AĞUSTOS 2022 VEDİK TÜRKİYE YORUMLARI

Vedik Astrolojisine göre Ağustos ayında Türkiye Haritası üzerinde en önemli etki; hızlı hareket eden gezegenlerin yarattığı enerji ile şekilleniyor olacak.

Ağır hareketli gezegenler:

Retro Satürn ve Plüton Oğlak Burcunda; Rahu ve Uranüs Koç Burcunda; Retro Jüpiter ve Neptün Balık Burcunda, Ketu ise tek başına Terazi Burcu içerisindeki konumlarını değiştirmeyecekler.

Geçtiğimiz ay yayınladığım Temmuz 2022 Vedik Yorumları yazımda bahsettiğim sıkıntılı bir yerleşim olan Kere Görünüm/Dizilim’ in en önemli sac ayakları, Oğlak Koç ve Terazi Burç kuşakları içerisinde Ağustos ayında da varlıklarını koruyor olacaklar.

Kare Görünümün tamamlayıcısı olan 4. Köşeyi ise zaten Temmuz ayı itibariyle doldurmuş olan Merkür ve Güneş’ in yerini 7 Ağustos itibariyle Venüs alıyor olacak.

Yani daha anlaşılır bir ifade ile: Temmuz ayında deneyimlemeye başladığımız bazı ufak tefek depremlerle bize varlığını hissettiren Kare Görünüm Ağustos ayında da geçerliliğini koruyacak.

Türkiye Haritası üzerinde Kare Görünümün oluştuğu evlere bakacak olursak bizi bu yerleşimin zorlayacağı noktaları da anlamış oluruz.

Oğlak Burcu içerisindeki Retro Satürn ve Plüton’ un yaptığı yerleşim: Doğal felaketleri, vergileri ve ekonomik göstergelerin (dolar, faiz vb.) temsil eden 8. Evimize;

Koç Burcu içerisindeki Uranüs ve Rahu’ nun yaptığı yerleşim: Belediyeleri, müttefiklerimizi, gelir kaynaklarımızı, hazine, yasama kurumları, halk hareketlerini temsil eden 11. Evimize;

Terazi Burcu içerisindeki Ketu’ nun yerleşimi ise: Gençleri, Borsa’ yı, medyatik kişileri, eğitim sistemimizi, halkın mutluluğunu temsil eden en kalabalık gezegen yerleşimlerinin bulunduğu 5. Evimize denk gelmektedir.

Ancak Ağustos ayı için etkileşimi tamamlayacak olan Yengeç Burcu içerisindeki 2. Evimize denk gelen yerleşimler son derece dikkat çekicidir.

Burası (Yengeç Burcu) artık sizlerin de öğrendiği gibi ekonomimizi temsil eden ev.

7 Ağustos itibariyle bu evimizin içerisine inecek olan Venüs; Satürn, Plüon ile karşılıklı durarak muhtemelen devlet tarafından ekonomik hayatı düzeltmek amacı ile bazı iyileştirici kararların alınacağına işaret etmekte.

Hatta bu yapılan düzenlemeler ile bazı vergi avantajları, iş hayatını canlandırmaya yönelik yeni uygulamalar gündeme gelebilir. Venüs’ ün yaratacağı bu olumlu atmosferle de Ağustos ayını finansal anlamda biraz daha pozitif geçirebiliriz.

Ancak maalesef Venüs’ ün buradaki yerleşimi Satürn gibi yıllarca değil sadece 24 gün süreceğinden, alınmaya çalışılan önlemlerin fayda süreleri de son derece kısa olacaktır.

Eylül itibariyle halkın satın alma gücünü ve ekonomimizi gösteren 2. Evimiz; tam karşıdan sert bakışlar atan Retro Plüton ve Satürn’ ün tabiri caiz ise resmen insafına kalacaktır.

Kısaca yaz aylarında bazı iyi niyetli hamleler yapılmaya çalışılsa dahi Eylül 2022-Ocak 2023 sürecinde daha da derinleşen ekonomik zorluklar maalesef bizleri bekliyor olabilir.

