ARALIK 2017 BURÇ YORUMLARI

2017’ nin son ayına, en belirgin olarak meşhur Merkür gerilemesinin etkileri hakim olacak.

Hint Astrolojisine göre Aralık ayının başı itibariyle Yay Burcu içerisinde bulunan Merkür, 3 Aralık itibariyle burada gerilemeye başlayacak.

11 Aralık itibariyle ise Akrep Burcuna geri dönerek Retro hareketini 23’ üne kadar Akrep Burcu içerisinde tamamlamış olacak.

Ay ortasına kadar Yay ve İkizler Burçlarını dikkatlerini toplamak, konsantre olmak konusunda zorlarken, özel ilişkileri anlamında da yanlış anlaşılmalara açık hale getirecek.

Ayrıca kariyer hayatı ilintili de aksayan, ya da geçmişte halledilmemiş işlerin tekrar önlerine gelmesi açısından etkili olabilir.

11 Aralık itibariyle Akrep Burcu üzerine geçerek Retro hareketine devam ederken ise ay sonuna kadar Akrep ve Boğa Yükselenler açısından zorlayıcı enerjiler yayma potansiyeline sahip.

Yine Vedik Astrolojisine göre Mars ise Aralık ayının tamamında Terazi Burcu içerisinde Jüpiter ile birlikte konaklayacak.  Terazi ve Koç Yükselenler için hareketli, çok yoğun ve kendilerini birden fazla mesele ile mücadele ederken buldukları ortamlar söz konusu olabilir.

Venüs ise 19 Aralık tarihine kadar Akrep Burcunda, 19’ undan sonra ise Yay Burcunda bulunuyor olacak.

Akrep ve Yay Yükselenler için bu ay aşk adına yeni gelişmeler yaşanması, yeni bir ilişkinin başlaması potansiyeli de böylece devreye girecek.

Aralık ayının Dolunay etkisi ise hemen ay başında, 3’ ünde Boğa Burcunda ve Rohini Takımyıldızında gerçekleşiyor.

Dolunay süreci duygularımızın kendini daha belirgin ve abartılı şekilde kendini hissettirdiği zaman dilimlerini tetikler.

Dolunay’ ın içerisinde gerçekleşeceği takımyıldız Rohini ise romantik ve duygusal nitelikler taşımakta.

Yani Aralık ayının hemen başında özellikle Akrep, Boğa, Yengeç Yükselenler için duygularının çok yoğunlaştığı ve akıl süzgecinden geçmeden hislerinin kontrolünde hareket ettikleri bir dönem yaşanabilir.

18 Aralık tarihinde ise Yay Burcu içerisinde Moola Takımyıldızında Yeni Ay süreci söz konusu olacak.

Moola zorlu ruh halleri getiren ve takıntılı bir takımyıldızdır.

Özellikle başta Yay ve İkizler Yükselenler olmak üzere, Aralık ayının Yeni Ay süreci biraz karamsar ve olayları büyütme eğiliminde olacağımız bir zaman dilimini hepimize yaşatabilir.

Diğer gezegenler ise: Satürn – Yay Burcu, Rahu  – Yengeç Burcu, KetuOğlak Burcu içerisindeki yolculuklarına devam etmekteler.

Güneş ise 15 Aralık tarihine kadar Akrep Burcu içeresindeki konumunu koruyup, 16’ sı itibariyle Yay Burcu’ na geçiş yapacak.

Yukarıda aktardığım Aralık 2017 gökyüzü gezegen hareketlerinin (Hint Astrolojisine göre hesaplanarak bulunmuş) Ay ve Yükselen Burçlara göre etkilerini aşağıda bulabilirsiniz…

*** Her zaman olduğu gibi sayfamda yayınlanan burç yorumlarının Batı Astrolojisi gezegen konumları ile hiçbir alakası olmadığını, tamamen Hint/Vedik Astrolojisi disiplini içerisinde aktarıldığını hatırlatmak isterim.

Dolayısı ile Batı Astrolojisine göre hesaplanmış olan Güneş’ in konumuna göre “hangi burç” olduğunuzun, yukarıdaki yorumlarla hiçbir ilişkisi yoktur. Örnek: Batı Astrolojisine göre Balık olan birinin sayfamdaki Balık Burcu etkilerini okuması, yanlış yönlenmesine, yanlış yorumları okumasına sebebiyet verecektir.

