ARALIK 2016 BURÇ YORUMLARI

2016’ nın son ayına yine gökyüzünde Hint Astrolojisine göre Kala Sarpa Yoga oluşumu ile gireceğiz.

9-19 Aralık sürecinde Ay’ ın “kurtulan” konumuna geçmesi ile birlikte ruhsal olarak Kala Sarpa Yoga’ nın üzerimizde hissettirdiği inişli-çıkışlı ruh haline ve karamsarlık hissine biraz mola verecek olsak da Aralık 2016 geçtiğimiz aylarla hemen hemen aynı atmosfere sahip olacak.

Özellikle Aslan ve Kova Yükselenlerin bu ay içerisinde kendilerini umutsuzluk hissine çok fazla kaptırmaması gerekiyor.

aral%c4%b1k-2016-bur%c3%a7-yorumlar%c4%b1Uzun bir süredir Sade Sati sürecini deneyimleyen Ay Burcu Terazi ve Akrep olanların ise artık Satürn’ ün yavaş yavaş Burç değiştirme hazırlığına girmesi sebebi ile önümüzdeki günlere -Ocak ayı da dâhil olmak üzere- hayatlarında gelişen olaylara karşı daha dikkatli hamlelerle yaklaşmasında fayda var.

Satürn yapı olarak risk almayı sevmeyen bir enerjiye sahiptir. Burç giriş-çıkışları ise daha sancılı süreçler yaşatmaya meyillidir. Şu anda gökyüzünde Vedik Astrolojisine göre Akrep Burcu içerisindeki yolculuğuna devam eden Satürn; 26 Ocak itibariyle Yay Burcu’ na geçiş yapacak.

Bu hamlesi ile uzun süredir çeşitli zorlu deneyimler vasıtasıyla olgunlaştırmaya, gerçeği görmeye ve değişmeye zorladığı Ay Burcu Terazi olanlar için Sade Sati sürecinin sonu gelmiş olacak. Elbette Ay Burcu Oğlak olanlar için de Sade Sati süreci yeni başlamış olacak.

Akrep Yükselenler içinse Yükselen Üzerinden Satürn Transiti süreci 26 Ocak 2017’ de son bulacak ve Yükselen Yay Burçları için bu döngü start alacak.

Sade Sati sürecinin en sancılı kısmını ise Ay Burcu Akrep olanlar, yine aynı tarihte, yani 26 Ocak’ ta tamamlayacaklar. Sade Sati tam anlamı ile üzerlerindeki baskıyı kaldırmasa da en yoğun etkilerinden kurtulmuş olacaklar.

Yukarıda saydığım: Ay Burcu Terazi veya Akrep olanlar ile Yükseleni Akrep yerleşiminde bulunanların Aralık 2016 ve Ocak 2017 tarihlerinde özellikle hayatlarında kariyer, yurt dışı, yüksek eğitim, otorite figürleri ile olan iletişimleri konuları başta olmak üzere risk almamaları gerekiyor. Ayrıca parasal konular, yatırımlar ve girişimler de bu süreçte dikkatle değerlendirilmesi gereken, içindeki gizli ayrıntıların gözden kaçırılmaması gereken diğer konu başlıkları.

Örneğin Ay Burcu Terazi olanlar için kariyer hayatları ile ilgili riskli sayılabilecek hamleler bu 2 aylık süreçte iyi sonuçlar üretmeyebilir ve sonrasında pişman olacakları kararlar alabilirler. Ya da Yükselen/Ay Burcu Akrep olanlar için: Yurt dışı ilintili iş yapanların özellikle karşılarında otorite konumunda bulunan (işveren, şirket yöneticisi, proje sorumlusu vb…) kişilerle iletişimlerinde restleşmeye varacak olaylardan kaçınmaları, karşı tarafın nabzını tutarak hareket etmeleri gerekiyor. (Bu elbette ki tüm Terazi ve Akrep’ler için genelleştirilebilecek bir etki değildir. Örneklemek için verilmiştir. Bireysel ve detay sonuçlar için kişisel haritaların detaylı olarak incelenmesi gerekir.)

Venüs’ ün 3 Aralık itibariyle yer değiştirmesi ile birlikte bu ay aşk/yeni bir ilişki beklentisi içinde olan Oğlak, Yengeç ve Başak Yükselenler için de şans yükselmekte.

Ayrıca Venüs’ ün bu hareketi ile Yay Yükselenler meslek ilintili kazançlar anlamında bereketli bir ay geçirme potansiyeline sahipler…

20 Aralık itibariyle Hint Astrolojisine göre Yay Burcu içerisinde Retro/geri hareketine başlayacak olan Merkür sebebi ile başta Terazi ve Yay Burçları olmak üzere herkes iletişim bazlı işlerinde dikkatli olmak, kontrollerini sıklaştırarak işlerini takip etmeye çalışmalı.

