ARALIK 2022 VEDİK BURÇ YORUMLARI

Aralık ayında Hint Astrolojisine göre Yay Burcu içerisinde toplanan gezegenler ve Mars Retro’ sunun gölgesi altında 2022’ ye veda edeceğiz.

hint astrologuGökyüzünde Vedik Astrolojisine göre Balık Burcundaki Jüpiter, Oğlak Burcundaki Satürn ve Koç-Terazi aksında yerleşmiş olan Rahu-Ketu ikilisi herhangi bir değişiklik yapmadan bulundukları konumları koruyacaklar.

Aslında Retro halinde seyreden Mars’ ın Boğa Burcu içerisindeki yolculuğunda da bir değişiklik olmayacak. Ancak özellikle 8 Aralık Dolunay’ ının Mars’ ın hemen yanı başında gerçekleşecek olması ve Yay Burcu içerisinde toplanacak gezegenlere yapacağı görünümü nedeni ile Aralık ayında Mars Retro’ sun olumsuz etkilerini daha fazla hissediyor olacağız.

Üstümüze üstümüze gelen sorunlar, çözülemeyen anlaşmazlıklar, bir an evvel sonuca ulaşmak isterken sabretmemiz gereken durumlar, titizlikle belirttiğiniz talimatları yerine getirmeyen insanlar, yüklü para çıkışı gerektirecek eşyalarda bozulma-kırılma-çürüme gibi sorunların yaşanması, Kasım ayında olduğu gibi aralık ayında da başımızı ağrıtmaya maalesef devam edecek.

Retro Mars’ ın yarattığı gerginlikten en fazla nasibini alan Yükselen Burçlar ise: Boğa, Aslan, Akrep ve Yay olacak.

Retro Mars’ ın görünümde tuttuğu gezegenlerin sırasıyla yine Hint Astrolojisine göre Gandanta/Boğulma derecelerinde ilerleyecek olmaları da Aralık ayında yaşayacağımız problemlerin sıkıntılarını daha da boğucu hale getirebilir.

Merkür 1-4 Aralık tarihlerinde Gandanta yaparken; iletişim, teknolojik konular, ticari meseleler hakkında bize sorunlar yaşatma potansiyeline sahip.

2-7 Aralık tarihlerinde Gandanta/Boğulma derecelerinde ilerleyecek olan Venüs ise ilişkilerde, güzellik faaliyetlerinde problemler çıkartacak.

13-18 Aralık’ ta ise Güneş Gandanta/Boğulma derecelerinde ilerlerken hayatımızdaki otorite figürleri, devlet işleri ve kariyerimiz alakalı konularda sorunlar yaşayabiliriz.

2-7 Aralık tarihlerinde Gandanta yapacak olmasına rağmen Venüs, en azından Güneş’ in yanık etkisinden kurtulduğu için geçtiğimiz aylara nazaran; sevgi, aşk, muhabbet, güzellik, yaratıcılık ve sanat konularında bizleri bu ay daha fazla destekliyor olacak.

Özellikle Yay, İkizler, Kova ve Aslan Yükselenler için yılın son günlerinde aşk-flört konularında ciddi hareketlilikler yaşanabilir.

29 Aralık itibariyle Retro/Gerileme hareketine başlayacak olan Merkür ise ayın son haftasında dikkatimizi toplamak için fazlası ile gayret sarf etmemizi, iletişim kurarken doğru anlaşılmamız için çabalamamızı ve ticari konular-evraklar üzerinde sıkı şekilde kafa yormamız gerektiğini bizlere hatırlatıyor olacak. Planlarımız şaşabilir, yeni alınan eşyalar, özellikle teknolojik olanları bozuk çıkabilir.

2022’ nin son Ay fazı ise 23’ ünde Yay Burcu içerisinde yaşanacak Yeni Ay süreci ile tamamlanıyor olacak…

Yukarıda aktardığım Aralık 2022 gökyüzü gezegen hareketlerinin (Hint Astrolojisine göre hesaplanarak bulunmuş) Ay ve Yükselen Burçlara göre etkilerini aşağıda bulabilirsiniz…

*** Her zaman olduğu gibi sayfamda yayınlanan burç yorumlarının Batı Astrolojisi gezegen konumları ile hiçbir alakası olmadığını, tamamen Hint/Vedik Astrolojisi disiplini içerisinde aktarıldığını hatırlatmak isterim.

