AĞUSTOS 2016 BURÇ YORUMLARI

Hepimiz için oldukça yoğun ve biraz da stresli geçen Temmuz ayından sonra, gökyüzünün en büyük fayda getiren gezegeni Jüpiter‘ in Hint Astrolojisine göre Aslan Burcundaki yerini değiştirerek, Başak Burcu‘ na geçişi ile Ağustos ayının genel atmosferi belirlenmiş olacak.

AgustosJüpiter yaklaşık 1 senedir Aslan Burçları için (Yükselen veya Ay Burcu) öne çıktıkları, başarılı oldukları, ellerine geçen fırsatları faydalarına olacak şekilde değerlendirdikleri bereketli bir dönem sağladı. Şimdi ise Yükselen veya Ay’ ı Başak Burcuna denk gelenleri, Ağustos 11 itibariyle bu pozitif etkinin içine almaya başlayacak. Ancak Ağustos’ un 2. Yarısında Başakların içlerinde yükselen tembellik etme duygularına karşı mücadele etmeleri gerekiyor.

Jüpiter‘ in yer değiştirmesi ile birlikte olumlu etkilerden mahrum kalacağını düşünen Aslan Burçları içinse bu ay neredeyse Ağustos’ un tamamında Venüs‘ ün ziyareti ile birlikte ilişki, aşk gibi konular canlanmaya başlayacak ve dikkatleri daha ziyade hayatlarının bu kısmına yönelecek. Ağustos ayında Vedik Astrolojisine göre Venüs‘ ün gökyüzündeki konumu itibari ile yeni bir aşk, flört yakalama ya da romantik zamanlar geçirme açısından şanslı olan yükselenlerden bir tanesi de Kova‘ lar. Ayrıca Koç Burçları için de bu ay ilişkiler anlamında şanslı etkiler söz konusu.

Akrep Burçları içinse SADE SATİ ve YÜKSELEN ÜZERİNDEN SATÜRN TRANSİTİ etkileri maalesef hala geçerliliğini korumakta. Ancak Ağustos 13 itibariyle düz hareket konumuna gelmeye başlayan Satürn bir nebze de olsa geri hareketi esnasında hayatlarında iyice ağırlaşan etkilerinin dozajını azaltamaya başlayacak diyebiliriz. Satürn‘ ün düz harekete başladıktan sonra 10 gün kadar da istasyon konumunda kalacağı akılda tutularak, Akrep Yükselenlerin Ağustos sonuna kadar riskli olabilecek hareketlerden, girişimlerden, konuşmalardan uzak durmalarında yine de fayda var.

Agustos2016Güneş‘ in Ağustos 16 itibariyle kendi yönettiği Aslan Burcuna geçişi ise hepimiz için kendimize yönelik davranışlar içerisinde olma, biraz bencillik etme, önce kendini düşünme isteği olarak kendini gösterecek. Hayatın konforlu tarafını deneyimleme isteğimiz artarken tatil yapma imkanı olanlar için Ağustos sonu gayet uygun bir zaman tercihi olacaktır.

19 Ağustos itibariyle Başak Burcuna geçecek olan Merkür’ ün 30 Ağustos itibariyle retro hareketine başlaması ile Ağustos gökyüzü gezegen hareketleri Vedik Astrolojisine göre son bulacak

Rahu – Ketu/Aslan-KovaBurcu ekseni ve Mars-Satürn/Akrep Burcu ikilisi ise gökyüzünde hala bir önceki aylardaki yerlerini koruyacaklar.

Ağustos ayının Yükselen Burcunuza göre etkilerini aşağıda bulabilirsiniz…

Her zaman olduğu gibi sayfamda yayınlanan burç yorumlarının Batı Astrolojisi gezegen konumları ile hiçbir alakası olmadığını, tamamen Hint/Vedik Astrolojisi disiplini içerisinde yorumlandığını, doğduğunuz tarihe göre Güneş’ in bulunduğu konumla -yani Batı astrolojisindeki Burcunuz ile değil- Yükselen ve Ay Burcunuza göre -her ikisini birden- yazıları okumanız gerektiğini bir kez daha önemle hatırlatmak isterim…

