CORONA Virüsü ve Önümüzdeki Günler…

Şu anda hepimizin hayatını derinden etkileyen Corona Virüsü ile ilgili gelen yoğun sorulara cevaben Vedik Astrolojisi doğrultusunda aşağıdaki kısa bilgileri sizlerle paylaşmak istiyorum.

Virüs ne zaman kontrol altına alınır? Ya da hayatlarımızı etkilemek anlamında güç kaybeder?

Bu soruların birkaç aşamada cevaplarını vermek gerekiyor…

Birinci Aşama:

Öncelikle Rahu ve Ketu’ nun Hint Astrolojisine göre yerleştikleri Takımyıldızları değiştirmeleri gerekiyor.

Rahu’ nun Eylül 2019 sonundan beri yerleştiği Aridra Nakshatra/Takımyıldızı’ nın dünya üzerinde tüm insanlığı derinden etkileyen olayların yaşandığı anlarda genellikle sahnede olduğunu görmekteyiz.

Rahu’ nun Aridra’ yı terk edeceği tarih: 22 Nisan.

Ölüm oranlarında düşme, korkunun biraz hız kesmesi ilk olarak bu tarih ve sonrasına denk gelmeye başlayacaktır diye düşünmekteyim.

Yani Mart-Nisan aylarında Corona Virüsü ile ilgili kayda değer hayatlarımızı rahatlatacak bir gelişme olması konusunda çok pozitif değilim…

İkinci aşama:

Gökyüzünde Şubat ayından beri hakim olan Hint Astrolojisine göre Kala Sarpa Yoga enerjisinin Merkür tarafından kırılması gerekiyor.

Bu kırılma ise Mayıs’ ın son günlerine denk gelmekte.

İnsanların inişli-çıkışlı, ne yapacağını bilmez şekilde dengesiz ve kontrolsüz tepkilerini, Mayıs sonunda Merkür’ ün müdahalesi ile kırılan Kala Sarpa Yoga enerjisi; daha mantıklı tepkiler vermeye, hayatı biraz daha normalize yaşamaya doğru kanalize edecektir…

Üçüncü Aşama:

29 Haziran tarihine kadar Oğlak Burcu içerisinde Plüton ve Satürn yanlarında Jüpiter de olmak üzere kavuşum yapmaya devam edecekler.

Satürn- Plüton kavuşumları yıkım, ayrılık, ölüm, eski düzenin yıkılarak yeni düzenlerin devrimci şekilde kurulması anlamına gelir.

Corona Virüsü nedeni ile yaşam şeklimizde şimdilik günlük değişimlere yer veriyoruz. Yaza kadar daha radikal değişimler yaşamamız olası gözükmekte.

Jüpiter-Satürn kavuşumları ise yeni düzen, yeni organizasyonlar için yeşil ışık yakmakta. Kurallar, yönetmelikler, anlaşma şartları yeni baştan yazılmaya aday bu süreçte…

Dördüncü Aşama:

Satürn’ ü Oğlak Burcu içerisinde yalnız bırakan Retro Jüpiter daha güçlü çalıştığı Yay Burcu içerisine geçiş yapacak. Tarih 30 Haziran.

Hastalığın tedavisinin bulunabilmesi, ilacın geliştirilebilmesi için Jüpiter güç toplamaya, yani şifa vermeye başlamak için kolları sıvayabilir artık.

Ancak hala Retro hareketini bitirmedi. Yani yeterince güçlü değil ve hastalık da hala daha korku salmaya devam ediyor olması olası…

Çünkü Jüpiter ile birlikte Yay Burcuna Plüton’ da geri dönüş yaptı.

En önemlisi de Ketu da burada.

Jüpiter’ in Retro’ dan çıkıp kendini toparlayacağı şifa vermeye tam anlamı ile hazır olacağı tarih: 13 Eylül…

Beşinci Aşama:

Hastalığın kontrol altına alınması ya da insanların abartarak korku duymalarını geride bırakmaları içinse

Ketu ve Plüton’ un birbirleri ile bağlantıyı kesmeleri gerekiyor.

Hint Astrolojisi’ ne göre Ketu’ nun Yay Burcu’ nu terk ederek Akrep Burcu’ na geçiş yapacağı yani Plüton ve Ketu’ nun aralarındaki ilişkinin kesileceği tarih ise 19 Eylül.

Bu tarihten sonra hastalığın tam bir kontrol altına alınması durumundan bahsedilmeye başlanabilir.

Zira hastalığı ortaya çıkaran gökyüzü yerleşimi de geçmiş tarihli salgınlar incelenecek olursa Node’ lar ve Plüton’ un yaptığı kavuşum gibi durmaktadır…

Altıncı Aşama:

Son olarak Jüpiter’ in de Plüton ile ilişkisini kesmesi gerek ki; abartma, normalin dışında yaşama olgusundan kurtulmaya başlayabilelim.

Çünkü Jüpiter-Plüton kavuşumları egzajere etme duygusunu besleyen enerjiler yayar.

Jüpiter ve Plüton’ un birbirlerinden ayrılacakları tarih ise: 20 Kasım…

 

Astroloji benzerlik yasasını ve gezegenlerin istatistik olarak geçmişte yaptıkları yerleşimleri referans aldığından son olarak yaşanmış bir örneği sizlerle paylaşmak istiyorum:

İnsanlık tarihinde en büyük can kaybına neden olan İspanyol Gribi’ nin ortaya çıktığı 1918-1920 yıllarında hastalığın teşhis edildiği tarih olan Mart 1918’ deki gökyüzü; İkizler Burcu içerisinde kavuşan Ketu ve Aridra Nakshatra/Takımyıldızı içerisindeki Retro Plüton’ a şahitlik etmektedir.

( Corono’ nın ilk teşhis edildiği tarihler olan Aralık ayında da benzer bir yerleşim yani Ketu ve Plüton’ un kavuşumu Yay Burcu içerisinde gerçekleşmişti. Tam karşıda Rahu ise Aridra Takımyıldızından bu kavuşumu görmekteydi.)

Hastalığın zirve yaptığı Eylül-Ekim-Kasım 1918 tarihleri ise Jüpiter ve Plüton’ un bu sefer İkizler Burcu içerisinde kavuştuğu/birlikte ve Kala Sarpa Yoga’ nın etkin olduğu anlara denk gelmektedir.

(Kasım 2019 tarihinden beridir Jüpiter ve Plüton gökyüzünde birlikte seyretmektedirler ve Şubat 2020’ den beridir de Kala Sarpa Yoga enerjisi gökyüzünde mevcuttur. Bu durumda tam bir şifalanma –Yani Plüton ve Jüpiter’ in yollarını ayırmaları- için 6. Aşamadan sonraki tarihlerin daha etkili olabileceğini ön görmek yanlış olmaz.)

Tıbbın, bilimin, dünyanın, insanlığın 1918 senesine oranla kaydettiği ilerleme göz önünde bulundurulduğunda tablo geçmişteki kadar trajik sonuçlar muhtemelen üretmeyecektir.

Ancak hepimiz bilinçli ve yapılan uyarılar doğrultusunda hayatımızı bu yeni koşullar çerçevesinde yeniden dizayn etmek zorundayız…

Sevgilerimle,

©Hint Astroloğu

18 Mart 2020

Paylaş