AĞUSTOS 2018 VEDİK ASTROLOJİSİNE GÖRE TÜRKİYE ETKİLERİ

Temmuz sonunda yaşanan ve pek çoğumuzun keyifle gökyüzünde görsel şölen olarak seyredebildiği Ay Tutulmasından sonra bu ay da Hint Astrolojisine göre Yengeç Burcu içerisinde 11 Ağustos’ ta yine Geri/Retro giden Mars görünümü ve Merkür eşliğinde; Güneş Tutulması etkilerine şahitlik edeceğiz.

O nedenle Ağustos 2018 gökyüzü için de uzun süredir hasretle beklenmesine rağmen, olumlu enerjilerden maalesef bahsedemeyeceğim.

Temmuz sonundaki Ay Tutulması Türkiye’nin malefik/kötcül etkiler yayan ve faiz oranları, enflasyon gibi ekonomik göstergeler ile doğal afetlerle ilişkili evinin enerjilerini aktif hale getirmesinden sonra; Ağustos Ayındaki Güneş Tutulması ile de ekonomi ve para piyasalarını gösteren 2. Evimiz göze daha fazla batan olayların yaşanmasına neden olacak.

Yaklaşık 1 senedir aylık yazılarımda belirttiğim gibi Türkiye ekonomisi için uzunca bir süre iyi etkiler söz konusu değil. Hele bu yaz hiç değil!

Özellikle Ağustos ayında gökyüzünün iyicillerinden Venüs’ ün de Vedik Astrolojisine göre kendini gösteremediği ve debil/düşüş konumunda bulunduğu Başak Burcu’ na geçmesi ile birlikte astrolojik anlamda düzeltici enerjiler iyice kesintiye uğrayacak.

Venüs’ ün Ağustos boyunca duracağı alan ekonomik olarak taşınmaz mülkleri de temsil ettiğinden, emlak ve araç piyasalarında yaşanacak durgunluk, hareketlenme sağlamak amacı ile bazı müdahaleler ile tersine çevrilmek istenebilir.

Satürn, Mars, Merkür Retroları ve Rahu ile Ketu arasında ekonomik dengeleri temsil eden evler aksında sıkışmış gezegenleri ile Ağustos 2018’ in gökyüzü, bir de üstüne Güneş Tutulmasının netleştirici etkisi ile birlikte iyice çığırından çıkan olayları tetikleyebilir.

Ekstrem sayılabilecek her türlü olaya geçtiğimiz aylarda olduğu gibi bu ay da hazır olmalıyız.

Geçen aylarda da belirttiğim gibi sadece biz değil, tüm dünya ülkeleri; gökyüzündeki Ketu – Mars birlikteliğinden; yangın, patlama, terörizm, kasırga, tusunami, sel, aşırı hava koşullarının sebep olduğu felaketler adına payını almaktalar ve almaya da devam edecekler.

Zira Ketu – Mars birlikteliği 6 Kasım tarihine kadar etkisini sürdürecek.

Ve maalesef bu birliktelik depremler açısından da son derece tetikleyici bir enerji yaymakta.

Özellikle tutulmaların ardındaki süreçler de doğal felaketler açısından enerjileri aktifleştirirler.

O nedenle Ağustos ayı da dahil olmak üzere, 6 Kasım’a kadar, daha uzunca bir süre korkularımız anlamında gökyüzü rahat bir nefes almamıza olanak sağlamayacak.

Ağustos ayında Retro giden gezegenlerin çokluğu nedeni ile gündelik hayatlarımızda sonuç almakta zorlandığımız kadar, devlet meseleleri adına da zorluklarla karşılaşılacak. Hükümet yetkilileri ilerlemekte güçlük çektikleri konularla gündeme gelebilirler.

Özellikle Merkür’ ün 19 Ağustos tarihine kadar duygusal tepkileri açığa çıkaran Yengeç Burcu içerisindeki retrosu aşırı tepkisel iletişimleri de Türkiye ve dış dünya arasında tetikleyebilir.

Üzerine Hint Astrolojisine göre sırları temsil eden Ashlesha Takımyıldızında yaşanacak olan Güneş Tutulması ise geçmişten gelen meselelerin gündeme oturmasına, gizlenen bazı gerçeklerin açığa çıkmasına neden olabilir.

Tutulmanın evveliyatında, 26 Temmuz itibariyle Gandanta derecelerinde ilerleyerek 3 Ağustos’ a kadar boğulacak olan – Yani Ak’ ım demek isterken tam tersini ifade edecek olan- Merkür ise kontrolden iyice çıkarak iletişim, ulaşım ve ticaret hayatı ile ilgili ciddi sorunları, kazaları tetikleyebilir.

Aslına bakılacak olursa Ağustos ayının tamamında Merkür’ ün aldığı sert etkiler nedeni ile ne yapacağını kestirmek pek mümkün değil.

Temsil ettiği teknolojik aletler, ulaşım araçları, ticari hayat, sosyal medya, yazılı basın, telefon, televizyon gibi iletişim yollarının tümü ilintili bize nahoş sürprizler yapıp, canımızı sıkabilir. Üzücü kazalara yol açabilir.

Tutulma ile de iyice gergin enerjiler altında kalan gökyüzü atmosferi Ağustos ayının tamamında dünya liderleri arasında sert söylemlerin, restlerin, mantıktan uzak duygusal açıklamaların, ardını düşünmeden yapılan hamlelerin yaşandığı bir arenaya dönebilir.

Devletler ve liderleri birbirine düşebilir.

Çünkü 11 Ağustos Güneş Tutulması Hint Astrolojinse göre intikamcı, kontrolden çıkmaya yatkın ve zarar verme amacında olan enerjileri açığa çıkarmaya eğilimli bir Takımyıldız içerisinde gelişiyor olacak.

Hint Astrolojisindeki Ashlesha Takımyıldızı sınırlardaki öfke – kızgınlık patlamaları için son derece uygun bir zemini bu Tutulma enerjisine sağlamakta.

Barış ve uyum için gerekli desteği sağlayacak olan gezegen Venüs’ ün ise gücünü yansıtamadığı bir burç kuşağı içerisinde ikamet ediyor oluşu; durumu toparlamak ve bir noktada anlaşmak adına da ümitlerin bir sonraki Eylül ayına kalacağını göstermekte.

Ağustos ayının tamamına etkisini yayacak olan Ashlesha Takımyıldızı uyuşturucu, alkol, madde bağımlıları ilintili haberlerin de medyada yer bulmasına aracılık edebilir. Bu tarz maddeleri kullanan göz önündeki insanlar ilintili konular da gündeme taşınabilir.

Ağustos gökyüzünün tek dişe dokunur faaliyeti Tutulma ile bizi sarstıktan sonra, 17 Ağustos tarihinde kendi yönettiği burç kuşağına yerleşerek gücünü tazeleyecek olan Güneş’ e ait.

Mundane (Devlet) Astrolojisine göre komşularımızı temsil eden alanı aydınlatacak olan Güneş, sınırlarımız, komşularımız ilintili konularda devlet otoritesini destekleyerek doğru hamlelerin yapılabilmesine Eylül ortasına kadar potansiyel teşkil etmekte.

Zorlu ve sıkışık enerjilerin devam edeceği Ağustos ayının hepimiz açısından kolay geçmesini dilerim.

Sevgilerimle

©Hint Astroloğu

31 Temmuz 2018

Paylaş