AĞUSTOS 2022 VEDİK ASTROLOJİSİ BURÇ YORUMLARI

Ağustos ayında Vedik Astrolojisine göre Retro/Gerileme hareketlerine devam eden Balık Burcu içerisindeki Jüpiter ve Oğlak Burcu içerisindeki Satürn herhangi bir konum değişikliği yapmayacaklar.

Aynı şekilde Koç Burcu içerisindeki Rahu ve Terazi Burcu içerisindeki Ketu da geçtiğimiz ayki yerlerini koruyor olacaklar.

Bu da Ağustos ayı içerisinde Satürn, Jüpiter Rahu ve Ketu kaynaklı hayatlarımızda önemli bir enerji değişimi olmayacağı anlamına gelmekte.

Ancak ağır hareketli bu dört gezegen dışında kalan gökyüzü oyuncularının hepsi Hint Astrolojisine göre önemli yeni konumlanmalar gerçekleştirerek, dikkatimizi farklı hayat alanlarına kaydıracaklar.

Ağustos ayının ilk gezegen hareketi, 7’ sinde yöneticisi olduğu Boğa Burcundan ayrılarak İkizler Burcuna geçecek olan Venüs’ ten gelecek.

Vedik Astrolojisine göre 7 Ağustos’ ta Yengeç Burcuna geçek olan Venüs; Aslan Yükselenler için harcamaları arttırırken; Yengeç, Oğlak ve Balık Yükselene sahip haritalar için aşk-flört potansiyelini tetikleyecek. Bu burçlar için hayat şanslarının yükselmesi ve kendilerini daha pozitif hissetme gibi olumlu etkiler de 28 Ağustos’ a kadar söz konusu olacak.

Venüs’ ün hemen ardından uzun süredir Rahu’ nun desteği ile iyice alevlenen Mars’ ın kavurucu enerjisi 10 Ağustos’ ta Boğa Burcu içerisine geçişi ile birlikte biraz olsun hız kesecek.

Haziran- Temmuz aylarına nazaran öfkemize daha hakim, stresimizi daha kontrol altında tutabiliyor olacağız.

17 Ağustos’ ta yöneticisi olduğu Aslan Burcuna geçerek enerjisini kuvvetle yansıtacak olan Güneş ise hayatımızda ipleri ele almamız gereken konularda bize ihtiyacımız olan cesareti, enerjiyi daha güçlü veriyor olacak.

Bir süredir tembellik ettiğini düşünenler için Güneş’ in 17 Eylül’ e kadar sürecek Aslan Burcu seyahati önemli konuları gündemlerine almakta önemli destek sağlayabilir.

Ağustos ayının Ay fazlarına bakacak olursak:

Dolunay 12’ sinde Oğlak Burcunda Vedik Astrolojisine göre Dhanishta Takımyıldızında gerçekleşecek. Bu dolunay süreci özelikle sanatsal işleri tamamlamak için son derece destekleyici enerjiler yansıtacak.

Mücadelesi uzun zaman almış işleri de tamamlamak için bu Dolunay’ ı değerlendirebilirsiniz.

27 Ağustos’ taki Yeni Ay süreci ise Dolunay’ ın tersine Ay’ ın Gandanta bölgesinden geçişi sebebi ile hayatımıza olumsuz enerjiler yansıtmaya eğilimli olacak.

Ağustos Yeni Ay sürecinde mümkünse maddi konularla ilgili yeni adımlar, işler, anlaşmalar yapmamaya çalışmakta fayda var.

Ağustos’un 28’ i itibariyle Gandanta derecelerinden ilerlemeye başlayacak olan bir başka gezegen ise Venüs olacak.

Dolayısıyla 2 Eylül’ e kadar bilhassa özel hayat ilintili radikal kararlar almamakta, özel ilişkilerimizdeki diyaloglara dikkat etmekte ve eğer hayatımıza girmeye çalışan birileri varsa; haklarındaki kanaatimize hızlıca varmamamızda fayda var.

