ARALIK 2018 VEDİK ASTROLOJİSİNE GÖRE BURÇ YORUMLARI

2018’ in son ayı Aralık, yılın genel gidişatının aksine sakin gezegen enerjileri ile kapanış yapacak.

Yılın son ayında gökyüzünde en önemli sayabilceğimiz etki; Kasım ayında başlayan ve 7 Aralık tarihinde son bulacak olan Merkür Retro’ suna ait.

Venüs Retrosunun hemen ardından başlaması ile birlikte bu Merkür Retrosusunda hepimiz hayatlarımızda süreklilik arz eden aksaklıklarla çeşitli alanlarda boğuşmak zorunda kaldık.

Ayrıca hayat enerjisinin düşüşü anlamında da pek çoğumuzu, bu iki gezegenin retro süreci, mevsim değişikliği ile birlikte hayli zorladı.

Aralık ayında ise yazının başında da belirttiğim gibi yılın tamamının aksine gökyüzü yumuşak bir kapanışı vaad etmekte.

Özellikle Mars’ ın yer değiştirmesi ile birlikte gökyüzünde Vedik Astrolojisine göre kırılan Kala Sarpa Yoga etkisi; -yeterince emek verdiğimiz taktirde- ele aldığımız işlerde daha istediğimiz gibi sonuçları bize getirmeye başladı.

Aralık ayında Venüs’ ün de kendi burç kuşağında güçlü oluşu bize daha pozitif bir yıl bitişi sağlayacak.

Ayın ilk gökyüzü olayı 7’ sinde Akrep Burcu içerisinde Hint Astrolojisine göre hırslı ve hareketli etkilere sahip Jyeshta Takımyıldızında gerçekleşecek olan Yeni Ay ile başlangıç yapacak.

Yeni Ay enerjisi Boğa ve Akrep Yükselenler için hırsla ele aldıkları konuların üstesinden gelmelerine yardımcı olacak tetiklenmeler; kendileri için arzu ettikleri, hedeflerindeki konuların gerçekleşmeye başlayacağı etkiler getirebilir.

12 Aralık – 26 Aralık tarihlerinde ise Jüpiter Hint Astrolojisine göre Vargottoma dediğimiz özel bir güç kazanımı yapacak ki; yanındaki pek haz etmediği Merkür’ e rağmen Akrep, Balık, Boğa ve Yengeç Yükselenler başta olmak üzere hepimize bu süre zarfında ufak tefek beklemediğimiz güzel süpriz gelişmeler yaşatabilir.

Aralık ayının en olumsuz sayılabilecek etkisi 16 Aralık 2018 – 9 Ocak 2019 süresince “yanık” derecelerde kalacak olan Satürn’ e ait.

Bilhassa Sade Sati sürecinin tam göbeğinde bulunan Ay Burcu Yay olanlar ve ilişkiler anlamında sınavlardan geçen İkizler Yükselenler açısından zorlu deneyimlerle tecrübe kazanmak zorunda kaldıkları bir süreç yaşanabilir.

Elbette Yükselenleri üzerinde Satürn’ ün zorlayıcı etkilerini alan Yay Yükselenleri de bu süreçle ilgili uyarmak gerek. Yakın çevrelerinde iletişimde bulundukları kişilerle bazı sıkıntılı diyaloglara girebilecekleri gibi kariyerleri ve ilişkileri üzerinde de sabırlarını zorlayan bazı durumları bu zaman dilimi içerisinde çözümlemek zorunda kalabilirler.

Satürn’ ün yanık olduğu bu zaman dilimi içerisinde 22 Aralık tarihinde Vedik Astrolojisine göre İkizler Burcu içerisinde Aridra Takımyıldızında -tam karşısında Güneş’ in de bulunduğu Takımyıldız Moola’ nın da etkileri göz önünde bulundurulduğunda- sert bir Dolunay yaşayacağız.

Dolunay civarında özellikle duygusal anlamda tepkilerimizi aşırıya kaçırdığımız, huysuz ve alıngan davranışlar sergilemeye eğilimli olduğumuz bir kaç gün geçirebiliriz. Başta İkizler ve Yay Yükselenler olmak üzere tepkilerimizi olgunlukla vermeye çalışmak bu süreçte önem arz edecek.

Aridra Takımyıldızında oluşacak Dolunay’ ı akademik anlamda kariyer yapanlar, araştırmacılar başta olmak üzere pozitif bilim konuları ile uğraşanlar da –vereceği huzursuz etkilerini bir kenara koyarsak– olumlu anlamda değerlendirebilirler.

