AĞUSTOS 2019 VEDİK BURÇ YORUMLARI

Ağustos ayının ilk günleri gökyüzünde Merkür’ ün Retro’ sunu bitirişi ve Temmuz ayının son günlerinde yaşanan Yeni Ay’ ın halen devam eden etkisi nedeni ile yenilenme, başlangıçlarla hayatımızı tekrar düzene sokma enerjileri hakim olacak.

Merkür Retro’ su, Mars’ ın Yengeç Burcu içerisinde debil/düşüş konumunda olması ile pek çoğumuz hayatlarımızın farklı alanlarında yaşadığımız aksaklıklar, bozulan eşyalar, kazalar, hastalıklar gibi konu başlıklarından geçtiğimiz ay içerisinde sınandı.

Ağustos’ un ilk günleri ise yeniden yoluna koyma, yeni adımlar atma anlamında bize destek vererek başlayacak.

1 Ağustos’ ta Retro’ sunu bitiren Merkür, hızlı bir hamle ile hemen 3 Ağustos’ ta Hint Astrolojisine göre İkizler Burcu’ nu terk ederek Yengeç Burcu’ na geçiş yapacak.

Özel hayatımızda yakın bulduğumuz kişilerle iletişimimize hız kazandırarak daha fazla bizi anlayan kişilerle ilişkiler içerisinde kalmaya gayret edeceğiz.

Merkür 26 Ağustos tarihinde Vedik Astrolojisine göre Aslan Burcu içerisine geçene kadar ailemiz, yakın dostlarımız, partnerimiz-eşimiz ile olan iletişimimiz daha yakın seyrediyor olacak.

9 Ağustos tarihinde ise Mars, Hint Astrolojisine göre uzun süredir ikamet ettiği ve bulunmaktan hiç hoşlanmadı Yengeç Burcu’ ndan çıkarak Aslan Burcu’ na adım atacak.

Ancak Mars açısından bu hamle de onu kurtaramayacak.

Çünkü 15 Ağustos – 19 Eylül tarihleri arasında Güneş’ e çok yakın seyredeceği için “yanık” olacak.

Yengeç Burcu içerisinde -yerinden rahatsız- iken kaprisleri, çıkardığı aksaklıkları ile bizi içten içe öfkelendiren Mars, bu sefer de yanık olduğu için ego problemli çatışmalar, inatlaşmalar, hadsizlik, saygısızlık gibi etkileri ile bizi öfkeli ve sinirli kılmaya devam edecek.

Hayatımızın bazı alanlarında Ağustos boyunca çok fazla üzerinde düşünmeden fevri şekilde adımlar atma güdüsü içerisinde olabiliriz.

Farkındalığımızı yüksek tutarak kendi egomuza ve Mars’ ın kışkırtmasına yenilmemeye, önümüze çıkan stresleri yönetmeye çalışmamızda fayda var.

Etrafımızdaki bazı insanların hadlerini aşan küstahlıklarına da yanık Mars sebebiyle bu ay hoşgörü göstermek zorunda kalabiliriz.

15 Ağustos Dolunay’ ı Oğlak Burcu içerisinde Vedik Astrolojisine göre Dhanishta Takımyıldızında gerçekleşiyor olacak.

Dolunay’ ın öncesinde 11 Ağustos itibariyle Retro’ suna son verecek olan bir önemli gezegen de Jüpiter!

Enerjilerin, bloklanmış, sürüncemede bekleyen pek çok konunun Merkür ve Jüpiter Retroları sona erdikten sonra tekrar canlanıp, bir yola girmeye, çözülmeye başladığını görebiliriz.

Bu da yaklaşık Ağustos’ un 2. Yarısına ve Dolunay Sürecine denk gelmekte.

Venüs ve Merkür’ ün eşlik edeceği bu Dolunay’ da Venüs’ ün Güneş ile kavuşum halinde olması duygusal anlamda çok hassaslaşabileceğimize ve alıngan tavırlarla etrafımızı zorlayabileceğimize işaret etmekte.

Yeni ilişkilerde bazı sorunların yüzeye çıkması anlamında patlamalar yaşanabileceği gibi açılamadığınız ya da adı konmamış duyguların yaşandığı insanlarla aranızda bir itiraf ve akabinde yeni başlangıçlar da bu Dolunay vasıtası ile gerçekleşebilir.