Yukarıda aktardığım Ağustos 2022 gökyüzü gezegen hareketlerinin (Hint Astrolojisine göre hesaplanarak bulunmuş) Ay ve Yükselen Burçlara göre etkilerini aşağıda bulabilirsiniz…

*** Her zaman olduğu gibi sayfamda yayınlanan burç yorumlarının Batı Astrolojisi gezegen konumları ile hiçbir alakası olmadığını, tamamen Hint/Vedik Astrolojisi disiplini içerisinde aktarıldığını hatırlatmak isterim.

Dolayısı ile Batı Astrolojisine göre hesaplanmış olan Güneş’ in konumuna/doğum tarihinize göre “hangi burç” olduğunuzun, yukarıdaki yorumlarla hiçbir ilişkisi yoktur.

Örnek: Batı Astrolojisine göre Balık olan birinin sayfamdaki Balık Burcu etkilerini okuması, yanlış yönlenmesine, yanlış yorumları okumasına sebebiyet verecektir.

Hint Astrolojisine göre hesaplanmış olan Yükselen ve Ay Burcunuza göre yazıları değerlendirmelisiniz.

(Hint Astrolojisinde Burçlar doğum tarihinize göre hesaplanmaz! Örneğin 10 Ağustos tarihinde doğan bir kişi Aslan Burcu değildir!)

Merak ettiğiniz kavramlar için: “Kısa Bilgiler” Bölümüne bakabilirsiniz.

Not: Tüm gezegen yerleşimleri Vedik Astrolojisine yani Sideral Zodyak’ a göre aktarılmaktadır. Lütfen Batı Astrolojisi disiplini ile yazılmış yazıları okuyup, “Mars şu burçta değil miydi? Satürn çoktan bu burca geçmemiş miydi? Benim hala Sade Sati’ m devam mı ediyor yani?” gibi soruları bana yöneltmemenizi önemle rica ediyorum…

KOÇ BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Bu ay Yükseleninizi terk edecek olan Mars sebebi ile daha az stresli, daha az koşturmak zorunda kaldığınız bir ay yaşıyor olacaksınız. Ancak maddi konularla ilgili sorumluluklarınız ve hesapta olmayan harcamalar ile kafanız bir hayli meşgul olmak zorunda kalabilir. İmdadınıza kendi kazandığınız gelirler dışındaki para kaynaklarınız yetişiyor olacak.

Ayrıca Ağustos ayı içerisinde Venüs’ ün yeni yerleşimi nedeni ile yuvanız, taşınmaz mülkleriniz ile alakalı güzel bir gelişme yaşayabilirsiniz. Eviniz için yapmak istediğiniz bir yatırımı gerçekleştirebilir, ailenizle bir araya gelerek güzel zamanlar geçirebilirsiniz. Anneniz ilintili güzel gelişmeler olması, onunla ilgili iyi haberler almanız da olası.

Ağustos’ un ikinci yarısı itibariyle eğitim, yaratıcılık-sanat-eğlence içerikli işleriniz ve özel/aşk hayatınız, hobileriniz, spor faaliyetleriniz ve çocuklarınız/çocuğunuz ilintili konular hayatınızda daha fazla gündeminizi işgal etmeye başlayacak.

Özellikle Yeni Ay sürecinde önceden planlamadığınız bir seyahat/eğlence organizasyonuna katılabilirsiniz.

12 Ağustos Dolunay’ ı ise kariyeriniz alakalı size bir netleşme yaşatabileceği gibi uzun süredir haber almayı beklediğiniz bir organizasyonun sonucunu da gündeminize getirebilir.

BOĞA BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Venüs’ ün Ağustos ayında yerleştiği nokta size yeni gerişimler, yeni başlayan projeler, çıkılacak seyahatler, yazılı başvurular, iletişim, satış-pazarlama faaliyetleri, yapılacak sunumlar gibi konu başlıklarında son derece başarılı çalışmalar yapma imkânı sağlıyor olacak. Bu ay yeni tanıştığınız insanlardan da önemli faydalar görebilirsiniz. O nedenle çevrenizle olan iletişiminizi yüksek tutmanızda fayda var.

Ayın 10’ u itibariyle Yükseleniniz üzerine geçiş yapacak olan Mars hayat temponuzu hızlandırarak, pek çok işi bir arada yürütmenizi gerektirecek. Sorumluluklarınızın üzerinizde yarattığı baskı eşiniz/partnerinizle aranızın gerilmesine sebebiyet verebilir.

