ARALIK 2020 VEDİK ASTROLOJİSİNE GÖRE BURÇ YORUMLARI

Aralık ayında Hint Astrolojisine göre Rahu, Ketu, Satürn ve Jüpiter herhangi bir yer değişikliği yapmadan bulundukları Burçlardaki yerlerini koruyor olacaklar.

Oğlak Burcu içerisindeki Jüpiter-Satürn kavuşumu devam ederken, Eylül ayında yer değiştirerek Boğa-Akrep aksına geçmiş bulunan Rahu ve Ketu’ da aynı şekilde sabit kalacaklar.

Bunun dışında kalan tüm gezegenler yılın son ayında Vedik Astrolojisine göre şu şekilde konumlanıyor olacak:

Venüs:

11 Aralık tarihinde yöneticisi olduğu Terazi Burcunu terk edecek ve Akrep Burcu içerisine; Ketu, Merkür ve Güneş’in yanına yerleşecek.

Venüs’ ün özellikle Ketu ile olan birlikteliği bazı aşk skandallarını hayatlarımıza taşıyıp, ortaya çıkartabilir.

Güneş Tutulması:

14 Aralık tarihinde Hint Astrolojisinde sert, hırslı ve uyumsuz bir takımyıldız olan Jyeshta içerisinde Merkür ve Venüs’ ün de katılımı ile gerçekleşecek olan Güneş Tutulması; Mars’ tan aldığı görünümle daha da güçlenerek etkilerini üzerimize yansıtacak.

Güneş’ in Hint Astrolojisine göre Gandanta/Boğulma derecelerinde ilerliyor oluşu da işin üzerine tuz biber ekecek.

Hayatınızda uzun süredir olumsuz şekilde ilerleyen konular varsa, sonuçlarını bu Tutulma süreci ile birlikte negatif şekilde deneyimleyebilirsiniz.

Yüksek tansiyonlu bir Tutulma yaşanacağı için kritik önemdeki konularda riskli hamleler yapmamakta fayda görmekteyim.

Kopuşlar, bitişler, ayrılıklar, kayıplar söz konusu olabilir.

Güneş:

15 Aralık tarihinde Akrep Burcunu terk ederek, Yay Burcu içerisine geçecek olan Güneş, 19 Aralık tarihine kadar Gandanta/Boğulma derecelerinde ilerlemeye devam edeceği için kendini toparlayıp, enerjisini doğru şekilde yansıtamıyor olacak.

Merkür:

17 Aralık tarihinde Akrep Burcunu terk ederek Yay Burcuna yerleşecek olan Merkür de tıpkı Güneş gibi 19 Aralık tarihine kadar Gandanta/Boğulma derecelerinde ilerleyeceği için iletişim, yazılım, teknoloji, ticaret ilintili konularda aksaklıklar yaşamamıza neden olabilir.

Mars:

24 Aralık itibariyle Balık Burcu’ nu terk ederek kendi yönettiği Koç Burcu’ na geçiş yapacak olan Mars, güçlü çalıştığı bir noktada olmasına rağmen o da Gandanta/Boğulma derecelerinde tüm Aralık ayı boyunca seyredeceği için her ne kadar hayat enerjimizi ve motivasyonumuzu yükseltse de yıkıcı tarafını göstermeye daha meyilli olacaktır.

Bu nedenle hızla karar vermekten, sinirimize yenilip çıkışlar yapmaktan mümkün olduğunca kaçınmalıyız.

Dolunay:

30 Aralık tarihinde gözyaşı ile resmedilen Aridra Takımyıldızı içerisinde yaşanacak olan Dolunay süreci ise sıkıntı veren, üzüntü kaynağı olan bazı konuların netleşmesine, sonlanmasına aracılık edebilir.

Yukarıda aktardığım Aralık 2020 gökyüzü gezegen hareketlerinin (Hint Astrolojisine göre hesaplanarak bulunmuş) Ay ve Yükselen Burçlara göre etkilerini aşağıda bulabilirsiniz…

*** Her zaman olduğu gibi sayfamda yayınlanan burç yorumlarının Batı Astrolojisi gezegen konumları ile hiçbir alakası olmadığını, tamamen Hint/Vedik Astrolojisi disiplini içerisinde aktarıldığını hatırlatmak isterim.

Dolayısı ile Batı Astrolojisine göre hesaplanmış olan Güneş’ in konumuna/doğum tarihinize göre “hangi burç” olduğunuzun, yukarıdaki yorumlarla hiçbir ilişkisi yoktur.