Aralık 2018’ in ve dolayısıyla yılın da son gezegen hareketi, Hint Astrolojsine göre Ketu’ nun yanına yerleşerek tüm yıla beklendiği gibi damgasını vuran gezegene; yani Mars’ a ait olacak.

Mars 23 Aralık’ ta Kova Burcunu terk ederek Balık Burcu’ na geçecek ve astrolojik anlamda 2018’ in kapanışını yapacak.  Bu hareketi ile çok uzun süredir sinirlerini gergin tuttuğu Aslan Yükselenlerin peşini de bırakmış olacak ki Mayıs ayından beridir sabretmenin sınırlarında dolaşan Aslan’ lar için gerçekten -en başta ruhsal anlamda- önemli bir ferahlama sağlayacak.

Venüs tüm Aralık ayı boyunca yine yöneticisi olduğu Terazi Burcunda konaklamasına devam edecek ve bize yaratıcı enerjiler, sanat, güzellik, dekorasyon konuları başta olmak üzere pek çok konuda destekleyici enerjiler verecek.

Bir süredir Retro harekette olması nedeni ile beklettiğiniz özellikle güzellik ve estetik ilintili konuları Aralık ayında gündemlerinize alabilirsiniz.

Yukarıda aktardığım Aralık 2018 gökyüzü gezegen hareketlerinin (Hint Astrolojisine göre hesaplanarak bulunmuş) Ay ve Yükselen Burçlara göre etkilerini aşağıda bulabilirsiniz…

*** Her zaman olduğu gibi sayfamda yayınlanan burç yorumlarının Batı Astrolojisi gezegen konumları ile hiçbir alakası olmadığını, tamamen Hint/Vedik Astrolojisi disiplini içerisinde aktarıldığını hatırlatmak isterim.

Dolayısı ile Batı Astrolojisine göre hesaplanmış olan Güneş’ in konumuna göre “hangi burç” olduğunuzun, yukarıdaki yorumlarla hiçbir ilişkisi yoktur. Örnek: Batı Astrolojisine göre Balık olan birinin sayfamdaki Balık Burcu etkilerini okuması, yanlış yönlenmesine, yanlış yorumları okumasına sebebiyet verecektir.

Hint Astrolojisine göre hesaplanmış olan Yükselen ve Ay Burcunuza göre yazıları değerlendirmelisiniz. (Hint Astrolojisinde Burçlar doğum tarihinize göre hesaplanmaz!)

Yani hem Yükselen, hem de Ay Burcunuzu okumalısınız…

KOÇ BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

7 Aralık Yeni ay sürecinde başta taşınmaz mülklerinizle ilgili olmak üzere yeni girişimler, başlangıçlar yapmak adına fırsatlar yakalayabilirsiniz. Satış pazarlama işleri ile uğraşanlar açısından da bu süreç önemli yeni fırsatları, müşterileri ayaklarına getirebilir. Aynı tarihlerde Merkür retrosunun da bitecek olması ticari konularda hayatınızda hareketli etkilerin başlamasına neden olacak. 12 Aralık’ tan sonra bilhassa prim, komisyon, ek gelir elde ettiğiniz kaynaklarınız ilintili pozitif gelişmeler yaşamaya başlayabilirsiniz. Ayın 2. Yarısı itibariyle işinizde otorite konumu ile kurduğunuz diyaloglara çok dikkat edin. Ocak ayının ilk haftasına kadar sorumluluklarınızı yerine getirirken hata yapma potansiyeline açık olacaksınız. Atladığınız, yanlış yönettiğiniz bir sorumluluğunuz nedeni ile üstünüz konumundaki kişilerle gerginlik yaşayabilirsiniz. 22 Aralık Dolunay sürecinde ise harekete geçmek istediğiniz bir konuda size fırsat yaratacak. Özellikle yüklü miktar para gerektiren bir işe, yatırıma, harcamaya bu Dolunay sırasında karar verip, harekete geçebilirsiniz.