Dolayısı ile Batı Astrolojisine göre hesaplanmış olan Güneş’ in konumuna/doğum tarihinize göre “hangi burç” olduğunuzun, yukarıdaki yorumlarla hiçbir ilişkisi yoktur.

Örnek: Batı Astrolojisine göre Balık olan birinin sayfamdaki Balık Burcu etkilerini okuması, yanlış yönlenmesine, yanlış yorumları okumasına sebebiyet verecektir.

Hint Astrolojisine göre hesaplanmış olan Yükselen ve Ay Burcunuza göre yazıları değerlendirmelisiniz.

(Hint Astrolojisinde Burçlar doğum tarihinize göre hesaplanmaz! Örneğin 10 Ağustos tarihinde doğan bir kişi Aslan Burcu değildir!)

Merak ettiğiniz kavramlar için: Kısa Bilgiler Bölümüne bakabilirsiniz.

Not: Tüm gezegen yerleşimleri Vedik Astrolojisine yani Sideral Zodyak’ a göre aktarılmaktadır. Lütfen Batı Astrolojisi disiplini ile yazılmış yazıları okuyup, “Mars şu burçta değil miydi? Satürn çoktan bu burca geçmemiş miydi? Benim hala Sade Sati’ m devam mı ediyor yani?” gibi soruları bana yöneltmemenizi önemle rica ediyorum…

KOÇ BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Bu ay yaptığınız işi takdir eden, otorite/amir/öğretmen konumunda size emir veren pozisyonda bulunan kişilerin nezdinde takdir gördüğünüz, başarılarınızın dile getirildiği olaylar yaşayacaksınız. Yurt dışı bağlantılı yapmak istediğiniz projelerinizde ilerleme kaydedebilir, devlet dairesi gibi prosedüre tabi yerlerdeki işlemlerinizi halledebilirsiniz.

Yaşça sizden büyük insanlarla ilgilenmeniz için de bu ay uygun enerjiler bulunmakta. Ayrıca akademik konularda çalışanlar için de geçtiğimiz aydan daha destekleyici, işlerini, ellerindeki projelerini bitirmelerine olanak sağlayacak etkiler söz konusu olacak. Farkındalık geliştirme, psikolojik destek almakla ilgili girişimlerinizden de bu ay maksimum fayda sağlayabilirsiniz.

23 Aralık Yeni Ay süreci kendinize, ruhsal durumunuza katkı sağlayacak bir konuda adım atmanıza fırsat yaratabilir.

Para eviniz içerisinde geçtiğimiz ay olduğu gibi Retro hareketine devam edecek olan Mars, bütçenizi planladığınızın dışında gelişen ve aslında uzun süredir ihmal ettiğiniz harcamalarınız ile sınamaya devam edecek.

8 Aralık Dolunay sürecinde ise maaşınızın dışında ek olarak elde edebileceğiniz bir gelirle alakalı karara varıp, aksiyona geçebilirsiniz.

Aralık ayında akrabalarınıza, kuzenlerinize, kardeşinize ya da yakın dostlarınıza vakit ayırmak, kısa seyahatler için planlar yapmak adına da bazı girişimlerde bulunabilirsiniz.

BOĞA BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Komisyon, prim, spekülatif yatırımlarınız, miras, sigorta, faiz, nafaka – eşinizin kazançları gibi dolaylı yoldan elde ettiğiniz gelirlerinizle alakalı bu ay önemli gelişimler yaşıyor olacaksınız. Özellikle 23 Aralık Yeni Ay sürecinde finansal anlamda önemli bir karar alıp, uygulamaya koyabilirsiniz. Ya da bu saydığım gelirler alakalı olumlu gelişmeler sizi sevindirecek olabilir. Aralık ayında önünüzde daha fazla kazanç elde edebileceğiniz bir yatırım fırsatı da çıkabilir.

Bu ay genel anlamda finansal konularda bereketli bir süreç geçireceksiniz.

Venüs’ ün Aralık ayında kendisini toparlaması ile birlikte partnerinizle aranızdaki sorunlar hız keserek, birbirinize karşı daha anlayışlı olabileceğiniz bir dönem yaşayacaksınız.

Geçtiğimiz ay olduğu gibi gökyüzünde tam burcunuz üzerinde Retro hareketine devam edecek olan Mars, sizi talihsizlikler, bozulan eşyalar, kazalar ve yetişmekte zorlandığınız hızlı hayat temposu gibi sabrınızı zorlayan gelişmelerle sınamaya bu ay da devam edecek. Özellikle 8 Aralık Dolunay süreci sizi eşinize, ortak iş yürüttüğünüz kişilere karşı fazlası ile sabırsız ve saldırgan tavırlar ile diyalog kurmaya yatkın yapabilir. Duygusal olarak yaşadıklarınızı abartmaya, hoşgörüsüz davranmaya meyilli olacaksınız.

