ARALIK 2021 VEDİK BURÇ YORUMLARI

Aralık ayında Hint Astrolojisine göre Akrep, Yay ve Oğlak Burçlarının üzerinden yoğun şekilde gezegen geçişlerine tanıklık edeceğiz.

Bunların arasında en önemli yerleşimlerin ilki: 4 Aralık Güneş Tutulmasına ait.

Sonrasında ise Mars’ ın Ketu ile kavuşum yaparak Akrep Burcu içerisine yerleşmesi önümüzdeki yaklaşık 1,5 aylık sürece damgasını vuruyor olacak.

19 Aralık’ ta Oğlak Burcu içerisinde Gerileme/Retro hareketini başlatacak olan Venüs ise 42 gün boyunca Retro’ suna devam edecek ve Ocak sonunda Yay Burcu içerisinde Gerileme sürecini bitirecek.

Bu 3 gökyüzü olayı Aralık ayının en dikkat çekici unsurları olarak öne çıkmakta.

Ancak elbette ki 8-12 Aralık tarihlerinde Gandanta/Boğulma derecelerinde ilerleyecek olan Merkür’ ü ve 12-18 Aralık tarihlerinde aynı derecelere dokunacak olan Güneş’ i de unutmamak gerekiyor.

2021’ in son ayında Satürn – Oğlak; Jüpiter– Kova; Rahu-Boğa; Ketu-Akrep Burcu yolculuklarına devam ederken; 19 Aralık’ ta İkizler Burcu içerisinde Dolunay sürecini deneyimliyor olacağız.

Şimdi sırasıyla bu gezegen hareketlerine sırası ile kısaca değinelim:

Güneş Tutulması’ nın Vedik Astrolojisine göre içinde gerçekleşeceği takımyıldız Jyeshta; gücü elinde tutmak, kontrol etmekle ilişkilidir.

Bu nedenle Koç, Akrep, Aslan, Kova ve İkizler Burçları başta olmak üzere pek çoğumuz hayatımızda bazı gelişen olaylara karşı biraz fazla zorlayıcı ve kontrolü elde tutmak maksadıyla rahatsız edici şekilde talepkar davranışlar sergilemeye eğilimli olabiliriz.

Güneş Tutulmasının hemen ardından Mars ve Ketu’ nun kavuşumuna şahitlik edeceğiz.

Bu güç birliği ise hepimiz açısından fiziksel ve ruhsal olarak yorucu bir döneme işaret etmekte.

Bu kavuşum esnasında Başak, Akrep, İkizler ve Kova Yükselenlerin günlük fiziksel aktiviteleri bir hayli yorucu hale gelirken; Yengeç, Aslan, Balık ve Boğa Yükselenler açısından da ruhsal anlamda zorlandıkları bir dönem söz konusu olacak.

Bu kavuşum korkularımızın üzerine gitmek için bizlere fırsat tanırken, abartılı tavırlar içerisine de kolayca girebileceğimizin uyarısını yapmakta fayda var.

Venüs Retrosuna gelirsek:

Öncelikle 19 Aralık itibariyle estetik, bakım, dekorasyon gibi işlerde radikal adımlar atmamakta fayda var. 29 Ocak tarihine kadar bu uyarım geçerliliğini koruyor olacak.

Venüs Gerilmesi esnasında özel ilişkilerimizi de gözden geçirmek, yaşanan olaylar ve anlaşmazlıklar üzerine kendi payımıza düşen kusurları analiz etmek adına iyi bir fırsat bizlere sunulmuş olacak.

Ayrıca eski aşkların alevlenmesi, eskiden tanıdığımız insanlarla romantik yakınlaşmaların söz konusu olabilmesi de Venüs Retrosu süresince mümkün olan sürprizler arasında.

Aralık ayında kısa süreliğine de olsa 8-12 tarihlerinde önce Merkür; sonrasında ise 12-18 tarihlerinde Güneş Gandanta/Boğulma dereceleri içerisinden geçecekler.

Merkür bu sıkıntılı derecelerde ilerlerken iletişim problemleri, teknolojik aletlerde bozulmalar; Güneş ise ego kaynaklı problemler yaratarak günlük hayatımıza sıkıntılı enerjiler yansıtabilirler.