BOĞA BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Ticaretle uğraşanlar için Aralık başındaki Yeni Ay süreci yeni anlaşmalar, fırsatlar getirmek anlamında faydalı olabilir. 12-26 Aralık’ ta Jüpiter’ in de desteği ile anlaşmalar ve ortaklıklar anlamında çok şanslı olacaksınız. Ayrıca Yeni Ay’ ın hemen ardından partneriniz ilintili yeni gelişen bir durumda aktif rol oynamanızı gerektiren bir süreç yaşayabilirsiniz. Bu esnada durumun tamamını kontrol etmek yerine sizden istenen kadarına destek vermeniz önemli bir ayrıntı olacak. Zira Jüpiter’ in desteği ile ilişkinizi iyileştiren bir süreç deneyimleyebilirsiniz.  16 Aralık sonrasında ise Ocak ayının ilk haftasına kadar yönetsel konularda bazı değişikliklerle zorlu şekilde uğraşmanız gerekebilir. Ayrıca aile büyüklerinizden birinin sağlık sorunları ile de ilgilenmenizi gerektirecek bir durum oluşabilir. Ay sonundaki Dolunay ile birlikte parasal bir konuda gelişen önemli bir fırsat yakalayabilirsiniz. İşinizde takip ettiğiniz bir alacak, tahsilat, ya da elinize geçmesini düşünmediğiniz bir paranın, ekstra gelirin sürprizini yaşayabilirsiniz. Ay sonuna doğru işinizde takdir edildiğinizi hissettiğiniz bir sürece adım atacaksınız ve hedefleriniz için daha kararlı mücadele edebileceksiniz. Bekar Boğa Yükselenler açısından ise bu ay yeni bir ilişkinin başlama ya da romantik meselelerde hareketli zamanlar geçirme potansiyeli yine söz konusu.

İKİZLER BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Hemen aybaşındaki Yeni Ay süreci işiniz ilintili hırslı adımlar atmak yönünde sizi motive edebilir. Özellikle birlikte çalıştığınız kişilerle aybaşı itibariyle iletişiminiz gergin ve ego çatışmalarına yatkın olacak. Yoğun şekilde aksiyon alma, tepki verme duygularının içinde olabilirsiniz. Ancak sert tutumlar sergilemek yerine özellikle 12-26 Aralık sürecinde hoşgörü ve bilginiz ile konulara yaklaşacak olursanız, işinizde güzel sonuçlar alabilirsiniz. Hatta iş hacminizi arttırmaya, iş süreçlerinizi iyileştirmeye yönelik çalışmaları da bu döneme denk getirmeniz başarılı sonuçlar almanıza yardım edebilir. 16 Aralık sonrasında ise partneriniz ile olan iletişiminizde çok dikkatli olmalı, kırıcı ve anlaşmazlıkları kopartıp, atan tavırlar güderek karşı tarafa yaklaşmamanız gerekmekte. Partneriniz ile bu ay sık sık ego çatışmaları yaşayabilirsiniz. 22 Aralık Dolunayı ise tam burcunuz üzerinde gerçekleşeceğinden sizi fazlası ile etkileyecek. Kendinizi huysuz hissedebilirsiniz. Etrafınız için geçimsizliğinizi idare etmek biraz zor olacak. Özellikle 2’ li ilişkiniz anlamında yıpratıcı bir ay sonu geçirebilirsiniz.

YENGEÇ BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Aralık ayında özel ilişkiniz anlamında oldukça hareketli günler yaşayacaksınız. Hemen aybaşındaki Yeni Ay süreci sizi hem çok duygusal hem de ilişki odaklı bir ruh hali içerisine çekebilir. Alıngan ve kaprisli tavırlar sergileyerek hem kendinizi hem de karşı tarafı yıpratmamalısınız. Zira ayın 12’ si itibariyle Jüpiter size özel ilişkinizde son derece pozitif gelişmeler yaşatmaya başlayabilir. Partnerinizin hayatındaki gelişimlerden memnunluk duyabilirsiniz. Ayrıca çocuk sahibi Yengeç Yükselenler de evlatları ilintili ayın 26’ sına kadar pozitif bazı gelişmelere şahitlik edebilirler. 12-26 Aralık sürecinde eğitim, yaratıcılık, sanat konularında çalışmalar yapanlar açısından da üretken bir dönem söz konusu olabilecek. Bu ay ev dekorasyonu açısından da gökyüzü tarafından son derece olumlu şekilde desteklenmektesiniz. İstediğiniz değişiklikleri Aralık ayı programınıza alabilirsiniz. 16 Aralık sonrasında ise ek gelir elde ettiğiniz konularda çeşitli aksaklıklar yaşamanız, beklediğiniz bazı gelirlerin gecikmesi söz konusu olabilir. Özellikle birlikte çalıştığınız kişilerle sorumluluk çizgilerinizi bu ay iyi belirlemeye çalışın. 23 Aralık itibariyle işinizde otoritenizi ortaya daha fazla koymanız gerekebilir. Ay sonundaki Dolunay size beklemediğiniz ani bir para çıkışı, harcama yaptırabilir.

