hint Astrolojisine göre hesaplanarak bulunmuş) Ay ve Yükselen Burçlara göre etkilerini aşağıda bulabilirsiniz…

*** Her zaman olduğu gibi sayfamda yayınlanan burç yorumlarının Batı Astrolojisi gezegen konumları ile hiçbir alakası olmadığını, tamamen Hint/Vedik Astrolojisi disiplini içerisinde aktarıldığını hatırlatmak isterim.

Dolayısı ile Batı Astrolojisine göre hesaplanmış olan Güneş’ in konumuna/doğum tarihinize göre “hangi burç” olduğunuzun, yukarıdaki yorumlarla hiçbir ilişkisi yoktur.

Örnek: Batı Astrolojisine göre Balık olan birinin sayfamdaki Balık Burcu etkilerini okuması, yanlış yönlenmesine, yanlış yorumları okumasına sebebiyet verecektir.

Hint Astrolojisine göre hesaplanmış olan Yükselen ve Ay Burcunuza göre yazıları değerlendirmelisiniz.

(Hint Astrolojisinde Burçlar doğum tarihinize göre hesaplanmaz! Örneğin 10 Ağustos tarihinde doğan bir kişi Aslan Burcu değildir!)

Merak ettiğiniz kavramlar için: Kısa Bilgiler Bölümüne bakabilirsiniz.

Not: Tüm gezegen yerleşimleri Vedik Astrolojisine yani Sideral Zodyak’ a göre aktarılmaktadır. Lütfen Batı Astrolojisi disiplini ile yazılmış yazıları okuyup, “Mars şu burçta değil miydi? Satürn çoktan bu burca geçmemiş miydi? Benim hala Sade Sati’ m devam mı ediyor yani?” gibi soruları bana yöneltmemenizi önemle rica ediyorum…

KOÇ BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Geçtiğimiz ay sağlığınız, iş arkadaşlarınız, çalışma ortamınız ile ilgili yaşadığınız aksaklıklar Ekim’ de Merkür’ ün düz harekete geçmesi ile birlikte son bulacak. Bozulan eşyalar, iş arkadaşlarınızla aranızda yanlış giden diyaloglar gerekli aksiyonların alınması ile birlikte düzelecek. 9 Ekim Dolunay’ ı internet bağlantılı bir işinizin sonuçlanmasına, planlamasını yaptığınız bir harcama hakkında nihai kararı almanıza sebep olabilir. 16 Ekim tarihinde yer değiştirecek olan Mars; kardeşleriniz, kuzenleriniz, yakın dostlarınızla aranızdaki iletişimin hız kazanmasına neden olurken bir yandan da bu kimselerle birlikte stresli bir mücadele sürecinde birlikte hareket etmenizi gerektiren olayları hayatınıza çekebilir. 18 Ekim itibariyle tam Yükseleninizin karşısına yerleşecek olan Venüs sizi aşk konusunda şanslı kılarken, güzellik-estetik alakalı girişimlerinizden de tatmin edici sonuçlar almanıza olanak sağlayacak. Bu tarihten itibaren yaklaşık bir ay boyunca hayatınızda güzel sürprizlerle karşılaşabilir, kendinizi daha pozitif hissettiğiniz bir dönem geçirebilirsiniz. Ay sonuna doğru düz hareketine geri dönecek olan bir diğer gezegen Satürn nedeni ile özel hayatınıza kaymış olan odağınız değişerek, kariyer ilintili konulardaki sorumluluklarınızla daha fazla ilgilenmeye başlayacaksınız. Bu tarih itibariyle iş yükünüzdeki artış sizi iyice sıkıştırmaya başlayabilir. 25 Ekim Güneş Tutulması ise özel hayatınız /evliliğiniz/partneriniz, ortaklı işleriniz, yurt dışı bağlantılı projeleriniz ve yazılı anlaşmalar ile ilgili hayatınızda sonuç almayı beklediğiniz bir konuyu netleştiriyor olacak.