Tüm ay boyunca Venüs neredeyse Güneş ile dip dibe yani astrolojik anlamda “yanık” pozisyonda seyrediyor olacak.

Venüs’ ün yanık olması ilişkiler ve kendimizi yumuşak şekilde ifade etme anlamında sıkıntılar doğurmaya meyillidir.

Sevginin, aşkın, muhabbettin ve sanatın gezegeni olan Venüs, Retro olduğunda ya da Ağustos ayındaki gibi “yanık” olduğunda hayatımızda az önce sıraladığım konular sekteye uğrar.

Sıkıntılı ilişkiler açısından Ağustos ayı ciddi sınavların, kopuşların yaşanmasına aracılık edebilir.

Bu durum ay sonunda Aslan Burcu içerisinde kibir ile yakından ilişkili Magha Takımyıldızında yaşanacak 30 Ağustos Yeni Ay süreci ile birlikte gururumuzun ön plana çıktığı kararlar ile yeni adımlar atmamıza bizi daha yatkın hale getirecek.

Hint Astrolojisine göre 17 Ağustos itibariyle yönettiği burç kuşağına Aslan’ a geçecek olan Güneş, aslında güçlü şekilde kendisini ifade etmesi gerekirken, maalesef çok sıkışık bir durumda Venüs ve Mars’ ın arasında kalacak.

Özellikle Mars’ la yakın teması, Mars’ a zarar verdiği gibi kendisi açısından da sıkıntı yaratacak.

Ego problemlerinin biraz fazla gündemde olduğuna bu süreçte şahitlik edebiliriz.

Venüs’ ün de fark edilme isteği bu enerjilere katıldığında birbirimizi anlamadan, dinlemeden, kör bir şekilde iletişim kurmaya çalışıp, çatışmalar yaşayabiliriz.

26 Ağustos itibariyle Merkür’ de bu 3’ lüye katılarak: “çok laf – az sonuç” üretme enerjisini dedikodular, gereksiz laf atışmaları ile iyice abartabilir.

Diğer gezegenlere baktığımızda ise Rahu İkizler, Ketu Yay Burcu içerisindeki seyahatlerine devam etmekteler.

Satürn ise Yay Burcu içerisindeki Retrosuna devam ederken, özellikle Ay Burcu: Yay, Akrep ve Oğlak olanlar bir de Yay Yükselenler açısından şimdilik sorunların sabit bir seyirde çok fazla dalgalanmadan sakinleştiği hissini yaşatıyor olabilir.

Ancak Sade Sati, Yükselen Üzerinden Satürn Transiti ve Satürn Döngüsü yaşayan haritalar açsından Eylül ayı itibariyle bu atmosfer hızla dağılıp, Retro sürecinin bitişi ile değişim, sonuç üretme, kopuş, karmanın tamamlanması gibi etkileri tekrar harekete geçiriyor olacak.

Buna da hazırlıklı olmak gerek…

Yukarıda aktardığım Ağustos 2019 gökyüzü gezegen hareketlerinin (Hint Astrolojisine göre hesaplanarak bulunmuş) Ay ve Yükselen Burçlara göre etkilerini aşağıda bulabilirsiniz…

*** Her zaman olduğu gibi sayfamda yayınlanan burç yorumlarının Batı Astrolojisi gezegen konumları ile hiçbir alakası olmadığını, tamamen Hint/Vedik Astrolojisi disiplini içerisinde aktarıldığını hatırlatmak isterim.

Dolayısı ile Batı Astrolojisine göre hesaplanmış olan Güneş’ in konumuna göre “hangi burç” olduğunuzun, yukarıdaki yorumlarla hiçbir ilişkisi yoktur.

Örnek: Batı Astrolojisine göre Balık olan birinin sayfamdaki Balık Burcu etkilerini okuması, yanlış yönlenmesine, yanlış yorumları okumasına sebebiyet verecektir.

Hint Astrolojisine göre hesaplanmış olan Yükselen ve Ay Burcunuza göre yazıları değerlendirmelisiniz.

(Hint Astrolojisinde Burçlar doğum tarihinize göre hesaplanmaz! Örneğin 10 Ağustos tarihinde doğan bir kişi Aslan Burcu değildir!)

Yani hem Yükselen, hem de Ay Burcunuzu okumalısınız…

Merak ettiğiniz kavramlar için: “Kısa Bilgiler” Bölümüne bakabilirsiniz.