17 Ağustos itibariyle eviniz, taşınmaz mülklerinizle alakalı işlerinize ilginizi kanalize ediyor olacaksınız. Özellikle 27 Ağustos Yeni Ay sürecinde yeni bir yatırım/tadilat girişimi yapmakla ilgili düşünceler hayatınızda iyice yoğunlaşabilir. Aracınızla ilgili sorunlar varsa bu problemler de daha fazla gündeme gelecektir.

12 Ağustos Dolunay’ ı ise onay bekleyen bir işinizin sonuçlanmasına veya yurt dışı bağlantılı bir işinizin neticelenmesine aracılık edebilir.

İKİZLER BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Bu ay Venüs gelir kaynaklarınız, finansal durumunuz ve para beklentisi içerisinde olduğunuz işleriniz açısından hayatınıza bereket, bolluk getiriyor olacak. Ağustos’ ta hiç beklemediğiniz kaynaklardan bile elinize para geçebilir.

Ancak gelen paranın aynı şekilde elinizden gittiğine de şahitlik edeceksiniz. Zira işiniz ve sosyal hayatınız kaynaklı planlanmamış bazı mecbur kaldığınız harcamalar sizi bütçenizin dışında hareket etmeye zorlayacak. Ağustos boyunca web ilintili işlerinizin temposundaki artış sizi işinizle alakalı yoğun bir gündemin içerisinde tutacak.

Ağustos’ un ikinci yarısı itibariyle iletişim, satış-pazarlama faaliyetlerine daha fazla zaman ayırmak zorunda kalacaksınız. Yeni gerişimler, yeni başlayan projeler, çıkılacak seyahatler, yeni tanışılan insanlar, yazılı başvurular tüm ajandanızı kaplayabilir. Bilhassa 27 Ağustos Yeni Ay sürecinde hayatınızda yeni başlayan bir girişim, tüm dikkatinizi yoğunlaştırdığınız konu olacak.

12 Ağustos Dolunay’ ı ise komisyon, prim, miras, sigorta, faiz, nafaka gibi dolaylı yoldan elde ettiğiniz kazançlarınız ve spekülatif yatırımlarınız, eşinizin maddi imkanları alakalı bir konun netleşmesine aracılık edecek. Yönettiğiniz bir süreci de bu tarihlerde neticelendiriyor olabilirsiniz.

YENGEÇ BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Bu ay burcunuzu ziyaret edecek olan Venüs sebebi ile başta aşk olmak üzere pek çok konuda hayat şansınız yükseliyor olacak. Yaşamınıza bolluk, bereket enerjileri verecek olan Venüs aynı zamanda güzellik ilintili faaliyetlerde bulunmanızı da destekleyecek. Kuaför-bakım gibi işlerinizi Ağustos ayına planlayabilirsiniz.

10 Ağustos itibariyle yer değiştirecek olan Mars ise sosyal hayatınıza hareket katarak, önünüzdeki 1,5 aylık dönemde görüşmek/vakit ayırmak istediğiniz insanlarla sizi bir araya getiriyor olacak. Bu süreçte ayrıca başarmak/tamamlamak istediğiniz pek çok hedefinizi de gerçekleştirebilirsiniz. Eğitim-reklam-sanat içerikli konularda da hamle yapmanız için uygun bir dönem olacak.

Ağustos’ un ikinci yarısı itibariyle dikkatinizi maddi konulara kaydırıyor olacaksınız. Finansal gelirlerinizi arttırmak, yeni kaynaklar yaratmak ilintili bazı görüşmelere katılabilir, işinizle ilgili bazı kişileri ikna etmekle uğraşmak durumunda kalabilirsiniz. Özellikle27 Ağustos Yeni Ay sürecinde maddi olarak yeni bir döneme adım atacaksınız. Pürüzlü ilerleyen gelir ilintili konularınızda çözüm üreten bazı gelişmeler yaşanabilir.

12 Ağustos Dolunay’ ı ise partneriniz, ortağınız ilintili bir konun netleşmesine aracılık edecek. Beklediğiniz bir anlaşmanın da bu süreçte sonucunu alabilirsiniz.

