ARALIK 2021 VEDİK TÜRKİYE YORUMLARI

Yılın son ayında Türkiye haritası Vedik Astrolojisine göre 4 Aralık tarihinde Akrep Burcu, Jyeshta Takımyıldızı içerisinde gerçekleşecek sert bir Güneş Tutulması ile senenin kapanışını yapıyor olacak.

4 Aralık Güneş Tutulmasını sert hale getiren en önemli nedenlerden bir tanesi Akrep Burcu’ nun bizim açımızdan melefik/kötücül bir alan olan 6. Eve denk gelmesi.

Zira 6. Ev Hint Astrolojisine göre “düşmanları” ve “düşmanca hareketleri” temsil eder.

Ayrıca burç kuşağı olarak Akrep, gizli niyetle hareket eden, göz önünde alenen olmayan kişi ve örgütlerin temsilcisidir.

Yer altı güçleri, gizli organizasyonlar, tuzak kuranlar hep Akrep Burcu ile ilişkilendirilir.

Vedik Astrolojisine göre Güneş Tutulmasının içinde gerçekleşeceği Jyeshta Takımyıldızı ise onu temsil eden mitolojik tanrı figürü itibariyle savaşı ve mücadeleyi seven ve “güç/otorite” tutkunu bir enerjiye sahiptir.

Jyeshta iktidardan düşmemek için kontrol eder, zorlar ve istediğini alır.

Tüm bu etkileri alt alta getirdiğimizde Türkiye açısından 4 Aralık Güneş Tutulması sürecinin –Tutulmalar gerçekleştikleri gün değil yaklaşık +/-15 gün süresince enerjilerini yoğun şekilde hissettirirler- düşmanları açısından çok zorlu bir döneme işaret ettiği açık şekilde görülmektedir.

Ayrıca 6. Ev üzerinde uğraşılması gereken problemleri de temsil eder.

Bu nedenle Türkiye’ nin 2021 senesinde üstesinden gelmekte zorlandığı sorunları, Aralık itibariyle kaçınılmaz şekilde yüzüne çarparak şiddetini arttıracak demektir.

Tutulmayı zorlu hale getiren bir başka unsur ise Vedik Astrolojisine göre Türkiye’ yi ve toprak bütünlüğünü temsil eden Merkür’ ün -1 ve 4. Evlerin Yöneticisi- bizzat bu yoğun enerjinin içerisinde kalacak olmasıdır.

Türkiye’ nin rakipleri/ dostu olmayan ülkeler tarafından 2022’ nin ilk aylarında ciddi şekilde sıkıştırılıp; gerek ekonomik gerekse diplomatik anlamda bir kıskaç içerisine çekileceğini düşünmekteyim.

Ülke güvenliği, toprak bütünlüğü, mahkemelik olduğumuz konular, asker-polis gibi silahlı güçlerimizi sahnenin ön saflarına taşıyacak bazı olaylar bu Güneş Tutulması ile tetiklenebilir.

Ayrıca anlaşmazlık, zıtlık enerjisi sadece Türkiye ile sınırlı kalmayıp, tüm dünya için geçerli bir atmosfer yaratma potansiyeline de sahip. Devletler arasında restleşme- savaş seslerini duymaya başlayacağız.

Tutulma aksının zıt ucu finans-ekonomi-para bağlantılı Boğa Burcu’ na denk düştüğü için ekonomik anlamda çok zorlu bir Aralık ayının da bizleri beklediği aşikar bir durumdur.

Güneş Tutulmasının ertesi günü Ketu ve Merkür’ ün yanına, yöneticisi olduğu Akrep Burcu içerisine girecek olan Mars ise beni düşmanlarımız ve gizli faaliyet gösteren, zararlı yapılanmalar ile ilgili daha da endişelendirmekte.

Çünkü Ketu ve Mars’ ın bir araya gelmesi; patlama-yangın, silahlı saldırı gibi eylemleri de tetiklemek açısından son derece potansiyel bir enerji birikimi yaratıyor olacak.

Özellikle ayın son 10 gününde Mars’ ın Güneş Tutulmasının derecelerine değerek geçecek olması maalesef birikmiş enerjiyi iyice ısıtıp, alevlendirme etkisine sahip.