BOĞA BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Eylül ayında eğitim, yaratıcılık-sanat-eğlence içerikli işleriniz ve özel/aşk hayatınız, hobileriniz, spor faaliyetleriniz, spekülatif yatırımlarınız, çocuklarınız/çocuğunuz ilintili uğraşmak zorunda kaldığınız pek çok sorun, Merkür’ ün düz hareketine geri dönmesi ile birlikte çözüme ulaşmaya başlayacak. 9 Ekim Dolunay süreci ise üzerinde çalıştığınız bir projenin tamamlanması için gerekli son hamleleri yapmanıza olanak yaratıp, amacınıza ulaşmanızı sağlayacak. 16 Ekim tarihinde Burcunuz üzerinden ayrılacak olan Mars; gelir kaynaklarınız, finansal durumunuz ve para beklentisi içerisinde olduğunuz işleriniz alakalı hızlı gelişmeler yaşayıp, yeni kararlar almanıza neden olabilir. Beklemediğiniz para çıkışları da önünüzdeki bir ay boyunca bütçenizi sarsma potansiyeline sahip. 18 Ekim itibariyle sağlığınızı, iş arkadaşlarınızı ve çalışma ortamınızı gösteren yere transit yapacak olan Venüs size işinizle ilgili yeni atılımlar yapmaya, işinizi büyütmeye olanak sağlayacak fırsatlar sunabilir. Ekim’ in ikinci yarısı itibariyle fiziken kendinizi daha dinamik ve güçlü hissediyor olacaksınız. Davalık olduğunuz bir konuda da Venüs nedeni ile pozitif gelişmeler yaşayabilirsiniz. Ay sonuna doğru düz hareketine geri dönecek olan bir diğer gezegen Satürn nedeni ile bir süredir hiç ilerleme kaydedemediğiniz onay bekleyen işlerinizde canlanmalar yaşayabilirsiniz. 25 Ekim Güneş Tutulması ise iş hayatınızla ilgili ilerideki 6 aylık dönemi ciddi şekilde etkileyecek önemli bir karar ya da yeni bir iş almanıza aracılık edecek.

İKİZLER BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Eylül ayında eviniz, yaşam alanınız, aileniz, arabanız/ taşınmaz mülkleriniz, yatırımlarınız, anneniz alakalı önünüze çıkan sorunlar bu ay itibariyle Merkür’ ün düz harekete geçmesiyle hızlı şekilde ard arda çözümleniyor olacak. 9 Ekim Dolunay sürecinde kariyerinizde beklediğiniz terfi, statü/kazanç yükselmesi, iş teklifi gibi bir olay varsa önemli haberler alıyor olabilirsiniz. 16 Ekim tarihinde yer değiştirecek olan Mars; tam Yükseleninizin üzerine yerleşerek sizi olduğundan daha gergin bir ruh halinin içerisine çekecek. Ne istediğinizi bilmekte zorlanan, hızlı değişimler gösteren, fevri çıkışlar yapan biri gibi davranmaya eğilimli olacaksınız. Yaklaşık bir ay boyunca başta anneniz, eşiniz olmak üzere en yakınınızdaki kimselerle agresif iletişim kurmamaya gayret etmenizde fayda var. Uzun süredir sabrettiğiniz olaylar karşısında çok ufak kıvılcımlar nedeni ile birden bire patlamalar da yaşayabilirsiniz. 18 Ekim itibariyle Venüs sizi aşk hayatınızı canlandırmak, yeni bir aşkı hayatınıza almanız anlamında destekliyor olacak. Romantik beklentileri olanalar için bu dönem değerlendirmeleri gereken bir fırsat sunacak. Ayrıca eğitim, reklam, sanat, eğlence, spor faaliyetleri ile uğraşanlar açısından da bu tarihten itibaren yaklaşık bir ay boyunca başarılı işlere imza atma potansiyeli söz konusu olacak. Ay sonuna doğru düz hareketine geri dönecek olan bir diğer gezegen Satürn nedeni ile komisyon, prim, miras, faiz, nafaka gibi dolaylı yoldan elde ettiğiniz kazançlarınızla alakalı tıkanmış bazı işlerinizde ilerlemeler kaydedebilirsiniz. Ancak vergi-sigorta gibi yükümlülüklerinizi de Ekim sonundan itibaren ihmal etmeden yeniden ele almanızda fayda var. 25 Ekim Güneş Tutulması ise çocuğunuz ya da aşk hayatınız alakalı beklediğiniz bir netleşmenin yaşanmasına aracılık edebilir.

