AĞUSTOS 2020 VEDİK ASTROLOJİSİNE GÖRE BURÇ YORUMLARI

Ağustos ayında Hint Astrolojisine göre Satürn Oğlak, Jüpiter ise Yay Burcu içerisindeki Retro/Geri hareketlerine devam ediyor olacaklar.

Ağır hareket eden gezegenlerin yerlerini koruyor olması Temmuz ayına benzer enerjilerin Ağustos ayında da hayatlarımız üzerinde etkili olacağına işaret etmekte.

burclarKetu, Yay Burcu içerisinde Retro Jüpiter’ in enerjisini yaralamaya devam ederken, Rahu neredeyse tüm ay boyunca İkizler Burcu içerisinde Venüs ile birlikte olacak.

Vedik Astrolojisine göre İkizler Burcu içerisindeki Rahu – Venüs birlikteliği sanatsal, iletişim konularında yaratıcı enerjileri, yeni iş bağlantılarını desteklerken, flört ve aşk ilişkileri anlamında hızla alevlenen aşklara da enerji verebilir.

Bu kavuşum burçlara göre değişen alanlarda hayatlarımızda yeni fırsatlar yakalamamıza da aracılık edecektir.

Hemen ay başında, 3 Ağustos’ ta Oğlak Burcu içerisinde ve bize sorumluluklarımızı hatırlatmaya istekli Sahravana Takımyıldızında gerçekleşecek olan Dolunay sürecinin ardından, 19 Ağustos Yeni Ay döngüsü ise Aslan Burcu içerisinde, bizi kendi bildiğimizi okumaya yöneltecek Magha Takımyıldızında gerçekleşecek.

Vedik Astrolojisine göre Ağustos’ un ilk yarısında Yengeç Burcunda ilerleyecek olan Merkür ve Güneş gezegenleri bizi hem ilgilendiğimiz konular hem de iletişimde bulunduğumuz insanlar açısından ailemize, yakın çevremize doğru yöneltebilir.

Ağustos’ un 2. Yarısı itibariyle bu gezegenlerin Aslan Burcu’ na geçişleri bizi kendi kişisel istek, arzu ve planlarımızla ilgilenmeye yöneltecek.

Bu ayın en önemli gezegen hareketi ise Mars’a ait.

Hint Astrolojisine göre 16 Ağustos tarihinde yöneticiliğini yaptığı ve güçlü şekilde çalıştığı Koç Burcu içerisine geçecek olan Mars, bize daha atak olma, istediklerimizi yapma, fazla ayrıntılı düşünmeden harekete geçme gibi etkiler verebilir.

Ancak Mars, 7-30 Ağustos tarihleri arasında Gandanta/Boğulma derecelerinde ilerleyeceğinden fazla düşünmeden, risk alarak yapılan hamlelerde bizi istenmeyen durumların da içerisine çekebileceği için aşırıya kaçan, akılsızca girişimlerden uzak durmakta fayda var.

Yukarıda aktardığım Ağustos 2020 gökyüzü gezegen hareketlerinin (Hint Astrolojisine göre hesaplanarak bulunmuş) Ay ve Yükselen Burçlara göre etkilerini aşağıda bulabilirsiniz…

*** Her zaman olduğu gibi sayfamda yayınlanan burç yorumlarının Batı Astrolojisi gezegen konumları ile hiçbir alakası olmadığını, tamamen Hint/Vedik Astrolojisi disiplini içerisinde aktarıldığını hatırlatmak isterim.

Dolayısı ile Batı Astrolojisine göre hesaplanmış olan Güneş’ in konumuna/doğum tarihinize göre “hangi burç” olduğunuzun, yukarıdaki yorumlarla hiçbir ilişkisi yoktur.

Örnek: Batı Astrolojisine göre Balık olan birinin sayfamdaki Balık Burcu etkilerini okuması, yanlış yönlenmesine, yanlış yorumları okumasına sebebiyet verecektir.

Hint Astrolojisine göre hesaplanmış olan Yükselen ve Ay Burcunuza göre yazıları değerlendirmelisiniz.

(Hint Astrolojisinde Burçlar doğum tarihinize göre hesaplanmaz! Örneğin 10 Ağustos tarihinde doğan bir kişi Aslan Burcu değildir!)

Yani hem Yükselen, hem de Ay Burcunuzu okumalısınız…

Merak ettiğiniz kavramlar için: “Kısa Bilgiler” Bölümüne bakabilirsiniz.