ASLAN BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Ağustos ayı maalesef yükselen masraflarınızı biraz daha arttırarak iyice bütçe dışına çıkmanıza neden olacak. Ancak bununla beraber web tabanlı işlerinizde de bir artış yaşayacaksınız. Web üzerinden yürüttüğünüz projelerinizde ciddi başarılar kazanma şansına sahipsiniz. Yurt dışı bağlantılı projelerde de çalışanlar da Ağustos ayını kazançlı şekilde kapatacaklar.

10 Ağustos itibariyle yer değiştiren Mars kariyer hayatınıza büyük bir hareketlilik veriyor olacak. Önünüzdeki yaklaşık 1,5 aylık süreçte iş yaşamınızda hızla değişen koşullar ve ard arda yaşanan olaylar sizi ciddi bir stres altında bırakabilir. Bu stresi aile ortamınıza taşımamanızda fayda var. Ayrıca mülkleriniz, taşınmaz varlıklarınız, yatırımlarınızla ilintili konularda da bazı önemli kararlar almak durumunda kalabilirsiniz.

Ağustos’ un ikinci yarısı itibariyle yetkinliklerinizi, otoritenizi, çevrenize karşı daha fazla kullanmak; bazı önemli kararları tek başınıza almak zorunda kalabilirsiniz. Ay sonunda Yeni Ay süreci tam burcunuz üzerinde yaşanacağından o günlerde kendinizi ruhsal olarak biraz daha da sıkıntılı hissedebilirsiniz. Dikkatinizi sorumluluklarınıza verin.

12 Ağustos Dolunay’ ı ise iş ortamınız ya da iş arkadaşlarınızla alakalı bir konunun neticelenmesine aracılık edecek. Sağlığınızla alakalı ihmal ettiğiniz bir konu varsa Dolunay civarlarında yine gündemine düşebilir.

BAŞAK BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Bu ay hedeflerinize ulaşmakta, gelirleriniz arttıracak faaliyetlerinizde ve sosyal çevrenizden fayda görmek anlamında gökyüzü tarafından son derece destekleniyor olacaksınız. Özellikle eğitim, sanat, reklam ve turizm ilintili işlerle uğraşanlar açısından çok güzel projelere imza atma fırsatı söz konusu olabilecek. Bilhassa 12 Ağustos Dolunay süreci bu alanlarda çalışanların takip ettikleri önemli bir işin sonuçlanmasına aracılık edebilir.

Bu ay Başak Yükselenler için aşk, romantizm enerjileri de son derece hareketli olacak. Yeni bir ilişki arayışında olanlar için önlerine güzel fırsatlar çıkabilir.

Ancak onay bekleyen işleriniz, amirleriniz-yöneticileriniz ile olan iletişiminiz için aynı pozitiflikten söz etmek maalesef pek mümkün olmayacak. Bilhassa varsa devlet ilintili işlerinizde bazı sıkıntılar çıkabilir. Hayatınızda otorite konumunda bulunan kimselerle bu ay gerginlikler yaşayabilirsiniz.

Ayın ikinci yarısı itibariyle iletişim ve iş yeriniz ile alakalı masraflarınızda artış yaşanacak. Bütçe dışında gelişen bazı harcamalar canınızı sıkabilir. Özelikle 27 Ağustos Yeni Ay süreci civarında iş ortamınız, elemanlarınız ile alakalı bazı ekstra yeni yatırımlar için harcama yapmaya onay vermek durumunda kalabilirsiniz.

TERAZİ BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Venüs’ ün yeni yerleşimi bu ay size özellikle kariyer hayatınız ilintili önemli fırsatlar yaratma potansiyeline sahip. Yeni iş teklifleri alabilir, hâlihazırda çalıştığınız yerde yeni görevlendirilme, terfi gibi pozitif gelişmeler yaşayabilirsiniz.

Bu ay en fazla hareketlilik kazanacak konu ise komisyon, prim, miras, sigorta, faiz, nafaka gibi dolaylı yoldan elde ettiğiniz kazançlarınızla alakalı olacak. Yan gelirleriniz için Ağustos ayında pürüzleri temizlemek, vergi-sigorta gibi yükümlülükleri yerine getirmek için yoğun şekilde koşturmanız gerekebilir.