Aralık 2016’ nın Yükselen Burçlara göre etkilerini aşağıda bulabilirsiniz.

*** Her zaman olduğu gibi sayfamda yayınlanan burç yorumlarının Batı Astrolojisi gezegen konumları ile hiçbir alakası olmadığını, tamamen Hint/Vedik Astrolojisi disiplini içerisinde yorumlandığını, doğduğunuz tarihe göre Güneş’ in bulunduğu konumla -yani Batı astrolojisindeki Burcunuz ile değil- Yükselen ve Ay Burcunuza göre -her ikisini birden- yazıları okumanız gerektiğini bir kez daha önemle hatırlatmak isterim…

koçKOÇ BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Aralık ayının ilk yarısında odağınız Kasımda da olduğu gibi tamamen kariyerinize kaymış durumda olacak. Yoğun bir iş temposu içerisinde pek çok işi birden sonuçlandırma şansına sahipsiniz. Kendinizi hem disipline etmeniz kolaylaşacak hem de sonuç almaktan mutluluk duyacaksınız. Çalışmalarınızın parasal karşılığını da bu ay almanız olası. Çalıştığınız ortamda otorite konumunda bulunan kişilerle de bir süredir gerginleşen iletişiminiz ay ortasından sonra düzelme eğilimine giriyor. Bu yoğun tempo içerisinde kendinize vakit ayırmanız bu ay biraz zor olacak. Boş vakitlerinizde mümkün olduğunca dostlarınızla vakit geçirmeye çalışmalısınız. Merkür gerilemesi ile birlikte de yurt dışı ile olan iletişiminize dikkat etmelisiniz.

boğaBOĞA BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Aralık ayının ilk yarısında yurt dışı ilintili bir işiniz varsa sonuçlandırmak adına iyi etkiler alıyor olacaksınız. Seyahat etmek anlamında da bu ay gökyüzü tarafından destekleniyorsunuz. Kariyerinizle ilintili konular tam istediğiniz gibi uzun süredir gitmemekte ve kafanız bu konuya takılmış durumda. Biraz daha bu tempoda ilerleyecek olan etkiler sebebi ile dikkatinizi aile, ilişkiler ve çocuklarınız üzerinde yoğunlaştırmaya çalışmalısınız. Kariyerinizle ilgili beklentileriniz tam yerini bulmasa da bu ay yöneticiniz konumundaki kişiler tarafından taktir edilmeniz söz konusu. Ay ortasından sonra iş sebebi ile dışarıda geçirmek zorunda kalacağınız vakitler fazlalaşıyor olacak. Bu ay özellikle sinirsel gerginlikleri sağlığınızı olumsuz etkilememek adına fazla büyütmemeye çalışın. Merkür gerilemesi döviz, borsa gibi yatırım araçları anlamında sizi sürpriz gelişmelerle sarsabilir. Bu nedenle spekülatif kazançlar adına bu ay dikkatli olmalısınız.

ikizlerİKİZLER BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Bu ay üstünüz/otorite konumundaki kişiler ile olan iletişiminize ve onların onayı gereken girişimlerinize hassasiyetle yaklaşmanızda fayda var. Beklediğiniz kadar hızlı sonuç alamayabilirsiniz. Ayrıca parteneriniz ile olan iletişinizde de bu ay kelimelerinizi dikkatlice seçerek kullanmaya çalışın. Hiç istememenize ve titizlenmenize rağmen yanlış anlaşılma olasılığınız yüksek. Aralık ayının sonuna doğru ticari anlaşmalara imza atarken de Merkür gerilemesi nedeni ile ayrıntıları gözden kaçırmamak adına çok dikkatli olmalısınız. Ayın ilk yarısında ateşli hastalıklara yakalanmak açısından sağlığınız hassas etkiler alıyor. Üşütmemeye çalışın. Aralık’ ta partner/ eş kaynaklı gelirlerinizde bir hareketlenme, olumlu sonuçlanma yaşayabilirsiniz.

yengeçYENGEÇ BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Gökyüzünde Kala Sarpa oluşumundan en az etkilenecek olan Burç Yengeçler. Ayın özellikle 9-19 tarih aralığında kendinizle ilgili gerçekleştirmek istediğiniz bazı düşünceleri uygulamaya alabilirsiniz. Ancak ay sonu itibariyle gerilemeye başlayacak olan Merkür sizi sonuç almakta yavaşlatabilir. Gerileme esnasında kardeşleriniz ve dostlarınızla olan iletişiminize de dikkat etmelisiniz. Kırıcı sözler kontrolünüz dışında ağzınızdan dökülebilir. Bu ay aşk ve romantik beklentiler anlamında gökyüzü tarafından desteklenen burçlardan bir tanesi de sizsiniz. Halihazırda bir ilişkisi bulunalar partnerleri ile daha fazla zaman geçirmeye çalışmalılar. Bekar Yengeçler ise mümkün olan her fırsatta sosyalleşmeye çalışmalılar. Ayın ikinci yarısı itibariyle kariyeriniz ile ilgili tempo biraz düşebilir. Bu zamanı uzun süredir elinizi uzatamadığınız işlerinizi toparlamak ya da analiz/araştırma yapmak için kullanabilirsiniz.

