AĞUSTOS 2017 BURÇ YORUMLARI

Ağustos 2017’ nin gökyüzü; gezegenler açısından geçtiğimiz aylarla karşılaştırıldığında, bizlere oldukça hareketli bir ay vaat etmekte.

Her şeyden önce Ağustos ayında Hint Astrolojisine göre: 7’sinde Oğlak Burcunda, 21’ inde de Aslan Burcu içerisinde, sırasıyla Ay ve Güneş Tutulmalarını yaşayacağız.

Tutulmalar zaten var olan enerjilerin kendilerini tamamlamasına aracılık ederler.

Aşağıda Burçlar özelinde belirttiğim gibi deneyimleyeceğiniz sonuçlar, uzun süredir biriktirdiğiniz enerjinin niteliğine göre pozitif veya negatif olarak değişebilir.

Örneğin: Uyumlu ve iyi giden bir ilişkinin Tutulmalar vasıtası ile tamamlayacağı enerji ilişkiyi bir üst seviyeye taşımak, yani nişanlanmak, evlenmek, birlikte yaşamaya karar vermek gibi gerçekleşme eğilimine sahipken; problemleri olan bir ilişkiniz varsa ayrılık deneyimini yaşamanız daha olası bir etkidir.

7 Ağustos Ay Tutulması Vedik Astrolojisine göre Oğlak Burcunda ve Shravana Takımyıldızında, Mars görünümünde gerçekleşiyor.

Shravana Hint Astrolojisinde kulak şekli ile resmedilir.

O nedenle Oğlak, Yengeç, Koç ve Akrep Yükselenler başta olmak üzere, burç yorumlarında her Yükselen Burç için ayrıca belirttiğim etkileri; işittiğimiz, duyduğumuz, kulağımıza gelen bir haber tetiklemesi ile yaşamamız son derece olası.

Ayrıca Shravana dinlemenin önemine de dikkat çeken bir Takımyıldız / Nakshatra’ dır.

Ay Tutulmasına yakın günlerde etrafımızdaki insanlarla iletişim kurarken; nasıl cevap vereceğimize odaklanmak yerine, bize ne anlatılmaya çalışıldığına dikkat kesilmemizde fayda var.

Bu ay Merkür ise meşhur gerilemesine yine Aslan Burcu içerisinde 13 Ağustos’ ta başlıyor olacak ki; Akrep Burcu içerisinde uzun süredir Retro giden Satürn’ ün görünümü altında, bizlere sonuç beklediğimiz konularda ciddi yavaşlama, aksi gitme, sorun çıkarma etkileri yaşatabilir.

Merkür Retro sürecini 5 Eylül’ de bitiriyor olacak.

Ancak durağan geçireceği günleri de hesaba katacak olursak, özellikle Aslan, Kova Başak ve İkizler Yükselenlere sahip haritalar için Ağustos ayının büyük bir kısmında ve Eylül’ ün başlarında, zihnen daha huzursuz, kararsız ve kişilerin günlük yaşamlarında sonuç almakta zorlandıkları deneyimleri yaşamaları söz konusu diyebiliriz.

Merkür’ ün gerileme hareketini gerçekleştirirken Vedik Astrolojisine göre dokunacağı Takımyıldızlar ise yaşadıkları sıkıntıları fazlası ile kişisel algılama eğilimi gösteren Magha ve Purva Phalgunu Nakshatraları olacak.

Ego konusunu ön plana çıkartan enerjilere sahip 2 takımyıldızın etkisinde yaşanacak Merkür Gerilemesinin negatif etkilerini kişiselleştirmeden, herkesin en az kendimiz kadar zorluk, aksilik, şanssızlık sayabileceğimiz deneyimlerin içerisinden geçtiğini sık sık kendimize hatırlatmalıyız. Özellikle ego konusunda genel olarak abartma eğiliminde olan Aslan Yükselenler için bu konu Ağustos ayında daha da fazla önem kazanmakta.

Güneş’ in 16 Ağustos itibariyle yöneticisi olduğu kendi evine, yani Aslan Burcuna geçişi ile birlikte, yukarıda belirttiğim ego tuzağına düşmeme dikkatini gösterme zorunluluğu daha da belirgin bir uyarı haline gelmekte.

“Bana bunun olmaması lazımdı”, “Bana bunu nasıl yapar/der”, “Ben daha iyisini hak ediyorum” gibi kendimizi diğerlerinden ayırıp, daha özel biriymiş gibi düşünmemizi besleyen cümlelerden Ağustos ayı içerisinde uzak durmalıyız.