Hint Astrolojisine göre hesaplanmış olan Yükselen ve Ay Burcunuza göre yazıları değerlendirmelisiniz. (Hint Astrolojisinde Burçlar doğum tarihinize göre hesaplanmaz!)

Yani hem Yükselen, hem de Ay Burcunuzu okumalısınız…

KOÇ BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Venüs bu ay sizi miras, komisyon, prim gibi dolaylı gelir yollarınızı ilgilendiren konularda bereketli etkiler içerisine sokabilir. Özellikle ay ortasından itibaren kendinizi daha pozitif hissetmeye başlayacaksınız. Üstünüz konumundaki kişilerden bu ay arzu ettiğiniz desteği alabilmeniz için iş ilintili konularda yazılı evraklar başta olmak üzere, ekstra dikkatli olmanız gerekmekte. Bu ay takip ettiğiniz ticari bir iş ısrarcı olduğunuz taktirde olumlu şekilde sonuçlanma potansiyeline sahip. Ay başındaki Dolunay süreci de sizin için maddi konuların Aralık ayında olumlu bir seyir izleyeceğini işaret etmekte. Ancak ay ortasından itibaren sağlığınız konusunda daha dikkatli davranmaya başlamalısınız. Sinirsel gerginlikleriniz bağışıklık sisteminizi zayıflatabilir.

BOĞA BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Bu ay özel ilişkiniz hareketli ve iniş –çıkışlı bir seyir içerisinde olacak. Gerileyen Merkür 11 Aralık’ tan itibaren sizi daha alıngan olmaya ve partneriniz ile aranızda geçen konuşmaları yanlış yorumlamaya itebilir. Gerçekte ortada çok büyük bir mesele olmadığını anlamanız için sağduyuyu elden bırakmamanız gerekiyor. Eski bir sevgilinin de tekrar gündeme gelmesi ile aranızda gerginlikler yaşayabilirsiniz. Aralık ayında iş konuları da çok çaba sarf etmenizi gerektirecek şekilde ilerliyor olacak. Ticari atılımlar ön plana çıkarken, çeşitli sorunların üstesinden gelmek zorunda kalabilirsiniz. Özellikle ayrıntıları analiz etme konusunda aceleci olmayın. Süreç takibini iyi yapabilirseniz, beklediğinizin üzerinde kazanç elde etme şansına sahipsiniz.

İKİZLER BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

İşiniz, mesleğiniz bu ay tüm dikkatinizi yoğunlaştırdığınız, güzel gelişmelerin yaşanacağı sizin için en önemli konu başlığı. Ancak gerileyen Merkür özellikle 11’ inden sonra ayrıntılar ile gerektiği kadar dikkatli ilgilenmek konusunda sizi zorlamaya başlayacak. Gözünüzden kaçan unsurlar olabileceği gibi yanlış hesaplamalarla da uğraşmanız gerekebilir. Özellikle yurt dışı ilintili işlerle uğraşan İkizler Yükselenlerin parasal detaylar üzerinde 2 kez düşünerek, gözden geçirerek hareket etmesi gerekiyor. İş hayatınız ile birlikte aşk hayatınız da Aralık’ ta 20’ sinden sonra hareketleniyor. Özellikle 18 Aralık’ taki Yeni ay süreci hayatınıza yeni birinin girmesine aracılık edebilir. Aralık ayında harcamalarınıza dikkat etmeniz, özellikle de çocuk sahibi olanların, evlatları ilintili masrafları iyi yönetmeleri gerekiyor.

YENGEÇ BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Bu ay Venüs sizin için aşk konusunda son derece destekleyici enerjiler yansıtıyor olacak. Ay başındaki Dolunay da sosyal ortamlarda bulunmanız için fırsatlar yaratırken, Aralık ayını mümkün olduğunca dışarı çıkarak değerlendirmenizde fayda var. Ayrıca bu ay yaratıcılık isteyen işlerle, eğitim konuları ile uğraşanlar için de güzel etkiler söz konusu. Sadece Merkür’ ün ay boyunca yapacağı gerileme sizi organize olmak, gerekli girişimleri doğru zamanda yapmak ve dikkatinizi toplamak noktasında zorlayabilir. İş alanınızda tüm ay boyunca yoğun bir tempo içerisinde olacaksınız. 18 Aralık Yeni Ay sürecinde kariyeriniz ilintili yeni bir oluşum üzerinde kafa yormaya başlayabilirsiniz. Bu ay sinirlerinize hakim olmanız gereken konu aileniz ya da evinizde birlikte yaşadığınız insanlar ile ilintili olacak. Ev ortamında hoşgörülü olmaya çalışın.