Bu enerji tüm dünyada yanardağ, deprem, terör, savaş gibi kötücül eylemlerin artış gösterme eğiliminde olacağının da altını çizmekte.

Ayrıca bu Tutulma enerjisi Türkiye’ nin sır ve skandalları temsil eden 12. Evinin tam karşısında gerçekleşeceğinden; maalesef bizi utandıracak siyasi gizli gerçek ve ilişkiler basın ve iletişim araçlarının gündemine yine oturabilir.

8 Aralık tarihinde yine Hint Astrolojisine göre yer değiştirip, Oğlak Burcun’ na Plüton ve Satürn’ ün yanına yerleşecek olan Venüs ise Gerileme/Retro hareketine başlama hazırlığı içerisinde olacak. Bu da kendisinin yavaşladığı ve genel geçer iyicil enerjilerini yansıtmak noktasında zayıf kalacağı anlamına geliyor.

Venüs’ ün 19 Aralık’ ta Gerileme hareketine başlaması ise ekonomimiz anlamında tam bir malumun ilanı durumu yaratabilir.

Oğlak Burcu Türkiye’ nin 8. Evi ve bildiğiniz gibi halkın satın alma gücünü gösteren, para evinin tam karşısında yer alıyor.

Venüs’ ün spekülatif kazanç ve yatırım araçlarını gösteren 8. Evimiz içerisindeki durumu maalesef ekonomik parametreler, Türk lirasının değeri, döviz, borsa, kripto gibi yatırım araçları açısından bizim aleyhimize çok oynak bir piyasa durumunun söz konusu olabileceği işaretlerini vermekte.

Ekonomik türbülansa ek olarak, Venüs Retro’ su esnasında devlet kaynaklarının gereksiz ve müsrifçe tüketilmesi ile ilgili yine skandal niteliğinde haberler gündeme düşebilir.

Venüs Retrosu esnasında devlet tarafından yok sayılmaya çalışılan her türlü ekonomi ilintili sorunlu ve yanlış yönetilen konuyu iktidardakilerin kaçamayacağı şekilde gözlerinin içine sokmaya çalışacaktır. Bunu yaparken de elbette maalesef en fazla halkın içinde bulunduğu dar boğazı sıkıştıracaktır.

Yaşanacak gelişmeler üzerine devletin halkın haber alma özgürlüğü üzerindeki baskısı da aynı oranda Venüs Retrosu esnasında şiddetini arttırma eğilimine girebilir.

Ekonomi ile ilintili gökyüzünün Aralık ayında bir diğer tuz-biber niteliğindeki oluşumu ise 5-18 Aralık tarihlerinde bankalar ve finans kurumlarını –yani ekonomiyi– işaret eden alanda Kala Sarpa Yoga’ nın aktif hale gelmesi ile birlikte bu kurumları ilgilendiren, onları iyice sıkıştıracak, zora sokacak enerjilerin tetiklenecek olmasıdır.

8-18 Aralık tarihlerinde Gandanta/Boğulma derecelerinden geçecek olan Merkür ve Güneş ise devlet otoritesinin hem dış dünya ile Türkiye arasındaki ilişkileri, hem de halkın hangi noktada sıkıştığı ile ilgili gerçekleri görmekten uzak, kendi bildiğini okuyan, çözümden uzak bir tavır içerisinde olabileceğine işaret etmekte.

19 Aralık’ ta İkizler Burcu içerisinde ve Türkiye’ nin tam Yükseleni üzerinde gerçekleşecek olan Dolunay süreci ise halkın birikmiş duygularını, yani tepkisini ortaya dökmekle ilgili birtakım kıvılcımları ateşleyebilir.

Bu Dolunay halkın psikolojisi üzerinde gerçeğin peşinden gitmek ve su yüzüne çıkartmakla ilgili enerjileri son derece aktif hale getirecek.

Yeni yılın hepimize bolluk, bereket ve huzur getirmesini dilerim.

Mutlu Yıllar!

Sevgilerimle

Merak ettiğiniz kavramlar için: “Kısa Bilgiler” Bölümüne bakabilirsiniz.

©Hint Astroloğu

1 Aralık 2021

Paylaş