19 Aralık tarihinde İkizler Burcu içerisinde gerçekleşecek olan Dolunay süreci ise bizi öğrenme, araştırma yapma, kendimizi aydınlatma, içinde bulunduğumuz durumu bir an evvel netleştirme ve yolumuza devam etme gibi istekler içerisinde bırakacak.

Yukarıda aktardığım Aralık 2021 gökyüzü gezegen hareketlerinin (Hint Astrolojisine göre hesaplanarak bulunmuş) Ay ve Yükselen Burçlara göre etkilerini aşağıda bulabilirsiniz…

*** Her zaman olduğu gibi sayfamda yayınlanan burç yorumlarının Batı Astrolojisi gezegen konumları ile hiçbir alakası olmadığını, tamamen Hint/Vedik Astrolojisi disiplini içerisinde aktarıldığını hatırlatmak isterim.

Dolayısı ile Batı Astrolojisine göre hesaplanmış olan Güneş’ in konumuna/doğum tarihinize göre “hangi burç” olduğunuzun, yukarıdaki yorumlarla hiçbir ilişkisi yoktur.

Örnek: Batı Astrolojisine göre Balık olan birinin sayfamdaki Balık Burcu etkilerini okuması, yanlış yönlenmesine, yanlış yorumları okumasına sebebiyet verecektir.

Hint Astrolojisine göre hesaplanmış olan Yükselen ve Ay Burcunuza göre yazıları değerlendirmelisiniz.

(Hint Astrolojisinde Burçlar doğum tarihinize göre hesaplanmaz! Örneğin 10 Ağustos tarihinde doğan bir kişi Aslan Burcu değildir!)

Merak ettiğiniz kavramlar için: “Kısa Bilgiler” Bölümüne bakabilirsiniz.

Not: Tüm gezegen yerleşimleri Vedik Astrolojisine yani Sideral Zodyak’ a göre aktarılmaktadır. Lütfen Batı Astrolojisi disiplini ile yazılmış yazıları okuyup, “Mars şu burçta değil miydi? Satürn çoktan bu burca geçmemiş miydi? Benim hala Sade Sati’ m devam mı ediyor yani?” gibi soruları bana yöneltmemenizi önemle rica ediyorum…

KOÇ BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Aybaşında yer değiştirerek Ketu’ nun yanına yerleşecek olan Mars; özellikle geçmişten gelen komisyon, prim, miras, sigorta, faiz gibi dolaylı yoldan elde ettiğiniz kazançlarınızla alakalı sorunlu ilerleyen konuları çözümlemek anlamında size destek veriyor olacak.

4 Aralık Güneş Tutulması süreci ile birlikte dolaylı kazançlarınız, süreç yönetimini takip ettiğiniz işler, spekülatif yatırımlarınız ile ilgili netleşen, sonuç üreten/ sonlanan gelişmeler yaşayacaksınız.

Özelikle arazi, ev gibi taşınmaz miraslarınızı alakadar eden, çözülmesini beklediğiniz konularınız varsa Aralık sizin için gidişatı belirleyen bir ay olabilir.

Satürn’ ün yanına 8 Aralık’ ta katılacak olan Venüs ise sorumluluğunuzdaki zorlu diye nitelendirilebilecek işler hakkında başarılı sonuçlar almanıza aracılık edecek. Arlık ayında genel olarak kariyerinizle ilgili olumlu gelişmeler yaşanacak.

19’ un da Venüs’ ün Gerilemeye başlaması ile birlikte size yapılan eski bir iş teklifinin yeniden canlanarak gündeme gelmesine de şahitlik edebilirsiniz.

Aralık ayının ikinci yarısı itibariyle yaptığınız işi takdir eden, otorite/amir/öğretmen konumundaki kişiler İle temaslarınız hızlanıyor olacak. Yurt dışı ilintili işler yapanlar açısından da ayın ikinci yarısı itibariyle gündem son derece yoğun şekilde ilerleyecek.

19 Aralık Dolunay süreci ise yaptığınız bir girişimin/satış-pazarlama faaliyetinin sonucunu almanıza aracılık edebilir.

BOĞA BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Aralık ayında evliliğiniz/partneriniz, ortaklı işleriniz, ticari hayatınız, yurt dışı bağlantılı projeleriniz ve yazılı anlaşmalar ile ilgili ard arda gelişmeler yaşayacak ve özellikle 4 Aralık Güneş Tutulması ile birlikte bu konularla alakalı bazı kronikleşmiş sorunların çözüldüğüne/son bulduğuna şahitlik edeceksiniz.