21 Ağustos tarihinde Venüs ise İkizler Burcunu terk edip, Yengeç Burcuna yerleşiyor olacak.

Venüs’ ün yeni konumu, başta Yengeç Yükselenler olmak üzere, Oğlak ve Balık Yükselenli haritalar için de yeni birinin hayatlarına girmesi, hoşlanacakları birileri ile tanışma, yani aşk etkisini harekete geçirme potansiyeline sahip.

Ancak Merkür Retrosunun da etkin olduğu tarihlere denk gelen bu yerleşim, eski ilişkileri, eski aşkları da yeniden alevlendirebilir. Bu ayrıntıyı da akılda tutmakta fayda var.

Aynı tarihte Hint Astrolojisine göre Aslan Burcu’ nda ve Magha Takımyıldızı içerisinde Güneş Tutulması etkisini de deneyimleyeceğiz.

Her burç için ayı ayrı bu tutulmanın etkilerini yorumlar kısmında aktardım. Ancak özellikle Aslan, Kova, Başak ve İkizler Yükselenler için Tutulmaya yakın günler gökyüzünün enerjileri daha hissedilir bir şekilde etki edecektir. Tutulmaların genel etkisi hayatımızda bir şeylerin değişime uğraması, sonuçlanması etkilerini yaşatır. O nedenle bu süreçte ruhsal olarak kendinizi sıkıntılı, huzursuz bir atmosfer içerisinde bulabilirsiniz. Ay sonuna doğru dağılacak bu enerjinin etkisini abartmamaya çalışın.

Uzun bir süredir Akrep Burcu içerisinde Retro hareketine devam eden Satürn ise 25 Ağustos itibariyle düz gitmeye başlayacak. Özellikle Ay veya Yükseleni Akrep olanlar için depresif etkilerden kurtulmak, silkinip, biraz daha pozitif hissetmek adına bu güzel bir haber. Ancak Satürn’ ün geri gitmeye başladığı ve Retro hareketini bitirip düz harekete geçtiği dönemler -gökyüzünde bu ay yaşanacak olan Tutulmalar da dikkate alındığında- özellikle ağır veya riskli hastalıklar yaşayan kişiler açısından sıkıntılı süreçleri başlatma eğilimine de sahiptir. Bu tarz hastaları olanların Ağustos ayında dikkatli olmalarında fayda var.

Ağustos 2017’ nin (Hint Astrolojisine göre hesaplanarak bulunmuş) Ay ve Yükselen Burçlara göre etkilerini aşağıda bulabilirsiniz…

*** Her zaman olduğu gibi sayfamda yayınlanan burç yorumlarının Batı Astrolojisi gezegen konumları ile hiçbir alakası olmadığını, tamamen Hint/Vedik Astrolojisi disiplini içerisinde aktarıldığını hatırlatmak isterim.

Dolayısı ile Batı Astrolojisine göre hesaplanmış olan Güneş’ in konumuna göre “hangi burç” olduğunuzun, yukarıdaki yorumlarla hiçbir ilişkisi yoktur. Örnek: Batı Astrolojisine göre Balık olan birinin sayfamdaki Balık Burcu etkilerini okuması, yanlış yönlenmesine, yanlış yorumları okumasına sebebiyet verecektir.

Hint Astrolojisine göre hesaplanmış olan Yükselen ve Ay Burcunuza göre yazıları değerlendirmelisiniz. (Hint Astrolojisinde Burçlar doğum tarihinize göre hesaplanmaz!)

Yani hem Yükselen, hem de Ay Burcunuzu okumalısınız…

KOÇ BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Ay başında yaşanacak olan Ay Tutulması, sizi kariyer hayatınız ilintili olarak yeni oluşumların içerisine itebilir. Özellikle komisyon –prim tarzı gelirlerinizi alakadar eden bir konu hakkında netleşme, durumun daha belirgin hale gelmesi söz konusu olabilir. Aileniz, ev, araba gibi taşınmazlar ilintili bir konu ile de Ağustos ayı içerisinde ilgilenmek zorunda kalabilirsiniz. Eski aşklarınızdan, sevgililerinizden bu ay içerisinde geri giden Merkür nedeni ile yeniden haber alarak şaşırma olasılığınız var. Çocuk sahibi olanlar içinse Ağustos sonundaki Tutulma evlatları hakkında önemli saydıkları bir konunun netleşmesine aracılık edecek. Ay ortası itibariyle giderek artan bir seviyede bekar Koç’ lar için odak noktaları özel ilişkilerine, evliler içinse aile-ev-çocuklar ilintili konulara kayıyor olacak. Bekarlar için Ay sonundaki Güneş Tutulması ilişkilerinin devamlılığı konusunda karar almalarına (evlenme, nişanlanma ya da ayrılma kararı olarak) etki eden bir enerjiyi de beraberinde getirebilir.