İKİZLER BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Aralık ayında partneriniz, ortaklı işleriniz, ticari hayatınız, yurt dışı bağlantılı projeleriniz ve yazılı anlaşmalar gibi konular sizin için çok fazla ön plana çıkıyor olacak. Bu konularla alakalı gelişmeler neredeyse tüm ay gündeminizi meşgul ediyor olacak. Özellikle 23 Aralık Yeni Ay sürecinde bir anlaşma neticeye bağlanabilir ya da sizin için önemli bir evrağa imza atabilirsiniz.

Uzun süredir gökyüzünde yanık seyreden Venüs, bu ay kendini toparlayarak size hem aşk-romantizm hem de güzellik faaliyetlerinde bulunmak için olumlu enerjiler veriyor olacak. Bekarlar yılın son ayında yeni bir flörte başlama şansına sahipler.

Ancak Geçtiğimiz ay olduğu gibi Aralık’ ta da Retro hareketine devam edecek olan Mars nedeni ile hayatınızda size kayıp hissi veren olaylar yaşamaya devam edeceksiniz. Harcamalarınız, beklemediğiniz giderler, halledildiğini düşündüğünüz işlerde detaya baktığınızda karşılaştığınız aksaklıklar sizi bu ay da huzursuz ve gergin tutmaya devam edecek.

8 Aralık Dolunay sürecinde ise internet üzerinden takip ettiğiniz ya da yurt dışı bağlantılı bir işin neticesini alabilir ya da yurt dışı bağlantılı kısa bir seyahat için organizasyon yapabilirsiniz. Aralık Dolunay’ ında haytanızdan çıkarmak istediğiniz bir rutininizden ya da insandan vaz geçmek için de aksiyona geçmeniz mümkün.

YENGEÇ BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Aralık ayında çalışma eviniz içerisinde toplanacak gezegenler size yeni bir iş/kazanç fırsatı getirebileceği gibi çalışma ortamınızı yenilemek, yeni çalışma arkadaşlarını aranıza katmak anlamında da destek veriyor olacaklar. Bu ay birlikte çalıştığınız insanların yardımını fazlasıyla alıyor olacaksınız.

Bir süredir sıkıntılı seyreden genel sağlık etkilerinizde de Venüs’ ün yanık olmaktan kurtulması nedeni ile iyileşme hissedebilirsiniz.

Tüm ay boyunca internet üzerinden takip ettiğiniz ya da -varsa- yurt dışı bağlantılı işlerinizde olumlu gelişmeler yaşama şansına sahipsiniz. Ancak Aralık ayında tahmininizden daha fazla lüks sayılabilecek harcama yapıp, bütçenizi aşıyor olmanız da söz konusu etkileriniz arsında.

23 Aralık Yeni Ay sürecinde -eğer varsa- davalık olduğunuz bir konu hakkında yaşanan yeni bir gelişmenin haberini alabilir, sağlığınız için yeni bir beslenme programına başlamaya karar verebilirsiniz.

Ancak geçtiğimiz ay olduğu gibi Aralık’ ta da Retro hareketine devam edecek olan Mars sizi sosyal ortamlarda bulunmanız, sosyalleşmeniz, arkadaşlarınıza vakit ayırmanız konusunda son derece sıkışık giden günlük temponuza rağmen zorlamaya devam edecek.

8 Aralık Dolunay sürecinde ise takip ettiğiniz bir projeyi sıkıntıları çözerek tamamlayabilir; hedef verilmiş bir işi zorlanarak da olsa sonuca ulaştırabilirsiniz.

ASLAN BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Bu ay eğitim, yaratıcılık-sanat-eğlence içerikli işleriniz ve özel/aşk hayatınız, hobileriniz, spor faaliyetleriniz, spekülatif yatırımlarınız, çocuklarınız/çocuğunuz ilintili işleri temsil eden evinizin içerisinde toplanmaya başlayacak olan gezegenler doğal olarak dikkatinizi bu konu başlıklarına çekiyor olacak. Aralık ayında bu alanlarda yaptığınız çalışmalarda güzel başarılar elde edebilirsiniz. Eliniz attığınız işlerde saydığım konularda hedeflerinize ulaşmanız, para kazancı sağlamanız mümkün gözüküyor. Ayrıca 23 Aralık Yeni Ay sürecinde yeni bir hobi, spor faaliyeti edinmek için kolları sıvayabilir; başlamak istediğiniz bir eğitim programı ya da turistik gezi için ilk girişimleri yapabilirsiniz.