YENGEÇ BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Eylül ayında yaptığınız yeni girişimler, seyahat planları, satış-pazarlama faaliyetleri açısından yaşadığınız sıkıntıları bu ay Retro hareketine son verecek olan Merkür nedeni ile artık yaşamıyor olacaksınız. İletişim gerektiren işlerde Ekim ayı başarılı çalışmalar yürütmenize ve eliniz attığınız işlerde sonuç almanıza olanak sağlayacak. 9 Ekim Dolunay süreci ise daha önceden başlattığınız ve deneyimlerinizi aktarmanıza ya da otorite konumunuzun sağlamlaşmasına olanak sağlayacak bir girişiminizin sonuçlanmasına aracılık edebilir. 16 Ekim tarihinde yer değiştirecek olan Mars; web üzerinden takip ettiğiniz ya da yurt dışı bağlantılı bir işiniz konusunda önemli eforlar sarf ederek ve zamanla yarışarak çalışmanıza neden olabilir. Bu konuda çıkacak aksaklıklarla da ciddi şekilde uğraşmak zorunda kalacaksınız. 18 Ekim itibariyle yer değiştirecek olan Venüs ev, araba, arazi gibi yatırım niyetiniz varsa size arzu ettiğiniz bir fırsatı yakalama şansı sunabilir. Ayrıca evinizin dekorasyonu ilintili bir girişimde de önünüzdeki 1 aylık süreçte bulunabilirsiniz. Ay sonuna doğru düz hareketine geri dönecek olan Satürn ise size sonuç alma noktasında tıkandığınız ortaklı işleriniz, ticari hayatınız, yurt dışı bağlantılı projeleriniz ve yazılı anlaşmalar konularında artık daha rahat bir nefes aldırarak, yavaş ama daha çözümcü sonuçlar üretmeye başlayacak. 25 Ekim Güneş Tutulması ise sizi; anneniz, aileniz hakkında karar almak ya da yapmak istediğiniz bir yatırım, almak istediğiniz ev-araba gibi bir taşınmaz hakkında nihai karara vardırarak işi sonuçlandırmanıza olanak sağlayacak.