KOÇ BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Bu ay aileniz ile olan iletişiminiz hız kazanacak. Ayrıca eviniz ve teknoloji ilintili bazı yatırımlar yapma durumunuz da söz konusu olabilir. Burcunuzun yöneticisi Mars’ ın yanık olması nedeni ile kendinizi hızlı öfkelenen, egonuzu kontrol etmekte zorlandığınız durumların içerisinde bu ay sıkça bulabilirsiniz. Özellikle süregelen bir ilişkiniz varsa partnerinize karşı tavırlarınızda ve sarf ettiğiniz sözlerde dikkatli olmanızda fayda var. Ay ortası itibariyle Jüpiter’ in düz harekete geçmesi nedeniyle ilişkinizde daha olumlu bir atmosfer hakim olma ihtimaline sahip. Dolunay süreci size kariyeriniz ilintili bir konunun netleşmesini getirebilir. Ayın 2. Yarısı itibariyle özel ilişkinizdeki sorunları daha dik ifadelerle karşı tarafa aktarıyor olacaksınız. Ayrıca bekarlar açısından bu ay yeni bir aşk, ilişki potansiyeli söz konusu olabilir. Ay sonunda eğitim-sanat ilintili işlerde çalışanların mesleki ilişki içerisinde bulundukları kişiler hakkında konuşurken dikkatli ve özenli şekilde kelimelerini seçerek konuşmasında daha sonra problem yaşamamaları açısından fayda var.

BOĞA BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Dostlarınız, kuzenleriniz, arkadaşlarınız ile bu ay yakın bir iletişim içerisinde olacaksınız. Sevdiğiniz insanlarla eğlenmek için para harcamak adına çok uygun bir zamandan geçiyorsunuz. Ancak iş yeriniz, kariyeriniz anlamında bazı beklemediğiniz kopuşlar, ayrılıklar söz konusu olup canınızı sıkabilir. Sağlığınıza da ateşli hastalıklar, iltihaplanmalar anlamında bu ay dikkat etmeye çalışın. Ortaklı yürüttüğünüz işler, partneriniz alakalı beklediğiniz bazı haberler ay ortasından sonra daha hızlı çözüme ulaşabilir. Yöneticileriniz, büyükleriniz, öğretmenleriniz gibi kişilerle ilintili bazı haberleri bu Dolunay süreci esnasında duyabilirsiniz. Ya da yurt dışı ilintili netleşmesini beklediğiniz bir konu bu süreçte çözüme kavuşabilir. Aileniz ve mülkleriniz ilintili konularda bu ay önemli girişimleri yapmamaya çalışın. Önemli konuşmalar açısından da gerginliklerin çıkabileceği gösteren enerjilere sahipsiniz. Ay sonunda çözüme ulaşan konular hakkında tekrar tekrar geriye dönmeden ileriye bakmaya çalışın.

İKİZLER BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Finansal konularda bu ay geçtiğimiz dönemlerin bütçenizi zorlayan harcamalarını toparlamak adına bazı yeni kararlar almanız gerekebilir. Gelir yollarınız, iş kazançlarınızı arttırmanız yönünde yapacağınız hamlelerinizde bu ay çok dikkatli olmalısınız. Artıya geçmek isterken çok daha fazla kayıp yaşama olasılığınız var. Risk almamaya çalışın. Yoğun gündeminiz nedeni ile bünyenizin yorgun düşmesi ve hastalıklara açık hale gelmesi de bu ay olası etkileriniz arasında. Ayrıca ay ortası ile birlikte Jüpiter’ in düz hareketi sayesinde işinizde beklediğiniz büyüme etkisini yavaş yavaş deneyimlemeye başlayacaksınız. Finansal sonuçları anlamında özellikle beklediğiniz bir haber Dolunay sürecinde netleşebilir. Partnerinizi ilgilendiren bir konu da ay ortası itibariyle çözüme ulaşabilir. Kardeşiniz, yakın arkadaşlarınız ve kuzenlerinizle olan iletişiminizde ay ortası itibariyle çok daha dikkatli olmaya çalışmanızda fayda var. Bu insanlarla aranızda kolayca anlaşmazlıklar, restleşmeler yaşanabilir. Ay sonuna doğru laf taşıma nedeni ile huzurunuz iyice kaçabilir. Dedikodudan uzak durmaya çalışın.

