23 Mayıs Cuma, Günlük Burç Yorumu

Blue7Hafta sonuna yaklaşırken, gökyüzünde Ay’ın ışığı yavaş yavaş azalmaya başladı. Ayın 29’u itibariyle tamamen karanlığa gömülecek. Ay’ ın ışığını azalması genel olarak duygusal anlamda kendimizi daha negatif hissetmemize neden olur. Tıpkı Dolunay dönemlerinde daha tepkisel ve olumlu olmamız gibi ışığı azaldığında da tam tersi şekilde etkileniriz. Gezegenler arasında en fazla gündelik astrolojik etkiye sebep olanı da bu sebeple Ay’ dır…

Ay ışığını tamamen kaybetmeden önceki Cuma gününe bakacak olursak: Sabah saatlerinde gökyüzü karmaşık ve dengesiz etkiler veriyor. Özellikle Yay ve Başak Yükselenler bugün kendilerini iyi mi kötü mü? Hissettiklerine karar vermekte bir hayli zorlanabilirler. Ruh halleri harekete geçip, neşeli olmakla, içlerine çekilip karamsar bir şekilde oturmak arasında gidip gelecek etkiler alıyor. Ancak öğlen saatleri ile birlikte herkes için daha olumlu enerjiler söz konusu ve karamsar ruh halimizden sıyrılıyoruz. Aktif, hırslı ve iş bitirici bir ruh hali negatif etkilerle yer değiştirerek, haftayı kapatmadan pek çok konuyu toparlayıp, sonlandırmak için bizi motive edecek. Terazi, İkizler ve Balık Yükselenler iş yerlerinde bu etkiyi en olumlu şekilde kullanabilecek olan Burçlar.

Akşam saatleri ile birlikte zihnimiz iyice berraklaşıyor ve sabahleyin güne başladığımız olumsuz etkilerden eser kalmıyor. Ancak hatırlatmak gerek ki enerjiler sosyalleşmekten ziyade kendi içimize dönmeye daha uygun etkiler içermekte. O nedenle Cuma akşamını hareketli değil, daha sakin faaliyetlerle geçirmeye çalışırsak kendimizi daha iyi hissedebiliriz. Bu etki özellikle Aslan ve Yengeç Yükselenler için önemli.

Hint Astrolojisine göre gece yarısı yer değiştirip yüceldiği İkizler Burcuna yerleşmiş, fakat henüz son derece zayıf bir derecede bulunan Merkür sebebi ile özellikle Boğa ve Yengeç Yükselenler bugün ve hafta sonu itibariyle konuşmalarını tartarak yapmalılar. Pot kırma ve istemedikleri bir duruma düşme potansiyelleri yükseliyor.

Keyifli bir Cuma günü geçirmenizi dilerim…

Yapılan yorumlarda “Burç” olarak kast edilen Hint Astrolojisinde Yükselen ve Ay Burcunuzdur. Doğum tarihinize göre değil, Haritanızdaki “Yükselen” ve “Ay” ın düştüğü Burca göre belirlenmektedir. Tüm yazılarda gökyüzünün “genel” potansiyelleri kast edilmektedir. Birebir ve daha kesin neticeler elde etmek için kişisel astroloji haritanızın çıkartılıp, yorumlanması gerektiğini unutmamalısınız.

Yükselen ya da Ay Burcunuzu öğrenmek için lütfen tıklayın…

 

Hint Astroloğu, 23 Mayıs 2014

Paylaş

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.