AĞUSTOS 2018 VEDİK BURÇ YORUMLARI

Ağustos 2018, tıpkı Temmuz ayı gibi son derece yüksek enerjili gezegen hareketleri ile bizleri sıkı bir sınavın içerisinden geçirecek.

Üstelik de Temmuz ayının son günlerinde yaşanan kuvvetli Ay Tutulmasının etkileri hala devam ederken, 11 Ağustos’ ta, tam bir Kala Sarpa Yoga kıskacında,  bir başka Güneş Tutulması ile gökyüzü etkilerini biraz daha sertleştiriyor olacak.

Hint Astrolojisine göre Ağustos ayının gökyüzünde: Jüpiter – Terazi Burcu; Ketu – Oğlak Burcu; Rahu – Yengeç Burcu ve Satürn de Retro şekilde Yay Burcu içerisindeki yerlerini sabit olarak koruyorlar.

Ancak daha önceden Retro hareketlerine başlayan Merkür ve Mars nedeni ile gökyüzündeki enerjilerinin yıkıcı ve ters işleten gezegen sayısı 3’ e yükselmiş oldu!

Özellikle Yengeç, Oğlak, Yay Yükselenler bu sıkıntılı gezegen enerjilerinden şiddetli şekilde etkilenmekteler.

Sade Sati sürecini deneyimleyen Ay Burcu Akrep olanların da durumu pek iç açıcı değil.

Ayrıca Mars’ ın görünümleri nedeni ile Retro gittiği Oğlak Burcu içerisinden bakış attığı Koç ve Aslan Yükselenler de özellikle iş yaşamlarında aşırı çaba sarf ederek sonuç almaya çalışmaktan yorgun düşmüş bulunmaktalar.

Merkür retrosu ise yöneticisi olduğu Başak ve İkizler Yükselenleri işe yarayacak eylemleri yapmaktan sanki basiretleri bağlanmış gibi alı koymakta.

Zira Merkür Yengeç Burcu içerisinde gerek Mars görünümü, gerekse tutulma enerjileri nedeni ile oldukça sıkışmış durumda.

Şöyle bir tabloya baktığımızda; Terazi, Balık, Boğa ve belki biraz da Kova Yükselenler dışında pek bir burç kuşağının bu yazı rahat etkiler içerisinde geçirebildiğini söylemek pek mümkün gözükmüyor.

Bunların arasında Terazi Yükselenler de sıklıkla Kala Sarpa Yoga enerjilerinin arasında sıkıştıklarından ve Kova Yükselenlerin de yönetici gezegenleri Satürn retroda olduğundan, kötünün iyisi durumda bulunanlar sadece Balık ve Boğa Yükselenlermiş gibi durmakta.

Hatta Ay- Balık Yükselenlerin de Kandaka Sati döneminden geçtikleri göz önünde bulundurulursa elde kalan tek sağlam burç Boğa olmakta…

Tabi ki Boğa Yükselen sahip olmak da işi garantilemiyor zira Boğa Yükselene sahip olabilirsiniz ama belki de şahsi haritanızda sıkıntılı bir gezegenin Dasa etkisi altında kaldığınız için herkesten beter bir süreci de deneyimliyor olabilirsiniz? Ya da Ay Burcunuz nedeni ile zorlu bir transitin etkisi altında olabilirsiniz? Ya da doğum haritanızda Mars Oğlak Burcu içerisinde yer almış olup, bu yazı Mars- Mars kavuşumunun gergin enerjileri ile sinirlerinizi kontrol etmekte zorlanarak geçiriyor olabilirsiniz?

Elbette her haritanın enerjisi kişiye özel olduğundan farklı yansımalar yaşanıyor olacaktır…

Ancak genel itibariyle Ağustos ayında da gökyüzünün enerjisi hepimizi zorlamak yönünde gelişiyor olacak.

Bunu akıllardan çıkarmadan aylık etkileri yorumlamakta fayda var.

Bu ayın tamamında Venüs Başak Burcunda düşüşte/debil şekilde, yani enerjilerini tam olarak yansıtamadan konaklıyor olacak.

Bu da Ağustos ayında romantik ilişkiler, yaratıcı konular ve güzellik faaliyetleri açısından fazla beklentide olmamamız gerektiğini ifade etmekte.

İlişkilerdeki beklentilerinizi elden geldiğince düşürün. Güzellik, dekorasyon faaliyetlerine ise bu ay kalkışmamanızı öneririm.

1 ay sonra Venüs yönettiği Terazi Burcuna geçecek ve hem romantik ilişkiler hem de diğer bahsettiğim konularda düzelme yani destekleme eğiliminde olacak.