koçKOÇ BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Uzun süredir takıntı yapmaya eğilimli bir ruh hali içerisindesiniz. Bu sebeple de arkadaşlarınız ve kariyer hayatınızla ilgili konuları kafanızda biraz fazla büyütmektesiniz. Ağustos sonuna kadar işinize dair hedeflediğiniz şeylerin realize olması biraz güç olabilir. Şahsi hedeflerinizi gerçekleştirebilmek  için yılmak yerine daha disiplinli hareket etmeye gayret göstermelisiniz. Ağustos ayında bekar Koç’ lar yeni bir ilişkiye adım atmak, hayatlarına yeni birisinin girmesi adına Venüs’ ün desteğini alacaklar. O nedenle bu ayı mümkün olduğunca evden çıkıp, sosyalleşerek geçirmek faydalarına olur. Çocuk sahibi olanların ise bu ay dikkatlerini evlatlarının üzerinde yoğunlaştırmalarını ve anlayışlı olmalarını gerektiren olaylar söz konusu olabilir. Ay ortası itibariyle iş hayatınızda hareketlilik söz konusu ve iletişim yeteneklerinizi kullanarak, pratik çözümlerle pek çok konuyu sonuca götürebilirsiniz.

boğaBOĞA BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Uzun süredir partneriniz ile ilgili konularda şikayetçi olduğunuz ancak üstüne fazla gitmediğiniz detaylar hakkında konuşmak için kendinizi hazır hissedebilirsiniz. Ancak sabır konusunda fazla pozitif etkiler hala daha almamaktasınız. Özellikle ailenizi ilgilendiren sorunlar veya konuların bu ay gündeminizi fazlaca işgal etmesi nedeni ile gerginliğinizi ev içinde dozu biraz fazla kaçırarak yansıtmanız söz konusu. Herkesin sizden beklentilerini karşılamak için aşırı şekilde yorulduğunuzu ve kendinize vakit ayırmanız gerektiğini Ağustos ayının tamamında hissedeceksiniz. Kendinize yönelik bir şeyler yaparak bu ay vakit geçirmeniz daha huzurlu bir ruh haline sahip olmanız için gerekli. Çocuğunuzla ilgili güzel bir gelişmenin başlangıcına bu ay seviniyor olabilirsiniz.

ikizlerİKİZLER BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Bu ay kısa kısa seyahatler, yoğun bir iletişim trafiği, arkadaşlarınızla sosyalleşmek adına fırsatlar; genel olarak günlerinize damgasını vuracak. Aileniz ile ilgili güzel bir gelişme ay ortasından sonra kendinizi daha mutlu hissetmenize neden olabilir. Yoğun ancak huzurlu bir Ağustos geçireceksiniz. Ancak iş temponuz ve sosyal hayatınızın hareketliliği sizi bağışıklık sisteminizi zayıflatması açısından zor duruma sokabilir. Sağlığınıza bu ay dikkat etmelisiniz. Ayrıca iş yerinizde çalışkanlığınız ve çözüm odaklı yaklaşımlarınız birlikte çalıştığınız bazı insanların size karşı tavır almasına neden olabilir. Bu sebeple özellikle birlikte çalıştığınız kişilere karşı kullandığınız usluba dikkat etmelisiniz. Kolayca tartışmaya dönebilecek konulardan uzak durmaya çalışın. Bilhassa üstünüz konumundaki kişilerle eski defterleri açtıracak nitelikte konuşmalar yapmamalısınız.

yengeçYENGEÇ BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Bu ay parasal anlamada bereketli etkiler alıyorsunuz. Yeni fırsatlar maddi olarak bütçenizi rahatlatacak ve geçtiğimiz aylarda artış gösteren giderlerinizi dengelemek için size fırsat sunacak. Kazanç artışı ile birlikte parasal konularda daha hırslı hareket edebilirsiniz. Ay ortası itibariyle yeni bir girişim, başlangıç sosyal çevrenizin genişlemesine ve yeni kurduğunuz kontaktlar vasıtası ile yeni iş imkanları edinmenize neden olabilir. Ayrıca kardeşinizi alakadar eden bir konuya da bu ay seviniyor olabilirsiniz. Bekar Yengeçler için; aşk hayatınızdaki hareketsizlik bir müddet daha böyle seyredeceğe benzemekte. Süregelen ilişkisi olanlarsa bu ay partnerleri ile tartışmaya girmekten kaçınmalılar. Ağustos’ ta boş zamanlarınızı daha ziyade hobilerinize, spor yapmaya vakit ayırarak geçirmelisiniz.