BOĞA BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

7 Ağustos Ay Tutulması eğitim, yazı, reklam, yurt dışı ilintili işler ile uğraşanlar için bir süredir sonuçlanması için çaba harcadıkları bir konuda netleşme getirebilir. Ayrıca Boğa Yükselenlerin tamamı için Ay tutulmasına yakın günlerde üstleri konumundaki kişilerle (aile büyükleri, babaları da bu kişilere dahil olmak üzere) zıtlaşmamaya çalışmaları önemli olacak. Ayrıca 13 Ağustos itibariyle hem geri giden Merkür, hem de yer değiştiren Güneş, aile içerisinde bazı huzursuzlukların yaşanmasını da tetikleyebilir. Güneş Tutulmasının da aile ve taşınmazlar ilintili bir noktada yaşanacak olması nedeni ile Ağustos ayında aileniz ve anneniz ilintili/kaynaklı konularla daha fazla ilgilenmek durumunda kalabilirsiniz. Araçlar veya evi/taşınmazları ile ilgili girişimde bulunmak isteyen Boğa Yükselenlerin Merkür gerilemesini beklemeleri yani Ağustos ayını sadece araştırma yaparak geçirmeleri gerekiyor. Bu dönemde özellikle satın almaya kalkacağınız bir taşınmaz size daha sonrasında beklemediğiniz/satın alırken farkına varamadığınız sorunlar çıkartabilir.

İKİZLER BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Dolaylı yani faiz, miras, prim gelirlerinizi ilgilendiren alanda yaşayacağınız Ay Tutulması bir süredir sonuçlanmasını beklediğiniz bu konularla alakalı bir durumun ya da haberin yeniden gündeme gelmesini tetikleyebilir. 21 Ağustos’ ta yaşanacak Güneş Tutulması ve Venüs’ ün para evinize geçişi ile birlikte, aybaşında hareketlenen konun netleşmesine şahit olabilirsiniz. Oldukça yoğun ve hareketli geçecek Ağustos ayında planlamadığınız seyahatler, ziyaretler, raporlamalar yapmak zorunda kalabilirsiniz. Bir süredir sonuç almakta zorlandığınız işlerin ay sonuna doğru yavaş yavaş çözülmeye başladığını, ilerlediğini göreceksiniz. Ancak gerileyen Merkür nedeni ile bu ay hem iş hem de sosyal çevrenizde iletişiminize özen göstermeniz gerekiyor. Düşünmeden konuşmaya eğilimli olduğunu bir Ağustos ayı geçireceğiniz için sonrasında insanlardan sizi huzursuz eden bazı geri dönüşler alabilirsiniz.

YENGEÇ BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Yengeç Yükselenler ilişkiler, evlilik, aşk konularında hareketli bir Ağustos ayı geçirecekler. Özellikle 21 Ağustos tarihinde burcunuza geçiş yapacak olan Venüs sebebi ile bekarların yeni bir ilişkiye başlama, hoşlanacakları bir insanla tanışma şansları artıyor. 7 Ağustos tarihinde yaşanacak Ay Tutulması ise özellikle evli veya uzun süreli birlikteliğe sahip Yengeçler için ilişkileri açısından hayatlarında yeni bir dönemin başlamasına aracılık edebilir. Mars görünümünde yaşanacak bir tutulma olduğundan, partneriniz ile yaptığınız konuşmalarda sinirlerinize hakim olarak, yapıcı tutumlar sergilemeye çalışmalısınız. Bu ay Merkür gerilemesi nedeni ile gelmesini beklediğiniz paralarda bazı aksaklıklar, gecikmeler yaşanabilir. Ayrıca hesapta olmayan giderler de bu ay bütçenizi sarsma eğiliminde olacak. Elinize geçen paranın geldiği gibi bir yerlere harcanmak zorunda kalışına şahitlik edebilirsiniz. Özellikle 21 Ağustos Güneş Tutulması gelirleriniz, kazandığınız para ilintili olarak size net bir tutum sergilemek/karar almak anlamında yardımcı olacak.