YENGEÇ BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Bir süredir görüşmediğiniz, ihmal ettiğiniz insanlar başta olmak üzere bu ay arkadaşlarınızla ve yakınlarınızla bir arada olmak için son derece uygun bir dönemden geçiyor olacaksınız. Ziyaretler ve kısa seyahatler ile aksayan iletişiminizi yeniden kurma ve iyi vakit geçirme şansına sahipsiniz. Kariyeriniz ilintili beklediğiniz parasal gelişmelerde gecikmeler, boşa çıkan emekler söz konusu olabilir. Ancak bu etki Jüpiter’ in düz harekete başlaması ile birlikte ay ortası itibariyle kırılmaya başlayacak. Özel ilişkileriniz açısındansa gergin bir ay geçirme olasılığınız söz konusu. Sinirlerinize hakim olmaya çalışmanız bu ay çok önemli olacak. Zira biraz kendinize dönük, bencil düşünmeye yatkın olacaksınız. Dolunay süreci boyunca kendinizi fazlası ile duygusal ve hassas hissediyor olmanız ve özellikle partnerinize karşı fazla kaprisli ve talepkar davranmanız olası etkileriniz arasında. Parasal konularda yapacağınız hamlelerin bu ay riskten uzak olmasında fayda var. Özellikle ayın 2. Ayrıdan itibaren gelirlerinizde yükselme yaşasanız bile aynı ölçüde giderle de muhatap olacaksınız. Ay sonunda paranızı değerlendirmek ile ilgili riskli hamlelerden cazip gelse de uzak durmanızda fayda var.

ASLAN BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Ağustos ayında gelir gider dengenizi zorlayan bazı kalemler ile ilgili yeni adımlar atma isteği içerisinde olabilirsiniz. Bu ay Yükseleninizi ziyaret eden yoğun gezegen geçişleri sırasında Mars sizi oldukça gergin bir ruh haline sokacak. Gerek aileniz gerekse yöneticileriniz konumundaki kişiler sebebi ile Ağustos ayında stres yönetiminde başarısız olabilir, sağlığınızı etkileyebilirsiniz. Ancak ay ortası itibariyle düz harekete dönecek olan Jüpiter, gerilen ilişkilerinizi özellikle aile içinde toparlamanıza yardımcı olabilir. Jüpiter’ in düz hareketi ile birlikte mülkler ilintili konularda da tıkanan konuların tekrar hareketlendiğine şahitlik edebilirsiniz. Dolunay süreci işiniz, iş arkadaşlarınız ilintili beklediğiniz bir haberi size getirebilir. Ay ortası itibariyle Yükseleninizi ziyaret edecek olan Venüs nedeni ile hem yeni ilişkilere daha dönük, hem de güzelleşme faaliyetleri için daha uygun enerjiler altında kalacaksınız. Ancak yeni flörtler anlamında pek de uygun olmayan kişileri çekici bulma gibi bir etkiniz olabilir. Ay sonuna doğru kendiniz ile ilgili kararsızlıklarınızı iyi yönetmeye çalışın.

BAŞAK BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Ağustos ayı yeni gelir yolları yaratmak anlamında yapacağınız hamlelerle başlayabilir. Sosyal çevreniz ile de ay boyunca iletişim içerisinde olacaksınız. Beklemediğiniz şekilde hayatınızdan çıkmak isteyen insanlar, konular sizi bu ay biraz şaşırtıp, tedirgin edebilir. Ayrıca ani oluşan harcamalar konusunda da planlarınızın dışına çıkmak zorunda kalabilirsiniz. Ay ortası itibariyle düz harekete geçecek olan Jüpiter, bir süredir sonuç almakta zorlandığınız girişimlerinizin yeniden canlanmasına olanak verecek. Dolunay esnasında duygusal yaşamınız, partneriniz ve varsa çocuklarınız ilintili konular gündeminizde ön plana çıkıyor olacak. Ay ortası itibariyle kontrol edemediğiniz para çıkışlarına, lüks harcamalara, egonuza yenilerek yaptığınız alışverişlere dikkat etmeniz gerekiyor. Ayrıca fark edilme, özellikle yaptığınız fedakarlıklar nedeni ile takdir edilme isteğiniz de bu dönem itibariyle artıyor olacak. Ay sonuna doğru yalnız kalma, insanlardan uzaklaşma isteğiniz bir hayli fazlalaşacak. Tatile çıkmak için bu dönemde fırsatları değerlendirebilirsiniz.

