14 Mayıs Çarşamba, Günlük Burç Yorumu – Dolunay Etkileri

full moonBugün Hint Astrolojisine göre Vishakha Takımyıldızında gerçekleşecek olan Dolunay hepimiz için duygusal olarak dengesiz etkiler verme potansiyeline sahip. Ay Akrep Burcu’ na geçmeden önce bizi şahsi isteklerimiz, egomuz, bencilliğimiz ve sorumluluklarımız arasında bırakarak huzursuz kılma eğiliminde olacak.

Dolunay zamanlarında Ay gökyüzünü ışık içerisinde bırakarak aydınlattığından, ruhumuz da ona eşlik ederek, her şeyin daha net bir zemine oturması konusunda ısrarcı davranır. Kararsızlıktan sıyrılmak, sürüncemede bıraktığımız meseleleri ele alıp, neticelendirmek için içgüdüsel olarak bir istek duyarız. Ancak dolunayın duygusal tarafımızı keskinleştirmesi sebebi ile sezgilerimiz ve yaratıcılığımız yükselirken, sinirlerimiz de gerilmeye daha meyillidir ve sonuç istediğimiz konularda mantığımızdan çok duygularımızla hareket etme eğiliminde oluruz. Bu da ileride arkasında çok da sağlam şekilde duramayacağımız kararlar alma potansiyelimizi tetikler.

Hint Astrolojisine göre Terazi Burcu’ nda, dengesizlik etkileri yüksek olan bir takımyıldızda gerçekleşecek dolunay sebebi ile hepimizin önemli kararlar almaktan bugün kaçınması gerekiyor. Özellikle Yay yükselenlerin hedefleri ve gelirleri ile ilgili konularda ani aksiyonlara girişmemeleri önemli. Bugün maceracı, düşünmeden hareket eden etkiler desteklenmiyor.

Terazi, Balık ve Yengeç Yükselenler içinse bugün huzursuzluk etkileri söz konusu. O nedenle kendilerine hakim olmaları ve özellikle aile içerisindeki tartışmalardan uzak durmaya çalışmaları kendileri için yerinde bir önlem olacaktır. Başak Burçları içinse bugün maddi konularla ilgili kararlar almak pek uygun değil. İkizler ve Koç Burçları da ikili ilişkilerinde fevri davranışlar sergilememeliler.

Dolunayın Hint Astrolojisine göre Terazi Burcu’n da gerçekleşmesi nedeni ile ikili ilişkilerin vurgulanacağı bir etki altında olacağız. Özellikle Akrep ve Terazi Burçlarının içlerinde biriktirdikleri şeyleri birden ortaya dökmemeye dikkat etmesi gerekiyor. Oğlak ve Boğa Burçları ise bu etkiyi kariyer evleri üzerinden aldıklarından, iş yerindeki arkadaşları ile olan iletişimlerine özen göstermeli, tartışmalardan uzak durmalılar.

Dolunay ile tamamlanan her şeyin, yepyeni bir kapıya açıldığını unutmamanız dileği ile…

Yapılan yorumlarda “Burç” olarak kast edilen Hint Astrolojisinde Yükselen ve Ay Burcunuzdur. Doğum tarihinize göre değil, Haritanızdaki “Yükselen” ve “Ay” ın düştüğü Burca göre belirlenmektedir. Tüm yazılarda gökyüzünün “genel” potansiyelleri kast edilmektedir. Birebir ve daha kesin neticeler elde etmek için kişisel astroloji haritanızın çıkartılıp, yorumlanması gerektiğini unutmamalısınız.

Yükselen ya da Ay Burcunuzu öğrenmek için lütfen tıklayın…

Hint Astroloğu, 14 Mayıs 2014

Paylaş