8 Aralık itibariyle yer değiştirecek olan Venüs yaptığınız işi takdir eden, otorite/amir/öğretmen konumundaki kişilerden övgüler almanıza neden olabilir. Ayrıca devlet, eğitim, yurt dışı alakalı işlerinizde olumlu gelişmeler kaydedeceksiniz.

Akademik kariyer yapanlar açısından da bu ay verimli işlerin başarıldığı bir dönem olabilir.

Venüs gerilemesi ile birlikte kariyerinizde ya da özel hayatınızda eski bir sorumluluğu tekrar üstlenmek zorunda kalabilirsiniz.

Aralık ayının ikinci yarısı itibariyle kariyerinizde süreç yönetimi gerektiren işlere odaklanacak, prim-komisyon-faiz gibi ekstra elde ettiğiniz kazançlarınızı etkileyen bazı hamleler peşinde efor sarf ediyor olacaksınız.

19 Aralık Dolunay süreci ise parasal bir konunun neticelenmesine, karara bağlanmasına aracılık edecek.

İKİZLER BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Aralık ayında iş temponuz Mars’ ın Ketu’ nun yanına katılması ile birlikte çok hızlı şekilde yoğunlaşmaya başlayacak. Artan yoğunluğa bağlı olarak iş arkadaşlarınızla aranızda bazı gerginlikler, anlaşmazlıklar da söz konusu olabilir. Ayrıca Aralık ayının tamamında sağlığınıza da dikkat etmeniz, ateşli hastalıklara yakalanmamak için tedbirinizi almanız gerekiyor.

4 Aralık Güneş Tutulması sürecinde iş ortamınızı, iş süreçlerinizi ilgilendiren bir konuda uzun zamandır beklediğiniz bir durum netliğe kavuşuyor olacak. Bu Tutulma süreci davalık bir meselenizin karara bağlanmasına da aracılık edebilir.

8 Aralık itibariyle yer değiştirecek olan Venüs ise komisyon, prim, miras, sigorta, faiz gibi dolaylı yoldan elde ettiğiniz kazançlarınıza bolluk getirecek. Spekülatif kazançlar açısından da şanslı olacaksınız.

Venüs gerilemesi ile birlikte tamamlandığını düşündüğünüz bir süreç tekrar karşımıza çıkarak, üzerinde çalışmanızı gerektirebilir.

Ayın ikinci yarısı itibariyle evliliğiniz/partneriniz, ortaklı işleriniz, ticari hayatınız, yurt dışı bağlantılı projeleriniz ve yazılı anlaşmalar hayatınızda daha fazla zamanınızı ayırmanız gereken konu başlıkları olacaklar.

19 Aralık Dolunay süreci ise tam Burcunuz üzerinde gerçekleşeceğinden, kendinizi biraz fazla hassas ve duygusal olarak kırılgan hissedebilirsiniz. Bu süreçte kendiniz veya partneriniz ilintili bazı konuları gündeme getirip, çözümlemeye çalışacaksınız.

YENGEÇ BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Aralık ayında çocuğunuz, eğitim/ yaratıcılık ilintili işleriniz, özel hayatınız, eğlence içerikli işler, hobileriniz her zamankinden daha fazla vaktinizi alıyor olacak. Spora ya da vücutsal hareketliliği yüksek bir işe başlamak gibi bir niyetiniz varsa 4 Aralık Güneş Tutulması süreci size gerekli motivasyonu sağlayacaktır.

Ancak bu ay özellikle çocuğunuz varsa onunla iletişiminizde gerginlikler yaşama olasılığınız gökyüzündeki hareketlilik nedeni ile yükseliyor olacak.

8 Aralık itibariyle yer değiştirecek olan Venüs ise bekarlar açısından yeni bir ilişkiye başlamak anlamında şans tanıyor olacak. Ayrıca bu ay romantik anlamda partneriniz ile güzel zaman geçiriyor olacaksınız.