Uzun süredir gökyüzünde yanık seyreden Venüs, bu ay kendini toparlayarak size aşk-romantizm için olumlu enerjiler veriyor olacak. Bekarlar yılın son ayında yeni bir flörte başlama şansına sahipler.

Kasım ayındaki gibi Retro hareketine bu ay da devam edecek olan Mars; maalesef sizi kariyerinizle alakalı konularda zorlamaya devam edecek. İşinizde çıkan sorunlarla uğraşırken sıkça sabrınızın taştığına şahit olabilir, yüklendiğiniz stresi işinizde bırakamayıp evinize kadar taşıyabilirsiniz. Özellikle 8 Aralık Dolunay süreci sizi uzun süredir devam eden sorunlarla ilgili artık sabır gösteremez bir hale getirebilir. Eğer terfi beklentisi içerisindeyseniz, bu Dolunay sürecinde tam istediğiniz gibi olmasa da işteki pozisyonunuzda yükselme/derece artışı gibi bir değerlendirme yaşayabilirsiniz.

BAŞAK BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Aralık ayında eviniz, yaşam alanınız, aileniz/anneniz, arabanız/ taşınmaz mülkleriniz, yatırımlarınız ile alakalı alanda biriken gezegenler size yeni bir mülk-araç edinme, evinizin dekorasyonu ile ilgilenme, annenize yardımcı olmak gibi konularda motivasyon sağlayacaklar. Aklınız büyük çoğunlukla bu konularla meşgul olacak. 23 Aralık Yeni Ay süreci özellikle yatırım yapma, dekorasyon işlerine başlama ile ilgili bir girişim yapmanıza aracı olabilir.

Venüs’ ün kendini toparlaması ile birlikte evinizi yeni bazı eşyalar almak için de Aralık ayı içinde harekete geçebilirsiniz.

Geçtiğimiz ay olduğu gibi Aralık’ ta da Retro hareketine devam edecek olan Mars, kalp ilintili problemleri olanlar açısından sağlıklarına dikkat edilmesi gerekliliğini bu ay da devam ettiriyor olacak. Ayrıca yaptığınız işi takdir eden, otorite/amir/öğretmen konumunda size emir veren pozisyonda bulunan kişilerle olan iletişiminiz bu ay her an patlamaya hazır bir bomba haline gelebilir. Sinir ve stresinizi bu insanlara karşı akıllıca yönetmenizde fayda var. Onay bekleyen işlerde, yurt dışı bağlantılı projelerde yaşanan aksaklıklar, olumsuzluklar özellikle 8 Aralık Dolunay sürecinde sizi sabrınızın sınırlarına yaklaştırabilir.

TERAZİ BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Aralık ayında iletişim kurma alakalı her türlü işinizde yoğun bir trafiğin içinde kendinizi bulacaksınız. Gerek iş hayatınızda gerekse özel hayatınızda insanlarla bir araya gelerek yeni oluşumlar, projeler hakkında konuşmalar yapmanız gerekebilir. Satış-pazarlama, seyahat içeren işler de bu ay günlük rutininizin içerisinde fazlası ile zamanınızı alacak. Yazılı evraklar, yazılı başvurular da Aralık ayında ilginizi bekleyen konu başlıkları arasında olacak. Özellikle 23 Aralık Yeni Ay sürecinde yazılı bir başvuru için girişimde bulunabilirsiniz.

Ayrıca yaptığınız işi takdir eden, otorite/amir/öğretmen konumunda size emir veren pozisyonda bulunan kimselerden bu ay sizi destekleyip, cesaret veren geri dönüşler almanız mümkün gözükmekte.

Aralık’ ta da Retro hareketine devam edecek olan Mars ise komisyon, prim, spekülatif yatırımlarınız, miras, sigorta, faiz, nafaka- eşinizin kazançları gibi dolaylı yoldan elde ettiğiniz gelirlerinizle alakalı size beklemediğiniz aksaklıklar ve gecikmeler yaşatabilir. Halledildiğini düşündüğünüz mevzularla dönüp tekrar ilgilenmeniz gerekebilir. Özellikle 8 Aralık Dolunay sürecinde dolaylı gelirlerinizle alakalı bir konudaki pürüzleri halledip, sonuca bağlamak için fazlası ile efor sarf edip, stres altında kalabilirsiniz.