ASLAN BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Aybaşındaki Yeni Ay sürecinde, mülkleriniz, aileniz, eviniz ilintili bir durum ile ilgilenmek, bir değişim sürecini yönetmek zorunda kalabilirsiniz. Maddi anlamda bazı kararlar almanızı da gerektirebilecek bu durum, ayın 12’ si itibariyle sizin adınıza beklediğinizden daha olumlu sonuçlar üretmeye başlayabilir. Hatta gelişmelerden ummadığınız şekilde mutluluk da duyabilirsiniz. Ay sonuna kadar kendi kişisel alanlarınızda kalmanız, evde vakit geçirmeniz içsel dengeleriniz açısından sizin için son derece olumlu olacaktır. 16 Aralık itibariyle işiniz ve özel ilişkileriniz anlamında daha fazla özen göstermeniz gereken bir sürece adım atıyor olacaksınız. Bilhassa işiniz sebebi ile partnerinizi ihmal etmeniz olası bir durum. Toplantılar, yeni görüşmeler, ziyaretler bu ay günlük trafiğinizde fazlası ile ön plana çıkabilir. 22 Aralık Dolunay’ ı arzuladığınız, hedefinizdeki bir konunun artık çözülmesine aracılık edecek. Ancak üstünüz, otorite konumundaki kişilerle bu ay gergin iletişimler kurmaya da çok yatkın olacağınızdan, ay ortasından itibaren ilişkilerinizi politik şekilde yürütmeye çalışmanızda fayda var. İnsanların sizden beklentileri ile ilgili tepkili tavırlar sergileyebilirsiniz. Dolunay’ ın etkisi fazla abartılı çıkışlar yapmamaya çalışın. 23 Aralık itibariyle uzun süredir sizi başta ikili ilişkilerinizde olmak üzere son derece gergin hale getiren Mars etkisinden kurtulmuş olacaksınız. Ayın son haftasında üzerinizdeki hafifliği hissedebilirsiniz.

BAŞAK BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

7 Aralık’ ta bitecek olan Merkür gerilemesi ve aynı günlerde gerçekleşecek Yeni Ay, bir süredir hayatınızda halletmek istediğiniz ancak bir türlü ele alamadığınız projelerin hayata geçirilmesi için aracılık edecek. Girişimde bulunmak istediğiniz konuları bu tarihten sonra çok daha akıcı şekilde ele alabileceksiniz. Ayrıca 12-26 Aralık sürecinde elinizi attığınız pek çok işte, yeni başlangıçta Jüpiter’ in de desteğini alacağınızdan, beklediğinizden çok daha hızlı sonuçlar elde edebilirsiniz. Ancak birlikte çalıştığınız insanlarla olan diyaloglarınıza özellikle 16 Aralık sonrasında dikkat etmeye çalışın. İyi niyetle ifade etmek istediğiniz konularda bile art niyetli algılanabilirsiniz. Ayın ikinci yarısından itibaren çocuklar ilintili problemlerle de uğraşmak zorunda kalabilirsiniz. Ay sonuna doğru gerçekleşecek Dolunay sürecinde ise kariyeriniz ilintili bir konunun daha net bir hale geldiğini görebilirsiniz. Ancak bu tarih itibariyle bir yandan da partneriniz ile aranızda gerilim artabilir. Kendinizi daha fazla hoşgörülü ve anlayışlı olmak için zorlamaya çalışmalısınız. Aralık ayı boyunca parasal anlamda güzel etkiler alıyor olacaksınız.