aslanASLAN BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Aralık ayında sizin için önemli olan ailevi ve çocuğunuzla ilgili konuları mümkün olduğunca 9-19 tarihleri arasında halletmeye çalışın. Ayrıca bu ay hâlihazırda mevcut bir ilişkisi olan Aslan’ lar için partnerleri ile tartışmalı konular üzerinde zıtlaşma yaşamaları ilişkilerinin geleceği açısından pek iyi olmayabilir. Venüs’ ün Aralık ayında yapacağı yer değişikliği sizi iş anlamında yaptığınız girişimler adına olumlu sonuç almanız yönünde destekliyor olacak. Ay sonundan önce işinizle ilgili yeni başlangıçlar ve girişimler yapmanız parasal getiri anlamında olumlu sonuçlar verme potansiyelinde. Ancak ayın 2. Yarısında özellikle parasal konularda riskli hamleler yapmamaya çalışın. Merkür gerilemesi esnasında arkadaşlarınıza verdiğiniz sözleri tutamayabilirsiniz. Bu konuda da dikkatli olarak 2 kez düşünüp, 1 kez konuşmaya çalışın.

başakBAŞAK BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Yükselen yöneticinizin yapacağı gerileme sizi en fazla kariyer hayatınızda etkileyecek. Her türlü yazışmanıza ve yaptığınız işe bu ayın ortasından itibaren mümkün olduğunca daha fazla dikkat etmeye çalışmalısınız. Trafikte de dağılan dikkatiniz sebebi ile uyanık olmaya çalışın. Ayrıca yurt dışı bağlantılı işlerle uğraşanlar bu ay önemli girişim ve çözülmesi gereken konularını 9-19 tarihleri arsında halletmeye çalışmalılar. Ayın ikinci yarısında aile içerisinde otoritenizi kullanarak bazı konuları netleştirmeniz gerekebilir. Bekar Başak’ lar için bu ay yer değiştiren Venüs yeni bir ilişkiye başlamaları anlamında destekleyici etkiler vermekte. Bu nedenle Aralık ayını mümkün olduğunca sosyalleşerek geçirmeye çalışmalısınız.

teraziTERAZİ BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Bu ay sosyal hayatınız, arkadaşlarınız ve aileniz, çocuklarınız arasında zaman geçirmek anlamında kendinizi sıkışmış hissedebilirsiniz. Ev ile ilgili yapmak istediğiniz bazı değişiklikler için bu ay girişimlerde bulunmanız olası ancak bütçenizin üzerinde harcama yapmamaya dikkat etmeye çalışın. Özellikle maddi konularda riskli hamleler yapmanız şu sıralar pek doğru değil. Aralık ayında hayatınız ile ilgili hedeflediğiniz konularda yeni çevrelere girmeniz ve bu ilişkiler sayesinde başka fırsatlar yakalamak anlamında şanslısınız. Ay sonunda gerilemeye başlayacak olan Merkür sizi arkadaşlarınız, akrabalarınız ve kardeşinizle olan iletişiminizde zor durumda bırakabilir. Yurt dışı ilintili iş yapanların da özellikle emailler gibi yazılı iletişimlerinde bu ay gerileyen Merkür nedeni ile daha dikkatli olmaları gerekiyor. Ay ortası itibariyle partneriniz ile ilgili konularda sakin tavırlar sergilemeye çalışın.

akrepAKREP BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Ay ortası itibariyle aile içerisinde ev – araba gibi taşınmazlarla ilgili bir konuda gergin bir durumun yaşandığına şahit olabilirsiniz. Aile içerisindeki bu fikir ayrılığının etkileri önümüzdeki günlerde kafanızı meşgul etme potansiyeline sahip. Uzun süredir içinde bulunduğunuz Satürn transitinin son aylarında maddi konular başta olmak üzere, yeni girişimde bulunmanız gereken işler, gayrimenkuller ile ilgili risk almamaya çalışarak hareket etmelisiniz. Ay ortasından itibaren biraz gergin bir ruh hali üzerinizde etkili olmaya başlayacak. Merkür’ ün de gerilemeye başlaması ile birlikte kırıcı sözler sarf etmeye daha yatkın olacaksınız. Bu ay ruh halinizdeki dalgalanmaları arkadaşlarınızla daha fazla zaman geçirmeye, dertleşmeye çalışarak dengelemenizde fayda var. Partneriniz ile ilgili kafanıza takılan konuları da kendi içinizde çözmeye çalışmak yerine bire bir iletişim kurarak halletmete çalışmalısınız.