Bu ay sert aktivitelerden ve spor faaliyetlerden uzak durmanızda da fayda var.

AKREP BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Gelir kaynaklarınız, finansal durumunuz, kısaca paranızla alakalı alanda Aralık ayı boyunca toplanacak olan gezegenler, size kazançlarınızı arttırmakla ilgili bazı fırsatlar sunabilirler. Özelikle 23 Aralık Yeni Ay sürecinde dolaylı yoldan elde ettiğiniz komisyon, prim, faiz, nafaka gibi kazançlarınızla alakalı güzel bir girişim yapma şansı yakalayabilirsiniz.

Partnerinizle aranızdaki sorunları çözümlemek anlamında yapacağınız konuşmalarda Venüs’ ün Aralık ayı itibariyle düzgün enerjiler vermeye başlayacak olması sizi destekliyor olacak. İlişkinizi düzeltmek ya da daha iyi hale getirmek için girişimde bulunabilirsiniz.

Geçtiğimiz ay olduğu gibi gökyüzünde tam burcunuz karşısında Retro hareketine devam edecek olan Mars, sizi talihsizlikler, bozulan eşyalar, kazalar ve yetişmekte zorlandığınız hızlı hayat temposu gibi sabrınızı zorlayan gelişmelerle sınamaya devam edecek. Öfkenizi kontrol etmekte zorlandığınız durumlarla bu ay sıkça karşılaşabilirsiniz.

8 Aralık Dolunay sürecinde ise takip ettiğiniz yurt dışı bağlantılı projeler, ortaklık girişimleri ve yazılı anlaşmalar hakkında netleşen bilgilere ulaşma potansiyeline sahipsiniz.

YAY BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Yılın son ayında tam Yükselen Burcunuz üzerinde toplanmaya başlayacak olan gezegenler nedeni ile hayat temponuzun hızı yakalamakta zorlandığınız bir seviyeye ulaşabilir. Etrafınızda sizden ilgili, destek ve yardım bekleyen pek çok insana vakit ayırmak zorunda kalacaksınız. Dikkatlerin üzerinizde toplandığı bir dönem olacak. 23 Aralık Yeni Ay süreci bu yoğun temponun sonucunda hayatınızda kendinizle, geleceğinizle alakalı bazı yeni kararlar almanıza aracılık edebilir. Ayrıca sizin için önemli bir sözleşme, anlaşma da Aralık ayında istediğiniz gibi imza sürecine girebilir.

Uzun süredir gökyüzünde yanık seyreden Venüs, bu ay kendini toparlayarak size hem aşk-romantizm hem de güzellik faaliyetlerinde bulunmak için olumlu enerjiler veriyor olacak. Bekarlar yılın son ayında yeni bir flörte başlama şansına sahipler.

Retro’ suna devam eden Mars ise sağlığınız başta olmak üzere, iş ortamınız, düşmanlarınız, varsa süregelen dava süreçlerinizle alakalı size zorlu deneyimler yaşatmak konusunda sıkıntı çıkarmaya devam ediyor olacak. Günlük rutininize, sağlığınızda hissettiğiniz olumsuzluklara boş vermeyip, dikkatinizi vermenizde fayda var.

Özellikle 8 Aralık Dolunay sürecinde ofis ortamınızda iş arkadaşlarınız arasında sabırların taştığı ve öfkeli konuşmaların yapıldığı durumlar söz konusu olabilir.

OĞLAK BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Aralık ayında internet üzerinden takip ettiğiniz işlerinizi, yurt dışı bağlantılı projelerinizi gösteren alanda toplanmaya başlayacak olan gezegenler size başarılı bir yıl kapanışı yaptırabilir. Ancak kayıplar ve harcamaları da temsil eden bu evinizin içerisindeki enerji birikimi bütçenizin üstüne çıkacak harcamalar yapmanıza da yeşil ışık yakacak. Uzmanlık alanınız ne olursa olsun çalışma hayatınız ilintili iletişim trafiğiniz çok yoğun seyredecek. 23 Aralık Yeni Ay süreci ile birlikte daha çok kendi içinize çekilmek, arkanıza yaslanıp bazı önemli konu ve projelerde düşünmek için uzaklaşmak isteyebilirsiniz. Yeni Ay sürecinde üzerinde detaylı şekilde çalışmanızı gerektiren bir proje sorumluluğunu da üstelenmeniz gerekebilir.