TERAZİ BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Aralık ayı boyunca Venüs’ ün burcunuz üzerindeki konaklaması sebebi ile hem kendinizi zinde ve çekici hissedeceksiniz, hem de yeni bir ilişki anlamında şansınızın yükseldiği bir dönemde olacaksınız. Hemen Aralık başında gerçekleşecek Yeni Ay size gelirleriniz ilintili bir konuda yeni bir fırsat getirebilir. 12-26 Aralık sürecinde Jüpiter’ in desteği ile maddi konularda olumlu bir dönem geçireceksiniz. Beklemediğiniz kazanç fırsatları yakalayabilir, birikim yapmaya başlayabilirsiniz. Ancak 16 Aralık itibariyle yeni başladığınız işler, taşınmaz mülkler ile ilgili girişimlerde daha dikkatli hareket etmeli, eylemlerinizi iyi düşünerek planlamalısınız. Zira yanık durumdaki Satürn Ocak’ ın ilk haftasına kadar risk aldığınız taktirde şansınıza güvenmemeniz gerektiğini söylemekte. 22 Aralık Dolunay’ ı üstünüz, hayatınızda otorite figürü konumundaki kişiler ile aranızdaki konularda biraz inatlaşma etkileri olsa da netleşmeler getirme, sonuca bağlama enerjilerini açığa çıkartacak. Genel anlamda şanslı ve bereketli bir Aralık ayı yaşayacaksınız. Ayın son haftası birlikte çalıştığınız insanlarla aranızda gerginlikler yaşanabilir. İş arkadaşlarınızla konuşmalarınızı gereksiz uzatmamaya çalışın.

AKREP BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Aralık ayına tam Burcunuzun üzerinde gerçekleşecek olan Yeni Ay enerjisi ile başlamaktasınız. Bu sizin için hareketli bir dönem olacağına işaret etmekte. Yeni bir oluşum üzerinde hırsla atılımlar yapmak adına sabırsız olabilirsiniz. 12-26 Aralık tarihleri arsında bu düşüncenizi destekleyecek Jüpiter enerjilerinden de güzel şekilde faydalanacaksınız. Ancak 16 Aralık itibariyle yanık konuma geçecek olan Satürn başta para-maddiyat konuları olmak üzere fazla gözü kara hareketler yapmamanızı, risk almaktan çekinmeniz gerektiğini söylemekte. Özellikle Ay Burcu Akrep olanlar Sade Sati sürecini deneyimlediklerinden ayaklarını yorganlarına göre uzatmak felsefesinden fazla uzaklaşmamalılar. Ayrıca harcamalarınızı gösteren noktada yerleşen Venüs, lüks ve aslında çok da gerekli olmayan kalemler üzerinde bu ay giderler yaratabileceğinize işaret etmekte. Ayın son haftasından itibaren ise partneriniz ile olan diyaloglarınızda anlayış ve hoşgörünüze daha fazla yer vermelisiniz.

YAY BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Senenin son ayı Satürn transitlerini ağır şekilde yaşayan tüm Yay Yükselenler için biraz zorlu enerjiler barındırmakta. Ayın başında Yeni Ay enerjisi ile birlikte, harcamalarınız, hayatınızdan çıkması gerekeneler, kopma sorumluluğunu ertelediğiniz kararlar ilintili hızlı bir giriş ile Aralık’ a başlayabilirsiniz. Özellikle ertelediğiniz ama size sonrasında faydalı olacak kararlar anlamında Aralık ayı aslında size son derece önemli fırsatlar sunmakta. Jüpiter’in 12-26 Aralık tarihlerindeki güçlü yerleşiminde zorlandığınız kararları daha kolay almanız mümkün olabilir. Ancak 16 Aralık’ tan Ocak’ ın ilk haftasına kadar yanık durumda bulunacak olan Satürn nedeni ile yakın çevrenizdeki insanlarla olan iletişiminizde bazı sıkıntılı durumları yönetmek zorunda kalabilirsiniz. Akrabalarınız, arkadaşlarınız ve iş yerinizde birlikte çalıştığınız insanlar, bu süreçte size sanki ters bir tavırla yaklaşıyorlarmış hissine kapılabilirsiniz. Durumun böyle olmadığı ile ilgili net görüşe Dolunay sonrasında sahip olacaksınız. Ancak ayın 22’ sinde gerçekleşecek Dolunay biraz sert etkiler barındırdığından, başta partneriniz ve birlikte iş yürüttüğünüz kişilere karşı inatçı ve takıntılı tavırlar sergilememenizde büyük fayda var. Gelirler ve hedef realizasyonu anlamında başarılı bir Aralık ayı geçireceksiniz. Ancak aynı şeyi iç huzurunuz anlamında söylemek maalesef bu ay için pek mümkün değil.