11 Ağustos’ ta Vedik Astrolojisine göre Yengeç Burcunda Retro Merkür ve Retro Mars görünümü eşliğinde Güneş Tutulması yaşanacak.

Elbette ki yazının en başında da belirttiğim gibi özellikle Yengeç ve Oğlak Yükselenler olmak üzere hepimiz açısından bunaltıcı enerjiler yansıtma potansiyeline sahip bir gökyüzü olayı deneyimleyeceğiz.

Hatta Ay, 9 Ağustos itibariyle Yengeç Burcu içerisine adım atacağından; 9-11 Ağustos tarihleri ruhsal açıdan oldukça sıkıcı, daraltan enerjiler yayabilirler.

Bu tarihi maalesef Ay, gökyüzünde tüm gezegenlerin arasında sıkışarak yolculuk edeceğinden, özellikle ruhsal anlamda sıkıntıları mevcut olan insanlar açısından 25 Ağustos’ a kadar uzatmamız mümkün.

17 Ağustos itibariyle Güneş, yönettiği Aslan Burcu içerisine geçerek, yaşam enerjimizi, motivasyonumuzu biraz olsun toparlamaya başlayacak.

Ancak 19 Ağustos’a kadar Hint Astrolojisinde Gandanta dediğimiz, boğulma derecelerinde olacağı için enerjilerini yansıtması 20 Ağustos sonrasına kalacak.

Tüm bu sıkışık atmosfer içerisinde bir şeye başlamak “zorunda” olanlar için gökyüzünde “nispeten” yarasız sayabileceğim Gaja Kesari Yoga zaman dilimlerini “şans getiren” bir enerji olması açsından: 3,4,16,17,30,31 Ağustos şeklinde sıralayabilirim. Ancak mümkünse önemli başlangıçları Ağustos ayına denk getirmemeye çalışın diye de uyarmak istiyorum.

Ağustos 2018’ in son gök olayı ise 26 Ağustos’ ta Vedik Astroloji’ ye göre Kova Burcu içerisinde gerçekleşecek olan Dolunay süreci ile kapanış yapacak.

Yukarıda aktardığım Ağustos 2018 gökyüzü gezegen hareketlerinin (Hint Astrolojisine göre hesaplanarak bulunmuş) Ay ve Yükselen Burçlara göre etkilerini aşağıda bulabilirsiniz…

*** Her zaman olduğu gibi sayfamda yayınlanan burç yorumlarının Batı Astrolojisi gezegen konumları ile hiçbir alakası olmadığını, tamamen Hint/Vedik Astrolojisi disiplini içerisinde aktarıldığını hatırlatmak isterim.

Dolayısı ile Batı Astrolojisine göre hesaplanmış olan Güneş’ in konumuna göre “hangi burç” olduğunuzun, yukarıdaki yorumlarla hiçbir ilişkisi yoktur. Örnek: Batı Astrolojisine göre Balık olan birinin sayfamdaki Balık Burcu etkilerini okuması, yanlış yönlenmesine, yanlış yorumları okumasına sebebiyet verecektir.

Hint Astrolojisine göre hesaplanmış olan Yükselen ve Ay Burcunuza göre yazıları değerlendirmelisiniz. (Hint Astrolojisinde Burçlar doğum tarihinize göre hesaplanmaz!)

Yani hem Yükselen, hem de Ay Burcunuzu okumalısınız…

KOÇ BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Aile, mülkler ve huzurunuzu temsil eden alan üzerinde gerçekleşecek olan Güneş Tutulması sizi ruh haliniz açısından oldukça fazla zorlayacak. Ancak taşınmaz sayılan mallarınız ile ilintili bir konunun sonuçlanmasına da bu tutulma aracılık edebilir. Her türlü alım-satım işlemi, mülkleri ilgilendiren anlaşmalar açışından Merkür Retro pozisyonda olduğu için dikkatli olmalısınız. Kolayca hata yapabilirsiniz. 20 Ağustos sonrası ilginizi özel ilişkinize yöneltmek isteyeceksiniz. Ayrıca spor, bedensel aktivite içeren işler açısından da bu tarih itibariyle uygun bir döneme adım atıyorsunuz. Ay sonunda yakın bir arkadaşınız ya da akrabanız ilintili bir konu Dolunay nedeni ile gündeminizi işgal edebilir. Ay sonu itibariyle kariyeriniz ilintili bir süredir yavaşlayan sonuçlanma etkileri hızlanmaya başlayacak. ancak tüm Ağustos boyunca üstünüz konumundaki kişilerle olan iletişiminizde sinirlerinize hakim olmanız gerekiyor.