Özellikle 12 Ağustos Dolunay Sürecinde ekonomik anlamda önceden dile getirilmiş bazı hamlelerin gerçekten uygulamaya alındığını görebiliriz.

Bilhassa vergi konuları, düzenlemeleri bu anlamda dikkat çekici olabilir.

Vedik Astrolojisine göre 20 Ağustos’ ta Aslan Burcunu terk ederek Başak Burcuna yerleşecek olan Merkür ise emlak ve araç piyasaları alakalı ticari bazı düzenlemelerin-uygulamaların gündem oluşturmasını tetikleyebilir. Bu alanlarda da devlet otoritesinin yeni yaklaşımlar benimsemesi olasılıklar arasındadır.

Ağustos ayında bir başka dikkat çekici gezegen yerleşimi de Mars’ a ait olacak.

Hint Astrolojisine göre 10 Ağustos’ ta Koç Burcunu terk ederek Boğa Burcuna ve Türkiye’ nin 12. Evine yerleşecek olan Mars, bir süredir zaten suların durulmadığı sırlar, skandallar, ifşalar, borçlar, gizli örgütlenmeler ile ilgili 12. Evin konu başlıklarını iyice kızıştıracak gibi durmaktadır.

Çeşitli güç gurupları arasında öfke ile yapılan restleşmeler Ağustos ayında da Türkiye gündemini bilhassa sosyal medya ve web üzerinden çok sıcak gelişmelerle sarsmaya devam edebilir.

Ayrıca Mars’ ın Boğa Burcu içerisine yerleşmesi ile birlikte görünümde tutmaya başlayacağı 3 ve 7. Evlerimiz sebebiyle komşularımız, yabancı devletlerle olan iletişimimiz ve ticari anlaşmalar-ilişkiler de gerginlik çıkartma potansiyeline sahip olacak.

Ağustos’ tan başlayarak Ekim ortalarına kadar Mars; bizi komşu devletler, sınırlarımız alakalı konularda önemli imtihanlar içerisine sokabilir. Askeri güçlerimizi ön plana getirecek olaylar yaşanmasını tetikleyebilir.

Özellikle komşular ve mülteciler ile ilgili konular 17 Ağustos’ ta Güneş’ in 3. Evimizi ziyareti ile canlanacak, 27 Ağustos’ ta yine aynı yerde gerçekleşecek “Yeni Ay” sürecinde ise iyice altı çizilir hale gelmeye başlayacaktır.

Bu Yeni Ay süreci gazeteciler, yazarlar ve televizyoncular ile ilgili bazı flaş gelişmelerin yaşanmasına da aracılık edebilir.

Ağustos Yeni Ay sürecinin bir kısmı Gandanta/Boğulma derecelerine dokunacağından sıkıntılı bir atmosfer yaratma potansiyeli oldukça ağır basmaktadır.

Özetle Ağustos’ un son haftasında Türkiye gündemi canımızı sıkacak çatışma haberleri, komşularımızla gerginlikler, basın –yayın dünyasından kirli ilişkilere bulaşmış kimselerle ilgili can sıkıcı haberlerle kapanış yapabilir.

Mars’ ın tam karşıdan yaptığı görünümle maalesef yasa dışı örgütler ve sağlık sektörü-pandemi alakalı negatif haberler, vaka sayılarında artış da bir diğer potansiyel gelişmeler arasında sayılabilir.

Son söz olarak Mars’ ın 12. Evimizdeki varlığı ve yaptığı görünümler sebebi ile orman yangınları konusunda son derece dikkatli olmamız gereken bir döneme adım attığımızı da hatırlatmak istiyorum…

Merak ettiğiniz kavramlar için: “Kısa Bilgiler” Bölümüne bakabilirsiniz.

Geçtiğimiz Ayın etkileri için: TEMMUZ 2022 VEDİK TÜRKİYE YORUMLARI

Sevgilerimle,

©Hint Astroloğu

28 Temmuz 2022

Paylaş