KOÇ BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Tüm ay boyunca geçerli olacak Venüs-Rahu kavuşumu sizi yaptığınız görüşmeler, kurduğunuz yeni ilişkiler ve girişimler konusunda destekliyor olacak. Yazarak halletmeniz gereken işlerde ve başvurularda bu ay başarılı olacaksınız. Özellikle yazı-çizi işleri ile uğraşanlar adına bu ay son derece yaratıcı ve destekleyici gök yüzü enerjileri söz konusu. Kendi işiniz alakalı yapmak istediğiniz girişimleri de bu ayki planlarınız arasına alabilirsiniz. 3 Ağustos Dolunay süreci kariyeriniz alakalı beklediğiniz bir yetkilendirme ya da değişikliği sonuca bağlayabilir. 19 Ağustos Yeni Ay süreci ise özel ilişkiniz, çocuğunuz, hobileriniz gibi şahsi alanlarınızda kendi istekleriniz doğrultusunda kararlar almanıza aracılık edebilir. Ayrıca ay ortasına kadar aileniz, eviniz, yatırımlarınız, sahip olduğunuz mülkler ile alakalı da sıklıkla gelişmeler yaşayıp, akrabalarınızla yoğun bir iletişim trafiği içerisinde olacaksınız. Ayın ikinci yarısı itibariyle ise hayat temponuz giderek yükselmeye, sizi son derece hızlı gelişen olayların içerisine çekmeye başlayacak. Yeni bir mülk, taşınmaz, araba gibi bir yatırıma da birikimlerinizi yönlendirebilirsiniz. Tüm bu hareketlilik esnasında stres yönetimine dikkat edin.

BOĞA BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Para ve finansal durumunuz ile ilgili evinizde yaşanacak olan Venüs-Rahu kavuşumu size maddi olarak bereketli bir ay yaşatma potansiyeline sahip. Birikimlerinizi karlı şekilde değerlendirebileceğiniz gibi elinize beklemediğiniz gelirlerin geçmesi de söz konusu olabilir. Ayrıca ses-müzik ilintili işlerle uğraşanlar açısından da bu ay yaratıcı enerjiler son derece destekleyici olacaklar. Hemen ay başında yaşanacak Dolunay süreci sizi eğitim ilintili bir konunun tamamlanması ya da onay bekleyen bir işinizin sonuca bağlanması yönünde etkileyebilir. 19’ undaki Yeni Ay süreci ise yatırımlarınız, mülkleriniz, araçlar ilintili bir konuda yeni bir adım atmanıza aracılık edebilir. Ağustos’ un ilk yarısında akrabalarınız, yakın arkadaşlarınız gibi kimselerle yoğun iletişim trafiği içerisinde olacaksınız. Yapacağınız yeni bir girişim de bu süreçte vaktinizin çoğunu alabilir. Ancak bu ay harcamalarınız ve bütçeniz konusunda dikkatli olmanızda fayda var. Zira önemli miktardaki bir para çıkışı ile karşılaşmanız söz konusu. Bu para çıkışı birikimlerinizi yeni bir yatırım ile değerlendirmek amacı ile de yaşanabilir.

İKİZLER BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Ağustos ayında tam burcunuz üzerinde kavuşum yapacak olan Venüs- Rahu ikilisi sizi hem aşk hem de sanat, lüks ilintili konularla fazlası ile ilgilenmeye doğru itecek. Yeni bir ilişkiye adım atma potansiyeliniz olduğu kadar lüks-tatil gibi harcamalar konusunda da aşırıya kaçma ihtimaliniz de var. Güzellik ve estetik ilintili konularda bu ay adımlar atabilirsiniz. 3 Ağustos’ ta yaşanacak olan Dolunay süreci size miras, faiz, komisyon, prim ilintili bir konuda sonuç aldıracak. Ya da uzun süredir yapmak istediğiniz bir değişime bu Dolunay ile karar verip, 19 Ağustos Yeni Ay süreci ile birlikte yeni bir girişim ile adım atabilirsiniz. Ağustos ayının özellikle ikinci yarısı itibariyle yakın çevrenizden alacağınız destek ile birlikte bir takım yeni başlangıçlar yapmanız son derece olası. Ayın ilk yarısını karar verme, ikinci yarısınız ise aksiyona geçme olarak değerlendirmelisiniz. Özellikle 16 Ağustos ve sonrasında kafanızda kurguladığınız bazı hedef değişimlerine uygun hareket etmek için gerekli enerji ve ortamı yakalayacaksınız. Ancak dostlarınızla aranızdaki diyaloglar biraz çekişmeli bir zemine çekilebilir. Hızlı şekilde tepki vermemeye, hazır cevap davranmamaya çalışın.