Ağustos ayı aynı zamanda ilişkinizde gerginlikleri tırmandırmamanız gereken bir süreç olarak da dikkat çekmekte. Hayatınızdaki stresi partnerinize yansıtmamaya çalışmalısınız.

Ağustos’ un ikinci yarısı itibariyle yatırımlarınıza, hedeflerinize ve sosyal çevrenizle olan iletişiminize ağırlık veriyor olacaksınız. Hatta 27 Ağustos Yeni ay süreci esnasında çevreniz vasıtasıyla size iletilen yeni bir iş imkânı bile söz konusu olabilir.

12 Ağustos Dolunay sürecinde ise aileniz, taşınmaz mülkleriniz, yaşam alanınız ilintili bir konu çözüme ulaşıyor olacak.

AKREP BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Bu ay hayatınızda ilişkiniz, ortaklı yürüttüğünüz projeleriniz ve bazı anlaşmalar nedeni ile stres seviyesi bir hayli yüksek seyrediyor olacak. Yakın çevrenizde iletişim kurduğunuz pek çok kimse ile adeta mücadele ederek derdinizi anlatmak zorunda kalabilirsiniz. Yaşadığınız aksaklıklar sinirlerinizi germeye niyetli olsa da kullandığınız kelimelere ve sinirinizi insanlara yansıtmamaya özen göstermelisiniz.

Genel olarak gergin olmanıza rağmen Ağustos ayında yaptığınız işi takdir eden, otorite/amir/öğretmen konumundaki kişiler nezdinde başarılarınız dikkat çekici olacak. Akademik, spritüal çalışmalar yapanlar, reklamcılık, ithalat-ihracat işleri ile uğraşanlar açısından da üretken bir ay geçebilir. Onay bekleyen işleriniz, devlet nezdinde halledilecek başvurularınız için de Ağustos ayını değerlendirebilirsiniz.

Ayın ikinci yarısı itibariyle tüm dikkatinizi kariyer hayatınıza veriyor olacaksınız. Zaten işinizde artan iletişim trafiği de size başka bir alternatif sunmayacak. Ay sonundaki Yeni ay süreci sizi otoritenizi çok güçlü şekilde ortaya koymak, emrinizdeki kişileri sıkı şekilde takip etmek zorunda bırakabilir.

12 Ağustos Dolunay sürecinde ise yaptığınız bir başvurunun, girişimin cevabını alabilirsiniz.

YAY BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Bu ay ekstra gelirleriniz, spekülatif yatırımlarınızdan elde ettiğiniz kazançlarınız yüksek seyrediyor olacak. Maddi anlamda kazançlı bir ay yaşarken, hayatınızdaki partnerinizden de her konuda yüksek destek görecek, ilişkinizde mutlu zamanlar geçireceksiniz.

Ancak iş ortamınız ve iş arkadaşlarınızla olan diyaloglarınızda aynı uyumluluğu yakalamanız Ağustos ayında biraz zor olacak. Özellikle altınızda çalışan, sizden emir alan kimselerin detaylar konusunda yaptığı hatalar sizi strese sokup, iş yükünüzün artışına neden olabilir.

Ağustos ayının ikinci yarısından itibaren tüm dikkatinizi işinizi yönetmeye, elemanlarınızı doğru yönlendirmeye odaklamalısınız. Bazı konuların doğru şekilde sonuçlandırılabilmesi için sizin bilgi ve tecrübelerinize ihtiyaç olacak. bilhassa 27 Ağustos Yeni Ay sürecinde üstleriniz tarafından yeni bir yetkilendirme ile idarecilik sorumluluklarınıza bir yenisi daha eklenebilir.

12 Ağustos Dolunay sürecinde ise parasal anlamda beklediğiniz bir yatırıma yönelebilir, ya da beklediğiniz bir alacağınız tahsil edebilirsiniz.

OĞLAK BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Bu ay burcunuzun tam karşısında yerleşecek olan Venüs sebebi ile başta ilişkileriniz olmak üzere, hayatınızda her alanda olumlu etkiler alıyor olacaksınız. Bekarlar açısından yeni bir ilişkinin başlaması da Ağustos ayında söz konusu olabilir. Yaptırmak istediğiniz bakım-güzellik ilintili faaliyetlere de Ağustos ayında zaman ayırmanız uygun olacaktır.