yayYAY BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Aralık ayında iş hayatınızda üstünüz konumunda bulunan kişiler ile olan iletişiminizde gerginlikler yaşama potansiyeline sahipsiniz. Ayrıca ay ortasından itibaren başta yurt dışı ilintili işlerle uğraşanlar için özellikle yazılı iletişimlerinde, yazılı evraklarında hata yapma riski yükselmeye başlıyor. Genel olarak dikkatinizin dağınık olacağı Aralık ayında ticari konularla ilgili yaptığınız işleri, attığınız imzaları 2 kez kontrol etmeye çalışın. Bu ay parasal anlamda işinizden elde edeceğiniz gelirler konusunda şanslısınız. Ay ortasından itibaren günlük temponuz bir hayli yükselerek, sizi zaman yönetimi konusunda sıkıştırmaya başlayacak. Bir şeylere yetişmeye çalışırken Aralık ayında trafikte de daha dikkatli ve risk almadan hareket etme gerekliliğiniz bulunuyor. Bu ay kardeşleriniz ile ilgili bir konu da gündeminizi işgal edebilir.

oğlakOĞLAK BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Bekar Oğlak Burçları için bu ay hayatlarına yeni bir insanın girme olasılığı Venüs’ ün ziyareti sebebi ile son derece yüksek bir potansiyel. Ayrıca güzellik-estetik-saç-bakım gibi faaliyetlerde bulunmak için de uygun bir zamandan geçiyor olacaksınız. Bu nedenle Aralık ayı boyunca fırsat bulduğunuz her sosyalleşme, yeni ortamlara girme şansınızı değerlendirmeye çalışmalısınız. Parasal olarak bu ay beklemediğiniz ani oluşan bir harcama kalemi ile bütçeniz sarsılma eğilimine girebilir. Ay ortasından sonra gerilemeye başlayan Merkür sizi yöneticiniz konumunda bulunan kişilerle iletişiminizde zor durumlarda bırakma potansiyeline sahip. Özellikle hatalı yaptığınız işler otorite konumunda bulunan kişilerin dikkatini çekebilir. İşiniz, sorumluluklarınız ile ilgili kontrollerinizi bu ay daha sıkı yapmalısınız.

kovaKOVA BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Aralık ayında partnerinizin bir takım sıkıntıları ve sorunları ile uğraşmak zorunda kalabilirsiniz. Kariyerinize odaklanmak isterken vaktinizi ev ve ilişkiniz ile ilintili konulara harcamak zorunda kalmak sizi biraz sinirli ve gergin bir yapıya büründürebilir. Özellikle ay ortasından itibaren sinirlerinize hakim olmaya çalışmanız gerekmekte. Aralık ayında lüks harcamalarınızı biraz kontrollü yapmanızda fayda var. Kıyafet, kozmetik gibi harcamalarda kolayca bütçenizi aşacak bir seviyeye çıkma potansiyeline sahipsiniz. Ayrıca bu ay gerileme hareketi yapacak olan Merkür sizi beklediğiniz bir gelirin gecikmesi gibi bir etkinin altında da bırakabilir. Maddi konularda Aralık ayında hesaplı olmanız, borsa-faiz-döviz gibi spekülatif kazançlar ile ilgili riskli hamleler yapmamanız gerekiyor.

balıkBALIK BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Gelirler anlamında Venüs’ ün transiti sizi destekliyor olacak ancak Aralık ayında kazandığınız paraların bir şekilde geldiği gibi elinizden çıktığına şahitlik edebilirsiniz. Bu nedenle gereksiz hiçbir harcama yapmamalısınız. Ayrıca gerileyen Merkür sizi işinizle ilintili konularda son derece dikkatsiz olmaya yönelteme potansiyeline sahip. Elinizdeki işleri mümkün olduğunca 2 kez kontrol ederek teslim etmeye çalışmalısınız. Ay ortası itibariyle yoğunlaşmaya başlayacak olan temponuz da sizi ruhen biraz gergin kılabilir. Aralık ayında özellikle partnerinizle ilintili konularda biraz daha alıngan olma, konuşmaları yanlış anlama eğilimindesiniz. Meseleleri gereksiz şekilde büyütmemeye çalışın.

Sevgilerimle,

©Hint Astroloğu

30 Kasım 2016

 

Paylaş