aslanASLAN BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Ağustos ayı sizin için oldukça yoğun bir tempoda geçiyor olacak. Arkadaşlarınız, seyahatler, işiniz ile ilgili konular; hepsi hem iş, hem eğlence adına size güzel fırsatlar sunuyor. Para evinizi ziyarete başlayan Jüpiter ise size gelirler anlamında ciddi bir destek sağlamaya başladı. Önümüzdeki dönemlerde de başka fırsatlarla birlikte bu desteğini arttırarak devam ettiriyor olacak. Venüs’ ün yerleşimi ise bekar Aslan’ lar için bu ay yeni bir ilişkiye başlamak, romantik gelişmeler olması adına son derece şanslı etkiler veriyor. O nedenle bu ayı mümkün olduğunca evden çıkıp, sosyalleşerek geçirmek faydanıza olur. Yeni girdiğiniz ortamlarda insanların dikkatini üzerinize çekeceksiniz. Ağustos içerisinde güzellikle ilgili faaliyetlerde bulunmanız, sonucun tam istediğiniz gibi olmasına fırsat tanıyacak. Bu ay sadece aile içerisinde basit mevzulardan çıkabilecek tartışmalara karşı egonuza sahip çıkmanız gerekiyor.

başakBAŞAK BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Jüpiter’ in ay ortası itibariyle burcunuz üzerine yerleşimi sayesinde artık uzun bir süre hayatınızda daha şanslı etkiler almaya başlayacaksınız. Çocuk sahibi olmak isteyenler için de 1 senelik bu transit etkisi destekleyici enerjiler sunacak. Daha önceden başlattığınız ancak sonuca ulaşmakta güçlük çektiğiniz girişimleriniz açısından bu ay olumlu gelişmeler söz konusu. Ayrıca iş yerinizde zekanız ve çözüm üreten yaklaşımlarınız Ağustos’ un ikinci yarısında takdir topluyor olacak. Gerçekten ihtiyacınız olmayan, lüks tüketimler için Ağustos ayında gereğinden fazla para harcama ve kendinizi şımartma eğilimindesiniz. Parasal anlamda henüz cebinize girmemiş kazançları, pozitif ruh haliniz sebebi ile şimdiden harcamaya başlamayın. Eski arkadaşlarınızdan birine, bu ay çözüm üretici şekilde destek olmanız söz konusu.

teraziTERAZİ BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Bu ay uzun süredir hedeflediğiniz bir konunun sizin için gerçekleşmesi söz konusu olabilir. Bunun için tüm dikkatinizle odaklandığınız konu için çalışmalısınız. Parasal anlamda bir süredir şanssız giden etkileriniz bu ay biraz olsun toparlanma yaşama etkisine sahipler. Ancak Ağustos ortası itibari ile ufakmış gibi gözüken ancak düzenli yaptığınız için yüklü bir yekün çıkarabilecek harcamalarınıza dikkat etmelisiniz. Giderleriniz ve gelirleriniz bu ay itibariyle disiplinli şekilde dengeli seyretmeye başlamalı. Ağustos’ ta bazı tanıdıklarınızın bencilce tavırları yüzünden aklınız onların yaptığı hareketlere takılı kalabilir. Ay ortası itibariyle daha fazla kendi içinize dönmeye eğilimli olacağınız için durumu büyütmemenizde fayda var.

akrepAKREP BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Aylardır üzerinizde hakimiyet süren ağır atmosfer Ağustos’ ta bir nebze olsun hafiflemekte. En azından uzun süredir aklınızdan geçen ama bir türlü aksiyona geçemediğiniz konularda artık adım atma gücünü kendinizde bulabileceksiniz. Özellikle işiniz ile ilgili konularda sahip olduğunuz enerjiyi doğru kullanmaya çalışın. İş hayatınızda olumsuz gibi gözüken bazı durumlar bu ay pozitif neticeler üreterek sizi şaşırtabilir. Sizi seven insanlarla, dostlarınızla ay ortası itibariyle daha fazla zaman geçirmeniz, ruh haliniz üzerinde olumlu etkiler yaratacaktır. Bunun size yeni kontaktlar vasıtası ile yeni fırsatlar getirmesi açısından da ileride faydasını görmeniz olası.