Örnek: Batı Astrolojisine göre Balık olan birinin sayfamdaki Balık Burcu etkilerini okuması, yanlış yönlenmesine, yanlış yorumları okumasına sebebiyet verecektir.

Hint Astrolojisine göre hesaplanmış olan Yükselen ve Ay Burcunuza göre yazıları değerlendirmelisiniz.

(Hint Astrolojisinde Burçlar doğum tarihinize göre hesaplanmaz! Örneğin 10 Ağustos tarihinde doğan bir kişi Aslan Burcu değildir!)

Yani hem Yükselen, hem de Ay Burcunuzu okumalısınız…

Merak ettiğiniz kavramlar için: “Kısa Bilgiler” Bölümüne bakabilirsiniz.

KOÇ BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Bu ay Güneş Tutulması nedeni ile dönüşümü temsil eden evinizin içerisinde toplanmaya başlayacak olan gezegenler, size hayatınızda değiştirmek istediğiniz pek çok konuda elverişli bir ortam hazırlayacaklar. 11 Aralık itibariyle miras, komisyon, prim, sigorta ilintili bekleyen işlerinizde olumlu sonuçlar almaya başlayabilirsiniz. Özellikle Güneş Tutulması bu konularda beklediğiniz haberleri getirecek ve en azından olumlu ya da olumsuz netleşmeleri size sağlayacaktır. Aralık ayında partnerinizin hayatında da özellikle onun gelirlerini ilgilendiren bazı gelişmeler yaşayacaksınız. Ayın ikinci yarısı itibariyle eğitim hayatınız-öğretmenleriniz, aile büyükleriniz, üstünüz- yöneticiniz konumundaki kişilerle olan diyaloglarınız-görüşmeleriniz hız kazanmaya başlayacak. Kişisel gelişim alakalı bir kursa ya da çalışmaya da katılıyor olabilirsiniz. Ay sonuna doğru hayat temponuz ve enerjiniz yükseliyor olacak. Kendinizi daha canlı hissedeceksiniz. Ancak bu enerjiyi idareli kullanıp, vücut direncinizi düşürmemeye çalışmalısınız. Yılsonunda yaşanacak Dolunay süreci ise yaptığınız bir girişimin sonucunun belli olmasına aracılık edecek. Kardeşiniz ya da yakın bir dostunuz ilintili beklediğiniz bir haberi de bu süreçte alabilirsiniz.

BOĞA BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Venüs’ ün tam burcunuzun karşısına yerleşmesi size evlilik, süregelen ilişkiniz anlamında hem romantik anlamda hem de partnerinizin gelirlerinde yaşatacağı bereket anlamında destekleyici enerjiler sunuyor olacak. Bekarlar için de Aralık ayı içerisinde yeni bir ilişkinin başlaması, romantik yakınlaşmalar yaşanması Venüs yerleşiminin getireceği olumlu etkiler arasında. Ay ortası itibariyle, özellikle de Güneş Tutulması enerjileri ile birlikte eşiniz, ortağınız, ticari işleriniz, sonuçlarını beklediğiniz anlaşmalarınız alakalı neticeler almaya başlayacaksınız. Beklediğiniz pek çok iş bu süreçte sonuçlanabilir. 11Partnerinizin hayatında önemli bir konu da Güneş Tutulması enerjileri ile sonuca bağlanabilir. Aralık ayında kendi maaşınızın dışında kazanç elde ettiğiniz miras, komisyon, prim, sigorta gelirleriniz alakalı bazı işlemlerle uğraşmak zorunda kalabilirsiniz. Ayın son haftası itibariyle yer değiştirecek olan Mars çevrenizde size gizli düşmanlık besleyen birilerinin açığa çıkmasına aracılık edebileceği gibi beklemediğiniz bir harcama ile de bütçenizi sarsabilir. Son hafta dışında genel anlamda pozitif hissedeceğiniz bir ay geçireceksiniz. Yılsonundaki Dolunay süreci para-bütçeniz ilintili beklediğiniz bir konunun netleşmesine aracılık edebilir.