ASLAN BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Ekim ayı itibariyle düz hareketine geri dönecek olan Merkür sizi finansal anlamda sıkışık durumda bıraktığı konuları çözmek için bu ay rahatlatıyor olacak. Başladığınız işlerden beklediğinizin üzerinde gelir elde edebilir, maddi olarak geçtiğimiz aya oranla çok daha refah bir dönem geçirebilirsiniz. 9 Ekim Dolunay süreci dolaylı olarak elinize geçen paralarla alakalı bir konunun çözme ulaşmasına aracılık ederek, sizi maddi anlamda bir kez daha rahatlatıyor olacak. 16 Ekim tarihinde yer değiştirecek olan Mars; zor ve stresli bir projede görevlendirilmenize aracılık edebilir. Yüksek çıtalı bir hedef için önünüzdeki 1 ay boyunca büyük efor sarf ederek ve fazlası ile yorularak hayatınızı geçirmeniz olası etkiler arasında. 18 Ekim itibariyle yer değiştirecek olan Venüs ise yeni gerişimler, yeni başlayan projeler, çıkılacak seyahatler, yeni tanışılan insanlar, yazılı başvurular, iletişim, satış-pazarlama faaliyetleri açısından sizi var gücü ile destekliyor olacak. Elinizi attığınız işlerde beklediğinizden daha verimli sonuçlar alabilir, ard arda önemli işleri nihayete ulaştırabilirsiniz. Ay sonuna doğru düz hareketine geri dönecek olan Satürn ise iş ortamınızda, birlikte çalıştığınız insanlarla olan iş düzeninizde bir süredir hayata geçirmek istediğiniz süreçleri ve iyileştirmeleri yapmak konusunda çıkarttığı zorlukları geride bırakarak artık size destek olmak isteyecek. 25 Ekim Güneş Tutulması ise yeni başlayacağınız bir iş-girişim konusunda size önemli bir fikir verip, yol ayrımına getiriyor olacak. Beklediğiniz bir başvuru sonucu varsa, bu Tutulma süreci ile neticelenebilir.

BAŞAK BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Ekim ayında Retro hareketini bitirecek olan Yükselen yöneticiniz Merkür, bu ay geçtiğimiz ay hayatınıza çıkarttığı engelleri temizleyerek hızlı şekilde çözüme kavuşturuyor olacak. Özellikle kariyeriniz alakalı sıkıntılı durumlar Ekim ayında yoluna giriyor olacak. 9 Ekim Dolunay süreci ise ortaklı işleriniz, ticari hayatınız, yurt dışı bağlantılı projeleriniz, sonucunu beklediğiniz anlaşmalar alakalı netleşen haberler getirebilir. 16 Ekim tarihinde yer değiştirecek olan Mars; yaklaşık bir ay boyunca işinizde üstesinden gelmek için çok çaba sarf etmeniz gereken işlerle sizi stres altına sokabilir. Üstlerinizin üzerinizdeki baskısı artarken, temposu hiç düşmeyen bir enerji ile yeni sorumluluklarınızı yerine getirmeye çalışmak durumunda kalabilirsiniz. 18 Ekim itibariyle Yükseleninizin üzerinden ayrılacak olan Venüs gelir kaynaklarınız, finansal durumunuz ve para beklentisi içerisinde olduğunuz işleriniz açısından yaklaşık 1 ay boyunca size çok bereketli fırsatlar sunuyor olacak. Ayrıca bu dönemde ikna etmeniz gereken insanlarla olan görüşmelerinize öncelik verirseniz, istediğiniz sonuçları almanız mümkün olabilir. Ay sonuna doğru düz hareketine geri dönecek olan Satürn ise hobileriniz, spor faaliyetleri gibi konulara daha disiplinli şekilde vakit ayırabilmenize olanak tanıyacak. 25 Ekim Güneş Tutulması süreci ise önemli bir para girişine aracı olabilecek bir iş konusunda nihai durumun netleşmesine aracılık edebilir.