Venüs gerilemeye başlayacağı 19 Aralık itibariyle eski bir flörtünüzle tekrar temas kurmanızı sağlayabilir. Ya da bu tarih itibariyle eski bir arkadaşınız/tanıdığınız hayatınıza sevgili olarak girebilir.

Aralık ayının ikinci yarısı itibariyle odağınız özel hayatınızdan, iş hayatınıza yöneliyor olacak.

19 Aralık Dolunay süreci ise web üzerinden takip ettiğiniz bir işin neticelenmesine ya da hayatınızdan çıkartmak istediğiniz bir insan, fazlalık bir harcama/eşya hakkında karar vermenize aracılık edebilir.

ASLAN BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Yılın son ayında eviniz, yaşam alanınız, aileniz, arabanız/taşınmaz mülkleriniz, yatırımlarınız ile ilgili konular size çok hızlı kararlar alarak, hamle yapmanızı gerektirecek durumlar yaşatabilir.

Özellikle 4 Aralık Güneş Tutulması bir mülkünüz ilintili önemli bir karar almanıza vesile olabilecek enerjiler barındırmakta. Ancak bu esnada ailenizle olan iletişiminizde de gerginlikler yaşayabilir, tartışma-kavga gibi stresli durumlarla karşılaşabilirsiniz.

Venüs’ ün yer değiştirmesi ile birlikte iş yaşamınızda, ortamınızda daha uyumlu şekilde çalışma imkanı yakalayarak, gündelik/rutin işlerinizde başarılı sonuçlar üreteceksiniz. Sağlık olarak da bu ay kendinizi daha zinde hissettiğiniz bir dönem geçireceksiniz.

Eski bir iş arkadaşınızla 19’ undan sonra bir araya gelebilir ya da tekrar birlikte çalışma imkanı yakalayabilirsiniz.

Ayın ikinci yarısında eğitim/ yaratıcılık ilintili işleriniz ve hobileriniz daha fazla zamanınızı alıyor olacak.

19 Aralık Dolunay süreci ise hedeflediğiniz, arzu ettiğiniz bir şeyi gerçekleştirmek için ilk adımı atmanıza aracılık edebilir.

BAŞAK BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Aralık ayında seyahat ve girişimleri gösteren eviniz içerisine yerleşecek olan Mars size bu konularda hızla karar verdiğiniz ve harekete geçtiğiniz olaylar yaşatacak.

Özellikle 4 Aralık Güneş Tutulması sürecinde kendi işinizi kurmakla alakalı girişimlerde bulunabilir, bazı başvurular yapabilir ve insanlarla bir araya gelerek önemli adımlar atabilirsiniz. Bu ayın tamamında satış-pazarlama faaliyetlerinizde yoğun seyrediyor olacak.

Ancak Mars’ ın bu yerleşimi kardeşiniz, kuzeniniz ya da yakın bir dostunuzla aranızda tartışmalı-gergin bir konunun gündeme gelmesine de aracılık edebilir. Kırıcı olma potansiyeliniz yüksek olduğu için sözlerinize dikkat etmelisiniz.

Ayın 8’ i itibariyle Venüs özellikle bekarların aşk hayatını canlandırıyor olacak. 19’ undan ay sonuna kadar eski bir flörtünüzle tekrar temas kurabilir ya da eski bir arkadaşınızı hayatınıza romantik anlamda sokabilirsiniz.

Aralık’ ın ikinci yarısı itibariyle eviniz, yaşam alanınız, aileniz, arabanız/ taşınmaz mülkleriniz, yatırımlarınızla ilgili konular daha fazla gündeminizi işgal etmeye başlayacak.

19 Aralık Dolunay sürecinde kariyerinizle alakalı beklediğiniz bir haberi alabilirsiniz.

TERAZİ BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Aralık ayında para ve finansal konularla alakalı çok hızlı gelişmeler yaşayacaksınız. Acil karar almanızı gerektiren bazı yatırım-kazanç teklifleri önünüze gelebilir ve sizi strese sokabilir.

4 Aralık Güneş Tutulması sürecinde finansal olarak önemli bir karar alarak, kazançlarınızı nasıl yönlendireceğiniz ile ilgili önünüzü daha net şekilde görebilirsiniz.