İKİZLER BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Bu ay çalışma hayatınız, iş arkadaşlarınız, işinizin büyümesi gibi genellikle meslek hayatınızı ilgilendiren olumlu etkiler alıyor olacaksınız. Özellikle 14 Aralık Güneş Tutulması meslek hayatınızın gideceği yönü belirlemek adına önemli olacak. İş değişikliği, mevcut işinizde sorumluluklarınızın-görevinizin değişmesi gibi etkiler alabilirsiniz. Yoğunlaşan enerjiler sağlığınıza bu her zamankinden fazla dikkat etmeniz gerektiğini göstermekte. Ay ortası itibariyle tüm dikkatiniz ve iletişiminiz eşiniz, ortağınız, ticari işleriniz, sonuçlarını beklediğiniz anlaşmalarınız alakalı konulara yöneliyor olacak. Aralık ayının son haftasında yer değiştirecek olan Mars ise siz, daha fazla sosyal ilişkileriniz, hedefleriniz, kendiniz için yapmak istedikleriniz adına motive etmeye başlayacak. Yeni yılın enerjilerini, kendinizi yenilemek konusunda kullanabilirsiniz. Gelirlerinizle ilgili gelecek ani bir haber de yılın son günlerinde size bir sürpriz yaparak ekstra bir bütçe imkanı tanıyabilir. 30 Aralık’ ta tam burcunuz üzerinde gerçekleşecek olan Dolunay süreci sizi daha fazla hassas, alıngan bir ruh haline sokma potansiyeline sahip. Özellikle partneriniz ile olan iletişiminiz önem kazanıyor olacak.

YENGEÇ BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

11 Aralık itibariyle hayatınızda aşk-romantizm ilintili konular önem kazanmaya başlayacak. Bekarlar açısından yeni bir aşk-ilişkinin başlaması da Aralık ayı içerisinde söz konusu olabilir. Eğitim ve sanat ilintili işlerle uğraşanlar açısından da bu tarihten itibaren destekleyici enerjiler söz konusu olmaya başlayacak. Çocuklarınız ilintili olumlu gelişmeler yaşayabilirsiniz. Ay ortasında yaşanacak Güneş Tutulması aşk hayatınız ile ilgili beklediğiniz bir netleşmenin yaşanmasına aracılık edebileceği gibi eğitim-sanat-çocuklar alakalı mesleklerle uğraşanlar açısından da meslek hayatlarında yeni bir dönemin başlangıcını sağlayabilir. Aralık ayının ikinci yarısında çalışma hayatınız, günlük rutinleriniz çok ön planda olacak ve iş ortamınızdaki yoğun iletişim trafiği sizi yorgun düşürecek. Yılbaşına yaklaşırken sağlığınıza her zamankinden daha fazla özen göstermelisiniz. Meslek hayatınız vasıtası ile iletişim kurduğunuz kişilerle bazı yanlış anlaşılmalar, gerginlikler yaşayabilirsiniz. Ayın son haftası itibariyle kariyer hayatınız son derece yüksek bir temponun içerisine giriyor olacak. Bazı işleri yetiştirmek için zamanla yarışıyor olabilirsiniz. 2020’ nin son günlerindeki Dolunay enerjisi ise sizi yalnız kalmak, kafanızı dinlemek isteği içerisinde bırakabilir.

ASLAN BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Aralık ayının ikinci yarısında eviniz, yaşam alanınız ile ilgili bazı güzelleştirici, konfor arttırıcı harcamalar yapıyor olabilirsiniz. Özellikle 14 Aralık Güneş Tutulması süreci içerisinde mülkleriniz-taşınmazlarınız ilintili uzun süredir çözülmesini beklediğiniz bir sorun-işlem konusunda netleşme yaşayacaksınız. Ailenizi, annenizi ilgilendiren bir probleminiz varsa o da bu süreçte çözüme kavuşabilir. Ay sonuna yaklaşırken eğitim-sanat-çocuklar alakalı mesleklerle uğraşanlar açısından yoğun bir tempo da onları bekliyor olacak. Aralık ayında hobilerinize de her zamankinden daha fazla vakit ayırmak ihtiyacı hissedebilirsiniz. Evde kalma isteğinizin yoğun olacağı bu dönemde maalesef tam aksi şekilde ayın son haftasında üstünüz, yöneticileriniz, babanız, aile büyükleriniz ilintili sorumluluklarınız sebebi ile sosyal hayat ve iletişiminiz bir hayli hızlanabilir. Ayın son günlerinde yaşanacak olan Dolunay süreci ise bir yakınınız, kardeşiniz alakalı bir konunun neticelenmesine aracılık edebilir. Tamamlamanız gereken projelerin de yılın son gününde nihayetlenmesi-bitişi söz konusu olacak.