OĞLAK BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Aralık ayı kariyeriniz anlamında son derece başarılı işlere imza atacağınız bir dönem olabilir. Aybaşındaki Yeni Ay etkisi hedeflediğiniz bir başarının size gelmesine aracılık edecek. İşlerinizi inat ve hırsla takip etmeye çalışmalısınız. 12-26 Aralık tarihi maddi-manevi ödüller almanız anlamında da son derece şanslı bir sürece işaret ediyor. Para birikimi, yatırım yapmak anlamında bu süreçte yeni bir adım atabilirsiniz. 16 Aralık itibariyle Ocak ayının başına kadar yanık durumda olacak Yükselen Yöneticiniz özelikle harcamalar konusunda dikkat etmeniz gerektiğini söylemekte. Bu süreç bilinçaltınızda biriktirdiğiniz bazı konuların ağzınızdan istem dışı söylenmesine de tetikleyici olabilir. O nedenle yakın çevrenizdeki insanlarla diyaloglarınızda hassas konulara bu ay pek değinmemeye çalışın. 22 Aralık Dolunay süreci yine işiniz alakalı bir durumun netleşmesine sebep olacak. Ardından planlarınızda olmayan bir seyahat durumunuz da ortaya çıkabilir. Yoğun geçecek olan senenin son ayında sağlığınıza dikkat etmeniz gerekmekte.

KOVA BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

7 Aralık Yeni Ay ‘ ı kariyerinizde hırslı ve motive şekilde hareket etmenizi tetikleyecek yeni bir oluşumun gündeme gelmesine aracılık edecek enerjiler barındırmakta. Özellikle maddi kazançlar anlamında ciddi getiriler elde edebilirsiniz. 12-26 Aralık tarihlerinde kariyerinizde sizi memnun edecek pek çok olumlu, kendinizi başarılı hissettiğiniz gelişmeler yaşanabilir. Jüpiter’in verdiği bu fırsatı çok çalışarak değerlendirmelisiniz. Zira 16 Aralık itibariyle yanık duruma düşecek olan Yükselen yöneticiniz nedeni ile adım atmakta çekimser kalabilirsiniz. 22 Aralık Dolunay sürecinde kendinize güvenmeli hisleriniz ve aklınız doğrultusunda ilerlemekten korkmamalısınız. Özellikle işiniz ilintili konularda bu ay atak bir ruh hali içerisinde olmanızda fayda var. Ay sonuna doğru beklemediğiniz mecralardan elinize bir takım paralar geçebilir. Genel olarak olumlu ve şanslı bir Aralık ayı geçiriyor olacaksınız. Ayrıca üstünüz konumundaki kişilerden de bu ay takdir edildiğinizi hissettiren davranışlar görebilirsiniz.

BALIK BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

7 Aralık Yeni Ay enerjisi sizi yazıp, çizmeniz gereken konularda enerjik bir atılım içerisine sokabilir. Bilgi edinme, yeni bir eğitim konusunda çalışmalar yapma, spritüel konularla ilgilenme, kendiniz geliştirme içeren her türlü faaliyet için özelikle de Jüpiter’ in güçlü konumda seyredeceği 12-26 Aralık sürecinde destekleniyor olacaksınız. Maaşınız dışında elde ettiğiniz gelirler anlamında da Aralık ayında son derece şanslı etkileriniz söz konusu. Komisyon-prim gelirleri olanlar bu ay iyi bir ödeme alabilirler. Ancak 16 Aralık itibariyle yanık derecelerinden geçecek olan Satürn sebebi ile Ocak ayının ilk haftası da dahil olmak üzere gelir-gider dengenizi iyi ayarlamalı, bütçeniz dahilinde kalmaya çalışmalısınız. Bu ay dostlarınızdan birinin sorunları ile de yakından ilgilenmek mecburiyetiniz olabilir. 23 Aralık itibariyle tam yükseleniniz üzerine geçecek olan Mars sizi daha dinamik kılacak ancak bir o kadar da alıngan ve gergin ruh halleri içerisine çekecek. Bu ayın son günleri itibariyle dengede kalmak adına destekleyici ruhsal aktivitelere ağırlık vermenizde fayda var.

Sevgilerimle,

©Hint Astroloğu

27 Kasım 2018

 

Paylaş

ARALIK 2018 VEDİK ASTROLOJİSİNE GÖRE BURÇ YORUMLARI” hakkında 1 yorum

  1. Geri izleme: ARALIK 2018 VEDİK ASTROLOJİSİNE GÖRE TÜRKİYE ETKİLERİ | Hint Astroloğu

Yorumlar kapalı.