yayYAY BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Ağustos ayında sizin için geçtiğimiz aya nazaran çok daha neşeli ve hareketli günler söz konusu. Öncelikle zevk aldığınız şeyleri yapmak adına daha enerjik hissedeceksiniz. Yurt dışına seyahat etmek gibi bir planınız varsa bu ay son derece destekleyici etkiler almaktasınız. Ayrıca yeni bir eğitime başlamak, yeni bir bilgi için çaba göstermek için de gökyüzü sizi desteklemekte. İş yerinizde üstünüz konumundaki kişiler ile Ağustos içerisinde tartışmaya girmemeli, onların istekleri doğrultusunda davranmaya çalışmalısınız. İlerleyen aylarda uyumlu olmanızın kariyerinize faydasını görme potansiyeline sahipsiniz. Ay ortası gibi iş yerinizde yoğun bir tempo ve hızlı hareket etme, organize olma zorunluluğu ile karşılaşacaksınız. Ağustos size iş ile birlikte eğlenceli zaman geçirmeyi de vaad ettiğinden, tembellik isteğinize karşı direnmelisiniz.

oğlakOĞLAK BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Uzun süredir maddi konularda hissettiğiniz huzursuz ve güvende değilmişsiniz hissi bu ay biraz hafiflemeye başlayacak. Ancak hedeflediğiniz şeyler için biraz daha gayret göstermelisiniz. Aileniz ile ilgili de kafanıza takılan konular bu ay biraz daha pozitif etkiler altında kalmaya başlıyor. Ancak kardeşlerinizle Ağustos ayında tartışmaya girmekten kaçınmalısınız. Zira ortam aniden gerginleşme potansiyeline sahip. Kendi kazandığınızın dışında bir para bu ay elinize geçebilir. Eşiniz ya da partneriniz kaynaklı ekstra bir gelir elde etmeniz de Ağustos ayının ilk yarısında söz konusu olabilir. Kafanızın pek çok konu ile meşgul olacağı ve bunları olduklarından daha büyük meselelermiş gibi ele alacağınız bir Ağustos ayı geçireceksiniz. İmkan dahilinde ise tatile çıkarak, günlük rutininizden uzaklaşmanız faydalı olabilir.

kovaKOVA BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

İş hayatınızda bu ay hareketlenme söz konusu. Hareketlenme ile birlikte kısa seyahatler, yoğun bir iletişim trafiği de söz konusu olacak. Tüm bu hareketlilik içerisinde kendinizi biraz depresif hissetmeye eğilimlisiniz ve kendi içinize çekilme arzunuz fazlalaşıyor. Ancak bu ay Venüs’ ün yaptığı transit sebebi ile özellikle bekar Kova Yükselenlerin hayatlarına yeni birisinin girme potansiyeli bulunmakta. O nedenle kendi kabuğunuza çekilmek yerine bulduğunuz her boş vakitte dışarı çıkmalı ve sosyalleşmeye çalışmalısınız. Ticaretle uğraşanlar için bu ay ekstra gelir elde etmeleri için uygun etkiler söz konusu. Ancak kariyerinizle ve işiniz ile ilgili riskli kararlar gökyüzü tarafından hala desteklenmiyor. Bunu aklınızdan çıkartmamalısınız.

balıkBALIK BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

İş yerinizde bu ay pek çok konu ve kişi sizin ilginizi bekliyor olacak. Özellikle ticari kararlar, kişisel otoritenizi kullanmak ve doğru aksiyonu almanız anlamında şanslı etkiler içermekte. Ancak tüm bu yoğunluk içerisinde hissi ve aceleci tavır sergilemeniz halinde şansınız tersine dönebilir. Duygusal düşünmeden, durumları iyi analiz ederek aksiyona geçmelisiniz. Aileniz veya partneriniz ile ilgili aniden gelişen bir durum Ağustos ayında sevindirici sonuçlar doğurabilir. Bu ay hem kişisel hem de profesyonel hayattaki ilişkileriniz sizden fazlasıyla zaman talep etmekte. O nedenle mümkün olduğunca iyi organize olmalı, pratik düşünmeli ve tüm bu koşuşturmaca içerisinde sağlığınıza da gereken özeni göstermelisiniz.

Sevgilerimle,

©Hint Astroloğu

27 Temmuz 2016

Paylaş