TERAZİ BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Kariyerinizi alakadar eden konularda bu ay çok hızlı bir iletişim trafiği sizi beklemekte. Yeni atılımların da söz konusu olabileceği bir süreç içerisine gireceksiniz. Ancak karar alırken Mars’ ın durumu, finansal konularda dikkatli adımlar atmanız gerektiğini göstermekte. Kazanç anlamında beklemediğiniz ekstra fırsatlarla da karşılaşabilirsiniz. Ayrıca boğaz yolları ilintili enfeksiyon-iltihaplanma gibi etkilere de sağlık açısından açık olacaksınız. Üşütmemeye çalışın. Ay ortası itibariyle düz harekete geçecek olan Jüpiter, bir süredir tam istediğiniz gibi randıman vermeyen parasal yatırımlarınızı daha verimli hale getirmeye başlayacak. Dolunay esnasında aileniz, anneniz ve mülkleriniz ilintili konular gündeminizi işgal edebilir. Bu süreçte, sosyal çevrenizle, takım arkadaşlarınızla, gelir kaynaklarınızla ilgili bazı sorunlarla da uğraşmak zorunda kalabilirsiniz. Yükselen yöneticinizin yanık olması nedeni ile ilginizi bekleyen pek çok meseleye yoğunlaşırken her zamankinden daha fazla efor sarf etmeniz gerekecek. Ay sonuna doğru arkadaşlarınız ilintili kulağınıza çalınan manipülatif bazı sözlere kulak asmayın.

AKREP BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Hayatınızda otorite konumunda bulunanlar, öğretmenleriniz, babanız gibi kimselerle bu ay iletişiminiz yoğunlaşacak. Burcunuzun yöneticisi olan Mars sizi bu ay sinirlerinize hakim olmak, stres yönetimi gibi konularda maalesef biraz fazla zorluyor olacak. Ağustos’ ta her an patlamaya hazır ve gergin bir insan halini alabilirsiniz. Özellikle işiniz ile ilgili çok gergin olacaksınız. Ay ortası itibariyle Jüpiter’ in düz harekete başlaması, kendinizi biraz daha pozitif hissetmenize yardımcı olacak. Yaptığınız girişimlerin, seyahatlerin sonuçlarını bu ayki Dolunay esnasında alabilirsiniz. Dolunay sürecinde kardeşlerinizle olan diyaloglarınızda bazı duygusal gerginlikler yaşanabilir. Venüs’ ün yanık olması nedeni ile kariyerinizde ego çatışmalarının yaşanmasına yatkın bir süreç sizi bekliyor. Güç savaşlarının, benim dediğim olacak kavgalarının arasında kalabilirsiniz. Ay sonuna doğru özellikle otorite konumunda bulunan kişilerin yaptırımı olmayan, düşüncede kalan sözlerine pek fazla takılmayın.

YAY BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Miras, komisyon, prim gibi dolaylı gelir yollarınızı ilgilendiren bazı yeni atılımları bu ay hayata geçirmek isteyebilirsiniz. Ancak bütçe dışına çıkan harcamalar, beklediğiniz dışında gelişen masraflar sizi bu ay finansal anlamında biraz zorluyor olacak. Aile büyükleriniz, babanız veya yöneticilerinizle de bu ay gergin bir iletişim içerisine isteğiniz dışında çekilebilirsiniz. Jüpiter’ in düz harekete başlaması ile birlikte bir süredir istediğiniz yalnız kalma, kafanızı dinleme, uzaklaşma isteğine kavuşuyor olacaksınız. Dolunay sürecinde parasal bir konunun sonuçlanması söz konusu olabileceği gibi ek gelir elde etmek istediğiniz bir projenizin de sonucunu alabilirsiniz. Ay ortası itibariyle hayatınızda otorite konumunda olan öğretmenler, yöneticiler, aile büyüğü, baba gibi kimselerle olan fikir ayrılıklarınız daha belirgin ve sizi rahatsız edici, somut hale gelmesi olası. Ay sonuna doğru yurt dışı ilintili işlerle uğraşanlar açısından dikkatlerini toplamalarını gerektiren, hassas gelişmelerin öne çıkacağı olaylar söz konusu olabilir.