TERAZİ BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Ekim itibariyle düz hareketine geri dönecek olan Merkür, onay bekleyen, devlet otoritesi ya da yurt dışı alakalı aksayan işleriniz ile ilgili hızlıca yol almanıza imkan verecek çözümleri önünüze çıkartmaya başlayacak. 9 Ekim Dolunay sürecinde iş arkadaşlarınızı, iş ortamınızı alakadar eden bir süredir zaten beklediğiniz bir sonucun nihai şekline bürünmesine tanıklık edeceksiniz. 16 Ekim tarihinde yer değiştirecek olan Mars; size otorite konumunuzu güçlendiren yeni görevlendirmeler, yetkiler bahşedebilir. Ancak önünüzdeki 1 aylık süreçte yeni aldığınız sorumluluklar sizi beklediğinizden daha zor bir sürecin içerisine sokup, stresli ilişkileri yönetmek zorunda da bırakacaktır. 18 Ekim itibariyle tam Yükseleninizin üzerine yerleşecek olan Venüs sizi aşk konusunda şanslı kılarken, güzellik-estetik alakalı girişimlerinizden de tatmin edici sonuçlar almanıza olanak sağlayacak. Bu tarihten itibaren yaklaşık bir ay boyunca hayatınızda güzel sürprizlerle karşılaşabilir, kendinizi daha pozitif hissettiğiniz bir dönem geçirebilirsiniz. Yaratıcılık gerektiren işlerdeki başarılarınız da bu süreçte dikkat çekici hale gelebilir. Ekim sonunda Retro’ sunu bitirecek olan Satürn, taşınmaz mülkleriniz, araçlar, toprak yatırımları ile ilgili konularda tıkanmış, çözümsüzleşen konularda daha mantıklı yaklaşımlarla karşılaşmanıza olanak tanıyacak. 25 Ekim Güneş Tutulması ise tam Yükselen Burcunuz üzerinde gerçekleşeceğinden sizi ruhsal olarak biraz zorlayabilir. Ancak kendi hayatınız ve çok yakından sizinle ilişkili eşiniz, ortaklarınız gibi insanlar adına önemli kararlar alıp; yeni bir yola doğru rotanızı kırmanıza neden olacak fırsatlar yaratma potansiyelini de beraberinde getiriyor olacak.

AKREP BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Bu ay bitecek olan Merkür Retrosu geçtiğimiz ay ıskaladığınız hedeflerinizi tutturmanıza, yaptığınız ama bozulan planlarınızı tekrar gündeme almanıza olanak tanıyacak. Sosyal yaşam adına da oldukça hareketli bir Ekim ayı geçireceksiniz. 9 Ekim Dolunay sürecinde özel hayatınızı alakadar eden bir konuda kafanızı netleştirip, yeni başlangıçlar için hazırlık yapma girişiminde bulunabilirsiniz. 16 Ekim tarihinde yer değiştirecek olan Yükselen Burcunuzun yöneticisi Mars; başta miras olmak üzere dolaylı yoldan elde ettiğiniz maaş dışı gelirlerinizle alakalı pek çok gelişmeyi size ardı ardına yaşatmaya başlayacak. Ancak bir ay süresince Mars’ ın yaşatacağı bu hareketlilik sizi üzecek bazı olaylarla karşılaşmanıza, önemli zorluklarla sınanmanıza da sebebiyet verebilir. Bazı şeyleri feda etmeden yeni kazanç elde etme şansınız olmayabilir. 18 Ekim itibariyle yer değiştirecek olan Venüs ise harcamalarınızı gösteren evinizin içerisine yerleşeceğinden bu ay bütçenizden lüks sayılabilecek harcamalar için önemli para çıkışları olabilir. Ayrıca Venüs yurt dışı veya web bağlantılı bazı işlerinizin çok daha hızlı ve olumlu şekilde sonuçlanmasına aracılık edebilir. Ekim sonuna doğru düz hareketine geri dönecek olan Satürn ise yaptığınız başvurular, kendi işiniz alakalı girişimler, satış-pazarlama faaliyetlerinizdeki başarının önündeki engeli kaldırarak, önümüzdeki aylarda bu alanlarda daha faal şekilde çalışmanıza olanak tanıyacak. 25 Ekim Güneş Tutulması süreci ise bir harcama kalemi alakalı son hamleyi yapmanıza/karar vermenize yol açabilir. Ayrıca yurt dışı bağlantılı bir işinizin alternatif çözümünü ya da neticesini bu Tutulma sürecinde alabilirsiniz.