YENGEÇ BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Bu ay bütçenizden özellikle yeni bir yatırım ya da eviniz ilintili dekorasyon konusunda önemli miktarda bir para çıkışı yapabilirsiniz. Lüks sayılabilecek harcamalar konusunda da her zaman olduğunun aksine daha bonkör hareket etme ve dolayısıyla da ay içerisinde parasal olarak sıkışma ihtimaliniz var. Bu ay bütçelemenizi iyi yapmaya çalışın. 3 Ağustos Dolunay süreci ortaklı bir konunun netleşmesine ya da partnerinizin hayatı ile ilgili bir konunun sonuca bağlanmasına aracılık edecek. Dolunay süreci esnasında aldığınız kararların uygulamasına 19 Ağustos Yeni Ay süreci ile başlayabilirsiniz. Özellikle finansal alt yapınız ile ilgili girişimleri Ağustos ayının ikinci yarısında gündeme alacaksınız. Yatırım ve birikimlerinizi nasıl değerlendireceğiniz ile ilintili kararları da bu Yeni Ay sürecinde karara bağlamanız olası. Ayın ikinci yarısı itibariyle hareketlenecek olan bir diğer alan ise kariyer hayatınız. 16 Ağustos itibariyle zaman yönetimi konusunda stresli bir sürece girebilir, sosyal hayatınız ve işiniz arasındaki dengeyi kurmakta zorlanabilirsiniz.

ASLAN BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Gelir yollarınız, beklediğiniz paraların elinize geçmesi anlamında bu ay son derece olumlu gelişmeler yaşayacaksınız. Uzun süredir neticesini beklediğiniz iyi para getirecek bir girişiminizin de sonuca bağlanması bu ay içerisinde söz konusu olabilir. Sosyal çevreniz, ilişkileriniz de Ağustos içerisinde çok hareketli olacak. 3 Ağustos Dolunay süreci birlikte çalıştığınız insanlar, iş yeriniz ilintili beklediğiniz bir haberin size ulaşmasına aracılık edebilir. Kariyerinizde tamamlamanız gereken bir çalışmanın da son noktasını bu Dolunay sürecinde koyabilirsiniz. 19 Ağustos Yeni Ay süreci ise tam burcunuz üzerinde gerçekleşiyor olacak. Sizi zihnen biraz stresli kılacak bu süreçte çevrenizdeki insanları biraz fazla bunaltabilirsiniz. Yalnız kalmak yerine sosyal ortamlarda bulunmaya çalışmanızda fayda var. 16 Ağustos itibariyle yer değiştirecek olan Mars yükseköğrenim, farkındalık- kendinizi geliştirmek adına aldığınız eğitimler, amiriniz pozisyonunda bulunan kişiler, öğretmenleriniz, aile büyükleriniz alakalı konularda hemen aksiyona geçmek, var olan sorunları çözmek motivasyonu ile dolduracak. Aksiyona geçmeden ve insanlarla konuşmadan önce konuları ve risklerinizi ayrıntılı biçimde değerlendirmenizde fayda var.

BAŞAK BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Tam kariyer eviniz üzerinde gerçekleşecek olan Venüs-Rahu kavuşumu size işiniz ile ilgili yeni fırsatlar, terfi imkânı, önemli işin başarılı şekilde sonuçlanması gibi pozitif etkiler verme potansiyeline sahip. Ayrıca tüm ay boyunca üstünüz konumundaki kişilerin taktirlerini de toplayabilirsiniz. 3 Ağustos Dolunay süreci ise eğitim, eğlence, medya-sanat, yaratıcılık ya da hobileriniz alakalı konularda karar verip yola nasıl devam etmeniz gerektiği ile ilgili bir netleşmeye gidebilirsiniz. Çocuğunuz ilintili konular da kafanızda karar aşamasına gelebilir. Bu Dolunay bekarlar açısından ise ilişkileri hakkında bir süredir kafalarını kurcalayan meselelerin hallolmasına aracılık edecek. 19 Ağustos Yeni Ay’ ı ise hayatınızdan çıkartmak istediğiniz bir konu, alışkanlık, insan, masraf kalemi ya da web tabanlı bir iş hakkında hamle yapmanıza sebep olacak. Tam bu sıralarda yer değiştirecek olan Mars nedeni ile toprak-taşınmaz ilintili bir miras ya da yatırım konusu da gündeminizi işgal edebilir. Yeni Ay ile birlikte, Ağustos ayının ikinci yarısı itibariyle harcama ve masraflarınızdaki artışı kontrol altında tutmaya çalışmalısınız. Ağustos’ un ilk yarısında ise arkadaşlarınız, sosyal çevreniz sizin ilginizi fazlası ile talep ediyor olacak.