BAŞAK BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Aralık ayında girişimde bulunduğunuz konuların takibi ve sonuçlandırılması açısından çok önemli gelişmeler yaşayacaksınız. Yeni müşteriler, iş kazanımları ve satış-pazarlama faaliyetleri açısından çok yoğun bir ay geçireceksiniz. Özellikle Güneş Tutulması beklediğiniz önemli bir iş projesinin ya da kardeşiniz- çok yakın bir dostunuz ilintili bir konunun netleşmesine aracılık edebilir. Anneniz, eviniz, mülkleriniz ilintili konular ay ortası itibariyle üzerine eğilmeniz gereken başlıklar olarak öne çıkıyor olacaklar. Bu konularla alakalı yapmanız gereken yazışmalar, konuşmalar zamanınızın büyük kısmını alabilir. Tüm bu koşturma içerisinde sağlığınıza dikkat etmelisiniz. Ayın son haftası itibariyle uzun süredir düşündüğünüz ancak beklettiğiniz değişiklikleri birer birer ele almaya başlayacaksınız. Bu tarihten itibaren miras, komisyon, prim, sigorta gelirleriniz alakalı bir haber ya da gelişme de yaşamanız olası. Ayın son günlerinde yaşanacak olan Dolunay süreci kariyeriniz ilintili bir konunun netleşmesine aracılık edebilir.

TERAZİ BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Aralık ayı gelirleriniz, kazançlarınız, parasal konular açısından sizin için belirleyici gelişmeler yaşanmasına sebep olacak. Venüs’ ün 11’ i itibariyle para evinize yerleşmesi gelirlerinizde artışa neden olacak. 14 Aralık Güneş Tutulması ise gelirleriniz, maaşınız ilintili uzun zamandır beklediğiniz bir konunun neticelenmesine aracılı edebilir. Güneş Tutulması esansında yakın ilişkide olduğunuz kişilerle iletişiminize dikkat etmenizde fayda var. Ufak meseleler hiç beklemediğiniz kadar büyüyebilir. Ayın ikinci yarısı itibariyle girişimde bulunduğunuz konuların takibi, iş kazanımları ve satış-pazarlama faaliyetleri, kardeşinizle olan diyaloglarınız önem kazanmaya başlayacak. Bu alanlarda bazı sorunlara çözüm bulmak zorunda kalabilirsiniz. Ayın son haftası itibariyle hayatınızda ortaklı projeler, partneriniz alakalı konular, imzalanacak anlaşmalar gibi konular hızla gelişme göstermeye başlayacak. Özelikle evlilerin aile içerisindeki tartışmaları büyüme eğilimi gösterebilir. Ay sonundaki Dolunay süreci üstünüz, yöneticileriniz, babanız, aile büyükleriniz ilintili bir konunun sonuca bağlanmasına aracılık edebilir.

AKREP BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Bu ay burcunuzu ziyaret edecek olan Venüs nedeni ile yeni bir aşka adım atmak anlamında destekleyici enerjiler alıyor olacaksınız. Süregelen ilişkileri olanlar açısından da romantik açıdan destekleyici enerjiler söz konusu olacak. 14 Aralık Güneş Tutulması tam burcunuz üzerinde gerçekleşeceği için hayatınızı etkileyecek önemli olaylar, kararlar yılın son günlerinde tüm aklınızı meşgul ediyor olacak. İlişkiniz, ticari hayatınız ilintili önemli kararlar da alıyor olabilirsiniz. Parasal konularda yapmanız gereken hamleler, maddiyatla ilgili girişimler, kurmanız gereken iletişimler de ajandanızı bu ay işgal ediyor olacak. Aralık ayının son haftasında kendinizi çok daha enerjik ve işiniz açısından çok daha motive hissediyor olacaksınız. Kendinize güveniniz üst seviyelerde seyredeceğinden, bazı yeni iş- meslek girişimlerinde de bulunuyor olabilirsiniz. Ayın son günlerindeki Dolunay süreci sizi hayatınızda değiştirmek istediğiniz önemli bir konuya odaklıyor olacak. Ancak kararsızlık etkilerinin de yoğun olacağı bu Dolunay sürecinde uzunca bir düşünme süreci yaşayabilirsiniz.

YAY BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Bir süredir yapmayı düşündüğünüz lüks sayılabilecek harcamalarınızı bu ay gündeminize alabileceksiniz. Özellikle 14 Aralık Güneş Tutulması sürecinde elinizdeki parayı nereye harcayacağınız ile ilgili kararlarınız netleşmiş olacak. Yurt dışı ilintili işlerle uğraşanlar açısından da bu Tutulma süreci önemli gelişmelerin yaşanmasına, gelecekti işlerinin şekillenmesi yönünde etki edebilir. Ayın ikinci yarısı itibariyle hem işinizde hem de yakın çevrenizde yönlendirmeleriniz, fikirleriniz önemle dinleniyor olacak. Yazılı-sözlü olarak çevrenizle sıkı şekilde iletişim kuruyor olacaksınız. Ayın son haftasında ise eğitim-sanat-çocuklar alakalı mesleklerle uğraşanlar açısından yoğun bir tempo yaşanmaya başlanacak. Aşk hayatınızda da partnerinizle gerilimli konuları gündemlerinize taşıyor olabilirsiniz. Yılın son günlerindeki Dolunay süreci süregelen ilişkiniz hakkında önemli kararlar alıp, yürürlüğe koymanıza aracılık edebilir.