ASLAN BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Venüs bu ay ortasına kadar aileniz, eviniz ilintili mevzularda yapmak istedikleriniz için sizi destekledikten sonra, 20 Aralık itibariyle aşk konusunda yeni adımlar atmanız adına pozitif etkiler vermeye başlayacak. Özellikle 18 Aralık Yeni Ay süreci de size duygusal konular anlamından yeni başlangıçlar getirme potansiyeline sahip olduğu için hareketli bir ay geçireceksiniz. Ay başındaki Dolunay kariyeriniz ilintili takip ettiğiniz bir işin sonuçlanmasını tetikleyebilir. Merkür gerilemesi esnasında ise aileniz ve çocuğunuz ile ilgili ilgili bazı sorunlarla uğraşmanız olası. 10 Aralık tarihine kadar Merkür sevgiliniz ile de aranızda bazı iletişim sorunlarına neden olabilir. Bu ay yakın bir arkadaşınız ile tekrar bir araya gelerek, aranızdaki bazı pürüzleri de halletmeniz olası.

BAŞAK BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Burcunuzun yöneticisi Merkür 10 Aralık tarihine kadar ev-aile konularını temsil eden noktada geriliyor olacak. Bu süreçte özellikle mülkler, araçlar ilintili bir karar almamaya çalışmanızda fayda var. Hemen sonrasında ise ay sonuna kadar arkadaşlarınız, yakın çevreniz ve kardeşleriniz ile olan iletişiminizi yanlış anlaşılmalara müsait bir etki altında bırakacak. Parasal gelirleriniz konusunda beklenmedik kazançların ortaya çıkacağı potansiyeller söz konusu olduğu kadar, beklenmedik masrafların da oluşması bu ay söz konusu. Yeni başlayan girişimler, yeni iş fırsatları özellikle ayın ilk yarısında gündeminizi işgal edecek. Ay başındaki Dolunay süreci size üstünüz konumundaki kişiler ile daha yoğun mesai yapmanız ve takip edilen bir işin sonuçlanmasını getirebilir.

TERAZİ BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Aralık ayının tamamında parasal konularda son derece olumlu gelişmeler yaşayacaksınız. Yaptığınız kariyeriniz ilintili girişimlerin sonuçlarını bu ay pozitif şekilde almanız söz konusu. Ancak temponuz bir hayli yükselmiş olmasından kaynaklanan sağlık problemlerine karşı da özellikle Ay Başındaki Dolunay sürecinde dikkat etmenizde fayda var. Mars’ ın yükseleniniz üzerindeki transiti de sizi ruhsal olarak gergin enerjiler altında bırakmak ve özellikle ateşli hastalıklara yakalanmak anlamında zorlayıcı olabilir. Ayın ikinci yarısı itibariyle yeni girdiğiniz çevreler, uğraşlar, işler ilintili konularla uğraşmanız gerekebilir. Parasal konularda Merkür gerilemesinin 11-31 Aralık döneminde beklediğiniz bazı gelirlerde gecikmeler olsa da takip eden ayda aksaklıkları telafi etme şansınız olacak.

AKREP BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

19 Aralık tarihine kadar Yükseleniniz üzerinde konaklayacak olan Venüs sizi yeni bir ilişkiye başlamak ile ilgili dikkat çekici kılıyor olacak. Ayrıca güzellik faaliyetleri için de bu tarihe kadar Venüs’ ün etkilerini değerlendirebilirsiniz. Gerileyen Merkür sizi öncelikle parasal konularda ertelediğiniz, üzerinde durmadığınız geçmişten gelen bazı masraflarla ilintili uğraştırabilir. Bu ay bütçeniz için ani para çıkışları söz konusu. O nedenle kontrollü harcama yapmaya çalışmalısınız. 11 Aralık sonrasında dikkatiniz pek çok konuda dağınık olma potansiyeline sahip ama en önemli konu Aralık ayında yine gerek Yeni Ay süreci, gerekse diğer gezegenlerin etkileri sebebi ile para giriş – çıkışlarınızı iyi idare etmeniz yönünde belirginleşiyor.