TERAZİ BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Tüm ay boyunca geçerli olacak Rehu- Venüs kavuşumu sizi yükseköğrenim, farkındalık ve kendinizi geliştirmek adına aldığınız eğitimler, amiriniz pozisyonunda bulunan kişiler, öğretmenleriniz, aile büyükleriniz alakalı konularda önünüze çıkan fırsatları değerlendirme isteği ile motive edecek. Üstünüz konumundaki kişilerin takdirini toplayabilirsiniz. Otoritenizi sağlamlaştıracak bazı gelişmeler de Ağustos ayında sizin yararınıza çalışabilir. 3 Ağustos Dolunay süreci ise yatırımlarınız, mülkleriniz, araçlar, eviniz ya da aileniz ilintili bir konuda beklediğiniz bazı sonuçların yaşanmasına aracılık edebilir. Ağustos’ un ikinci yarısı itibariyle ve 19 Ağustos Yeni Ay sürecinde hedefleriniz, arzularınız, bulunmak istediğiniz yer konusunda daha net kararlar alıp, harekete geçiyor olacaksınız. Ancak ayın ikinci yarısı itibariyle ortaklıklarınız, anlaşmalarınız ve özel ilişkiniz alakalı gergin ve stresli bir sürecin içerisine gireceğinizden; söylediğiniz sözlere, yaptığınız davranışların sorumluluklarını almaya daha fazla özen göstermenizde fayda var.

AKREP BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Miras, komisyon, prim gibi konulara ilişkin beklediğiniz bir gelişme, para ya da atılım varsa Ağustos ayı bu tarz konularla ilgilenmek ve hamle yapmak adına size son derece uygun fırsatlar sunuyor olacak. Ummadığınız gelişmeler yaşayabilirsiniz. Aynı şekilde ilişkiniz ilintili inişli çıkışlı enerjiler de sizi dikkatinizi özel hayatınıza yöneltmeye mecbur bırakacak. 3 Ağustos Dolunay süreci takip ettiğiniz bir girişimin sonuçlanması, önemli bir yazışmanızın yanıtlanması, yakınlarınızdan biri ile ilgili beklediğiniz önemli bir haberin gelmesi anlamında etkilerini gösterebilir. Ağustos’ un ikinci yarısı itibariyle ve 19 Ağustos Yeni Ay sürecinde kariyer hayatınızda yaşanacak yeni gelişmeler, atılımlar sizin tüm dikkatinizin iş konularına kaymasına neden olacak. Yeni bir teklif dahi alıyor olabilirsiniz. Ancak bu noktada özellikle Ağustos’ un ilk yarısında amiriniz-üstünüz konumunda bulunana kişiler ile olan diyaloglarınızı duygusallıktan uzak şekilde akıllıca kurmanızda fayda var. Ayın ikinci yarısı itibariyle çalışma hayatınız ilintili yoğun bir temponun içerisine adım atacaksınız. Bu esnada sağlığınıza da dikkat etmenizde fayda var.

YAY BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Tüm Ağustos ayı boyunca partneriniz ile ilişkiniz anlamında gökyüzü tarafından destekleniyor olacaksınız. Özellikle ayın ilk yarısında duygusal paylaşımlarınız sizi aşk hayatınızda mutlu ediyor olacak. Süregelen ilişkisi olanlar açısından keyifli bir dönem geçirilmesi söz konusu olurken bekarlar için de yeni bir ilişkiye adım atmak anlamında destekleyici enerjiler söz konusu. Ayrıca yeni bir ortaklık, anlaşma imzalamak adına da bu ay yeni ve kazançlı fırsatlar elde ediyor olabilirsiniz. 3 Ağustos Dolunay süreci size parasal olarak üzerinde çalıştığınız proje, yatırım gibi bir konu varsa sonuç getirme potansiyeline sahip. Ağustos’ un ikinci yarısı itibariyle ve 19 Ağustos Yeni Ay sürecinde ise farkındalık ve kendinizi geliştirmek adına yeni bir eğitim başlayabilir, amiriniz pozisyonunda bulunan kişiler, öğretmenleriniz, aile büyükleriniz nezdinde takdir göreceğiniz bir girişime adım atabilirsiniz. Eğitim, eğlence, medya-sanat, aşk, yaratıcılık, spor ya da hobileriniz ile alakalı konularda ayın ikinci yarısı itibariyle adım atma, başlangıçlar yapma konusunda daha istekli olacaksınız.