Ayın 8’ itibariyle eviniz, yaşam alanınız, arabanız/ taşınmaz mülkleriniz ilintili bazı iyileştirme-güzelleştirme faaliyetleri yapma isteği içinde olacaksınız. Ancak ayın 19’ undan sonra Venüs gerilemesi nedeni ile dekorasyon ve araç alımı/bakımı gibi konularda gökyüzü tarafından desteklenmiyor olacaksınız. Bazı aksiliklerle boğuşmak zorunda kalabilirsiniz.

Ayın ikinci yarısı itibariyle yeni gerişimler, yeni başlayan projeler, seyahatler, yeni tanışılan insanlar, yazılı evraklar, iletişim, satış-pazarlama faaliyetleri, görüşmeler, toplantılar, pazarlıklar, sunumlar gibi konular daha fazla ön plana çıkarak gündelik temponuzu fazlası ile yükseltiyor olacak.

19 Aralık Dolunay sürecinde yaptığınız işi takdir eden, otorite/amir/öğretmen konumundaki kişilerle alakalı beklediğiniz bir haberi alabilirsiniz. Onay/tasdik bekleyen bir konunuz da neticelenebilir.

AKREP BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Aralık ayında burcunuzun yöneticisi Mars; Ketu’ nun yanına gelerek, size temposu her anlamda çok yüksek bir yıl kapanışı yaşatacak. Başta özel ilişkiniz olmak üzere, ortaklı konularınız, yazılı anlaşmalarınız/sözleşmeler üzerinde “güven” ilintili bazı konular kafanızı bir hayli kurcalıyor olacak.

Bu esnada partneriniz veya ortağınız ile gerginlik yaşadığınız konular 4 Aralık Güneş tutulması ile birlikte restleşmelere varabilecek noktalara taşınma potansiyeline de sahip.

Ayın 8’ i itibariyle Venüs sizi kendi işiniz alakalı yapacağınız girişimler konusunda destekliyor olacak ancak 19’ undan sonra yeni başlangıç ve satış-pazarlama faaliyetlerini biraz daha ağırdan almanızda fayda var.

19’ unda başlayacak Venüs Retro’su eski bir arkadaşınız/dostunuzla tekrar bir araya gelmenizi sağlayabilir.

Aralık ayının ikinci yarısında para-bütçe-kazançlarınız ilintili konulara daha fazla vaktinizi alacak. Karşınıza çıkan fırsatları parasal getirisi ile değerlendirip bazı kararlar vereceksiniz.

19 Aralık Dolunay sürecinde komisyon, prim, miras, sigorta, faiz gibi dolaylı yoldan elde ettiğiniz kazançlarınız alakalı önemli bir haber alabilirsiniz.

YAY BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Aralık ayında Ketu’ nun yanına yerleşen Mars sizi harcamalar, yurt dışı iletişim ve web üzerinden takip ettiğiniz işler konusunda bazı sıkıntılı durumlarla mücadele etmek mecburiyetinde bırakabilir. Ancak bu yerleşimi ile bahsettiğim konularda hayatınıza da ciddi bir hareketlilik getirme potansiyeline sahip.

Özellikle 4 Aralık Güneş Tutulması yurt dışı bağlantılı önemli bir işinizin ya da web üzerinden ilerleyecek bir projenizin sonucu ilintili netleşme yaşatabilir.

8 Aralık itibariyle ani çıkan harcamalarınızı Venüs getireceği kazançlar ile telafi ediyor olacak. Hatta ayın 19’ undan sonra takılmış/ unuttuğunuz/ beklemediğiniz bir para aniden elinize geçip, sizi beklemediğiniz şekilde rahatlatabilir.

Aralık ayının ikinci yarısında ise ticari işler, anlaşmalar konusunda işinizde daha fazla sorumluluk almaya başlayacaksınız.

19 Aralık Dolunay sürecinde ise ilişkiniz, partneriniz ya da ortağınızla alakalı bir konu netleşerek, soru işaretlerinizi arkanızda bırakmanıza olanak sağlayacak. Bu Dolunay sürecinde beklediğiniz önemli bir yazılı sözleşme/evrak da elinize geçiyor olabilir.

OĞLAK BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Yılın son ayı sizin için hedef tutturma, proje tamamlama gibi aktivitelerin yoğun şekilde gündeminize oturacağı bir dönem olacak.