OĞLAK BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Aralık ayında yakalamak istediğiniz hedefler, gerçekleştirmek istediğiniz arzularınız ve gelirleriniz açısından şanslı gelişmeler yaşayacaksınız. Beklemediğiniz fırsatlar önünüze çıkıyor olabilir. 14 Aralık Güneş Tutulması ise karşınıza çıkan bu fırsatların tam olarak şekillenmesine ve sizin rotanızı nereye doğru çevirmeniz gerektiğine karar vermenize yardımcı olacak. Yatırımlarınız ilintili bir kararı da bu Tutulma sürecinde alıyor olabilirsiniz. Para çıkışları ile ilgili süreç ay ortasından sonra tüm dikkatinizin yöneleceği alan olacak. Yalnız kalmak ve kendinize vakit ayırmak açısından da bu ay sonuna doğru fırsatlar yakalayabileceksiniz. Ayın son haftasında mülkleriniz, taşınmazlarınız ilintili yeni bir yatırım kararı da almanız olası, ev-araba değişikliği ya da evde tadilat gibi bir kararınız da söz konusu olabilir. Yılın son günlerindeki Dolunay süreci çalışma arkadaşlarınız, ortamınız ilintili bir durumun netleşmesine aracılık edecek.

KOVA BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Aralık ayında kariyeriniz ilintili güzel ve olumlu gelişmeler yaşayacaksınız. Üstleriniz-otorite konumundaki kişiler tarafından takdir edildiğinizi gösteren bazı olaylar motivasyonunuzu yükseltecek. Özellikle 14 Aralık Güneş Tutulması süreci kariyeriniz açısından önemli gelişmeleri gündeminize taşıyıp, iş-görev değişikliğine kadar varabilecek fırsatların önünüze gelmesine aracılık edebilir. Aralık ortasından itibaren tüm dikkatinizi yeni hedef ve arzularınız üzerine yoğunlaştıracaksınız. Hareketli bir sosyal çevre iletişimi de sizi bekliyor olacak. Ayın son haftasında yapmak istediğiniz girişimler, görüşmeler, önemli konuşmalar açısından çok daha cesaretli ve karalı şekilde adımlar atıyor olacaksınız. Yılın son günlerindeki Dolunay süreci aşk hayatınız alakalı bir konunun netleşmesine, çocuk sahibi olanla içinde evlatları ilintili bir konunun sonuçlanmasına aracılık edebilir. Eğitim-sanat-çocuklar alakalı mesleklerle uğraşanlar da bu Dolunay sürecinde işleri ilintili haberler alabilirler.

BALIK BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Eğitim, danışmanlık, basın-yayın, spritüal-kişisel gelişim konularında çalışanlar-eğitim alanlar açısından Aralık son derece olumlu gelişmelerin yaşanacağı bir ay olacak. Ayrıca üstünüz-yöneticiniz- öğretmeniniz-büyüğünüz konumundaki kişilerin övgülerini de haber alarak, uzmanı olduğunuz konuda daha motive şekilde çalışmaya devam edebilirsiniz. Özellikle 14 Aralık Güneş Tutulması hayatınızda otorite konumunda bulunan kişiler ile ilgili bir durumun netleşmesine aracılık edecek. Ayın ikinci yarısı itibariyle kariyeriniz- işiniz üzerinde yoğunlaşan iletişim trafiği tüm dikkatinizi bu alana kaydırıp, iyi şekilde organize olmanızı gerektirebilir. Ayın son haftasında yer değiştirecek olan Mars gelirleriniz, beklediğiniz paralar-alacaklar ile ilgili gelişmeler yaşamanıza, hızlı kararlar ile hamleler yapmanıza aracılık edebilir. Yılın son günlerinde yaşanacak Dolunay süreci anneniz, eviniz-arazilerini, aracınız, yatırımlarınız ilintili net bir şekilde karar almanıza aracılık edecek.

Sevgilerimle

©Hint Astroloğu

30 Kasım 2020

Paylaş