OĞLAK BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Bu ay kendinizi yenilenmiş, dinç ve sağlık açısından güçlü hissediyor olacaksınız. İşinizde ekip arkadaşlarınızla aranızda uyumlu enerjiler söz konusu. Ayrıca işleri hakkında atılım yapmak isteyenler adına özellikle ayın ilk yarısında güzel fırsatlar, anlaşmalar ve yeni ortaklıklar söz konusu olabilir. 3 Ağustos dolunay süreci tam burcunuz üzerinde gerçekleşiyor olacak. Bu süreçte kendinizi biraz depresif etkiler içerisinde bulabilirsiniz. Sorumluluklarınıza odaklanmanız kafanızı dağıtmak açısından size iyi gelecektir. Parasal bir konunun sonuçlanması da tam bu süreç zarfında gerçekleşebilir. Ağustos’ un ikinci yarısı itibariyle ve 19 Ağustos Yeni Ay sürecinde miras, komisyon, yatırım araçları gibi konuların üzerinde daha fazla durmaya başlayacaksınız. Hayatınızda yapmak istediğiniz önemli bir değişikliğin ilk adımlarını da bu Yeni Ay süreci esnasında başlatabilirsiniz. 16 Ağustos itibariyle yer değiştirecek olan Mars sizi mülk edinme, aracınızı değiştirme, ev ile ilgili tadilat yapma gibi konularda harekete geçme isteği ile dolduracak. Özellikle birikimlerinizi taşınmazlar üzerinde değerlendirmek açısından olumlu bir döneme adım atıyorsunuz.

KOVA BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Aşk, romantizm ve özel ilişkiler anlamında bu ay son derece şanslı etkiler altındasınız. Bekarlar yeni bir aşka adım atabilecekleri gibi süregelen ilişkilere sahip olanlar da partnerleri ile güzel ve uyumlu zamanlar geçirecekler. Ayrıca sanat-medya, eğitim, yaratıcılık, hobi, spor gibi faaliyetler ile uğraşanlar açısından da başarılı işler çıkarmak yönünde gökyüzü destekleyici enerjiler yansıtıyor olacak. 3 Ağustos dolunay süreci hayatınızdan çıkartmak istediğiniz bir konu, alışkanlık, insan, masraf kalemi ya da web tabanlı bir iş hakkında size sonuç aldırıyor olacak. . Ağustos’ un ikinci yarısı itibariyle ve 19 Ağustos Yeni Ay sürecinde ise yeni ortaklık fırsatları, anlaşmalar, projeler günlük iş rutininizin önemli bir kısmını işgal edecek. Partnerinizle birlikte yeni bir başlangıç, girişim açısından da bu süreç size yeni fikirler verebilir. 16 Ağustos itibariyle yer değiştirecek olan Mars, kariyeriniz başta olmak üzere düşündüğünüz halde harekete geçemediğiniz pek çok konuda adım atıp, girişim yapmak noktasında sizi destekliyor olacak.

BALIK BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Ağustos ayında eviniz, mülkleriniz ilintili yapmak istediğiniz girişimler açısından son derece olumlu gelişmeler yaşayabilirsiniz. Özellikle ayın ikinci yarısı itibariyle yer değiştirecek olan Mars sizi yeni bir yatırım girişimi yapmak anlamında olumlu şekilde destekliyor olacak. Bu ay birikimlerinizi karlı bir şekilde yatırıma dönüştürmek ya da mülklerinizin tadilatı anlamında gökyüzü tarafından destekleniyor olacaksınız. Özellikle 3 Ağustos Dolunay süreci birikimleriniz hakkında karar vermek ve uzun süredir arzuladığınız hedeflerinizin nereye doğru yönelmesi gerektiği konusunda sizi aydınlatıyor olacak. Ağustos’ un ikinci yarısı itibariyle ve 19 Ağustos Yeni Ay sürecinde ise tüm dikkatinizi işiniz, çalışma ortamınız gibi konulara kaydırıyor olacaksınız. İşinizi büyütmek anlamında yeni bir girişime de bu Yeni Ay sürecinde karar veriyor ya da girişimde bulunuyor olabilirsiniz. Eğitim, eğlence, medya-sanat, aşk, yaratıcılık, spor ya da hobileriniz ile alakalı konularda çalışmalar yapmak adına ise ayın ilk yarısı daha uygun enerjilere sahip olacak. Genel olarak çok koşturduğunuz, hareketli bir ay geçireceksiniz.

Sevgilerimle

©Hint Astroloğu

1 Ağustos 2020

Paylaş