Özellikle 4 Aralık Güneş Tutulması süreci karşılığında parasal olarak iyi getirisi olan bir projenizin neticelenmesine aracılık edebilir. Tutulma sürecinde ablanız/abiniz ilintili bir konunun da neticelenmesine şahitlik edebilirsiniz.

8 Aralık itibariyle Burcunuzu ziyaret edecek olan Venüs sizi romantik ilişkiniz konusunda destekliyor olacak. Bekarlar da bu tarih itibariyle yeni bir ilişkiye başlamak için şanslı etkiler alıyor olacaklar. 19’ undan sonra eski bir arkadaşınız/dostunuzla da flört anlamında yakınlaşabilirsiniz.

Ayın ikinci yarısı itibariyle işinizde dikkatiniz yurt dışı bağlantılı işlere ve web üzerinden takip edilen konulara doğru kaymaya başlayacak. Bozulan bir aletin yarattığı harcama ile de bu ay bütçeniz sarsılıyor olabilir.

19 Aralık Dolunay sürecinde ise çalışma arkadaşlarınız ilintili bir konunun ya da durumun netleşip, karar bağlanması söz konusu olacak.

KOVA BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Aralık ayında kariyer hayatınızda kimi zaman sizin gayretinizle pozitif sonuçlanan, kimi zaman da çok gayret etmenize rağmen arzu ettiğiniz şekilde yürümeyen pek çok olay ve çekişme ile sınanıyor olacaksınız. Kariyer hayatınızda bu ay sular pek durulmayacak ve siz de stresli bir dönem geçireceksiniz.

4 Aralık Güneş Tutulması süreci kariyer başarınız için çok önemli bir işin netleşmesine aracılık edebileceği gibi size yeni bir iş teklifi ya da görevlendirme de getirebilir.

Ayın 8’ i itibariyle lüks harcamalarınızda yavaş yavaş bir yükselme başlayabilir; Venüs’ ün 19’ unda Retro yapması ile birlikte gerçekten ihtiyacınız olmayan, lüks ve gereksiz harcamalar ile bütçenize zarar verebilirsiniz. Ayrıca ay sonuna kadar web üzerinden yaptığınız yazışma ve başvuralar gibi işlerinizi Venüs Retrosu ile birlikte 2 kez kontrol ederek yürütmenizde fayda var.

Aralık’ ın ikinci yarısı itibariyle dikkatinizi hedef tutturma, elinizdeki projeleri bitirme gibi faaliyetlere yönelteceksiniz.

19 Aralık Dolunay sürecinde ise çocuğunuz, eğitim/ yaratıcılık ilintili işleriniz, eğlence içerikli işler, hobileriniz gibi bir konuda netleşen bir durum ve ardından alacağınız bazı kararlar söz konusu olacak.

BALIK BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Mars’ ın yerleştiği yer itibariyle Aralık ayı sizin için yaptığınız işi takdir eden, otorite/amir/öğretmen konumundaki kişiler ile olan iletişiminizin bir hayli yoğun geçeceği bir döneme işaret etmekte.

Ayrıca 4 Aralık Güneş Tutulması ile birlikte onay bekleyen bir başvurunuz, terfi beklentiniz, yetkilendirmeniz sonuç aşamasına gelebilir.

8 Aralık itibariyle elinizi attığınız projelerde daha kolay sonuç almanız, hedeflerinizi tutturmanız ve gelirlerinizi arttırmanız konusunda daha şanslı etkilere sahip olacaksınız. 19’ undan ay sonuna kadar olan süreçte ise beklediğiniz toplu bir para elinize geçmek noktasında biraz gecikebilir.

Aralık ayının ikinci yarısı itibariyle tüm dikkatinizi iş ve kariyer hayatınız üzerine yoğunlaştırıyor olacaksınız.

19 Aralık Dolunay sürecinde eviniz, yaşam alanınız, aileniz, arabanız/ taşınmaz mülkleriniz, yatırımlarınız ilintili bir konu tamamlanarak sonuca bağlanmış olacak.

Sevgilerimle

Merak ettiğiniz kavramlar için: “Kısa Bilgiler” Bölümüne bakabilirsiniz.

Mutlu Yıllar!

©Hint Astroloğu

29 Kasım 2021

Paylaş