BOĞA BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Ağustos Güneş Tutulması sık iletişim kurduğunuz kişileri temsil eden alanda gerçekleşiyor. Akrabalarınız ya da dostlarınız ilintili bir konuda bilmediğiniz bir olayı öğrenebileceğiniz gibi beklediğiniz ve üzerinde uğraştığınız bir konunun da sonuçlanmasını yaşayabilirsiniz. Ayrıca takibinizde olan bir girişimin de bu tutulma ile sonuçlanması son derece mümkün. Bu ayki Venüs transiti özellikle bekarlar için yeni bir ilişkinin başlamasına aracılık edebilir. Ancak ayın 20’ sinden sonra odak noktanız aileniz ve taşınmazlar ilintili konuların eksenine doğru kayacağından, yeni filizlenen ilişkilerinizi baltalayabilirsiniz. Özellikle bu tarihlerde maddi konular, hayatınızda romantik duygulara nazaran daha fazla ön planda olacağa benzemekte. İşiniz ilintili de bir süredir ihmal ettiğiniz ya da vakit ayırmakta zorlandığınız konuları ay sonu itibariyle daha yüksek bir enerji ile yeniden ele alıyor olacaksınız.

İKİZLER BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Yükselen yöneticiniz Merkür’ ün retrosu nedeni ile hem canınız pek bir şeyle uğraşmak istemiyor, hem de sorumluluğunuzdaki alanlar dışına çıkmak istemiyorsunuz. Ancak maddi konuları işaret eden alanda gerçekleşecek Güneş Tutulması sizin finansal mevzuların içerisine çekileceğinize işaret etmekte. Ayrıca bu tutulma esnasında ailevi bir konu hakkındaki tartışmaların içerisine de ister istemez girebilirsiniz. Araç, ev, evle ilgili dekorasyon konularında Ağustos’ ta daha fazla mesai harcıyor olacaksınız. Parasal olarak beklediğiniz miras, prim, komisyon gibi bir gelir varsa bu ay sonu itibariyle hareketlenerek gelişme gösterebilir. 20 Ağustos itibariyle yakın çevrenizdeki arkadaşlarınız ve akrabalarınız ile daha fazla vakit geçirme isteği duyacaksınız. Ay sonundaki Dolunay ile birlikte eğitim, seyahat konularında beklediğiniz gelişmeleri yaşayabilirsiniz.

YENGEÇ BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

11 Ağustos Güneş Tutulmasından en fazla etkilenecek burç hiç şüphesiz ki sizsiniz. Zira tutulmaya Merkür ve Mars’ ın da eşlik ediyor oluşundan, gerek yakın çevreniz, gerekse özel ilişkiniz, kariyeriniz anlamında pek çok noktada özellikle bitiş, netleşme, tamamlanma enerjileri altında kalmanız olası. Zihinsel olarak da kendinizi Ağustos’ un büyük kısmında dağınık ve dalgın hissedeceksiniz. Bu ay sizin için en fazla desteklenen konu yakınlarınızla iletişim halinde olmak ve tatil yapmak. Ayın 20’ sinden sonra ufak ufak toparlanmaya başlayan etkiler dikkatinizi finansal konular üzerine çekecek. Ay sonundaki Dolunay ise dolaylı olarak elde ettiğiniz gelirler konusunda bir netleşme getirebilir. Aynı tarihlerde ilişkiniz, ilişkinizde partneriniz kaynaklı bir sorunun üzerine gitme eğiliminiz de yükseliyor olacak. Fazla agresifleşmeden iletişim kurmaya çalışmanızda fayda var.

ASLAN BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Güneş Tutulması işinizde özellikle yurt dışı ilintili projeleriniz ve birlikte çalıştığınız kişiler anlamında gündeminizi hareketlendirecek. Ayrıca Venüs’ ün para konular ile olan bir aylık teması size finansal anlamda kazançlı bir Ağustos geçirtebilir. İkna edici konuşmalar yaparak bu ay kazançlarınızı arttırabilirsiniz. Ancak gelir yollarınız ile ilgili bu ay beklemediğiniz sürpriz aksaklıklar, gecikmeleri de çözmek zorunda kalabilirsiniz. Özellikle 20’ sinden itibaren dikkatlerin üzerinize toplanacağı, başarılı bir sürece gireceksiniz. Önümüzdeki aylarda iletişim kabiliyetlerinizi ve ikna gücünüzü çok fazla kullanmanız gerekebilir. Ayın son günlerindeki Dolunay özel hissettiğiniz bir insanla aranızdaki durumun netleşmesine aracılık edebilir. Mars Retrosunun bitişi ile birlikte gerek ailenizle aranızdaki stresli konular, gerekse otorite ve üstünüz konumundaki kişilerle olan iletişiminiz daha iyi bir duruma gelecek.