YAY BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Ekim itibariyle sonlanan Merkür Retro’ su kariyer hayatınızda geçtiğimiz ay yaşanan aksaklıklara, yanlış anlamalara ve teknik sorunlara son vererek, sonuç almayı beklediğiniz konularda hızlı ve net şekilde işlerinizin yoluna girmesine aracılık edecek. 9 Ekim Dolunay süreci ise aileniz, anneniz, taşınmaz mülkler ilintili bir konuda kararsızlığınıza son verip size önemli bir adım attırabilir. 16 Ekim tarihinde yer değiştirecek olan Mars; sizi ilişkiniz, ortaklı yürüttüğünüz projeleriniz, yazılı anlaşmaları gösteren alanda önemli sınavlara tabi tutmak ve ciddi şekilde stresli bir dönemden geçirmek isteyebilir. 18 Ekim itibariyle yer değiştirecek olan Venüs ise size takip ettiğiniz projelerde başarıya ulaşmanız için ciddi bir destek sunacak. Ayrıca sosyal çevrenizin/hayatınızın canlanması ve önemli konumlarda bulunan insanlarla tanışmanız anlamında da gökyüzünün desteğini alıyor olacaksınız. Ay sonuna doğru gerilemesini bitirecek olan Satürn ise bir süredir parasal konularda kafanızda oluşan kararsızlıklara son vererek daha istikrarlı adımlar atmanıza olanak sunacak. 25 Ekim Güneş Tutulması süreci ise uzun süredir aklınızda olan bir yatırım için nihai kararınızı vermenize aracılık edecek. Bu Tutulma süreci kardeşiniz veya yakın çevrenizden bir insanın hayatındaki önemli bir dönüşümde yanında yer alıp, destek vermeniz gereken bir durumu da tetikleyebilir.

OĞLAK BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Ekim ayının sonunda düz hareketine geri dönecek olan başta Burcunuzun yöneticisi Satürn aybaşında da Merkür nedeni ile hayatınızda çözümlenmeyeceğini düşündüğünüz, artık üzerine gitmekten vaz geçtiğiniz pek çok konu tekrar canlanarak halledilme süreçleri içerisine girecekler. Özellikle yaptığınız işi takdir eden, otorite/amir/öğretmen konumundaki kişiler nezdinde ileriye götürmekte zorlandığınız projelerinizin önü açılacak. Onay beklediğiniz konularda ard arda netice alacaksınız. Eğitim ilintili alanlarda çalışanların da bu ay gündemi bir hayli yoğun mesailere sahne olacak. 9 Ekim Dolunay sürecinde yaptığınız bir başvuru/girişim ya da kendi işiniz alakalı bir konunun netleşmesine şahitlik edebilirsiniz. 16 Ekim tarihinde yer değiştirecek olan Mars ise size çevrenizde daha önce fark etmediğiniz bazı düşmanlıkların varlığını gösterebilir. Bilhassa iş ortamınızda sizinle paralel konumda çalışan kişilerin negatif tutumlarıyla yüzleşmek durumunda kalabilirsiniz. 18 Ekim itibariyle yer değiştirecek olan Venüs ise kariyerinizle ilgili çok olumlu bir gelişme yaşanmasına yaklaşık bir aylık süreçte aracılık edebilir. Ekim ayında kariyerinize her zamankinden daha fazla eğilmeli ve Venüs’ ün sunduğu bu başarı fırsatını değerlendirmelisiniz. 25 Ekim Güneş Tutulması sürecinde ise yine önünüzdeki 6 aya şekil verecek olan kariyerinizle alakalı önemli bir yol ayrımına gelmeniz söz konusu olabilir.