Ancak çocuk sahibi olanlar açısından bu ay evlatları ile aralarında bazı gerginlikler yaşanması potansiyeli bir hayli yükseliyor olacak. Aynı zamanda eğitim, turizm, sanat, spor gibi konularda çalışanlar açısından zaman planlaması yapmak sıkışmak istemiyorlarsa çok önem arz edecek. Zira saydığım alanlarda çalışanlar için ciddi bir tempo yükselişi söz konusu olacak. hem sevdiklerinize hem de işinize yetecek kadar zamana sahip olamayabilirsiniz.

Ayın 17’ si itibariyle dikkatiniz yönetmeniz gereken süreçlere, sorumluluğunuzdaki projelere kayıyor olacak. Zaten ağır olan programınız 27 Ağustos Yeni Ay sürecinde üzerinize yüklenen yeni bir sorumluluk ile birlikte iyice sıkışık hale gelebilir.

12 Ağustos Dolunayı ise tam burcunuz üzerinde gerçekleşeceğinden sizi biraz daha duygusal olarak hassas kılabilir. Ayrıca beklediğiniz bir anlaşmanın sonucunu almanızı da sağlaması olası.

KOVA BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Bu ay çalışma arkadaşlarınızdan aldığınız destek sayesinde sorumluluğunuz altındaki işlerde ciddi başarılar yakalayabilirsiniz. İş hacminizde artış ve yaptığınız işlerin takdir edilmesi söz konusu olacak. Ağustos ayında kendinizi uzun zamandır olmadığınız kadar zinde ve sağlıklı da hissediyor olacaksınız.

Ancak aynı olumlu atmosfer maalesef aile içi ilişkileriniz için söz konusu olmayabilir. Özellikle taşınmaz mülklerle ilintili bir konuda anneniz başta olmak üzere aile bireylerinizle ters düşebilirsiniz. Hatta ailenizle yaşadığınız fikir ayrılığı sonrasında partnerinizle aranızın gerilmesine de neden olabilir.

Ağustos’ un ikinci yarısı itibariyle dikkatinizi iş anlaşmalarına, ortaklık tekliflerine ve ticari rekabet konularına aktırıyor olacaksınız. Özellikle 27 Ağustos Yeni Ay sürecinde rakiplerinizin yaptığı yeni bir hamle sizi işlerinizi tekrar organize etmeye yöneltebilir.

12 Ağustos Dolunayı ise web üzerinden takip ettiğiniz bir işi sonuçlandırmanıza sebep olacak. Ayrıca hayatınızdaki önemli bir masraf kalemini de bu sıralar nihayetlendirebilirsiniz.

BALIK BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Bu ay aşk, romantizm, flört konularında şanslı etkiler alan Yükselenlerden biri de sizsiniz. Venüs’ ün nerdeyse tüm ay boyunca bulunacağı yerleşim size özel ilişkiler konusunda güzel fırsatlar sağlayacak. Ayrıca hobileri alakalı çalışanlar, sanat-yaratıcılık isteyen işlerle meşgul olanlar açısından da başarılı işler üretebilecekleri bir dönem söz konusu olacak.

Ağustos ayında yeni gerişimler, yeni başlayan projeler, seyahatler, yeni tanışılan insanlar ciddi şekilde zaman ve enerjinizi alıyor olacak. Günlük hayat koşturmacasına yetişmeye çalışırken stresinizi kardeşinize, kuzen ve yakın dostlarınıza yansıtabilirsiniz. Saydığım kişilerle gerginlik yaşamamaya, iletişiminizde sert sözler kullanmamaya özen göstermelisiniz.

Ayın ikinci yarısı itibariyle tüm dikkatinizi çalışma ortamınıza, işinize ve çalışma arkadaşlarınıza yönelteceksiniz. 27 Ağustos Yeni Ay süreci iş ortamınızda yeni bir organizasyon içerisine girmenize, ekibinize yeni çalışanlar katmanıza aracılık edebilir.

12 Ağustos Dolunayı ise hedeflediğiniz türde bir gelir/ iş fırsatını netleştirmenize aracılık edecek.

Sevgilerimle,

©Hint Astroloğu

22 Temmuz 2022

Paylaş