BAŞAK BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Bu ay tam burcunuzun üzerinde konaklayacak olan Venüs sebebi ile romantik ilişkiler gündeminiz işgal edebilir. Bekar Başaklar için de yeni bir ilişkinin hayatlarına girmesi anlamında yüksek şans bulunuyor. O nedenle mümkün olduğunca bu ay sosyal ortamlarda bulunmanızda fayda var. Ağustos Tutulması sizi mutlu edeceğini düşündüğünüz bir hedefinizin netleşmesine aracılık edebilir. Ancak sonuçlarının beklediğiniz kadar iyi olmadığına da sonraki günlerde şahit olabilirsiniz. Ayın 20’ sine kadar gelir yollarınız ilintili konulara dikkatiniz yönelse de ay sonuna doğru harcamalarınızı doğru yönetmekle meşgul olacaksınız. Gerek tutulma, gerekse burcunuzun lordunun ayın büyük kısmında Retro oluşundan dolayı bu ay bünyenizi korumalısınız. Özellikle ay sonundaki Dolunay civarlarında sağlığınızla ilgili sorunlar yaşayabilirsiniz.

TERAZİ BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Bu ay kariyeriniz ilintili noktanın tam üzerinde gerçekleşecek olan Güneş Tutulması parasal kriterler üzerinden işiniz ilintili bir netleşme yaşamanıza neden olabilir. Aynı zamanda otorite konumunuzu/yetkilerinizi de karar alırken göz önünde bulundurmalısınız. Bu ay aile arasında mülkler ilintili konularda bazı anlaşmazlıklar yaşayabilirsiniz. Nihai kararlar için bir sonraki ayı beklemenizde fayda var. Zira gerileyen Merkür ve Mars nedeni ile akılcı olmaktan ziyade tepkisel yaklaşımlar sergilemeniz olası. Bu ay planlamadığınız harcamalar da bütçenizi sarsarak canınızı sıkma potansiyeline sahip. Özellikle parasal beklentileriniz gerçekleşmeden masraf yapmayın. Ay sonundaki Dolunay civarında özel ilişkiniz ya da çocuğunuz ilintili bir konu karar aşamasına gelebilir. Ancak bu ay özellikle duygusal ilişkiler anlamında şansınızı fazla zorlamadan yol almanızda fayda var. Zira ruhsal olarak maalesef bu ay da sıkıntılı bir atmosferin içerisinden geçiyor olacaksınız. İçinize attığınız öfkelerin dışa vurulma olasılığı Ağustos ayında çok yüksek.

AKREP BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Özellikle Ay Burcu Akrep olanlar açısından Güneş Tutulması karmaşık duygular arasında gel-git’ ler yaşatma potansiyeline sahip. Zira bir taraftan Sade Sati’ nin etkileri altında kaldıkları için hayatlarında değiştirmek istedikleri konular üzerine odaklanmak isterken, aslında ne istediklerinin? Neyi hedeflediklerinin de çok bilincinde olamadıkları ile yüzleşmek zorunda kalabilirler. Bu tutulma Akrep’ lere kendileri ile ilgili daha önce farkında olmadıkları bir gerçeği ortaya çıkarabilir. Özellikle Merkür retrosu bitene değin belirlediğiniz yeni hedefler doğrultusunda, hayatınızda keskin kararlar almamaya çalışın. Ağustos ayında parasal getirisi iyi olan ortaklı bir proje fırsatı önünüze gelebilir. Maddi konularda bu ay güzel etkilere sahipsiniz. Ancak özellikle işiniz ve araba, ev gibi taşınmazlarla ilgili girişimlerinizin sonucunu almak için bu ay acele etmeyin.

