MERKÜR KOÇ BURCUNDA

Colorful Mercury

Hint Astrolojisine göre; 20 Nisan 2014 Pazar sabahı saat 07:57’ de Koç Burcu’ na geçen Merkür, 5 Mayıs’ a kadar bu burçtaki konaklamasına devam edecek. Astrolojide genel olarak iletişimin, zekânın, ticaretin temsilci gezegeni olan Merkür; genç, atak ve biraz da muzip bir karaktere sahiptir. Astrolojik transitlerde hızlı yer değiştirir ve etkileri de kendisi gibi hızlı şekilde son bulur. Ancak doğum anındaki konumu, bir insanın özellikle zeka seviyesine ciddi boyutta katkı sağladığından, çok önemlidir.

Merkür’ün kişisel haritalardaki yerleşiminin yarattığı astrolojik potansiyeller başlı başına ayrı bir yazının konusu olduğu için, 20 Nisan – 5 Mayıs 2014 tarihleri arasında Koç Burcunda boy gösterecek olan Merkür’ün Hint Astrolojisine göre Yükselen ve Ay Burçları –Yükselen ya da Ay Burcunuzu öğrenmek için lütfen tıklayın…– doğrultusunda 15 günlük etkilerine bakacak olursak:

(Yükselen / Ay) Koç Burcu:

Kendinizi yenilenmiş ve atak hissedeceğiniz bir döneme girdiniz. Koç Burcunda ilerleyen Merkür sizi çevrenizle özellikle de çalışma ortamınız ve yakın tanıdıklarınız, akrabalarınız ile daha fazla iletişim kurmaya, insanlarla daha fazla bir araya getirmeye zorluyor. Hayatınızdaki kişi ile de uzun süredir konuşmayı düşündüğünüz meseleleri bu dönem içerisinde ele almak isteyebilirsiniz. Ancak özellikle 26’ sına kadar olan dönemde kendinizi biraz gergin hissetme potansiyeline sahip olduğunuzdan, incelik ve karşı tarafı da gözetmenizi gerektiren konuşmaları bu tarihten sonraya ertelemeye çalışın.

(Yükselen / Ay) Boğa Burcu:

Yükseleninize göre kayıplar noktasında bulunan Merkür bu dönemde, konuşurken bazı insanlarla aranızda gerginliğin kontrolünüz dışında yükselmesine sebebiyet verebilir. Konuşmalarınıza dikkat etmeniz gereken bir dönemdesiniz. Partnerinize karşı beklemediğiniz bir pot kırabilir, kendinizi müşkül bir durumda bulabilirsiniz. Merkür’ ün özellikle haritanızda temsil ettiği evler açısından iletişim konusunda size bir de maddi konularda yanlış anlaşılma yaşatma potansiyeli var ki; para ile ilgili konulardaki yazışmalarınızı ve konuşmalarınızı dikkatinizi her zamankinden daha fazla toplayarak yapmanızda fayda var.

(Yükselen / Ay) İkizler Burcu:

Arkadaşlarınız ve ailenizin hayatınızda daha fazla öne çıktığı bir döneme girdiniz. 15 günlük Merkür Koç Burcu transiti esnasında başta anneniz olmak üzere ailenizle daha sık ve kaliteli bir iletişim içerisine girebilirsiniz. Uzun süredir vakit ayıramadığınız dostlarınız ile de vakit geçirmek için son derece uygun bir zamandasınız. Nisan ayı boyunca açılan şansınıza ek olarak finansal, yeni bir takım fırsatlar önünüze gelebilir ancak bunları Mars ve Satürn’ ün geri hareketine istinaden tedbirli elden bırakmadan değerlendirmekte fayda var.

(Yükselen / Ay) Yengeç Burcu:

Çevrenizdeki insanlar, tanıdıklar ve akrabalar ile iletişimi hız kazanacak bir burç da sizsiniz. Özellikle iş yerinizde arkadaşlık bağlarınızı, samimiyetinizi iyice geliştirmek, insanlarla iletişim kurmak için çok uygun enerjiler alıyorsunuz. Ancak sinirlerinizin kolayca gerginleşebileceği etkiler de özellikle 26 Nisan’a kadar güçlü şekilde söz konusu. Bu sebeple gerginlik yaratacak tartışmalardan kaçınarak, hassas konuların üzerine fazla gitmeden, daha pozitif etkiler ile hem akrabalarınız, hem de iş arkadaşlarınızla iletişime geçmelisiniz.

(Yükselen / Ay) Aslan Burcu:

Merkür gelir alanlarınız ve parasal meseleler ile ilgili konulara dikkatinizi çekmek istiyor. Maddi konular ile ilgili kendinizi biraz hırslı ve atak hissediyorsunuz. Daha fazla gelir elde edebileceğiniz yeni fırsatları değerlendirmek konusunda kendinizi sabırsız etkiler içerisinde bulabilirsiniz ancak uzun vadeli kazanımlar elde etmek, ya da riskli yatırım kararları almak için uygun enerjiler söz konusu değil. Küçük çaplı ve risk arz ermeyen girişimler içinse uygun etkiler içerisindesiniz.