KOVA BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Bu ay bitecek olan Merkür Retrosu komisyon, prim, miras, sigorta, faiz, nafaka gibi dolaylı yoldan elde ettiğiniz kazançlarınız ve spekülatif yatırımlarınız, eşinizin maddi imkanları gibi para kaynaklarınızda yaşadığınız gecikme, eksiklik gibi sorunlara son veriyor olacak. 9 Ekim Dolunay sürecinde ise parasal bir sorununuz çözüme kavuşarak sizi rahatlatabilir. 16 Ekim tarihinde yer değiştirecek olan Mars; özel ilişkiniz/aşk hayatınızda bazı kıskançlık kaynaklı problemler deneyimlemenize aracılık edecek. Ayrıca çocuk sahibi iseniz çocuğunuz kaynaklı bazı streslerle de bu ay uğraşmak zorunda kalabilirsiniz. 18 Ekim itibariyle yer değiştirecek olan Venüs ise yaptığınız işi takdir eden, otorite/amir/öğretmen konumundaki kişiler nezdinde takdir göreceğiniz işler başarmanıza yaklaşık bir aylık süreçte destek veriyor olacak. Eğitim, basın-yayın ve yurt dışı bağlantılı işlerde çalışanlar açısından da Venüs’ ün bu transit süreci olumlu gelişmeler yaşamalarına sebebiyet verecektir. Ay sonuna doğru gerilemesini bitirecek olan Satürn, web tabanlı yürütmek istediğiniz ancak gerekli ivmeyi bir türlü yakalayamadığınız işlerinizi artık bir düzene koymanız ve daha disiplinli ilerlemeniz için gerekli azmi size sağlıyor olacak. Satürn’ ün bu hamlesi Ocak sonuna kadar para biriktirmek için gerekli motivasyonu da size getirebilir. 25 Ekim Güneş Tutulması süreci ise onayda bekleyen işlerinizin sonuçlanmasına, terfi/yetkilendirme gibi bir beklentiniz varsa durumun sizin adınıza netleşmesine aracılık edebilir.

BALIK BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Merkür’ ün Retro’ sunu bitirmesi ile birlikte özel ilişkinizde, partnerinizle birlikte harekete geçmek istediğiniz konuların önündeki engel de ortadan kalkmış olacak. Ortaklı çalışma yaptığınız, başkalarına bağlı şekilde gerçekleştirdiğiniz projelerinizdeki gecikmeler de Ekim ayında son buluyor olacak. Ticari faaliyetler ve kazançlar anlamında da Merkür’ ün bu hamlesi daha pozitif bir dönem geçirmenizi sağlayacak. 9 Ekim Dolunay’ ı tam Yükseleniniz üzerinde gerçekleşeceğinden olumlu seyreden gelişmeler sizi duygusal anlamda çok pozitif bir ruh haline sokabilir. Partnerinizle bu atmosfer içerisinde önemli konuları açıkça konuşma/yüzleşme yoluna girebilirsiniz. 16 Ekim tarihinde yer değiştirecek olan Mars ise ev, arazi, araç gibi taşınmaz mülk edinmeniz ile ilgili enerjileri tetikliyor olacak. Bu tarz girişimlerinizde çok hızlı karar alıp, eyleme geçme zorunluluğu ile karşılaşabilirsiniz. Mars’ın bu hamlesi ile birlikte aileniz/anneniz ile olan iletişiminizde de bazı gerginlikler yaşayabileceğiniz 1 aylık sürece adım atacaksınız. 18 Ekim itibariyle yer değiştirecek olan Venüs bu tarihten itibaren yaklaşık bir ay boyunca dolaylı yoldan elde ettiğiniz gelirlerinizde artış yaşamanıza neden olacak. Ekim sonunda Retro’ sunu bitirecek olan Satürn ise hedeflediğiniz halde bir türlü harekete geçip, başlatamadığınız işlerinize el atmanızı ve üzerlerinde daha disipline şekilde çalışmanızı sağlayacak. 25 Ekim Güneş Tutulması sürecinde miras, komisyon, nafaka, pirim ya da sigorta alacaklarınızı ilgilendiren bir konuda önemli gelişmeler yaşayabilir, sonuca bağlanması için bazı somut adımlar atıyor olabilirsiniz.

Sevgilerimle,

©Hint Astroloğu

2 Ekim 2022

Paylaş