ASLAN BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

İşiniz, mesleğiniz ilintili bu ay başında yaşanacak Ay Tutulması yeni bir oluşumun önünüze gelmesine neden olabilir. Sonrasında 21 Ağustos’ taki Güneş Tutulması ile birlikte kafanızdaki düşüncelerin ve önünüzdeki koşulların netleştiğine şahitlik edeceksiniz. Yurt dışı bağlantılı bir meselenin de ay ortası itibariyle çözümlenmeye başlaması olası. Ancak bu ay özellikle tatil-seyahat ve sosyalleşme nitelikli harcamalarınızın artışı söz konusu. Merkür gerilemesi nedeni ile düzenli olarak elde ettiğiniz gelirlerinizde aksamalar, gecikmeler yaşayabilirsiniz. O nedenle kontrollü harcama yapmaya gayret edin. Ayrıca Merkür’ ün tam Yükseleniniz üzerinde gerileme yapması ve Güneş Tutulmasının da Aslan Burcu içerisinde gerçekleşmesi, sizi zihnen biraz karışık ve ne istediğinden tam emin olamayan, kararsız ve dengesiz bir duruma getirebilir. Olası sonuçları değerlendirirken, maddi yönlerinin yanında kişisel isteklerinizin de ne olduğunu dikkate almaya çalışın.

BAŞAK BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

7 Ağustos Ay Tutulması çocuğu olanlar için onlarla ilgili bir konunun daha net bir şekilde önlerine gelmesine aracılık edecek. Ay sonunda yaşanacak Güneş Tutulması ise özellikle harcamalar/gider kalemleri ilintili olarak konun kafanızda netleşmesine yardımcı olacak. Bekarlar içinse Ay Tutulması duygusal hisler besledikleri bir kişi ilintili netleşme getirebilir. Yurt dışı ilintili işlerle ve spritüel konularla uğraşan Başak Yükselenler içinse bu ay gerileyen Merkür nedeni ile biraz zorlu etkiler var. Süreçleri yürütmekte, sonuç almakta zorlanacaklar. 21 Ağustos Güneş Tutulması ile birlikte en azından bazı konular yoluna girmeye başlayabilir. Ancak ay sonuna ve eylül başına doğru tam olarak rahatlamalar yaşayacaklar. Başak’ ların Ağustos’ ta dikkat etmesi gereken bir konu da harcamaları ile ilgili. Bu ay borç para vermek, kredi almak gibi girişimlerde desteklenmiyorsunuz. Ayrıca kariyerinizden elde ettiğiniz gelirlerde de bazı aksamlar yaşayabilirsiniz. Harcamalarınızı kontrol altında tutmaya, gereksiz para çıkışları yapmamaya çalışın.

TERAZİ BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Bu ay kariyeriniz ve kariyeriniz ilintili hedefleriniz en önemli odak noktanızı oluşturacak. Özellikle 21 Ağustos Güneş Tutulması bir süredir beklediğiniz, takip ettiğiniz ve maddi sonuçları da olan bir konunun netleşmesini sağlayabilir. hedeflediğiniz ve sonuç beklediğiniz tüm konuların çözümlenmesini Merkür retrosu nedeni ile sağlayamayabilirsiniz ancak kariyeriniz açısından ay sonuna doğru olumlu gelişmeler yaşayacaksınız. 7 Ağustos Ay Tutulması ise aileniz, anneniz ilintili bir konuya eğilmenizi gerektirebilir. Ev, arazi ve araba ilintili bazı değişikliklere ya da yatırıma gitme konusunda da Ağustos ayı içerisinde araştırma yapmak için desteklendiğiniz bir süreçten geçiyor olacaksınız. Kariyeriniz vasıtası ile bu ay önemli noktalardaki insanlarla temasa geçebilir, yeni tanıdıklar edinebilirsiniz. Kardeşlerinizle ay sonuna doğru tartışmaya girmekten kaçının.

AKREP BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

7 Ağustos Ay Tutulması yapmak istediğiniz bir başlangıç, atılım, girişim için size yeni bir olasılık sunabilir. Ya da yen bir fikirle harekete geçebilirsiniz. Ancak kariyeriniz ilintili yaptığınız girişimlerde sonuç almak için biraz sabırlı davranmanız gerekebilir. Gerileyen Merkür nedeni ile yaptığınız hamlelerin sonuçlarını ilerleyen aylarda almanız olası. Her halükarda bu ay işiniz ile ilgili olumlu bir dönemden geçeceksiniz. Özellikle 21 Ağustos Güneş Tutulması işiniz ile ilgili size bir süredir beklediğiniz önemli bir konunun netleşmesini getirebilir. Otorite ve üstünüz konumundaki insanlar tarafından bu ay takdir edildiğinizi, desteklendiğinizi hissedeceksiniz.  Yurt dışı bağlantıları olanlar için Ay sonuna doğru daha akıcı ve işlerinin yolunda gittiği etkiler söz konusu. Retro Satürn uzun bir süredir size kendinizi biraz depresif hissettirmekte idi. 25 Ağustos itibariyle düz harekete geçmesi ile birlikte kendinizi daha canlı ve moralli hissedebilirsiniz.