Tüm ay boyunca çalışma arkadaşlarınız ve yüksek enerjiniz sayesinde işinizde güzel sonuçlar elde edeceksiniz.

Aralık ayında da geçtiğimiz Kasım’ da olduğu gibi Retro’ suna devam edecek olan Mars, eğitim, yaratıcılık-sanat-eğlence içerikli işleriniz ve özel/aşk hayatınız, hobileriniz, spor faaliyetleriniz, spekülatif yatırımlarınız, çocuklarınız/çocuğunuz ilintili konu başlıklarında sabır sınavından geçirmeye devam edecek. Aksayan ve üzerinize daha fazla yük bindiren gelişmelerle kendinizi iyice huzursuz ve mutsuz hissediyor olabilirsiniz. Özellikle 8 Aralık Dolunay sürecinde eğitim, hobileriniz ya da sanat/yaratıcılıkla ilgili faaliyetlerinizde çıkan aksaklıklar bardağı taşıran son noktayı koyabilir.

Fırsat bulabilirseniz, Yılbaşı işin biraz uzaklaşıp, tatil yapmayı deneyebilirsiniz.

KOVA BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Aralık ayında sosyal hayatınızın hareketlenmesi, elinizi attığınız projelerde başarılı sonuçlar almanız, tutturmanız gereken hedeflere ulaşmanız ve yatırımlarınızdan büyük kazanç elde etmeniz anlamında, gökyüzünde toplanan gezegen yerleşimleri size güzel fırsatlar sunuyor olacak. 23 Aralık Yeni Ay sürecinde sorumluluğunuza yeni bir proje çalışması verilebilir ya da hedef tutturma ilintili bir konuyla ilgilenmeniz söz konusu olabilir.

Tüm ay boyunca, uzun süredir gökyüzünde yanık seyreden Venüs, bu ay kendini toparlayarak size aşk-romantizm için olumlu enerjiler veriyor olacak. Bekarlar yılın son ayında yeni bir flörte başlama şansına sahipler.

Retro’ suna devam eden Mars ise eviniz, yaşam alanınız, aileniz/anneniz, arabanız/ taşınmaz mülkleriniz, yatırımlarınız ile alakalı konularda maalesef size sorunlar yaşatmaya meyilli olacak. Özellikle taşınmaz mülklerinizle alakalı sıkıntılı gelişmeler yaşayabilirsiniz. Annenizin sağlığı ile ilgilenmek mecburiyetinde kalabilir, evin içerisinde ustaların halledebileceği türden uğraş gerektiren tamir-tadilat işleriyle alakadar olabilirsiniz. Özellikle 8 Aralık Dolunay sürecinde taşınmaz mülklerinizle ilgili bir konuda net adımlar atma potansiyeline sahipsiniz.

BALIK BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Aralık boyunca kariyer hayatınızı gösteren noktada toplanacak olan gezegenler nedeni ile tüm dikkatinizi işlerinize veriyor olacaksınız. Organizasyon ve planlama gerektiren işlere öncelik vermeniz gerekirken, özellikle 23 Aralık Yeni Ay sürecinde kariyerinizde yeni bir görevlendirme, terfi ya da iş tanımı ile karşı karşıya kalmanız söz konusu olabilir.

Aralık ayında Venüs’ ün kendini nispeten toparlaması ile birlikte, işinizle alakalı daha başarılı bir döneme de adım atmış olacaksınız. Çözümsüz-yarım kalmış işler, başarısız olduğunuzu düşündüğünüz projeler tekrar canlanarak yıl sonunda size hak ettiğiniz takdiri kazandırabilir.

Aralık ayında da geçtiğimiz Kasım’ da olduğu gibi Retro’ suna devam edecek olan Mars ise size özellikle yeni başlayacak olan girişimler, satış-pazarlama faaliyetleri ve gerçekleşmesi ikna kabiliyetinize bağlı olan işlerde sorunlar çıkartmaya devam edecek. Kendi girişiminiz/sahibi olduğunuz bir işe başlamak anlamında da Ocak ortalarına kadar şanslı bir evreden geçmiyor olacaksınız. Kalkıştığınız işlerde hesap ettiğinizden çok daha fazla izin, prosedür ve kurgulama gerektiğinin farkına varabilirsiniz. 8 Aralık Dolunay süreci ise yaptığınız bir yazışmanın ya da başvurduğunuz bir girişimin netleşmesine aracılık edebilir.

Herkese iyi yıllar dilerim…

Sevgilerimle,

©Hint Astroloğu

1 Aralık 2022

Paylaş