 (Yükselen / Ay) Başak Burcu:

Uzun süredir kendinizi biraz öfkeli hissetmenize neden olan burcunuzda geri hareketli olarak konaklayan Mars, şimdi de olumsuz bir evden transit yapan Merkür nedeni ile iletişiminizin özellikle iş ile ilgili konularda iyice gerginleşebileceği işaretlerini veriyor. Kendinizi biraz sinirli ve kırıcı konuşmalar yapmaya meyilli bir ruh hali içerisinde bulabilirsiniz. Önünüzdeki 15 günlük periyotta bir konuyu özellikle iş yerinizde aniden gündeme getirip, tartışma yaratacak ortamlardan uzak durmanız gerekmekte. İyi haberse beklediğiniz sigorta, prim gibi dolaylı bir gelirin de elinize geçmesi etkisi bu dönemde yükseliyor.

(Yükselen / Ay) Terazi Burcu:

İkili ilişkilerinizde iletişimin yoğun şekilde yaşanacağı bir döneme giriyorsunuz. Partneriniz ile çok daha fazla bir araya geldiğiniz, iletişime geçtiğiniz yoğun bir dönem geçirebilirsiniz ancak tüm bu dinamizme eşlik eden gergin etkileri de unutmamak ve kırıcı olmaktan uzak durmaya çalışmak gerek. Ağzınızdan çıkan ani bir uygunsuz cümle ile “Çok muhabbet, tez ayrılık getirir” atasözümüzü hatırlamak zorunda kalmamaya dikkat etmeniz gerekiyor.

(Yükselen / Ay) Akrep Burcu:

Sinirsel kaynaklı olarak tetiklenen hastalıklar açısından hassas etkiler alıyorsunuz. Sağlığınız açısından 15 günlük Merkür döneminde stresten uzak kalma konusunda normalden biraz daha fazla gayret göstermelisiniz. Günlük gerginliğinizi atmak için, aklınızda meditasyon, yoga gibi bir faaliyete başlamak düşüncesi varsa, uygun etkiler almaktasınız ve kendinizi daha iyi hissetmeniz için de son derece faydalı olacaktır.

(Yükselen / Ay) Yay Burcu:

Özellikle evli Yay Burçları bu ay eşleri ile hızlı bir iletişim trafiği içerisindeler. Kariyer hayatınız ve evliliğinizde 15 günlük Merkür transiti süresince güzel bir frekans içerisinde yeni iletişimler geliştirme fırsatlarına sahip olacaksınız.  Evlilik evinizde uzun süredir konaklayan Jüpiter’in de etkisi ile aile içerisinde ele alınması gereken konuların gündeme getirilmesinin tam zamanı.

(Yükselen / Ay) Oğlak Burcu:

Zihinsel olarak kendinizi hayli aktif hissettiğiniz bir dönem geçireceksiniz. İş çevreniz ile olan iletişiminiz hızlanırken, anne, baba veya otorite konumundaki kişilerle de normalin üstünde bir temas kurma sıklığı söz konusu olabilir. Kariyer hayatınızda bir süredir takındığınız basiretli tavrı bozmadan devam etmeniz ve iş arkadaşlarınıza her zamanki mesafeli tavrınızla yaklaşmanız en doğru seçenek olarak gözükmekte. Para konularında ay sonuna kadar iyi etkileriniz devam ediyor.

(Yükselen / Ay) Kova Burcu:

Bu ay sonuna kadar burcunuzun üzerinde seyahat eden Venüs nedeni ile özel bir ilişkiye başlamak, aşık olmak konusunda şanslı etkileriniz devam ediyor olacak. Yakın çevrenizdeki insanlarla iletişiminizi arttıran Merkür’ ün yeni yerleşimi sebebi ile de sosyalleşme konusunda tüm fırsatları özellikle Kova Burçlarının bu ay sonuna kadar her şekilde değerlendirmesi gerekiyor.

(Yükselen / Ay) Balık Burcu:

Maddiyatla ilgili konular 15 günlük Merkür geçişi esnasında iyice gözünüzün önünde olacak. Özellikle ortaklı bir işe sahipseniz, maddi konular hakkında paydaşlar ile masaya oturmak, yeni düzenlemeler yapmak isteyebilirsiniz. Bir süredir yükselen giderleriniz üstünde kontrol sağlama isteğiniz bu aydan sonra başarılı olmaya başlayacak. Eşinizle veya ailenizle gerginleşebilecek iletişiminize özellikle 26 Nisan tarihine kadar olan dönemde dikkat etmenizde fayda var.

***Yukarıda yazılan yorumlar “genel etkiler” i içermektedir. Birebir ve ayrıntılı şekilde etkilerin belirlenebilmesi için kişisel haritanızın çıkartılması ve yorumlanması gerektiğini lütfen unutmayın.

**** Merkür’ e ait resimdeki renkler farklı seviyedeki yükseltileri tanımlamak için Nasa’ nın Mission isimli uydusu tarafından gönderilmiş verinin üzerinde oluşturulmuştur.

Hint Astroloğu, 20 Nisan 2014

Paylaş