YAY BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Satürn transitinin özel ilişkiler, yakın çevre ve kariyer ilintili sınavlarının ağır şekilde hayatınızda hakim olduğu bir dönemdesiniz. Bu süreç Ağustos ayında Retro yapan gezegenler ile birlikte size kendinizi iyice bunalmış hissettirmekte. Gökyüzünün sıkışık enerjilerine elinizden geldiğince karşı koyarak, hedeflerinize odaklanarak mücadele vermelisiniz. Bu ay yaşanacak Güneş Tutulması hayatınızda değiştirmek istediğiniz önemli bir konunun netleşmesine aracılık edebilir. Aynı zamanda dolaylı olarak elde ettiğiniz gelirleriniz konusunda da bu ay bir düzene girme oluşacak. Ancak özellikle ilişkiler anlamında etrafınızda kurduğunuz diyaloglara çok dikkat etmelisiniz. Zira tüm ay boyunca içinizde bir süredir tuttuğunuz, sizi aslında öfkelendiren şeylerin bir anda ortaya dökülme eğilimi olacak. Kariyeriniz ilintili bu ay özellikle parasal anlamda olumlu gelişmeler yaşarken, Merkür Gerilemesinin bitmesi ile birlikte bir süredir beklediğiniz sonuçları da almaya başlayacaksınız. Ay sonundaki Dolunay yeni bir girişim fırsatının kafanızda daha net bir hale gelmesine aracılık edebilir.

OĞLAK BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Tam ilişkiler, ortaklıklar ve ticari bağlantıları temsil eden alanda Güneş Tutulması etkilerine maruz kalacaksınız. Özellikle Ağustos ayında ticari belgelere, anlaşmalara attığınız imzalara, altına girdiğiniz sorumluluklara çok dikkat etmelisiniz. Mal-mülk ilintili alım-satım işlemleri açısından da riskli etkiler altında bulunuyorsunuz. Bu ay acele etmeden, elinize aldığınız işleri birkaç kez gözden geçirerek tamamlamaya çalışın. Ayrıca duygusal ilişkiniz, partneriniz ilintili konulara da mantıklı ve tarafsız yaklaşmakta zorlanacaksınız. Aranızda geçen tartışmalarda bastırdığınız geçmiş ilintili konuları gündeme taşıyarak içinden çıkılması zor durumlara düşmemeye çalışın. Kısacası eski defterleri açmayın! Bu ay yeni bir eğitim ya da gelişim ilintili fırsatına başlamak isteyenler açısından güzel etkiler bulunuyor. Değerlendirebilirsiniz. Ay sonundaki Dolunay parasal bir konunun netleşmesini getirebilir.

KOVA BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Bu ay işiniz ilintili konularda hareketli enerjiler altında kalacaksınız. Tutulma etkisi ile birlikte artık vaz geçmek istediğiniz bir çalışma ya da elinizdeki mevcut işleri bitirerek yeni bir projeye atılma gibi durumları yaşayabilirsiniz. Çalışma arkadaşlarınız ile ilgili bir konu da bu ay kafanızda netlik kazanabilir. Bu ay özel ilişkiniz, partneriniz ilintili konularda önemli bulduğunuz konuların tartışmasını mümkün olduğunca ay sonuna ötelemeye çalışın. Zira bazı meselelerin zaman tanırsanız kendiliğinden çözüldüğüne şahitlik etme potansiyeliniz var. Bu ay komisyon, prim, miras gibi gelirlerinizle ilgili güzel gelişmeler yaşayabilirsiniz. Ancak para çıkışları ile ilgili de beklenmeyen sürprizler olabilir. Ay sonunda tam burcunuz üzerinde gerçekleşecek Dolunay sizi her zamanki mantıklı insandan duygusal ve hassas bir ruh halinin içerisine sokabilir.

BALIK BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Bu ayın tamamında bekarlar için yeni bir ilişkiye başlama, flört anlamında son derece destekleyici etkiler söz konusu. Bu ay kendinizi romantik anlamda hevesli hissediyor olacaksınız. Ancak Güneş Tutulması etkileri nedeni ile karşınızdaki insanı net olarak değerlendirme noktasında bazı hatalı analizler yapmanız da son derece olası. Süregelen ilişkisi olanlar, evlat sahipleri içinse Güneş Tutulması enerjileri kafalarındaki bir problemin artık net bir zemine oturmasına ve çözülmesine aracılık edebilir. Sanatsal, yaratıcı konularla ve eğitim işleri ile uğraşanlar içinse bu tutulma proje tamamlanması anlamında çalışabilir. Merkür gerilemesinin bitişi ile birlikte kendinizi daha huzurlu hissetmeye başlayacaksınız. Ancak kariyeriniz ilintili bir süredir durağan giden işler bir sonraki ay canlılık kazanacak. Bu ay sonunda harcamalarınız ile ilgili beklemediğiniz bir gelişme bütçeniz Dolunay ile birlikte sarsabilir.

Sevgilerimle,

©Hint Astroloğu

26 Temmuz 2018

Paylaş