OĞLAK BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Ticaretle uğraşan, ortaklı iş yapanlar açısından bu ay yeni bazı atılımların hayata geçirilmesi anlamında fırsatlar söz konusu olabilir. Ayrıca ilişkileri-evlilikleri açısından yeni hamleler ile aralarındaki bağı güçlendirmek isteyen Oğlak Yükselenler adına da olumlu etkiler söz konusu. Ancak ay ortasından itibaren kariyerinizde ve ailenizde yaşadığınız stresleri yönetemeyip, ilişkinize yansıtmanız da çok olası etkileriniz arasında. Hedeflediğiniz ama harekete geçemediğiniz pek çok konuda Jüpiter’ in düz harekete geçmesi ile birlikte siz de canlanıyor olacaksınız. Dolunay tam Burcunuz üzerinde gerçekleşeceğinden bu süreçte kendinizi her konuda aşırı tepkiler vermeye yatkın hissedeceksiniz. Resmi veya özel karşılıklı ilişki yürütmek zorunda olduğunuz her insanla yoğun bir iletişim ve duygu paylaşımına negatif ve pozitif anlamda açık olma etkiniz söz konusu. Ay ortası itibariyle sağlığınıza dikkat etmelisiniz. Ayrıca bazı bitişler, kopuşlar da hayatınızda ayın 2. Yarısı itibariyle daha belirgin etkiler vermeye başlayabilir. Miras ilintili konuların da bu dönemde gündeme gelmesi söz konusu. Spekülatif kazançlar ilintili ay sonuna doğru riskli hamlelerden kaçının.

KOVA BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

İş ortamınızı değiştirmek/iyileştirmek için bu ay yeni girişimler yapabilirsiniz. Ayrıca bu ay ortaklaşa çalışarak, farklı kesimlerden insanlarla iletişim kurarak iş yaptığınız durumlar söz konusu olabilir. Kariyeriniz ve işiniz ilintili bu ay pek çok gergin toplantı/ görüşmeyi yönetmek zorunda kalabilirsiniz. Ara bulucu olmaya çalışmanız, ticari faydaları gözetmeniz gereken durumlar sizin açınızdan bu ay biraz stres seviyenizi yükseltecek. Jüpiter’ in düz hareketi ile birlikte kariyerinizde beklemede olan pek çok konunun yavaş yavaş çözüm sürecine girdiğine şahitlik edebilirsiniz. Dolunay sürecinde hayatınızdan çıkartmak istediğiniz şeyler ile ilgili aksiyona geçebilirsiniz. Özellikle sağlığınız ilintili yeni kararlar bu dönemde faydalı olabilir. Bekarlar açısından bu ay kendilerini geliştirme ve sınırlarını zorlama yönünde etkili olabilecek yeni bir ilişkinin hayatlarına girmesi söz konusu olabilir. Süregelen ilişkilere sahip olanlar açısından ise bu ay ego çatışmaları, inatlaşmalar ve ilişkideki pürüzlerle yüzleşmeler açısından stresli bir dönem yaşanabilir. Özellikle ay sonu itibariyle partneriniz ile ilgili konularda tahmin, söylentileri bir kenara koyup, kendisi ile açık iletişim kurun.

BALIK BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Ağustos ayında eğlenmek, iyi vakit geçirmek, kendinizi geliştirmek anlamında yeni fırsatlar kovalıyor olacaksınız. Genel olarak güzel vakit geçirmenize olanak sağlayacak etkilere sahipsiniz. Ancak iş ve işten kazanılan para anlamında bu ay bütçelediğinizin dışında gelişmeler yaşanabilir. Özellikle gelişmesini beklediğiniz, takdir edileceğini düşündüğünüz konularda umduğunuzu bulamayabilirsiniz. Yöneticiniz pozisyonundaki kişilerle tartışmamaya çalışın. Zira Jüpiter’ in ay ortası itibariyle düz harekete geçmesi, ilişkilerinizi daha iyi bir hale getirmeye başlayacak. Hedeflediğiniz bir konunun Dolunay süreci içerisinde sonuca ulaştığını görebilirsiniz. Ayrıca dostlarınız ilintili bir konu da Dolunay sürecinde netlik kazanabilir. Ay ortası itibariyle sağlığınıza dikkat etmelisiniz. Ayrıca çalışma arkadaşlarınız ile aranızda ego problemleri, inatlaşmalar yaşamaya da yatkın olacaksınız. İş yerinizde ufak konuları fazla büyütmemeye çalışın. Ay sonu itibariyle özelikle iş ortamınızdaki söylentilere, dedikodulara fazla kulak asmamaya çalışın.

Sevgilerimle

©Hint Astroloğu

30 Temmuz 2019

Paylaş