YAY BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Yurt dışı bağlantıları olanlar, eğitim sektöründe çalışanlar ya da eğitim/ danışmanlık/ reklamcılık/yayımcılık gibi hizmetler verenler açısından pek çok konunun netleşeceği bir Ağustos ayı yaşanacak. Öncelikle 7 Ağustos tarihindeki Ay Tutulması sizin için önemli maddi bir konunun netleşmesini, ya da parasal anlamda yeni bir fırsatın önünüzde belirmesini sağlayabilir. 13 Ağustos’ taki Merkür gerilemesi ile birlikte özellikle üstünüz konumundaki kişilerden kaynaklı bazı aksaklıklarla uğraşmak zorunda kalabilirsiniz. Ancak 21 Ağustos’ taki Güneş Tutulması sizin doğru hamlelerle hareket ettiğinizin/düşündüğünüzün altını çizecek. Ay içerisinde özellikle para ilintili konularda yapacağınız konuşmalarda prim, komisyon gibi ek gelir elde edebileceğiniz imkânları iyice sorgulamaya, kararlarınızı ona göre vermeye çalışmalısınız.

OĞLAK BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

7 Ağustos Ay Tutulması tam burcunuzun üzerinde ve de üstelik Mars görünümünde gerçekleşeceği için kendinizi Ağustos ayı boyunca duygusal anlamda biraz dengesiz ve dalgalanan ruh halleri içerisinde bulabilirsiniz. Özel ilişkinizde de partnerinize karşı huysuz ve geçimsiz tavırlar sergilemeye eğilimli olacaksınız. Bu ay ilişkinizden duyduğunuz mutluluk/tatmin konularına bir hayli kafa yorma potansiyeline sahipsiniz. 21 Ağustos’ taki Güneş Tutulması size geçmişten gelen problemleri de gündeme getirerek arzu ettiğiniz netleşmeyi sağlayacak. Güneş Tutulması ile birlikte komisyon-prim, miras gibi dolaylı olarak gelir elde ettiğiniz bir para kaynağı ile ilgili durumunuz netlik kazanabilir. Ancak işinizde üstünüz konumundaki kişilerle bu ay ılımlı ilişkiler içerisinde olmaya çalışmalısınız.

KOVA BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

7 Ağustos Ay Tutulması önemli harcama kalemlerinizden biri ile ilgili karar almanızın gerekliliğini önünüze getirebilir. 13’ ünde başlayacak Merkür retrosu ise evli veya uzun süreli ilişkiye sahip olanlar için partnerleri ile aralarında geçmişte kaldığını düşündükleri problemleri tekrar gündeme getirme potansiyeline sahip. Çocuk sahibi olanlar için tartışmaların çocuklar kaynaklı olması ihtimali de bulunmakta. 21 Ağustos Güneş Tutulması ile birlikte özel ilişkinizdeki problemleri daha net bir zeminde değerlendirme ve bir sonuca ulaştırma etkilerine kavuşacaksınız. Bu ay daha olumlu etkiler aldığınız alan ise işiniz ile ilgili. Özellikle Venüs’ ün 21’ inden sonra yer değiştirmesi ve ardından Satürn’ ün de düz harekete geçmesi ile birlikte, yavaşladığını düşündüğünüz kariyer ilintili konular daha hızlı şekilde çözüme ulaşacak.

BALIK BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

7 Ağustos Ay Tutulması hedeflediğiniz, çok arzu ettiğiniz eğitim ya da para ilintili bir konunun gündeminize gelmesine aracılık edebilir. 13 Ağustos’ ta gerilemeye başlayacak olan Merkür anneniz, aileniz, eviniz ilintili konularda sizi biraz zorlayıcı etkiler altında bırakacak. Ağustos ayının sizin için en önemli konusu ise işiniz. Kariyerinizde daha fazla ilerlemek için neler yapabilirsiniz? İş hacminizi nasıl genişletebilirsiniz? Bu konular hakkında bu ay oldukça fazla zaman harcayacaksınız. Eğitim, yayın, danışmanlık gibi konularda kendinizi geliştirmek istiyorsanız 21 Ağustos Güneş Tutulması ile birlikte herekte geçmeye başlayabilirsiniz. Aynı tarihte yer değiştirecek olan Venüs de özellikle bekar Balıklar için yeni bir ilişkinin başlaması adına destekleyici enerjiler veriyor olacak.

Sevgilerimle,

©Hint Astroloğu

31 Temmuz 2017

 

 

Paylaş