YAY BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Aralık ayı için hiç şüphesiz ki en hareketli etkiler Yay Yükselenler için söz konusu. 18 Aralık’ ta tam burcunuz üzerinde gerçekleşecek Yeni Ay sizi, devam eden Satürn transitiniz de göz önünde bulundurulduğunda (Yükselen Burcu Yay olanlar için: Yükselen Üzerinden Satürn Transiti; Ay Burcu Yay olanlar için: Sade Sati ) yeni bir değişiklik-dönüşüm sürecin içerisine doğru çekme potansiyeline sahip. Ayın hemen başındaki Dolunay ise size işiniz ilintili bir konunun netleşmesini yaşatabilir. Gelirleriniz ile ilgili bereketli bir ay geçireceksiniz ancak Merkür gerilerken özellikle 11’ inden sonra, size bütçenizin üzerinde harcama eğilimi verebilir. Bu süreçte teknolojik aletlerle ilgili arızalar da yaşayabilirsiniz. 20 Aralık itibariyle Yükseleniniz üzerine gelecek olan Venüs ise Yeni Ay etkisi ile birlikte hayatınızda yeni bir aşkın girmesi için tetikleyici olabilir.

OĞLAK BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Ay başında yaşanacak Dolunay süreci eğitim, aşk veya çocuklarınız ilintili bir konunun netleşmesine aracılık edebilir. Tüm ay boyunca gerileyecek olan Merkür önce masraf kalemleriniz ile ilgili alanda planlarınızın dışında gelişmeler yaşamanıza neden olduktan sonra, elinize geçeceğini düşündüğünüz gelirler ilintili bazı aksamalara da sebep olabilir. Bu ay para konusunda hazırlıklı ve planlı risk almayan tavırlar sergilemenizde fayda var. Bu ay tüm enerjinizi kariyerinize yönlendirmeniz ve inatla mücadeleye devam etmeniz halinde güzel başarılar yakalayabilirsiniz. Özellikle yurt dışı ilintili işlerle uğraşanlar için Aralık ayı gökyüzü kariyer anlamında olumlu etkiler ve memnun edici sonuçlar üretebilir.

KOVA BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Ay ortasına kadar kariyer hayatınız çok hareketli ve başarılı etkiler altında olacak. Ancak 11 Aralık itibariyle gerileyerek işiniz ilintili konuların bulunduğu noktaya yerleşecek olan Merkür, özellikle teknolojik aksaklıklar, üstleriniz ile iletişiminiz açısından dikkatiniz dağıtan, hata yapmaya daha elverişli bir atmosfer içerisine sizi sokabilir. Aralık ayında işinizin rutini olan uğraşlarda kontrollerinizi arttırmanızda fayda var. Üstleriniz ile zaman zaman gerginlikler yaşasanız bile Aralık ayında genel olarak onların desteğini arkanızda hissedeceksiniz. Aybaşında yaşanacak Dolunay süreci mülkler, aileniz ilintili bir konunun netleşmesine aracılık edebilir. 18 Aralık Yeni Ay’ ı ise hedeflediğiniz, uzun süredir takip ettiğiniz bir konunun netleşmesini getirebilir.

BALIK BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Ay başındaki Dolunay kardeşiniz ya da çok yakın bir dostunuz ilintili konuların netleşmesine aracılık edebilir. Ay boyunca gerileyecek olan Merkür ise 10’ una kadar kariyeriniz ilintili işlerinizin planladığınızdan daha farklı ilerlemesine neden olduktan sonra geri kalan Retro sürecinde size eğitim ve otorite konumu ile olan iletişiminizde yanlış anlaşılmalara müsait bir ortam yaratacak. Genel olarak kariyeriniz için çok hareketli ve başarılı bir Aralık ayı geçireceksiniz. Ancak bu koşturma içerisinde bu ay sağlığınıza dikkat etmelisiniz. 18 Aralık Yeni Ay’ ı iş hayatınızdaki bu yoğun temponun bir getirisi olarak yeni oluşumların, girişimlerin önünüzde şekillenmesine neden olabilir.

Sevgilerimle,

©Hint Astroloğu

29 Kasım 2017

 

 

 

Paylaş